Najlepsze wodoodporne zapałki myśliwskie na rok 2020

0

Mecz to taka prosta, codzienna i zwyczajna rzecz. Ilu z nas wie, kiedy pojawił się pierwszy mecz? Najprawdopodobniej - kilka. Było to w 1833 roku, 10 kwietnia. W tym dniu do kompozycji na główkę zapałki wprowadzono żółty fosfor.

Trochę o produkcji zapałek

Istnieje kilkadziesiąt rodzajów zapałek, wśród których są specjalne - myśliwskie. Ich różnica w stosunku do zwykłych (domowych) polega na tym, że oprócz zwykłej główki na patyku znajduje się również dodatkowa powłoka, która pozwala na podgrzanie płomienia i dłuższe spalanie (do 20 sekund).

Zapałki myśliwskie lub burzowe można rozpalać nawet przy deszczowej i wietrznej pogodzie.

Główny sekret zapłonu tkwi w głowie: podczas przechowywania nie kruszy się, a po zapaleniu nie spada z patyka, która po zapaleniu powinna prawie natychmiast zgasnąć.

Instancje zaprojektowane do użytku w ekstremalnych warunkach są pokryte dodatkowym związkiem, aby palić się dłużej, a specjalna powłoka zapobiega zamoczeniu.

W Rosji osika jest głównym drewnem używanym do produkcji. Do produkcji zapałek od lat wykorzystywanych jest wiele mieszanek głowic reprezentujących systemy wieloetapowe. Każdy producent ma własną recepturę na mieszankę zapalającą, która jest ściśle strzeżona.

Reakcja zachodząca podczas spalania głowy jest procesem chemicznym, dlatego produkcja takich produktów musi być zgodna z GOST. Ważnym wskaźnikiem jest łatwość zapłonu, która musi spełniać określone parametry.

Zapałki o wysokiej czułości mogą zapalić się podczas lekkiego tarcia podczas transportu. Nawet przy nowoczesnej produkcji zachowane są specjalne warunki przy transporcie surowców, np. Sól berthollet nie może być transportowana razem z fosforem.

pałeczki do zapałek są impregnowane kwasem fosforowym i pokryte parafiną.

Następnie, aby uzyskać głowy, pręt zanurza się w roztworze siarki. Interesujący jest również proces „zanurzania”. Półfabrykaty są wkładane do specjalnej matrycy o szerokości 2 metrów, która wprowadza tysiące główek do mieszanki. Wysychają również na tej taśmie.

W 2011 roku powstała United Match Company JSC, która składała się z 3 największych producentów w Rosji:

 1. „Victory” (1858) region Penza;
 2. „Ulubieńca Belki” (1909) obwód kirowski;
 3. „Fesco” (1973) region Wołogdy.

W Rosji jest kilka innych zakładów produkujących zapałki.

Cechy meczów burzowych

Przeznaczone są do użytku w każdych warunkach atmosferycznych. Silny wiatr nie ugasi ich, a niektóre nawet palą się pod wodą, do której używa się specjalnej mieszanki. Takie zapałki różnią się od zwykłych, dłuższym prętem i główką (do 80% długości produktu), zawierającą znaczną ilość soli berthollet. Zapalają się szybko i pozostają włączone przez co najmniej 8 sekund.

Po zapłonie pojawia się intensywny płomień o wysokiej temperaturze.Kiedy głowa się wypala, drewniany pręt pali się jak normalny. Okazy myśliwskie mają regularne rozmiary i są wydłużone. Pakowane są szczelnie w plastikową torbę lub pojemnik - to najwygodniejsza forma dla myśliwych i wędkarzy w ekstremalnych warunkach.

Istnieją zapałki z oznaczeniem odporne na wilgoć, które palą się nawet po wejściu do wody. Nie mają określonych norm dotyczących długości pręta i czasu palenia. W fabryce takie kopie są impregnowane specjalną kompozycją, której nie można wykonać w domu (w Internecie można znaleźć wiele artykułów na temat wykonywania wodoodpornych zapałek własnymi rękami).

Są zapałki do rozpalania ognia w niesprzyjających warunkach. Pręty do nich mogą być wykonane z prasowanych trocin, kartonu lub papieru. Są wydawane pod nazwą „specjalnego lub specjalnego przeznaczenia”

Zapałek myśliwskich nie należy używać w pomieszczeniach, ponieważ podczas spalania wydziela się toksyczny dym.

Przegląd produktów

Najbardziej niedrogie zapałki odporne na wilgoć

Zapałki myśliwskie (wiatroodporne)

Nowość na maj 2020 r. 6 zapałek i tarka zapakowane są w gęsty plastik, który nie pozwala im zamoczyć się w żadnym środowisku.

Aby otworzyć, musisz się postarać. Zapałki są impregnowane środkiem przeciwpróchniczym, aby zapobiec pożarowi.

Cena od 26 rubli.

zapałki Zapałki myśliwskie (wiatroszczelne)

Zalety:

 • mocne opakowanie;
 • niezbędne do rozpalenia ognia.

Niedogodności:

 • mała ilość;
 • mokra szczoteczka traci swoje właściwości.

Polowanie

Te zapałki są wykonane zgodnie z GOST R 56388-2015 w fabryce FESKO. W pudełku jest 20 sztuk. Jest to konieczne dla rybaków i myśliwych, ponieważ można rozpalić ogień przy każdej pogodzie.

Koszt to około 28 rubli.

Zapałki myśliwskie

Zalety:

 • niska cena:
 • duża liczba plików.

Niedogodności:

 • są dostępne w pudełku kartonowym.

Robinson 2 w 1

Chcesz zrobić niezwykły prezent dla wędkarza lub myśliwego? W takim razie wybierz to nietypowe dwustronne pudełko, które zawiera zapałki domowe (40 szt.) I myśliwskie (15 szt.), Które przydadzą się w wilgotnym środowisku.

Spalenie zwykłego meczu trwa 3 sekundy, specjalnego - do 10 sekund. Długość 43 mm.

Cena to około 45 rubli.

pasuje do Robinsona 2 w 1

Zalety:

 • podwójny cel;
 • przystępny koszt.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Boyscout Columbus

W przeciwieństwie do zapałek przy ognisku, zapałki te mają pogrubioną, dużą główkę. Ta jakość sprawia, że ​​rozpalony ogień nie gaśnie podczas złej pogody. Zapałki mogą służyć jako paliwo alternatywne w niesprzyjających warunkach dla wędkarzy i myśliwych.

Długość pręta - 40 mm, opakowanie 20 szt.

Cena od 47 rubli.

Boyscout pasuje do Columbus

Zalety:

 • nie wychodzą w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Odporne na wilgoć

Wyprodukowany przez fabrykę Belka Favorit. Specjalna mieszanka zapalająca sprawia, że ​​płomień nie gaśnie przy silnym wietrze i wilgoci, co pozwala na szybkie rozpalenie ognia lub paleniska. Skład zapałki pozwala palić się w każdych niekorzystnych warunkach: płomień nie gaśnie nawet przy silnym wietrze. Można na nich rozpalić ognisko lub grilla. Są pudełka po 10 i 20 sztuk.

Długość produktu - 85 mm, czas palenia: do 20 sekund.

Cena od 54 rubli.

zapałki odporne na wilgoć

Zalety:

 • wysokiej jakości mieszanka zapalająca.

Niedogodności:

 • należy przechowywać w suchym miejscu.

Najlepsze zapałki odporne na wilgoć ze średniego segmentu cenowego

Dla turystów ECO

Te mecze wypadły dobrze podczas testów in vivo. Głowa szybko się zapala, a płomień nie gaśnie przez długi czas, mając czas na rozpalenie ognia. Jako materiał stosuje się zagęszczony karton impregnowany specjalnym składem - dzięki temu zapałka może się palić przez 3 minuty.

W pudełku znajduje się 8 sztuk, długość zapałki 50 mm.

Cena to około 90 rubli.

zapałki Dla turystów ECO

Zalety:

 • sprawdzona jakość.

Niedogodności:

 • wysoka cena

Ekstremalne (polowanie) 20szt / opakowanie

Często używane są nie tylko przy każdej pogodzie, ale także w pirotechnice, ponieważ płomień nie gaśnie podczas deszczu, wiatru i wody. Te duże zapałki na głowę są przeznaczone do oświetlenia w warunkach silnego wiatru i dużej wilgotności.Nie wymagają specjalnych warunków przechowywania, ponieważ nie boją się wilgoci.

Produkty są produkowane pod marką Image (Leningrad Region), w pudełku pakowanym po 20 sztuk, długość 45 mm.

Cena od 25 do 80 rubli.

zapałki Extreme (myśliwskie) 20szt / opakowanie

Zalety:

 • palą się nawet w wodzie.

Niedogodności:

 • pudełko kartonowe

Zapałki turystyczne Boyscout Campfire, 90 mm, 30 szt

Produkty są wytwarzane przez rosyjską firmę LinkGroup, która produkuje towary do zajęć na świeżym powietrzu.

Długość zapałki to 90 mm, co ułatwia rozpalenie ogniska. Pudełko zawiera 30 szt.

Cena od 70 rubli.

zapałki turystyczne Boyscout Campfire, 90 mm, 30 szt

Zalety:

 • wygodny do zapłonu.

Niedogodności:

 • przechowywać w suchym miejscu.

Burning Pathfinder

Zapałki te są wykonane z prasowanego papieru, który jest impregnowany palną mieszanką z głowicą zapłonową. Pakowane są po 5 sztuk i umieszczone w pudełku z 2 wstążkami. Niezbędny do rozpalania ognia w ekstremalnych warunkach.

Cena od 60 rubli.

pasuje do długiego spalania Pathfinder

Zalety:

 • wygodne opakowanie.

Niedogodności:

 • należy przechowywać wyłącznie w suchym miejscu.

Zapałki specjalne

Są to zapałki o długości 85 mm i czasie palenia do 20 sekund. Skład mieszanki głowicy jest zdolny do zapłonu bez tlenu i niezależnie od warunków pogodowych. W pudełku jest 20 sztuk.

Cena to około 70 rubli.

specjalne mecze

Zalety:

 • pali się pod wodą.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Ulubiona wiewiórka myśliwska

Te mecze są dla wędkarzy i myśliwych. Są odporne na wilgoć, a czas palenia (do 10 sekund) nie zależy od warunków klimatycznych. Dłuższe zatrzymywanie płomienia zapewnia specjalny związek, który smaruje pręt pod głowicą.

Dodatkowo zastosowana kompozycja skrobi i naftalenu - pomaga spalić zapałkę przy wietrze do 16 punktów.

Długość: 42 mm, pudełko 20 szt

Cena 45 rubli.

pasuje do Hunting Squirrel Favorite

Zalety:

 • oparzenia w każdych warunkach pogodowych;
 • wygodny w użyciu.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Polowanie na siły specjalne

Zapałki te są niezbędne do rozpalania pożarów przy silnym wietrze czy deszczowej pogodzie. Pręt wykonany z osiki jest w 2/3 nasycony siarką, co pozwala im szybko zapalić się i palić przez długi czas bez tlenu.

Zapałki nie ulegają zawilgoceniu przy dużej wilgotności, a także nie tracą swoich właściwości podczas interakcji z wodą. Długość pręta wynosi 82 ​​mm, a czas palenia do 8 sekund.

Cena to około 60 rubli.

pasuje do Hunting Special Forces

Zalety:

 • nie boi się wilgoci;
 • długie.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Wieczny mecz Small Pathfinder

To prosty i niezawodny sposób na rozpalenie ognia w każdych warunkach. Urządzenie składa się z cylindra wypełnionego benzyną. Jedyną „zapałkę” należy odkręcić i wybić po magnezowej stronie butelki.

Takie urządzenie możesz zatankować wielokrotnie. Ogień okazuje się rozpalać w każdych warunkach atmosferycznych.

Koszt to 90 rubli.

pasuje do wiecznego Pathfinder mały

Zalety:

 • długotrwałe użytkowanie;
 • wygodne przechowywanie.

Niedogodności:

 • trzeba zatankować.

Wniosek

Zapałki specjalnego przeznaczenia, odporne na wszelkie warunki (na wędrówce, wędkowaniu, w lesie) powinny znajdować się w każdym sprzęcie ratunkowym. Na rynku dostępnych jest wiele różnych marek zapałek, w tym zapałki odporne na wilgoć. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł bardziej szczegółowo zapoznać się z cechami takiego produktu i dokonać właściwego wyboru.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *