Relaks i relaks: najlepsze nadmuchiwane sofy w 2020 roku

0

Współczesne szybkie tempo życia, przepełnione niekończącym się strumieniem informacji, wzmożona aktywność w dni robocze prowadzi do zmęczenia i znużenia organizmu. Odpoczynek dla osoby jest po prostu konieczny. Aby było wygodnie nie tylko w domu, ale także w przyrodzie, pomogą wygodne meble. Nadmuchiwana sofa to wspaniałe urządzenie, które dopełni wypoczynku. To okazja do jak największego relaksu, odpoczynku dla ciała, a także zapewnienia dodatkowych miejsc dla przyjaciół, kuszetki dla gości. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd najlepszych nadmuchiwanych sof w 2020 roku.

Rozpoczęcie produkcji nadmuchiwanych mebli

Meble nadmuchiwane to urządzenie, które jest wypełnione powietrzem i ma przyjemną miękkość i właściwości zmieniające kształt. Został wymyślony jako szybki sposób na wypełnienie pokoju meblami dla wygody właścicieli, gości niewymagających większego wysiłku, pojazdów do transportu. Dmuchane meble są łatwe do wypełnienia powietrzem, poruszania się po pokoju lub domku letniskowym i są wygodne w użytkowaniu. Miękkość i zdolność do przybierania kształtu ciała, możliwość przyjęcia dużej liczby gości sprawiły, że produkt stał się popularny wśród użytkowników. Współcześni projektanci polecają dmuchane meble do użytku w mieszkaniach, w pomieszczeniach, które spełniają więcej niż jedną funkcję, ale kilka.

Po raz pierwszy dmuchane meble pojawiły się pod koniec XIX wieku. Była gorsza od jakości nowoczesnych modeli, które są trwałe, bezpieczne i wytrzymują dłużej. W drugiej połowie XX wieku na dużą skalę zaczęto produkować meble dmuchane.

Rozpoczęcie produkcji mebli dmuchanych było zleceniem firm działających w branży kolejowej. Dla wygody przewożenia pasażerów stworzono nadmuchiwane materace. Ponieważ tkanina, a następnie plastik, nie usprawiedliwiały się, ponieważ ta pierwsza nie trzymała dobrze powietrza, a druga była zawodna, inżynierowie starali się stworzyć trwały i wystarczająco bezpieczny materiał. Tę jakość posiadał polichlorek winylu, wynaleziony w 1993 roku. Od tego czasu popularność nadmuchiwanych modeli zaczęła rosnąć, gdyż produkty te były tańsze od drewnianych i nie wymagały wysiłku, zwłaszcza wchodzenia po schodach.

Czy opłaca się używać nadmuchiwanych mebli?

Zróżnicowany asortyment dmuchanych mebli zapewnia możliwość komfortowego wypoczynku i wygodnej aranżacji gości. Modele te są szczególnie wygodne w użytkowaniu w kraju, gdzie rodzina mieszka przez jedną porę roku. Zwykłe meble mogą zostać uszkodzone przez pleśń lub chrząszcze. Z biegiem czasu sprężyny zaczynają skrzypić, tapicerka pachnie wilgocią. Nadmuchiwane meble odciążą konsumentów z takich niedogodności.

Zalety produktu:

 • brak szwów;
 • materiał niepalny;
 • łatwość prania;
 • instalacja na dowolnej powierzchni;
 • zwartość podczas transportu;
 • szybka instalacja;
 • możliwość używania na wodzie;
 • przystępna cena w porównaniu do mebli gabinetowych;
 • duży wybór niestandardowych modeli spełniających indywidualne potrzeby.

Niedogodności:

 • wytrzymałość jest gorsza od plastiku, metalu i drewna.

Ale jednocześnie mebel jest łatwy do naprawy i ma długi okres gwarancji.

Jak wybrać odpowiednie meble?

Przed przystąpieniem do doboru mebli należy zdecydować o ich funkcjonalności, sposobie i miejscu użytkowania oraz wzornictwie.

Modele różnią się:

 • według rodzaju: łóżka, hamaki, pufy, sofy;
 • według rozmiaru: pojedynczy, półtora, podwójny;
 • wysokość: niska, wysoka;
 • według kształtu: klasyczny, niestandardowy (kanciasty, półokrągły);
 • do zastosowania: konwencjonalne, wielofunkcyjne (transformatory);
 • z założenia: obecność podłokietników, kolorystyka, powłoka i więcej.

 1. Wybór typu. Jeśli zamierzasz używać produktu w sezonie letnim, na plaży lub na wycieczkach, musi on wytrzymać powtarzającą się inflację, deflację; mieć wygodną pompkę elektryczną, ręczną lub nożną; zajmują mało miejsca w torbie, szafie lub bagażniku. Eksperci zalecają używanie łóżek w daczy do spania, wygodnego wypoczynku na sofie lub fotelu. Hamak pozwoli Ci wygodnie spędzić czas nad stawem lub przy oknie podczas czytania książki. Na otomanie wygodnie jest zrobić sobie przerwę podczas wędrówki lub wycieczki. Meble nadmuchiwane są często kupowane jako alternatywa dla mebli gabinetowych przy zakupie lub przeprowadzce do nowego mieszkania. Następnie należy podejść do wyboru bardziej ostrożnie, aby produkt był ortopedyczny: wystarczająco sztywny i niezawodnie trzymał swój kształt. W przeciwnym razie komfort zostanie zastąpiony problemami zdrowotnymi pleców.
 2. Wybór rozmiaru. Producenci oferują konsumentom produkty o szerokości od 60 do 190 cm, ale to nie jest limit. Lekki odpoczynek będzie przyjemny nawet na pojedynczych meblach. Ale na nocny odpoczynek potrzebujesz przestrzeni.
 3. Wybór wysokości. Każda sofa charakteryzuje się konstrukcją, w której stelaż zewnętrzny oddaje kształt mebla, a wewnętrzny podzielony jest na sekcje wypełnione powietrzem za pomocą poprzecznych lub podłużnych żeber. Poduszka powietrzna to doskonały izolator ciepła, który chroni organizm przed hipotermią. Odpowiednio wysokość produktu poprawia izolację termiczną, sprawia, że ​​wypoczynek jest wygodniejszy i bezpieczniejszy dla zdrowia.
 4. Wybór formy. Jeżeli zakłada się, że meble będą długo pozostawały w pomieszczeniu, nie zajmując dużo miejsca, wówczas zaleca się pozostać przy klasycznej formie. Przestronny pokój pozwoli pomieścić kilka mebli lub niestandardową opcję w postaci narożnej (lub okrągłej) sofy. Szczególnie popularne są opcje takie jak rozkładana sofa, przekształcająca się sofa. W pierwszym przypadku oparcie jest połączone z siedziskiem w jedną całość, łatwo rozkładaną wysiłkiem jednej osoby. Transformator składa się z kilku materacy, które można rozłożyć zaczynając od dołu.
 5. Wybór do użytku. Jeśli powierzchnia pokoju lub ogrodu jest wystarczająco duża, lepiej kupić nadmuchiwane meble do bezpośredniego użytku: łóżko, sofę, fotel, hamak, pufę. Na niewielkiej powierzchni z powodzeniem zmieści się wielofunkcyjny model, który można łatwo przekształcić w pożądany kształt. Maksymalna liczba funkcji sięga pięciu. Szczególnie wygodne w użytkowaniu są fotele, rozkładane sofy. Pozwalają pomieścić dużą liczbę gości, a następnie służą jako dodatkowe miejsca do spania. W zagranicznych stołówkach i pomieszczeniach biurowych dmuchane krzesła zastępują meble stacjonarne.
 6. Wybór projektu. Różnorodna kolorystyka dmuchanych mebli posłuży nie tylko jako oryginalny krok w aranżacji pokoju gościnnego, ale również rozjaśni pokój dziecięcy, rozweseli gości na przyjęciu. Dodatkowe szczegóły: podłokietniki, wnęki na naczynia i inne - czynią urządzenie jeszcze wygodniejszym w użytkowaniu.

Jakie nadmuchiwane sofy oferują producenci?

Nadmuchiwana sofa, podobnie jak łóżko, ma określony rozmiar:

 • pojedynczy (od 0,6 m do 0,9 m);
 • półtora (od 1 m do 1, 2 m);
 • podwójne (od 1,5 do 1,9 m).

Formularz ma następującą postać:

 • Najpierw kanapa hamakowa. Jest to duża fajka złożona na pół. Hamak jest łatwy w użyciu na plaży i zajmuje niewiele miejsca nawet w bagażu podręcznym. Napompowuje się bez pompki w krótkim czasie, łatwo opróżnia, dobrze się myje.
 • Po drugie, róg. Idealnie pasuje do przestronnego pomieszczenia. Szerokie siedzisko, miękkie oparcie, podłokietniki to charakterystyczne cechy tego modelu.
 • Po trzecie, rozkładana sofa. Zaletami tego modelu jest niewielka powierzchnia, łatwe rozłożenie monolitycznej warstwy, która służy jako siedzisko i oparcie.
 • Po czwarte, transformator. Po złożeniu to zwykła miękka kanapa trójwarstwowa, po rozłożeniu to obszerne wygodne łóżko. Ponadto producenci oferują użytkownikom urządzenia wielofunkcyjne z maksymalnie pięcioma funkcjami.

Meble jakich producentów są popularne?

Jednym z pierwszych producentów, którego produkty będą polecane przez ekspertów, jest Intex. Jego produkty są trwałe i mają szeroką gamę.

Produkty Bestway zaskoczą użytkowników swoją wysoką nośnością dzięki wbudowanym ściankom rurowym wewnątrz ramy.

Wyjątkowe sofy firmy Lamzac to nieodzowny element wyposażenia turysty. W końcu nie potrzebują nawet pompki, wystarczy machać produktem, aby szybko napełnić go powietrzem.

Rosyjscy producenci polecają swoje produkty nie tylko ze względu na jakość, ale także za przystępną cenę.

Ocena najlepszych nadmuchiwanych sof

numerImięŚrednia cena
Najlepszy nadmuchiwany hamak na sofę
1Bevan Bevan 2.0.2691 rubli
2Miejsce spotkań Lamzaca1150 rubli
3Sofa powietrzna BANANA Standart2100 rubli
Najlepsza nadmuchiwana sofa narożna
1Narożnik Intex7185 rubli
Najlepsza nadmuchiwana rozkładana sofa
1Intex 685664700 rubli
2Bestway 673563200 rubli
3Rozkładana sofa 5 w 14000 rubli
4Bestway Double 5 w 1 750563148 rubli
5Kanapa powietrzna Bestway Multi Max II3998 rubli
Najlepsza niestandardowa nadmuchiwana sofa
1Salon Intex Ultra Daybed Lounge3556 rubli

Najlepszy nadmuchiwany hamak na sofę

Bevan Bevan 2.0.

Produkt pochodzenia rosyjskiego, długość 2 m, szerokość 0,9 m. Waży tylko 1,6 kg, podwójna. Tylko jedna komora jest nadmuchana, nie ma osłony, ale łatwo się składa, zajmuje minimum miejsca. Tkanina impregnowana specjalnym roztworem jest odporna na ścieranie. Nie ma pompy. Ale szybko i łatwo się napełnia, jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami. Średni koszt: 2691 rubli.

Bevan Bevan 2.0.

Zalety:

 • szeroka gama kolorów, ponad 10;
 • ścisłość;
 • wytrzymuje ciężar do 300 kg;
 • szybko wypełnia się powietrzem;
 • nie jest wymagana pompa;
 • łatwe do mycia;
 • używanie na wodzie jest dozwolone.

Niedogodności:

 • konieczne jest nadmuchanie w przestronnym pomieszczeniu, postępując zgodnie z instrukcjami;
 • jasne kolory szybko się brudzą;
 • zbyt miękki do spania.

Miejsce spotkań Lamzaca

Kraj pochodzenia Holandia. Produkt waży około 1,2 kg. Długość 2,2 m, maksymalne obciążenie 200 kg. W komplecie z osłoną, kołkiem do mocowania do podłoża. Charakterystyczną cechą jest wytrzymała wierzchnia warstwa płótna, od wewnątrz wodoodporny polietylen. Średni koszt: 1150 rubli.

Miejsce spotkań Lamzaca

Zalety:

 • lekkość, zwartość;
 • szybko się napełnia;
 • bez pompy;
 • niezawodny zawór;
 • wytrzymuje duży ciężar;
 • odporność na czynniki szkodliwe;
 • duży wybór kolorów;
 • można prać w pralce;
 • Cena budżetu.

Niedogodności:

 • brak zestawu naprawczego;
 • napompować zgodnie z instrukcją.

Sofa powietrzna BANANA Standart

Produkt białoruskiej produkcji, waży 1,2 kg, podwójny, maksymalne obciążenie 250 kg. Odporność na przebicie dzięki wytrzymałemu nylonowi. Instalacja zajmuje 30 sekund. Model posiada specjalną torbę. Średni koszt: 2100 rubli.

Sofa powietrzna BANANA Standart

Zalety:

 • siła;
 • łatwość;
 • szybka instalacja;
 • bez pompy;
 • prosta obsługa.

Niedogodności:

 • z czasem opróżnia się.

Najlepsza nadmuchiwana sofa narożna

Narożnik Intex

Model wyprodukowany w Chinach firmy Intex, ma 257 cm długości, 203 cm szerokości, 76 cm wysokości, wytrzymuje ciężar do 400 kg. Wyposażony w pompkę, zestaw naprawczy, trzy poduszki powietrzne.Wierzchnia warstwa jest wodoodporna, wykonana z floku. Uniwersalny zawór umożliwia łatwe opróżnianie i nadmuchiwanie konstrukcji, regulację stopnia elastyczności.

Średni koszt: 7185 rubli.

Narożnik Intex

Zalety:

 • łatwość użycia;
 • wygoda, komfort;
 • łatwość pielęgnacji;
 • pojemność dla więcej niż 5 osób.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Najlepsza nadmuchiwana rozkładana sofa

Intex 68566

Meble produkowane w Chinach pod amerykańską marką. 293 cm długości, 193 cm szerokości, 71 cm wysokości Wytrzymuje ciężar do 200 kg. Trwała osłona z polichlorku winylu. Model transformujący jest wygodny, ponieważ w ciągu dnia pełni funkcję miękkiej kompaktowej sofy, aw nocy obszernego wygodnego łóżka. Średni koszt: 4700 rubli.

Intex 68566

Zalety:

 • izolowane komory;
 • zagęszczone dno;
 • łatwa transformacja;
 • wytrzymały materiał.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Bestway 67356

Urządzenie wykonane w Chinach, pełni rolę sofy, łóżka, szezlonga. Długość 188 cm, szerokość 152 cm, wysokość 64 cm Wytrzymuje obciążenia do 295 cm, posiada wbudowaną pompę elektryczną. Powłoka flock, przyjemna w dotyku, łatwa do czyszczenia. Tył prezentowany jest w postaci cylindrycznych poduszek. Jest przenośna torba, zestaw naprawczy. Średni koszt: 3200 rubli.

Bestway 67356

Zalety:

 • trzy jasne kolory: niebieski, jasnozielony, pomarańczowy;
 • szybka instalacja;
 • zajmuje mało miejsca;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • pompa hałasuje;
 • łatwo zabrudzone kolory.

Rozkładana sofa 5 w 1

Wyprodukowane w Chinach urządzenie z pięcioma funkcjami: fotel, sofa, łóżko dla dorosłych, a także łóżeczko dziecięce, szezlong. Długość 205 cm, szerokość 146 cm, wysokość 66 cm Wytrzymuje obciążenia do 295 kg. Posiada stelaż z ogniwami, zewnętrzną pompkę elektryczną, torbę do przenoszenia. Średni koszt: 4000 rubli.

Rozkładana sofa 5 w 1

Zalety:

 • wiele funkcji;
 • przestronny;
 • w komplecie z pompą.

Niedogodności:

 • kolor jest tylko czarny;
 • bez flokowanej powłoki.

Bestway Double 5 w 1 75056

Kraj pochodzenia: Chiny. Produkt waży 5,6 kg, długość 188 cm, szerokość 152 cm, wysokość 64 cm Wytrzymuje obciążenie 295 kg. Powłoka winylowa, wodoodporna, trwała. Rama jest wzmocniona specjalnymi słupkami. Łatwe do przekształcenia. Może pełnić funkcję sofy, łóżka z zagłówkiem, łóżka wysokiego, niskiego łóżka, szezlonga. Posiada zewnętrzną pompkę, torbę do przenoszenia. Średni koszt: 3148 rubli.

Bestway Double 5 w 1 75056

Zalety:

 • wielofunkcyjny;
 • łatwo;
 • w razie potrzeby napompowane pompką ręczną;
 • nie wymaga częstego pompowania;
 • w komplecie z samoprzylepną łatką;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • tylko czarny.

Kanapa powietrzna Bestway Multi Max II

Wyprodukowano w Chinach, waży 7,9 kg, 2 m długości, 1,6 m szerokości, 0,64 m. Dopuszczalne obciążenie 295 kg. Składa się z trzech izolowanych komór. Flokowana okładka. Średni koszt to 3998 rubli.

Kanapa powietrzna Bestway Multi Max II

Zalety:

 • materace ortopedyczne;
 • przestronny;
 • rama z poprzecznymi szwami;
 • zachowuje swój kształt dzięki piance poliuretanowej;
 • łatwe do czyszczenia z brudu.

Niedogodności:

 • pompa sprzedawana oddzielnie.

Najlepsza niestandardowa nadmuchiwana sofa

Salon Intex Ultra Daybed Lounge

Produkty chińskiej firmy Intex o średnicy 191 cm i wysokości 53 cm ważą 7,7 kg. Wytrzymuje obciążenie 200 kg. Pokrywa jest flokowana, tył jest zdejmowany, są wnęki - uchwyty na kubki. Średni koszt: 3556 rubli.

Salon Intex Ultra Daybed Lounge

Zalety:

 • elegancki;
 • łatwo;
 • zagęszczone dno;
 • wzmocniony wzmocnioną siatką;
 • jasne kolory.

Niedogodności:

 • brak pompy.

Jakie są główne wskaźniki jakości mebli?

 1. Materiał pokrywający. Plastik jest wygodny do użytku na zewnątrz, w pobliżu zbiornika. Mniej się rozmazuje i jest łatwiejszy do czyszczenia. Na takim produkcie można pływać. Spanie i relaks w domu jest przyjemniejsze, jeśli wierzchnia warstwa jest pokryta flokiem. Stwarza dodatkowy komfort podczas długotrwałego użytkowania, nie pozwala na zsuwanie się pościeli.
 2. Szwy. Prawidłowo ułożone szwy wytrzymują większe obciążenia i przedłużają żywotność produktu. Eksperci doradzają przy wyborze produktów ze szwami poprzecznymi.
 3. Stabilność. Gwarantują to pionowe wstawki wewnątrz ramy.
 4. Rozmiar. Duża firma potrzebuje przestronnej sofy. Zajmuje mniej miejsca w samochodzie niż kilka kompaktowych.Wiele firm woli zrelaksować się na modelach wieloosobowych.
 5. Pompa. Jeśli urządzenie jest pompowane, lepiej zabrać je do zestawu.
 6. Wzmocniony spód. Każda nadmuchiwana sofa może zostać uszkodzona podczas używania na zewnątrz. Wzmocnione dno przedłuży żywotność twojego zakupu.
 7. Kolor. Odpowiedni odcień pomoże produktowi harmonijnie wtopić się w wnętrze.

Korzystanie z dmuchanych sof w domu i na dworze sprawi, że Twój pobyt będzie wygodny i przyjemny dla wszystkich członków rodziny i ich przyjaciół.

Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z nadmuchiwanych sof opisanych w ocenie lub ciekawszego modelu, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *