Najlepsze kasy online w 2020 roku

1

Kasa online to wyspecjalizowane narzędzie do rejestrowania transakcji między kupującym a sprzedającym. Zgodnie z ustawą federalną 54-FZ jej stosowanie jest obowiązkowe dla prawie wszystkich przedsiębiorców. Jednocześnie wiele osób nie rozumie, co to jest, do czego służą kasy fiskalne online i które urządzenie lepiej kupić. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd najlepszych kas online w 2020 roku.

Cel i zasada działania

Płatność online jest konieczna zarówno w przypadku małego sklepu, jak i dużego sprzedawcy. Pełni kilka ważnych funkcji:

 • przekazuje informacje o transakcji gotówkowej do Federalnej Służby Podatkowej;
 • drukuje paragony papierowe i wysyła ich wersje elektroniczne do klientów (e-mailem lub telefonicznie);
 • przechowuje informacje o każdym zakupie na dysku fiskalnym.

Zamówienie kasy online jest dość proste. W trakcie operacji urządzenie, które jest stale podłączone do Internetu szyfruje dane i przekazuje je do pośrednika danych fiskalnych (operatora). Z kolei OFD weryfikuje informacje i tworzy atrybut fiskalny - unikalny numer paragonu fiskalnego. Jest przekazywany do kasjera, który wystawia czek z tym numerem i przekazuje go kupującemu. Jednocześnie operator danych fiskalnych przesyła informacje do FSN. Wszystkie te czynności trwają kilka sekund. Zgodnie z danymi podanymi w czeku, konsument może znaleźć go na stronie internetowej OFD lub Federalnej Służby Podatkowej i sprawdzić dane.

Kasa fiskalna online

Standardowa płatność online składa się z następujących głównych elementów:

 • Akumulator podatkowy. Jest to urządzenie umieszczone wewnątrz kasy. Jego funkcją jest rejestracja i przechowywanie informacji o każdym zakupie. Zarejestrowanych danych nie można usunąć ani poprawić, w razie potrzeby może zażądać ich Federalna Służba Podatkowa. Akumulator fiskalny ma okres ważności (15-36 miesięcy), po którym przedsiębiorca musi wymienić go na nowe urządzenie, natomiast stary FN zachowuje się przez 5 lat.
 • Moduł obliczeniowy. Są to wbudowane mikroukłady lub urządzenie zewnętrzne wymagane do przetwarzania i przesyłania informacji o zakupie do OFD.
 • Środki komunikacji. Aby transmitować dane, KKT musi być wyposażony w port Ethernet, modem 2G / 3G lub moduł Wi-Fi. Do połączenia z komputerem, tabletem lub terminalem wymagany jest kabel USB lub Bluetooth.
 • Drukarka pokwitowań. Jest to urządzenie przeznaczone do drukowania papierowych pokwitowań gotówki wystawianych klientowi.
 • Urządzenia wejścia-wyjścia danych: mysz, klawiatura, wyświetlacz. Mogą być wbudowane lub umieszczone na zewnętrznych modułach.
 • Bateria. Jest to opcjonalny element CCP, ponieważ może działać z sieci elektrycznej. W niektórych modelach bateria nie jest zawarta w pakiecie podstawowym, ale można ją dokupić i zainstalować dodatkowo.

Zalety i wady

Zdaniem niektórych kupujących internetowe kasy fiskalne komplikują biznes i nie przynoszą żadnych korzyści.W rzeczywistości tak nie jest: urządzenia nie tylko pozwalają przedsiębiorcy działać zgodnie z prawem, ale także przenoszą biznes na nowy poziom. Oczywiście, jak każdy sprzęt, mają zalety i wady.

Plusy:

 • zmniejszenie liczby kontroli podatkowych;
 • zmniejszenie liczby raportów papierowych;
 • możliwość śledzenia przychodów online, monitorowania pracy sprzedawców i badania statystyk sprzedaży;
 • redukcja kosztów obsługi kas fiskalnych;
 • automatyzacja codziennych procesów roboczych (inwentaryzacja, przyjęcie towaru, przeszacowanie);
 • możliwość drukowania reklam na paragonach;
 • prosty i szybki proces rejestracji sprzętu w Internecie;
 • zwiększenie poziomu ochrony konsumentów (wszystkie informacje o zakupie przechowywane są w pamięci kasy);
 • możliwa integracja z programami księgowymi;
 • KKT dla sklepu internetowego jest w stanie pracować bez udziału pracowników;
 • szeroka gama wyposażenia;
 • możliwość przeniesienia sprzedaży online (na przykład restauracja może uruchomić dostawę jedzenia z płatnością przez Internet).

Wady:

 • dodatkowe koszty związane z koniecznością zakupu nowego sprzętu lub modernizacji istniejącego (kwestia, ile kosztuje kasa internetowa pozostaje znacząca dla wielu firm, zwłaszcza dla małych firm, ale jej zakup jest obowiązkowy dla legalnej działalności);
 • trudności związane z podłączeniem bezpiecznego i szybkiego Internetu, a także wyborem wiarygodnego operatora danych fiskalnych;
 • strata czasu i pieniędzy na szkolenie personelu;
 • prawdopodobieństwo wystąpienia usterek technicznych i awarii podczas pracy kasy, w wyniku których do organów skarbowych mogą dostać się nieprawidłowe informacje.

Jakie są kasy fiskalne online

Współczesny rynek oferuje szeroką gamę kas fiskalnych: budżetowe i drogie, popularne modele i nowości. Każdy rodzaj sprzętu ma swoją własną funkcjonalność, opis i charakterystykę. Aby uniknąć błędów przy wyborze, niedoświadczony kupujący musi zapoznać się z klasyfikacją kas fiskalnych.

Nieruchomy

Jest to technologia kasowa przeznaczona do użytku w określonym punkcie sprzedaży. Takie modele działają w sieci elektrycznej i są zwykle podłączone do przewodowego Internetu. Nie ma możliwości ich transportu, ponieważ są podłączone do komputera, z którego towary są rozładowywane. Stacjonarne kasy fiskalne online umożliwiają podłączenie dodatkowego wyposażenia: wag, monitorów, szuflad kasowych, czytników kodów kreskowych. Stacjonarne kasy fiskalne są odpowiednie w przypadkach, gdy konsument sam przynosi towar do kasy. Znajdują szerokie zastosowanie w sklepach, kawiarniach, hotelach, agencjach rządowych.

mobilny

Są to kompaktowe urządzenia z wbudowanym akumulatorem lub zasilaniem sieciowym. Nie są przeznaczone do dużego przepływu klientów i nadają się do sektora usług, na przykład do sprzedaży objazdowej, taksówek, usług kurierskich.

Fiskalny

Tego typu sprzęt nie może funkcjonować niezależnie. Zarządzane są przez zewnętrzny program kasowy. W rzeczywistości rejestrator fiskalny to drukarka paragonów z zaawansowanymi funkcjami: może nie tylko drukować pokwitowania, ale także wysyłać informacje do Federalnej Służby Podatkowej. Jest odpowiedni dla indywidualnych przedsiębiorców, którzy mają już wszystkie niezbędne oprogramowanie dla swojej firmy.

Systemy POS

Jest to zestaw sprzętu do automatyzacji operacji handlowych. Zawiera jednostkę systemową, rejestrator fiskalny, monitor i klawiaturę. W skład zestawu mogą wchodzić inne urządzenia, takie jak skaner kodów kreskowych, szuflada na pieniądze, waga i wyświetlacz dla klienta.

Do znakowania

Jest to kasa fiskalna wymagana do sprzedaży towarów etykietowanych, takich jak wyroby tytoniowe czy leki. W przeciwieństwie do konwencjonalnych automatów kasowych, może odczytywać kody DataMatrix, drukować pokwitowania specjalnego typu i przekazywać informacje o operacji handlowej do Federalnej Służby Podatkowej, OFD i IS „Honest Sign”. Ponadto takie kasy fiskalne mogą współpracować ze zwykłymi produktami, które nie podlegają etykietowaniu.

Dla EGAIS

Zgodnie z prawem Federacji Rosyjskiej przy sprzedaży produktów zawierających alkohol punkt sprzedaży musi być wyposażony w specjalną kasę internetową kompatybilną z EGAIS. Ceny takiego sprzętu są nieco wyższe niż w przypadku tradycyjnych CCP. Wynika to z bardziej złożonego oprogramowania.

Jak wybrać kasę online

Aby zrozumieć, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie, musisz przestudiować kryteria wyboru CCP:

 • Rodzaj działalności. Dla indywidualnych przedsiębiorców, którzy są właścicielami małych sklepów, ważne jest, aby sprzęt był niedrogi i nie zajmował dużo miejsca. Wystarczy im budżetowy model autonomiczny zasilany siecią lub baterią. W przypadku usług kurierskich, handlu mobilnego i taksówek należy zakupić lekkie i wytrzymałe kasy mobilne. Duzi detaliści z reguły nie oszczędzają pieniędzy i korzystają z systemów POS obsługujących różne programy kontrolne i wyposażonych w terminale do płatności bezgotówkowych.
 • Producent. Istnieje wiele firm, które są gotowe zaoferować konsumentom CCP dla każdego rodzaju działalności. Aby zdecydować, który produkt lepiej kupić od której firmy, warto zapoznać się z oceną wysokiej jakości urządzeń i TOP najlepszych producentów, czytając porady zwykłych kupujących i zalecenia ekspertów. Najlepsi producenci mają zwykle najwyższe oceny i najlepsze recenzje w Internecie.
 • Potrzeba automatyzacji. Przed zakupem zastanów się, czy Twój biznes potrzebuje automatyzacji? Jeśli kasa jest potrzebna tylko do wybicia czeków, niewłaściwe jest kupowanie drogiego sprzętu i przepłacanie za niepotrzebne funkcje.
 • Przepływ klientów. Liczba czeków zależy od liczby kupujących, których kasa będzie codziennie wybijać. Przydatną funkcją jest regulowana szerokość paragonu. Przyda się w przypadkach, gdy będzie zawierał dużo informacji.
 • Program. Kasa online musi być kompatybilna z oprogramowaniem wszystkich innych urządzeń: wagi, terminalu autoryzacyjnego, czytnika kodów kreskowych. W przypadku sprzedaży alkoholu wymagana jest integracja CCP z EGAIS.

Najlepsze kasy online w 2020 roku

Najbardziej niedrogie

Wielu indywidualnych przedsiębiorców, zwłaszcza początkujących, woli kupować niedrogi sprzęt. Popularność takich modeli wiąże się przede wszystkim z ich dostępnością, ponieważ średnia cena za kasy internetowe jest wciąż dość wysoka. Niedrogie urządzenia są proste i sprawdzone w czasie, a co najważniejsze zgodne z ustawą 54-FZ o kasach fiskalnych.

Elwes MF

Przenośny KKT, służący do sprzedaży wszelkiego rodzaju towarów z wyjątkiem mocnych alkoholi, a także w sektorze usługowym i handlu mobilnym. Opakowanie zawiera samo urządzenie, kabel zasilający oraz dokumentację. Dodatkowo można podłączyć skaner kodów kreskowych. Szybkość drukowania drukarki: 45 mm / s. Waga: 0,9 kg.

Koszt: 14320 rubli.

kasa fiskalna Elwes MF

Zalety:

 • jasny wyświetlacz LCD;
 • baza towarowa od 300 szt .;
 • szeroki zakres temperatur (od -20 do +40);
 • lekkość i zwartość;
 • wysoka odporność na wilgoć, ścieranie, zabrudzenia;
 • niska cena.

Niedogodności:

 • słaby zasilacz;
 • niska prędkość drukowania;
 • zestaw nie zawiera kabla do podłączenia do PC;
 • złożone programowanie;
 • Połączenie internetowe tylko przez WI-FI.

KKM Agat 1F z napędem fiskalnym

Proste i niedrogie rozwiązanie rosyjskiej firmy Wab Technology. Urządzenie przeznaczone jest do pracy 3 kasjerów i 16 oddziałów, maksymalna ilość towarów w bazie danych to 1500. Dostępne są 2 opcje transmisji danych: Wi-Fi i GPRS, zasilanie - z sieci lub baterii. Urządzenie dostarczane jest z adapterem, dyskiem z instrukcją obsługi, paszportem i rolką taśmy paragonowej. Ze wszystkich istniejących urządzeń opcjonalnych można podłączyć tylko skaner kodów kreskowych. Szybkość drukowania drukarki: 60 mm / sek. Waga: 0,83 kg.

Koszt: 15590 rubli.

kasa fiskalna KKM Agat 1F z napędem fiskalnym

Zalety:

 • przyjazny interfejs;
 • wysoka prędkość pobierania;
 • długa żywotność baterii (10 godzin);
 • wygoda ładowania papieru;
 • wodoodporna i pyłoszczelna klawiatura;
 • wielofunkcyjne i czytelne klawisze;
 • niska cena.

Niedogodności:

 • duża waga i rozmiar;
 • niewygodne przyciski;
 • przestarzała bateria;
 • niestabilność na pochyłych powierzchniach (śliski materiał);
 • brak kabla USB w zestawie;
 • problematyczna wymiana akumulatora fiskalnego (konieczny demontaż urządzenia).

Pioneer-114F

Opcja budżetowa z możliwościami terminala POS firmy Pioneer Engineering LLC. Działa ze wszystkimi CRF, dane są przesyłane kanałami przewodowymi i bezprzewodowymi (Wi-Fi, Ethernet). Zestaw zawiera kasę fiskalną, zasilacz oraz instrukcję. Istnieje możliwość podłączenia skanera kodów kreskowych, klawiatury (zwykłej lub do terminali POS) oraz szuflady kasowej. Szybkość drukowania drukarki: 7 linii na sekundę. Waga: 0,38 kg.

Koszt: 15940 rubli.

kasa fiskalna Pioneer-114F

Zalety:

 • odporność na zużycie;
 • pyłoszczelna i wodoodporna klawiatura;
 • kolorowy wyświetlacz wieloliniowy;
 • przyjazny interfejs;
 • niezawodny montaż;
 • zwartość i niewielka waga.
 • łatwa wymiana materiałów eksploatacyjnych.

Niedogodności:

 • brak kabla Ethernet w zestawie;
 • brak gniazda na kartę SIM;
 • wagi nie można podłączyć;
 • nie ma możliwości płatności bezgotówkowych;
 • nie nadaje się do pracy z EGAIS.

Mercury-115F

Urządzenie idealnie sprawdza się w małym sklepie, a także w objazdowym handlu i usługach kurierskich. Kompletny zestaw urządzenia zawiera autonomiczną kasę fiskalną, zasilacz, napęd fiskalny oraz rolkę taśmy paragonowej 57 mm. Urządzenie wyposażone jest w moduły Ethernet i Wi-Fi. Istnieje możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń: skanera kodów kreskowych, klawiatury, wagi, pendrive'a. Szybkość drukowania: 7 linii na sekundę. Waga: 1,2 kg.

Koszt: 17500 rubli.

kasa fiskalna Mercury-115F

Zalety:

 • wielofunkcyjność;
 • wbudowana bateria;
 • szeroki zakres temperatur (od -20 do +40);
 • kompaktowy rozmiar;
 • jasny 8-cyfrowy wyświetlacz;
 • wodoodporna klawiatura;
 • prosta wymiana taśmy paragonowej;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • niska prędkość drukowania drukarki;
 • mała komora na rolkę papieru termicznego;
 • wielka waga.

ATOL 91F 50475

Prosty i wszechstronny model przeznaczony dla prywatnych przedsiębiorców z segmentu budżetowego. Nadaje się do sklepów o małym natężeniu ruchu, punktów gastronomicznych, salonów kosmetycznych, kawiarni, handlu namiotem lub na targu. Idealny dla indywidualnych przedsiębiorców na UTII. Urządzenie posiada duży wybór interfejsów do przesyłania informacji do OFD: Wi-Fi, 2G, Bluetooth, Ethernet. Zestaw zawiera kasę fiskalną, kabel USB, zasilacz, taśmę paragonową oraz dokumenty. Możliwe dodatkowe podłączenie wagi elektronicznej, czytnika kodów kreskowych, szuflady kasowej. Szybkość drukowania: 50 mm / s. Waga: 0,39 kg.

Koszt: 18450 rubli.

Kasa fiskalna ATOL 91F 50475

Zalety:

 • przejrzysty interfejs;
 • obecność konta osobistego;
 • przystępność cenowa;
 • łatwość użycia;
 • zwartość i lekkość;
 • autonomiczna praca do 8 godzin.

Niedogodności:

 • niska prędkość drukowania;
 • nie jest przeznaczony do temperatur poniżej -10 stopni;
 • nie ma automatycznego odcinacza czeków.

Na tablecie

Takie urządzenie to inteligentny terminal, który może zastąpić analityka, marketera i eksperta od towarów. Jego możliwości nie ograniczają się do drukowania czeków elektronicznych i przesyłania danych do Federalnej Służby Podatkowej. Jest to urządzenie z funkcją prowadzenia ewidencji i inwentaryzacji, analizy efektywności pracy personelu oraz kontroli ruchu towarów. Znacznie ułatwia pracę współczesnemu biznesmenowi.

ATOL Sigma 10

Stylowy i wygodny model z dużym 10-calowym wyświetlaczem. Została uhonorowana nagrodą Red Dot za najlepsze wzornictwo przemysłowe. Urządzenie jest odpowiednie dla małych i średnich firm. Jest w stanie wytrzymać nawet intensywne obciążenia. Urządzenie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1, posiada 4 porty USB, 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci flash. Dane są przesyłane do OFD przez Wi-Fi, Bluetooth i kabel Enternet. Możliwe jest podłączenie szuflady kasowej i czytnika kodów kreskowych. Szybkość drukowania drukarki: 100 mm / s.

Koszt: 19100 rubli.

kasa fiskalna ATOL Sigma 10

Zalety:

 • kompaktowy rozmiar;
 • regulacja kąta nachylenia ekranu;
 • automatyczne odcinanie taśmy paragonowej;
 • wysoka prędkość druku;
 • szybka rejestracja konta;
 • duży wyświetlacz;
 • wydajny procesor.

Niedogodności:

 • krótki czas pracy na baterii (30 minut);
 • płatne oprogramowanie;
 • kilka portów USB do pracy stacjonarnej.

Axi 5F (aQsi5-F) z nabyciem

W skład tego urządzenia wchodzą wszystkie niezbędne do prowadzenia działalności urządzenia: kasa fiskalna, napęd fiskalny, czytnik kart bankowych, drukarka i skaner. Model posiada czterordzeniowy procesor MediaTek MTK6737, istnieje możliwość podłączenia do sieci poprzez Wi-Fi oraz 3G. Kasa jest uniwersalna i odpowiednia dla każdego rodzaju działalności. Szybkość drukowania drukarki: 70 mm / s.

Koszt: 23900 rubli.

kasa fiskalna Axi 5F (aQsi5-F) z nabyciem

Zalety:

 • mały rozmiar i niewielka waga;
 • oryginalny czarno-biały design;
 • duży i jasny ekran;
 • czuły touchpad;
 • może być używany nawet w rękawiczkach lub mokrych rękach;
 • druk wysokiej jakości;
 • czytanie wszelkich kodów;
 • integracja z 1C.

Niedogodności:

 • mała pamięć RAM (1 GB);
 • słabe wsparcie techniczne;
 • możliwe usterki.

Neva-01-F

Sprzęt to gotowe miejsce pracy dla kasjera. Przeznaczony jest do małych sklepów lub handlu detalicznego. Dane są przesyłane przez Wi-Fi, GPRS, Ethernet, Bluetooth. Opakowanie zawiera kasę fiskalną, zasilacz, taśmę paragonową oraz dokumenty. Szybkość drukowania drukarki: 18 linii na sekundę. Waga: 0,5 kg.

Koszt: 26000 rubli.

kasa fiskalna Neva-01-F

Zalety:

 • duży i czuły ekran dotykowy;
 • przyjmowanie płatności bezgotówkowych;
 • możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń;
 • łatwa obsługa i konfiguracja;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • ekran szybko się brudzi;
 • brak skanera kodów kreskowych;
 • możliwe usterki.

Cassatka Mini z napędem fiskalnym

Mobilny model kompaktowy z akwizycją to idealne rozwiązanie dla biznesmenów, którzy nie chcą przepłacać za kilka różnych urządzeń. Maszyna przyjmuje karty z paskiem magnetycznym i chipem. Obsługiwane są popularne metody wypłat: Apple Pay, Android Pay, Samsung pay. Istnieje możliwość podłączenia skanera kodów kreskowych, drukarki oraz wagi. Użytkownik otrzymuje również dostęp do swojego konta osobistego. Szybkość druku drukarki: 65-74 mm / s.

Koszt: 28400 rubli.

kasa fiskalna Kassatka Mini z napędem fiskalnym

Zalety:

 • ergonomiczny styl;
 • powłoka antyrefleksyjna wyświetlacza;
 • łatwa wymiana materiałów eksploatacyjnych;
 • integracja z 1C;
 • nieograniczone dodawanie nomenklatury;
 • tworzenie indywidualnych systemów rabatowych;
 • długa żywotność baterii (12 godzin).

Niedogodności:

 • niska prędkość drukowania;
 • tylko jeden port USB;
 • słabe odwzorowanie kolorów na ekranie;
 • płatne oprogramowanie.

KKM LiteBox 7 wraz z nabyciem

Szybkie płatności online obsługujące EGAIS. Przeznaczony dla handlu detalicznego i objazdowego, usług kurierskich, a także dla segmentu HoReCa. Dane są przesyłane przez Bluetooth, 3G i Wi-Fi. Dodatkowy sprzęt detaliczny jest podłączony za pomocą złączy USB i micro-USB.

Koszt: 33900 rubli

kasa fiskalna KKM LiteBox 7 z nabyciem

Zalety:

 • długotrwała praca bez ładowania (14 godzin);
 • czuły wyświetlacz dotykowy;
 • szeroki asortyment (ponad 700 tysięcy);
 • możliwość płatności bezgotówkowych;
 • elastyczny system rabatów dla kupujących;
 • pracować z usługą w chmurze;
 • regularne aktualizacje oprogramowania;
 • stosunkowo niska cena.

Niedogodności:

 • niewygodna opcja dla handlu mobilnego (zbyt duży ekran);
 • słabe wsparcie techniczne;
 • płatne oprogramowanie.

Niektórzy przedsiębiorcy nie wiedzą, gdzie kupić CCP. To nie jest problem: każdy sprzęt biznesowy można zamówić online w sklepie internetowym, bez marnowania cennego czasu. Nawiasem mówiąc, wszystkie sprawdzone próbki są zgodne z wymogami ustawy 54-FZ. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z kas online przedstawionych w recenzji lub innych ciekawych modeli, powiedz nam o tym w komentarzach.

1 KOMENTARZ

 1. Dziękuję za artykuł.Prawie kupiłem Merkurego, ale b-kasjer powiedział, że Sigma Atol będzie dla mnie bardziej odpowiednia do cateringu. Wziąłem to i wcale tego nie żałuję.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *