Najlepsze naścienne dwuprzewodowe kotły gazowe z zamkniętą komorą spalania na 2020 rok

0

Jeśli chodzi o zakup kotła gazowego, niedoświadczony nabywca może wpaść w osłupienie z powodu różnorodności wybranych modeli i subtelności. Dziesiątki wariantów są sprzedawane w sklepach, które różnią się wyglądem i właściwościami technicznymi. Aby nie pomylić się z wyborem, redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali ocenę najlepszych ściennych dwuprzewodowych kotłów gazowych z zamkniętą komorą spalania na rok 2020.

Główna cecha modeli

Kocioł gazowy dwuprzewodowy typu zamkniętego to praktyczne rozwiązanie dla każdego gospodarstwa domowego. Prawie nigdy nie ma z tym problemów, a większość przedstawicieli ma wygodny system autodiagnostyki. Ponadto jego skuteczność została potwierdzona przez setki użytkowników, którzy stosują go od 5 lub więcej lat.

Pierwszą zaletą takiego systemu jest to, że nie wymaga obecności autonomicznej kotłowni. Ponadto urządzenia nie wymagają specjalnego pomieszczenia, a pracując z nimi, nie można przestrzegać specjalnych wymagań bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Najczęściej takie urządzenia są montowane bezpośrednio w kuchni, aw niektórych przypadkach w połączonej łazience.

Ważne jest, aby zrozumieć, że tylko część zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego jest ignorowana, a główne punkty pozostają nienaruszone. Wiedząc o tym, użytkownik uchroni się przed możliwymi negatywnymi konsekwencjami.

Gazowe kotły grzewcze dwuprzewodowe doskonale sprawdzają się przy ogrzewaniu mieszkania lub małego prywatnego domu, w którym każda wolna przestrzeń jest maksymalnie wykorzystana.

Dlatego drugą cechą takich systemów jest zwartość, do instalacji wystarczy przeznaczyć tylko kilka metrów kwadratowych, po czym problemy z zaopatrzeniem w ciepłą wodę lub przedwczesnym włączeniem systemu grzewczego pozostaną na boku.

Ocena jakości kotłów

BAXI ECO-4s 24F

Popularny model od topowego producenta stosowany w wielu małych mieszkaniach i małych domach prywatnych. Moc cieplna urządzenia pozwoli na ogrzanie wszystkich pomieszczeń, dzięki czemu człowiek będzie czuł się komfortowo niezależnie od tego, po której stronie znajduje się mieszkanie. Maksymalne obciążenie cieplne wynosi 25,8 kW. Sprawność wynosi 92,9%.

Urządzenie jest montowane na ścianie i sterowane za pomocą specjalnych przycisków. Główny wymiennik ciepła wykonany jest z miedzi, która zapewnia doskonałe odprowadzanie ciepła i zmniejsza wagę. Zasilanie jest dostarczane z domowej sieci 220 V.Aby zapewnić ruch nośnika ciepła, używana jest wbudowana pompa obiegowa. Ponadto istnieje 6-litrowy zbiornik wyrównawczy.

Paliwem podstawowym jest gaz skroplony i ziemny, zużycie - 2 kg na godzinę i 2,73 m3. m na godzinę odpowiednio. Normalne ciśnienie gazu ziemnego osiąga 20 mbar. Podczas gdy maksymalna wartość dla skroplenia wynosi 37 mbar. Maksymalna temperatura płynu chłodzącego wynosi 85 stopni, minimalna to 30.

Urządzenie wyposażone jest w przydatne funkcje automatycznej diagnostyki, które pozwalają na wczesne wykrywanie usterek i terminową wymianę części lub elementu. Ponadto jest blokada pompy, wyświetlacz informacyjny i samozapłon.

Dla większego bezpieczeństwa zastosowano kontrolę gazu i zawór bezpieczeństwa. Aby mieć pewność, że właściciel zawsze otrzymuje tylko wodę wysokiej jakości, producent wyposażył urządzenie w specjalne filtry. Gwarancja 2 lata. Średni okres eksploatacji to 10 lat.

Koszt produktu to 34800 rubli.

BAXI ECO-4s 24F

Zalety:

 • Cicha praca;
 • Łatwa instalacja;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Istnieje możliwość remontu;
 • Dobre ogrzewanie;
 • Obecność filtra;
 • Dożywotni.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

BAXI LUNA-3 240 Fi

Wysokiej jakości urządzenie, które przy prawidłowym użytkowaniu wytrzyma ponad 10 lat. Moc cieplna kotła wynosi 25 kW, dzięki czemu można ogrzewać się o każdej porze roku i zawsze mieć ciepłą wodę, nie zwracając uwagi na prace naprawcze przy rurach ciepłej wody. Podobnie jak w poprzednim modelu, ten ma średnią sprawność, która wynosi 92,9%. Urządzenie umieszcza się na ścianie. Sterowanie jest standardowe, do tego celu służą specjalne przyciski umieszczone na panelu przednim.

Aby zapewnić wysoką jakość ogrzewania, główny element wymiennika ciepła jest wykonany z miedzi. Głównym źródłem zasilania jest gniazdko o napięciu 220 V. Wewnątrz kolumny znajduje się zbiornik wyrównawczy na 8 litrów. Stosowane jest standardowe paliwo dla tego systemu - zużycie gazu płynnego i ziemnego 2,09 kg na godzinę i 2,84 metra sześciennego. mw godz.

Nominalne ciśnienie gazu ziemnego osiąga 13-20 mbar, a maksymalna wartość dla gazu skroplonego to 37 mbar. Kocioł gazowy wyposażony jest w specjalne funkcje, które znacznie upraszczają użytkowanie. Np. Autodiagnostyka, pełna ochrona przed mrozem, możliwość pracy z ciepłą podłogą, informacja o załączeniu za pomocą specjalnego wskaźnika. Gwarancja producenta 2 lata. Żywotność - 10 lat.

Średni koszt - 48990 rubli.

BAXI LUNA-3 240 Fi

Zalety:

 • Dobra wydajność;
 • Niezawodność systemu;
 • Ścisłość;
 • Dożywotni;
 • Niska konsumpcja.

Niedogodności:

 • W niektórych miejscach występuje luz.

Vaillant turboFIT VUW 242 / 5-2

Stylowe urządzenie, które nie tylko wypełni dom ciepłem i wygodą, ale także ozdobi kuchnię czy łazienkę. Kocioł ma wyższą sprawność, w przeciwieństwie do poprzednich urządzeń, która wynosi 93,5%. Urządzenie sterowane jest za pomocą wygodnego uchwytu i wyświetlacza. Paliwem jest naturalny gaz skroplony. Pierwsze natężenie przepływu wynosi tylko 2,66 metra sześciennego. m, co sprawia, że ​​urządzenie jest efektywne w użytkowaniu.

Urządzenie zawiera zbiornik wyrównawczy o pojemności 7 litrów. Istnieją standardowe funkcje, które kilkakrotnie ułatwiają obsługę i zwiększają bezpieczeństwo. Instalacja zajmuje trochę czasu, jeśli dana osoba jest gotowa poświęcić kilka minut na studiowanie instrukcji, będzie mógł złożyć kocioł gazowy bez pomocy specjalistów.

Średni koszt - 34100 rubli.

Vaillant turboFIT VUW 242 / 5-2

Zalety:

 • Dobre ogrzewanie pomieszczenia;
 • Wygodna obsługa;
 • Atrakcyjny wygląd;
 • Trwałość;
 • Wartość pieniądza.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Buderus Logamax U072-12K

Kocioł grzewczy typu konwekcyjnego, który jest bardziej przeznaczony do pracy w mieszkaniach średniej wielkości. Jego maksymalna moc cieplna sięga 12 kW, przy sprawności 92%. Według producenta maksymalna powierzchnia ogrzewanego pomieszczenia to 120 m2, co jest dobrą wartością i pozwala na użycie urządzenia w prawie każdym mieszkaniu lub przeciętnym domu prywatnym.

Podstawowym materiałem jest miedź, która zwiększa wydajność grzewczą i trwałość urządzenia. Praca pochodzi ze standardowej sieci jednofazowej. Istnieje zintegrowany zbiornik wyrównawczy o pojemności do 8 litrów. Wyświetlacz służy do informowania użytkownika o awariach i stanie urządzenia.

Praca pochodzi ze standardowego wkładu paliwowego, który ma niskie zużycie: gaz ziemny - 2,1 m3 na godzinę, gaz skroplony - 1,5 kg na godzinę. Maksymalna temperatura płynu chłodzącego wynosi 82 ​​stopnie. Maksymalne ciśnienie wody w obiegu grzewczym wynosi 3 bary.Kocioł gazowy nie jest wyposażony w system autodiagnostyki, posiada jedynie zabezpieczenie przed zimnem, sygnalizację załączenia oraz układ zabezpieczający przed przegrzaniem. Gwarancja producenta - 2 lata.

Średni koszt - 27080 rubli.

Buderus Logamax U072-12K

Zalety:

 • Cichy;
 • Dobrze ogrzewa pomieszczenie;
 • Zawsze ciepła woda;
 • Łatwa operacja;
 • Prosta instalacja.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Vaillant turboTEC pro VUW 2425-3

Wysokiej jakości urządzenie, które nadaje się do użytku w wielu domach. Ma dobrą moc cieplną 24 kW i sprawność 91%. Umieszczona na ścianie nie zajmuje dużo miejsca, gdyż jej wymiary to 440x800x338 mm przy wadze 40 kg. Istnieje możliwość podłączenia oddzielnego komina o średnicy 80 mm. System sterowany jest elektronicznie za pomocą specjalnych przycisków.

Dla większego bezpieczeństwa dostępny jest system autodiagnostyki, który zidentyfikuje wszystkie możliwe błędy połączeń, które zakłócają prawidłowe działanie. Palnik wykonany jest ze stali chromowo-niklowej, dzięki czemu jego żywotność przekracza 10 lat. System ochrony przed zimnem działa w każdym trybie. Istnieje możliwość regulacji mocy, gdy kocioł jest w trybie grzania.

Maksymalna pojemność zbiornika wyrównawczego wynosi 6 litrów. Zużycie gazu ziemnego i skroplonego - 2,8 metra sześciennego. m na godzinę i 0,96 kg na godzinę odpowiednio. Temperatura w obiegu ciepłej wody osiąga 35-65 stopni. Jest zawór bezpieczeństwa i kontrola gazu.

Średnia cena to 50 120 rubli.

Vaillant turboTEC pro VUW 2425-3

Zalety:

 • Dobry wskaźnik niezawodności;
 • Ścisłość;
 • Wydajność;
 • Cichy;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Wymagające wody.

Navien DELUXE COAXIAL 24K

Budżetowy dwuprzewodowy kocioł gazowy koreańskiej firmy, który będzie trwał ponad 6 lat, przy prawidłowej eksploatacji. Urządzenie w pełni wspiera pracę w warunkach rosyjskich, co zmniejsza ryzyko nagłej awarii z powodu złej wody. Urządzenie wyposażone jest w przydatne funkcje specjalne takie jak: wbudowana pompa obiegowa, zintegrowany zbiornik wyrównawczy, automatyczny odpowietrznik itp.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, urządzenie posiada stabilizator napięcia. Dodatkowo zawiera czujnik ciśnienia powietrza, co pozwala na zminimalizowanie zużycia paliwa i chwilowe zwiększenie efektywności spalania. Aby kontrolować stan produktu, stosuje się wyświetlacz cyfrowy, który nie jest gorszej jakości od europejskich odpowiedników.

Przy maksymalnej mocy cieplnej 24 kW kocioł może ogrzewać do 240 m2. sprawność m. - 90,5%.

Średni koszt to 25560 rubli.

Navien DELUXE COAXIAL 24K

Zalety:

 • Wykonuje przydzielone zadania;
 • Odpowiedni koszt;
 • Funkcjonalność;
 • Wygodny wyświetlacz;
 • Maksymalna powierzchnia;
 • Zdalne sterowanie.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Protherm Cheetah 23 MTV

Gazowy kocioł ścienny, który będzie świetnym pomocnikiem przez następne 10 lat. Można go umieścić prawie wszędzie, od mieszkań po domy wiejskie, przy czym wydajność pozostaje na najwyższym poziomie. Urządzenie ma podwyższony komfort, dzięki czemu użytkownik nie odczuje żadnych problemów podczas obsługi.

Ze względu na to, że urządzenie wyposażone jest we współosiowy układ wydechowy, właściciel może je zamontować w dowolnym miejscu. Ponieważ kocioł nie wymaga podłączenia do komina. Urządzenie działa poprawnie z systemem „ciepłej podłogi”. Producent wyposażył produkt wyłącznie w wysokiej jakości i niezawodne komponenty. Dzięki nim zwiększa się wydajność i żywotność.

Kocioł gazowy przeznaczony jest do montażu naściennego, a dzięki niewielkiej głębokości 31 cm będzie pasował do każdego projektu, aw niektórych przypadkach nada mu szczególny wygląd. Maksymalne zużycie paliwa wynosi 2,9 metra sześciennego. m na godzinę. Ponadto urządzenie wykazuje dobre wyniki w zakresie odporności na korozję i jest łatwe do uruchomienia nawet w ujemnych temperaturach.

Średni koszt to 33220 rubli.

Protherm Cheetah 23 MTV

Zalety:

 • Dobrze się nagrzewa;
 • Kompaktowe wymiary;
 • Łatwe ustawienia;
 • System ochrony;
 • Niezawodność;
 • Jakość wykonania.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Bosch Gaz 6000 W WBN 6000-18

Wysokiej jakości model popularnego na rynku producenta, który nadaje się do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni nie większej niż 110 m2. m. Dla ułatwienia pracy producent wyposaża kocioł w czytelny wyświetlacz cyfrowy, na którym pojawiają się również numery błędów. Dzięki temu właściciel poświęci minimum czasu na rozwiązanie problemu i terminowe rozwiązanie problemu.

Maksymalna moc grzewcza to 18 kW. Główny wymiennik ciepła wykonany jest z miedzi, co kilkakrotnie podnosi jego główne właściwości. Jest wbudowany zbiornik o pojemności 8 litrów. Zużycie paliwa jest średnie. Maksymalna temperatura nośnika ciepła wynosi 82 ​​stopnie. Wydajność ciepłej wody wynosi 5,1 litra na minutę przy temperaturze 50 stopni.

Maksymalne ciśnienie wody w obwodzie wynosi 3 bary. Wbudowany ochronny system autodiagnostyki pozwala na szybkie rozwiązywanie problemów. Ponadto urządzenie jest całkowicie chronione przed wpływem ujemnych temperatur. Jest termometr i manometr.

Średni koszt to 27760 rubli.

Bosch Gaz 6000 W WBN 6000-18

Zalety:

 • Nie zużywa dużo paliwa;
 • Wygodne zarządzanie;
 • Praktycznie cichy;
 • Wysoka funkcjonalność;
 • Małe wymiary, które pozwolą na umieszczenie urządzenia w dowolnym dogodnym miejscu;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ariston ALTEAS X 24 FF NG

Najlepszy model od wysokiej jakości producenta, który nie tylko wytrzyma podany okres, ale także doda kilka lat do góry. Sprzedawany jest w stylowym czarnym kolorze, który uzupełni każde wnętrze. Panel przedni wykonany jest z wysokiej jakości stali, poniżej znajduje się wygodny wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Dzięki niemu użytkownik może wykonywać różne czynności i ustawiać określone tryby. Główną cechą tego modelu są dzielone wymienniki ciepła.

Oprócz tego, że urządzenie skutecznie ogrzewa niemal każde pomieszczenie i nieprzerwanie dostarcza użytkownikowi ciepłą wodę, nadal ma prawie minimalne zużycie paliwa. W przypadku gazu ziemnego wartość ta wynosi 2,73 metra sześciennego. m., a dla skroplonych - 2 kilogramy na godzinę. Do przygotowania nośnika ciepła stosuje się pierwotny wymiennik ciepła, który jest wykonany z miedzi i jest wysoce odporny na korozję.

Ponadto urządzenie jest sterowane elektronicznie. Zmniejsza to ryzyko awarii do zera. Panel sterowania umieszczony z przodu jest w pełni czuły na dotyk, co pozytywnie wpływa na ergonomię. W tym przypadku regulacja jest płynna, bez hamowania. Dodatkowo urządzenie posiada moduł Wi-Fi, który pozwoli na zdalne sterowanie. Skuteczny system ochrony przed zimnem, pozwoli na obsługę urządzenia nawet przy temperaturze -52 stopni.

Średni koszt to 46 850 rubli.

Ariston ALTEAS X 24 FF NG

Zalety:

 • Szybkie ustawienie;
 • Obsługa Wi-Fi;
 • Buduj na poziomie;
 • Oryginalny model;
 • Funkcjonalność;
 • Montaż;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wynik

Jeśli masz doświadczenie w stosowaniu naściennych dwuprzewodowych kotłów gazowych z zamkniętą komorą spalania, opisane w ocenie lub ciekawszych sugestiach, opowiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *