Najlepsze kursy online z projektowania wnętrz na rok 2020

0

Projekt wnętrza jest dość pięknym i funkcjonalnym projektem wnętrza pokoju. To proces twórczy, który tworzy niestandardowe rozwiązanie dla każdej przestrzeni mieszkalnej lub biura, jednocześnie łącząc wyjątkowość i wygodę.

Obecnie możliwe jest opanowanie tej specjalności nawet bez odwiedzania instytucji edukacyjnych - całkowicie zdalnie. Co jest całkiem wygodne.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych kursów online z zakresu projektowania wnętrz na 2020 rok.

informacje ogólne

Obszar zawodu architekta wnętrz

Projektant wnętrz to specjalista, który jest w stanie dodać oryginalności wyposażeniu każdego pomieszczenia, wnieść do niego funkcjonalność i styl. Zadania, które stają przed specjalistą, są umownie podzielone na kilka etapów:

 1. Spotkanie z klientem. Na tym etapie odbywa się spotkanie z potencjalnym klientem, zapisywane są jego preferencje. Przede wszystkim specjalista udostępnia portfolio swoich dotychczasowych projektów, a dopiero potem bezpośrednio przechodzi do sprawdzenia miejsca wymagającego rejestracji. Dokonuje pomiarów, oblicza nakład pracy, zadaje pytania wyjaśniające, ile osób będzie mieszkać w pomieszczeniu (jeśli chodzi o dekorację domu, mieszkania). Ostatnim akcentem takiego spotkania jest sformułowanie oferty handlowej, w tym kosztów i terminu. Jeśli klient jest ze wszystkiego zadowolony, obie strony omawiają dalszą współpracę.
 2. Planowanie. Projektant tworzy projekt, którego czas trwania może wahać się od kilku dni do miesiąca. Przez cały ten czas specjalista negocjuje z klientem, poznając wszystkie niuanse i preferencje. Rozwój samego projektu wygląda następująco - tworzone są szkice, rysunki, układy, wprowadzane są niezbędne poprawki. Następnie plan rozmieszczenia mebli, instalacji elektrycznej, rodzaju podłogi itp.
 3. Prezentacja. Po dokonaniu wszystkich niezbędnych zmian ostateczny efekt projektanta uzgadniany jest z klientem, pokazywane są zestawy ilustracji, dzięki czemu klient może zapoznać się z opcją przyszłego projektu pod różnymi kątami.
 4. Rozwój tych. dokumentacja. Ten etap obejmuje przygotowanie pakietu dokumentów, w tym informacji o parametrach, profilach mediów i nie tylko. Ponadto sporządzane są szacunki, w których określona jest ilość wymaganych materiałów.
 5. Kontrola projektu. W większości przypadków ten etap jest rodzajem dodatku.Polega na przekazaniu dokumentacji technicznej ekipie budowlanej, która następnie zrealizuje projekt. Projektant wyraźnie kontroluje przestrzeganie planu (dobór materiałów budowlanych, wyposażenia, mebli, wystroju itp.).

Cechy osobiste specjalisty

 1. Odpowiedzialność. Projektant odpowiada nie tylko za urodę wnętrza, ale także za wygodę mieszkania czy pracy w pomieszczeniu. Jeśli popełniono jakiekolwiek błędy, reputacja specjalisty zostanie zniszczona i jest mało prawdopodobne, aby w przyszłości miał on nowych klientów.
 2. Ciężka praca. Niewątpliwie, aby zrobić coś naprawdę dobrze, trzeba zainwestować dużo czasu i wysiłku. Dotyczy to również aranżacji wnętrz - aby stworzyć wyjątkowy i wysokiej jakości projekt, będziesz musiał pracować długo i starannie.
 3. Towarzyskość. Specjalista w tym zawodzie musi mieć umiejętność prawidłowego i jasnego przekazania myśli. Powinien też umieć słuchać i słyszeć, bo kontakt z klientem i jego preferencje to najważniejszy element pracy projektanta.
 4. Umiejętnośći zarządzania. W procesie realizacji projektu niezbędna jest umiejętność pracy w zespole (estymatorzy, projektanci, zespół konstruktorów). Specjalista musi mieć umiejętności jednoczenia wszystkich członków zespołu, motywowania, prawidłowego rozdzielania zadań i kontrolowania terminów.
 5. Kreatywność. Myśli projektanta powinny być dość niestandardowe, powinien też mieć artystyczny gust i niepowtarzalne spojrzenie na rzeczy, a także w razie potrzeby wymyślić różne niestandardowe wariacje.
 6. Potencjał twórczy. Projektant wnętrz musi regularnie generować pomysły. Jeśli występuje stagnacja twórcza lub wyjście z tej lub innej sytuacji staje się niezwykle problematyczne, specjalista musi być w stanie wymyślić, gdzie i jak szukać sposobów rozwiązania problemu.

Cechy zawodowe specjalisty

Aby rozpocząć pracę w tej działalności zawodowej, musisz dobrze znać i rozumieć:

 • standardy i prawa dokumentacji projektowej, umiejętności ich tworzenia;
 • metody modelowania architektonicznego i projektowego planowania i organizacji przestrzeni;
 • wzorce wrażeń wizualnych;
 • znaczenie technologii budowlanych;
 • zna wszystkie możliwe rozwiązania stylistyczne we wnętrzach, architekturze i sztukach plastycznych;
 • umiejętności w programach specjalnych;
 • podstawy pracy zespołowej.

Każda zewnętrzna dekoracja pomieszczenia to rodzaj muszli, za którą kryje się sporo pracy projektanta wnętrz. Specjalista w tym zawodzie musi jasno przemyśleć wszystko w najdrobniejszych szczegółach, aby w pełni zaspokoić preferencje klienta.

Jakie jest zapotrzebowanie na zawód

Zawód architekta wnętrz to dziedzina, która z dnia na dzień zyskuje na popularności. Ludzie zaczęli przywiązywać dużą wagę do wizualnego projektu swoich lokali. Firmy sięgają po usługi projektowe w przypadku, gdy dla podniesienia wygody i jakości pracy wymagana jest właściwa organizacja funkcjonalnego projektu przestrzeni dla personelu. Lub ktoś chce zaktualizować projekt mieszkania, a to wymaga pomocy wysoko wykwalifikowanego specjalisty.

Dlatego ten zawód jest tak poszukiwany.

Zalety i wady zawodu

Zalety obejmują:

 • Możesz pracować poza biurem w komfortowych i komfortowych warunkach. Najważniejsze to mieć pod ręką komputer / laptop z całym niezbędnym oprogramowaniem.
 • Trafność wiedzy w kierunku projektowania i umiejętność przełożenia ich na rzeczywistość ułatwi zastosowanie ich do dekoracji własnego domu.
 • Ten zawód jest naprawdę poszukiwany, ponieważ wnętrze nigdzie nie pójdzie i będzie stale istnieć. A jego wygoda, funkcjonalność i stylowe rozwiązania są ulepszane i zmieniane każdego dnia.
 • Ucieleśnienie pomysłów dotyczących aranżacji wnętrz to doskonała okazja do pełnego wykorzystania potencjału twórczego specjalisty.

Pomimo wszystkich zalet zawód ten ma również wady:

 • brak doświadczenia i portfela znacząco spowalnia poszukiwanie zleceń;
 • w pracy dość często spotyka się różnego rodzaju trudności i stresujące sytuacje, dodatkowo musisz komunikować się z innym kręgiem osób, z którymi nie zawsze jest łatwo znaleźć wspólny język;
 • wyjeżdżając na wakacje lub inne okoliczności siły wyższej, specjalista nie ma możliwości zastąpienia swojej kandydatury;
 • zawód wymaga nie tylko znajomości projektowania wnętrz, ale także umiejętności pracy w zawodzie projektanta, brygadzisty i malarza. Lub przynajmniej zrozumienie pracy tych specjalistów;
 • niektóre aspekty planowanego projektu są raczej względne. Pomysł projektanta nie zawsze zostanie doceniony przez klienta, może nawet całkowicie go zatrzymać.

Gdzie możesz się uczyć

Osoby, które chcą otrzymać wysokiej jakości szkolenie, mają do wyboru kilka możliwości uzyskania tego zawodu.

Szkoła Wyższa. Opcja jest całkiem dobra, ale będziesz musiał poświęcić czas na przyjęcie. Jeśli pomyślnie zdasz wszystkie wymagane egzaminy, czas trwania szkolenia wyniesie kilka lat. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że w takiej placówce edukacyjnej nie ma praktyki, dlatego przy bezpośrednim poszukiwaniu pracy mogą pojawić się istotne komplikacje.

Wyższa instytucja edukacyjna. Podobnie jak w poprzedniej wersji będziesz potrzebować dokładnego przygotowania, zdania egzaminów wstępnych i kilku lat na zapoznanie się z materiałem dydaktycznym. Jednak ten rodzaj treningu ma swoje własne cechy. W instytucie będziesz musiał poświęcić dużo czasu i wysiłku na studiowanie przedmiotów, które w praktyce wcale nie będą potrzebne. Ponadto nacisk na stronę teoretyczną utrudnia rozwój niezbędnego doświadczenia i portfolio.

Najłatwiej jest wziąć udział w kursach online z projektowania wnętrz. Szkolenie zajmuje znacznie mniej czasu, studiowane są tylko najbardziej potrzebne przedmioty. Ponadto takie kursy pozwalają zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także umiejętności praktyczne, a także opracować własne portfolio.

Ranking najlepszych kursów online

Płatny

Zawód Projektant wnętrz ze Skillbox

To duży program szkoleniowy prowadzony na Wirtualnym Uniwersytecie Skillbox. Czas trwania szkolenia to 1 rok.

W trakcie treningu opanowywane są następujące umiejętności:

 • tworzenie tych. zlecenia na podstawie wymagań i preferencji klienta;
 • Opracowywanie architektonicznych rozwiązań wolumetrycznych do planowania, dokumentacji projektowej, wizualnej prezentacji pomieszczeń;
 • konsultacje i negocjacje dotyczące projektowania;
 • kontrola postępów na wszystkich etapach wykonanych prac;
 • wykonanie niezbędnych pomiarów.

Po ukończeniu studiów zapewniane jest wsparcie w zakresie zatrudnienia.

Zalety:

 • duży program, który pozwala opanować zawód nawet początkującemu;
 • po szkoleniu udzielana jest pomoc w dalszym zatrudnieniu;
 • 6 spotkań offline z czołowymi ekspertami;
 • wysoko wykwalifikowani nauczyciele;
 • możliwość uzyskania kredytu na szkolenie.

Niedogodności:

 • koszt.

Projekt wnętrza od 0 do PRO autorstwa Skillbox

Kolejny program szkoleniowy dla początkujących ze Skillbox, którego czas trwania to 8 miesięcy.

W trakcie treningu opanowywane są następujące umiejętności:

 • umiejętność komunikacji z klientem, otrzymanie jasnego zadania;
 • realizacja prac nad projektem, począwszy od zadania technicznego, a skończywszy bezpośrednio na samej realizacji;
 • przeprowadzanie niezbędnych pomiarów, planowanie i przebudowa;
 • badanie ustawodawstwa i przepisów;
 • badanie nowoczesnych materiałów używanych do prac wykończeniowych;
 • tworzenie budżetu projektu.

Dodatkowo w trakcie szkolenia istnieje możliwość tworzenia projektów próbnych, które później można wykorzystać do własnego portfolio specjalisty.

Zalety:

 • duża ilość części praktycznej;
 • dostarczanie aktualnej wiedzy o materiałach i trendach;
 • wysoko wykwalifikowani praktykujący nauczyciele projektowania;
 • szkolenie z umiejętności poprawnej pracy z klientem.

Niedogodności:

 • koszt.

Wydział Architektury Wnętrz GeekBrains

Kurs online trwający 1 rok. W tygodniu odbywają się 2-3 wykłady, które trzeba mieć czas na obejrzenie i naukę, a także terminowe wykonanie zadań praktycznych. Co kwartał uczniowie łączą się w różne grupy projektowe, aby wykonać ostatnie zadanie.

Każdemu studentowi przydzielany jest kurator, który odpowiada na wszystkie pojawiające się pytania i udziela niezbędnych konsultacji w części praktycznej.

W trakcie treningu opanowywane są następujące umiejętności:

 • modelowanie przyszłej przestrzeni pomieszczenia;
 • przygotowanie projektu;
 • właściwe zagospodarowanie przestrzenne pomieszczeń;
 • współpraca z osobami z pokrewnej działalności zawodowej;
 • nawiązanie kontaktu z klientem;
 • kalkulacja szacunków i budżetu.

Zalety:

 • wydanie dyplomu przekwalifikowania zawodowego;
 • pomoc przy późniejszym zatrudnieniu;
 • realizacja pracy samodzielnej i zespołowej;
 • możliwość wystawiania rat bankowych bez nadpłat.

Niedogodności:

 • koszt.

Kurs online z projektowania wnętrz firmy hedu

Jest to przyspieszony program ze szkoły hedu. Czas trwania szkolenia to 3 miesiące. Jest idealny zarówno dla tych, którzy chcą opanować nową aktywność zawodową, jak i dla tych, którzy chcą nauczyć się umiejętnie i pięknie urządzić własny lokal.

W trakcie treningu opanowywane są następujące umiejętności:

 • badanie narzędzi projektowych;
 • znajomość podstaw modelowania i projektowania (od poznania podstawowych pojęć do tworzenia rysunków i układów);
 • szkolenie z prawidłowej interakcji z klientem (od pierwszego spotkania do zatwierdzenia projektu);
 • układ, właściwe zagospodarowanie przestrzenne lokalu i kompozycja kolorystyczna;
 • stylowe rozwiązanie i jego prawidłowe połączenie;
 • rozmieszczenie komunikacji, planowanie elektryczne, rozmieszczenie mebli.

Zalety:

 • wystarczająco pojemny kurs;
 • wykonanie szczegółowego opracowania projektu;
 • pierwsza lekcja (wersja próbna) jest całkowicie bezpłatna.

Niedogodności:

 • koszt lekcji indywidualnych nie każdemu odpowiada.

Projekt wnętrz mieszkalnych i publicznych z International School of Design

Jest to kurs na odległość 15 miesięcy. Charakterystyczną cechą tego kursu jest to, że aby go ukończyć, konieczne jest dostosowanie się do harmonogramu szkoleń, a także uczestniczenie w nich online w czasie rzeczywistym.

W trakcie treningu opanowywane są następujące umiejętności:

 • badanie właściwego zagospodarowania przestrzennego pomieszczeń;
 • ustawianie akcentów i tworzenie jednej kompozycji;
 • wykonanie szkiców, rysunków i szkiców;
 • łączenie różnych materiałów podczas realizacji projektu (od dekoracji ścian i podłóg po tekstylia);
 • studiowanie programów Photoshop i ArchiCAD;
 • fachowe wykonanie umowy z klientem;
 • badanie aspektów prawnych niezbędnych do pomyślnego wykonania pracy.

Zalety:

 • znajomość brytyjskich standardów projektowania wnętrz;
 • uzyskanie pełnoprawnego dodatkowego wykształcenia wraz z wydaniem dyplomu przekwalifikowania zawodowego;
 • szkolenie w zakresie projektowania lokali mieszkalnych i publicznych.

Niedogodności:

 • koszt.

Wolny

Uniwersytet otwarty: myślenie projektowe

Design Thinking: Creative for the 21st Century to darmowy kurs online z zakresu projektowania wnętrz. Przyczynia się do zmiany pomysłów projektowych nawet dla początkujących.

Program kursu nauczy wpływu myślenia projektowego na określone grupy ludzi, a także na poziomie społecznym i globalnym.

Zalety:

 • kreatywne myślenie o problemach i możliwościach projektowych;
 • zapewnienie podstawowej wiedzy do dalszych dogłębnych studiów nad projektami;
 • wsparcie ze strony głównego tutora.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Podstawy projektowania wnętrz: proste kroki do idealnej przestrzeni

Darmowy kurs online przedstawiający przyjemne i łatwe podejście do projektowania wnętrz dla każdego.

Kurs podzielony jest na kilka lekcji, w tym:

 • określenie własnego stylu projektowania;
 • kuracja unikatowej palety kolorów;
 • tworzenie poczucia rytmu i równowagi;
 • wybierając optymalne rozwiązanie, które będzie Ci odpowiadać do końca życia.

Każda lekcja jest uzupełniona pomocnymi wskazówkami i materiałami referencyjnymi, których możesz się ponownie nauczyć w razie potrzeby.

Zalety:

 • wygodna nauka;
 • dostarczanie dodatkowych pomocnych wskazówek i materiałów referencyjnych.

Niedogodności:

 • nieobecny.

Bezpłatny kurs wnętrz

 

Kurs online trwający 2 tygodnie, który pozwala nauczyć się prawidłowego stosowania kolorów, doboru mebli i elementów wyposażenia wnętrz, a także poszukiwania optymalnego rozwiązania wykończenia pomieszczenia.

Zalety:

 • uzyskanie niezbędnej wiedzy w dość krótkim czasie;
 • wygodne badanie materiałów edukacyjnych.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Wniosek

Dlatego nauka projektowania wnętrz wcale nie jest trudna. Najważniejsze jest, aby wybrać bardziej odpowiedni dla siebie kurs i wiernie wykonać wszystkie zadania.

Jeśli masz doświadczenie w zaliczaniu kursów przedstawionych w tej ocenie lub innych ciekawych opcji, podziel się swoją opinią w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *