💻 Najlepsze podkładki chłodzące do laptopa na rok 2020

0

W dobie absolutnej komputeryzacji wielu użytkowników laptopów obawia się o wysoką wydajność technologii, jej trwałość i niezawodność w pracy.

Nie jest tajemnicą, że laptop przegrzewa się podczas pracy, dlatego może się zepsuć i ulec awarii przez długi czas. Aby temu zapobiec, producenci elektroniki stworzyli specjalne urządzenia chłodzące.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ocenę najlepszych podkładek chłodzących do laptopów na rok 2020, w której otrzymacie Państwo popularne modele produktów wysoko cenione przez użytkowników oraz rekomendacje najlepszych producentów tych produktów. Podpowiemy Ci, jak wybrać najlepszy model, na co zwrócić uwagę.

Co to jest podkładka chłodząca do laptopa i dlaczego jej potrzebujesz

Wszyscy kochamy lato i nie możemy się doczekać jego ciepłych dni i udanych wakacji. Jednak upał letniego dnia irytuje nie tylko osobę, nasz ulubiony sprzęt, naszych przyjaciół i asystentów - cierpią na to również laptopy.

Na szczęście istnieją rozwiązania pomagające w schłodzeniu rozgrzanego samochodu - wszelkiego rodzaju nakładki chłodzące przeznaczone do obniżenia temperatury napełnienia sprzętu komputerowego do akceptowalnych wartości. Chodzi o nich, które zostaną omówione w tej recenzji.

Nowoczesne modele laptopów to dość wydajne systemy do gier, więc mają tendencję do przegrzewania się podczas pracy. Przegrzany gadżet działa niestabilnie, zepsuje się, wyłącza się lub całkowicie zawodzi.

Jednak opracowano specjalne urządzenia, aby pomóc technikom komputerowym radzić sobie z ogromnymi obciążeniami w układzie chłodzenia. Urządzenia te mają niską cenę, ale przynoszą ogromne korzyści zarówno gadżetowi, jak i jego właścicielowi.

Specjalne podstawki to świetne rozwiązanie na dodatkowe chłodzenie laptopa. Oni są różni. Większość łączy się z netbookiem za pomocą kabla USB. Inne są wyposażone w przełączniki, które włączają lub wyłączają pracę wentylatorów bez wyjmowania wtyczki z gniazd gadżetów.

Gdy platforma jest włączona, chłodnica zaczyna się kręcić, strumień schłodzonego powietrza kierowany jest na kratki wentylacyjne znajdujące się na spodzie komputera. Urządzenie chłodzące obniża temperaturę części gadżetu do akceptowalnych wartości (ciepło karty graficznej i procesora spada o 15 ° C) i pomaga poprawić jego wydajność. Ponadto przy takim akcesorium rzadziej będzie trzeba czyścić chłodnicę z kurzu, co również zmniejsza chłodzenie gadżetu, chociaż płyta nie jest w 100% zamiennikiem układu chłodzenia. Zakup akcesorium nie wyklucza corocznego czyszczenia laptopa.

Czy muszę kupić stojak chłodniczy?

Zastosowanie płyty chłodzącej będzie właściwą decyzją dla posiadaczy gadżetów pracujących w ciężkich programach, edytorach graficznych. I oczywiście dla tych, którzy grają w gry komputerowe, a także spędzają wiele godzin w Internecie, pracując nad stronami internetowymi czy komunikując się z dużym gronem znajomych.

W takich trybach sprzęt otrzymuje duże obciążenie i bardzo się nagrzewa. Ochłodź za pomocą mocnego akcesorium - podkładki chłodzącej. Dlatego taki zakup będzie bardzo przydatny, ponieważ płyta pomoże:

 • obniżenie temperatury wszystkich części gadżetu;
 • zwiększenie produktywności sprzętu;
 • zwiększenie wygody pracy dzięki ustaleniu dowolnego kąta nachylenia ciała;
 • zwiększyć żywotność chłodziarek do laptopów

Jakie są rodzaje akcesoriów chłodzących

Przed zakupem niezbędnych akcesoriów musisz mieć pojęcie o aktualnie istniejących modelach. Bardzo popularne typy to:

 • urządzenia chłodzące bez chłodnicy (tzw. chłodzenie pasywne);
 • urządzenia z aktywnym chłodzeniem (z wentylatorem)

W pierwszym typie nie ma systemów wbudowanych, zasada działania polega na zwiększeniu pustki między powierzchnią roboczą laptopa a urządzeniem.

W drugim typie są wbudowane wentylatory w ilości od jednej do pięciu sztuk. Poprawiają przepływ powietrza gadżetu i równomiernie rozprowadzają temperaturę na ciele.

Z wyglądu stoiska są:

 1. Pulpit - do pracy przy stole. Wygodne, ale ciężkie, niewygodne jest przenoszenie ich w inne miejsce pracy.
 2. Na kolanie - niezawodne, trwałe akcesoria. Łatwo jest z nimi pracować zarówno przy stole, jak i trzymając laptopa na kolanach.
 3. Transformatory w postaci stolików z możliwością regulacji kąta pochylenia oraz wysokości. Są wygodne w użyciu, ale niewystarczająco mobilne, ciężkie i kosztują znacznie więcej niż ich odpowiedniki.
 4. Konstrukcje w postaci regałów o wysokości do jednego metra. Wygodna jest praca za nimi stojąc i siedząc w małych pomieszczeniach.

Te oprawy są wykonane z podświetleniem i wbudowanymi głośnikami z różnych materiałów:

 • drewno;
 • Plastikowy;
 • aluminium;
 • ceramika;
 • metal

Kryteria doboru układu chłodzenia

Kupując urządzenie chłodzące, należy zwrócić uwagę na główne kryteria wyboru, które obejmują:

 1. Moc wentylatora. Jest to jedna z głównych cech, znajduje odzwierciedlenie w objętości notebooka. Im więcej mocy ma gadżet, tym większą głośność będzie miał podczas pracy. Dlatego przed zakupem talerza należy dokładnie rozważyć wszystkie cechy.
 2. Projekt i konstrukcja modelu zależy tylko od preferencji kupującego. Obecnie istnieje szeroki wybór modeli z różnych materiałów, kolorów, konfiguracji. Można kupić kompaktowy lub wystarczająco duży talerz. Mają inną zasadę działania, dlatego ważne jest, aby od razu dokonać właściwego wyboru - blatu stołu nie można używać w łóżku, a wysoki stół będzie niewygodny do pracy przy zwykłym stole komputerowym.
 3. Rodzaje chłodzenia. Jeśli system nie jest bardzo gorący, odpowiedni jest typ pasywny, wygodny w użyciu. Laptop jest zainstalowany na podstawce z otworami, przez które następuje chłodzenie. Jeśli gadżet bardzo się nagrzeje, potrzebujesz płytki z aktywnym efektem chłodzenia.
 4. Wentylatory. Wydajność chłodzenia zależy od liczby, wielkości i prędkości dostępnych chłodnic, które działają z dużymi prędkościami i zapewniają obniżenie temperatury. Dlatego hałas z laptopa będzie przyzwoity.Jeśli laptop ma dużą liczbę otworów wentylacyjnych, najlepszą obsługą będzie platforma chłodząca z jedną dużą chłodnicą, z której będzie wystarczające chłodzenie i akceptowalny hałas.
 5. Hałas ma duży wpływ na pozytywne działanie platformy chłodzącej - im mniejszy hałas, tym lepszy model.
 6. Waga i rozmiar. Platforma chłodząca jest dopasowana do wielkości komputera. Zwykle jest nieco większy niż urządzenie komputerowe, ponieważ musi pomieścić mysz komputerową i inne akcesoria. Waga stojaka zależy od systemu chłodzenia platformy.
 7. Nogi platformy są wyposażone głównie w gumowe podkładki, które trwale mocują model do podłoża i zapobiegają przesuwaniu się laptopa podczas pracy. Posiadają regulator na różne wysokości, co pozwala na ustawienie gadżetu w wygodnej pozycji roboczej.
 8. Dodatkową funkcjonalnością platformy jest wyposażenie w hub USB z portem 2.0 lub 3.0. Umożliwi to podłączenie innych urządzeń lub stacji dokujących na miejscu w celu dodania dodatkowego dysku twardego.
 9. Oświetlenie talerza - prawie wszystkie produkty mają jasne podświetlenie, które zaczyna świecić po włączeniu coolera.
 10. Cena modelu - zwykle kupujący rozważają stojak na podstawie ceny.

Ocena najlepszych podkładek chłodzących do laptopa

Rozważ platformy chłodzące najlepszych producentów sprzętu komputerowego, które są bardzo poszukiwane i mają wysoką ocenę kupujących. Przekonamy się, jakie akcesoria są pod względem niezawodności, wygody i średniej ceny.

BU-LCP156-B214H

Produkt wyprodukowany przez Buro (kraj pochodzenia Chiny) łączy w sobie stylowy wygląd, wygodę i bardzo wydajne chłodzenie. Dostępne wentylatory zmniejszają nadmierne ciepło generowane w netbooku.

To czarne urządzenie z dwoma wentylatorami wyposażone jest w wygodną stopkę do regulacji kąta nachylenia laptopa. Panel przedni posiada specjalne stopery do zabezpieczenia gadżetu w stanie stacjonarnym. Jest podświetlenie, które zmienia projekt na lepsze. Urządzenie przeznaczone jest do laptopa o przekątnej ekranu do 15,6 cala.

Układ chłodzenia jest aktywny, zainstalowane są dwie chłodnice o średnicy 140 mm, mają prędkość do 1400 obr / min, co jest dobrym wskaźnikiem.

Wentylatory milczą. Chłodzenie gadżetu jest doskonałe, nawet przy zwiększonym obciążeniu.

Model ten może być używany zarówno przy stole, jak i leżąc na sofie dzięki szerokiej nóżce oraz przemyślanej regulacji kąta nachylenia. Dla ułatwienia obsługi urządzenie zostało wyposażone w 2 złącza USB (do podłączenia dodatkowych gadżetów).

Cena produktu: 944 rubli.

BU-LCP156-B214H

Zalety:

 • utrzymuje laptopa dobrze przy sobie;
 • naprawdę dobre chłodzenie;
 • dodatkowy port USB.

Niedogodności:

 • podpórki do laptopów szybko się psują.

KORONA MICRO CMLC-202T

Urządzenie producenta CROWN MICRO (wyprodukowane w Chinach) z aktywnym systemem chłodzenia jest przeznaczone do dodatkowego oddzielenia ciepła od sprzętu komputerowego, zwiększając wydajność gadżetu i zapobiegając jego wczesnej awarii poprzez ciągłe przegrzewanie.

Uniwersalna jednostka chłodząca to niezawodna i stylowa, cienka, czarna plastikowa obudowa z 2 wentylatorami D140 * 15mm. Poziom hałasu wynosi 25,1 dBA. Prędkość wentylatora 1000 + 10% RPM. Żywotność została zaprojektowana na 10 000 godzin. Zainstalowane podświetlenie LED w kolorze czerwonym.

Wyposażony w przełącznik, koncentrator USB. Kąt nachylenia platformy można zmienić na dogodny do pracy.

Produkt nadaje się do modeli o przekątnej ekranu do 12 "-17", posiada kompaktowe rozmiary

Płyta jest wykonana z wytrzymałego stopu metali z otworami do przepływu powietrza chłodzącego do minikomputera. Materiał płyty równomiernie rozprowadza temperaturę w całym produkcie i szybko chłodzi spód komputera.

Cena produktu budżetowego: 580 rubli.

KORONA MICRO CMLC-202T

Zalety:

 • przystępna cena;
 • dobre chłodzenie.

Niedogodności:

 • niewystarczający rozmiar dla 17-calowego wyświetlacza;
 • brak możliwości wyłączenia podświetlenia;
 • nie ma przycisku zamykania.

DeepCool N2000 IV

Wyprodukowane w Chinach urządzenie do laptopa z 15,6-calowym wyświetlaczem, przeznaczone do usuwania nadmiaru ciepła podczas pracy sprzętu, co wydłuża żywotność gadżetu na dłuższy okres.

Charakterystyczną i oryginalną cechą produktu jest metalowa rura przebiegająca przez cały obwód produktu. Stabilność stojaka zapewniają nogi wykonane z wytrzymałej gumy.

Aktywny układ chłodzenia wykonany jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego i aluminium. Zainstalowane są dwa wentylatory o wymiarach 140x140x15 mm i prędkości obrotowej 1000 obr / min.

Istnieją dwa wbudowane porty USB 2.0.

Funkcjonalność produktu: do płytki podłączany jest kompletny kabel USB, drugie złącze służy do podłączenia myszki, klawiatury, pendrive'a lub innych urządzeń zewnętrznych.

Cena produktu: 1300 rubli.

DeepCool N2000 IV

Zalety:

 • stylowy wygląd;
 • duży wentylator;
 • łatwy do demontażu;
 • dodatkowe złącze USB.

Niedogodności:

 • nadaje się tylko do laptopa o przekątnej do 15 cali;
 • wysoka cena.

HAMA H-53062

Niemiecka marka HAMA prezentuje podstawkę H-53062, kompatybilną z laptopem o przekątnej ekranu 17,3 cala. Gumowe ograniczniki pozwalają gadżetowi pozostać w bezruchu.

Model wykonany jest z tworzywa sztucznego i posiada 1 wentylator o średnicy 200 mm. Układ chłodzenia jest aktywny. Poziom hałasu nie przekracza 20 dB.

Płytka posiada jasnoniebieskie podświetlenie. Istnieją 2 złącza USB.

Cena produktu: 1405 rubli

HAMA H-53062

Zalety:

 • obecność natrysku antypoślizgowego na metalowej siatce;
 • wysokie gumowe korki na gadżet o dowolnej szerokości;
 • nie hałaśliwy.

Niedogodności:

waga osiąga jeden do.

ORIENT FTNB-01N

Stół transformacyjny z aktywnym systemem chłodzenia i podstawką pod mysz komputerową rosyjskiej firmy ORIENT jest przeznaczony do montażu laptopa z wyświetlaczem do 17 cali i obciążeniem nie większym niż 15 kg.

Transformator jest stabilny na każdej powierzchni, jego wysokość jest regulowana w zakresie od 6 do 45 cm Wyposażony w specjalne przyłącze o zmiennym kącie mocowania, co pozwala na wybranie żądanej pozycji w trakcie treningu z wykorzystaniem technologii komputerowej.

Wygodna powierzchnia robocza z regulowanym nachyleniem ma wymiary 42x26 cm i jest wyposażona w dwa wewnętrzne wentylatory. Zasilanie jest dostarczane przez port USB.

Zdejmowana podkładka pod mysz jest przymocowana z boku stołu.

Model wykonany z czarnego tworzywa ABS.

Okres gwarancji wynosi 1 rok.

Cena: 1875 rubli.

ORIENT FTNB-01N

Zalety:

 • regulowana wysokość stołu;
 • podstawka pod mysz.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Zaufaj azul

Podkładka chłodząca marki Trust Azul zapobiega uszkodzeniom płyty głównej i innych komponentów produktu, chroniąc je przed przegrzaniem. Model odpowiada gadżetowi o przekątnej do 17,3 ″. Intensywnie chłodzi laptopa dzięki 2 wbudowanym wentylatorom.

Posiada aktywny system chłodzenia, 1 port USB i niebieskie, lodowe światło.

Możesz zamówić akcesoria za pośrednictwem sklepu internetowego. Na stronach internetowych można poznać charakterystykę modelu, ile kosztuje stojak oraz poznać opinie klientów na temat tego produktu.

Cena produktu: 1199 rubli.

Zaufaj azul

Zalety:

 • prawdziwe chłodzenie;
 • niezawodność;
 • wydajność.

Niedogodności:

 • brak przystanków;
 • głośny hałas;
 • podświetlenie nie wyłącza się.

LIKES Stolik na laptopa z chłodzeniem

Urządzenie (kraj pochodzenia Chiny) jest odpowiednie dla prawie wszystkich typów laptopów. Specjalne nogi transformatora pozwalają na ustalenie wymaganej wysokości stołu. Inny kąt nachylenia panelu pozwala na dobranie optymalnej pozycji gadżetu. Zestaw zawiera dwa wentylatory chłodzące USB, podkładkę pod mysz oraz instrukcje krok po kroku dotyczące instalacji i rozłożenia produktu.

Model ma kompaktowe rozmiary, wygląda stylowo i nowocześnie. Możesz go złożyć i rozłożyć własnymi rękami w zaledwie trzech ruchach.

Cena produktu: 3999 rubli.

LIKES Stolik na laptopa z chłodzeniem

Zalety:

 • wygodnie się rozszerza;
 • kompaktowy rozmiar.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Crown Micro CMLS-k332 do 19 ″ zielony

Wyjątkowy niedrogi dodatek do laptopa gamingowego o przekątnej ekranu do 19 cali (kraj pochodzenia - Chiny), wykonany z czarnego plastiku. Aktywne chłodzenie następuje dzięki wbudowanym chłodnicom w ilości pięciu sztuk o średnicy 140 mm. Produkt wyposażony w regulację prędkości wentylatora. Model ten pomaga uchronić gadżet do gier przed przegrzaniem poprzez umieszczenie go na dowolnej, nawet nierównej powierzchni.

Podstawka posiada zielone podświetlenie LED. Nogi na panelu działają jak ogranicznik zapobiegający przesuwaniu się laptopa. Powierzchnia pokryta jest perforowanym metalem i posiada 7 poziomów nachylenia.

Cena produktu: 1390 rubli.

Crown Micro CMLS-k332 do 19 ″ zielony

Zalety:

 • dobry przepływ powietrza chłodzącego;
 • duża liczba chłodnic;
 • obecność kół do przełączania prędkości;
 • rozmiar pasuje do laptopa do gier

Niedogodności:

 • słychać trochę hałasu;
 • słabe mocowanie gumowych wkładek na nogach;
 • niedrogie koncentratory USB

Fellowes Smart Suites ™ Maxi Cool

Czarna płytka marki Fellowes służy do usuwania powietrza o wysokiej temperaturze z komputera. Cicha chłodnica USB w ilości 1 sztuki przyczynia się do aktywnego chłodzenia gadżetu o przekątnej wyświetlacza do 17 cali.

Podstawka zapewnia stałą pracę lodówek, które chłodzą laptopa. Posiada antypoślizgową powierzchnię, dzięki czemu laptop jest bezpiecznie zamocowany w jednym miejscu. Najwyższe nachylenie powierzchni nie przekracza 75 mm.

Płyta gadżetu do gier może podnieść monitor laptopa do poziomu oczu, co zmniejsza nacisk na ramię i szyję.

Ten produkt jest dopuszczony do sprzedaży na terenie Federacji Rosyjskiej i objęty roczną gwarancją producenta.

Cena produktu: 2570 rubli.

Fellowes Smart Suites ™ Maxi Cool

Zalety:

 • łatwość użycia;
 • stylowy zakrzywiony design.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Platformy chłodnicze można nie tylko kupić w sklepie, ale także wykonać ręcznie. Prawdziwi rzemieślnicy, korzystając ze schematów i opisów w Internecie, samodzielnie wykonują takie akcesoria w domu.

Przeanalizowaliśmy najwyżej oceniane modele, na które jest popyt wśród konsumentów. Zwracaliśmy uwagę na opinie klientów, ich rady i życzenia. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci wybrać najlepszą podkładkę chłodzącą.

Będzie nam miło, jeśli podzielisz się swoimi uwagami na temat modeli, których używasz.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię