Najlepsze męskie zimowe rękawiczki i mitenki w 2020 roku

0

Rękawiczki męskie służą nie tylko jako ochrona przed chłodem, ale są również jednym z elementów tworzących wizerunek mężczyzny.

Ten dodatek do odzieży męskiej ma długą historię. Nawet w starożytnym Rzymie podczas jedzenia używano rękawiczek, ponieważ nie było zastawy stołowej.

W średniowieczu rękawiczki zdobiono złotem i kamieniami szlachetnymi dla podkreślenia statusu właściciela. A ile symboliki wiąże się z rękawiczkami: biją je po twarzy, rzucają pod nogi, wyzywając na pojedynek. Rękawiczki na początku XX wieku stały się nieodłącznym elementem garderoby każdego dżentelmena.

Obecnie w sprzedaży można znaleźć ogromną liczbę stylów wykorzystujących różne materiały. W artykule postaramy się dowiedzieć, co musisz wiedzieć, wybierając męskie rękawiczki zimowe.

Materiał

Skóra to klasyczny materiał na akcesoria męskie. Wyróżnia się trwałością i dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Do szycia rękawic używa się rodzajów skór:

 • Krowa to opcja budżetowa. Rękawiczki nie wyróżniają się wdziękiem, ponieważ skóra jest gruba, najlepiej używać w surowym klimacie.
 • Skóra dzika lub pekari jest miękka i elastyczna. Jest bardzo wytrzymały i nawet jeśli się zepsuje, można go bez problemu zszyć. Rękawiczki wykonane z tego materiału są najwyższej jakości i trudno je znaleźć w sprzedaży.
 • Skóra rękawic wieprzowych wizualnie niewiele różni się od skóry dzika, ale nie jest tak miękka i odporna. Posiada zdolność pochłaniania wilgoci, oddychania powietrzem i zatrzymywania ciepła. Przód ma duży wzór i ślady włosia. Wady obejmują fakt, że zwilżony materiał może stracić swój kształt, rozciągnąć się. Skóra rękawic jest produkowana w Rosji i na Białorusi, najwyższa jakość w Rumunii.
 • Skóra owcza to elastyczny, miękki i wytrzymały materiał. Rękawiczki wykonane z takiej skóry posiadają wełnianą podszewkę, dzięki czemu przydają się w mroźne dni.
 • Kozia skóra, podobnie jak owcza skóra, służy do szycia miękkich rękawiczek dziecięcych, które produkowane są głównie we Włoszech i Wielkiej Brytanii. W Rosji tego rodzaju skóry nie są tak popularne.
 • Skóra jagnięca jest podobna do skóry owczej, ale jest cieńsza i bardziej miękka. Mimo tych cech nie sprawdzi się w eleganckim modelu.
 • Najdroższe, wysokiej jakości modele szyte są ze skóry jagnięcej.
 • Rękawiczki ze skóry jelenia są drogie. Spełnia wszystkie najlepsze cechy: elastyczny, oddychający, utrzymuje ciepło. Najlepsza skóra jelenia jest produkowana w Kanadzie.
 • Wełna alpaki posiada wysoką izolację termiczną.
 • Kaszmir jest używany jako podszewka w drogich rękawiczkach.
 • Wełna to ciepły, praktyczny materiał, który jest niedrogi.
 • Zamszowe rękawiczki utrzymają Twoje palce w ruchu.
 • Poza sezonem odpowiednie są bawełniane rękawiczki.

Miłośnikom sportowego stylu w odzieży polecamy dzianinowe lub szydełkowane rękawiczki. Ta ostatnia może mieć jedną lub dwie warstwy.

Tradycje szycia wysokiej jakości rękawic zachowały się w Europie Wschodniej: Czechach, na Węgrzech, w Rumunii.

Rodzaje rękawiczek

Przy wyborze rękawiczek męskich głównym kryterium jest ich przeznaczenie.

Klasyczny

Zaprojektowany do noszenia na co dzień. Pasują do garnituru i każdej odzieży wierzchniej. W modelu zimowym dostępna jest wyściółka z wełny lub gęstego materiału.Skórzane rękawiczki można obszyć ciekawym szwem, wstawką, nitami.

Napędowy

Oryginalny model został wynaleziony dla zawodników Formuły 1 i zapewniał dobrą przyczepność na kole. Te rękawiczki rozgrzewają część dłoni, nie krępują ruchów palców i mogą stać się stylowym dodatkiem do garnituru. Do szycia używa się miękkich tkanin, tekstyliów, z otworami z tyłu.

Z ekranem dotykowym

Aby korzystać ze smartfona w zimne dni, wynaleziono specjalne gumowane wersje z ekranem dotykowym.

Modele te wykonane są z ciepłej wełny z wszytymi srebrnymi nitkami, co pozwala na swobodne korzystanie z ekranu dotykowego. Bez zdejmowania rękawiczek możesz pisać SMS-y, odbierać telefony itp. W zimne dni podczas uprawiania sportu można założyć nawet dwie pary takich rękawiczek.

Rękawiczki

Modny dodatek uzupełniający młodzieńczy styl ubioru. Rękawiczki bez palców dodadzą młodemu mężczyźnie stylowej swobody. Odmianą jest model kabrioletu. Ta wersja rękawiczek pozwala nie zamrażać rąk i swobodnie korzystać z gadżetu, odrzucając górną część do tyłu. Do produkcji stosuje się akryl, wełnę z izolacją.

Skrócony

Krótki model prezentuje się bardzo elegancko. Wykonane są z cienkiego, elastycznego materiału, dzięki czemu rękawiczki dobrze przylegają do dłoni.

Do aktywnego wypoczynku

Rękawice wykonane z wodoodpornego materiału zostały stworzone do przebywania na zewnątrz, zapewnia to cienka, elastyczna folia. Zwykle takie modele są mocno przymocowane do mankietu na ramię za pomocą rzepów. Obecność impregnacji, przed wnikaniem wilgoci, sygnalizuje napis „wodoodporny” Bardzo wygodny model dla wędkarzy pracujących w deszczu.

Know-how - rękawiczki z wbudowanym mikrofonem zaproponował włoski projektant. Zestaw słuchawkowy jest wbudowany w palce rękawic: głośnik znajduje się na dużym palcu, mikrofon na małym palcu.

Do pracy

Połączony rodzaj rękawic służy do pracy z drewnem, metalem. Bok dłoni jest chroniony przed szkodliwymi substancjami i zwiększonym uderzeniem.

Rękawice ogrzewane na podczerwień to najnowszy model przeznaczony do pracy w trudnych warunkach klimatycznych. Niektóre modele są wyposażone w pilota do sterowania mocą ogrzewania. Wykonane są z elastycznych materiałów, które pozwalają na noszenie zwykłych rękawiczek na wierzchu.

Rękawice

Przeznaczone są na szczególnie mroźną pogodę. Rękawiczki dłużej pozostają ciepłe, ponieważ poszczególne palce szybciej zamarzają. Ten zimowy dodatek jest zwykle robiony na drutach z wełny; istnieją modele z dzianiny, skóry, kombinowane.

Do zajęć na świeżym powietrzu wynaleziono specjalne modele wykonane z wodoodpornego materiału. Nowe nowoczesne materiały łączą praktyczność z atrakcyjnym wyglądem. Woda opadająca na rękawicę stacza się w dół i nie wnika do środka.

Dziane modele są impregnowane specjalną kompozycją, która nie przepuszcza wody, a sznurek zatrzymuje ciepło. Skórzane rękawiczki z podszewką z kaczego futra prezentują się bardzo stylowo.

Wybierz odpowiedni rozmiar

Rękawiczki powinny dobrze przylegać, nie utrudniając ruchów palców. Rozmiar można obliczyć niezależnie, jest równy:

Obwód dłoni bez kciuka / 2,71 - będzie to rozmiar w calach. Wybierając skórę jako materiał, należy wziąć pod uwagę pewne niuanse: cienka skóra jagnięca dobrze się rozciąga, a skóra kozia jest gęstsza i zachowuje swój pierwotny wygląd.

Przed zakupem koniecznie przymierz go, zwłaszcza jeśli wybór jest opcją budżetową.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze:

Oprócz odpowiedniego rozmiaru, przy wyborze rękawic należy dokładnie rozważyć produkt. Szwy powinny być proste bez pomijania szwów. Podszewka nie powinna być nieprzyjemna.

Możesz sprawdzić jakość zabarwienia, przecierając wilgotną szmatkę po powierzchni. Nie pozostaną żadne ślady wysokiej jakości materiału.

Prawidłowa rękawica powinna rozciągać się w poprzek, do 16% jej szerokości.

Rękawica zakładana na dłoń powinna się rozciągać, a po zdjęciu przyjąć swój pierwotny stan. Rękawica powinna być łatwa do zakładania i nie może rozciągać się na długości, może się skurczyć podczas noszenia.

Opieka

Dzięki ostrożnemu podejściu rękawice mogą zachować przyzwoity wygląd przez 2-3 sezony.

 • Powinien być prawidłowo założony, nie ciągnięty przez mankiet, ale wciśnięty między palce.
 • Rękawice wykonane z miękkiej skóry nie mogą być długo pogniecione, co przyczynia się do powstawania zmarszczek i pęknięć. Musisz założyć jedną rękawiczkę na drugą i ostrożnie włożyć ją do kieszeni.
 • Nie suszyć mokrych rękawiczek suszarką do włosów ani na kaloryferze. Trzeba je położyć na ręczniku, aby wyschły. Promienie słoneczne są również szkodliwe dla skóry rękawiczek. Jeśli pojawią się plamy, akcesorium można dodatkowo zmoczyć i wysuszyć.
 • Jeśli skóra na odzieży została pomarszczona w wyniku długiego noszenia, można ją wygładzić. Odbywa się to bardzo ostrożnie za pomocą żelazka, przez grubą warstwę waty. Temperatura powinna być minimalna. Procedurę należy wykonać bardzo ostrożnie. Zmarszczki, które pojawiają się po niewłaściwym wysuszeniu, koryguje się serwetką zwilżoną olejem rycynowym. Szybko i równomiernie przetrzeć całą powierzchnię, pod żadnym pozorem nie trzeć!
 • Rękawic nie należy przechowywać w plastikowej torbie. Aby produkt zachował swój reprezentacyjny wygląd przez długi czas, należy nasmarować rękawice olejem łopianowym, włożyć do środka karton w kształcie dłoni i włożyć do pudełka.
 • Jeśli rękawiczki są za małe, możesz je trochę rozciągnąć. Aby to zrobić, owinąć akcesorium lekko wilgotną szmatką na 5-10 minut. Następnie załóż ręce i pozostaw do wyschnięcia.
 • Jeśli wnętrze się zabrudzi, należy wlać talk w proszku i lekko wcierać.
 • Gwarancja rękawic w Rosji - 40 dni.

O markach

Czy wybierając męskie rękawiczki zimowe, warto skupić się na znanych markach? Tak, jeśli jesteś miłośnikiem drogich rzeczy i akcesoriów.

Nie można powiedzieć, która marka rękawic jest lepsza. Możesz skupić się na firmach specjalizujących się w produkcji tego akcesorium. Jednak modele wysokiej jakości można kupić za niską cenę.

Merola

Włoska firma rękawiczkowa została założona ponad 130 lat temu w Neapolu. Dziś fabryka znajduje się w tym samym miejscu, a główna siedziba znajduje się w Rzymie. Od 1885 roku do dnia dzisiejszego firma jest firmą rodzinną.

Wiele operacji jest wykonywanych ręcznie. Jakość rękawic jest doskonała, do szycia używa się skóry różnych zwierząt, w tym jelenia i piekarzy. Podszewkę wykonano z kaszmiru.

rękawiczki męskie Merola

Nowości sezonu

W kolekcji z sezonu 2020-2020. można wyróżnić modele zimowe:

z brązowo-niebieskiego zamszu z wełnianą podszewką w cenie 6700 rubli.

rękawiczki ze skóry jelenia kosztujące od 17430 rubli.

lub ten model (niebieski) 14 390 rubli.

Plusy:

 • bardzo wysokiej jakości materiał i krawiectwo.

Wady:

 • wysoka cena.

Hestra

Martin Magnusson & Co w Szwecji jest również właścicielem rodzinnej firmy produkującej rękawiczki od 1936 roku. Siedziba i produkcja znajdują się w mieście Hestra, którego nazwa to marka rękawic.

Cały proces produkcyjny, od zakupu materiałów do finalnego produktu, jest kontrolowany przez własne fabryki - to gwarantuje wysoką jakość. Niektóre modele są wykonywane ręcznie przez najbardziej doświadczonych rzemieślników. W kolekcji 2020 dostępne są następujące nowości:

Granvik

Materiał - żółta skóra łosia. Jako podszewkę stosuje się wełnianą podszewkę Wool Terry, która ma odporność na zużycie przypominającą frotte. Na nadgarstku rękawicę ściągamy razem elastyczną opaską. Produkt jest przeznaczony do mrozu do -40̊.

Cena 9700 RUB

rękawiczki Hestra Granvik

Plusy:

 • można go nosić podczas ekstremalnych mrozów;
 • ciekawy projekt;
 • wysoka jakość.

Wady:

 • Nie

Wełna podstawowa

Rękawiczki męskie wykonane z wełny z dodatkiem 15% poliamidu. Szeroki mankiet zapewnia dodatkową ochronę przed zimnem. Dodatek uzupełnia naszywka z logo słynnej szwedzkiej marki.

Rękawiczki mają ten sam skład co rękawiczki, ale mają dodatkową izolację Thinsulate®.

Produkcja: Chiny

Cena: 2790 rub.

rękawiczki Hestra Basic Wool

Plusy:

 • wygodny;
 • ciepły;
 • Cena £

Wady:

 • Nie

Wgniecenia

Brytyjska firma rękawiczkowa jest najstarsza, znana jest od ponad 240 lat. Tutaj powstają akcesoria klasy premium i opcje budżetowe, które szyte są w czeskich fabrykach.Wszystkie modele są z wysokiej jakości, ekskluzywne materiały są używane do drogich opcji, w tym skóry. Rękodzieło odgrywa znaczącą rolę w produkcji rękawic.

Szczególnie mężczyźni z długimi palcami powinni przyjrzeć się modelom tej firmy: tu jest odpowiedni styl. Jako podszewka: wełna, kaszmir, akryl. W tańszych modelach zastosowano mieszankę wełny i akrylu.

Nowość na rok 2020

Rękawiczki w kolorze czekolady, materiał - 100% piekarz, produkt przybiera kształt dłoni, z czasem skóra staje się bardziej miękka. Podszewka - kaszmir, pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury.

Kraj: Wielka Brytania.

Cena 31.600 RUB

Rękawiczki męskie Wgniecenia

Plusy:

 • Wysoka jakość;
 • Ciekawy design.

Wady:

 • Cena £.

Czarne rękawiczki wykonane z grubej owczej skóry. Zewnętrzne szwy, na mankiecie wycięcie zapobiegające ściskaniu nadgarstka.

Produkcja: Portugalia.

Cena: 9950 rub.

Plusy:

 • bardzo ciepły model;
 • wygodny.

Wady:

 • nie.

Ciemnoniebieskie kombinezony. Jako materiał zastosowano zamsz i kaszmir. Dla większej miękkości produkt poddawany jest ręcznej obróbce specjalnym pędzelkiem. Szerokie mankiety wiązane angielskim ściągaczem pozwalają na dokładne dopasowanie odzieży do nadgarstka.

Kraj: Chiny

Cena: 5535 rub.

Plusy:

 • miękki;
 • naturalne materiały.

Wady:

 • nie.

Armani Exchange

Rękawiczki do pracy z ekranem dotykowym. Materiał: bawełna - 90%, kaszmir, nici metalizowane.

Kraj pochodzenia: Chiny.

Cena 4990 RUB

Męskie rękawiczki Armani Exchange

Plusy:

 • praca bez zdejmowania rękawiczek, z ekranem dotykowym.
 • ciepły.

Wady:

 • Wysoka cena.

Pepe Jeans

Połączone markowe rękawiczki z Wielkiej Brytanii. Materiał: skóra, wełna. Mankiet - gruba angielska dzianina.

Kraj: Chiny.

Cena: 2394 rub.

Męskie rękawiczki Pepe Jeans

Plusy:

 • Praktyczny.

Wady:

 • Nie.

Levi's®

Nowość od znanej marki. Do obsługi ekranu dotykowego można używać rękawiczek. Konstrukcja z mankietami.

Kraj: Włochy.

Cena: 1500 rub.

Rękawiczki męskie Levi’s®

Plusy:

 • Wygodne jest używanie smartfona na zewnątrz;
 • Koszt.

Wady:

 • Nie.

Wybór rękawiczek zimowych dla mężczyzn jest szeroki, najważniejsze przy zakupie jest pamiętać, że ten dodatek podlega obowiązkowemu dopasowaniu. Odpowiedni rozmiar i przytulny materiał zapewnią wygodne noszenie na co dzień.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *