🍷 Najlepsze zestawy kieliszków do wina na rok 2020

0

Kieliszki do wina mogą ozdobić każdy świąteczny stół lub romantyczną kolację. Na próżno myśleć, że wszystkie są takie same i nadają się do każdego alkoholu. Obecnie producenci produkują setki modeli różniących się przeznaczeniem i sposobem prezentacji. Różnica polega nie tylko na formie, ale także na materiałach, z których są wykonane. Aby ułatwić poruszanie się po różnorodności, redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych kompletów kieliszków na rok 2020.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze

Przed dokonaniem zakupu ważne jest, aby wiedzieć, dlaczego pojemniki mają różne kształty i rozmiary. Dzięki temu łatwiej będzie wybrać odpowiedni model, który ozdobi świąteczny stół i pozwoli poczuć cały smak.

Funkcje formularza

Główną różnicą jest obecność długiej łodygi, która jest kilkakrotnie wyższa niż w przypadku opcji koniaku. To rozwiązanie obowiązkowe i nie tylko stworzone dla większej estetyki. Powodem takiego kształtu jest brak kontaktu z dłonią, gdyż emanuje z niej ciepło, co wpływa na smak. Jeśli zawartość się nagrzeje, aromat nie będzie taki sam i najczęściej prowadzi to do negatywnego wrażenia.

Drugi aspekt to kształt samej miski. Może się różnić w zależności od smaku napoju. Podział ten umożliwia wykorzystanie produktów do konkretnego napoju, który w pełni ujawnia jego aromat. W sklepach dostępne są dwie popularne wersje - Bordeaux i Burgundy.

 • Bordeaux to jedna z powszechnych form, która będzie pasować do prawie każdego wina stołowego. Główną cechą jest obecność szerokiego i płaskiego dna. Maksymalna objętość zawartej cieczy to 0,45-0,6 litra, co jest rozwiązaniem optymalnym.
 • Bordowy kształt można łatwo rozpoznać po kilku konturach. Cechą charakterystyczną tych modeli jest zaokrąglony szeroki spód i wąska góra. Pojemność sięga 0,9 litra. Ten projekt jest przeznaczony do stosowania z delikatnymi napojami o lekkiej konsystencji. Dzięki niezwykłemu kształtowi zapach jest w pełni ujawniony, nawet jeśli jest subtelny.

Co jest ważne, aby wiedzieć o rozmiarach

Należy rozumieć, że niezależnie od wielkości modelu i pojemności zwykle wlewa się do 0,2 litra i nie więcej niż ta wartość. Zadanie dużej lub małej objętości jest tylko jedno - wzmocnienie smaku, a także nadanie napojowi aromatu. Dlatego nalewanie pełnego pojemnika jest niedopuszczalne, szczególnie w drogich restauracjach.

Większość kieliszków do białego wina ma niewielki rozmiar, ponieważ konieczne jest utrzymanie niskiej temperatury. W przypadku czerwieni charakterystyczne są średnie i duże rozmiary, co pozwala wydobyć smak.

Z jakich materiałów jest wykonany

Do produkcji używane są następujące materiały:

 • Szkło ołowiowe.Ta opcja jest najbardziej poszukiwana, ponieważ ma niski koszt. Charakteryzuje się cienkimi ścianami i przezroczystością. Jedyną wadą konstrukcji jest jej niska żywotność. Ponadto produkty można łatwo złamać nawet przy niewielkim uderzeniu.
 • Kryształowe szkło. Modele te są trwałe i przyjemne w dźwięku. Do produkcji nie wykorzystuje się związku ołowiu, co pozytywnie wpływa na jakość produktu. Jednak jest też wada - wysoki koszt, więc zestawy są zwykle używane jako prezenty.
 • Kryształ jest rzadko używany do produkcji, ponieważ nie sposób w pełni docenić spektrum kolorów produktu. Wynika to z faktu, że większość z nich ma „diamentowe” twarze. Jednak ta opcja jest idealna jako dekoracja.

Odmiany

Wybór odpowiedniego kieliszka do wina nie jest łatwym zadaniem. Rzeczywiście oprócz aromatu i konsystencji napoju należy zwrócić uwagę na zawartość alkoholu, kształt i wymiary pojemnika zależą tylko od tych parametrów. Dlatego restauracje używają kilku odmian, które są wybierane na podstawie odmiany.

Co jest dobre dla win musujących

szampan zwyczajowo podaje się wyłącznie na zimno. Ilość cukru w ​​napoju w żaden sposób nie wpływa na to. Jeśli zaniedbasz zasadę, napój szybko straci swoje właściwości smakowe i stanie się nieprzyjemny do picia.

 • Flet prosty. Osobliwością modelu jest obecność specjalnego wycięcia, które znajduje się na wąskim dnie. Ściany są gładkie i wysokie. Dzięki takiemu kształtowi niska temperatura utrzymuje się przez długi czas, co pozytywnie wpływa na percepcję.
 • Maria Antonina. Po raz pierwszy tę formę zastosowano we Francji. Główną cechą jest wąskie dno i rozszerzające się ku górze ściany. Taka konstrukcja umożliwia osadzanie zawieszonych cząstek. Dziś można znaleźć tę opcję, ale jest ona używana wyłącznie ze względów estetycznych, ponieważ większość win musujących jest filtrowana i nie ma w nich osadu.
 • Spodek do szampana. Ten produkt służy do budowy pięknych piramid. Okulary mają szerokie dno. Małe zagłębienie nie pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury przez długi czas, dlatego zwyczajowo wypija się napój z tej szklanki natychmiast, aby nie stracił smaku.

Co jest dobre w przypadku win czerwonych

Wina czerwone zaleca się wlewać tylko do bordowych lub bordowych kieliszków. Najnowszy model przeznaczony jest do alkoholi o lekkiej konsystencji, która posiada subtelny aromat. Pierwsza opcja jest używana do wszelkich napojów stołowych. W ich wyborze nie ma nic trudnego, wręcz przeciwnie, wielokrotnie łatwiej jest dobrać szklankę do takiego rozwiązania niż do reszty.

Co lepiej kupić za białe wino

Ze względu na to, że napój ten podawany jest na zimno, kształt kieliszka musi być odpowiedni, takie rozwiązanie pozwoli zachować smak i aromat. Średnia pojemność sięga 0,45 litra. W takim przypadku napój powoli się nagrzeje.

Czasami dozwolone jest używanie kieliszków do wina Renu. Główną różnicą jest mała objętość, która wynosi zaledwie 0,12 litra, ściany są wykonane z kolorowego szkła. Ten rodzaj jest często używany do serwowania win reńskich, które nie są przezroczyste.

Do serwowania białych win deserowych należy używać Sauternes. Z wyglądu przypomina odwrócony burgund. Wąskie dno i kuliste ścianki pozwalają na pełny smak.

Właściwy wybór dla wina różowego

Nie ma trudności z wyborem, ponieważ istnieją specjalne zasady dotyczące składania wniosków różowy napój nie dostarczono. Najważniejsze jest, aby znać cechy smakowe i na tej podstawie nawigować. Jeśli używane są odmiany wytrawne, należy je podawać w kieliszkach do białego wina, dozwolone są również kieliszki Bordeaux.Jeśli smak i aromat są subtelne, bordo to właściwe rozwiązanie.

Co pasuje do szlachetnych słodyczy

Wino lodowe i Madera to szlachetne słodkie napoje. Ale oprócz tych opcji do tej kategorii należą mocne i słodkie odmiany. Podawanie odbywa się dopiero po zakończeniu posiłku.

Wybór kieliszka jest dość prosty, ponieważ istnieje tylko jeden model - kieliszek Madeira. Główną różnicą między tą opcją jest jej pojemność, która wynosi zaledwie 0,08 litra. Ściany są niskie i proste.

Ocena jakościowych kieliszków do wina wykonanych ze szkła kryształowego

Spiegelau Salute Czerwone wino 4720171

Piękna wersja, która różni się objętością - 550 ml i wysoką jakością wykonania. Przy lekkim uderzeniu dźwięk jest melodyjny i dźwięczny. Wysokość 24,7 cm Produkt można myć w zmywarce w zwykły sposób. Szklanka jest całkowicie przezroczysta, co pozwala docenić gamę kolorystyczną napoju. Zestaw zawiera 4 szklanki. Ściany są grube, przez co pojemnik wydaje się ciężki. Nadaje się jako prezent lub do użytku domowego.

Średni koszt to 1990 rubli.

Spiegelau Salute Czerwone wino 4720171

Zalety:

 • Niezawodność;
 • Wykonanie zewnętrzne;
 • Melodyjny dźwięk;
 • Optymalne wymiary.

Niedogodności:

 • Grube mury.

Schott zwiesel sensa

Wysokiej jakości opcja, która ozdobi każdy galowy wieczór. Przeznaczony do serwowania czerwonego wina. Wykonany jest ze szkła kryształowego, które jest przezroczyste i trwałe. Ściany są średnie. Szklanka dobrze leży w dłoni. Zestaw zawiera 6 szt. Sprzedawany w pudełku prezentowym. Kieliszki do wina są całkowicie przezroczyste. Pojemność 530 ml.

Średni koszt to 3990 rubli.

Schott zwiesel sensa

Zalety:

 • Miło trzymać w dłoni;
 • Wygląd;
 • Cienkie szkło;
 • Siła.

Niedogodności:

 • Cena £.

Zestaw kieliszków Italesse

Dobry zestaw, który wyróżnia się wysokim kosztem i wysoką jakością wykonania. Kieliszek dobrze leży w dłoni, nie ma dyskomfortu. Ścianki są cienkie, po uderzeniu uzyskuje się piękny melodyjny dźwięk, który potwierdza jakość produktu.

Jego pojemność wynosi 950 ml, ale zwykle wlewa się mniej niż połowę. W pełni odsłonięty smak i aromat, co pozwala uzyskać estetyczną przyjemność. Zestaw zawiera 6 szt. Sprzedawany w pudełku prezentowym.

Średnia cena: od 5890 rubli.

Zestaw kieliszków Italesse

Zalety:

 • Wykonanie zewnętrzne;
 • Wygodna noga;
 • Wysokiej jakości szkło;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Koszt.

Balon Eclat Wine Emotions L7590

Ładne przezroczyste kieliszki do wina, które idealnie nadają się do dekoracji romantycznego lub świątecznego stołu. Wykonane z wysokiej jakości szkła kryształowego. Przeznaczony do serwowania słodkich odmian. Kształt pozwala utrzymać niską temperaturę przez długi czas.

Sprzedawane po cenie: od 1300 rubli.

Balon Eclat Wine Emotions L7590

Zalety:

 • Wygoda;
 • Nadaje się do białego wina;
 • Trwałość;
 • Siła.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Restauracja Bormioli Rocco 440 ml

Dobra opcja, wyróżniająca się wyjątkowym wykonaniem i wytrzymałym kryształem. Kieliszek do wina ma małą, ale wygodną nóżkę. Cienkie ścianki, korzystnie wpływają na wagę, co ułatwia trzymanie produktu.

Pojemność 440 ml. Wykonany jest ze szkła kryształowego, które jest szczególnie trwałe i niezawodne. Wysokość - 21,5 cm, przy średnicy 8,3 cm Zestaw zawiera tylko dwa pojemniki, co należy wziąć pod uwagę przed zakupem.

Sprzedawane po cenie: od 1300 rubli.

Restauracja Bormioli Rocco 440 ml

Zalety:

 • Piękny wygląd;
 • Wygoda;
 • Wysokiej jakości szkło;
 • Dźwięczny;
 • Długa żywotność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych kieliszków do wina ze zwykłego szkła

Luminarc Allegresse 550 ml L1403

Popularny model, który ozdobi świąteczny stół. Zrobione ze szkła. Pojemność 550 ml. Wysokość i średnica - odpowiednio 23 i 7,5 cm. Zestaw zawiera 4 poręczne przedmioty. Nogi wykonane są z wysokiej jakości, ścianki są cienkie, więc trzeba na nie uważać.

Średni koszt to 680 rubli.

Luminarc Allegresse 550 ml L1403

Zalety:

 • Dobra jakość;
 • Niska cena;
 • Wygodny kształt;
 • Tom;
 • Oryginalne wykonanie.

Niedogodności:

 • Dlatego kieliszki do wina wymagają specjalnej obsługi.

Pasabahce enoteca

Świetna opcja, która będzie odpowiadać większości użytkowników. Pojemność 780 ml. Produkt wykonany z dobrego szkła. W takich kieliszkach najlepiej podawać czerwone drinki. Wysokość - 22,8 cm, przy średnicy 8 cm Szkło jest całkowicie przezroczyste. Model można łatwo czyścić ręcznie, ale można go również myć w zmywarce.

Średnia cena: 700 rubli.

Pasabahce enoteca

Zalety:

 • Wysoki;
 • Ładny projekt;
 • Wygodny do trzymania;
 • Niska cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Spiegelau Salute Burgundy 4720170 4 szt. 810 ml

Wygodne i wysokiej jakości okulary, które ozdobią każdy galowy wieczór. Objętość wynosi 810 ml, co pozwoli alkoholowi w pełni ujawnić swój smak. Produkt wykonany z wytrzymałego materiału, który ma dobrą odporność na drobne obciążenia mechaniczne. Wysokość - 24,7 cm, średnica 10,8 cm Zestaw zawiera 4 szklanki. Zewnętrzna część jest całkowicie przezroczysta, co pozwala bardziej szczegółowo zobaczyć odcień napoju.

Sprzedawane po cenie 2410 rubli.

Spiegelau Salute Burgundy 4720170 4 szt. 810 ml

Zalety:

 • Wysoka jakość;
 • Trwałość;
 • Siła;
 • Wygoda.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Pasabahce Tulipe 200 ml 6 szt

Piękne modele przeznaczone wyłącznie do serwowania zimnych napojów. Niecodzienny kształt pozwala na utrzymanie pożądanej temperatury i jednocześnie w pełni ujawnia smak. Produkt jest łatwy w pielęgnacji, wystarczy użyć zmywarki lub po prostu umyć go w standardowy sposób. Wszelka płytka nazębna i osad zostaną natychmiast usunięte. Wysokość - 15,5 cm Zestaw zawiera 6 sztuk.

Średni koszt: od 330 rubli.

Pasabahce Tulipe 200 ml 6 szt

Zalety:

 • Wygodny kształt;
 • Siła;
 • Ładny wygląd.

Niedogodności:

 • Kruchość.

Polka (400 ml), 4 szt., Metallic G932-14-960 LSA International

Oryginalny zestaw o wysokiej jakości i estetycznym wykonaniu. Okulary są całkowicie wielokolorowe, co czyni je niezwykłymi. Można prać tylko ręcznie. Materiał produkcyjny - dmuchane szkło. Wszystkie produkty są wykonywane ręcznie. Nadaje się do win białych i niektórych win czerwonych. Pojemność - 400 ml.

Sprzedawane po cenie: od 4850 rubli.

Polka (400 ml), 4 szt., Metallic G932-14-960 LSA International

Zalety:

 • Wykonany ręcznie;
 • Jakość;
 • Niezwykły wygląd;
 • Dożywotni;
 • Siła.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

TOP kryształowe kieliszki segmentu premium

Kryształ Ajka

Wysokiej jakości kieliszki o pojemności 220 ml, które doskonale sprawdzają się do szampana i białego wina. Wykonany jest z wysokiej jakości kryształu bez dodatku materiałów pomocniczych. Sprzedawane są w pięknym opakowaniu, które pozwala na zakup produktu jako prezent. Zestaw zawiera 6 szt.

Średni koszt to 43 310 rubli.

Kryształ Ajka

Zalety:

 • Trwałość;
 • Wyjątkowa wydajność;
 • Wysoka jakość;
 • Struktura kryształu jest szczególnie trwała.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Cristal de paris

Piękne okulary z dekoracją, które staną się prawdziwą ozdobą każdego świątecznego wieczoru. Pojemność 280 ml. Przeznaczony do serwowania zimnego wina. Materiał produkcyjny - 100% kryształ. Można prać tylko ręcznie.

Średnia cena: 38630 rubli.

Cristal de paris

Zalety:

 • Wykonanie zewnętrzne;
 • Trwałość;
 • Jakość;
 • Wskaźniki siły.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

ROYALES DE CHAMPAGNE Maurepas, RCH11213-024

Doskonała francuska opcja, która nadaje się do każdej sytuacji. Objętość każdej szklanki to 180 ml. W zestawie 6 kieliszków do wina.

Sprzedawane po cenie: od 34650 rubli.

ROYALES DE CHAMPAGNE Maurepas, RCH11213-024

Zalety:

 • Niezwykły wygląd;
 • Wysoka jakość wykonania;
 • Dożywotni.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Znalezienie wysokiej jakości kieliszka do wina jest trudnym zadaniem, ale łatwo je rozwiązać, jeśli wiesz, do jakich odmian kupowany jest kieliszek. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię