Najlepsza księgowość online dla IP i LLC na 2020 rok

0

Księgowość online - takie rozwiązanie oszczędza znaczną część pieniędzy, a informacje są pod ręką, co pozwoli Ci z nich skorzystać w dowolnym momencie. Aby uzyskać maksymalne korzyści, należy wybrać odpowiednie usługi. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszej księgowości online na rok 2020.

Wybór księgowości online

Nie należy spieszyć się z wyborem usługi, najpierw należy zapoznać się z ogólnymi zaleceniami i ocenić zalety każdego rozwiązania. Nie wolno nam zapominać o zagrożeniach związanych z przesyłaniem informacji do zdalnego źródła.

Niektórzy biznesmeni nie ufają rozwiązaniom zdalnym, uważając je za niebezpieczne i zawodne. Zwłaszcza, gdy przekazywane są cenne i ważne informacje o niektórych aspektach pracy firmy. Wszak dostęp uzyskują nie tylko pracownicy, ale także inne osoby, które nie mają nic wspólnego z pracą organizacji. Jednak strach nie jest tak znaczący. Oczywiście istnieje ryzyko, ale nie jest ono tak duże, jakby wszystkie dane znajdowały się wewnątrz firmy.

Pracownik serwisu zdalnego współpracuje z dziesiątkami firm. Wiele danych przechodzi przez jego ręce, ale ich wykorzystanie w niechcianych celach jest wykluczone, ponieważ podważy to reputację firmy.

Dzięki temu, że magazyn znajduje się w nieznanym miejscu, bezpieczeństwo jest zwiększone niż gdyby informacje znajdowały się tylko na komputerach firmy. W razie potrzeby osoba atakująca nie włamie się do systemu, ale po prostu wyciągnie dysk twardy. Chociaż jest to rzadkie, nadal się zdarza i żadna organizacja nie jest na to odporna. Gdy dokumentacja i raporty znajdują się na zdalnym serwerze, nie będzie można ich odzyskać w prosty sposób.

Profesjonalne usługi oferują ochronę przed wirusami i przepięciami, czego dowodem jest czas i doświadczeni programiści.

Korzyści ze stosowania księgowości online

Zaletą korzystania z usług online jest to, że pracownicy organizacji nie są w jednym miejscu i nie są z nim w żaden sposób związani. Ponadto wszystkie informacje znajdują się tylko na serwerze zdalnego dostawcy. Jest to bezpieczniejsze, ponieważ hasło i dostęp są dostępne tylko dla określonych osób i nie są umieszczone w domenie publicznej na komputerze firmy. Wejście na stronę jest łatwe, nawet będąc za granicą, wystarczy skorzystać z internetu.

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest oszczędność kosztów. Przedsiębiorca nie musi już przeznaczać znacznych kwot na eliminację błędów programowych lub dostosowanie się do standardów państwowych. Usługa wykonuje operacje samodzielnie, bez poświęcania czasu.

Osoba nie musi kupować drogiego sprzętu i stołów dla organizacji, ponieważ wszystko jest poza nią. I ostatni plus - księgowość internetowa nie odpoczywa i cały czas działa, nie ma urlopów ani zwolnień lekarskich, co obniża koszty.

Ale jest też wada, na przykład przedsiębiorca musi prowadzić całą działalność samodzielnie. Dlatego powinien monitorować nowe przepisy, zapoznać się z niektórymi terminami i pojęciami finansowymi, rozumieć podatki itp.Oczywiście zadanie to można uprościć zatrudniając wykwalifikowanego pracownika.

Możesz na tym zaoszczędzić, a wynik będzie lepszy. Wystarczy powierzyć wszystkie informacje o firmie, raporty, dokumenty, materiały itp. rzetelna firma outsourcingowa. W tym przypadku biznesmen zyskuje wszystkie zalety zdalnego serwera, a pracę wykonuje profesjonalny pracownik, którego nie trzeba zatrudniać i przydzielać osobnego miejsca pracy.

Czy są bezpłatne usługi

Nie wszyscy użytkownicy są skłonni zapłacić pieniądze pierwszej napotkanej firmie. Zanim to zrobią, chcą się upewnić, że nie dojdzie do żadnych nieprzewidzianych okoliczności. Dlatego szukają darmowych rozwiązań i najczęściej je znajdują. Na przykład popularne jest „Prowadź interesy”, gdzie nie są wymagane żadne płatności za pracę.

Jednak to rozwiązanie ma również wadę - ograniczoną funkcjonalność. Tak, osoba może bez problemu prowadzić księgowość, ale nie będzie mogła generować raportów dla fiskusa, wchodzić w interakcje z magazynem itp. Jedyne, co jest dostępne, to tworzenie sald zerowych, reszta będzie musiała zostać zapłacona.

W przypadku usług rosyjskich wszystko jest inne, nie ma bezpłatnych taryf, ale są okresy próbne. Niektóre organizacje oferują korzystanie z konta osobistego przez jeden miesiąc, po którym następuje obciążenie środków. Inne umożliwiają testowanie przez 2-3 miesiące. W takim czasie przedsiębiorca z łatwością zidentyfikuje pozytywne i negatywne aspekty współpracy z organizacją.

Nawet dla początkującego indywidualnego przedsiębiorcy lub LLC są bonusy. Ze względu na to, że nowe firmy nie mają żadnych skomplikowanych dokumentów, początkowy koszt usług księgowych online zaczyna się od 300-500 rubli miesięcznie, co jest dostępne dla każdego biznesmena.

Nawet w tym przypadku nastąpi okres testowy, który pozwoli w pełni ujawnić funkcjonalność usługi. Jeśli użytkownikowi wszystko się podoba, a wszystkie niezbędne narzędzia są obecne, wówczas abonament można odnowić na rok i najczęściej z dużym rabatem.

Nie powinieneś jednak rozwodzić się tylko nad jednym zasobem, ważne jest, aby przestudiować każdy z nich. Oceń, jak szybko reaguje personel pomocy technicznej i jak ostrożnie traktują dokumentację.

Nie wolno nam zapominać, że istnieją nowicjusze świadczące usługi księgowe online, mogą tam pracować niedoświadczeni ludzie, a strona czasami się zawiesza, co negatywnie wpływa na dostęp.

Poza usługami księgowymi online outsourcery oferują również bezpłatny okres miesięczny. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, biznesmen będzie mógł w pełni ocenić możliwości i narzędzia tego zasobu, po czym wyciągnie właściwe wnioski.

Główne parametry przy wyborze księgowości online

Przedsiębiorca będzie musiał poświęcić trochę czasu, aby znaleźć opcję wysokiej jakości. W końcu znalezienie dobrej usługi nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Jeśli wpiszesz „Księgowość internetowa” w pole wyszukiwania, znajdziesz ponad 7 milionów wyników. Lepiej wybrać wiarygodnego dostawcę, który gwarantuje bezpłatny / próbny okres i posiada wszystkie niezbędne narzędzia.

Należy również pamiętać o ogólnych rekomendacjach selekcyjnych, które pomogą w znalezieniu optymalnej organizacji w jak najkrótszym czasie.

 • Pierwszą rzeczą do zrobienia jest upewnienie się, że firma pracuje ze wszystkimi wymaganymi raportami i dokumentami. Pozwoli ci to określić, czy podczas współpracy wystąpią jakieś trudności, czy nie.
 • Drugie zalecenie polega na sprawdzeniu, jak często wykonywane są kopie zapasowe. Jest to ważne, ponieważ wykonanie kopii zapasowej w odpowiednim czasie może uchronić duże organizacje przed problemami. Powinieneś zapytać, gdzie są przechowywane kopie zapasowe, ponieważ niektóre zasoby są przenoszone na oddzielny serwer.
 • W jakie dni działa pomoc techniczna i czy są dni wolne. W końcu pomoc specjalisty może być potrzebna w dowolnym momencie.Co więcej, nie wszyscy biznesmeni żyją zgodnie z czasem moskiewskim.
 • Znajdowanie centrów danych. Niektórzy przedsiębiorcy celowo szukają firm, w których serwery znajdują się wyłącznie za granicą. Dla innych, zwłaszcza tych, którzy współpracują z państwem, ważne jest, aby wszystkie informacje znajdowały się tylko na terytorium Rosji.
 • Dostępność rekompensat za różne problemy na serwerze lub z powodu utraty informacji bez winy użytkownika.
 • Dowiedz się, jaka ochrona antywirusowa jest używana i jak niezawodnie chroni dane osobowe i dokumentację. Który z pracowników ma dostęp itp.
 • Powinieneś także poszukać w Internecie recenzji pracy tej lub innej opcji. Możesz zapytać znajomych, którzy współpracowali lub nadal pracują w określonej organizacji.
 • Powinieneś dowiedzieć się, które tryby pracy są obsługiwane i jakie opcje istnieją. Gdy firma ma ograniczoną funkcjonalność, może to negatywnie wpłynąć na rozwój firmy. W końcu z biegiem czasu będziesz potrzebować nie tylko księgowości, ale także doradztwa personalnego. Nie możemy o tym zapominać.

Ranking najlepszych księgowych online

Kontur.Accounting i Kontur.Elba

Zasoby mają prosty interfejs użytkownika. Obie usługi są w stanie zastąpić księgowego, zarówno w małych, jak i średnich firmach, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze i wyeliminować niektóre błędy. Funkcjonalność drugiej opcji to fakturowanie i raportowanie.

Dzięki temu programowi możesz łatwo obliczyć płace i podatki. Dla wygody jest dobry kalkulator działający online, istnieje opcja rozpoznawania faktur, co jest wygodnym rozwiązaniem. Bezpłatny okres trwa jeden miesiąc. Dzięki temu przedsiębiorca będzie mógł w pełni docenić wszystkie zalety tej opcji.

Zalety:

 • Rozpoznawanie faktur;
 • Wygodny interfejs;
 • Całkowicie zastępuje księgowego;
 • Wydajność;
 • Miesięczny okres próbny.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Przycisk

Ta opcja jest odpowiednia dla początkujących przedsiębiorców, którzy nie mają wykształcenia księgowego i prawnego. Konsultacje przeprowadzane są zdalnie przez doświadczonych pracowników.

Dzięki Button prowadzenie biznesu stanie się znacznie łatwiejsze. Funkcjonalny interfejs i kilka dodatkowych funkcji pozwala na łatwe przeprowadzanie zarówno księgowych, jak i niektórych decyzji personalnych.

Są porady prawne, a także pomoc w znalezieniu kompetentnych pracowników. Jedyną wadą rozwiązania jest brak okresu próbnego, co może nie podobać się niektórym użytkownikom. Ale jeśli wierzyć recenzjom, jest to usługa wysokiej jakości z dobrym i profesjonalnym personelem.

Zalety:

 • Wydajność;
 • Intuicyjny interfejs;
 • Konsultacje prawne;
 • Odpowiedni dla początkujących;
 • Pomoc w zatrudnieniu.

Niedogodności:

 • Nie ma znaczących.

Mój biznes

Jedna z najlepszych usług chmurowych, przeznaczona do samodzielnego prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych. Dzięki tej usłudze przedsiębiorca może łatwo stworzyć dokumenty dla każdej organizacji rządowej.

Usługa pozwala na stworzenie indywidualnego kalendarza podatkowego, istnieje ponad 10 000 szablonów ułatwiających użytkowanie. Z zasobu mogą korzystać zarówno małe firmy, jak i sklepy internetowe czy hurtownie.

Dla większej wygody obsługiwany jest system inwentaryzacji. Zapewniona jest interakcja z wieloma rosyjskimi bankami, a także kasami online, co umożliwia korzystanie z narzędzia z różnych stron. Dla niektórych użytkowników funkcja rozpoznawania dokumentów będzie odpowiednia, jest również dobrze zaimplementowana.

Istnieje okres próbny, który trwa trzy dni lub 2 tygodnie. Wszystko zależy od wybranego trybu pracy. Chociaż termin nie jest tak długi, wystarczy zapoznać się z głównymi aspektami pracy. Wszelkie raportowanie można wykonać samodzielnie lub powierzyć specjalistom firmy. Takie rozwiązanie oszczędza czas i wysiłek.

Zalety:

 • Elastyczne wsparcie;
 • 10000 szablonów;
 • Współpracuje z dużymi bankami;
 • Istnieje outsourcing.

Niedogodności:

 • Krótki okres próbny.

Buchsoft Online

Usługa różni się tym, że ma korzystny plan taryfowy. Na przykład koszt pakietu podstawowego, który zawiera tylko podstawowe funkcje, to tylko 1900 rubli rocznie, co jest niewielką kwotą w porównaniu z konkurentami. Obliczenia przeprowadza sam przedsiębiorca, nie ma w tym nic skomplikowanego, jeśli masz specjalistyczne wykształcenie.

Istnieje możliwość wysyłania raportów online, w tym celu należy skorzystać ze specjalnego czatu. Po przesłaniu przez użytkownika wszystkich niezbędnych dokumentów eksperci szybko odpowiedzą na pytania i rozwiążą problem. Koszt usługi jest opłacony, nie wolno nam o tym zapomnieć.

Pozytywnym punktem jest dostępność bezpłatnego okresu próbnego, to 3 miesiące, co jest zaletą, ponieważ większość firm zapewnia go od 2 tygodni.

Zalety:

 • Możliwość przesyłania raportów w czasie rzeczywistym;
 • Szybka pomoc ekspertów;
 • Opłacalny plan taryfowy;
 • 3 miesiące okresu testowego;
 • Wygodny interfejs użytkownika.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Niebo

Wygodne i niezawodne narzędzie do prowadzenia księgowości online z dowolnego miejsca na świecie. Usługa została zaprojektowana z uwzględnieniem wymagań i dostosowana do popularnych operacji. Nie ma tutaj żadnych konkretnych i niepotrzebnych obliczeń.

Zasób można wykorzystać do niemal każdego celu, w tym do systemów podatkowych. Dzięki niemu wykład do aparatu państwowego będzie łatwiejszy i zajmie minimum czasu.

Istnieje interakcja z niektórymi popularnymi bankami, co jest preferowanym rozwiązaniem. Istnieje okres testowy, którego czas trwania wynosi 2 tygodnie.

Zalety:

 • Wygodny system komputerowy;
 • Lekka praca;
 • Nadaje się do tworzenia dokumentów dla organów podatkowych;
 • 2-tygodniowy okres próbny.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Finguru

Wygodna opcja, która wymaga minimum kroków do pracy. Użytkownik musi tylko zrobić zdjęcie określonego dokumentu, a następnie przesłać je za pomocą specjalnej aplikacji. Podchodzi do sprawy doświadczonego księgowego, który w jak najkrótszym czasie dokona wszystkich niezbędnych obliczeń.

Praca wykonywana jest zdalnie. Przedsiębiorca może w każdej chwili skorzystać z pomocy, która pomoże szybko rozwiązać problemy. Nawet jeśli nagle nadejdzie rządowy audyt, biznesmen zawsze zwróci się do osobistego księgowego, korzystając z wygodnego komunikatora. Pozwala to na opracowanie planu eliminacji niektórych problemów w krótkim czasie.

Zalety:

 • Wygoda;
 • Szybkie odpowiedzi na pytania;
 • Przystępny koszt;
 • Odpowiedni dla każdego przedsiębiorcy.

Niedogodności:

 • Brak okresu próbnego.

Księgowość 1C „Na żywo!”

Wysokiej jakości i niedrogi zasób popularnej firmy, opracowany na podstawie programu 1C. Osobliwością tej opcji jest to, że umożliwia ona szybką i zdalną pracę. Wszelkie problemy i operacje księgowe zostaną rozwiązane. Istnieje kilka planów taryfowych, każdy różniący się funkcjonalnością i dodatkowymi funkcjami, co pozwoli na dobranie optymalnego rozwiązania dla każdego przedsiębiorcy.

Przeniesienie bazy danych i podstawowej dokumentacji odbywa się bez dodatkowych kosztów, co jest zaletą. Do przechowywania informacji przydzielane jest 5 GB przestrzeni w chmurze, ale w razie potrzeby można ją zwiększyć o określoną kwotę. Posiada własny serwer 1C, co pozytywnie wpływa na wygodę i niezawodność.

Aby bardziej szczegółowo wyciągnąć wnioski dotyczące działania zasobu, istnieje tygodniowy okres próbny, który ma wszystkie niezbędne opcje.

Zalety:

 • Popularna usługa;
 • Dostęp w dowolnym momencie;
 • 5 GB miejsca w chmurze;
 • Kilka planów taryfowych;
 • Funkcjonalność.

Niedogodności:

 • Nie ma znaczących.

Scloud

Przemyślany zasób, który umożliwia przeniesienie wszystkich informacji z komputera do zdalnego serwisu, a następnie pracę z dowolnego miejsca na laptopie, telefonie lub tablecie. Istnieje kilka planów taryfowych, które pozwalają wybrać najlepszą opcję dla konkretnej sytuacji.

Usługa jest całkowicie zrozumiała dla początkujących i profesjonalnych przedsiębiorców. Nie będzie żadnych trudności, a jeśli pojawią się jakieś problemy, wsparcie techniczne pomoże uporać się z powstałym problemem w minimalnym czasie.

Bezpłatny okres trwa 14 dni, co wystarczy, aby wyrobić sobie pozytywną opinię o funkcjonalności tej oferty.

Zalety:

 • Sterowanie smartfonem;
 • Prosty interfejs;
 • Szybkie wsparcie techniczne;
 • Odpowiedni dla początkujących;
 • Kilka planów taryfowych.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Księgowość online jest odpowiednia dla doświadczonych przedsiębiorców i początkujących. W pracy z zasobami nie ma nic trudnego, wystarczy znać główne punkty prowadzenia ewidencji i sporządzania dokumentów. Nawet jeśli pojawią się problemy w procesie współpracy z określonym zasobem, zawsze można je rozwiązać przy pomocy wsparcia technicznego lub prawnego. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z księgowości online, opisane w rankingu lub ciekawsze sugestie, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *