Najlepsze obiektywy do aparatów Nikon na 2020 rok

0

Aparaty Nikon mocno wszedł w życie. Nie ma znaczenia, czy ktoś zajmuje się fotografią profesjonalną, czy też kupuje urządzenie do „uchwycenia emocji” podczas podróży, wybór odpowiedniego obiektywu nie powinien być na ostatnim miejscu. Niestety niewiele osób zwraca na to należytą uwagę. Dlatego z biegiem czasu jakość zdjęć zaczyna ich rozczarowywać i szukają wyjścia z zakupu nowego gadżetu. Jednak takiego losu można uniknąć. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszych obiektywów do aparatów Nikon na 2020 rok.

Jak wybrać?

Pierwszą rzeczą, która rozpoczyna poszukiwania jakiegokolwiek sprzętu, jest pytanie: "Na co zwrócić uwagę przy zakupie?" Wynika to z faktu, że nie wszystkie sklepy mają podstawowe zadanie - sprzedaż niezawodnego urządzenia. Dlatego niektóre modele mogą nie pasować lub mogą być nieracjonalnie drogie. A jeśli obiektyw zostanie wybrany do aparatu standardowego lub lustrzanki, nawet doświadczony użytkownik może nie mieć dość nerwów. Ponieważ prawie 90% oferowanych towarów kosztuje 15, a czasem 50, 70 tysięcy rubli. Jednocześnie użytkownik nie potrzebuje standardowego obiektywu, kupując taki produkt spodziewa się oczywistych zmian, które będą widoczne dla oczu, a nie samego urządzenia.

Jakie będą korzyści z zakupu obiektywu?

Istnieją dwie kategorie właścicieli kamer: amatorzy i profesjonaliści. Ci pierwsi, ze względu na rzadkie korzystanie ze sprzętu fotograficznego, rzadko myślą o zakupie obiektywu, bo go nie potrzebują. A kreatywne osoby nigdy nie przegapią okazji do ulepszenia swojego aparatu. Dlatego kupują karty pamięci od topowych firm i stawiają na obiektywy. Wynika to z tego, że po opanowaniu urządzenia człowiek czuje, że spoczywał na niewidzialnej ścianie, poprzednie zdjęcia nie wydają się już idealne. Nie ma więc wystarczającego powiększenia, jasności lub innych wskaźników. Ponadto niektórzy ludzie decydują się na zakup nowego obiektywu po przeczytaniu artykułów o tym, jak zmieni on ich zdjęcia na lepsze.

Świadomość, że zakup nowego urządzenia zmieni wrażenia to jedno, a drugie to właściwy wybór. W końcu są setki modeli, a wśród nich musisz wybrać tylko taki, który będzie towarzyszył osobie przez określony czas. Ważne jest, aby wiedzieć, że zakup obiektywu jest konieczny tylko wtedy, gdy użytkownik nie ma wystarczającej mocy. Nie zaleca się zmiany tego po prostu w ten sposób. Wymaga to określonych powodów, ponieważ dzięki nim użytkownik będzie prawidłowo orientował się w sklepie, co pozwoli zaoszczędzić nerwy i energię. Przykład takich okoliczności:

 • Standardowy obiektyw rozmywa krawędzie, przez co obraz wygląda mniej naturalnie;
 • Nie da się fotografować w nocy bez lampy błyskowej, trzeba ustawić maksymalną wartość ISO, a następnie spędzić godziny w Photoshopie, aby wyeliminować szum;
 • Tryb portretowy nie daje pełnej realizacji, ponieważ rozmycie tła jest słabo wykonane, a kolory są monotonne, więc portret obrazu wydaje się nienaturalny.

Jeśli powyższe problemy nadal dotyczą ludzi, dobrym pomysłem jest zakup obiektywu stałoogniskowego (o stałej ogniskowej) 50 mm.Na tej samej zasadzie konieczne jest wybranie urządzeń do podróży, raportowania, makro itp. Najpierw trzeba pracować ze standardem w wybranym trybie, następnie przeprowadzić odpowiednią analizę, zidentyfikować niedociągnięcia i wybrać wymagany model.

Różnica między drogimi i tanimi

Niektórzy użytkownicy z rozpaczą twierdzą, że tylko drogi sprzęt jest w stanie rozwiązać wszystkie problemy z wynikowymi obrazami. Jest to częściowo prawda, ale nie zawsze. Oczywiście w 2010 roku było to istotne, ponieważ producenci nie mogli osiągnąć topowych parametrów dla modeli budżetowych. Ale to już przeszłość, bo nowoczesne, z segmentu low-cost, są w stanie konkurować z flagowymi modelami sprzed pięciu lat. Są wady, ale częściej wiążą się one ze średnią szczegółowością i „szarością” obrazu. Dlatego główną, aw niektórych przypadkach istotną zaletą drogiego segmentu jest profesjonalna fotografia. Oczywiście nie da się tego ujawnić za pomocą pewnych testów, ponieważ niektóre flagowe obiektywy mogą mieć gorsze parametry użytkowe od nowoczesnych obiektywów budżetowych, ale ich obraz będzie „na żywo”, wypełniony wszystkimi kolorami, a nie tylko obrazem.

To jest przykład z dwoma słuchawkami. Wygląda na to, że producenci wskazali te same cechy, jedyną różnicą jest cena. Tak więc niektóre kosztują 700 rubli, a inne 4900, a to ma te same parametry. Oczywiście dla wielu korzyści są oczywiste, ale meloman od razu zauważy różnicę, bo w tanich będzie słychać odgłos mechaniki, będzie suchy i nieprzyjemny. O ile w drogich tego nie obserwuje się i jest zupełnie inny dźwięk. Najważniejsze jest to, że zauważą to tylko dziesiątki na 100 użytkowników, ponieważ większość z nich pomyśli, że jest to wybieranie nitów.

Dlatego z obiektywami jest tak samo, dla kogoś „kunszt” to decydujący parametr przy wyborze, podczas gdy będzie on widoczny tylko dla kupującego, a sprzedawca nigdy nie zrozumie, co poszło nie tak. Najczęściej jakość obrazu wiąże się z zastosowanym szkłem optycznym, zbalansowanym układem, sekretnymi cechami, które zna tylko producent itp. W związku z tym okazuje się, że dwa identyczne modele różnych firm dają przeciwstawne zdjęcia. W jednym grają jasne kolory, w drugim mechaniczny obraz. Ale tak jak w przypadku słuchawek, ten wskaźnik nie będzie widoczny dla każdego użytkownika. Aby zdobyć tę umiejętność, musisz pracować w tym obszarze przez długi czas. Dopiero wtedy osoba zrozumie, że za niektóre modele można przepłacić.

Ocena obiektywów dla początkujących i amatorów

Naprawiono aparat Nikon 35 mm f / 1,8G

Każdy początkujący fotograf musi zdobyć doświadczenie, a czasami jedynym sposobem na rozwinięcie umiejętności mistrzowskich jest praca z różnymi obiektywami. Więc niektóre modele są w stanie powtórzyć ludzką wizję, to znaczy mieć określoną ogniskową. Zdjęcia będą ciekawe i wysokiej jakości.

Jedną z najlepszych opcji w tym przypadku byłby Nikon 35 mm F / 1,8G AF-S DX. Pokazuje nie tylko dobrą wydajność, urządzenie ma również przystępną cenę, a dzięki szerokiej aperturze przepuszcza więcej światła. Również ten parametr w pełni wpływa na czas reakcji migawki. Dzięki temu fotograf będzie mógł uzyskać wysokiej jakości zdjęcia przy minimalnej ilości szumów.

Zdjęcia portretowe będą wyglądać bardziej profesjonalnie, ponieważ rozmycie pozwala na zastosowanie 100% głębi ostrości. To dodatkowa korzyść przy wyborze.

Ogniskowa to 50 mm - to dobry wskaźnik, bo zdrowe oko widzi mniej więcej tak samo. Dzięki temu zdjęcia są bliskie rzeczywistości, która spodoba się wielu osobom.

To urządzenie nadaje się do zdjęć innych niż pełnoklatkowe. Dla wygody jest dobry autofokus i silnik ultradźwiękowy.

Średni koszt to 10 990 rubli.

Naprawiono aparat Nikon 35 mm f / 1,8G

Zalety:

 • Koszt;
 • Ścisłość;
 • Długość ogniskowa;
 • Dobra jakość obrazu;
 • Konstruktywna wydajność;
 • Prawie bezgłośny autofokus.

Niedogodności:

 • Mały luz, do pół milimetra.

NIKKOR Z DX 50-250MM F / 4.5-6.3 VR

Flagowy model stworzony z myślą o osobach, które chcą od razu to, co najlepsze. Również to urządzenie jest idealne dla początkujących. Obiektyw jest wszechstronny, można go używać do prawie każdego fotografowania, a przy tym da świetne rezultaty. Dzięki szybkiemu ogniskowaniu nawet najbardziej dynamiczne momenty nie zostaną przeoczone. Szerokie mocowanie obiektywu pozwala pochłonąć więcej światła, dzięki czemu Twoje zdjęcia lub filmy będą kolorowe i szczegółowe.

Portrety wykonane tym obiektywem staną się „żywe”, a delikatne rozmycie tła stanie się atrakcją. Jednocześnie minimalna odległość ostrzenia to zaledwie pół metra, co pozwoli na wykonanie niezapomnianych ujęć z bliska.

Ogniskowanie odbywa się w ciągu milisekund, podczas gdy jest całkowicie ciche. A podczas nagrywania filmów w rozdzielczości Ultra HD użytkownik uzyska wyraźny obraz w ruchu.

Średni koszt to 28000 rubli.

NIKKOR Z DX 50-250MM F / 4.5-6.3 VR

Zalety:

 • Dużo światła;
 • Ścisłość;
 • Wysokiej jakości strzelanie podczas jazdy;
 • Piękne portrety;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Stabilizacja optyczna.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Nikon 55-300mm f / 4.5-5.6G ED DX VR AF-S

Kolejny przedstawiciel segmentu budżetowego, który podczas strzelania daje emocje, a nie nudę. Dzięki niemu obrazy są jasne i nasycone. Ponadto urządzenie jest idealne dla początkujących fotografów, którzy nie mają środków na zakup topowych modeli.

Zaletą obiektywu jest niemal natychmiastowe ogniskowanie, co pozwoli w krótkim czasie wykonać wysokiej jakości zdjęcie. Ponadto, dzięki dobremu automatycznemu stabilizatorowi, użytkownik uzyska doskonały wynik w zakresie telewizorów. Ponadto większość kupujących zauważa, że ​​urządzenie ma wysokiej jakości opakowanie, w którym znajduje się poręczna torba i kaptur.

Średni koszt to 14700 rubli.

Nikon 55-300mm f / 4.5-5.6G ED DX VR AF-S

Zalety:

 • Strzelanie wysokiej jakości;
 • Stabilizacja;
 • Dobry sprzęt;
 • Autofocus;
 • Montaż;
 • Niska waga.

Niedogodności:

 • Słaba wydajność przy słabym oświetleniu.

Nikon AF-S DX Micro-NIKKOR 40mm f / 2.8G

Ten obiektyw jest przeznaczony do fotografii makro. Jest również odpowiedni dla początkujących fotografów i ma przystępny koszt z dobrą wydajnością, dzięki czemu jest pożądany wśród użytkowników. Oprócz korzystania z urządzenia w trybie ustawień wstępnych, może służyć do tworzenia pięknych portretów lub jako urządzenie standardowe.

Urządzenie jest bardzo kompaktowe, dlatego podczas długich wyjazdów na nowe ujęcia będzie praktycznie niezauważalne. Korpus wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, ale bagnet jest metalowy, co jest dużym plusem dla producenta.

Ogniskowanie nie jest tak szybkie, ale dobrej jakości. Po chwili można się do tego łatwo przyzwyczaić i w kilka sekund robić wysokiej jakości zdjęcia. Wadą tego urządzenia jest również głośna praca silnika. Ponadto urządzenie nie będzie w stanie w pełni ujawnić swoich możliwości, gdy będzie używane w ciemnym pomieszczeniu. W tym celu lepiej wybrać bardziej optymalny model, w przeciwnym razie nie można uniknąć śladów hałasu.

Średni koszt to 16800 rubli.

Nikon AF-S DX Micro-NIKKOR 40mm f / 2.8G

Zalety:

 • Ścisłość;
 • Dobra ostrość;
 • Wszechstronność;
 • Nasycenie kolorów;
 • Dobra opcja dla początkujących;
 • Ekwipunek.

Niedogodności:

 • Nie ma stabilizatora.

Nikon 10 mm f / 2.8 Nikkor 1

Model przeznaczony do strzelania szerokokątnego. Jest bardzo poszukiwany przez nowicjuszy i profesjonalistów, którzy biorą go na wszelki wypadek. Dzięki temu obiektywowi krajobrazy będą miały inną wizję, a zdjęcia w ciasnych przestrzeniach staną się jednymi z głównych.

Jest również zoptymalizowany do nagrywania filmów w wysokiej jakości, co czyni go popularnym wśród innych kategorii użytkowników. Plusem jest też ciche ustawianie ostrości, które będzie prawie niesłyszalne. Soczewka jest niezawodnie chroniona przed kurzem i brudem. Konstrukcja urządzenia wykonana jest na wysokim poziomie.

Średni koszt to 10000 rubli.

Nikon 10 mm f / 2.8 Nikkor 1

Zalety:

 • Przystępna cena;
 • Jakość zdjęcia;
 • Małe wymiary;
 • Dobra budowa;
 • Współczynnik przysłony.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Nikon 70-300mm f / 4.5-5.6G ED-IF AF-S VR Zoom-Nikkor

Ta opcja jest bardziej odpowiednia dla zdjęć dynamicznych. Większość użytkowników używa go do tworzenia unikalnych zdjęć sportowych, zdjęć przyrodniczych itp. Stanie się niezastąpionym towarzyszem każdej podróży i zawsze znajdzie sposób, by fotograf wyjął go z torby.

Urządzenie posiada mocny stabilizator, ustawianie ostrości jest ciche i zajmuje kilka sekund. Jednocześnie koszt urządzenia nie jest tak wysoki, ale jakość obrazu stoi na wysokim poziomie, robiąc zdjęcie lwa na pustyni wydaje się, że właśnie się ukrywa, a osoba pokazuje wideo, a nie zdjęcie. Podobnie jest z latającymi ptakami, które zdawały się wisieć w powietrzu przez sekundę i wkrótce odlecą. Obiektyw wywołuje emocje, a nie fotografię. Zauważa to nie tylko większość użytkowników, ale także profesjonalni fotografowie.

Średni koszt to 33000 rubli.

Nikon 70-300mm f / 4.5-5.6G ED-IF AF-S VR Zoom-Nikkor

Zalety:

 • Koszt;
 • Jakość zdjęcia;
 • Stabilizator;
 • Ostrość;
 • Wysokie oceny na Ya.Market;
 • Skupienie zajmie kilka sekund;
 • Renderowanie koloru.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Nikon 85 mm f / 1,8G AF-S Nikkor

Model jest przeznaczony do wysokiej jakości makrofotografii, więc może nie być odpowiedni dla niektórych użytkowników. Zdjęcia z bliska są wysokiej jakości i prawdziwe. Nie ma wrażenia jakiegoś fałszu. Z pomocą tego aparatu żaden motyl czy mrówka nie pozostanie bez opieki, a człowiek będzie mógł bardziej szczegółowo zbadać „świat pod nogami”. Dzięki małej soczewce owady nie będą się czuły niekomfortowo, gdy ktoś je popchnie.

Urządzenie jest dość lekkie (waga - 350 g) i kompaktowe, co pozwoli Ci na ciągłe zabranie go ze sobą na każdy spacer. Ma również doskonały system stabilizacji, dzięki któremu osoba na długo zapomni o statywie.

Średnia cena to 24980 rubli.

Nikon 85 mm f / 1,8G AF-S Nikkor

Zalety:

 • Dostępność;
 • Ocena;
 • Stabilizacja;
 • Montaż;
 • Ścisłość;
 • Odpowiedni do portretów.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Sigma AF 10-20mm f / 3.5 EX DC HSM Nikon F

Szerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy, który pokocha większość ludzi. Dzięki temu urządzeniu naturalne krajobrazy i sceny miejskie staną się integralną częścią życia. Prawie wszystko, co widzi ludzkie oko, zmieści się w kadrze, co jest ogromną zaletą. Ponadto urządzenie to ma przystępną cenę, co pozwoli na korzystanie z niego prawie każdemu fotografowi.

Niektórzy użytkownicy mogą nie ufać takiej firmie, ponieważ niewiele o niej słychać. Jest to jednak dość szanowana firma, która utrzymuje poprzeczkę jakości na wysokim poziomie. Ten obiektyw praktycznie nie ma śladu dystorsji na brzegach, co w niektórych modelach jest dużym problemem. Do tego urządzenie ma dobrą jasność, a jakość uzyskiwanych zdjęć jest na wysokim poziomie.

Średni koszt to 28000 rubli.

Sigma AF 10-20mm f / 3.5 EX DC HSM Nikon F

Zalety:

 • Ostrość i przejrzystość;
 • Szeroki kąt, który umożliwia wykonanie zdjęcia w ograniczonej przestrzeni;
 • Buduj na poziomie;
 • Autofocus;
 • Współczynnik przysłony.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wynik

Obiektywy te staną się towarzyszami nowego świata fotografii dla początkujących i doskonałymi asystentami dla zaawansowanych użytkowników. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych opcjach, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *