Najlepsze kuchenki elektryczne stołowe na 2020 rok

0

W XXI wieku kuchenki gazowe należą już do przeszłości, ich użytkowanie jest niebezpieczne, a funkcjonalność nie daje oczekiwanych rezultatów. Łatwo się o tym przekonać, ponieważ po zakupie kuchenki elektrycznej nablatowej osoba nie zauważy, że gaz zniknął w tle. I tego się oczekuje, ponieważ bezpieczeństwo, praktyczność i funkcjonalność to zalety kuchenki elektrycznej. Kto kupi kuchenkę elektryczną, przestanie martwić się o dziecko w domu, ponieważ niektóre modele mają funkcję „zabezpieczenia przed dziećmi”.

Kuchenka elektryczna rozwiąże problemy z gotowaniem na wsi. Kupując jeden egzemplarz, osoba przygotuje pyszne jedzenie zarówno w swoim mieszkaniu, jak iw wiejskim domu. Do transportu w zestawie znajduje się ergonomiczne etui wykonane z wytrzymałego kartonu. Aby zrozumieć modele, redaktorzy strony „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ocenę kuchenek elektrycznych stołowych, która pomoże spojrzeć na gotowanie w nowy sposób.

Rodzaje i cechy stacjonarnych pieców elektrycznych

Dzięki kuchence elektrycznej osoba szybciej ugotuje swoje ulubione danie w domu lub na zewnątrz. Gotowanie wymaga tylko dwóch rzeczy: płaskiej powierzchni i obecności prądu. Domy wiejskie spełniają te wymagania, więc użytkownicy nie muszą stale nosić do niej stacjonarnej kuchenki gazowej i butli, ponieważ w niektórych osadach gaz nie jest dostarczany. Można gotować na świeżym powietrzu iw przytulnym domu, bez obawy o ulatnianie się gazu dzięki nieszczelnemu zamknięciu pojemnika z propanem.

Modele różnią się od siebie rodzajami elementów grzejnych, na 2020 rok dostępne są trzy rodzaje pieców elektrycznych:

 1. Palniki żeliwne. Modele znane są od czasów radzieckich, skrócona nazwa to EKCH. Wyglądają jak dysk. Zalety - koszt, pojemność cieplna. Wady - zużywa 1,5 kW energii elektrycznej na godzinę, ogrzewanie trwa 10 minut.
 2. Otwarte palniki spiralne. Zalety urządzenia - koszt, łatwość konserwacji, ogrzewanie - 7 minut. Wady - z czasem pojawiają się niebezpieczne uszkodzenia mechaniczne.
 3. Urządzenie szklano-ceramiczne typu indukcyjnego. Zaletami modeli tego typu jest to, że nagrzewanie odbywa się w 7-10 sekund, oryginalna konstrukcja, zużycie palników jest minimalne. Wady - podczas gotowania pojemniki są używane tylko z żeliwa i emalii, mikropęknięcia pojawiają się w wyniku rozpryskiwania się wody.

Dwie pierwsze opcje są poszukiwane przez gospodynie domowe, ponieważ ich koszt nie przekracza 1000 rubli za model z jednym palnikiem. Jeśli wystąpi awaria elementu grzejnego, osoba znajdzie ją w każdym specjalistycznym sklepie w cenie 600 rubli.

Urządzenia stołowe typu indukcyjnego są odpowiednie dla osób preferujących szybkie gotowanie. Ta opcja jest droższa niż poprzednie, jej koszt waha się od 2500 rubli do 50000 rubli. Powierzchnia jest wykonana z ceramiki szklanej, pod którą znajduje się cewka indukcyjna. Ten typ płyty utrzymuje stałą temperaturę zadaną przez użytkownika, co daje jej dodatkową przewagę nad urządzeniami gazowymi lub elektrycznymi z palnikami żeliwnymi i spiralnymi.

Z wyglądu piece elektryczne stołowe są podzielone na dwa typy:

 • Modele z jednym palnikiem;
 • Z dwoma palnikami.

Łączy je minimalne zużycie energii i łatwy transport w stosunku do standardowych urządzeń.

Zalety i wady

Główną zaletą tych modeli jest łatwość obsługi, dzięki którym osoba ugotuje domowe danie w warunkach polowych w tym samym czasie co w domu. Jednak ważne jest, aby poznać ich pozytywne i negatywne strony przed zakupem stacjonarnej kuchenki elektrycznej.

Zalety:

 • Do podłączenia wystarczy gniazdko o napięciu 220 V, głównym wymaganiem dla sieci jest utrzymanie mocy do 3,5 kW;
 • W porównaniu z urządzeniami gazowymi tlen nie jest wypalany z powietrza, więc gotowanie w pomieszczeniu, w którym nie ma okapu, jest bezpieczne;
 • Osoba niezależnie kontroluje reżim temperatury;
 • Niektóre modele obsługują blokadę rodzicielską i ochronę przed oparzeniem;
 • Po użyciu ważne jest, aby ustawić regulator na zero lub wyłączyć zasilanie.

Niedogodności:

 • Niektórzy użytkownicy uważają za wadę tego produktu - koszt energii elektrycznej, jednak dla osób, które nie mają dostępu do gazociągu, ta wada nie jest krytyczna.

Jak dobrać właściwy?

Przed zakupem ważne jest, aby osoba zdecydowała o liczbie palników, dla jednej rodziny odpowiednie są modele z jednym palnikiem, dla innej ważne jest, aby mieć dwa. Ponadto, jeśli dana osoba kupi kompaktową kuchenkę elektryczną jako zapasową (na przykład częste utrzymanie gazu), wówczas odpowiednią opcją są urządzenia za 600-1000 rubli, z ich pomocą przygotuje swoje ulubione przepisy bez tracenia czasu.

Moc

Aby zrobić zupę w 40 minut, należy wziąć pod uwagę moc palników. Jeśli dane techniczne wskazują 4 kW, ogrzewanie zajmie 6-8 sekund, a zużycie energii jest minimalne. Jednak nie każdy przewód elektryczny jest przeznaczony do tej mocy, dlatego przed wyborem modelu warto pamiętać o dopuszczalnym obciążeniu sieci elektrycznej. Eksperci ogólnie zalecają kupowanie urządzeń o mocy 1,6-2 kW.

Materiał

Niedrogi sprzęt wykonany jest ze stali emaliowanej. Wadą tego urządzenia jest staranna konserwacja, gdyż z czasem pojawią się rysy i odpryski. Zaletą urządzeń emaliowanych jest dobór kolorów. Dlatego osoba może łatwo znaleźć kuchenkę elektryczną do własnego wnętrza.

Modele wykonane ze stali nierdzewnej są odporne na naprężenia mechaniczne, ale do ich czyszczenia nie należy używać metalowych czyścików i detergentów typu „Pemolux”. Powierzchnia takich produktów jest często polerowana lub matowa.

Kuchenki elektryczne z powłoką szklano-ceramiczną. Zalety tych modeli to odporność na ciepło (wytrzymują temperatury do 550 stopni Celsjusza), bezpretensjonalny w utrzymaniu (płytka jest zmywana detergentem). Wada - zrywają z mocnego uderzenia punktowego, niektóre urządzenia kosztują co najmniej 10000 rubli.

Dodatkowe funkcje

Nowsze modele urządzeń stołowych wyposażone są w przełączniki obrotowe (w standardzie) lub dotykowe (w przypadku ceramiki szklanej). Doświadczeni pracownicy tych. serwisy mówią, że bardziej niezawodne jest używanie urządzeń z mechanicznym typem przełączania, które są dostępne nie tylko w segmencie budżetowym, ale także w kategorii cenowej premium. Dodatkowo piece elektryczne posiadają dodatkowe funkcje, a im więcej, tym wyższa cena:

 • Wyłącznik czasowy. Osoba ustawia określony czas, po którym urządzenie automatycznie się wyłączy;
 • Wyświetlacz pokazujący aktualną moc;
 • Ochrona przed przypadkowym uruchomieniem. Odpowiedni dla rodzin z dziećmi, dzięki czemu rodzice będą spokojni, gdy dziecko pójdzie do kuchni.
 • Dopóki płyta grzewcza nie osiągnie minimalnej temperatury, wskaźnik ciepła resztkowego nie zgaśnie;
 • Aby przedłużyć żywotność, warto kupić urządzenie z automatycznym wyłączaniem w przypadku przegrzania;
 • Przy częstych wyjazdach na wieś ważne jest, aby wybrać kuchenkę elektryczną z ergonomicznymi uchwytami;
 • Gumowane nóżki pomogą Ci zainstalować piec na śliskiej powierzchni;
 • Niektóre modele mają specjalne boki, które nie pozwolą, aby płyny zabarwiły stół.

Z jednym palnikiem

Ta opcja jest odpowiednia dla osób, które mieszkają razem i nie muszą stale gotować. Częściej kupują płyty z elementami grzejnymi, nad którymi znajduje się emaliowana powierzchnia. Nie zapomnij jednak o wyjściu, w przeciwnym razie z pierwotnego wyglądu pozostanie tylko farba na ciele.

Z dwoma palnikami

Odpowiedni dla rodzin składających się z trzech lub więcej osób. Częściej produkowane są palniki o tej samej średnicy i tej samej mocy, w niektórych modelach średnica jest inna. Dlatego gotowanie obiadu lub kolacji zajmie tyle samo czasu, co jeden odcinek ulubionego serialu telewizyjnego.

Ocena kuchenek elektrycznych stołowych

ENDEVER DP-43

Ta wersja jest wyposażona w jedną płytę grzejną, zainstalowaną na stole. Kupujący zauważają, że urządzenie ma imponujące specyfikacje i funkcjonalność w swoim przedziale cenowym. Marka należy do szwedzkiej firmy.

Wymiary kuchenki elektrycznej to 50x280x300 mm przy wadze 2,4 kg, dzięki czemu po ustawieniu na stole pozostanie wolna przestrzeń do gotowania. Rozmiar płyty: 260x270 mm. Według producenta urządzenie obsługuje każdy rodzaj naczyń kuchennych. Moc wynosi 2 kW.

Na plus jest siedem programów gotowania:

 • Woda. Gotowanie odbywa się z mocą 2000 W przez 20 minut. Po upływie tego czasu piec wyłącza się automatycznie;
 • Mleko. Gotowanie z mocą 800 W przez 20 minut, po czym następuje automatyczne wyłączenie;
 • Gotowanie. 1600 W przez 20 minut, następnie gotowanie z mocą 800 W przez 2 godziny;
 • Smażenie. Gotowanie odbywa się w temperaturze 520 ° C przez 2 godziny. Po automatycznym wyłączeniu kafelka osoba kontroluje aktualną moc za pomocą przycisków „+” i „-”;
 • Grill. Gotowanie w 400 ° C przez 2 godziny, moc regulowana za pomocą przycisków. Automatyczne wyłączanie;
 • Zupa. Gotowanie odbywa się w tym samym trybie, co podczas gotowania;
 • Gotowanie. 2000 W przez 2 godziny, tryb temperatury zmieniany jest za pomocą przycisków dotykowych. Automatyczne wyłączanie.

Istnieje płynne przejście między programami, jest też funkcja timera i blokada przed przypadkowym naciśnięciem.

Rodzaj powłoki - ceramika szklana. Dzięki zastosowaniu grzejnika ceramicznego gotowanie trwa godzinę lub półtorej. W zestawie przewód elektryczny z wysokiej jakości izolacją. Użytkownicy zauważają, że urządzenie spełnia deklarowane właściwości, istnieje również system chłodzenia.

Nogi pieca elektrycznego mają standardowe wymiary i są gumowane, dzięki czemu stabilność jest zachowana nawet na szklanej powierzchni. Do czyszczenia pieca potrzebny będzie detergent Topperr (koszt 350 rubli, sprzedawany w sklepach domowych lub supermarketach) i szmata. Po ostygnięciu kuchenkę elektryczną należy umyć, aby uniknąć poparzeń.

Model ten stanie się niezastąpionym pomocnikiem nie tylko w domu, ale także na wsi. Opakowanie wyposażone jest w ergonomiczny uchwyt do przenoszenia. Dodatkowo wewnątrz znajduje się pianka, która zwiększa bezpieczeństwo transportu.

Średni koszt: 2300-2800 rubli.

ENDEVER DP-43

Zalety:

 • Dwa litry wody gotują się w ciągu 4-6 minut;
 • Sterowanie dotykowe;
 • Koszt;
 • Istnieje ochrona przed wykipieniem i przypadkowym naciśnięciem;
 • Pozytywne recenzje.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

GEFEST PE 720

Model nadaje się jako zapasowy, gdy główny jest nieobecny lub trwają prewencyjne prace z gazem. Kraj produkcji urządzenia to Białoruś. Recenzje na stronach są pozytywne. Ludzie zauważają, że spodziewali się najgorszego przed zakupem, ale potem nie mogą znaleźć znaczących wad. Wymiary urządzenia to 500x345x90 mm. Temperatura zmienia się w ciągu 30-50 sekund. Gotowanie wody trwa 10 minut.

Powierzchnia robocza jest emaliowana, wymiary - 15 cm i 19 cm Piec wyposażony jest w zderzaki, które nie pozwalają na zabrudzenie stołu przez płyny. W przypadku zabrudzenia pieca nie zaleca się stosowania szczotek z twardego metalu i ściernych środków czyszczących, w przeciwnym razie emalia ulegnie zarysowaniu.Sprzęt stoi na gumowanych nóżkach o standardowej wielkości. Ktoś sam je schrzanił. Nie można obsługiwać pieca bez tych nóżek, ponieważ nie będzie on równomiernie układał się na przewodzie elektrycznym. Ponadto ta opcja jest sprzeczna z zasadami bezpieczeństwa.

Gotowanie odbywa się na dowolnych wygodnych małych i średnich naczyniach. W niektórych przypadkach osoba może użyć garnka lub patelni o średnicy większej niż średnia.

Na wczesnym etapie korzystania z kuchenki elektrycznej osoba może utknąć na przełącznikach temperatury, ponieważ pracują one wolno, wydając dźwięki. Jednak po chwili podrażnienie minie. Dla wygody i bezpieczeństwa podczas pracy kuchenki elektrycznej pali się czerwone światło.

Koszt produktu: od 3000 rubli.

GEFEST PE 720

Zalety:

 • 5 trybów przełączania temperatury;
 • Proste sterowanie;
 • Gwałtowne wrzenie wody;
 • Powierzchnia robocza wykonana jest z emalii;
 • Istnieją zderzaki ochronne;
 • Marka wysokiej jakości.

Niedogodności:

 • Brak wyświetlacza sterującego.

RICCI RIC-3206i

 

Model ten jest odpowiedni dla osób, które kochają nie tylko wydajność, ale także piękno urządzenia. Urządzenie wyposażone jest w płyty grzewcze na podczerwień, co sprawia, że ​​jest tańsze niż indukcyjne, ale wydajność pozostaje na tym samym poziomie. Przed zakupem użytkownik może być zdezorientowany recenzjami, ale nie wszystko jest tak złe, jak piszą. Bo niektórzy oczekują cudu za te pieniądze i porównują z nieporównywalnymi urządzeniami, co daje wynik 4,0 pkt.

Wymiary urządzenia to 455x265x90 przy wadze 3 kg, powierzchnia robocza wykonana jest z hartowanego szkła. Regulacja temperatury odbywa się mechanicznie na regulatorze. Przejście z jednego reżimu temperatury do drugiego jest płynne i nie zajmuje czasu.

Z wyglądu urządzenie nadaje się do popularnych wnętrz kuchennych. Pobór mocy wynosi 2100 W, co sprawia, że ​​urządzenie jest bardziej ekonomiczne niż poprzednie. Podczas pracy z tym piecem powierzchnia stołu nie nagrzewa się, każde danie nadaje się do gotowania.

Wadą tego modelu jest obecność szklanej powierzchni, przez co urządzenie jest wrażliwe na precyzyjne uderzenia, a także schłodzenie trwa 15-20 minut. Sprawa się nagrzewa. Pielęgnacja jest dokładniejsza niż w przypadku standardowych modeli.

Średni koszt: 4200 rubli.

Kuchnia elektryczna RICCI RIC-3206i

Zalety:

 • Stylowy wygląd;
 • Pobór mocy 2100;
 • Dwa palniki;
 • Nagrzewa się w 5-7 minut;
 • Ścisłość.

Niedogodności:

 • Powierzchnia robocza wymaga starannej konserwacji;
 • Możliwość uszkodzenia szkła.

CASO S-LINE 3500

Urządzenie nadaje się do przygotowywania posiłków dla 3-4 osób. Urządzenie posiada atrakcyjny design, który wpasuje się we wnętrze kuchni. Jest dotykowy wyświetlacz i dwie strefy gotowania, które mogą pomieścić dwa garnki o średnicy 24 cm każdy.

Osoba samodzielnie wybiera temperaturę pracy, waha się ona od 60 do 240 stopni. Dla wygody zastosowano 12 poziomów mocy. Powierzchnia robocza wykonana jest z ceramiki szklanej i jest chroniona przed typowymi zarysowaniami, palniki ogrzewane są indukcyjnie. Dla większego bezpieczeństwa istnieje funkcja automatycznego wyłączania (jeśli nie ma naczyń), ochrona przed przypadkowym kontaktem oraz minutnik do 180 minut.

Pobór mocy - 3500 W. Wymiary - 540x355x60 mm przy wadze 5 kg. Czyszczenie nie zajmuje dużo czasu i wymaga niewielkiej konserwacji.

Średni koszt: od 12000 rubli.

CASO S-LINE 3500

Zalety:

 • Projekt urządzenia ozdobi kuchnię;
 • Panel dotykowy;
 • Jest timer:
 • Nagrzewa się w ciągu kilku minut;
 • Łatwe czyszczenie.

Niedogodności:

 • Hałaśliwe urządzenie;
 • Trudno jest złapać określoną temperaturę;
 • Koszt;
 • Zgrubne ogrzewanie.

Domowa kuchenka indukcyjna Xiaomi Mijia Mi

Ta opcja jest odpowiednia dla miłośników inteligentnej technologii. Atrakcyjny wygląd zewnętrzny, który ożywi nawet szarą kuchnię. W dolnej części urządzenia znajdują się otwory wentylacyjne, które wykonane są z matowego tworzywa sztucznego. Dostępne są 4 nogi o standardowym rozmiarze z powłoką antypoślizgową. Według producenta sprawność wynosi 86%. Korpus płyty grzewczej wykonany jest z białego błyszczącego tworzywa sztucznego.Sterowanie odbywa się na dwa sposoby: ręcznie, za pomocą panelu dotykowego i mechanicznej klamki oraz przez Wi-Fi (służy do tego telefon).

Powierzchnia robocza jest pokryta powłoką szklano-ceramiczną. W środku płyty jest zainstalowany czujnik temperatury. Wokół blatu znajduje się gumowy pierścień, który zapobiega przypadkowemu wysunięciu się naczyń, a także zapobiega zabrudzeniu stołu przez płyn. Pobór mocy 2100 W. Wymiary urządzenia to 28 × 26,5 × 7 cm.Palnik jest indukcyjny. Istnieje funkcja automatycznego wyłączania. Użytkownicy zwracają uwagę na płynną kontrolę mocy i łatwość obsługi.

Kuchenka elektryczna nie wymaga specjalnej konserwacji, ważne jest, aby nie używać środków ściernych i detergentów z rozpuszczalnikiem chemicznym. Jeden litr wody gotuje się w ciągu 3 minut.

To urządzenie jest również odpowiednie dla użytkowników, którzy gotują jedzenie w standardowej temperaturze, a nie w maksymalnej dozwolonej wartości.

Średni koszt: 2000 rubli.

Domowa kuchenka indukcyjna Xiaomi Mijia Mi

Zalety:

 • Łatwa operacja;
 • Ładny projekt;
 • Proces gotowania jest kontrolowany przez aplikację;
 • Podczas gotowania nie ma obcych zapachów;
 • Kompaktowe urządzenie;
 • Stałe i równomierne ogrzewanie.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Galaxy GL3053

Piec przyciąga uwagę kupujących ceną (od 1360 rubli) i parametrami technicznymi. Jest jeden palnik indukcyjny, część robocza wykonana jest z ceramiki szklanej. Woda wrze w ciągu 2-3 minut. Zakres temperatur pracy 80-270 stopni.

Kuchenka elektryczna ma 7 trybów gotowania:

 • Multi-kucharz;
 • Naleśniki;
 • Owsianka;
 • Zupa;
 • Wrzenie;
 • Smażenie;
 • Mleko.

Wymiary urządzenia to 33,3x8,5x39,9 cm Podczas gotowania producent zaleca stosowanie naczyń o średnicy dna 12-20 cm, maksymalne obciążenie urządzenia to 8 kg. Ze względów bezpieczeństwa istnieje funkcja automatycznego wyłączania, pod warunkiem, że na kuchence nie ma naczyń. Moc urządzenia to 2000 W. Kuchenka elektryczna wyposażona jest w timer oraz dodatkową opcję „opóźnionego startu” do 24 godzin. Sterowanie dotykowe, przyciski są umiarkowanie wrażliwe.

Średni koszt: od 1360 rubli.

Galaxy GL3053

Zalety:

 • Wartość pieniądza;
 • 7 trybów gotowania;
 • Ochrona przed przegrzaniem;
 • Ścisłość;

Rentowność.

Niedogodności:

 • Hałas podczas pracy;
 • Po pracy płytka długo stygnie.

Oberhof Ein S11

Producent: Oberhof (Niemcy)

Waga - 3,3 kg

Wymiary: 29 (szer.) X 37 (gł.) X 3,85 (wys.) Cm

Średnia cena - 3900 rubli.

Wielofunkcyjna kuchenka indukcyjna Oberhof Ein S11 z jednym palnikiem i elektronicznym sterowaniem dotykowym. Znajduje się tam cyfrowy wyświetlacz, na którym można zobaczyć parametry urządzenia. Moc urządzenia to 2500 W. Dostępnych jest 10 trybów pracy temperatury i 8 gotowych programów, w tym gotowanie na głębokim tłuszczu, dmuchanie, smażenie, utrzymywanie ciepła, duszenie, gotowanie wody i inne.

Zalety:

 • stylowy wygląd;
 • wygodne sterowanie elektroniczne;
 • czas gotowania;
 • funkcja opóźnionego startu;
 • ochrona przed przypadkowym uruchomieniem;
 • odporność na przepięcia.

Niedogodności:

 • nie.

Wynik

Urządzenia, które zostały opisane w rankingu, staną się niezastąpionymi pomocnikami w przygotowaniu ulubionych potraw. Ich jakość została przetestowana przez setki użytkowników i czas. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z pieców elektrycznych opisanych w ocenie lub ciekawszego modelu, opowiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *