👌 Najlepsze monitory pacjenta na rok 2020

0

Monitor pacjenta to jedno z najważniejszych urządzeń medycznych, które umożliwia monitorowanie stanu pacjenta. Do wyboru urządzenia należy podchodzić z pewną wiedzą, aby kupić wydajną i trwałą opcję, która nie zawiedzie. Obecnie na rynku są setki odmian. Różnią się funkcjonalnością i opcjami pomocniczymi. Nie możemy też zapominać, że istnieją modele przeznaczone do umieszczenia w pobliżu łóżka oraz produkty do rezonansu magnetycznego, USG itp.

Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszych monitorów pacjenta na rok 2020.

Wszystkie parametry życiowe na jednym ekranie

Monitor pacjenta to wyrafinowane urządzenie używane we wszystkich placówkach medycznych. Dzięki niemu lekarz kontroluje aktualny stan osoby. Wyświetlacz pokazuje podstawowe parametry życia, co pozwala na bezpieczniejszą pracę.

Niektóre urządzenia są przeznaczone do umieszczenia obok łóżka pacjenta. Lekarz może monitorować zmiany w stanie serca i nie tylko, co jest wygodnym rozwiązaniem, gdyż nie trzeba nosić przy sobie narzędzi pomocniczych.

Obecnie monitory są używane w każdym szpitalu. Ich funkcjonalność pozwala na przeprowadzenie operacji lub analizę stanu pacjenta po zakończonej operacji.

Cechy nowoczesnych modeli

W przeciwieństwie do pierwszych opcji, nowoczesne urządzenia mają szerokie możliwości. Dlatego lekarz z łatwością monitoruje stan pacjenta, niezależnie od wieku, budowy ciała i płci. Monitor wyświetla informacje zarówno o noworodkach, jak i starszych osobach.

Sterowanie to jest możliwe dzięki połączeniu kilku przydatnych funkcji większości urządzeń medycznych. Urządzenie może pracować ze standardowej sieci 220 V lub być zasilane z wbudowanych akumulatorów. Ponadto modele są wyposażone w drukarkę termiczną, czujnik ciśnienia, puls, temperaturę ciała. Zaawansowane produkty wyświetlają tętno, częstość oddechów i są w stanie obliczyć dawkę leku. Te opcje znacznie ułatwiają pracę i zapobiegają błędom medycznym, które mają wpływ na bezpieczeństwo pacjenta.

Do wyświetlania informacji służy wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Wszystkie odczyty są wyświetlane bez opóźnień czasowych, co pozwala na podjęcie działań na czas, jeśli nadejdzie krytyczny moment. Dzięki dokładności otrzymanych parametrów lekarze mogą szybko przeanalizować stan pacjenta i przeprowadzić niezbędne prace profilaktyczne. Żadne inne urządzenie medyczne nie ma takiej funkcji.

Modele są małe pod względem wielkości i wagi. Lekarz może samodzielnie przenosić i podłączać sprzęt. Ponadto większość producentów produkuje monitory do transportu pacjenta do użytku w pojazdach do resuscytacji. To wygodne rozwiązanie, które nie zużywa dużo energii, ale może uratować życie.

Właściwy wybór

Kupowanie monitorów to odpowiedzialny biznes.Dlatego przed wyborem konkretnego produktu zaleca się zbadanie szeregu właściwości technicznych. Jeśli potraktujesz ten problem ze zrozumieniem, wybór odpowiedniej opcji dla szpitala nie będzie trudny. Obecnie prawie wszystkie popularne firmy medyczne zajmują się produkcją sprzętu. Każdy model różni się szeregiem właściwości użytkowych i dodatkowymi cechami.

Ze względu na to, że większość monitorów różni się różnymi konfiguracjami, w sklepach są modele za 70-100 tysięcy rubli, a także za kilka milionów. Jeśli kupujesz wersję budżetową, ważne jest, aby zrozumieć, że jest ona wyposażona tylko w standardowe funkcje, nie ma tutaj opcji pomocniczych. Urządzenie jest w stanie monitorować standardowe parametry życiowe. W drogich urządzeniach sytuacja jest odwrotna, ponieważ istnieje duża liczba dodatkowych trybów, które pozwalają na pełną diagnozę pacjenta, na przykład monitorowanie ciśnienia krwi, otrzymywanie raportu z pracy serca itp.

Przy wyborze urządzenia ważne jest określenie zakresu zastosowania. Ponieważ istnieją modele przeznaczone do montażu obok łóżka lub w transporcie, a także monitory operacyjne. Dzięki temu wykonuje się większość operacji. Po udzieleniu odpowiedzi na to pytanie należy przejść do głównych charakterystyk technicznych.

Rozważając konkretny model, należy upewnić się, że wyświetla on takie wskaźniki, jak tętno, EKG, NIBP i tym podobne. Większość opcji można znaleźć w popularnych modelach, jednak rzadko można znaleźć stałe monitorowanie EKG. Większość specjalistów nie zamierza kupować urządzeń z tą opcją, ponieważ koszt jednorazowych elektrod jest zbyt wysoki. Dlatego kupowane są tanie opcje, które wyświetlają główne parametry. To wystarczy, aby monitorować stan pacjenta.

Natomiast na oddziale intensywnej terapii dziecka kupuje się nowoczesne urządzenia wyposażone w kilkanaście opcji pomocniczych. Dzięki temu możliwe jest terminowe wykrycie problemu, a także bezpieczniejsze przeprowadzenie operacji. Koszt takiego sprzętu może rozpocząć się od 400-500 tysięcy rubli, wszystko zależy od producenta.

Nie możemy też zapominać, że monitor musi być wytrzymały i działać w niemal każdej sytuacji. W takim przypadku wskazane jest wybranie produktu z prostym sterowaniem, aby nawet niedoświadczony lekarz mógł go podłączyć.

Kryteria wyboru

Po podjęciu decyzji o miejscu instalacji i celu urządzenia konieczne jest przestudiowanie niektórych funkcji:

 • Wybór firmy. Sukces większości zakupów zaczyna się od odpowiedniego producenta. Zależy od tego nie tylko niezawodność monitora, ale także jego żywotność. Obecnie wiele przedsiębiorstw zajmuje się produkcją takich urządzeń, gdzieś oszczędza na częściach składowych, aw innych na sprzęcie. Ważne jest, aby zrozumieć, że średni czas pracy powinien wynosić co najmniej 10-15 lat. Oczywiście taki sprzęt trudno znaleźć, ale jest to możliwe.
 • Dokładne parametry. Często przy zakupie używanych lub tanich monitorów lekarze mają problem z nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych parametrów. Na tę kwestię należy zwrócić szczególną uwagę. Jeśli nie ma czasu na sprawdzenie każdego produktu, to warto kupić sprawdzony model od renomowanego producenta. Tak więc, wraz z dokładnością, kupujący otrzymuje wieloletnią gwarancję, która pozwala na naprawę lub wymianę wadliwego urządzenia.
 • Kolejną obowiązkową pozycją jest to, że urządzenie musi pracować w trudnych warunkach. Nawet jeśli na przykład osoba nie oddycha prawidłowo, plwocina jest ciągła, sprzęt powinien pokazywać wszystkie parametry bez zniekształceń.Nie możemy również zapominać o wytrzymałości obudowy i niezawodności komponentów. Aby zapobiec przypadkowemu upadkowi zepsutego urządzenia. Niektóre szpitale kupują monitory, które działają nawet w ekstremalnych sytuacjach. Oczywiście jest to zaleta, jeśli planujesz używać go przy nagłych zmianach temperatury lub ciśnienia atmosferycznego, ale w większości przypadków wystarczą tylko modele wysokiej jakości.
 • Projekt produktu powinien być przyjazny dla użytkownika, a działanie powinno być przejrzyste. Wydajność pracy zależy od tych dwóch parametrów. Wskazane jest kupowanie prostego sprzętu, który nie sprawi problemów osobom, które są daleko od takiego sprzętu.
 • Wskazane jest, aby kupić naprawialne urządzenie, do którego łatwo jest znaleźć dowolną część. W przeciwnym razie będą długie oczekiwania, ponieważ specjalista będzie szukał materiałów eksploatacyjnych przez kilka dni.
 • Ostatni punkt to czas trwania gwarancji i częstotliwość przeglądów.

Ocena monitorów budżetowych dla pacjenta

Newtech NT3B

Wysokiej jakości urządzenie przystosowane do ciągłego monitorowania życia ludzkiego. Urządzenie można umieścić zarówno na oddziale, jak i na oddziale intensywnej terapii.

Urządzenie dostarcza dokładnych informacji numerycznych i graficznych. Obecne są wszystkie niezbędne parametry do monitorowania stanu. Praca wykonywana jest z wbudowanej baterii, która wystarcza na 3,5 godziny. Typ koloru wyświetlacza - TFT. Dla wygody dostępna jest funkcja blokowania alarmu.

Średni koszt to 99000 rubli.

Newtech NT3B

Zalety:

 • Menu w języku rosyjskim;
 • Funkcjonalność;
 • Jest czujnik skóry;
 • Praca autonomiczna;
 • Intuicyjny interfejs;
 • Niezawodność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

GUARDIAN BPM-700 BIOSYS

Wysokiej jakości urządzenie, które umieszcza się przed łóżkiem. Jasny wyświetlacz ułatwia przeglądanie potrzebnych informacji. Dodatkowym atutem jest pomiar EKG. Główną cechą urządzenia jest jego uniwersalność, ponieważ nadaje się dla dorosłych i dzieci. Pamięć urządzenia przechowuje 8 ostatnich zdarzeń, co upraszcza monitorowanie. Waga produktu - 5,8 kg. Zasilany z sieci i wbudowanej baterii.

Sprzedawane po cenie 100 000 rubli.

GUARDIAN BPM-700 BIOSYS

Zalety:

 • Mały rozmiar;
 • Łatwa instalacja;
 • Przejrzyste menu;
 • Wszechstronność;
 • Dziesiątki opcji;
 • Konserwowalność;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Jądro KN-601A

Kompaktowy model, który będzie pasował do większości szpitali. Informacje są wyświetlane na kolorowym wyświetlaczu (LCD). Istnieje możliwość podłączenia sprzętu do centralnej stacji monitorującej i zdalnego monitorowania stanu pacjenta. Aby włączyć tę opcję, produkt musi być podłączony do sieci LAN. Możliwa jest praca z rozrusznikami serca. Obsługiwane jest sterowanie dotykowe, co pozytywnie wpływa na wygodę.

Średnia cena to 65000 rubli.

Jądro KN-601A

Zalety:

 • Mały rozmiar;
 • Ergonomia;
 • Trwałość;
 • Sterowanie dotykowe;
 • Analiza arytmii;
 • Wysokiej jakości wyświetlacz.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

G3G General Meditech

Nowoczesne urządzenie o pięknym designie i przejrzystych funkcjach. Nadaje się do montażu na salach operacyjnych i oddziałach intensywnej terapii. Urządzenie może współpracować z elektrokoagulatorami. Informacje są wyświetlane na kolorowym wyświetlaczu. Możesz dostosować wyświetlanie 7 krzywych EKG, co jest praktycznym rozwiązaniem. Sprzęt jest wyposażony w alarmy dźwiękowe i wizualne, a poziom głośności można łatwo zmienić w górę lub w dół.

Średnia cena to 120000 rubli.

G3G General Meditech

Zalety:

 • Funkcjonalność;
 • Wysoka jakość wykonania;
 • Niezawodność;
 • Wydajność;
 • Ładne ciało;
 • Ostry obraz.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

TOP-3 modele ze średniego segmentu cenowego

Comen WQ-001

Wysokiej jakości urządzenie obsługujące dźwiękowy i wizualny system alarmowy. Jednocześnie aktywuje się tylko wtedy, gdy coś zagraża osobie. Ekran LCD wyświetla wszystkie wymagane parametry. Sterowanie dotykowe uprości ustawianie wstępne. Dla wygody producent wyposażył sprzęt w wielofunkcyjne złącze.Jest też wbudowana bateria, która włącza się, gdy nie ma prądu.

Średnia cena to 198000 rubli.

Comen WQ-001

Zalety:

 • Nadaje się do montażu w karetce pogotowia;
 • Intuicyjny interfejs;
 • Wygodny transport;
 • Długa żywotność;
 • Bateria jest zasilana;
 • Powiadomienie alarmowe.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Dixion Storm 5800

Wszechstronny model, który może wyświetlać do 13 krzywych jednocześnie. Dostępnych jest 6 wstępnie ustawionych opcji wyświetlania informacji. Urządzenie jest wygodne i niezawodne. Dodatkowo producent wyposażył urządzenie w port USB, który umożliwia włożenie pendrive'a i zapisanie niezbędnych informacji. Monitor można umieścić zarówno na oddziale dla dorosłych, jak i na oddziale noworodkowym. Do sterowania służy ekran dotykowy.

Średnia cena to 260000 rubli.

Dixion Storm 5800

Zalety:

 • Wyświetlanie 13 krzywych jednocześnie;
 • Informacje mogą być przechowywane na karcie pamięci SD;
 • Ekran dotykowy;
 • Proste menu;
 • Odpowiedni dla noworodków;
 • Uchwyt do łóżka;
 • 16 analiz arytmii.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Mitar-01- „R-D”

Niezawodny model rosyjskiego producenta, który nadaje się do instalacji w wielu salach operacyjnych. Monitor jest łatwy w obsłudze, a każdy użytkownik zrozumie sterowanie. Jest zasilany napięciem 220 V i może być również zainstalowany w karetce. Wbudowana bateria może działać przez 5 godzin. Sprzęt posiada wszystkie niezbędne parametry, które pozwolą na monitorowanie stanu pacjenta z dużą dokładnością.

Średnia cena to 228000 rubli.

Mitar-01- „R-D”

Zalety:

 • Dobry wyświetlacz
 • Niezawodność;
 • Niepokój arytmii;
 • Tryb spania;
 • Zatrzymywanie krzywych;
 • Obecność EKG;
 • 5 godzin pracy na baterii.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

TOP popularne modele premium

BeneView T1 Mindray

Wysokiej jakości urządzenie, które można zainstalować w dowolnym miejscu. Sprzęt jest umieszczony w wytrzymałej obudowie, która jest odporna na drobne upadki. Zewnętrzny 19-calowy ekran wyświetla wszystkie istotne parametry aktywności. Połączenie z siecią zajmuje kilka sekund. Wbudowana bateria zapewnia autonomiczną pracę przez 5 godzin.

Średni koszt to 560000 rubli.

BeneView T1 Mindray

Zalety:

 • Intuicyjny interfejs;
 • Możliwość zdalnego dostępu;
 • Solidne ciało;
 • Wydajność;
 • Dobra jakość wykonania.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Expression Ip5 Philips

Drogi model z wygodnym wyświetlaczem i kontrolą. Monitor jest przeznaczony do rezonansu magnetycznego, o czym należy pamiętać przed zakupem. Zasada działania jest dokładnie taka sama jak w poprzednich modelach. Istnieje szerokoekranowy ekran ciekłokrystaliczny, który wyświetla główne informacje. Istnieje połączenie bezprzewodowe z monitorami. Mały rozmiar ułatwiający obsługę.

Średni koszt to 1000000 rubli.

Expression Ip5 Philips

Zalety:

 • Połączenie bezprzewodowe;
 • Wygoda;
 • Wydajność;
 • Niezawodność;
 • Doskonała opcja dla MRI.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Infinity Delta XL Dräger

Najdroższy model spotykany tylko w elitarnych szpitalach. Osobliwością tego urządzenia jest to, że w razie potrzeby może ono poruszać się wraz z pacjentem. Wyposażenie obejmuje wszystkie możliwe parametry. Przymocowanie do łóżka lub słupa zajmuje tylko kilka minut. Posiada wyświetlacz chirurgiczny, który umożliwia instalację monitora w salach operacyjnych. Ekran wyświetla do 8 krzywych. W pamięci można zapisać do 50 stanów alarmowych.

Średni koszt to 3300000 rubli.

Infinity Delta XL Dräger

Zalety:

 • Mała waga;
 • Wygodny transport;
 • Niezawodność;
 • Wygodne połączenie;
 • Czujnik rzutu serca;
 • Zrozumiałe oprogramowanie;
 • Rosyjskie menu.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Znalezienie monitora pacjenta wysokiej jakości jest trudnym zadaniem. Ważne jest, aby zapoznać się z charakterystyką techniczną, a także poznać niektóre cechy urządzeń. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię