Najlepsze wypełniacze do materacy na rok 2020

0

Jakość życia człowieka jest wynikiem jego zdrowia, które zależy nie tylko od jakości snu. Eksperci zalecają zmianę miejsca do spania co 10 lat, aby poprawić sen i inwestować tylko w produkty wysokiej jakości. Aby znaleźć najlepszy materac dla siebie, zastanówmy się, które są dzisiaj, co oferują producenci i jak wybrać najlepszy.

Idealne kryteria materaca

Konieczne jest, aby równomiernie wspierał plecy osoby, ponieważ tylko w tym przypadku zapewniona jest wygodna pozycja ciała i można całkowicie się zrelaksować.

Nie powinien przyczyniać się do uszczypnięcia żył i tkanek miękkich, w przeciwnym razie śpiący będzie się ciągle kręcił i będzie próbował wygodniej ułożyć zdrętwiałe ciało.

Materac musi zachować swój stan przez cały okres użytkowania. Dziś to już nie tylko materac wypchany wełną. Jest to złożona konstrukcja inżynierska zaprojektowana z uwzględnieniem znajomości budowy ciała, praw fizyki i właściwości materiałów. Naukowcy zajmują się produkcją materacy i stosują zaawansowane technologie.

Najwięksi producenci materacy w Rosji

Konsul

Jedyna fabryka w Rosji, która ustanowiła bezpośrednie dostawy lateksu z Belgii i włókna kokosowego ze Słowenii. To właśnie te 2 komponenty są niezbędne dla każdego produktu w fabryce. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości i przyjaznych dla środowiska surowców, a także progresywnym technologiom i indywidualnemu podejściu do każdego zamówienia, produkty firmy służą przez długi czas, spełniają wszystkie deklarowane cechy i są łatwe w utrzymaniu czystości. Wielu zadowolonych użytkowników chwali się na stronie internetowej firmy.

Ormatek

Wybór dla ceniących komfort i wygodę w swojej sypialni. Produkty firmy posiadają wiele dyplomów i nagród za doskonałe walory konsumenckie. Firma jest wielokrotnym uczestnikiem wystaw rosyjskich i międzynarodowych. Klienci Ormatek określają produkty Ormatek jako najlepsze ortopedyczne rozwiązania do snu. Pozwalają w pełni zrelaksować się, a nawet pozbyć się bólu pleców.

Fabryka snów

Jeśli szukasz łóżka o osobistych parametrach i natychmiastowej gotowości, to ten producent jest najlepszym wyborem. Wytworzenie gotowego produktu według producenta zajmuje nie więcej niż 20 minut od momentu zapłaty. Ta prędkość jest osiągana dzięki nowoczesnemu europejskiemu sprzętowi i stałej dostępności wszystkich komponentów w magazynie. Klient może samodzielnie wybrać zarówno grubość, jak i kolejność warstw w wyrobie. Doświadczona kadra opracuje projekt i dobierze idealne rozwiązanie nawet dla najbardziej wymagającego klienta.

Ascona

Najpopularniejsza marka w tej branży w Rosji. W statystykach systemu Yandex zapytania wyszukiwania dotyczące produktów tego producenta pojawiają się częściej niż inne.Jest to jednak wynik dość naturalny, bo już od ponad ćwierć wieku firma produkuje najlepsze towary pod względem jakości i ceny. Wiodące pozycje na rynku rosyjskim i europejskim pomogły firmie wykorzystać wysokiej jakości sprzęt, nowoczesne technologie i wysokiej jakości komponenty.

Korona

Główną przewagą konkurencyjną firmy jest dostępność dla konsumenta, ponieważ posiada własną rozbudowaną sieć sprzedaży. Markowe sklepy firmy działają we wszystkich większych miastach Rosji. Ponadto ponad 300 partnerów prowadzi sprzedaż detaliczną i hurtową. Fabryka produkuje szeroką gamę produktów: od anatomicznych po konwencjonalne miękkie.

Główne cechy materacy

Od ponad 5000 lat ludzie do spania używają miękkiej ściółki zamiast gałęzi i skór zwierzęcych. Sama istota tego przedmiotu nie zmieniła się od dłuższego czasu, ale projekt i wypełniacze stały się inne.

Aby uzyskać ogólny pomysł, ustalmy główne cechy

Sztywność

Każdy materac ma swój własny poziom twardości, ale każdy z nas poczuje to indywidualnie. To nie tylko kwestia wyjątkowych cech ciała i preferencji, ale także subiektywnego postrzegania.

Jednocześnie można wyodrębnić ogólne zalecenia, na których należy polegać przy zakupie, aby wybrać to, co jest odpowiednie dla konkretnej osoby.
Dzieciom, ponieważ ich kręgosłupy są jeszcze w fazie formowania, lepiej spać na twardo. Jest to konieczne do prawidłowego ukształtowania postawy i pleców. Z drugiej strony osobom starszym zaleca się odpoczynek na miękkim. Pomaga to złagodzić stres u myszy i obciążenie stawów. Ponadto dla osób o dużej masie ciała materace będą wydawać się bardziej miękkie niż kruche. W związku z tym pierwszy powinien zwrócić uwagę na twardsze karimaty, a drugi lepiej odmówić takim modelom, zwłaszcza tym wykonanym bez sprężyn.

Aby znaleźć optymalną dla siebie sztywność, oceń miejsce, w którym teraz śpisz. Czy jest to wygodne, czy chcesz coś zmienić? Zwróć uwagę na to, jak się czujesz. Czy rano odczuwa się ból pleców lub szyi? Jeśli tak, może to wskazywać na irracjonalnie zaaranżowane miejsce do spania.

Projekt

Zależny

Blok sprężyn zależnych (Bonnel) jest obecnie najczęściej stosowanym projektem w produkcji materacy. Sprężyny są tutaj połączone ze sobą spiralą z drutu. Kiedy jedna z części jest ściskana, sąsiednie części są również ściskane w konstrukcji. Głównym powodem powszechnego stosowania takich konstrukcji jest przystępna cena, ale ostatnio tracą one swoją dawną popularność, ponieważ pod względem komfortu ustępują innym modelom.

Niezależny

Każda sprężyna znajduje się w osobnej obudowie i nie jest w żaden sposób połączona z sąsiednią. W tym schemacie obciążenie rozkłada się równomiernie na całej powierzchni łóżka, nie ma ugięcia, a pościel dopasowuje się jak najlepiej do ciała śpiącego. Ta technologia jest używana częściej niż inne, ponieważ jest najbardziej skuteczna. Większa liczba sprężyn podnosi koszt produktu, ale jednocześnie staje się bardziej komfortowa, jest w stanie wytrzymać większy ciężar i lepiej wyraża się jego działanie anatomiczne.

Bez sprężyny

Mogą być zarówno monolityczne, jak i prefabrykowane, z komponentów naturalnych i sztucznych. Nie gorszy od "Bonnel" pod względem właściwości anatomicznych, ale bardziej gęsty. Na takim łóżku nie ma oscylacji sprężyn, więc wrażenia tutaj są nieco inne. Jednocześnie zapewnią parze większy komfort, ponieważ śpiące razem będą mniej odczuwać ruchy innych osób.

Substancje pomocnicze

Nowoczesne wypełniacze można podzielić na 2 duże grupy:

 1. Naturalny.
 2. Sztuczny.

Te pierwsze są droższe, ale mają dłuższą żywotność. Fani cenią je za naturalne pochodzenie i wygodę. Wysokiej jakości i niedrogie modele wykonane są ze sztucznych. Chociaż wielu kupujących jest do nich nieuzasadnionych uprzedzeń, większość wystawia dobre recenzje. Główną zaletą takich wypełniaczy jest to, że są hipoalergiczne i mają doskonałe właściwości bakteriobójcze.Nowoczesne technologie umożliwiają tworzenie komponentów o unikalnym zestawie walorów konsumenckich. Np. Efekt „pamięci” - kiedy miejsce do spania doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, nadając delikatności i miękkości.

Włókno kokosowe

Służy głównie do wypełniania ortopedycznych miejsc do spania. Jest to gęsta, sprężysta płyta sprasowanych włókien kokosowych. Najczęściej wypełniacz ten wspaniale łączy się z międzywarstwami lateksowymi i poliuretanowymi, co pozwala na wykonanie wysokiej jakości i wygodnych powierzchni do spania. Jeśli włókno kokosowe zostanie użyte bez elementów zmiękczających, otrzymasz produkt o dużej sztywności.

Korzyści z wypełniaczy kokosowych:

 • przyjazność dla środowiska i hipoalergiczność;
 • zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii i mikroorganizmów;
 • sprzyja szybkiemu suszeniu;
 • nie podatny na pleśń i gnicie;
 • posiada właściwości lecznicze i ortopedyczne;
 • nie zawiera składników szkodliwych dla ludzi;
 • wspiera naturalną pozycję pleców;
 • może być stosowany nawet dla noworodków.

Niedogodności:

 • koszt (jest dość wysoki ze względu na pracochłonną obróbkę i przygotowanie materiału).

Włókna kokosowe są dość delikatne. Należy to wziąć pod uwagę podczas pracy. Chronić produkt przed uderzeniami i skręceniami.

Dziecięcy Plitex Comfort-Elite 60 × 120

Wypełniacz ortopedyczny dla dzieci od urodzenia do 3-4 lat w łóżeczku. Klasyczne połączenie najlepszych naturalnych składników.

Średnia cena - 3750 rubli.

Plitex Comfort-Elite dla dzieci

Zalety:

 • odpowiedni dla dzieci od pierwszych dni życia;
 • posiada niemiecki certyfikat jakości w zakresie bezpieczeństwa.

Niedogodności:

 • słaba folia do pakowania.

Końskie włosy

Specjalna technologia do włosów specjalnej rasy koni. Jest to ekologiczny, naturalny wypełniacz, który jest trwały i sprężysty. Jego właściwości są zbliżone do włókna kokosowego, ale są bardziej elastyczne. Dobrze komponuje się z pianką poliuretanową lub niezależnymi sprężynami. Na całym świecie łóżka z końskiego włosia uważane są za elitarne.

Warto wybrać materac z wypełnieniem z włosia końskiego, ponieważ:

 • posiada wysoki stopień sztywności i utrzymuje ciało w prawidłowej pozycji (polecany osobom z problemami kręgosłupa);
 • ten rodzaj surowca jest bardziej elastyczny niż włókno kokosowe;
 • ma dużą siłę odrzutu i efekt odbijania, a także nie rozwarstwia się;
 • zastosowane włókno pozostaje mocne, niezawodne przez długi czas i nie zamienia się w pył nawet po zakończeniu swojej żywotności;
 • zapewnia komfortową wymianę powietrza i ciepła o każdej porze roku;
 • nie zbiera kurzu.

Główną wadą atrybutu spania z takim wypełniaczem jest jego wysoki koszt. Jest to bezpośrednio związane z wysokimi kosztami surowców. Warto zauważyć, że prawdopodobieństwo nabycia podróbki jest bardzo wysokie, dlatego preferuj tylko zaufanych producentów.

Materac sprężynowy Lineaflex Dolce Vita 70 × 190

Wykonane ze starannie dobranych komponentów, które współdziałają ze sobą tak efektywnie, jak to możliwe. Skład warstw: pianka z pamięcią, naturalny lateks, włókno z końskiego włosia lateksowego, niezależny blok sprężynowy.

Koszt - 64071 rubli.

Materac sprężynowy Lineaflex Dolce Vita 70 × 190

Zalety:

 • 2 lata gwarancji;
 • ortopedia;
 • ponad 2000 sprężyn.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Lateks

Podstawą produkcji jest sok z wiecznie zielonych kauczukowców Hevea, który jest przetwarzany na spienioną masę. Gotowy produkt stanowi doskonałą bazę pod wyroby ortopedyczne, dopasowuje się do kształtu ciała i podtrzymuje plecy. Sztuczny lateks jest sztywniejszy niż naturalny lateks. Popularność tego wypełniacza potwierdza zapotrzebowanie wśród dzieci i dorosłych.

Zalety lateksu:

 • powtarza zarys ciała;
 • wygodny dla osób z problemami kręgosłupa;
 • wytrzymuje znaczne obciążenia;
 • kombinacje z innymi materiałami pozwalają na dostosowanie sztywności;
 • pozwala zachować zarówno komfort snu, jak i właściwości ortopedyczne w modelach miękkich;
 • odporność na zużycie i hipoalergiczność;
 • odparowuje nadmiar wilgoci.

Główne wady:

 • koszt naturalnego i kruchość sztucznego lateksu, który z czasem wysycha i złuszcza.

Sprężynowy Sandman Bonnel Latex Economy 180 × 200

Poziom twardości: miękki. Wypełnienie - sztuczny lateks (3 cm), spunbond, zależny blok sprężynowy. Wysokość 18 cm.

Średnia cena - 14686 rubli.

Spring Loaded Sleep Bonnel Latex Economy

Zalety:

 • model jest absolutnie symetryczny;
 • zdejmowana pokrywa;
 • przyjemny w dotyku materiał.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Pianka sojowa

Pianka ortopedyczna w materacach to rzadkie zjawisko w naszym kraju i jest dostarczana z zagranicy, choć ma już swoich wielbicieli. Materiał powstał w połowie XX wieku, ale nadal jest uważany za egzotyczny. To wygodne, ale drogie "wypełnienie" dostarczane jest głównie na rynek krajowy przez hiszpańską firmę Torres Espic.

Korzyści:

 • materiał oddycha;
 • nietoksyczny i nieszkodliwy;
 • dobra przepuszczalność wilgoci;
 • wystarczająco trwały;
 • ma działanie anatomiczne;
 • może służyć jako dodatkowa profilaktyka osteoporozy i chorób układu krążenia.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Materac Mr. Mattress BioGold

Zawarte w TOPie najpopularniejszych produktów Mr. Matress. Rekomendowany przez Santiago Torresa, kierownika produkcji Torres Espic. Sercem produktu jest 15 cm spienionej soi z dodaną perforacją 3D. Konstrukcja Solid Foam delikatnie rozciąga zmęczone ciało leżącego.

Średnia cena - 44835 rubli.

Materac Mr. Mattress BioGold

Zalety:

 • wygodny do spania;
 • odporny na zużycie;
 • wysokiej jakości materiały.

Niedogodności:

 • cena jest wyższa niż analogi.

Ormafoam

Ekologiczny, wytrzymały, a jednocześnie wygodny i hipoalergiczny. Pod względem jędrności i elastyczności jest porównywalny z naturalnym lateksem, a przystępna cena pozwala każdemu klientowi na zakup odpowiedniego produktu firmy Ormafoam.

Porowata struktura umożliwia cyrkulację powietrza wewnątrz produktu, utrzymując optymalny poziom wilgotności. Pianka uważana jest za tani i krótkotrwały materiał i aby przezwyciężyć ten stereotyp, powstają inne nazwy dla wysokiej jakości poliuretanów. Ormafoam jest jednym z nich.

Zalety wypełniacza:

 • dobra przepuszczalność powietrza;
 • nie powoduje alergii;
 • tu nie zaczynają się mikroorganizmy niebezpieczne dla alergików i nie zbiera się kurz;
 • pod wpływem temperatury osoby uzyskuje kontury swojego ciała;
 • cienkie materace są łatwe w transporcie poprzez rolowanie;
 • nie pali się;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Sprężynowy Ormatek Flex Zone 160 × 200

Materac podzielony jest na 5 stref, biorąc pod uwagę budowę ludzkiego ciała. Taka konstrukcja pozwala na równomierne rozłożenie obciążenia. Ze względu na niewielką wysokość nadaje się do łóżeczek dziecięcych i młodzieżowych.

Średnia cena - 22770 rubli.

Sprężynowa strefa Ormatek Flex

Zalety

 • wysokiej jakości oprogramowanie;
 • równomiernie rozkłada obciążenie na plecach;
 • nie pochłania kurzu.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Memorix

Elastyczna pianka, która dopasowuje się do kształtów ludzkiego ciała i powraca do swojej pierwotnej pozycji po zdjęciu obciążenia. Reaguje wrażliwie na ciśnienie i ciepło, dzięki czemu dopasowuje się do kształtu ciała tak dokładnie, jak to możliwe, bez wywierania przeciwciśnienia. Wypełniacz ten jest droższy od pozostałych, ale bazujące na nim akcesoria do spania dają niezrównany komfort. Pierwotnie został zaprojektowany do użytku w kosmosie, ale jego cechy przyciągnęły uwagę, dzięki czemu pościel memorix stała się popularna.

Korzyści:

 • zmienia kształt;
 • wytrzymuje obciążenie do 200 kg;
 • utrzymuje ciepło;
 • przepuszcza powietrze.

Niedogodności:

 • ciało jest w nim zbyt utopione, więc przewracanie się we śnie jest niewygodne.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do siedzenia na łóżku przez długi czas, lepiej odmówić wypełniacza z efektem pamięci - odkształca się od długotrwałego nacisku. Lepiej jest preferować połączone miejsca do spania, w których warstwa efektu pamięci znajduje się na górze.

Sprężyna Luntek Memorix 625

Model należy do ulepszonej serii z niezależnym blokiem sprężyn. Taki blok, dzięki dużej ilości niezależnych sprężyn, wyraźniej dopasowuje się do konturów ciała, dzięki czemu kręgosłup pozostaje w bardziej wyprostowanej pozycji. Materac zawiera po obu stronach wypełniacz memorix, który nadaje mu właściwości powtarzające sen na puszystym puchowym łóżku. Pokrowiec posiada zamek błyskawiczny, co umożliwia okresowe czyszczenie go w pralni chemicznej. Ten model można wykonać w niestandardowym rozmiarze.

Średnia cena - 28230 rubli.

Sprężyna Luntek Memorix 625

Zalety:

 • akceptowalne połączenie ceny i jakości;
 • wysokiej jakości materiały.

Niedogodności:

 • gubi się;
 • brak markowych pokrowców na materace;
 • od czasu do czasu pojawiają się trudności z wysyłką.

Bielizna

Wszystkie produkty przetwórstwa lnu mają działanie farmakologiczne i mają korzystny wpływ na człowieka. Pościel jest higroskopijna, antystatyczna i dobrze wentylowana, dlatego uważana jest za jeden z najlepszych materiałów pościelowych. Zgodnie z technologią podłoże naturalne łączone jest z pustymi w środku silikonowanymi włóknami poliestrowymi, mocowanymi metodą igłowania i prasowania na gorąco na specjalnym sprzęcie. W rezultacie uzyskuje się sztywną i trwałą warstwę, która jest instalowana jako warstwa elastyczna. W porównaniu do włókna kokosowego len jest bardziej plastyczny i wygodny pod względem wrażeń dotykowych, dlatego wielu producentów wykorzystuje go do produkcji łóżek dziecięcych klasy premium.

Zalety:

ma działanie bakteriobójcze;
pomaga regulować temperaturę ciała;
blokuje rozwój procesów zapalnych;
przywraca zdrowie naskórka.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Pan Matress Topper Pościel

Naturalne składniki produktu korzystnie wpływają na organizm, przyczyniając się do zdrowego i zdrowego snu. „Topper” z łatwością znosi wielokrotne pranie.

Średnia cena - 6777 rubli.

Pan Matress Topper Pościel

Zalety:

 • wysoka jakość;
 • wyrównuje miejsce do spania;
 • trwały.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Holcon

Charakteryzuje się bezpieczeństwem i hipoalergicznością. Wykonany jest z syntetycznego włókna poliestrowego. W wyniku przeplotu włókien uzyskuje się sprężystą strukturę, która po odkształceniu szybko odzyskuje swój kształt. Produkcja Holcon odbywa się za pomocą zgrzewania termicznego.

Zalety:

 • przyjazność dla środowiska (bez kleju i toksyn);
 • nie pochłania wilgoci i zapachów;
 • bezpieczeństwo przeciwpożarowe;
 • długa żywotność;
 • doskonale zatrzymuje ciepło;
 • nie boi się obróbki na sucho i na mokro w temperaturach do 95 ° С;
 • podczas odkształcania i po obróbce szybko nabiera nadrzędnego wyglądu;
 • piękny wygląd.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Materac AlViTek Holcon

Okładka zapinana na zamek błyskawiczny, ścieg „Ultrastep” (tkanina - PE, syntetyczny winterizer 100 g / m2), wypełniacz - holkon 1400, wysokość - 9 cm, opakowanie foliowe.

Średnia cena to 2380 rubli.

Materac AlViTek Holcon

Zalety:

 • przystępna cena;
 • nie wydziela nieprzyjemnych zapachów;
 • miękki.

Niedogodności:

 • wrażliwy na zginanie;
 • gubi się.

Mrugnięcia

Najprostszy i najtańszy materiał w naszej ofercie. Służy do produkcji niedrogiej odzieży wielosezonowej, ciepłych koców, pluszowych zabawek i innych artykułów gospodarstwa domowego. Jako wypełniacz nadal można go znaleźć w niedrogich materacach. Wata często działa jako warstwa pośrednia w produktach z blokiem sprężynowym lub syntetyczną wyściółką. Jest niezwykle rzadko używany samodzielnie, więc w zasadzie wszystkie materace z mrugnięciem są typu kombinowanego.

Zalety:

 • prawie 100% bawełna;
 • baza szybko wchłania wodę, szybko wysychając;
 • dobra przepuszczalność powietrza;
 • trwałość.

Niedogodności:

 • szybkie zbrylanie i zbrylanie.

Materac Selena z watoliny 70x190 cm poliester

Doskonała opcja pod względem stosunku ceny do jakości. Pokrowiec poliestrowy, wypełniony regenerowanym włóknem (100% maty). Znajduje zastosowanie w hotelach, hostelach, hostelach, jednostkach wojskowych, przebieralniach dla budowniczych, placówkach medycznych i dziecięcych, a także w domu i na wsi.

Średnia cena - 800 rubli.

Materac Selena z watoliny 70x190 cm poliester

Zalety:

 • stosunek ceny do jakości;
 • lekki i mobilny.

Niedogodności:

 • gubi się;
 • słabe wsparcie ciała;
 • nie nadaje się jako stałe łóżko.

Mamy nadzieję, że nasza recenzja pomogła Państwu w wyborze najbardziej optymalnego modelu miejsca do spania dla siebie. Jeśli masz jakieś doświadczenie w korzystaniu z dowolnego materaca z naszej oceny lub pytań i komentarzy - zaznacz je w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *