Najlepsze musy do stylizacji na rok 2020

0

Tworzenie wizerunku z fryzurą to nie tylko pytanie kobiety. Wiele kobiet i mężczyzn codziennie boryka się z potrzebą stylizacji. Każdy ma swoje własne zadanie: uzyskać objętość lub elastyczność loków dla urody, potrzebę długotrwałej stabilności stylizacji. Ktoś próbuje zmusić ich pasma do posłuszeństwa lub nadać lokom zdrowy wygląd po zabarwieniu. Recenzja najlepszych musów do modelowania obrazu na rok 2020, przygotowana przez redaktorów serwisu „best-pl.designuspro.com”, wprowadzi Cię w ocenę jakości produktów i podpowie, jak wybrać odpowiednie dla Ciebie narzędzie.      

Produkty do stylizacji

Nowoczesne produkty do stylizacji są dość zróżnicowane. Każdy z nich ma swoje własne cechy i zalety, które użytkownicy biorą pod uwagę przy wyborze jednej lub drugiej opcji.

 • Piana

Całkiem powszechne narzędzie, które pomoże uformować włosy i zapewni ich stabilność. Zasadniczo pianka służy do tworzenia cienkich loków. Nakłada się na wilgotne włosy, równomiernie rozprowadzając na ich długości.

 • Pasta

Jedna z opcji wymodelowania fryzury i jej długotrwałej konserwacji. Jest bardzo odpowiedni do stosowania na krótkich włosach i fryzurach, dlatego jest popularnym modelem produktów do stylizacji nie tylko dla kobiet, ale także dla mężczyzn.

 • Żel

Jest to również narzędzie, które jest szeroko używane zarówno przez słabą, jak i silną połowę ludzkości. Żel pozwala na stworzenie różnorodnych looków, które utrzymają się przez cały dzień.

 • Obrazy olejne

Oleje stosuje się do każdego rodzaju włosów. Ich zaletą jest szeroki zakres działań: od odżywiania po regenerację. Zastosowanie olejków uelastycznia pasemka i nadaje im zdrowy wygląd. Zgodnie z zaleceniami producenta oleje należy nakładać na wilgotne loki przed myciem szamponem.

 • Krem

Krem pomoże poradzić sobie z niegrzecznymi kosmykami, nadając im pożądany kształt. Dostępne są między innymi opcje budżetowe z mocnym utrwaleniem, które pozwalają nie martwić się o włosy w ciągu dnia. Stosuje się go zarówno na mokrych, jak i suchych włosach.

 • Glina

Glinka do stylizacji jest bogata w naturalny skład, wzbogacony o przydatne substancje. W tym przypadku skład, w zależności od rodzaju gliny, jest różny. Nazwa gatunku zależy od koloru: niebieski, czerwony, czarny, zielony, biały, szary, żółty, a nawet różowy. Wszystkie z nich przyczyniają się do poprawy linii włosów i utrwalają fryzurę. A każdy z nich, wraz z zestawem swoich funkcji, jest optymalny do rozwiązania zadania.

Glinkę nakłada się ręcznie podczas modelowania fryzury.

 • Płyn kosmetyczny

Balsamy nawilżają i dodają objętości włosom. Zwykle nakłada się go na mokre pasma z dalszym modelowaniem suszarką do włosów. Z opinii klientów wynika, że ​​regularne stosowanie balsamu pomaga wyeliminować problemy takie jak przesuszenie końcówek czy zwiększona zawartość tłuszczu u nasady.

 • Wosk

Wosk służy do tworzenia różnych stylizacji, pozwalając szybko nadać lokom objętość i zdrowy wygląd. Można go stosować zarówno na mokre, jak i suche pasemka.

 • Proszek

Puder pojawił się niedawno i jest szczególnie popularny w przypadku włosów krótkich i średnich. Atrakcyjną cechą jest możliwość dobrania pudru o różnych odcieniach. Zaletą tej opcji jest również możliwość tworzenia objętości nie tylko u nasady, ale także na całej długości pasm.

 • Mus

Doskonały kosmetyk do modelowania. Szczególnie pożądany wśród osób z kręconymi lokami, ponieważ pomaga je kontrolować. Ponadto może pomóc w tworzeniu loków i naprawianiu ich przez dłuższy czas.

Stylizacja domu

Jeśli modelowanie jest pilnie potrzebne, a nie masz pod ręką produktu do stylizacji, możesz przygotować niezbędną kompozycję w domu.

Co może zastąpić mus?

W przypadku włosów suchych i łamliwych żelowy roztwór uzyskany przez ciągłe mieszanie 2 łyżki. l. żelatyna za 1 łyżkę. wrzątek. Mieszankę można nakładać, gdy jest jeszcze ciepła.

W przypadku normalnych włosów odpowiedni jest spray z roztworu cukru: 1 łyżka. l. cukier za 1 łyżkę. ciepła woda.

W przypadku włosów przetłuszczających się można użyć roztworu cytryny, który zawiera:

 • 1 łyżka. woda;
 • Skórka z 1 cytryny;
 • 1 łyżeczka Sahara;
 • alkohol lub wódka - 20 gr.

Sposób przygotowania: wodę ze skórką cytryny doprowadza się do wrzenia i gotuje, aż kompozycja zgęstnieje. Alkohol i cukier są dodawane, mieszane i ostudzone.

Dlaczego mus

Biorąc pod uwagę różnorodność produktów do stylizacji, pojawia się pytanie, który z nich jest lepszy, na przykład żel lub mus.

Ten ostatni można nazwać uniwersalnym produktem do stylizacji. Pomimo tego, że uważa się, że jego główne właściwości zapewniają elastyczność i posłuszeństwo lokom, doskonale radzi sobie z innymi zadaniami, takimi jak:

 • powrót zdrowego wyglądu po uszkodzeniu lub zabrudzeniu;
 • zagęszczanie cienkich pasm bez obciążania;
 • nadanie fryzurze niezbędnego wyrazistego odcienia;
 • różne stopnie utrwalenia.

Niewątpliwą zaletą produktu jest jego struktura, która po nałożeniu pozostawia loki lekkie i swobodne, chroniąc je podczas działania termicznego.

Dodatkowym i ważnym bonusem dla wielu, który ma jedne z najlepszych recenzji, jest możliwość stosowania go przez alergików, ze względu na niestosowanie perfum.

Rodzaje musów

W nowoczesnych sklepach można znaleźć kilka rodzajów musów:

 1. Wosk. Nadaje stworzonemu obrazowi niezbędny połysk i blask.
 2. Odżywka w musie. Jego działanie ma na celu odbudowę struktury włosa.
 3. Zacienienie. Służy do nadania utworzonemu obrazowi świeżości i pożądanego odcienia. Należy pamiętać, że taki efekt nie jest gwarantowany w przypadku siwych włosów czy rozjaśniania.
 4. Rozjaśniające. Podobnie jak odcień, ten wygląd pozwala nadać lokom inny ton, nieco je rozjaśniając.
 5. Ochrona termiczna. Jak sugeruje nazwa produktu, znajduje on zastosowanie w fryzurach tworzonych przy użyciu urządzeń wysokotemperaturowych.
 6. Do włosów kręconych. Nazwa mówi sama za siebie. Narzędzie pozwala poradzić sobie z niegrzecznymi lokami, eliminując ich przywieranie i obciążanie.
 7. Męski. Specjalnie zaprojektowany dla mężczyzn i umożliwiający im tworzenie niepowtarzalnych stylizacji.

Musy rozróżnia się również ze względu na stopień utrwalenia: od słabego do super mocnego. Należy pamiętać, że nie tylko wygląd, ale także zdrowie twoich loków zależy od odpowiednio dobranej wartości tej cechy.

Nie należy używać produktów z mocnym i super mocnym utrwaleniem, jeśli pasemka nie są grube, cienkie, osłabione lub zniszczone. W takich przypadkach wystarczy produkt z normalnym uchwytem. Ale dla właścicieli loków, podatnych na szybkie zanieczyszczenie, mocne utrwalenie będzie na miejscu, co pozwoli zachować kształt fryzury przez wymagany czas.

Kryteria wyboru

Te kryteria pomogą Ci zdecydować, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

 • Kompozycja

To jedno z głównych kryteriów, które decyduje nie tylko o funkcjonalności zastosowanego kosmetyku, ale także wpływa na kondycję włosów i skóry głowy. Upewnij się, że w składnikach nie ma alkoholu. Dobry mus jest wzbogacony witaminami i ceramidami.Pożądane jest również, aby kompozycja zawierała elementy, które chronią loki przed promieniowaniem ultrafioletowym i wysokimi temperaturami.

 • Zapach

Wysokiej jakości produkt ma przyjemny zapach, dlatego jeśli to możliwe, przed zakupem koniecznie zapoznaj się z aromatem produktu.

 • Dostępność instrukcji

Każdy producent dbający o swoją reputację biznesową i nazwę produkuje produkty z instrukcją użycia, w tym z opisem prawidłowego stosowania musu, co minimalizuje negatywne konsekwencje w przypadku niewłaściwego stosowania.

 • Integralność opakowania

Mus jest dostępny w metalowych pojemnikach z dozownikiem. Aby uniknąć negatywnych konsekwencji, przy zakupie należy sprawdzić cylinder pod kątem uszkodzeń. Nawet przy pozornie nieznacznych zadrapaniach należy odmówić zakupu takiej kopii.

Sposób stosowania

Jak prawidłowo używać musu?

Przede wszystkim powinieneś wybrać rodzaj i stopień utrwalenia, które są niezbędne do osiągnięcia Twoich celów, biorąc pod uwagę strukturę i rodzaj włosów. Należy pamiętać, że niezależnie od wybranego rodzaju musu trzeba wiedzieć, jak prawidłowo używać musu.

Przed użyciem puszkę należy wstrząsnąć i trzymając ją w pozycji pionowej wycisnąć wymaganą ilość musu w dłoń. Istnieje kilka zasad prawidłowego korzystania z produktu:

 • nanieść niewielką ilość na korzenie z dalszym rozprowadzeniem na całej długości (aby dodać objętość, nakładaj tylko na korzenie);
 • czesanie loków po aplikacji;
 • stosować w celu uzyskania efektu „mokrych” pasm naturalnej metody suszenia.

Najlepsi producenci musów do stylizacji

To, która firma lepiej kupuje produkty do pielęgnacji włosów, zależy od cech i jakości produktu, a także osobistych preferencji każdego z nich. Na rynku różnorodnych produktów do włosów konkurencja wśród producentów, w tym producentów musów modelujących, jest dość duża. Jednocześnie wiele firm od dłuższego czasu utrzymuje stabilne i niektóre wiodące pozycje. W 2020 roku na liście najlepszych producentów pianek do stylizacji według kupujących znalazły się następujące firmy.

 • Schwarzkopf & Henkel

Każdy zna produkty do modelowania fryzur tego producenta. Liczne recenzje klientów zauważają wśród jego cech dobrą objętość i piękny wygląd loków. Wśród wad jest obecność ostrego zapachu.

 • L oreal

Firma o ugruntowanej pozycji na rynku kosmetycznym. W części stylizacyjnej specjalizuje się w wytwarzaniu dobrej jakości produktów o mocnym trzymaniu.

 • Procter & Gamble

Wytwarza produkty pod marką Wella. Pianki do stylizacji prezentowane są w szerokiej gamie, która pozwala dobrać rodzaj pasujący do Twoich loków. Produkty Procter & Gamble gwarantują wymaganą objętość i długotrwałe utrzymanie kształtu stylizacji.

 • Estel

Produkty tej firmy służą nawet do uspokajania „niespokojnych” loków. Służy zarówno do kręcenia, jak i prostowania pasm.

Ranking najlepszych musów modelujących w 2020 roku

Wella design

Produkt renomowanej firmy Procter & Gambel nadaje się do każdego rodzaju włosów i ma wyjątkowo mocne utrwalenie. Służy do dodawania objętości od samych korzeni. Według opinii klientów, będąc niedrogim produktem, dobrze sprawdza się w przypadku grubych, lekko kręconych włosów.

Mus Wella Design

Zalety:

 • zapewnia ochronę termiczną;
 • brak uczucia sklejania.

Niedogodności:

 • Użytkownicy nie zauważyli wady tego produktu.

Możesz kupić Wella Design w cenie 255 rubli.

Wella Professionals Eimi Root Shoot

Kolejny powietrzny produkt do stylizacji i modelowania włosów wszystkich typów wyprodukowany przez firmę Procter & Gambe, który słusznie zajmuje 2. miejsce w rankingu. Stopień utrwalenia jest średni. Stylizację przeprowadza się za pomocą musu, który nakłada się na obszar korzenia i suszarki do włosów.

mus Wella Professionals Eimi Root Shoot

Zalety:

 • ochrona przed wilgocią;
 • ochrona termiczna;
 • może być używany, gdy jest osłabiony i uszkodzony.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Średni koszt opakowania 200 ml: 1000 rubli.

Professionnelle extra mocne

Profesjonalny produkt firmy Schwarzkopf & Henkel.

Pomimo stopnia utrwalenia produkt można stosować do każdego rodzaju włosów. Zapewnia odżywienie, objętość i nawilżenie.

mus Schwarzkopf & Henkel Professionnelle extra mocne

Zalety:

 • możliwość użycia do cienkich i zniszczonych włosów;
 • nie ma uczucia sklejania;
 • aplikacja jest możliwa zarówno na suchych, jak i mokrych pasmach.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Średnia cena: 650 rubli.

Тecni.ART Full Volume Extra

Wyjątkowo mocny produkt firmy kosmetycznej L Oreal.

Jak wszystkie najwyżej oceniane pianki, nadaje się do każdego rodzaju włosów. Można je również stosować, jeśli są słabe, zniszczone i kruche. Nałożyć na czyste, wilgotne pasma, dodatkowo modelując fryzurę suszarką do włosów. Wielu użytkowników zwraca uwagę na doskonały kształt i dobrą stabilność tworzonego obrazu.

mus Тecni.ART Full Volume Extra

Zalety:

 • brak uczucia lepkości;
 • nie sprawia, że ​​loki są cięższe;
 • chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Tecni.ART Full Volume Dodatkowa cena: od 900 rubli.

Syoss Full Hair 5. Gęstość i objętość

Bardzo mocny produkt firmy Schwarzkopf & Henkel. Odpowiedni do każdego rodzaju włosów. Nakładaj na wilgotne loki.

Syoss Full Hair mus do włosów 5. Gęstość i objętość

Zalety:

 • dobra objętość;
 • nadaje się do cienkich pasm;
 • brak uczucia sklejania;
 • łatwo usunąć podczas czesania.

Niedogodności:

 • lekko ostry zapach.

Możesz go kupić w cenie 350 rubli.

Natura Siberica Mus z rokitnika zwiększający objętość

Pomimo braku Natura Siberica w rankingu najlepszych producentów produktów do stylizacji, według opinii klientów ten mus jest jednym z najlepszych. Lekki, odpowiedni do każdego rodzaju włosów, można go nakładać zarówno na mokre, jak i suche pasemka, aby uzyskać piękny wygląd.

Natura Siberica Mus z rokitnika zwiększający objętość

Zalety:

 • ochrona termiczna;
 • skład wzbogacony o naturalne składniki i witaminy;
 • brak uczucia sklejania;
 • ładny zapach.

Niedogodności:

 • słaba fiksacja.

Średni koszt to 340 rubli.

JOHNNY S CHOP SHOP Max Up Volume

Kraj pochodzenia - Wielka Brytania. Specjalnie zaprojektowany dla mężczyzn, odpowiedni do każdego rodzaju włosów. Podobnie jak większość podobnych produktów nakłada się go na mokre pasma i pomaga zwiększyć objętość.

mus JOHNNY S CHOP SHOP Max Up Volume

Zalety:

 • trwałe i długotrwałe utrwalenie fryzury;
 • nie obciąża fryzury;
 • skład wzbogacony o prowitaminy.

Niedogodności:

 

 • Użytkownicy nie zidentyfikowali jeszcze wad.

Koszt tego modelu produktów marki JOHNNY S CHOP SHOP wynosi średnio 700 rubli.

Matrix Vavoom dla Height of Glam

Kraj pochodzenia: USA.

Ma silny stopień fiksacji. Odpowiedni do każdego rodzaju włosów bez negatywnego wpływu, osłabionej lub zniszczonej kondycji.

mus Matrix Vavoom do objętości „Height of Glam”

Zalety:

 • ochrona termiczna;
 • dobra objętość;
 • długi czas retencji.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Zakup Matrix Vavoom jest możliwy w cenie 670 rubli.

Estel Couture Luxury Volute Mousse Conditioner

To jeden z popularnych modeli wśród produktów do stylizacji marki Estel.

Przeznaczony do włosów kręconych. Sposób użycia jest standardowy: nakładać na mokre pasma.

Estel Couture Luxury Volute Mousse Conditioner

Zalety:

 • skład (w tym kolagen, kwas hialuronowy, chitozan);
 • nie obciąża ani nie skleja loków.

Niedogodności:

 • czas utrzymywania fryzury jest niewystarczający (zauważany przez niektórych użytkowników).

Cena: od 550 rubli.

John Frieda Luxury Volume

Wyprodukowane w Niemczech.

Mocny chwyt. Stosuje się go na mokre pasma (w tym kolorowe, cienkie, a także słabe i zniszczone). Może być stosowany zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

mus John Frieda Luxurious Volume

Zalety:

 • czas utrzymywania kształtu fryzury;
 • ochrona termiczna.

Niedogodności:

 • niektórzy kupujący zauważyli bogactwo aromatu.

Średnia cena produktu: 720 rubli.

Na pytanie, który produkt lepiej kupić, należy odpowiedzieć na podstawie swoich preferencji i potrzeb. Niezależnie jednak od tego, który mus wybierzesz do stylizacji, przeczytaj uważnie instrukcję jego stosowania. Opisuje, do jakiego rodzaju włosów stosuje się produkt, jaki ma stopień utrwalenia oraz wskazuje właściwy sposób użycia. Niezastosowanie się do tej prostej zasady jest bardziej niż prawdopodobne, że wynik będzie niezgodny z oczekiwaniami. Jeśli masz doświadczenie w używaniu musów do tworzenia wizerunku, podziel się swoją opinią w komentarzach. Być może twoja rada pomoże czytelnikom dokonać wyboru.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *