Najlepsze oczyszczacze powietrza na rok 2020

0

Osoba potrzebuje czystego powietrza do oddychania bez szkodliwych zanieczyszczeń i drobnoustrojów chorobotwórczych. Codziennie wychodząc na zewnątrz musimy wdychać pyły, produkty spalania paliw i szkodliwe emisje z przedsiębiorstw przemysłowych. A jeśli nie możemy wpływać na stan środowiska, to poprawa jakości tego, czym oddychamy w naszym domu, leży w mocy każdej osoby, która dba o siebie i zdrowie swoich bliskich. Płukanie powietrzem to urządzenie, które oczyszcza z pyłu mieszaninę gazów, które wdychamy, i utrzymuje jej wilgotność w określonych granicach. To małe urządzenie może uczynić Twoje życie wygodniejszym i zdrowszym. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” zwraca uwagę na recenzję „Najlepsze myjnie powietrza na rok 2020”, opartą na opiniach klientów i rekomendacjach ekspertów.

Jak organizm chroni się przed kurzem

Komfortowa wilgotność naszego otoczenia wynosi od 30 do 70%. Przed wejściem do płuc i nasyceniem krwi tlenem powietrze przechodzi przez cztery etapy filtracji:

 1. Pierwszym etapem są kosmki nosa. Zatrzymują kurz, jego największe cząsteczki.
 2. Drugi etap. Drobniejszy pył jest zatrzymywany na błonie śluzowej nosa.
 3. Trzeci krok. Nabłonek oskrzeli i tchawicy zwalcza wirusy i bakterie za pomocą wydzielanych przez nie wydzielin, których substancją czynną jest interferon.
 4. Czwartym, dezynfekującym etapem ochrony jest sulfaktan, którego cienki film bezpośrednio otacza tkanki dróg oddechowych.
 5. Kiedy w okresach choroby wymienione mechanizmy obronne nie działają prawidłowo, do gry wchodzą fagocytarny i immunologiczny system obronny organizmu.

Dlaczego potrzebujesz płukania powietrzem

Zimą, w sezonie grzewczym, a latem suchym wilgotność w pomieszczeniach spada do 20% - 25%. To mniej niż ta sama liczba na Saharze!

Błona śluzowa nosa wysycha i nie radzi sobie w pełni ze swoimi funkcjami. Kolejne kroki obrony organizmu działają z przeciążeniem. Gdy tylko jeden z filtrów organizmu nie radzi sobie ze swoją funkcją, choroba dotyka go. Ciało potrzebuje wilgoci. Jak zapewnić mu wygodne życie?

Rzemieślnicy są sceptyczni co do zalet urządzeń gospodarstwa domowego i próbują zbudować nawilżacz własnymi rękami, rzucając wilgotną szmatką na grzejnik. Taka amatorska gra nie przyniesie żadnych korzyści poza pleśnią.

Ponadto w ten sposób nie będzie można pozbyć się kurzu. Czy powinieneś odkryć koło na nowo? Jest XXI wiek, a rynek jest pełen urządzeń, które mogą doprowadzić mieszaninę oddechową do zdrowych warunków w pomieszczeniach. Zgodnie z przeznaczeniem dzielą się na chłodnice (klimatyzatory), czyściki, nawilżacze i zlewozmywaki.

Trochę historii

Urządzenia klimatyzacyjne i nawilżające znane są od tysięcy lat. W gorących regionach Persji od czasów starożytnych problem ten został rozwiązany poprzez budowę specjalnych konstrukcji, które są najstarszymi systemami wentylacji i klimatyzacji.Taki budynek nazywa się Badgir (łapacz wiatru).

Jest to wieża z oknami ze wszystkich czterech, a czasem z ośmiu stron, aby złapać wiatr. Wieża jest zbudowana z najniższej kondygnacji budynku i wznosi się wysoko ponad dach. Wewnątrz budynek podzielony jest przegrodami, które tworzą kanały wentylacyjne. Okna zamykają się i otwierają w zależności od kierunku wiatru. Przechodząc przez kanały wieży, wiatr odbiera ciepło i gromadzi wilgoć. Następnie kierowany kanałami wentylacyjnymi we wszystkich pomieszczeniach, wentyluje, chłodzi i nawilża atmosferę w całym budynku. Ze względu na wysokość wież badgirowych ruch powietrza w pomieszczeniu następuje pod wpływem ciągu kominowego.

Ciekawy! Za pomocą tych konstrukcji rezerwy wody w podziemnych zbiornikach są schładzane do prawie punktu zamarzania. Wyobraź sobie mroźną zimną wodę w gorącym pustynnym obszarze, naturalnie chłodzoną, bez prądu, lodówek i wytwornic lodu!

Badgiry są nadal używane w krajach Bliskiego Wschodu. Obniżają temperaturę wewnętrzną o 12 stopni poniżej temperatury zewnętrznej. Klimatyzatory nie wytrzymują tego ciepła!

Nowoczesne nawilżacze i oczyszczacze powietrza

Istnieje kilka typów urządzeń nawilżających:

Tradycyjny

Ten typ aparatu działa na zasadzie porowatego nawilżacza. Wyposażenie obejmuje wentylator, który napędza masę powietrza przez nawilżony wkład. Odparowana wilgoć usuwa niewielką ilość ciepła z atmosfery w pomieszczeniu. W efekcie jest chłodzony i nawilżany. Wyższa wilgotność prowadzi do zmniejszenia szybkości parowania wilgoci z urządzenia, a wyższe temperatury ją zwiększają. Dzięki temu utrzymanie optymalnego poziomu wilgotności jest automatyczne. Aby utrzymać wkład w dobrym stanie, używaj jak najczystszej wody. W przeciwnym razie będzie trzeba go częściej zmieniać lub czyścić.

Oczyszczacze powietrza

Urządzenia te łączą właściwości urządzeń porowatych i foliowych. Konstrukcja to miska wodna, w której obraca się rotor, wykonana z płyt silnie chłonnych lub pochłaniających wodę. Obracając się wokół osi, płyty w dolnym położeniu są zwilżane wodą, w górnym położeniu są nadmuchiwane przez wentylator, nawilżając otoczenie. W takim przypadku kurz osiada na mokrej powierzchni płyt, a przy dalszym obracaniu jest zmywany wodą na patelni. W praktyce to urządzenie to filtr do wody i nawilżacz w jednej „butelce”. Jakość wody nie odgrywa tutaj szczególnej roli. Głównym warunkiem jest to, że nie powinien brzydko pachnieć. Dodając środki aromatyzujące do wody można uzyskać pozory lampy zapachowej, ale skuteczność takiej aromatyzacji nie będzie wysoka. Niektóre popularne modele mogą być bezpiecznie używane jako nawilżacze do pokoju dziecięcego. Wyposażone są w system zabezpieczający przed dziećmi.

Zlew ma wiele zalet:

 • praca bez materiałów eksploatacyjnych;
 • nieznaczne zużycie energii;
 • nie stanowi zagrożenia dla dzieci;
 • nie tylko nawilża, ale także oczyszcza mieszaninę gazów oddechowych.

Nawilżacz parowy

Taki sam jak kocioł. Wodę doprowadza się do wrzenia za pomocą elementu grzejnego. Sprzęt musi zawierać higrostat. To urządzenie wyłącza urządzenie, gdy zostanie osiągnięty określony procent wilgotności.

Uwaga! Wbudowany higrostat pokazuje wilgotność bezpośrednio w miejscu ustawienia nawilżacza, tj. jego odczyty zawsze będą zawyżone. Do normalnego nawilżania środowiska wewnętrznego lepiej jest kupić zwykły higrometr i umieścić go z dala od nawilżacza.

Nawilżacz parowy ma następujące zalety:

 • nasycenie środowiska 100% wilgocią w bardzo krótkim czasie;
 • odparowanie wody oczyszcza ją ze szkodliwych zanieczyszczeń, a wilgoć opadająca na meble i ściany nie pozostawia stałych opadów;
 • dodatek olejku eterycznego sprawia, że ​​nawilżacz parowy ma zapach równy zapachowi lampy aromatycznej.

Wady urządzenia obejmują:

 • znaczne zużycie energii elektrycznej;
 • wzrost temperatury w pomieszczeniu, co zmniejsza uczucie komfortu latem.

Nawilżacz ultradźwiękowy

Nawilżacz nowego typu, który łączy w sobie zalety dyszy i urządzenia obrotowego, w którym rozpylanie odbywa się poprzez działanie emitera ultradźwiękowego. Emiter piezoelektryczny wytwarza drgania ultradźwiękowe do 5 MHz, za pomocą których mikroskopijne kropelki wody są oddzielane od powierzchni wody, które są przenoszone po pomieszczeniu przez naturalny przepływ powietrza. Powstała mgła wodna może poruszać się po pomieszczeniu, włączając domowy wentylator. Część mgły wodnej osiada na meblach, gdzie po odparowaniu pozostają ślady cząsteczek i związków rozpuszczonych w wodzie (sole, mikroorganizmy, itp.) Podobny opad spada na emiter, unieruchamiając go z wyprzedzeniem.
Z zalet emitera ultradźwiękowego należy zwrócić uwagę na:

 • szybko zwiększyć wilgotność do bardzo wysokich wartości procentowych;
 • niska temperatura pary wodnej (nie wyższa niż 20 ° С);
 • urządzenie prawie nie wydaje hałasu.

Spośród niedociągnięć szczególnie zwraca się uwagę na:

 • urządzenie wymaga użycia wody destylowanej;
 • nasycenie atmosfery pomieszczenia wszystkimi zanieczyszczeniami ze składu wody: solami twardości, zarodnikami i innymi zagrożeniami;
 • wysokie zużycie wody i mała pojemność zbiornika.

Jakie są oczyszczacze powietrza

Nie wystarczy nawilżenie atmosfery w pomieszczeniu. Należy go oczyścić z kurzu, sierści zwierząt, mikroskopijnych cząstek i włókien pastelowych tkanin, ubrań i innych niewidocznych zawieszonych cząstek, które wnikają do płuc podczas oddychania. Zadanie to wykonują specjalne urządzenia - oczyszczacze powietrza.

Zgodnie z zasadą działania urządzenia te dzielą się na:

 1. Elektrostatyczny;
 2. Fotokatalityczne;
 3. Jonizatory;
 4. Filtracja;
 5. Bezwładnościowy;
 6. Oczyszczacze powietrza.

Rozważmy możliwości każdego typu urządzenia.

Elektrostatyczny

Działanie urządzenia opiera się na efekcie przyciągania naładowanych mikrocząstek mieszaniny oddechowej przez płytki urządzenia o przeciwnym ładunku. Jego produktywność jest niska, a jej pracy towarzyszy powstawanie wolnego ozonu w stężeniach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka. Elektrostatyczne płytki filtracyjne wymagają ciągłego czyszczenia. W przeciwnym razie urządzenie stanie się nieskuteczne.

Fotokatalityczne

Są to nowe i bardzo obiecujące urządzenia do oczyszczania atmosfery w pomieszczeniach. Większość toksycznych zanieczyszczeń w mieszaninie oddechowej ulega utlenieniu i rozkładowi podczas przechodzenia przez fotokatalizator oświetlony łagodnym światłem ultrafioletowym. Przy odpowiednio dużej powierzchni filtra fotokatalitycznego można pozbyć się z atmosfery mieszkania lotnych zanieczyszczeń chemicznych, zapachów, alergenów, toksyn, wirusów i bakterii, które rozkładają się tworząc dwutlenek węgla (bezwonny) i wodę.

Należy jednak pamiętać, że aby uzyskać zauważalny efekt, aparat musi mieć dużą powierzchnię. Ponadto moc emitera powinna wynosić kilkadziesiąt watów na jednostkę powierzchni. Niestety producenci nie udostępniają takich informacji klientom, a domowe urządzenia fotokatalityczne mają powierzchnię roboczą nieprzekraczającą 1 m2. Moc emitera to kilka jednostek (zamiast dziesiątek) watów. W rezultacie efekt działania tych urządzeń, delikatnie mówiąc, nie jest zbyt duży.

joński

Najbardziej kontrowersyjny rodzaj środka do czyszczenia atmosfery w mieszkaniu. Istnieje wersja, w której bakterie, alergeny i inne szkodliwe substancje mają ładunek dodatni.Jonizator odtwarza ujemnie naładowane cząsteczki, które przyciągają wszystkie te szkodliwe substancje. Gdy stają się cięższe, cząsteczki opadają i stają się niedostępne do wdychania przez ludzi. Wersja jest więcej niż kontrowersyjna.

Jonizator usuwa elektron z cząsteczki lub atomu gazu, przekształcając neutralną cząsteczkę w dodatnio naładowaną. „Oderwany” elektron, przyłączony do innej neutralnej cząsteczki, nadaje jej ładunek ujemny. W ten sposób za pomocą jonizatora powstają jony powietrza.

Ciekawy! Do tej pory nie ma dowodów ani zaprzeczenia korzystnego wpływu jonizacji na zdrowie ludzi.

Z otwartych źródeł wiadomo, że zjonizowana mieszanina oddechowa powoduje intensywniejszą pracę erytrocytów, tj. poprawiają dopływ tlenu do tkanek. Stąd zwiększona wydolność, poprawiony sen, poczucie pewności (normalizacja psychiczna), poprawiony metabolizm itp.

Teraz przekażmy „medal” na drugą stronę:

 • zjonizowane środowisko czasami przyspiesza rozprzestrzenianie się wirusów przenoszonych przez unoszące się w powietrzu kropelki, dlatego obecność takiego pacjenta lub po prostu obecność wirusów jest gwarancją zakażenia właścicieli mieszkań;
 • jonizacja jest szkodliwa dla pacjentów z wysoką temperaturą ciała, ponieważ wzrost metabolizmu jeszcze bardziej go rozgrzeje;
 • obecność jonów powietrza poważnie skomplikuje i tak już nie do pozazdroszczenia życie osób cierpiących na astmę oskrzelową;
 • jonizator jest źródłem powstawania ozonu, którego stężenie nie jest kontrolowane i może osiągnąć śmiertelne wartości dla ludzi;
 • pozytywny efekt jonizacji będzie zauważalny po wielu miesiącach, więc jonizator nie sprawdzi się u tych, którzy chcą uzyskać natychmiastowy efekt.

Rodzaje urządzeń filtrujących

Już sama nazwa takich urządzeń sugeruje, że mieszanka oddechowa w nich jest oczyszczana przez wbudowane filtry:

 1. Filtr HEPA. Wysoce wydajny sprzęt do oczyszczania powietrza. Jego nazwa to skrót od angielskiego High Efficiency Particulate Absorption, czyli wysoce wydajna retencja cząstek. Opracowany dla placówek medycznych. Wychwytuje mikrocząstki o wielkości 0,3 i więcej mikrometrów z wydajnością 99,975%. Sprzęt polecany dla alergików.
 2. Filtr ULPA (Ultra Low Penetrating Air) różni się od HEPA tym, że zatrzymuje cząsteczki o wielkości od 0,1 mikrona i więcej, a jego skuteczność sięga 99,999%. Zasada działania jest taka sama, czyszczenie mechaniczne, ale na znacznie wyższym poziomie. Modele wyposażone w filtr ULPA są droższe od innych.
 3. Filter węglowy. Szkodliwe zanieczyszczenia są wchłaniane przez pory węgla. Im więcej węgla aktywnego, tym bardziej szkodliwe jest wchłanianie. Urządzenia węglowe muszą być wyposażone w filtry wstępne, które zapobiegają przedostawaniu się pyłu do porów i zmniejszają wydajność urządzenia. Po pewnym czasie pracy i wchłonięciu pewnej ilości szkodliwości sam węgiel zanieczyszcza środowisko, jeśli nie jest wymieniany co 4 do 6 miesięcy.

Inercyjny filtr powietrza

Najbardziej znanym przedstawicielem tego typu urządzeń jest cyklon. Siła odśrodkowa służy do usuwania dużych cząstek z otaczającej atmosfery. Przepływ gazu wiruje wewnątrz aparatu. Jednocześnie ciężkie cząsteczki: sierść, sierść zwierząt i inne zanieczyszczenia odrywają się od strumienia i spadają do napędu. Cyklony są najczęściej wykorzystywane w przemyśle do usuwania dużych zanieczyszczeń z obszaru roboczego urządzeń technologicznych. Niektóre typy odkurzacze domowe działają również zgodnie z tym schematem.

Płukanie powietrzem

Tego typu sprzęt został już omówiony w rozdziale opisującym typy nawilżaczy. Pozostaje tylko powtórzyć, że w odróżnieniu od większości urządzeń przeznaczonych do nawilżania lub oczyszczania atmosfery z kurzu, mycie z powodzeniem wykonuje obie czynności, tj.to wszechstronne urządzenie.

Kryteria doboru urządzeń do oczyszczania i nawilżania powietrza

Po zapoznaniu się z wymienionymi typami urządzeń klimatycznych wielu kupujących zadaje sobie pytanie: „Jak wybrać odpowiednie urządzenie i na co zwrócić uwagę, aby się nie pomylić?” Spójrzmy na kilka ważnych kryteriów, które powinny pomóc w rozwiązaniu tych problemów.

 • Występ

Duża powierzchnia lokalu będzie wymagała instalacji wysokowydajnych systemów klimatycznych (metry sześcienne na godzinę). W opisach importowanych urządzeń cechę tę oznaczono skrótem CADR z języka angielskiego. Szybkość dostarczania czystego powietrza - szybkość dostarczania czystego powietrza. W przypadku nawilżaczy i zlewów wydajność zależy od zużycia wody (mililitry na godzinę).

 • Maksymalna obsługiwana powierzchnia

Kupując kompleks klimatyczny, zwróć uwagę na wielkość maksymalnej obsługiwanej powierzchni dla tego modelu (jest taka cecha), porównaj ją z wielkością swojego lokalu, a następnie wybierz najbardziej odpowiedni. Należy zauważyć, że instalacje elektrostatyczne i fotokatalityczne są mało wydajne. Najbardziej wydajne myjki zużywają 500 - 700 ml wody na godzinę. Wbudowany higrostat i sterowanie elektroniczne automatycznie włączają i wyłączają urządzenie w zależności od osiągniętego wyniku (% wilgotności). Skraca to czas pracy urządzenia w ciągu dnia i oszczędza energię.

 • Zapylenie w pomieszczeniu

W przypadku dużego zapylenia należy wybrać oczyszczacze powietrza wyposażone w filtry HEPA. Należy pamiętać, że takie urządzenia nie są tanie, ale bardzo skutecznie oczyszczają atmosferę.

Urządzenia elektrostatyczne i fotokatalityczne nie będą wystarczająco skuteczne w zapylonym środowisku. Ponadto wszystkie te urządzenia nie mają funkcji nawilżania. Z tego punktu widzenia zakup zlewu, który łączy w sobie cechy filtra do wody i nawilżacza, byłby dobrym rozwiązaniem. Niektóre typy zlewozmywaków (systemy klimatyczne) są wyposażone w filtry HEPA.

 • Eliminacja nieprzyjemnych zapachów

Filtry z węglem drzewnym są najbardziej odpowiednie do zwalczania nieprzyjemnych zapachów. Są równie skuteczne w mieszkaniu nałogowego palacza. Urządzenie fotokatalityczne doskonale eliminuje również zapachy i szkodliwe zanieczyszczenia, jednak urządzenia te mają niską wydajność i lepiej jest instalować je w bezpośrednim sąsiedztwie źródła emisji zapachów. Mycie powietrza w tym przypadku nie będzie wystarczająco skuteczne.

 • Najlepsi producenci

Lepiej jest kupować dowolny produkt od znanych firm, które ugruntowały swoją pozycję jako dostawcy wysokiej jakości, niezawodnego i funkcjonalnego sprzętu AGD. Wśród producentów sprzętu klimatycznego są to z pewnością japońskie marki Sharp, Panasonic, Daikin.

Popularność modeli tych producentów konsekwentnie potwierdza ich energooszczędność, wysoka jakość wykonania, doskonała konstrukcja i trwałość. Z reguły drogie modele są wyposażone w sterowanie elektroniczne, wyświetlacz, higrostat (urządzenie, które wyłącza urządzenie po przekroczeniu określonej wilgotności otoczenia).

Europejscy producenci w niczym nie ustępują swoim japońskim konkurentom: holenderskiej firmie Philips, niemieckiej Venta i szwajcarskiej Boneco.

Kupując markowy sprzęt, musisz zrozumieć, że takie rzeczy nie są dostępne dla każdego. Ci, którzy szukają niedrogich opcji, powinni zwrócić uwagę na produkty chińskich firm AIC lub Xiaomi, dostępne w cenie o całkiem przyzwoitej jakości.

Ważny! Systemy klimatyczne Xiaomi smartmi są doskonale zintegrowane z systemami ”inteligentny dom"sterowane są zdalnie (smartfon z odpowiednią aplikacją), pracują w trybie automatycznym.

Który model firmy lepiej kupić

Decyzja należy do Ciebie. Posłuchaj rad doświadczonych użytkowników systemów klimatycznych, zapoznaj się z funkcjonalnością, opisem i instrukcją obsługi interesującego Cię modelu, dowiedz się ile to kosztuje i zobacz, co masz w portfelu.

Po zapoznaniu się z funkcjami urządzenia klimatycznego do domu, oferujemy przyszłym użytkownikom ocenę wysokiej jakości myjni powietrza, opracowaną na podstawie opinii klientów i opinii ekspertów.

Wenta LW15

Na dziesiątym miejscu znalazło się niemieckie urządzenie do czyszczenia i nawilżania czynnika oddechowego Wenta JW15. Małe urządzenie do obsługi pomieszczenia do 20m2. Typ nawilżacza jest tradycyjny, pojemność zbiornika wynosi 5 litrów. Filtr wodny. Pobór mocy wentylatora 4 W. Sterowanie elektroniczne ze wskazaniem włączenia i niskiego poziomu wody. Wydajność oczyszczanego środowiska sięga 120 metrów sześciennych / godzinę. Średnia cena myjni wynosi 12901 rubli.

Wenta LW15

Zalety:

 • stylowy wygląd;
 • prostota urządzenia i sterowania;
 • niski poziom hałasu.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • mogą występować problemy ze skrzynią biegów (obcy hałas), wymaga regularnego smarowania co sześć miesięcy.

AIC S055V

Na dziewiątym miejscu jest model chińskiej firmy AIC S055. Dość mocny model przeznaczony do pracy w pomieszczeniach do 35 m2. Pobór mocy wentylatora 28 W, zużycie wody 250 ml / godz. Jest higrostat, filtry wodne i węglowe. Sterowanie elektroniczne, wyświetlacz ze wskazaniem włączenia, niskiego poziomu wody i wilgotności. Średnia cena produktu jest dość przystępna i wynosi 7277 rubli.

AIC S055V

Zalety:

 • doskonała jakość czyszczenia (podwójna filtracja) i nawilżania;
 • dwa tryby sterowania: dzień i noc;
 • automatyczne wyłączanie urządzenia w przypadku braku wody;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • higrostat znacznie zawyża odczyt wilgotności;
 • bardzo głośny głośnik odtwarzający muzykę w momencie włączania i wyłączania.

Nawilżacz powietrza Xiaomi Smartmi 2

Ósmą linię rankingu zajmuje chińska inteligentna myjnia Xiaomi Smartmi Air Humdifier2. Dość mocny model do nawilżania atmosfery w pomieszczeniu o powierzchni do 36 m2 przy przepływie wody 240 ml / h. Ciało jest traktowane od wewnątrz związkiem antybakteryjnym. Umywalka wyposażona jest w sterowanie elektroniczne ze wskazaniem włączenia, kontroli poziomu wody i temperatury. Urządzenie bez problemu wpasowuje się w system „inteligentnego domu”, a następnie pracuje w trybie automatycznym. Dostępne jest również zdalne sterowanie ze smartfona przez Wi-Fi i Bluethooth. Według kupujących jest to bardzo przyzwoity model o dość skromnej średniej cenie - w granicach 6100 rubli.

Nawilżacz Xiaomi Smartmi Air Humidifier 2

Zalety:

 • możliwość pracy w systemie „inteligentnego domu”;
 • wysokiej jakości materiały;
 • dobrze nawilża i oczyszcza powietrze;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • do podłączenia do sieci potrzebny jest specjalny adapter.

Philips HU4813 / 11

Na siódmym miejscu w naszej ocenie znajduje się model holenderskiej marki Philips HU4813 / 11. Stosunkowo niedrogi i dość mocny kompleks klimatyczny przeznaczony do obsługi lokali o powierzchni nieprzekraczającej 44 mkw. Zużywa około 300 ml wody na godzinę. Ochrona przed bakteriami odbywa się poprzez umieszczenie w zbiorniku wkładu antybakteryjnego. Model wyposażony jest w sterowanie elektroniczne z timerem i wyświetlaczem. Hałas pracującego wentylatora nie przekracza 34 dB. Tylko filtr do wody. Urządzenie można postawić zarówno na stole, jak i na podłodze. Średni koszt to około 8909 rubli. Przyzwoity stosunek jakości do ceny.

Philips HU4813 / 11

Zalety:

 • prostota i niezawodność projektu;
 • stylowy wygląd;
 • prosta kontrola;
 • obecność wyraźnego wskazania i timera;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • bardzo łatwe do otwarcia, brak zabezpieczenia przed dziećmi.

Bally AW - 320/325

Szóste miejsce mocno ugruntował produkt międzynarodowej firmy Bally AW - 320/325. Firma specjalizuje się w projektowaniu i produkcji suszarek do rąk, suszarek do włosów itp. Jej klimatyczny kompleks wyposażony jest w wentylator o mocy 15 W, wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 5,7 litra, o przepływie wody 300 ml / godzinę. To dobry wskaźnik. Maksymalne natężenie przepływu najbardziej wydajnych myjek wynosi 500 ml / godzinę.Model ten utrzymuje wilgotność otoczenia w przedziale 40 - 60% w pomieszczeniach do 50 mkw. Do dezynfekcji wody urządzenie wyposażone jest w srebrny pręt dezynfekujący. Oprócz trybów pracy mycia i nawilżania istnieje specjalny tryb czyszczenia tarcz bębna. Sterowanie elektroniczne, jest wyświetlacz. Średni koszt urządzenia to 11175 rubli.

Bally AW - 320/325

Zalety:

 • Dobry stosunek jakości do ceny;
 • działa cicho;
 • prosty w obsłudze;
 • obecność przedziału na zapach;
 • nie są wymagane żadne materiały eksploatacyjne.

Niedogodności:

 • sterowanie dotykowe nie ma blokady rodzicielskiej

Electrolux EHAW 6515

Kupujący w piątej linijce oceny przyznali szwedzkiej marce Electrolux EHAW 6515. Swoją popularność firma zawdzięcza rozwojowi i produkcji szerokiej gamy wysokiej jakości i niezawodności sprzętu AGD. Przedstawione w ocenie urządzenie wyposażone jest w wentylator o mocy 15 W, zbiornik na wodę o pojemności 7 litrów i jest przeznaczone do obsługi pomieszczeń o powierzchni do 50 m2. Zużycie wody przez urządzenie wynosi 300 ml / godzinę. W przypadku powierzchni 50 m2 to nie wystarczy, ale w granicach 40 m2. urządzenie będzie utrzymywać wilgotność na zadanym poziomie. W zestawie znajduje się jonizujący srebrny pręt. Sterowanie mechaniczne ze wskazaniem włączenia i kontroli poziomu wody. Taki kompleks kosztuje średnio 10330 rubli.

Electrolux EHAW 6515

Zalety:

 • przystępna cena i doskonała jakość;
 • ciekawy projekt;
 • niezawodny wentylator.

Niedogodności:

 • „Głośny” wentylator;
 • maksymalny obsługiwany obszar jest zbyt wysoki.

Boneco W1355

Czwarty w rankingu to szwajcarski model Boneco W 1355. To urządzenie jest nieco mocniejsze i wydajniejsze od poprzedniego. Wentylator o mocy 20 W obraca bęben umieszczony w zbiorniku o pojemności 7 litrów. Urządzenie zużywa 350 mililitrów wody na godzinę. Producenci zadeklarowali obsługiwaną powierzchnię lokalu do 50 mkw. Jest dezynfekujący srebrny pręt. Poziom hałasu jest mniejszy niż w poprzednich modelach, nie przekracza 27 dB. Sterowanie jest proste, mechaniczne. Jego średnia cena to 11241 rubli.

Boneco W1355

Zalety:

 • prostota i niezawodność;
 • dostępność regulacji prędkości wentylatora i szybkości parowania;
 • przystępna cena;
 • działa bardzo cicho.

Niedogodności:

 • do nawilżania deklarowanych powierzchni 50 mkw. brak pojemności, maksymalna - 40 mkw.

Boneco W200

Trzecie miejsce zajmuje przedstawiciel tej samej firmy Boneco W200. Maszyna jest wyposażona w gąbkę zamiast tarcz. Ponadto bęben w modelach Boneco jest zanurzony w wodzie na mniej niż jedną trzecią. To wystarczy, aby gąbka została nasycona wodą. Wydajny wentylator wydmuchuje wilgoć ze znacznie większej powierzchni wilgotnej gąbki niż w Vencie, która ma mniejszą średnicę i jest zanurzona w wodzie w ponad połowie. W rzeczywistości część bębna zanurzona w wodzie nie uczestniczy w nawilżaniu. Gąbka wypada korzystnie w porównaniu z tarczami innych zlewozmywaków, ponieważ można ją łatwo wyjąć i wyprać w pralce. Zatkane bębny tarczowe należy czyścić z dużo większym wysiłkiem. Urządzenie przeznaczone jest do obsługi lokali o powierzchni do 50 mkw. Dzięki cechom konstrukcyjnym radzi sobie z zadaniem. Sterowanie jest mechaniczne, proste i nieskomplikowane. Istnieje wskazanie włączenia i kontroli obecności wody. Wentylator jest mocny, ale cichy. Hałasy nie więcej niż 27 dB. Średnia cena urządzenia to 14951 rubli.

Boneco W200

Zalety:

 • dobry występ;
 • ładny projekt;
 • wyjmowana i nadająca się do prania gąbka bębna;
 • „Cichy” wentylator.

Niedogodności:

 • jonizujący srebrny pręt wydaje się wielu niepotrzebnym szczegółem, który nie przynosi realnych korzyści i zwiększa koszt modelu.

Panasonic F - VXR50R

Drugą linię w rankingu jakości myjek powietrznych zajmuje model słynnej japońskiej firmy Panasonic F - VXR50R. Model bardzo wydajny, wyposażony w wentylator o mocy 45 W, o przepływie wody 500 ml / h. Zaprojektowany do nawilżania otoczenia w pomieszczeniach do 40 m2. Konstrukcja jest podobna do Boneco. Bęben o dużej średnicy jest zanurzony w wodzie na mniej niż jedną trzecią jego średnicy, dlatego jego obszar przedmuchiwany przez wentylator jest bardzo duży.Pozwala to modelowi w łatwy i szybki sposób podnieść wilgotność atmosfery w mieszkaniu do wymaganego poziomu i utrzymywać ją przez całą dobę. Wydajność czyszczenia (CADR) wynosi 300 m3 / h. Istnieje ochrona dzieci. Oprócz wody zamontowane są filtry HEPA, co gwarantuje skuteczność czyszczenia do 99,975%. Sterowanie elektroniczne ze wskazaniem zanieczyszczenia filtra i wilgotności w%. Średnia cena tego modelu wyniesie 31200 rubli. Ale urządzenie jest warte swojej ceny.

Panasonic F - VXR50R

Zalety:

 • doskonałe działanie myjące i nawilżające;
 • stylowy wygląd;
 • doskonała jakość wykonania i materiałów.

Niedogodności:

 • jedyną wadą jest wysoka cena.

Winia AVX - 70

Pierwsze miejsce w rankingu i najlepsze recenzje otrzymał kompleks klimatyczny produkowany przez południowokoreańską firmę Winia AVX - 70. Potężne urządzenie o dużej wydajności zużywa 700 ml wody na godzinę. Skuteczne czyszczenie jest zasługą obecności filtrów HEPA. Istnieją trzy tryby działania:

 1. Mycie powietrzem;
 2. Oczyszczanie powietrza z czyszczeniem przez HEPA - filtry;
 3. Filtry HEPA.

Posiada czujnik zanieczyszczenia powietrza z funkcją automatycznego włączania trybu nr 2 w zależności od stopnia zapylenia. Tryb # 3 jest włączany ręcznie. W takim przypadku bęben nawilżacza nie działa. Model obsługuje pomieszczenia do 50 mkw. i łatwo radzi sobie z zadaniem. Wyświetlacz pokazuje włączone zasilanie, poziom wody, zatkanie filtra i procent wilgoci. Połączenie palety z komorą wentylatora wyposażone jest w uszczelki w różnych kolorach: białym, turkusowym, pomarańczowym i fioletowym. Średni koszt kompleksu to 18 990 rubli.

Winia AVX - 70

Zalety:

 • wysokiej jakości materiały i wykonanie;
 • wysoki stopień oczyszczenia;
 • szybkie nawilżenie;
 • ładny projekt;
 • cicha praca.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Nazwa modeluSpecyfikacjeŚrednia cena
Wenta LW 15
Niemcy
Przeznaczenie - oczyszczanie / nawilżanie powietrza; pobór mocy 4 W; obsługiwana powierzchnia - 20 mkw .; Typ nawilżacza - tradycyjny; pojemność zbiornika na wodę - 5 litrów; zużycie wody - 120 ml / h; higrostat - jest; filtry - woda, regulowana prędkość wentylatora / szybkość parowania - tak; sterowanie elektroniczne; sygnalizacja - włączenie i niski poziom wody; poziom hałasu 32 dB; Korpus urządzenia można myć w zmywarce.12901 RUB
AIC S055
Chiny
Przeznaczenie - oczyszczanie / nawilżanie powietrza; pobór mocy 28 W; obsługiwana powierzchnia - 35 m2; Typ nawilżacza - tradycyjny; pojemność zbiornika na wodę - 4 litry; zużycie wody - 250 ml / h; higrostat - jest; filtry - woda, węgiel; jonizacja - jest; sterowanie prędkością wentylatora / prędkością parowania - tak; instalacja - podłoga; sterowanie - elektroniczne, wyświetlacz; Brak wifi; Bluetooth - nie; sygnalizacja - włączenie, niski poziom wody; wilgotność; wymiary 345 * 460 * 230 mm; waga 5,3 kg.7277 RUB
Nawilżacz powietrza Xiaomi Smsrtmi 2
Chiny
Przeznaczenie - nawilżanie / oczyszczanie powietrza; obsługiwana powierzchnia - 36 mkw. m. Rodzaj nawilżacza - tradycyjny; Pojemność zbiornika na wodę - 4 litry; zużycie wody - 240 ml / h; higrostat - jest; instalacja na zewnątrz; Wewnętrzna powierzchnia zbiornika z powłoką antybakteryjną; sterowanie elektroniczne; sterowanie ze smartfona - tak; Wi-Fi - tak; Bluetooth - tak; wskazanie poziomu wody, włączenie; poziom hałasu - 34 dB; wymiary (W * H * D) 240 * 360 * 240 mm; waga 4,3 kg.6100 RUB
Philips HU4813 / 11
Holandia
Przeznaczenie - nawilżanie / oczyszczanie powietrza; obsługiwana powierzchnia - 44 mkw. m. Rodzaj nawilżacza - tradycyjny; Pojemność zbiornika na wodę - 2 litry; zużycie wody - 300 ml / h; utrzymywana wilgotność 40 - 60%; higrostat - jest; montaż na podłodze / stole; wkład antybakteryjny w zbiorniku na wodę; filtr - woda; elektroniczne sterowanie, wyświetlacz i timer; Wi-Fi - nie; Bluetooth - nie; wskazanie poziomu wody, włączanie, wilgotność; poziom hałasu - 34 dB; wymiary (W * H * D) 249 * 339 * 249 mm; waga 4,3 kg.RUB 8898
Ваlly AW - 320/325
Szwajcaria
Przeznaczenie - oczyszczanie / nawilżanie powietrza; pobór mocy 15 W; obsługiwana powierzchnia - 50 mkw; Typ nawilżacza - tradycyjny; pojemność zbiornika na wodę - 5,7 litra; zużycie wody - 300 ml / h; higrostat - jest; filtry - woda; sterowanie prędkością wentylatora / prędkością parowania - tak; aromatyzacja - jest; instalacja - podłoga; sterowanie - elektroniczne, wyświetlacz; Brak wifi; Bluetooth - nie; sygnalizacja - włączenie, niski poziom wody; wilgotność; poziom hałasu - 25 dB. wymiary 345 * 460 * 230 mm; waga 5,3 kg.RUB 11175
Electrolux - EHAW 6515
Szwecja
Przeznaczenie - oczyszczanie / nawilżanie powietrza; pobór mocy 15 W; obsługiwana powierzchnia - 50 mkw; Typ nawilżacza - tradycyjny; pojemność zbiornika na wodę - 5,7 litra; zużycie wody - 300 ml / h; higrostat - jest; utrzymywana wilgotność 40-70%; filtry - woda; sterowanie prędkością wentylatora / prędkością parowania - tak; aromatyzacja - jest; instalacja - podłoga; sterowanie - elektroniczne, wyświetlacz; Brak wifi; Bluetooth - nie; sygnalizacja - włączenie, niski poziom wody; wilgotność; poziom hałasu - 25 dB. wymiary 392 * 410 * 295 mm; waga 5,6 kg; wbudowany tryb czyszczenia do zwilżania krążków DSS dezynfekujący srebrny pręt do dezynfekcji wody (w zestawie)11241 RUB
Boneco W1355А
Szwajcaria
Przeznaczenie - oczyszczanie / nawilżanie powietrza; pobór mocy 20 W; obsługiwana powierzchnia - 50 mkw; pojemność zbiornika z wodą - 7,0 l; zużycie wody - 350 ml / h; higrostat - jest; filtry - woda; instalacja - podłoga; sterowanie - mechaniczne; Brak wifi; Bluetooth - nie; sygnalizacja - włączenie, niski poziom wody; poziom hałasu - 27 dB. wymiary 320 * 425 * 380 mm; waga 5,9 kg. dezynfekujący srebrny pręt.11241 RUB
Boneco W200
Szwajcaria
Przeznaczenie - oczyszczanie / nawilżanie powietrza; typ nawilżacza - tradycyjny; pobór mocy 30 W; obsługiwana powierzchnia - 50 mkw; pojemność zbiornika z wodą - 4,5 litra; zużycie wody - 350 ml / h; higrostat - jest; filtry - woda; regulowana prędkość wentylatora / szybkość parowania; instalacja - podłoga; aromatyzacja - jest; sterowanie - mechaniczne; Brak wifi; Bluetooth - nie; sygnalizacja - włączenie, niski poziom wody; poziom hałasu - 27 dB. wymiary 280 * 412 * 280 mm; waga 4,5 kg. dezynfekujący srebrny pręt; korpus i gąbkę można myć w zmywarce.14951 RUB
Panasonic F - VXR50R
Japonia
Przeznaczenie - oczyszczanie / nawilżanie powietrza; pobór mocy 45 W; obsługiwana powierzchnia - 40 mkw .; Typ nawilżacza - tradycyjny; pojemność zbiornika na wodę - 2,3 litra; zużycie wody - 500 ml / h; konserwowane filtry wilgoci - woda, HEPA - filtr; sterowanie prędkością wentylatora / szybkością parowania - tak; wydajność oczyszczania powietrza (СADR) - 306 metrów sześciennych / godzinę; instalacja - podłoga; sterowanie - elektroniczne, wyświetlacz; Brak wifi; Bluetooth - nie; sygnalizacja - włączenie, niski poziom wody; wilgotność; poziom hałasu - 25 dB. wymiary 392 * 410 * 295 mm; waga 5,6 kg; czujnik światła, ochrona dzieci, filtr dezodoryzujący.31200 RUB
Winia AWX - 70
Republika Korei
Przeznaczenie - oczyszczanie / nawilżanie powietrza; pobór mocy 24 W; obsługiwana powierzchnia - 50 mkw; Typ nawilżacza - tradycyjny; pojemność zbiornika na wodę - 9 litrów; zużycie wody - 700 ml / h; higrostat - jest; wydajność oczyszczania powietrza - 150 metrów sześciennych / godzinę; kontrola czystości powietrza - tak; filtry - woda, HEPA - filtr; jonizacja - jest; sterowanie prędkością wentylatora / szybkością parowania - tak; instalacja - podłoga; sterowanie - elektroniczne, wyświetlacz, timer; Brak wifi; Bluetooth - nie; sygnalizacja - włączenie, niski poziom wody; wilgotność, zanieczyszczenie filtra; poziom hałasu - 32 dB. wymiary 410 * 420 * 325 mm; waga 10 kg; filtr, biofiltr z posrebrzanymi koralikami.18 990 RUB

Liczba chorób alergicznych stale rośnie. Szczególnie cierpią z tego powodu dzieci. Nie jesteśmy w stanie szybko zmienić na lepsze sytuacji ekologicznej, która jest główną przyczyną tych dolegliwości. Ale poprawienie komfortu życia w waszych domach i mieszkaniach wcale nie jest trudne. Jeśli chodzi o część kosztową, należy zrozumieć, że jest to inwestycja we własne zdrowie i zdrowie dzieci.

Kupując wysokiej jakości oczyszczacz powietrza lub wydajny system klimatyzacji, poprawisz jakość swojego życia. Nasza recenzja pomoże Ci uniknąć błędów przy wyborze najlepszego modelu.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *