Najlepsze internetowe edytory zdjęć na rok 2020

0

We współczesnym świecie żadne, nawet najwyższej jakości zdjęcie nie jest kompletne bez obróbki. Większość edytorów zdjęć pozwala przekształcić dowolną ramkę jednym lub dwoma kliknięciami, podkreślając i podkreślając główną ideę obrazu. Programiści tworzą coraz więcej różnorodnych programów, które pozwalają na pracę z materiałem fotograficznym. Część aplikacji można pochwalić, a niektórych redaktorów nie należy nawet nakładać na Twoje zdjęcie. Aby pomóc użytkownikowi znaleźć idealny program, redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Ciebie ranking najlepszych internetowych edytorów zdjęć na rok 2020.

Co to jest

Edytory zdjęć online to programy, które pozwalają na szybką korektę ramki bez konieczności instalowania aplikacji na komputerze lub telefonie. Za takie aplikacje można zapłacić - za korzystanie z ich możliwości trzeba będzie zapłacić. Istnieją również darmowe edytory - użytkownik może dowolnie korzystać z wszystkich treści. Istnieją jednak programy typu shareware. Oznacza to, że mogą zawierać usługi premium, za które należy zapłacić. Najczęściej płatność dokonywana jest raz w roku lub miesiącu, więc użytkownik subskrybuje płatne treści.

Opcje edytora

Abyś mógł na profesjonalnym poziomie obrabiać materiał fotograficzny, edytor musi zawierać w swoim interfejsie szereg określonych funkcji. Jeśli funkcjonalność programu jest ograniczona do niewielkiej liczby opcji, nie zalecamy korzystania z takiej aplikacji - w tym przypadku trudno będzie osiągnąć dobry wynik.

Jakie opcje powinny znajdować się w edytorze zdjęć?

 • Kadrowanie - funkcja ta pozwala na zmianę rozmiaru obrazu, dzięki czemu użytkownik może usunąć wszystkie zbędne elementy z ramki. Podczas kadrowania na zdjęcie nakładana jest siatka, która pozwala sprawdzić poprawną kompozycję.
 • Wyrównanie - ta opcja pozwala skorygować zablokowany horyzont. Jeśli wykonasz wyrównanie w pionie, możesz podkreślić obiekt w ramce, na przykład powiększyć koronę drzew.
 • Ekspozycja - czyli zabawa światłem. Jeśli twoja ramka jest zbyt ciemna lub odwrotnie, prześwietlona, ​​po prostu przesuń suwak w żądaną stronę, aż uzyskasz pożądany efekt. Najważniejsze, żeby nie przesadzać z przetwarzaniem. Ponadto ten parametr ma kilka elementów podrzędnych. Przy odpowiednich umiejętnościach użytkownik może dostosować części czarne, białe i cienie.
 • Hałas - pozbycie się tego wskaźnika będzie trudniejsze, nie wszystkie bezpłatne wersje edytorów zdjęć mają tę opcję. Redukcja szumów pomoże poprawić jakość zdjęć. Jeśli nie chcesz korygować tej wady, kup droższy aparat lub mocniejszy obiektyw.
 • Balans bieli - pozwoli Ci usunąć zażółcenia tam, gdzie nie powinno.
 • Korekcja koloru - podobny wskaźnik pozwala na zwiększenie lub zmniejszenie nasycenia i jasności danego odcienia. Ponadto użytkownik może całkowicie zmienić kolor określonego obiektu na zdjęciu, obracając suwak. Na przykład od pomarańczowego do czerwonego i odwrotnie.
 • Jasność i nasycenie - te parametry działają również z kolorem na zdjęciu, tylko korekta w tym przypadku zostanie zastosowana do całego zdjęcia jako całości.
 • Temperatura - spadek lub wzrost tego wskaźnika spowoduje, że zdjęcie stanie się zimniejsze lub cieplejsze.W takim przypadku każdy użytkownik niezależnie wybiera żądaną opcję. Najważniejsze, żeby nie przesadzić, w przeciwnym razie możesz uzyskać ramkę, w której jest zbyt wiele żółtych lub niebieskich odcieni.
 • Ostrość - pozwala na uwydatnienie obiektów i ich intensywności na zdjęciu.
 • Naprawianie błędów to bardzo przydatna funkcja. Czasami pozwala usunąć niepotrzebne osoby ze zdjęć, samochodów i innych niepotrzebnych przedmiotów. Nie zawsze jest możliwe usunięcie defektów bez zniekształcania ramy; w takim przypadku wymagany jest dokładniejszy retusz.

Aby nie spędzać całego dnia na przetwarzaniu materiału fotograficznego, wiele edytorów wyposażono w funkcję tworzenia presetów. Ustawienia wstępne to zestaw ustawień, które użytkownik kompiluje i przechowuje w pamięci programu. Możesz także stworzyć krzywą z ustawieniami, takie podejście pozwoli na dokładniejszą i bardziej profesjonalną edycję obrazu. Metoda jest dobra, ale nie nadaje się dla początkujących.

do tego

Dobry edytor zdjęć powinien umożliwiać nie tylko pracę z powyższymi parametrami. Często programiści dodają do niego filtry, które natychmiast przekształcą ramkę. Fajnie też, że funkcjonalność aplikacji pozwala na dodawanie do zdjęć ramek, winiet i innych efektów specjalnych. Należy tylko pamiętać, że w latach 2020-2020 nadmierne retuszowanie zdjęcia nie jest mile widziane. Przetwarzanie powinno być minimalne, bez nadmiaru filtrów, efektów i nakładek. Podczas edycji ramek postaw na naturalność.

Poniżej możesz zobaczyć najlepsze oprogramowanie do retuszu zdjęć. Lista została opracowana z uwzględnieniem recenzji zarówno zwykłych użytkowników, jak i profesjonalnych fotografów.

Ranking najlepszych internetowych edytorów zdjęć na rok 2020

Pixlr

Wysoce funkcjonalna aplikacja, która pozwala użytkownikowi w pełni wyrazić swoją kreatywność. Jeśli aktywnie korzystasz z Photoshopa, opanowanie tego edytora nie będzie trudne ze względu na podobieństwo interfejsów. Do plusów należy również obecność języka rosyjskiego w menu, więc użytkownik nie będzie miał trudności ze zrozumieniem ustawień.

Możliwości edytora zapewniają pracę z warstwami, można też wykonać napisy na zdjęciu, zmienić tło, obramowanie, nanieść wypełnienie czy po prostu narysować coś na zdjęciu. W ten sposób możesz ożywić swój strzał w ciągu kilku minut. Usunięcie wady z ramy jest teraz również łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nawet duży obiekt można łatwo usunąć bez utraty jakości zdjęcia. Oczywiście jest wystarczająco dużo filtrów i naklejek na każdy gust, a ciągłe aktualizacje tych opcji zapewnią różnorodność przetwarzania. Program jest również wyposażony w możliwość ekspresowej obróbki w celu szybkiej i minimalnej korekty. Jeśli nie miałeś czasu na dokończenie kadru, możesz spokojnie odłożyć retusz na dogodny czas. Program zapamięta, gdzie skończyłeś. Po prostu otwórz aplikację i kontynuuj pracę.

Zalety:

 • wiele możliwości;
 • dostęp do wszystkich funkcji;
 • odpowiedni dla początkujących;
 • wiele formatów graficznych;
 • obróbka obrazu na profesjonalnym poziomie.

Niedogodności:

 • reklama w wersji bezpłatnej.

Fotor

Ta aplikacja składa się z pięciu bloków edycyjnych. Pierwszy blok zawiera główne parametry przetwarzania: kadrowanie, jasność, nasycenie. Drugi blok to filtry i różne efekty. W tym bloku użytkownik może wykonać ramkę w kolorze czarno-białym, można dodać flarę, flarę, ramkę. Trzeci blok to retusz. Na przykład możesz zmienić kształt twarzy, ust, nosa. Możesz również nałożyć makijaż, zmienić fryzurę i kolor włosów. Ta cecha jest szczególnie doceniana przez dziewczyny - teraz nie trzeba tracić czasu na kosmetyki przed sesją zdjęciową. Program sam naprawi wszystko. Czwarta grupa narzędzi umożliwia wykonanie napisów na zdjęciu, a piąta - zapisanie powstałego materiału.

Jeśli jesteś osobą kreatywną, ten program zachwyci Cię możliwościami tworzenia kolaży. Duży wybór pocztówek na każdą okazję, naklejek i naklejek ożywi każdą ramkę. Ponadto deweloper dodał do edytora funkcję klonowania.Pozwoli w łatwy sposób pozbyć się wady w kadrze, a użytkownik nie musi robić wielu zdjęć pod rząd. Interfejs jest bardzo przejrzysty, nawet początkujący szybko zrozumie przetwarzanie. W razie potrzeby gotowy materiał można natychmiast przesłać do sieci społecznościowych.

Zalety:

 • wiele funkcji;
 • łatwość użycia;
 • wiele efektów.

Niedogodności:

 • płatne treści;
 • reklama;
 • bez szczotek.

Polarr

Jeśli jesteś początkującym w dziedzinie retuszu zdjęć, ale naprawdę chcesz nauczyć się obrabiać materiał o wysokiej jakości, ten program będzie Twoim najlepszym przyjacielem po drodze. Przy pierwszym uruchomieniu edytora użytkownik otrzyma szczegółowe instrukcje i przewodnik krok po kroku, jak używać jednego lub drugiego parametru. Również dla bardziej skrupulatnych użytkowników programiści stworzyli kanał YouTube, na którym można uzyskać wiele przydatnych informacji online.

Obszar roboczy programu podzielony jest na dwie strefy: dla początkujących i profesjonalistów. Ponadto, dla większej wygody, usługa umożliwia połączenie się z magazynem w chmurze i przesłanie dowolnego zdjęcia z dowolnego urządzenia do obróbki. Interfejs jest prosty i intuicyjny, wybór filtrów jest ogromny. Do pełnoprawnego retuszu użytkownik będzie potrzebował tylko kilku kliknięć, co jest bardzo wygodne, ponieważ nie zawsze jest dużo wolnego czasu na pracę z materiałem fotograficznym.

Edytor jest kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi, dostępnych jest również kilka formatów graficznych i szybkie przesyłanie zdjęć do sieci społecznościowych.

Zalety:

 • szczegółowe instrukcje;
 • szeroki wachlarz możliwości;
 • wiele efektów.

Niedogodności:

 • dostępność płatnych treści.

Photopea

Ten program jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników. Możliwości serwisu pozwalają nie tylko na wykonanie podstawowego retuszu materiału, ale także na tworzenie prezentacji, stron internetowych i ilustracji. Kolejną zaletą jest dostępność aplikacji offline. W ten sposób użytkownik oszczędza ruch i nie jest zależny od połączenia internetowego. Usługę można łatwo uruchomić z dowolnego urządzenia iz dowolnego systemu operacyjnego bez instalowania dodatkowych wtyczek.

Wybór narzędzi jest ogromny, dlatego ten edytor jest szczególnie ceniony przez profesjonalnych fotografów i blogerów. Do najważniejszych funkcji należy praca z kilkoma zdjęciami jednocześnie, edycja słów, obecność czcionek i pędzli, możliwość tworzenia własnych czcionek i pędzli autorskich, szeroka gama filtrów i efektów. W celu szybkiej korekty dostępna jest opcja klawisza skrótu. Niestety usługa jest płatna i nie obejmuje bezpłatnego okresu próbnego.

Zalety:

 • Skróty klawiszowe;
 • zapisywanie w kilku formatach;
 • profesjonalna obróbka zdjęć.

Niedogodności:

 • wszystkie funkcje są płatne;
 • nie nadaje się dla początkujących.

Picmonkey

Bardzo ciekawa i łatwa w użyciu aplikacja. Usługa zawiera wszystkie niezbędne funkcje do retuszowania ramek, a mianowicie: korekcję kolorów, naświetlanie, temperaturę itp. Ponadto użytkownicy mogą tworzyć własne wizytówki, kolaże, pocztówki. Do gotowych zdjęć można zastosować szereg efektów, wśród nich są dość oryginalne propozycje. Zdjęcia można ozdobić według predefiniowanych wzorów. Jeśli chcesz, możesz dodać tekst do ramki, czcionki do tego można wybrać według własnego uznania.

Jeśli pracujesz nad materiałem fotograficznym w zespole, możesz łatwo go wspólnie przetworzyć. Ponadto możecie przesyłać sobie wzajemnie uwagi i pomysły do ​​poprawek. Ta usługa pozwala na swobodną edycję zdjęć przy użyciu dowolnych narzędzi i metod, ale bez płatnej subskrypcji nie będziesz mógł zapisać wyniku. Możesz jednak skorzystać z 7-dniowej wersji próbnej, aby docenić wszystkie funkcje. Ponadto niektórzy użytkownicy nauczyli się omijać to ograniczenie, na przykład robią zrzut ekranu z gotowym wynikiem.

Zalety:

 • prosty interfejs;
 • wiele możliwości;
 • oryginalne efekty.

Niedogodności:

 • płatna subskrypcja.

BeFunky

I kolejna aplikacja bogata w filtry i efekty. Ponadto usługa ta jest w stanie nie tylko ozdobić i przekształcić dowolny obraz, ale także stać się doskonałym narzędziem do projektowania graficznego.Dlatego program jest odpowiedni zarówno dla zwykłych użytkowników, jak i fotografów, blogerów i specjalistów z zakresu grafiki komputerowej.

Chociaż usługa jest ograniczona do płatnych treści, zawiera imponującą listę bezpłatnych narzędzi. Na przykład możesz bezpiecznie edytować ekspozycję, kontrast, ostrość i inne parametry. Dostępna jest również obróbka portretowa, która może nie tylko wyeliminować efekt czerwonych oczu lub wybielić zęby, ale także radykalnie zmienić wygląd. Nałóż makijaż, zmień kolor oczu i włosów, powiększ usta, eksperymentuj ze swoim wyglądem.

Nie wiesz, jak używać retuszu lub masz na to mało czasu? Użyj funkcji autoregulacji. Biblioteka efektów jest również reprezentowana przez różnorodne ramki, pocztówki, naklejki. W programie można znaleźć gotowe pomysły na zdjęcia i ożywić je. Usługa integruje się z sieciami społecznościowymi i działa na dowolnym systemie operacyjnym. Wady obejmują zbyt wiele treści reklamowych.

Zalety:

 • wiele narzędzi;
 • ogromna ilość narzędzi do animowania zdjęcia.

Niedogodności:

 • płatne opcje;
 • nadmiar reklamy.

Sumopaint

Serwis półprofesjonalny to jeden z liderów popularności wśród użytkowników. Narzędzia w aplikacji wystarczą do wysokiej jakości korekcji obrazu. Filtry i efekty zadowolą również najbardziej wyrafinowanego użytkownika. Ponadto możesz łatwo spełnić swoje kreatywne potrzeby dzięki możliwości tworzenia rysunków i eksperymentowania z kolorami.

Efekty specjalne programu są dość oryginalne, napisy na zdjęciach są łatwe do wykonania, gotowe prace można bez problemu udostępnić znajomym mailowo. Możesz także wyświetlić wynikowe wyniki, aby wszyscy mogli je zobaczyć w samej usłudze. Lokalni użytkownicy mają rację i udzielają informacji zwrotnych. Wszelka krytyka jest konstruktywna i wyrażona w pozytywny sposób. Zgadzam się, początkujący artyści i fotografowie będą bardzo wygodnie tworzyć w takiej atmosferze.

Zalety:

 • możliwość dzielenia się personelem;
 • wiele efektów;
 • prosty interfejs.

Niedogodności:

 • są płatne treści.

Wstążka

I jeszcze jedna aplikacja do tworzenia rysunków i edycji zdjęć. Serwis posiada zwyczajny zestaw narzędzi, filtrów i efektów. Zawsze znajdziesz także tematyczne dekoracje świąteczne.

Interfejs jest prosty i intuicyjny, tworzenie niestandardowych pocztówek i kolaży nie wzbudzi wątpliwości nawet dla początkujących. Program jest również wyposażony w funkcję klonowania, dzięki czemu użytkownik może w łatwy sposób poprawić usterkę lub usunąć dodatkowy obiekt na obrazie bez utraty jakości.

Podobnie jak większość redaktorów, ten program ma ograniczoną zawartość. Aby odblokować jego część wystarczy zarejestrować się w aplikacji. Ale za resztę możliwości będziesz musiał zapłacić.

Zalety:

 • wielofunkcyjność;
 • świąteczna dekoracja tematyczna.

Niedogodności:

 • płatne funkcje.

Jeśli miałeś doświadczenie w korzystaniu z programów opisanych w ocenie, napisz swoją opinię w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *