Najlepsze obiektywy do aparatów Canon na 2020 rok

0

Fotografia to sztuka zatrzymywania chwili. Wraz z pojawieniem się sprzętu fotograficznego stało się to dostępne dla wielu, wraz z początkiem ery fotografii cyfrowej - dla każdego, niezależnie od płci i wieku. Aby robić dobre karty SIM, trzeba mieć porządny aparat. Najpopularniejszymi urządzeniami na rynku rosyjskim są produkty firmy Kanon... Stanowi 44% wszystkich aparatów zakupionych przez Rosjan. Jednak każdy profesjonalista powie Ci, że 70% sukcesu w tej branży zależy od soczewki, a tylko 30% od tuszy. Redaktorzy witryny „best-pl.designuspro.com” oferują czytelnikom recenzję „Najlepsze obiektywy do aparatów firmy Canon na rok 2020”, opartą na opiniach klientów i zaleceniach ekspertów.

Kamera otworkowa

Prekursorem sprzętu fotograficznego był camera obscura (łac. - dark room). Stało się to znane już w V wieku pne, dzięki chińskiemu filozofowi Mo-tzu, który opowiedział ludziom o pojawieniu się obrazów na ścianie w ciemnym pokoju, kiedy promień światła przeszedł do niego przez mały otwór. Nieco później Arystoteles opisał zasadę swojej pracy. W X wieku z jego pomocą arabski matematyk Alhazein udowodnił liniowość rozchodzenia się promieni świetlnych. W XIII wieku Roger Bacon „odkrył” ją ponownie.

Praktyczne zastosowanie camera obscura znaleźli artyści, a pierwszym z nich był wielki Leonardo da Vinci. Był to ciemny pokój z małą dziurą w ścianie. Przechodzące przez nią promienie światła rzucały odwrócony obraz oświetlonego obiektu lub krajobrazu na przeciwległą ścianę, tak wyraźny i nasycony, że artysta mógł jedynie prześledzić jego kontury i pokolorować uzyskany obraz, zachowując cienie, tony i półcienie.

Wielu znanych malarzy używało tego „narzędzia” do malowania obrazów, co wymagało szczegółowego rysunku wyposażenia, detali architektonicznych. To prawda, że ​​nie wszyscy byli zadowoleni z odwróconego obrazu.

Średniowieczny mnich z Zakonu Premonstrantów, Johannes Tsan, zdołał rozwiązać ten problem. Po dokładnej pracy nad dziełami Leonarda, w 1686 roku stworzył przenośną wersję camera obscura, wyposażoną w lusterko umieszczone pod kątem 45 stopni do wiązki światła. Projekcja w aparacie uczonego mnicha pojawiła się na poziomej matowej płycie, z której artyście znacznie wygodniej było skopiować już odwrócony obraz na papier.

Heliografia i dagerotyp

Pierwsze zdjęcie w camera obscura wykonał Francuz Nesipor Niepce.

Ciekawy! Nie mając daru rysowania, Niepce chciał, aby słońce działało na niego.W 1926 roku, po latach eksperymentowania z różnymi formułami, udało mu się uzyskać fotograficzny obraz widoku z okna swojej pracowni. Niepce nazwał ten obraz heliografią.

Wręcz przeciwnie, współczesny i rodak Niepce, Louis Daguerre, był utalentowanym artystą. Pracując w Ambipo Comic Theatre eksperymentował z scenerią przedstawioną na ogromnych, półprzezroczystych płótnach, zmieniając ich oświetlenie za pomocą wielu luster. Nie było ograniczeń co do zachwytu publiczności.


Daguerre namalował fragmenty swoich dioram za pomocą camera obscura. Chciał naprawić obrazy uzyskane na szkle. Charles Chevalier, który przygotował dla niego soczewki, połączył Daguerre i Niepce. Ich wspólne badania doprowadziły do ​​wyposażenia aparatu obscura w fotoczułą płytkę, tj. do wyglądu pierwszego aparatu.

Zdjęcia wykonane aparatem Daguerre'a nazwano dagerotypami.

Pierwszy obiektyw fotograficzny

Francuski optyk Charles Chevalier, który połączył Niepce i Daguerre razem ze swoim ojcem, właścicielem warsztatu optycznego, zajmował się produkcją soczewek do mikroskopów, teleskopów i odkurzaniem okularów przeciwsłonecznych. Ojciec i syn zmontowali pierwszą aparaturę do eksperymentów Niepce, wykonali kamery obscura dla Daguerre'a. Mój ojciec wynalazł obiektyw do aparatu otworkowego. Syn udoskonalił to. Ponadto Charles wynalazł własny aparat do rysowania - przejrzysty aparat.

Pierwszy obiektyw fotograficzny został opracowany przez Charlesa Chevaliera w 1839 roku. To była soczewka - achromatyczny menisk. Chevalier zmontował go za pomocą dwuwklęsłej soczewki ze szkła optycznego o wysokim współczynniku załamania (flin) i dwuwklęsłej soczewki o niskim współczynniku załamania (korony). W tym samym okresie wynalazł przysłonę irysową z metalowymi ostrzami.

Ciekawy! W 1849 roku Chevalier otrzymał złoty medal na wystawie w Paryżu za zdjęcia Piatigorska z otoczeniem, wykonane jego obiektywem. Autorem zdjęć był słynny rosyjski fotograf S.L. Levitsky. W 1877 roku Lewicki i jego syn otrzymali tytuł nadwornych fotografów „Ich Cesarskie Mości”.

Wybór optyki do kamer CANON

Nowoczesny obiektyw fotograficzny to złożone urządzenie optyczne, które obejmuje:

 • elementy optyczne składające się z soczewek sferycznych, asferycznych i soczewek o niskiej dyspersji;
 • stabilizator optyczny;
 • silnik autofokusa;
 • membrana.

Aby określić kryteria wyboru wysokiej jakości optyki do aparatu cyfrowego, należy zapoznać się z niektórymi ich właściwościami technicznymi i możliwościami. Te informacje są zawarte na etykietach soczewki.

Jak rozszyfrować oznaczenie

Wszystkie okulary mają napisy, w których zaszyfrowane są ich główne cechy. Musisz umieć je czytać i rozumieć. Dla Canona najlepsze będzie „rodzime” szkło tej samej firmy. Tak więc pierwszym napisem, którego będziemy szukać, będzie słowo „KANON”.

Mogą być napisy wskazujące na rodzaj strzelaniny. Słowo „MAKRO” oznacza specjalne szkło przeznaczone do fotografowania obiektów w skali 1: 1 lub nawet większej (jest to również możliwe). Słowo „LENC” oznacza, że ​​mamy do czynienia z obiektywem, a nie lornetką czy teleskopem. Tym samym napis CANON MACRO LENC wskazuje, że mamy obiektyw firmy CANON do strzelania na dużą skalę.

Pełna klatka i współczynnik kadrowania

Aparaty cyfrowe mogą być pełnoklatkowe lub przycięte. Te dwa pojęcia pojawiły się w codziennym życiu fotografów wraz z pojawieniem się aparatów cyfrowych. Szerokość zwykłego kliszy fotograficznej to 35 mm, standardowa klatka to 35 x 24 mm (nie uwzględniamy tutaj szerokoformatowych aparatów na klisze).

W aparacie cyfrowym film został zastąpiony światłoczułą matrycą. Jego wymiary mogą odpowiadać standardowej klatce filmu 35 x 24 mm.Kamery te nazywane są kamerami pełnoklatkowymi. Kamery z mniejszym czujnikiem nazywane są „przyciętymi”, od angielskiego słowa crop (cut).

Oznaczenie EF jest specyficzne dla mocowania aparatu Canon (stacja dokująca optyki w korpusie wyposażona w styki dla elektroniki). Simply EF - mówi nam, że ten obiektyw jest przeznaczony do pełnoklatkowych kamer 5D, 6D i 1D. Można je jednak zainstalować w innych aparatach Canon, w tym w aparatach przycinających. Litery EF-S oznaczają tylko szklankę upraw.

O zaletach i wadach obu typów możemy długo mówić. Niektórzy ludzie lubią aparaty pełnoklatkowe, inni pracują wyłącznie z uprawami i nie zamierzają tego zmieniać. Jedno jest pewne: aparaty pełnoklatkowe są znacznie droższe niż crop.

Oznaczenie ogniskowej

Odległość od płaszczyzny obiektywu do matrycy aparatu nazywana jest ogniskową. Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że nie jest to cecha aparatu, ale obiektywu. Mierzone w milimetrach. Przykładowe oznaczenia: 35 mm, 50 mm, 100 mm.
Istnieją dwie grupy soczewek:

 • zoom - ze zmienną ogniskową;
 • poprawki - z ciągłą koncentracją.

Ogniskowa opraw jest oznaczona jedną liczbą: 35 mm, 50 mm itd. Im mniejsza liczba, tym większe pole widzenia. Obiektywy o ogniskowych do 50 mm nazywane są obiektywami szerokokątnymi, ponieważ mogą pokryć bardzo duży obszar w kadrze. Optyka o polu widzenia większym niż 90 stopni nazywana jest ultraszerokokątną.

Poprawka pięćdziesięciomilimetrowa nazywana jest normalną, ponieważ pokazuje bez zniekształceń to, co widzi ludzkie oko.

Optyka o ogniskowej powyżej 70 mm nazywana jest teleobiektywem. Im dłuższa ogniskowa, tym mniejszy kąt widzenia. Jeśli ten parametr przekracza 300 mm, optyka nazywa się super długim ogniskiem.

W poprawkach brakuje Zoom. Możesz przybliżyć lub oddalić obiekt tylko poprzez zbliżenie się do niego w celu wykonania zbliżenia lub oddalenie się od niego w celu wykonania zdjęcia szerokokątnego.

Ogniskowa zoomu jest wartością zmienną. Przykładowe oznaczenie: 70-200 mm. Obracając pierścieniem zmiany ogniskowej zmieniamy kąt widzenia, przez co wydaje się, że obiekt jest coraz bliżej lub dalej. Profesjonalni fotografowie umiejętnie wykorzystują możliwości zoomu i poprawek, aby „bawić się” perspektywą i proporcjami obiektów.

Oznaczenie przysłony

Współczynnik apertury oznaczono liczbami 1: 5,6; 1: 2,8; 1: 1,2 itd. Ten parametr pokazuje maksymalną ilość światła, jaką może przepuścić soczewka. Im mniejsza liczba za okrężnicą, tym wyższa jasność takiego szkła. Na przykład, współczynnik przysłony 1: 1,2 jest większy niż 1: 5,6. Preferowane są okulary o dużej aperturze. Dzięki nim można robić wysokiej jakości zdjęcia przy słabym oświetleniu przy długich czasach otwarcia migawki bez użycia lampy błyskowej lub statywu.

Ciekawy! Do wykonywania zdjęć odległej strony Księżyca NASA wykorzystała specjalnie wykonany, najszybszy na świecie obiektyw Carl Zeiss Planar 50 mm f / 0,7 o aperturze 1:07. Łącznie wyprodukowano 10 z nich.

Poprawki mają zawsze stały współczynnik apertury. W przypadku zoomów współczynnik przysłony może być oznaczony dwiema liczbami, na przykład f 3,5 / 5,6. Oznacza to, że przy minimalnej ogniskowej można całkowicie otworzyć przysłonę (pozycja 3,5). Jeśli zmniejszysz kąt widzenia, wizualnie zbliżając obiekt do siebie, przewijając pierścień zmiany ogniskowej, przysłona automatycznie zamknie się do 5,6, zmniejszając przysłonę. Aby skompensować brak światła w kadrze, będziesz musiał albo zwiększyć ekspozycję (czas otwarcia migawki), albo podnieść ISO (czułość matrycy).

Segment luksusowy

Laksheri, z angielskiego „Luxury” - luksus oznacza, że ​​obiektyw należy do najdroższych, najwyższej jakości produktów. Jeśli zobaczysz literę L i czerwoną obwódkę na obudowie, powinieneś wiedzieć, że to bardzo droga rzecz. Te optyki są zawsze wyposażone w odporne na kurz i wilgoć oraz najlepsze dostępne obecnie soczewki. Takie okulary dają kontrastowy obraz, doskonale odwzorowują kolory i niczego nie zniekształcają.

Optyczny stabilizator obrazu

Bardzo przydatne urządzenie.Eliminuje „rozmycie” obrazu z naturalnych drżących rąk, co jest szczególnie ważne w przypadku posiadaczy ciężkich aparatów lub podczas długiego fotografowania, gdy ręce są zmęczone lub podczas fotografowania z długimi czasami otwarcia migawki bez statywu. Stabilizacja jest aktywowana specjalnym przyciskiem na obudowie.

Silnik autofokusa

USM wskazuje typ silnika autofokusa. Dzięki tej optyce nie ma potrzeby ręcznego ustawiania ostrości. Silnik autofokusa będzie działał automatycznie, a obraz będzie ostry. Silnik USM hałasuje podczas pracy. Podczas nagrywania filmów właściciel będzie musiał użyć zewnętrznego mikrofonu, aby hałas silnika nie był rejestrowany. Zamiast USM widać napis STM. Oznacza to, że autofokus jest wyposażony w cichy silnik. Aparat z funkcją autofokusa jest przystosowany do nagrywania filmów.

Zawias filtrów światła

Na przedniej krawędzi obiektywu znajduje się gwint do mocowania filtra światła. Aby nie pomylić się z jego wymiarami, wskazano jego średnicę, na przykład Ø 50 mm.

Najmniejsza odległość ostrzenia

Podaje się w metrach. Wskazuje minimalną odległość, na jaką można zbliżyć aparat do obiektu, aby uzyskać ostre ujęcie. Jeśli zbliżysz się do minimalnej odległości, autofokus nie poradzi sobie ze swoim zadaniem i nie będziesz w stanie uzyskać dobrego zdjęcia. Ten parametr jest ważny dla tych, którzy lubią fotografować małe obiekty z bliska. Odpowiednie oznaczenie minimalnej odległości ogniskowania można nanieść na pierścień ostrości lub wyświetlić w specjalnym okienku na tubusie obiektywu.

Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę

Obiektywy CANON mają zawsze przełącznik do automatycznego i ręcznego ustawiania ostrości, co jest oznaczone literami AF i MF. Wybierz tryb automatyczny (AF), skieruj aparat na obiekt i wciśnij migawkę do połowy. Aparat automatycznie zaczyna ustawiać ostrość. Po uchwyceniu ostrości wciśnij spust migawki do końca. W trybie ręcznym przesuń przycisk do pozycji MF.

Fotografia portretowa

Najlepsze obiektywy do portretów to obiektywy stałoogniskowe. Najbardziej ustalony budżet ma aperturę f / 1.8. Najlepszy zoom nigdy nie może być szybszy niż f / 2.8. Poczuj różnicę! Ze względu na wyższą aperturę poprawki dają bardziej rozmyte tło, co jest bardzo ważne w przypadku portretu. Wreszcie poprawki mają najlepsze okulary (soczewki). Zapewniają lepsze odwzorowanie kolorów i lepiej znoszą podświetlenie. Wyjaśnia to prostota urządzenia naprawczego w porównaniu z zoomem. Nie ma żadnych ruchomych części, mniej szkła, mniej odbić na styku soczewka-powietrze, mniej zniekształceń.

Najlepsze okulary do fotografii portretowej mają ogniskowe 50, 80, 100, 135 mm. Są to długookresowe poprawki. Szerokokątne stałoogniskowe powoduje znaczne zniekształcenia, co skutkuje wzrostem szczegółów najbliżej obiektywu. Portret można wykonać z powiększonym nosem, czołem, policzkami lub oczami. Jeśli nie potrzebujesz portretu, ale kreskówki, możesz użyć optyki szerokokątnej.

Fotografowanie krajobrazu

Podstawowym obiektywem do fotografii krajobrazowej jest główny obiektyw. Jeśli porównamy prime i zoom o tym samym koszcie, wtedy prime będzie zawsze wyższej jakości i zapewni obrazy o większej ostrości i lepszej transmisji światła niż zoom. Ale zdarza się, że fotograf ze stałym obiektywem nie będzie w stanie zbliżyć się do obiektu z wymaganej odległości lub niechciane przedmioty wpadną w kadr. Konieczne staje się nieznaczne zmniejszenie kąta pola widzenia. Może tu pomóc szerokokątny zoom, taki jak 16-35 mm, 17-40 mm. Jakość obrazu będzie doskonała, ale nie maksymalna (nie na sprzedaż).

Sport i dzika przyroda

Do tych celów stosuje się optykę o długim ogniskowej i ultra-długiej ogniskowej. Dziennikarze sportowi najczęściej korzystają z obiektywu EF 400 mm f / 2.8 L IS USM. Jak widać z oznaczenia, mamy tutaj do czynienia z ultra-długim ogniskiem stałym z segmentu luksusowego, z dobrym współczynnikiem przysłony (f / 2.8), optycznym stabilizatorem napięcia i silnikiem autofokusa USM.

Fotografia makro

Każdy kiedyś podziwiał wielkoformatowe zdjęcia kwiatów lub owadów. Do takich zdjęć używany jest obiektyw makro. To specjalne optyki o ogniskowych od normalnej (50 mm) do 180 mm. Obraz małego obiektu jest przejmowany przez całą klatkę.Bardzo popularny i lubiany przez EF 100 f / 2.8 Macro model EF 100 f / 2.8 Macro z minimalną odległością ostrzenia 31 cm pozwala na wykonywanie zdjęć obiektu w naturalnej wielkości, z doskonałą ostrością i odwzorowaniem kolorów.

Obiektyw przesuwny

Ciekawe narzędzie, z możliwością przesuwania i pochylania wokół osi optycznej. Jeśli zniekształcenia perspektywy pojawią się podczas fotografowania obiektów architektonicznych, można je skorygować, przesuwając optykę względem okna ramy lub przechylając ją względem osi optycznej. Optyka działająca wyłącznie na ścinanie jest oznaczona jako PC (korekcja perspektywy). Obiektyw, który może również zmieniać kąt pochylenia, jest oznaczony TS (Tilt and Shift). Przykład - Canon TS-E 45 mm f / 2.8. Zmiany są drogie, co najmniej 1000 USD.

Który obiektyw lepiej kupić?

Oprócz natywnego szkła, kamera CANON może być wyposażona w optykę innych firm. Rozważ kilku najlepszych producentów.

Najczęściej używane są produkty japońskiej firmy Sigma. Jego niedrogie okulary, praktycznie nie różniące się jakością od produktów CANON, są znacznie gorsze od nich ceną. To prawda, że ​​nie wszystko jest tutaj gładkie z reprodukcją kolorów. Produkty Sigma dają cieplejsze odcienie. Skóra i liście drzew przybierają żółtawy odcień. Próbki budżetowe mogą dać szarą powłokę. Ale można to poprawić za pomocą edytora graficznego.

Mniej powszechna jest optyka Tamron. Produkty tej japońskiej firmy wymagają testów, ponieważ kilka takich samych soczewek można wykonać o różnych właściwościach. Za tę cenę produkty Tamron są nieco droższe niż Sigma.

Jest też optyka japońskiej firmy Tokina, amerykańskiego Vivitar i niemieckiego Soligora. Na naszym rynku są niezwykle rzadkie. Dlatego najlepszą alternatywą dla obiektywów CANON jest optyka Sigma. Jeśli jednak pozwala na to budżet, najlepszą opcją dla aparatu CANON byłby sprzęt natywny.

Ocena jakościowych obiektywów do aparatów Canon

10. Canon EF-S 18-55 mm f3,5-5,6 IS STM

Otwiera widok zoomu dla aparatów ze współczynnikiem przycięcia 18-55 mm i zmiennymi ogniskowymi. Odpowiedni dla początkujących jako zwykłe szkło. Przy fotografowaniu w pomieszczeniach przysłona nie wystarczy, ale można to wyrównać, fotografując ze statywem i lampą błyskową. Jakość zdjęć, z zastrzeżeniem tych warunków, jest po prostu doskonała. Szybki autofokus podczas nagrywania filmów. Silnik STM pracuje cicho. Średnia cena: 5250 rubli.

Canon EF-S 18-55 mm f3,5-5,6 IS STM

Zalety:

 • dobra ostrość;
 • doskonałe oddawanie barw;
 • Stabilizator obrazu;
 • szybki autofokus;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • mała apertura.

Model soczewkiSpecyfikacjeŚrednia cena
Canon EF-S 18-55 mm f / 3.5-5.6 IS STMObiektyw zmiennoogniskowy o zmiennej ogniskowej od 18 do 55 mm, kąt widzenia min 27,5 - 75,2 st., Minimalna odległość ogniskowania - 25 cm Przeznaczony do użytku z kamerami niepełnoklatkowymi. Parametry przysłony - 3,50-5,60, liczba łopatek -7. Jest stabilizator optyczny. Cichy napęd autofokusa STM. Obiektyw można wyposażyć w filtry barwne 58 mm.5250 rubli

9. Canon EF 28 mm f / 2.8 IS USM

Dziewiąte miejsce zajmuje szerokokątna stałoogniskowa o aperturze f / 2.8. Nie jest to największy wskaźnik wśród poprawek, ale optyka z taką przesłoną zalicza się do szybkich. Urządzenie posiada wszystkie niezbędne funkcje oraz doskonałe parametry optyczne pozwalające na uzyskanie wysokiej jakości obrazu. Zaprojektowany do pracy z pełnoklatkowym aparatem, zapewniający doskonałe zdjęcia krajobrazu. Świetnie sprawdził się jako sztab na przyciętych aparatach. Stabilizator optyczny jest naprawdę dobry. Autofokus jest szybki i ostry. Średnia cena: 30950 rubli.

Canon EF 28 mm f / 2.8 IS USM

Zalety:

 • kompaktowy rozmiar;
 • niewielka waga;
 • doskonała jakość obrazu;
 • szybki autofokus;
 • doskonały stabilizator.

Niedogodności:

 • wysoka cena za tę funkcjonalność.

Model soczewkiSpecyfikacjeŚrednia cena
Canon EF 28mm f / 2.8 IS USMSzerokokątny obiektyw stałoogniskowy o ogniskowej 28 mm, minimalnej odległości ostrzenia 23 cm, aperturze 2,8 mm. Zaprojektowany do współpracy z aparatami pełnoklatkowymi. Wyposażony w stabilizator optyczny i silnik autofokusa USM. Elementy optyczne - 9, grupy elementów optycznych - 7. Waga 260 g. Odpowiednie są filtry światła o średnicy 58 mm.30950 rubli

8. Canon EF 100mm f / 2.8 Macro USM

Na ósmym miejscu w recenzji znalazł się obiektyw do makrofotografii. Wszystkie jego uroki są wskazane na etykiecie. Jest to teleobiektyw stałoogniskowy z ultradźwiękowym silnikiem autofokusa. Zaprojektowany do współpracy z aparatem pełnoklatkowym. To dzięki niej można uzyskać zdjęcia owadów lub kwiatów w skali 1: 1 dla całej klatki. Za pomocą tego szkła można robić zdjęcia makro, portretowe, używać go jako teleobiektywu. Głębia ostrości jest niewielka, dlatego najlepiej pracować ze statywem. Doskonała ostrość, przyjemny efekt bokeh, minimalne zniekształcenia. Autofokus jest szybki, cichy i dokładny. Niektórych denerwuje brak stabilizatora, ale nie zapominajcie, że to szkło jest ostrzone do makrofotografii, a bolec nie pomoże w tym gatunku. Średnia cena: 28300 rubli.

Canon EF 100mm f / 2.8 Macro US

Zalety:

 • doskonała ostrość;
 • wysoka szczegółowość;
 • przyzwoita jasność;
 • ładny bokeh.

Niedogodności:

 • mała głębia ostrości.

Model soczewkiSpecyfikacjeŚrednia cena
Canon EF 100mm f / 2.8 Macro USMObiektyw stałoogniskowy o długiej ogniskowej do makrofotografii, ogniskowa 100mm, kąt widzenia 24 stopnie, minimalna odległość ostrzenia 31 cm, przysłona f / 2.8. Wymiary 79x119 mm, waga 600 g. Elementy optyczne 12, grupy elementów optycznych - 8. Wyposażone w silnik autofokusa ultradźwiękowego, gwint na filtr światła o średnicy 58 mm. Współpracuje z kamerami pełnoklatkowymi i crop28300 rubli

7. Canon EF 17-40 mm f / 4 L USM

Pierwsza litera w naszej recenzji. Ultraszerokokątny zoom z małą przysłoną i silnikiem autofokusa USM. Niewielu będzie szukało wad w optyce segmentu luksusowego. Doskonała trwałość, najwyższej jakości optyka i montaż. Wysoki kontrast i doskonałe odwzorowanie kolorów. Autofokus jest bardzo dokładny i nie chybia. Niezawodna ochrona przed wnikaniem kurzu i wilgoci. Z nim - nawet pod wodą. Wielu uważa to szkło za laskę, ale nie jest to do końca prawdą. To specjalistyczna, wysokiej klasy optyka do fotografii krajobrazowej. Jego doskonałe walory w pełni ujawnia aparat pełnoklatkowy. W zestawie wygodny futerał i osłona obiektywu. Cena za L-ki nie jest wysoka, średnio - 31400. Według kupujących - najlepszy stosunek ceny, jakości i funkcjonalności.

Canon EF 17-40 mm f / 4 L USM

Zalety:

 • bardzo trwały;
 • wszystkie pogody;
 • jakość obrazu jest doskonała;
 • szybki i dokładny autofokus;
 • wymiary i waga nie przeszkadzają;
 • akceptowalna cena.

Niedogodności:

 • po prostu nie istnieją.

Model soczewkiSpecyfikacjeŚrednia cena
Canon EF 17-40 mm f / 4 L USMSzerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy o zmiennej ogniskowej od 17 do 40 mm, przysłonie f / 4, minimalnej odległości ogniskowania 28 cm, kącie widzenia od 54 do 107 stopni. Może współpracować z pełnoklatkowymi aparatami i kadrowaniem. Elementów optycznych jest 12, grup - 9. Wymiary 83,5 x 96,8 mm. Waga 500 g. Ultradźwiękowy silnik autofokusa. Ochrona przed kurzem i wilgocią.33 990 rubli

6. Canon EF 28 mm f / 1.8 USM

Szóstą linię zajmuje szerokokątna oprawa o dużej aperturze. Użytkownicy doceniają go za kompaktowość i niewielką wagę, dużą aperturę, szeroki kąt, doskonałą jakość obrazu. Doskonale rozmywa tło. To świetny pejzażysta, ale portrety pełnometrażowe wypadają bardzo dobrze. Średnica gwintu filtra - 58 mm jest bardzo powszechna, nie jest trudno ją podnieść. Simowie są ostrzy, odwzorowanie kolorów jest doskonałe. Silnik autofokusa USM działa bez zarzutu. Średnia cena: 32240 rubli.

Canon EF 28 mm f / 1.8 USM

Zalety:

 • szybki i dokładny autofokus;
 • duża przysłona;
 • szeroki kąt widzenia;
 • wysokiej jakości zdjęcia;
 • ścisłość.

niedogodności

 • nie ma wystarczającej osłony obiektywu w zestawie.

Model soczewkiSpecyfikacjeŚrednia cena
Canon EF 28 mm f / 1.8 USM Szerokokątny stałoogniskowy obiektyw o ogniskowej 28 mm, przysłonie f / 1,8, kącie widzenia 75 st., Minimalnej odległości ogniskowania 28 cm, 10 elementów optycznych, grup - 9. Autofokus z silnikiem USM. Wymiary 73,6 x 55,6 mm, waga 310 g. Gwint na lekki filtr o średnicy 58 mm.32240 rubli

5.Sigma AF 8-16 mm f / 4,5-5,6 DC HSM Canon EF-S

Na piątym miejscu jest pierwsze i jedyne w naszym teście szkło obce do aparatów Canon. To produkt Sigmy, ultraszerokokątny zoom to nie największa apertura. Z oznaczeń wynika, że ​​mocowanie do tego szkła jest przeznaczone do kamer o małej klatce.Bardzo dobry do robienia zdjęć krajobrazów i widoków, szczególnie dla tych, którzy lubią podróżować do starożytnych miast w Europie. Wszystko, co chcesz uchwycić, zmieści się w kadrze. Nie ma stabilizatora optycznego, ale przy takich ogniskowych nie jest potrzebny. Średnia cena: 44990 rubli.

Sigma AF 8-16 mm f / 4,5-5,6 DC HSM Canon EF-S

Zalety:

 • doskonała ostrość;
 • nasycone kolory;
 • najszerszy kąt widzenia, prawie jak rybie oko;
 • wysokiej jakości montaż.

Niedogodności:

 • brak gwintu na filtr światła.

Model soczewkiSpecyfikacjeŚrednia cena
Sigma AF 8-16 f / 4.5-5.6 DC HMS CanonSzerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy o zmiennej ogniskowej od 8 do 16 mm, z mocowaniem Canon EF-S do aparatów z ramką pomocniczą, o kącie widzenia od 75 do 114 stopni, minimalna odległość ostrzenia 0,24 m. Optyka: trzy elementy asferyczne + cztery soczewki o niskiej dyspersji. Wymiary - 75 x 105,7 mm, waga 555g. Ultradźwiękowy silnik autofokusa.44900 rubli

4. Canon EF 135 mm f / 2 L USM

Czwartą linię zajął inny L-ka. Długie ogniskowanie stałoogniskowe dla pełnoklatkowych aparatów, szybkie, z silnikiem autofokusa USM. Nie musisz martwić się o jakość wykonania. Pożądany czerwony pasek i litera L na etui mówią same za siebie. Jakość zdjęć jest niesamowita, nawet jeśli zostały zrobione przelotnie. Przez wielu kupujących uważany jest za najlepszy obiektyw firmy Canon. Odwzorowanie kolorów, bokeh, ostrość są nie do pochwały. Świetny "portrecista". Szybki i wytrwały autofokus pozwala uchwycić sport i sceny akcji.

Canon EF 135 mm f / 2 L USM

Zalety:

 • ostrość w całym polu;
 • szybki i dokładny autofokus;
 • niesamowita ostrość;
 • doskonałe oddawanie barw;
 • ochrona przed kurzem i wilgocią;
 • wytrzymały materiał korpusu.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Model soczewkiSpecyfikacjeŚrednia cena
Canon EF 135 mm f / 2 L USMTeleobiektyw o stałej ogniskowej 135 mm, minimalnej odległości ogniskowania 90 cm, kącie widzenia 18 st. Optyka: 10 elementów optycznych. Zawiera 2 soczewki niskodyspersyjne, zebrane w 8 grupach. Zaprojektowany do pracy z pełnoformatowymi aparatami i kadrowaniem. Silnik autofokusa USM. Wymiary 82,5 x112 mm, waga - 750g. Obiektyw można wyposażyć w filtry z gwintem 72 mm.48870 rubli

3. Canon EF 100 mm f / 2.8 L Macro IS USM

Trzecią linię zajmuje długa stała stała z przyzwoitą aperturą f / 2.8. Pozostałe parametry mówią same za siebie. To jest szkło makro. Jakość jest tradycyjnie doskonała, optyka wysokiej klasy i na każdą pogodę, ze stabilizatorem optycznym i silnikiem autofokusa USM. Specjalizuje się w fotografii wielkoformatowej. Jednak robi świetną robotę z portretami i reportażami. Krótko mówiąc, jest to optyka uniwersalna, bardzo ostra, szczególnie przy zamkniętej aperturze, z doskonałym odwzorowaniem kolorów i prawie bez zniekształceń. Kupujący uwielbiają doskonały gimbal, szybki 3-pozycyjny autofokus. Średnia cena: 46990 rubli.

Canon EF 100 mm f / 2.8 L Macro IS USM

Zalety:

 • wysoka jakość wykonania;
 • doskonała optyka;
 • doskonała ostrość i oddawanie barw;
 • ochrona przed wnikaniem kurzu i wilgoci.

Niedogodności:

 • jeśli jest, tylko cena.

Model soczewkiSpecyfikacjeŚrednia cena
Canon EF 100 mm f / 2.8 L Macro IS USMObiektyw makro długoogniskowy o stałej ogniskowej 100 mm, minimalnej odległości ogniskowania 30 cm. 15-elementowa optyka ułożona w 12 grupach. Wymiary 77,7 x 123 mm. Waga 625 g. Autofokus z silnikiem USB. Zaprojektowany do współpracy z aparatami pełnoklatkowymi. Może pracować z uprawami. Wyposażony we wbudowany stabilizator optyczny.46890 rubli

2. Canon EF 35 mm f / 1.4 L II USM

Na drugim miejscu jest szybki stałoogniskowy z ogniskową 35 mm i silnikiem autofokusa USM. Znakowanie II informuje nas, że jest to już druga, ulepszona wersja tego szkła. Produkt wyróżnia się idealną ogniskową. W większości przypadków może służyć jako „laska”. Autofokus jest cichszy i szybszy niż wcześniejsza wersja. Sprawuje się również lepiej w ciemności niż jego poprzednik.Nie ma aberracji chromatycznych. Do tego wszystkie zalety jakości segmentu L: trwałość, odporność na każdą pogodę, wysokiej klasy optyka. Doskonale sprawdzi się podczas fotografowania krajobrazów, pełnometrażowych portretów, w plenerze. Średni koszt: 86990 rubli.

Canon EF 35 mm f / 1.4 L II USM

Zalety:

 • brak chromatyczności;
 • duża przysłona;
 • doskonała ostrość;
 • wszystkie pogody;
 • wytrzymałość i jakość montażu.

Niedogodności:

 • bardzo wysoka cena.

Model soczewkiSpecyfikacjeŚrednia cena
Canon EF 35 f / 1.4 L II USMSzerokokątny, jasny obiektyw stałoogniskowy o ogniskowej 35 mm i minimalnej odległości ogniskowania 0,28 m. Optyka zawiera 14 elementów, zebranych w 11 grupach, m.in. Dwie soczewki asferyczne i jedna o niskiej dyspersji. Odporna na kurz i wilgoć obudowa o wymiarach 80 x 106 mm, waga 760 g. 9-listkowa membrana. Jest gwint na filtr światła o średnicy 72 mm. Autofokus z silnikiem USM. 86990 rubli

1. Canon EF 70-200 mm f / 2.8 L II IS USM

Pierwszą linię i najlepsze recenzje otrzymuje zoom o dużej aperturze segmentu L, ze stabilizatorem optycznym, silnikiem autofokusa USM, zmienną ogniskową 70-200 mm. Już na podstawie tych parametrów widać, że obiektyw jest wyjątkowy. Kąt widzenia waha się od prawie normalnego do teleobiektywu. Jednocześnie ostrość jest znakomita jak na taki zoom, nawet przy otwartej przysłonie. Przysłona f / 2.8 jest najszybszą dla zoomu. Stabilizator jest niezawodny i naprawdę zapobiega marnotrawstwu. Do tego doskonała optyka, trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Bardzo przyzwoite szkło za bardzo przyzwoitą cenę. Średni koszt tego cudu: 95,500 rubli.

Canon EF 70-200 mm f / 2.8 L II IS USM

Zalety:

 • szybkie i dokładne ogniskowanie;
 • doskonały stabilizator;
 • doskonała ostrość.

Niedogodności:

 • cena nie jest dla każdego.

Model soczewkiSpecyfikacjeŚrednia cena
Canon EF 70-200 mm f2,8 L IS II USMTeleobiektyw zmiennoogniskowy o zmiennej ogniskowej 70-200 mm, przysłonie f / 2,8, minimalnej odległości ogniskowania 1,2 m. 8-listkowa przysłona. Optyka: 23 elementy optyczne ułożone w 19 grupach. Soczewki niskodyspersyjne w ilości 5 szt. Stabilizator optyczny i silnik autofokusa USM. Odporny na kurz i wilgoć. Wymiary 88,8 x 199 mm. Waga 1490 g.91017 rubli

Kupowanie wysokiej jakości optyki aparatu cyfrowego nie jest tanią przyjemnością. Linia okularów do Canona jest dość obszerna. Aby nie wyrzucać pieniędzy, musisz dokładnie wiedzieć, co chcesz strzelać i do jakich celów. Dla „duszy” można odebrać coś w przystępnej cenie. Drogie okulary warto kupić, jeśli wybierasz się lub już dawno „dojrzałeś” do aktywności profesjonalnego fotografa. W każdym razie przed dokonaniem wyboru powinieneś przestudiować rodzaje, zalety i możliwości obiektywów, dowiedzieć się, do jakiego rodzaju fotografowania są przeznaczone. To, który z nich lepiej kupić, zależy od Ciebie, ale słuchanie rad i zaleceń profesjonalistów nigdy nie zaszkodzi. Uważnie przestudiuj instrukcje i opis wybranego szkła, dowiedz się, ile to kosztuje. Mamy nadzieję, że nasza recenzja pomoże Ci nie popełniać błędów przy wyborze.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *