Najlepsze grzejniki szklarniowe na 2020 rok

0

Szklarnia w domku letniskowym umożliwia sadzenie sadzonek kilka tygodni wcześniej i zdobycie pierwszych warzyw. Najważniejszym warunkiem jest zapewnienie normalnej temperatury gleby. Na przykład w przypadku sadzonek pomidorów w ciągu dnia powinien on ogrzewać się do + 20 ° С, a nocą utrzymywać go na poziomie nie niższym niż + 18 ° С. Specjalne urządzenia grzewcze pomogą letnikowi zorganizować i utrzymać takie warunki. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” proponuje ogrodnikom recenzję „Najlepsze grzejniki do szklarni na rok 2020”, opracowaną na podstawie opinii kupujących i ekspertów.

Dlaczego mieszkaniec lata jest szklarnią

Przed wyborem systemu grzewczego zastanów się, jak i dlaczego będziesz korzystać ze szklarni. Jeśli istnieje chęć zbioru przez cały rok, budowana jest struktura kapitałowa z podwójnymi lub potrójnymi szybami i wentylacją. System ogrzewania wody jest zorganizowany z pojedynczego kotła. Taki schemat jest w stanie utrzymać temperaturę gleby i powietrza w pomieszczeniu na poziomie + 23 ° C.

Takie rozwiązania są częściej stosowane przez rolników. Zwykły mieszkaniec lata ich nie potrzebuje i nie może sobie na nie pozwolić. Nie będziemy ich rozważać.

Naszym tematem przewodnim są grzejniki do małych i lekkich szklarni. I musisz poszukać rozwiązania budżetowego. Dziś rynek obfituje w oferty konstrukcji z lekkich stopów aluminium i poliwęglanu. Ten materiał ma niezwykłe właściwości:

 1. Długotrwałe;
 2. Trwały;
 3. Odporna na ciepło;
 4. Lekki i przezroczysty;
 5. Niska przewodność cieplna;
 6. Łatwy w montażu.

Wczesną wiosną, w jasnym świetle słonecznym, temperatura powietrza w szklarni z poliwęglanu nagrzewa się do + 40 ° C, nawet jeśli na zewnątrz jest -10 ° C.

To prawda, że ​​w nocy upał znika równie szybko. Ponadto chcemy rozpocząć pracę w lutym i zakończyć do nowego roku, zbierając kilka zbiorów niektórych upraw. Możesz osiągnąć efekt za pomocą mocnych lamp, a nawet grubych świec, umieszczając je między rzędami roślin. Takie rozwiązania wymagają stałej obecności osoby, a to jest niewygodne i powraca do problemu doboru grzejnika.

Jak wybrać odpowiedni grzejnik szklarniowy

Dlatego zdecydowanie nie bierzemy pod uwagę skomplikowanych i drogich systemów ogrzewania obiektów szklarniowych, które wymagają poważnych kosztów ich nabycia, eksploatacji, konserwacji i naprawy. Interesują nas niedrogie urządzenia, które można łatwo zainstalować w małej szklarni własnymi rękami. W sklepach jest aż nadto takich towarów. Kryteria wyboru powinny być jak najbardziej szczegółowe.

Cena £

Skoncentruj się na własnych możliwościach. Zakupione urządzenie nie powinno zrujnować kupującego. Przeciwnie, pomoże to obniżyć koszty uzyskania wysokich plonów. W każdym razie przejęcie powinno się opłacić w sezonie.

Moc

Ważny! Urządzenie musi być wystarczająco mocne, aby podgrzać glebę w szklarni do temperatury co najmniej 21 ° C.

Stopień powietrza w pomieszczeniu jest oczywiście ważny, ale jeśli przy + 20 ° C w powietrzu gleba pozostaje zimna, sadzenie sadzonek jest automatycznie anulowane.
Nie należy nawet zwracać uwagi na instalacje elektryczne, takie jak konwektory elektryczne lub termowentylatory, jeśli ich pobór mocy jest mniejszy niż 1,0 kW. W takim przypadku straty ciepła przez ściany, okna (wentylację) i drzwi należy zredukować do zera. Osiągnięcie tego jest prawie niemożliwe, a próba ogrzania zwykłej szklarni urządzeniem elektrycznym o małej mocy oznacza wyrzucenie pieniędzy w błoto i to dosłownie.

Ekonomia i wydajność

Zakupiony sprzęt elektryczny powinien być energooszczędny.

Uwaga! Efektywność energetyczna odnosi się do racjonalnego wykorzystania zasobów energii: energii elektrycznej, gazu, węgla, drewna opałowego, solarium. Ważne jest nie tylko, aby zużywać mniej energii, ale także uzyskać jak najlepszy efekt.

W zasadzie oznacza to, że ta sama nagrzewnica elektryczna, termowentylator czy opalarki pracujące na olej napędowy powinny być wyposażone w termostaty, czujniki temperatury, termostaty - wszystko to, co pozwala na utrzymanie zadanych parametrów temperatury bez dodatkowych kosztów. Przy dostatecznym nagrzaniu automatyka wyłączy urządzenie, a gdy temperatura spadnie to ponownie je włączy itd. Jeśli tego nie ma, model jest nieaktualny i nie należy go kupować.

Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia elektrycznego, jest jego wydajność. Musi być wystarczająco wysoka. Rozważ najpopularniejsze typy grzejników, ich zalety i wady.

Konwektory

Powietrze w pomieszczeniu ogrzewa się za pomocą elementów grzejnych, gorącej wody lub gazu, wykorzystując konwekcję jako sposób przenoszenia ciepła z nagrzewnicy do mas powietrza. Ogrzane powietrze jest lżejsze od zimnego. Dlatego warstwy zimnego powietrza wypierają ogrzane masy do sufitu pomieszczenia i zajmują swoje miejsce w urządzeniu grzewczym. Po podgrzaniu ustępują zimniejszemu powietrzu. Ta stała cyrkulacja mas powietrza od nagrzewnicy do sufitu iz powrotem to konwekcja. Woda w czajniku jest również podgrzewana. Ogrzewanie pomieszczeń następuje dość szybko. To jest plus.

Ważny! Od momentu włączenia konwektora do nagrzania pomieszczenia minie pewien czas. Aby to zmniejszyć, kup konwektory z wbudowanymi wentylatorami.

Aby coś podgrzać, potrzebujesz medium, powietrza lub wody. To jest istota konwekcji i jej minus. Potrzebujemy ciepła dla gleby i rośliny. Najpierw ogrzewamy powietrze, które następnie ogrzeje glebę i roślinę. Część energii zużywanej w tym przypadku na ogrzewanie powietrza jest zużywana nieefektywnie.

Promienny

Ciepło promieniowania jest przenoszone na obiekt z otwartego ognia (piece i kominki), grzejników olejowych lub grzejników wodnych itp. Podobnie jak w przypadku konwekcji, ciepło jest przenoszone przez otoczenie: najpierw do powietrza, a następnie z powietrza do obiektu lub ciała. Wydajność jest mniejsza niż oczekiwano.

Podczerwień

Ten typ urządzenia radykalnie różni się sposobem wymiany ciepła od dwóch poprzednich. Promieniowanie podczerwone nie ogrzewa powietrza, ale oddaje ciepło bezpośrednio do obiektu, gleby lub rośliny, ciała ludzkiego, z którego powietrze jest już ogrzane. To ciepło nie dba o przeciągi.

Ważny! Promienniki podczerwieni mają najwyższą wydajność.

Urządzenia na podczerwień mają wiele oczywistych zalet:

 • prawidłowo umiejscowiony promiennik podczerwieni zapewni równomierne nagrzanie gleby na całej powierzchni;
 • powietrze pozostaje wilgotne, jest to ważne dla normalnego rozwoju roślin;
 • rozwój bakterii chorobotwórczych w glebie i powietrzu jest zahamowany;
 • Promienniki podczerwieni mogą być panelowe i sufitowe, bardziej odpowiednie dla naszego przypadku;
 • do łączenia urządzeń nie są wymagane żadne specjalne umiejętności;
 • regulator temperatury zapewni komfortowe warunki do rozwoju roślin przez całą dobę.

Grzejniki podziemne

Tego typu urządzenie bezpośrednio nagrzewa glebę, co znacznie przyspiesza czas sadzenia sadzonek w gruncie. Działają w taki sam sposób, jak znane wielu osobom systemy „ciepłej podłogi”. Aby zainstalować taki sprzęt, będziesz musiał wykonać bardzo solidny zestaw prac:

 • wybierz glebę na głębokość 50 cm;
 • położyć uszczelkę termoizolacyjną;
 • ułóż łóżko z piasku 50 mm;
 • pokryj 50 mm warstwą piasku;
 • zamknij poduszkę z piasku siatką ochronną;
 • przywrócić żyzną glebę na swoje miejsce warstwą 40 ​​cm.

Dokładnie duże taśmy grzejne i przewody grzejne. Jednak taki system ogrzewania gleby jest bardzo skuteczny, a jego instalacja nie wymaga specjalnych umiejętności.

Najlepsi producenci

Grzejnik jest wybierany na więcej niż jeden sezon. Płacąc ciężko zarobione pieniądze za urządzenie elektryczne, chcesz mieć pewność, że wytrzyma ono wystarczająco długo. Najlepsi światowi producenci, których popularne modele nie wymagają dodatkowej reklamy, gwarantują wysoką jakość.

Ballu

Wielu nabywcom udało się docenić produkty tego międzynarodowego holdingu, światowego lidera w produkcji urządzeń klimatycznych. W asortymencie firmy znajduje się ponad trzysta nazw sprzętu AGD i przemysłowego:

 • nawilżacze i osuszacze; chłodnice i grzejniki;
 • grzejniki konwekcyjne, podczerwone, gruntowe, wodne, gazowe;
 • suszarki do rąk;
 • klimatyzatory, systemy typu split itp.

Wszystko zaczęło się pod koniec XX wieku od małej firmy produkującej lodówki i zamrażarki B.L.R. Bai Lunyu Refrigerated Equipment Entertainment w mieście Jilong niedaleko Tajpej, stolicy Tajwanu. Dziś jest to międzynarodowa korporacja z siedzibą w Hongkongu.

MO-EL

Włoska firma Moel by SALKA specjalizuje się w produkcji środków do zwalczania szkodników. W tym samym czasie opracowano i wyprodukowano urządzenia klimatyczne: promienniki podczerwieni, suszarki do rąk, suszarki do włosów, urządzenia grzewcze itp. Funkcjonalność niektórych modeli można uzupełnić różnymi urządzeniami, m.in. jonizator powietrza. Popularność modeli firmy tłumaczy się ciągłym poszukiwaniem nowych rozwiązań technicznych.

Timberk Tec

Szwedzki producent jest uznanym liderem w produkcji urządzeń HVAC. Produkty firmy podlegają rygorystycznej kontroli jakości przy każdej redystrybucji. W procesie produkcyjnym wykorzystano najnowsze technologie. Klienci cenią produkty marki Timberk za ich wysoką jakość, przystępne ceny i regularną dostępność nowych produktów.

Electrolux

Szwedzka firma znana na całym świecie z wysokiej jakości sprzętu AGD. Wszystkie gospodynie domowe znają jej produkty. Są to pralki i zmywarki, żelazka i wytwornice pary, odkurzacze i sprzęt kuchenny. Wśród całej tej różnorodności znalazło się miejsce na wszelkiego rodzaju grzejniki, konwekcję, podczerwień itp. Produkty Electrolux są znane z wysokiej jakości wykonania i świetnego wzornictwa. W 2014 roku firma dostarczyła wyposażenie dla hoteli w Soczi w ramach przygotowań do igrzysk olimpijskich.

Grupa spółek SST

„Specjalne systemy i technologie” to skrót nazwy grupy firm SST. Specjalizacja - przewody grzejne i elektryczne systemy grzewcze przemysłowe i domowe. Oto zestawy ciepłych podłóg oraz systemy do rur grzewczych, odladzaczy. Największy producent takich produktów w Rosji. Pod względem wielkości produkcji należy do największych w Europie. SST (ponad 1000 tytułów).

Green Box Agro

Marka należy do grupy firm SST. Wykonuje zestawy systemów ogrzewania gruntowego: składające się z: przewodu o różnej długości, regulatora temperatury. Cel - ogrzewanie gleby w szklarniach o różnych rozmiarach.

Heatline

Rosyjski producent przewodów grzejnych: rezystancyjnych, samoregulujących, ultracienkich. Za pomocą produkowanego przez firmę sprzętu podgrzewane są zbiorniki przemysłowe, kontenery, rurociągi. Inżynierowie firmy nieustannie rozwiązują problemy, aby poprawić efektywność energetyczną swoich opracowań.

Sokol-Electro

Krajowy producent z bogatą historią.W 1877 roku pułkownik Armii Rosyjskiej Borys Iwanowicz Winer założył Fabrykę Prochu Katarzyny. Na początku XX wieku firma stała się największym prywatnym dostawcą prochu dla armii rosyjskiej. Jednym z udziałowców firmy był Emmanuel Nobel, ojciec przyszłego fundatora najbardziej prestiżowej nagrody na świecie. Obecnie firma produkuje produkty elektryczne, w tym taśmy grzewcze, na które cieszą się właściciele szklarni.

Teplofon

Rosyjska firma. Na rynku od ponad 20 lat. Specjalizacja - rozwój i produkcja budżetowych promienników podczerwieni. Firma w swoich modelach stale wykorzystuje innowacyjne technologie. Szef firmy posiada dyplom z wykorzystania promienników podczerwieni w rolnictwie. Produkty firmy można wykorzystać do ogrzewania dużych pomieszczeń.

Termin miękki

Krajowy producent niskotemperaturowych promienników podczerwieni. Firma jest właścicielem marki STEP. Firma świadczy pełen zakres usług na zlecenie kupującego:

 • bezpłatnie analizuje zużycie energii w obiekcie klienta;
 • obliczy moc, okres zwrotu;
 • optymalizuje rozmieszczenie grzejników;
 • zapewni dostawę sprzętu do obiektu.

Supra

Japoński koncern to jeden z uznanych światowych liderów w produkcji elektroniki użytkowej. Jej produkty cieszą się popytem na całym świecie ze względu na korzystny stosunek wysokiej jakości do przystępnych cen. Firma powstała w 1974 roku. Dziś jest to międzynarodowy koncern posiadający zakłady produkcyjne na całym świecie.

Hyundai

Znana południowokoreańska firma znana jako producent samochodów. Jednak na rynku urządzeń klimatycznych szeroko reprezentowane są modele konwektorów, promienników podczerwieni, nagrzewnic itp. Cieszą się popularnością wśród kupujących dzięki wysokiej jakości montażu, nowatorskim rozwiązaniom technicznym oraz przystępnej cenie.

Na rynku jest wystarczająco dużo firm, które produkują wysokiej jakości grzejniki różnych typów. Która firma lepiej kupi sprzęt, decyduje kupujący, biorąc pod uwagę ich możliwości finansowe.

W każdym razie powinieneś wysłuchać rad doświadczonych użytkowników, zaleceń sprzedawców w wyspecjalizowanych sklepach, dowiedzieć się, ile kosztuje odpowiedni model, dokładnie przestudiować opis i instrukcje obsługi krok po kroku. Wszystkie te informacje pomogą Ci nie popełniać błędów przy wyborze grzejnika do szklarni.

Gdzie mogę kupić

Istnieje wiele opcji. Są to sklepy budowlane, wyspecjalizowane platformy handlowe dla ogrodników i letników, czy sklepy sprzedające sprzęt i urządzenia elektryczne. W każdym z tych punktów towary można zobaczyć i dotknąć. Ponadto zakup osobisty pozwala uniknąć zakupu podróbki. Łatwo to obliczyć. Urządzenia elektryczne sprzedawane są zawsze z okresem gwarancyjnym, w którym serwis naprawi bezpłatnie wadliwe urządzenie. Firmy lewicowe nie dają gwarancji na swoje produkty.

Jeśli z jakiegoś powodu ta opcja Ci nie odpowiada, zawsze możesz zamówić produkt online w sklepie internetowym.

Ocena jakości grzejników do szklarni

Najlepsze modele konwekcyjne

3.Ballu Camino Eco Turbo BEC / EMT-1500

Konwektor międzynarodowego koncernu Ballu został stworzony przy użyciu innowacyjnych rozwiązań, przy zachowaniu przystępnej ceny. Zastosowano monolityczny grzejnik wykonany w technologii Hedehog, który wykonuje swoją pracę szybciej niż podobne urządzenia. Pobór mocy urządzenia to 1500 W. To wystarczy do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni nie przekraczającej 20 mkw.

Urządzenie wyposażone jest w termostat, dzięki czemu energia elektryczna jest efektywnie zużywana.Jednostka sterująca z mechanicznym wyłącznikiem temperatury. Dla ułatwienia użytkowania przewidziano wskaźnik świetlny. W przypadku przeregulowania lub przewrócenia (wersja wolnostojąca) urządzenie wyłącza się. Wymiary obudowy: 540x400x90 mm, waga konstrukcji - 3,5 kg. Nadaje się jako dodatkowe ogrzewanie domów i letnich domków. Średnia cena: 2550 rubli.

Ballu Camino Eco Turbo BEC / EMT-1500

Zalety:

 • obudowa nie nagrzewa się powyżej 60 ° С;
 • obecność termostatu;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

2. Timberk TEC.E3 E1000

Konwektor szwedzkiej firmy Timberk. Moc jest regulowana. Wartości można ustawić na 1000, 550 i 450 W. Bardzo wygodny i ekonomiczny. Monolityczny grzejnik pozwala na utrzymanie komfortowej temperatury w pomieszczeniu o powierzchni nie większej niż 13 metrów kwadratowych (to niewiele). Grzejnik wyłącza się, gdy termostat osiągnie ustawioną temperaturę. Sprzęt umieszczono w wodoodpornej obudowie. Kontrola i regulacja temperatury - elektroniczna.

Urządzenie wyposażone jest w timer, nie boi się mrozów. Bezpieczeństwo gwarantuje automatyczny system z funkcją wyłączenia na wypadek dachowania (dla wersji podłogowej). Na życzenie klienta uzupełniana jest o koła tj. może być zarówno mobilny, jak i montowany na ścianie. Wymiary są dość kompaktowe: 455x440x105 mm, waga - 3,3 kg. Średni koszt: 3060 rubli.

Timberk TEC.E3 E1000

Zalety:

 • cicha praca;
 • bezpieczna operacja;
 • Wodoszczelna obudowa;
 • regulowana moc;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • mała powierzchnia grzewcza.

1.Electrolux ECH / AG2-2500 T

Markowy konwektor ścienny znanego szwedzkiego producenta. Przeznaczony do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni 30m2. Wodoodporna obudowa pozwala na wykorzystanie go do ogrzewania szklarni. Pobór mocy jest regulowany w zakresie od 1250 do 2500 W. Urządzenie wyposażone jest w monolityczny moduł grzewczy, który znacznie szybciej niż jego odpowiedniki przyspiesza do temperatury roboczej i ma żywotność 25 lat.

Obecność układu aerodynamicznego zwiększa przepływ konwekcyjny o prawie 40%, dzięki czemu pomieszczenie nagrzewa się znacznie szybciej. Urządzenie ma wymiary 800x400x90 mm. i wadze 4,6 kg. Przy takiej masie jego montaż naścienny nie sprawi kupującemu kłopotu. W razie potrzeby można zamówić model w konfiguracji wolnostojącej. Producent udziela na swoje produkty pięcioletniej gwarancji. Średni koszt modelu to 4300 rubli.

Electrolux ECH / AG2-2500 T

Zalety:

 • regulacja mocy elektrycznej;
 • temperatura powierzchni urządzenia nie przekracza 60 ° С;
 • mały rozmiar i waga;
 • imponująca powierzchnia grzewcza.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Najlepsze promienniki podczerwieni

4. Ballu BIH-CM-0.6

Sufitowy promiennik podczerwieni o mocy 600 W. Energooszczędny, nie nagrzewa powietrza. Szybko ogrzewa glebę i roślinność w szklarni o powierzchni nie większej niż 12m2. Aby uzyskać maksymalny efekt, montuje się go na wysokości od 2,4 do 3,5 metra. Urządzenie jest dość lekkie, waży zaledwie 2,2 kg i wymiary 135x885x40 mm. Urządzenie osiągające prawie 90 cm długości będzie wymagało dwóch osób do zawieszenia i przymocowania go do sufitu. Do produktu dołączona jest instrukcja obsługi oraz karta gwarancyjna. Średnia cena: 2343 rubli.

Ballu BIH-CM-0.6

Zalety:

 • efektywnie wykorzystuje energię;
 • łatwo;
 • szybko ogrzewa glebę i sadzonki;
 • niedrogi.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

3. Supra IR 2000 W.

Sufitowy promiennik podczerwieni znanego japońskiego producenta. Pobór mocy - 2000 W. Pozwala to na ogrzanie gleby i roślin w szklarni o powierzchni 20 m2. Sterowanie jest mechaniczne, proste. Urządzenie jest chronione przed przegrzaniem. Masa urządzenia to 9,6 kg, przy wymiarach 1620x2730x430 mm. W przypadku lampy sufitowej (zwanej również emiterami podczerwieni) wymiary są znaczne. Aby go zainstalować, musisz mieć pewność co do wytrzymałości i sztywności konstrukcji szklarni. Proces instalacji będzie wymagał dwóch osób. Urządzenie montuje się na wysokości co najmniej 1800mm. Średnia cena: 3190 rubli.

Supra IR 2000 W.

Zalety:

 • wysokiej jakości materiały i montaż;
 • ochrona przed przegrzaniem;
 • duża powierzchnia grzewcza;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • wielka waga.

2. Hyndai H-H C2-20

Promiennik podczerwieni południowokoreańskiej korporacji. Zamknięty grzejnik z włókna węglowego. Działa bez hałasu. Kompaktowy, nie zajmuje dużo miejsca. Możliwość mocowania do ścian i sufitów. W przypadku szklarni preferowana jest opcja sufitu. Mocowanie jest proste i niezawodne. Szybko rozgrzewa glebę. Energooszczędny, nie nagrzewa powietrza. Zainstalowany na wysokości co najmniej 2,5 m. Pobór mocy 2000 W. Efektywna powierzchnia grzewcza nie więcej niż 20 m2. Urządzenie ma wymiary 1620x250x450 mm i waży 5,5 kg. Średni koszt: 3190 rubli.

Hyndai H-H C2-20

Zalety:

 • prosta konstrukcja;
 • niezawodny montaż;
 • duża powierzchnia grzewcza;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

1. MO - EL Fiore 1200W

Najlepsze recenzje klientów otrzymuje sufitowy promiennik podczerwieni włoskiego producenta MO - EL. Pobór mocy urządzenia to 1200 W. Zapewnia to szybkie nagrzanie gleby w szklarni o powierzchni nie większej niż 6 metrów kwadratowych, przy wysokości montażu co najmniej 2,5 m. Zawartość obudowy chroniona jest przed wilgocią. Urządzenie o wymiarach 710x110x80 mm waży zaledwie 1,0 kg, co jest bardzo dobre jak na urządzenie montowane na suficie. Nie musisz zastanawiać się, jak samodzielnie go zainstalować. Długość przewodu zasilającego 1,5 m. Element grzejny zabezpieczony jest przed przypadkowym dotknięciem kratką ochronną ze stali nierdzewnej. Średnia cena: 11590 rubli.

MO - EL Fiore 1200W

Zalety:

 • kompaktowy i lekki;
 • potężny;
 • po prostu obsługiwany; szybko nagrzewa glebę.

Niedogodności:

 • mała powierzchnia grzewcza;
 • krótki przewód zasilający;
 • wysoka cena.

Grzejniki podziemne

Therm Engle-2-0.10 1220-6.8

Uniwersalny kabel grzejny. Służy do ogrzewania elementów zorganizowanego odwodnienia dachu. Służy do ogrzewania parkingów, stopni zewnętrznych schodów i ramp, rurociągów i zbiorników. Engle-2 jest uszczelniony i można go używać nawet pod wodą. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś używał go do ogrzewania gleby w szklarni. Zestaw ma 6,8 m długości, zapewnia pobór mocy 100 W i moc właściwą do 15 W / m. W przypadku układania w ziemi należy go zabezpieczyć siatką ocynkowaną (do kupienia osobno) W przypadku uszkodzenia kabel nie podlega naprawie. Termostat nie wchodzi w skład zestawu. Średnia cena: 921 rubli.

Therm Engle-2-0,10 1220-6,8

Zalety:

 • uniwersalne urządzenie przemysłowe i domowe;
 • 100% szczelność i bezpieczeństwo;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • krótka długość kabla;
 • mały obszar ogrzewania gruntu;
 • termostat sprzedawany oddzielnie.

2. System Heatline - PRIMER HL-GR-1100

Przykład zastosowania kabla rezystancyjnego do ogrzewania gleby systemu korzeniowego roślin w szklarni. Sekcja grzewcza o długości 74 metrów i mocy 1100 watów ogrzewa powierzchnię od 11 do 22 m2. Może służyć do podgrzewania gleby w szklarni, rabatach, trawnikach, ścieżkach i placach zabaw. Kabel układany jest ze skokiem 135 mm. termostat (brak w zestawie) zapewnia kontrolę temperatury gleby w zakresie od 15 do 25 ° С.

System jest wyposażony w ochronę konsumenta przed porażeniem elektrycznym. W przypadku mechanicznego uszkodzenia kabla automatycznie zadziała awaryjne odłączenie od sieci. Średnia cena: 3633 rubli.

System Heatline - PRIMER HL-GR-1100

Zalety:

 • wszechstronny i skuteczny system do ogrodu i warzywnika;
 • bezpieczny;
 • trwały;
 • niedrogie.

Niedogodności:

 • termostat HTL-104 sprzedawany oddzielnie.

1. zielone pudełko Agro 14 GBA-815 W.

System ogrzewania gleby wykonany w Rosji pozwoli sadzić sadzonki w szklarni bez czekania na komfortowe temperatury otoczenia. Dzięki jego instalacji nie można obawiać się przymrozków gleby czy nagłego trzasku w środku upalnego lata. Obecność termostatu (brak w pakiecie) zapewni komfortowe warunki do rozwoju roślin przez cały rok. Moc jest regulowana w zależności od projektu szklarni:

 • od 50 do 100 W / mkw. do szklarni z podwójnymi szybami lub pokrywą z poliwęglanu o strukturze plastra miodu;
 • od 70 do 120 W / mkw. - dla schronisk filmowych.

Aby zabezpieczyć przewód grzejny przed uszkodzeniami mechanicznymi, producent zaleca przykrycie go od góry ocynkowaną siatką o drobnych oczkach (do kupienia osobno).Maksymalna powierzchnia grzewcza - 8,0 mkw. Średnia cena: 7402 rubli.

Green Box Agro 14 GBA-815 W.

Zalety:

 • efektywne ogrzewanie gleby;
 • bezpieczna operacja;
 • Gwarancja 5 lat.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • mała powierzchnia grzewcza;
 • termostat TP 600 sprzedawany oddzielnie.

Celem dostarczonych informacji jest pokazanie kupującemu jakie urządzenia są dostępne do ogrzewania szklarni, zapoznanie się z próbkami urządzeń wysokiej jakości. Przedstawiono ich rodzaje i cechy konstrukcyjne. Administracja serwisu ma nadzieję, że nasza recenzja pomoże kupującym w nawigacji po cenie, wydajności i producencie, aby nie popełniać błędów przy wyborze urządzenia.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *