❄ Najlepsze lodówki jednokomorowe bez zamrażarki na rok 2020

0

Jednym z najpopularniejszych typów sprzętu AGD jest agregat chłodniczy. Żadna rodzina nie może się bez niego obejść, ponieważ zimą i latem przechowuje się w nim żywność, która może zepsuć się w wysokich temperaturach.

Co wiemy o lodówkach? Pomimo powszechnego stosowania tej techniki tylko nieliczni użytkownicy rozumieją wszystkie jej zalety i wady. Szeroka gama sprzętów AGD odbija potencjalnego nabywcę przy wyborze najlepszego dla siebie modelu, kierując się przede wszystkim marką producenta.

Dobra lodówka z jednej strony musi być droga, az drugiej każda rodzina musi taką mieć.

Pojawia się problem z wyborem sprzętu AGD, który byłby trwały, łatwy w obsłudze, niezawodny i stosunkowo niedrogi.

Redaktorzy strony „best-pl.designuspro.com” przedstawiają Państwu przegląd lodówek bez zamrażarki. Rozważymy najlepsze modele znanych marek krajowych i zagranicznych, zwrócimy uwagę na recenzje konsumentów, a także doradzimy, jak wybrać najlepsze produkty do wysokiej jakości, długotrwałego i niezawodnego przechowywania żywności.

Co to są lodówki

Urządzenie, które utrzymuje niską temperaturę pośrodku obudowy, mające na celu zapobieganie psuciu się żywności, nazywa się lodówką

Lodówka jest uważana za główne urządzenie kuchenne pierwszej potrzeby, ponieważ długo konserwuje żywność, chłodzi gotowane potrawy i napoje oraz umożliwia przygotowanie żywności do przyszłego użytku. Jednocześnie musi być pojemny, niezawodny i niedrogi.

Produkty jednokomorowe od dawna są „rejestrowane” w pomieszczeniach biurowych, pokojach hotelowych i oddziałach szpitalnych, ale najczęściej można je spotkać w domowej kuchni, gdyż takie urządzenia są dość kompaktowe.

Wysoki popyt ludności na takie urządzenia motywuje firmy produkcyjne do wypuszczania nowych jednostek o szerokiej funkcjonalności i wysokiej niezawodności.

W życiu codziennym sprzęt chłodzący służy do konserwacji żywności, aw aptekach i placówkach medycznych przechowywane są w nich leki.

Jednostka jednokomorowa ma jedne drzwi, co różni się od jednostki dwukomorowej. Jest bardzo poszukiwany, więc takie modele są obecne w liniach dość dużej liczby producentów.

Niektóre modele jednostek jednokomorowych nie mają zamrażarki. Nie zawsze jest potrzebna. Stosowany jest przez właścicieli, którzy długo zamrażają produkty mięsne czy warzywa.

Lodówka bez zamrażalnika posiada półki do schładzania żywności i napojów, dzięki czemu urządzenia te są odpowiednie dla osób, które nie potrzebują mrożonek przez długi czas. Technika ta jest poszukiwana w centrach handlowych, w których produkty wymagają strefy chłodzenia i przechowywania. Temperatura w nich utrzymuje się na poziomie 2-20 stopni.

Taki sprzęt jest znacznie tańszy i jest szczególnie poszukiwany na rynku AGD.Jest niezawodny i wysokiej jakości, więc rodziny z niskim budżetem rodzinnym kupują go z przyjemnością.

Jednostki do zabudowy są bardzo popularne. Umieszczane są w specjalnej szafce kuchennej lub we wnęce, dekorując pasujące do zamontowanych mebli. Taka lodówka nie jest widoczna, a panel dekoracyjny, za którym ukryta jest jednostka, dobierany jest tak, aby pasował do wnętrza pomieszczenia.

Charakterystyka urządzeń jednokomorowych

Klientom oferujemy ogromną różnorodność urządzeń, których konstrukcja zapewnia wiele funkcji zapewniających bezpieczeństwo produktów. Dlatego przed zakupem należy zwrócić uwagę na główne cechy i funkcje urządzenia:

 • wymiary zewnętrzne: wysokość - od 50 cm, szerokość - od 44 cm, głębokość - do 70 cm;
 • Tom;
 • rodzaj kontroli;
 • Model.

Marki lodówek od sprawdzonych producentów wyróżniają się długą żywotnością, a także mają gwarancję serwisu w centrum serwisowym.

W modelu bez zamrażarki funkcja chłodzenia realizowana jest dzięki specjalnej skrzyni, w której utrzymywana jest temperatura ujemna. Charakterystyka techniczna takich pojemników nie różni się od konwencjonalnych jednostek dwukomorowych, a ich żywotność jest dość trwała.

Urządzenia z brakującymi zamrażarkami różnią się zakresem wydajności. Produkowane są kruszywa od 50 do 500 litrów. Są bardzo poszukiwane w kawiarniach i sklepach, ponieważ są wyposażone w szklane drzwi, przez które towary są dobrze widoczne.

Główną zaletą takich urządzeń jest to, że są łatwe do rozmrażania. Wyposażone są w ręczny lub automatyczny system kroplujący, który nie wymaga skomplikowanej konserwacji.

Projekt odgrywa ważną rolę w doborze sprzętu jednokomorowego. Współcześni producenci oferują modele w odcieniach szarości, bieli, czerni, srebra i stali, z klamkami na drzwiach, które znajdują się w pozycji pionowej lub poziomej.

Urządzenia gospodarstwa domowego różnią się klasą oszczędności energii. Wiele marek oferuje modele o wysokim poziomie A + lub A ++ w celu ekonomicznego wykorzystania zasobów elektrycznych. To urządzenie jest wyposażone w jedną sprężarkę, ale są to duże jednostki o imponującej objętości, które pracują cicho.

Lodówka jednokomorowa jest zwykle bardzo kompaktowa, co pozwala zaoszczędzić miejsce w małym pomieszczeniu. Podobnie jak w przypadku modeli standardowych, jednostki te są chronione przed skokami napięcia sieciowego.

Mogą być wyposażone w plastikowe pojemniki z kontrolą świeżości, które stwarzają optymalne warunki do przechowywania owoców i warzyw. Lodówki jednodrzwiowe o rozszerzonej funkcjonalności mogą być wyposażone w:

 • stojak na butelki, który pozwala na utrzymanie napojów w określonym reżimie temperaturowym;
 • wskaźnik temperatury - cyfrowy wyświetlacz na drzwiach urządzenia, wyposażony w elektroniczny układ sterowania, który pozwala regulować i kontrolować temperaturę w lodówce;
 • powłoka antybakteryjna, która zapobiega pojawianiu się pleśni i nieprzyjemnych zapachów;
 • możliwość zawieszenia drzwi na drugą stronę w celu ułatwienia obsługi urządzenia.

Dbanie o urządzenie jednokomorowe jest konieczne w taki sam sposób, jak w przypadku sprzętu pełnowymiarowego:

 1. Oczyścić obudowę miękką szmatką bez środków ściernych. Nie wolno nam zapominać o tylnej ścianie centrali, którą również trzeba oczyścić z kurzu i brudu.
 2. Zakres temperatur powinien odpowiadać rodzajowi żywności przechowywanej w lodówce.
 3. Nie umieszczaj urządzenia w pobliżu pieca, urządzeń grzewczych, w bezpośrednim świetle słonecznym.

Wybór modelu zależy od celu operacji. Do użytku domowego wystarczy jednostka o małej objętości. Średnie i małe są idealne do instalacji na wsi lub w wiejskim domu. Jako minibar często służy mała lodówka. Takie modele są instalowane w salonach, sypialniach, saunach i łaźniach. Nadaje się dla osób, które nie gotują w domu i nie zamrażają w nim.

Zalety i wady lodówek bez zamrażarki

Każde urządzenie domowe ma swoje dobre i złe strony. W urządzeniu bez zamrażarki jest więcej zalet niż wad, z których główną jest brak miejsca na zamrażanie. Jeśli klient zdecyduje się na zakup oddzielnej zamrażarki, lodówka ma pewne zalety, ponieważ jej inne parametry nie ustępują innym typom.

Ponieważ w urządzeniu nie ma komory mrożącej, zwiększa się przestrzeń do przechowywania żywności, co oznacza, że ​​jest ona bardziej przestronna w porównaniu z podobnym urządzeniem z zamrażarką. Mieści duże naczynia z żywnością wymagającą chłodzenia.

Taką jednostkę można łatwo zintegrować ze sprzętem AGD w domu lub w biurze. Nie zepsuje projektu i harmonijnie wpasuje się we wnętrze pokoju, a także stanie się niezbędny w małej kuchni, w której trzeba zaoszczędzić miejsce, ponieważ jest kompaktowy. Ta technika jest łatwa w transporcie.

Dużym plusem takich lodówek jest koszt, ponieważ są one dużo tańsze niż ich odpowiedniki z zamrażarką. Niektórzy przedstawiciele tej kategorii są wyposażeni w mechaniczną kontrolę temperatury, która pozwala im niezależnie regulować warunki temperaturowe.

W takich urządzeniach instalowane są układy do monitorowania spadku napięcia w sieci, co pomaga uniknąć uszkodzeń bloków i wydłuża ich żywotność. Nie wymagają rozmrażania i nie wymagają pielęgnacji.

Jak wybrać lodówkę bez zamrażarki

Wybór agregatu chłodniczego jest odpowiedzialnym zadaniem, ponieważ jest kupowany przez długi czas. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • pomieszczenie, w którym urządzenie zostanie zainstalowane;
 • rozmiar urządzenia;
 • wygląd;
 • koszt.

Niezależnie od tego, który model jednokomorowy wybierzesz, na pewno będzie to:

 • wystarczająco mocny, pomimo niewielkich rozmiarów;
 • mają stylowy, ergonomiczny kształt;
 • wyposażony w szereg przydatnych funkcji;
 • cichy i bezpieczny.

Cena zawsze zależy od popularności producenta, jakości, wielkości oraz oryginalności projektu. Wygląd lodówki może być inny, jest wybierany i wbudowany w dowolne urządzenia gospodarstwa domowego. Jeśli w przyszłości będziesz potrzebować zamrażarki, możesz ją kupić osobno.

Aby urządzenie było wygodniejsze w użytkowaniu oraz działało długo i wydajnie, należy zakupić produkty głębokie.

Przed zakupem należy wcześniej zmierzyć odległość między ścianą a przyszłą lodówką.

Ocena jakości lodówek jednokomorowych bez zamrażarki

Weź pod uwagę jednostki jednokomorowe z najlepszych firm produkcyjnych, które zyskały zaufanie i mają wiele pozytywnych recenzji. Doradzimy, na co należy zwrócić uwagę, aby uniknąć błędów przy zakupie urządzenia bez zamrażarki.

Gorenje R 6192 LB

Lodówka jednokomorowa Gorenje jest bardzo pojemna, ekonomiczna w zużyciu energii elektrycznej i cicha w pracy. Użyteczna objętość wynosi 368 litrów. Klasa zużycia energii to A ++, a dzienny pobór mocy nie przekracza 0,31 kW. Maksymalny poziom hałasu to 38 dB. Dodatkowy komfort podczas obsługi zapewniają sygnały o luźnych drzwiach.

Model jednosprężarkowy wyposażony jest w system DynamiCooling, za pomocą którego wentylator równomiernie rozprowadza zimne powietrze, utrzymując ten sam reżim temperaturowy w komorze. Pomaga to zachować świeżość żywności.

W komorze znajduje się 5 szklanych półek na żywność, z których 3 można łatwo wysunąć w celu napełnienia świeżymi warzywami. Na drzwiach znajduje się metalowa podstawka na soki i napoje, a także 5 uchylnych półek.

Szuflada Fresh Zone jest idealna do przechowywania świeżego mięsa i produktów rybnych. Temperatura w tej komorze jest nieco niższa niż w pozostałej części komory, co przyczynia się do lepszego zachowania witamin i korzystnych mikroelementów.

Urządzenie posiada stylowy design, a korpus wykonany jest w kolorze czarnym, co nada oryginalności każdej kuchni.

Drzwi można przesuwać, co jest wygodne. Zewnętrzna strona bramy wyposażona jest w cyfrowy wyświetlacz i mechaniczny panel sterujący.

Kraj pochodzenia: Słowenia.

Cena - 35,524 rubli.

lodówka Gorenje R 6192 LB

Zalety:

 • przestronny;
 • stylowy wygląd;
 • regulacja wilgotności w oddzielnych pojemnikach;
 • oddzielne strefy świeżości;
 • funkcja szybkiego chłodzenia;
 • komfort obsługi;
 • jonizator powietrza;
 • bardzo cichy w pracy;
 • niezawodny.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Turkusowy M70

Urządzenie marki Biryusa marki M70 jest produkowane w Chinach i jest przeznaczone do niezawodnego przechowywania żywności. Model jest bardzo kompaktowy, można go wygodnie zamontować w każdej małej kuchni lub w wiejskim domu.

Wyposażony jest w sterowanie elektromechaniczne, co gwarantuje łatwość obsługi i długą żywotność. Spełnia klasę efektywności energetycznej A +. Składa się z jednej komory chłodniczej o pojemności 66 litrów. Wystarczy dla dwuosobowej rodziny.

Lodówka - jednodrzwiowa, zasilana jedną sprężarką. Chłodzenie odbywa się za pomocą czynnika chłodniczego R600a (izobutanu). Rozmrozić urządzenie ręcznie.

Specyfikacje:

 • całkowita objętość - 67 litrów;
 • poziom hałasu nie przekracza 42 dB;
 • Wymiary - 63x44,5x51 cm;
 • Waga produktu - 17,4 kg;
 • kolor: srebrny, biały, metalik;
 • cena to 5250 rubli.
lodówka Biryusa M70

Zalety:

 • Piękny design;
 • dobra pojemność;
 • łatwość użycia;
 • świetna jakość;
 • dobrze chłodzi jedzenie;
 • mało;
 • działa cicho.

Niedogodności:

 • okres gwarancji wynosi jeden rok.

ATLANT X 1401-100

Jednostka jednokomorowa marki ATLANT jest jedną z najlepszych wśród lodówek jednokomorowych. Posiada atrakcyjny stylowy wygląd i lakoniczny design, dzięki czemu idealnie wpasuje się we wnętrze każdej kuchni.

Składa się z jednej komory chłodniczej o pojemności 91 litrów. Współpracuje z jedną sprężarką z sieci. Zużywa 112 kW rocznie, zużycie energii odpowiada klasie A +. Komora posiada trzy szklane półki do przechowywania żywności i jedną szufladę na warzywa. Są jedne drzwi, które można ponownie zawiesić. Komora rozmraża się za pomocą systemu kroplowego.

Specyfikacje:

 • poziom hałasu - do 42 dB;
 • wymiary produktu - 48x44,5x85 cm;
 • korpus wykonany z białego tworzywa sztucznego;
 • kraj pochodzenia - Białoruś.
 • cena to 8 190 rubli.
lodówka ATLANT X 1401-100

Zalety:

 • dobra objętość;
 • wygodny w użytkowaniu;
 • półki na drzwiach są dobrze zainstalowane;
 • przestronna komora na warzywa;
 • bogate wyposażenie;
 • doskonałe chłodzenie;
 • cicho w pracy.

Niedogodności:

 • występują problemy z gumą uszczelniającą na drzwiach.

Liebherr K 4220

Marka Liebherr produkuje najlepiej sprzedający się model jednokomorowy sterowany elektronicznie. Użyteczna objętość to 383 litry, co wystarcza na jednostkę działającą w domu.

Model produkowany jest w kolorze białym i wyposażony w 7 półek, wykonanych ze specjalnego, wysokiej jakości szkła, które jest łatwe w utrzymaniu czystości i posiada ochronę przed zarysowaniami oraz dwa pojemne pojemniki do przechowywania warzyw i owoców.

Tryb chłodzenia jest automatyczny. W trakcie jego aktywacji temperatura spada do + 2 ° C, jeśli konieczne jest szybkie schłodzenie dużej ilości żywności w krótkim czasie. Nie ma to wpływu na produkty, które są już w lodówce. Po pewnym czasie tryb szybkiego zamrażania jest automatycznie wyłączany.

Drzwi można przeważyć, posiadają uchwyt z popychaczem. Lodówka rozmraża się za pomocą systemu kroplowego.

Po otwarciu drzwi wentylator wyłącza się automatycznie.

Specyfikacje:

 • klasa zużycia energii - A +;
 • poziom hałasu - do 39 dB.
 • gwarancja - 3 lata.
 • kraj pochodzenia - Niemcy.
 • cena to 39600 rubli.
lodówka Liebherr K 4220

Zalety:

 • przestronny;
 • w celi nie ma nieprzyjemnego zapachu;
 • regulacja żądanej temperatury;
 • jasne oświetlenie kamery;
 • duże przegrody na warzywa;
 • cichy.

Niedogodności:

 • występują awarie temperatury.

Zanussi ZUA 14020 SA

Nowoczesne urządzenia nowej generacji marki Zanussi są harmonijnie wkomponowane we wnętrze kuchni dowolnej wielkości. Jest oszczędny w zużyciu energii, spełnia klasę efektywności energetycznej A +, dzięki czemu oszczędza energię bez zmniejszania wydajności.

Użyteczna objętość wynosi 130 litrów, a próg hałasu podczas pracy nie przekracza 36 dB.

Model jest wyposażony w elektromechaniczną jednostkę sterującą. Rozmrażanie odbywa się automatycznie. Istnieją dwa pojemne pojemniki na owoce i warzywa. Trzy półki z hartowanego szkła są ustawione na wymaganą wysokość dla naczyń.

Główne parametry:

 • działa bez zarzutu w temperaturze otoczenia do + 32 ° С;
 • układ chłodniczy wykorzystuje czynnik chłodniczy R600a;
 • drzwi można przeważyć w obie strony;
 • wyposażony w system rozmrażania kroplowego;
 • okres gwarancji wynosi jeden rok.
 • kraj pochodzenia - Węgry.
 • cena - 25090 rubli.
lodówka Zanussi ZUA 14020 SA

Zalety:

 • ergonomiczny;
 • niezawodny;
 • cichy;
 • przestronny.

Niedogodności:

 • całkowita objętość to 130 litrów, co zdaniem niektórych kupujących to za mało.

Saratów 550 (KSh-120 bez NTO)

Kompaktowa i bardzo pojemna lodówka. Wygląd jest nowoczesny. Na drzwiach znajdują się wygodne półki do chłodzenia napojów i produktów mlecznych. Komora wyposażona jest w dwie regulowane półki i jedną szufladę do przechowywania świeżych warzyw i owoców.

Efektywność energetyczna urządzenia odpowiada klasie D przy rocznym zużyciu energii elektrycznej 204,4 kW. Urządzenie pracuje na jednej sprężarce. System rozmrażania - kroplówka. Pojemność - 122 litry. Drzwi można przeważyć.

Główne parametry:

 • gwarancja - 3 lata.
 • kraj pochodzenia - Rosja.
 • cena - 9684 rubli.
lodówka Saratów 550

Zalety:

 • mały;
 • doskonałe chłodzenie;
 • cichy;
 • nie wymaga rozmrażania.

Niedogodności:

 • czasami pojawia się dzwonienie;
 • żarówka świeci się;
 • woda z kondensatu gromadzi się pod szufladą na warzywa;
 • zawiasowe półki na drzwiach pękają.

DON R 50 B

Biała lodówka w plastikowej walizce do przechowywania żywności nadaje się do letniego domku lub jako minibar. Wyposażony w sterowanie elektromechaniczne. Wymiary są małe i wynoszą 47,2x45x49,2 cm Istnieje możliwość ponownego zawieszenia drzwi.

W zestawie znajduje się instrukcja obsługi, która zawiera instrukcje krok po kroku dotyczące instalacji i podłączenia urządzenia do sieci. Ekonomiczne zużycie energii elektrycznej do 105 kW rocznie sprawia, że ​​jest to urządzenie energochłonne. Jednostki sterujące znajdują się wewnątrz.

Komora lodówki z pojedynczą sprężarką o pojemności 46 litrów jest rozmrażana ręcznie. Wewnątrz znajduje się jedna szklana półka, a na drzwiach jest miejsce na chłodzenie pojemników z płynem.

Główne parametry:

 • poziom hałasu - do 42 dB;
 • kraj pochodzenia - Rosja;
 • cena - 5335 rubli.
lodówka DON R 50 B

Zalety:

 • niska cena;
 • niewielka waga (15 kg);
 • dobre chłodzenie;
 • wysoka efektywność energetyczna.

Niedogodności:

 • mała pojemność;
 • dostępna jest tylko jedna półka.

Vestfrost VF 395 SBW

Lodówka marki Vestfrost zadziwia konsumentów swoją stylowością i oryginalnym designem. Producent z Danii gwarantuje wysokie bezpieczeństwo ekologiczne i niezawodność swoich produktów.

Urządzenie ma użyteczną objętość 350 litrów. Sterowanie temperaturą odbywa się za pomocą elektronicznego sterowania przyciskami dotykowymi umieszczonymi na obudowie, w której jest również zainstalowany wyświetlacz cyfrowy. Metalowa obudowa posiada ochronę antybakteryjną.

Klasa energetyczna - A +, zużywa 143 kW w ciągu roku. Istnieje system alarmowy ostrzegający o otwarciu drzwi lub wzroście temperatury. Wewnątrz znajduje się oświetlenie LED.

W komorze znajduje się pięć półek i jeszcze dwa pudełka na owoce. Drzwi mają pięć półek do przechowywania wina i napojów. Poziom hałasu - do 40 dB.

Cena to 40990 rubli.

lodówka Vestfrost VF 395 SBW

Zalety:

 • dobra objętość;
 • wykorzystanie nowoczesnych technologii;
 • stylowy wygląd;
 • ekologicznie czysty;
 • energochłonny;
 • ochrona antybakteryjna.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • duże wymiary (59,50x186x65 cm).

W naszym przeglądzie prezentujemy gamę dużych urządzeń AGD, które zdaniem kupujących doskonale sprawdziły się w różnych warunkach pracy.Staraliśmy się zebrać najlepsze modele lodówek w różnych segmentach cenowych z ich zaletami i wadami i mamy nadzieję, że pomoże to Wam dokonać właściwego wyboru przy zakupie.

Redaktorzy strony „best-pl.designuspro.com” będą wdzięczni za opinie i komentarze na temat modeli, które są brane pod uwagę w recenzji.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *