🏊 Najlepsze gogle do basenu na rok 2020

0

Każda osoba, która zdecyduje się poważnie zająć się pływaniem, musi kupić specjalne okulary. Znacząco ułatwią naukę, ochronią oczy i szybko osiągną wymarzone efekty.

Nie powinieneś być niedbały przy wyborze tego akcesorium. Bezpieczeństwo pływaka zależy również od tego, jak poprawnie jest to zrobione. Jednym z najczęstszych błędów jest dokonywanie wyborów na podstawie kosztów. W końcu nawet najbardziej budżetowe modele mogą mieć wszystkie certyfikaty jakości i odpowiadać ergonomicznym wskaźnikom, a drogie akcesoria nie zawsze są wygodne.

Do czego służą okulary do pływania?

Rogówka oka jest narządem, w którym skupiona jest największa liczba receptorów bólu. W rezultacie podczas nurkowania wielu sportowców może doświadczać trudności: zapalenia oka, zaczerwienienia, bólu i innych bolesnych wrażeń. Aby utrzymać basen w czystości, woda jest chlorowana. W kontakcie z błoną śluzową oka wybielacz powoduje zaczerwienienie, suchość i pieczenie. Podobny efekt występuje podczas pływania na otwartym morzu i interakcji z solą. Zakup okularów pomoże tego uniknąć.

Ich głównym zadaniem jest ochrona oczu przed zmianami ciśnienia atmosferycznego i substancjami wchodzącymi w skład wody. Prawidłowo dobrane akcesorium ściśle przylega do okolic oczu. Tworzy to szczelinę powietrzną, która normalizuje ciśnienie.

Sklepy oferują szeroki asortyment, który zszokuje nieprzygotowanego mężczyznę na ulicy. Obejmuje nie tylko niedrogie, budżetowe modele, ale także zasłużoną sławę. Znajomość ich typów pomoże uniknąć błędów przy zakupie.

Do produkcji używane są następujące materiały:

 1. Silikon. To akcesorium jest wytrzymałe i dobrze przylega do twarzy. Główną wadą jest to, że ze względu na ciasne dopasowanie, ślady noszenia okularów będą widoczne przez pewien czas.
 2. Neopren. Miękki, lekki materiał. Nie naciska na twarz. Produkt zapinany jest jak rzep i podczas noszenia nie pozostawia śladów. Wśród wad warto zwrócić uwagę na wysoki koszt i niską wytrzymałość.

Czym są

Okulary pływackie są podzielone według kategorii pływaków, dla których są przeznaczone.

 1. Na trening. Polecany osobom, które poważnie decydują się na pływanie. Charakteryzują się miękkim dopasowaniem i samoregulującym noskiem, który przybiera odpowiedni kształt. Nie uciskają oczu i pozwalają poczuć się komfortowo podczas treningu. Szerokie soczewki zapewniają dobrą widoczność w wodzie. Wykonane są z bezpiecznego, nietłukącego się tworzywa sztucznego. Wykonane z powłoką przeciwmgielną i filtrem UV. Regulowane paski bezpiecznie przymocują akcesorium do głowy użytkownika. Pływanie na szybkość nie jest zalecane w tych modelach, ponieważ właściwości hydrodynamiczne pozostawiają wiele do życzenia. Ponadto istnieje duże ryzyko poślizgnięcia się przy dużej prędkości.
 2. Startowy. Zaprojektowany specjalnie dla sportowców biorących udział w zawodach. Używane podczas treningu, aby pływak się do nich przyzwyczaił.Aby uzyskać dobre właściwości hydrodynamiczne, musiały poświęcić komfort użytkowania, mają sztywne dopasowanie. Nie ma zmiękczającej podszewki. Minimalizuje to ryzyko ześlizgnięcia się okularów podczas startu. Podwójny pasek zapewnia bezpieczne dopasowanie. Na pierwszy rzut oka są niewygodne i nie są piękne, ale nie zapominaj, że pełnią inne funkcje. Rozprowadzane zdemontowane.
 3. Z dioptriami. Przeznaczony dla osób z problemami ze wzrokiem. Z reguły są to szkolenia. Istnieją modele z wymiennymi soczewkami. Do każdego oka można dobrać oddzielną soczewkę. Dzięki temu akcesorium dopasowuje się do konkretnego użytkownika, a ponieważ nie ma potrzeby zbyt dokładnego korygowania widzenia podczas pływania, soczewki dioptrii mają duży skok. Są dobierane w zależności od tego, jakich okularów potrzebuje pływak.
 4. Maska. Akcesorium zakrywające prawie połowę twarzy, używane do nurkowania na płytkich głębokościach i na wodach otwartych. Duże soczewki zapewniają dobry widok pod wodą. Oprawka i pasek są wykonane z silikonu. Podczas noszenia zostawiaj lekkie ślady na twarzy. Siłę kompresji można zmniejszyć, regulując paski.
 5. Półmaska. Są używane do pływania w wodach otwartych, rzekach i morzu. Główna różnica w stosunku do treningu to:
 • szerokie soczewki;
 • wszystkie modele są wyposażone w ochronę UV.

Ochronę przeciwsłoneczną zapewniają 2 rodzaje soczewek:

 • spolaryzowane - przezroczyste, długo nie tracące swoich właściwości;
 • lustrzane. Są pokryte odblaskową powłoką, która z czasem się zużywa.

Jak poprawnie wybrać

Do zajęć na świeżym powietrzu optymalny wybór maski pływackiej. Ich użytkowanie jest mniej niewygodne i praktycznie nie krępują ruchów. Inni są bardziej nastawieni na konkurowanie i przygotowywanie się do nich.

Zakup modeli startowych odbywa się po 3 latach szkolenia. Nie powinny pogarszać wzroku i wywierać nacisku na oczodoły.

Okulary pływackie kupuje się po wstępnym dopasowaniu. Niezbędna jest powłoka przeciwmgielna. W żadnym wypadku nie kupuj najtańszych modeli, ponieważ mogą być wykonane z niskiej jakości tworzywa sztucznego, które w kontakcie z twarzą wywoła reakcję alergiczną. Wybrany model nie powinien uciskać skóry i powodować dyskomfortu. Neoprenowe okulary pływackie spełniają te wymagania. Ale nie są one odpowiednie dla każdego. Nie wyklucza się przypadków ich poślizgnięcia się podczas treningu.

Osoby mające problemy ze wzrokiem powinny skonsultować się z okulistą.

Wybór modeli dziecięcych praktycznie nie różni się od wyboru dla dorosłych, ale istnieją drobne różnice.

Ogólne zalecenia dotyczące właściwego doboru okularów dla dziecka:

 • decydując się na okulary, przymocuj je do oczu dziecka i lekko naciskając, pozwól im się przykleić;
 • zdejmując ręce i badając wynik, powinny pozostać na twarzy;
 • wyregulować długość paska;
 • dokładnie zbadaj twarz dziecka. Jeśli po przymierzeniu ramka pozostawiła głębokie ślady, przejdź do wyboru kolejnego modelu.

Który kolor soczewki jest najlepszy

Kolorystyka soczewek to nie tylko funkcja dekoracyjna. Od tego zależy ilość otrzymanego światła. W przypadku otwartych wód i basenów z dobrym oświetleniem najlepszym wyborem jest model z ciemnymi lustrzanymi soczewkami. Wynika to z faktu, że neutralizują negatywne skutki olśnienia. Wyróżnia się następujące odcienie:

 • niebieski. Zapewnia dobrą widoczność przy sztucznym oświetleniu dzięki tłumieniu olśnienia;
 • dymny. Praktycznie eliminuje odblaski;
 • różowy i fioletowy. Dzięki nim uzyskuje się najlepszy kontrast. Jedna z najlepszych opcji na otwarte wody
 • żółty. Chłodne widmo zapewnia optymalną klarowność obrazu. Zalecane do basenów;
 • Pomarańczowy. Po zanurzeniu uzyskuje się dobrą wyrazistość obrazu.

Oprócz koloru soczewki dzielą się na:

 • przezroczysty.Przezroczysty materiał bez efektów. Zapewnia dobrą ochronę oczu bez zniekształceń obrazu;
 • lustrzane. Zapewniają dobrą ochronę przed oślepianiem;
 • fotochromowy. Nazywa się je również kameleonami. Stopień oświetlenia zależy od miejsca, w którym są używane;
 • polaryzujące. Całkowicie wyeliminuj odblaski bez przesłaniania widoku. Ze względu na swoje cechy taki model jest najlepszą opcją do użytku na wodach otwartych.

Najlepsze najlepsze okulary pływackie

Kobra Arena


Klasyczny model, który zasługuje na szacunek i uznanie wielu sportowców. Punkty zostały stworzone za udział w zawodach i są klasyfikowane jako punkty startowe. Włoska marka produkowana w Japonii, znana ze swojej niezawodności i wygody.

Niskoprofilowe małe soczewki maksymalizują wodoodporność, umożliwiając błyskawiczne osiągnięcie maksymalnej prędkości. Jednocześnie podczas pokonywania zakrętów i nurkowania obciążenie akcesorium zostanie znacznie zmniejszone. Soczewki są wykonane z poliwęglanu z powłoką przeciwmgielną i filtrem UV dla zwiększenia bezpieczeństwa oczu. Silikonowy pasek. Jako uszczelnienie stosowany jest termoplastyczny elastomer.

Kobra Arena

Zalety:

 • wysokiej jakości materiał;
 • ergonomiczny styl;
 • niezawodne mocowanie;
 • zestaw wymiennych mostków nosowych;
 • dobry kąt widzenia;
 • wszechstronność.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • powłoka lustrzana jest łatwo zarysowana;
 • nie najlepsza opcja dla słabo oświetlonych basenów.

Okulary do pływania Sporty wodne od 14 lat

Zaprojektowany specjalnie dla dzieci, które widzą swoją przyszłość w sportach wodnych i poważnie myślą o pływaniu. Okulary niezawodnie chronią oczy przed możliwymi podrażnieniami. Okulary są wykonane z plastiku i silikonu, dzięki czemu posłużą przez długi czas. Opaska wykonana jest z hipoalergicznego lateksu. Elastyczne paski zapewniają wygodne dopasowanie i zapobiegają zgubieniu podczas intensywnych treningów. Opływowe, przyciemniane soczewki z poliwęglanu, które przylegają do twarzy, zapewniając dobrą widoczność w wodzie.

Okulary do pływania Sporty wodne od 14 lat

Zalety:

 • powłoka przeciwmgielna sprawi, że Twoje treningi będą komfortowe;
 • atrakcyjny wygląd;
 • przystępna cena;
 • Ochrona przed promieniowaniem UV.

Niedogodności:

 • nie nadaje się dla amatorów i początkujących sportowców;
 • widoczność pionowa jest słaba.

Larsen DS7

Model dziecięcy stworzony do aktywnego spędzania czasu na wodzie, nie będzie krępował ruchów podczas wizyty w aquaparku, basenie i aqua aerobiku. Produkowany jest w dwóch kolorach: niebieskim i różowym. Powłoka przeciwmgielna wyeliminuje ewentualne niedogodności. Soczewki wykonane z poliwęglanu pokryte są filtrem UV, nie zaburzają widoczności. Silikonowe paski są regulowane po bokach.

Larsen DS7

Zalety:

 • stylowy wygląd;
 • na rynku w dwóch kolorach;
 • fajne rzeczy;
 • Ochrona przed promieniowaniem UV;
 • powłoka przeciwmgielna.

Niedogodności:

 • nieregulowany grzbiet nosa.

Optyczny SPEEDO aquapure

Okulary techniczne SPEEDO zostały stworzone specjalnie dla sportowców z problemami ze wzrokiem. IQ Fit uwzględnia anatomiczne cechy twarzy, dzięki czemu zapewnia najdokładniejsze dopasowanie i wysoką szczelność.

Dobra opcja nie tylko dla początkujących sportowców, ale także dla doświadczonych.

Do wykonania soczewek użyto poliwęglanu. Silikonowe paski modelowe. Szczeliwo to termoplastyczna guma.

Optyczny SPEEDO aquapure

Zalety:

 • wymienne mosty mostowe;
 • możliwość doboru soczewek z dioptriami od 0 do -8;
 • etui w zestawie;
 • powłoka przeciwmgielna.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Gogle Intex Fun

Okulary outdoorowe dla dzieci od 3 do 8 lat. Charakteryzują się jasnym i niecodziennym designem, ramka przedstawia mieszkańców dna morskiego: ryby, żaby, rozgwiazdy.

Plastik hipoalergiczny jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia dziecka. AntiFog jest nakładany na soczewki z poliwęglanu, aby nic nie przeszkadzało w cieszeniu się wakacjami.

Gogle Intex Fun

Zalety:

 • pasek regulowany za pomocą dwóch sprzączek;
 • miękki grzbiet nosa, przybierający kształt twarzy;
 • hipoalergiczna guma i plastik;
 • jasny design, który dziecko na pewno polubi.

Niedogodności:

 • z czasem przepuszczaj wodę.

Speedo Speedsocket Mirror

Klasyczny model konkurencji. To w nich Michael Fells wziął udział w igrzyskach olimpijskich w Atenach. Niski profil zapewnia dobrą widoczność peryferyjną, dzięki czemu Speedo Speedsocket Mirror jest jedną z najlepszych opcji konkurencji.

Lustrzana powłoka zapobiega oślepianiu sportowca przez przypadkowe odblaski i jasne światło. Właściwości hydrodynamiczne pozwolą Ci osiągnąć najlepsze efekty w pływaniu z dużą prędkością

Speedo Speedsocket Mirror

Zalety:

 • silikonowy pasek, mocowany w wygodnej pozycji;
 • wymienne przegrody nosowe;
 • unikalny design;
 • niska wodoodporność;
 • dobre widzenie peryferyjne

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • kruchość powłoki lustrzanej.

Joss YD 3000

Model budżetowy dla osób, które nie kojarzą swojego życia z zawodowym pływaniem, ale preferują aktywny wypoczynek na wodach otwartych i basenach.

Uszczelka zapewnia niezawodne przyleganie oprawki do twarzy. Regulowany pasek ułatwia regulację napięcia i dopasowania. Soczewki wykonane są z poliwęglanu.

Joss YD 3000

Zalety:

 • przystępna cena;
 • Ochrona przed promieniowaniem UV;
 • powłoka przeciwmgielna;
 • możliwość regulacji pasków;
 • nienaganny wygląd;
 • dopuszczalna widoczność pionowa;
 • elastyczny regulowany mostek na nos.

Niedogodności:

 • łatwo zarysować;
 • ze względu na swój rozmiar można je zgubić podczas gwałtownego startu;
 • krótka żywotność.

Aqua Sphere Seal Kid2

Gogle szybko zdobędą uznanie młodych właścicieli i staną się integralnym towarzyszem ich rozrywki na wodach otwartych i basenach.

Silikonowe uszczelnienie ściśle przylegające do twarzy nie pozostawia śladów na twarzy, minimalizuje ryzyko przedostania się wody do środka. Odlewany mostek nosowy przyjmuje kształt właściciela i wcale go nie krępuje.

Szerokie, zakrzywione soczewki nie zasłaniają widoku.

Aqua Sphere Seal Kid2

Zalety:

 • uszczelniacz silikonowy;
 • specjalna powłoka chroniąca przed zarysowaniami;
 • powłoka przeciwmgielna;
 • regulacja klamr nie powoduje dyskomfortu.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Zobacz Platina Optical V-500A

Przeznaczony dla osób niedowidzących. Zestaw zawiera wymienne soczewki o zakresie od +6 do -10 dioptrii. Wszystkie są pokryte powłoką przeciwmgielną i filtrem UV.

Możliwość zmiany soczewek pozwala wybrać indywidualną opcję, która pasuje do każdego. Soczewki są zamocowane w bezpiecznych mocowaniach. Pasek z bocznymi klipsami pozwoli dopasować okulary do wymaganej objętości głowy.

Zobacz Platina Optical V-500A

Zalety:

 • możliwość dostosowania do indywidualnych preferencji;
 • wymienne soczewki i mostek na nos;
 • mocny podwójny pasek;
 • stylowy wygląd.

Niedogodności:

 • częsta wymiana obiektywu prowadzi do poluzowania mocowania;
 • wysoka cena.

Prezentowany top zawiera modele, które sprawdziły się na rynku tylko z najlepszej strony. Ale nie polegaj ślepo na ocenach. Aby zakup przynosił tylko przyjemność i przyczyniał się do zdobywania nowych szczytów, należy postępować zgodnie z określonymi zaleceniami i wybierać zgodnie z przydzielonymi im zadaniami.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię