‍ Najlepsze kursy programowania online na rok 2020

0

Po prostu nie sposób wyobrazić sobie świata wokół nas bez zaawansowanych technologii. Są także efektem pracy intelektualnej milionów programistów. W biurach, zdalnie, tworzą jutro. A zapotrzebowanie na tak wysoko opłacanych specjalistów rośnie z każdym dniem. Szkolenia programistów prowadzone są zarówno przez uczelnie, na szkoleniach, jak i na zasadzie niezależnych szkoleń online. W naszym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę wybierając naukę na odległość, jak wybrać najbardziej pożądany język programowania. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa przegląd najlepszych kursów programowania online na 2020 rok.

Krótka recenzja

Dlaczego więc zawód programisty jest teraz tak pożądany ?! Przede wszystkim przyciąga wysokie, stale rosnące płace. Fakt, że grafik pracy jest atrakcyjny, jest bezpłatny, w większości odbywa się poza biurem. Dodatkowo istnieje możliwość zatrudnienia na pół etatu np. Oprócz pracy głównej można przyjmować zlecenia z zewnątrz (freelancers). Ranga zawodu rośnie z każdym dniem, ponieważ nie sposób wymienić wszystkich dziedzin, w które zaangażowane jest zatrudnienie intelektualne. Pomiędzy nimi:

 • Programowanie aplikacji mobilnych - do niedawna posiadaczy telefonów komórkowych było dosłownie tysiące. Obecnie popularność modeli mobilnych nabiera tempa, dzięki czemu tablety i smartfony są bardziej popularne niż systemy stacjonarne. W związku z tym pisanie oprogramowania dla mobilnych systemów operacyjnych jest poszukiwane bardziej niż kiedykolwiek.
 • Tworzenie stron internetowych - kupowanie towarów w sklepie internetowym, prowadzenie osobistego bloga, korporacyjnej strony internetowej, wszystkiego, co nazywa się wszechogarniającym słowem Internet, nie może być wymienione. Każdego dnia tworzone są setki zasobów internetowych, a wciąż trzeba utworzyć taką samą liczbę.
 • Oprogramowanie na stacjonarne systemy operacyjne (Windows, macOS, Linux) - liczba stacjonarnych komputerów PC i laptopów wśród użytkowników jest wciąż duża. Konieczne jest więc tworzenie oprogramowania, sterowników, rusyfikowanie oprogramowania zagranicznego lub opracowywanie analogu w języku rosyjskim prawie codziennie.
 • Oprogramowanie do gier to jedna z najbardziej wysokobudżetowych gałęzi sektora IT, której dynamiczny rozwój, w tym popularne modele konsol do gier, obiecuje dobre, stabilne zyski. W jedną grę mogą zaangażować się takie typy informatyków jak programiści architektury, programiści serwerów, programiści UI.
 • Data Science - lub, jak to się nazywa, nauka o dużej ilości danych. Zajmuje się gromadzeniem, analizą, przechowywaniem i dostarczaniem szerokiej gamy informacji cyfrowych. Dziedzina zastosowania nauki jest niezwykle szeroka, służba zdrowia, polityka, ekonomia, energetyka. Według wielu ekspertów najlepiej płatną pracą jest Data Science. I ten trend będzie istotny przez długi czas.
 • Oprogramowanie sterownika - rozwój przemysłu ciężkiego, obróbki metali przebiega w szybkim tempie od czasów pierwszych maszyn parowych. Nowoczesny sprzęt to firmware mikrokontrolerów, rozwój algorytmów dla maszyn CNC.
 • Inteligentne rzeczy, inteligentny dom - funkcjonalność większości rzeczy wokół nas już dawno przerosła ich zwykły zakres obowiązków.Lodówki z funkcją zakupów online, wagi monitorujące stan zdrowia, a nawet pozornie budżetowe punkty sprzedaży, które mogą oszczędzać energię. Takie nowe pozycje pojawiają się z godną pozazdroszczenia regularnością, dzięki staraniom informatyków.
 • Automatyzacja procesów biznesowych, workflow - nasycenie biznesu wszelkich form takimi produktami pozornie osiągnęło maksymalny poziom. Jednak każdego dnia pojawia się nowe kompleksowe rozwiązanie we wszystkich formach przedsiębiorstw (małych, średnich i dużych firm).

Jakie są języki programowania


Każde z powyższych zadań rozwiązywane jest za pomocą określonego języka lub ich kombinacji. Najczęstsze to:

 • JavaScript - gry mobilne, stacjonarne, układ stron internetowych, aplikacje mobilne;
 • С ++, C # - oprogramowanie dla systemów operacyjnych, Android, iOS, firmware mikroprocesora;
 • Python - nauka o tablicach danych, pisanie stron internetowych, aplikacje na Androida, iOS;
 • 1C - automatyzacja biznesu, procesy technologiczne. Najlepsi producenci towarów, przedsiębiorcy o szerokim asortymencie używają tego języka i jego pochodnych (1C Trade, 1C Accounting);
 • PHP - tworzenie stron internetowych.

Oczywiście dobry programista ma umiejętności pracy z kilkoma językami programowania, na przykład JavaScript i PHP. To sprawia, że ​​kursy online są koniecznością dla doświadczonych programistów, którzy chcą poprawić swoje umiejętności. W końcu istnieją trzy stopnie specjalistów w dziedzinie IT:

 1. Junior - początkujący pracownik, który samodzielnie studiował programowanie, bez doświadczenia zawodowego;
 2. Middle to programista z niewielkim doświadczeniem, który z reguły mówi jednym językiem i nie jest w stanie rozwiązać powierzonych mu zadań w inny sposób;
 3. Senior to najbardziej doświadczony pracownik, który potrafi ocenić cały problem, rozumie, jak, z czyją pomocą należy go rozwiązać, jakich programistów i na jakim etapie rozwiązania należy zaangażować.

Oczywiście przejście z jednej gradacji na wyższą zajmuje trochę czasu. Kursy mogą w tym pomóc. Co rodzi zasadne pytanie, a kto korzysta z takiego szkolenia, co jest do tego potrzebne i które lepiej kupić, jeśli chodzi o płatną opcję.

Jak uniknąć błędów przy wyborze szkoły online

Pierwszym pytaniem, które niepokoi każdego, kto ma zostać programistą IT, jest to, jakie cechy powinien mieć kandydat, jaki poziom szkolenia jest potrzebny ?! Najbardziej gorącą debatą jest potrzeba znajomości matematyki, jak dobrze ją opanować ?! Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Niektóre specyfikacje, na przykład dla administratorów serwerów, baz danych, testerów oprogramowania, twórców witryn internetowych, nie są wymagane. Ale studiując naukę o danych nie możesz obejść się bez matematyki, nawet tej najwyższej. Jeśli zdecydowano się na zawód, webmaster powinien przed opanowaniem języka Java, JavaScript, PHP uzyskać podstawową wiedzę na temat hiperłączy (HTML plus CSS). Ogólny poziom szkolenia może się różnić. Od lekcji dla dzieci po wspomniane tutaj zajęcia doskonalenia zawodowego dla doświadczonych profesjonalistów. Jednak znajomość języka angielskiego, przynajmniej na poziomie podstawowym, jest po prostu koniecznością. Ponadto znajomość niektórych programów graficznych, takich jak Adobe Photoshop, może być wymagana, na przykład, gdy zadaniem jest opracowanie interfejsu oprogramowania.

W sumie istnieją dwie opcje zajęć:

 1. Płatne - z nauczycielami, co ma wiele zalet. Przede wszystkim polegają na tym, że student ma dostęp do konsultacji we wszystkich sprawach. Jeśli pojawiają się trudności z badanym materiałem, można je łatwo rozwiązać dzięki bezpośredniej komunikacji z nauczycielem. Niewątpliwą zaletą jest również możliwość certyfikacji w danym języku. Będzie to wyraźny dowód zdobytej wiedzy i jej zgodności z wymaganiami międzynarodowymi. Ponadto niektóre płatne ośrodki szkoleniowe mogą dodatkowo pomóc w znalezieniu zatrudnienia;
 2. Darmowy to najpopularniejszy rodzaj treningu, najbardziej akceptowalny dla początkujących. W ten sposób łatwiej jest nauczyć się programowania samodzielnie, od podstaw.Internet jest pełen lekcji autorskich o różnym stopniu trudności. Jeśli materiał edukacyjny przysporzy trudności, niezrozumiałe będzie znalezienie rozwiązania obecnej sytuacji na licznych forach internetowych.

Co więcej, taki podział nie jest jednoznaczny. Oznacza to, że wiele ośrodków szkoleniowych ma bezpłatne sesje próbne, tak zwane symulatory. Jeśli "sampler" odpowiada uczniowi, może on zamówić cały kurs online. Są też darmowe lekcje w cenie, jednak ich bardziej zaawansowana funkcjonalność, dodatkowe lekcje, osobista porada nauczyciela, już za opłatą.

Ranking najlepszych kursów programowania online na rok 2020

Dla początkujących

Akademia HTML


Współczesne zasoby internetowe są na tyle złożone, że jeden webmaster już sobie z nimi nie radzi. Zwykle podczas tworzenia strony zaangażowane są trzy typy specjalistów: frontend, backend i programista devops. Pierwsza odpowiada za wygląd, interakcję z odwiedzającym stronę, druga za stronę serwera, a trzecia organizuje płynne działanie serwisu. Projekt małej strony internetowej jest naturalny - wizytówkę może stworzyć jeden programista frontendowy. Ci, którzy chcą zdobyć tę specjalność, powinni zwrócić się do HTML Academy. Nauka zaczyna się od zera, idealna dla tych, którzy chcą się uczyć bez przygotowania lub dla uczniów. Po opanowaniu podstaw (około 30 bezpłatnych lekcji) uczeń przechodzi stopniowo do trudniejszych poziomów. Przejście z HTML i CSS na Javę. Co więcej, te lekcje będą darmowe, ale bardziej zaawansowane szkolenia będą płatne. Jak również uzyskanie certyfikatu w specjalności. Takie podejście pozwala na zatrzymanie się na pewnym poziomie, kontynuowanie nauki na innych kierunkach, czy też rozpoczęcie bezpośredniego układu strony od podstaw.

Zalety:

 • Wizualne, interaktywne materiały dydaktyczne;
 • Edukacja od podstaw;
 • Możliwość dalszego wyboru dla określonej specjalizacji;
 • Niedrogie zajęcia, średnia cena to 90 rubli.

Niedogodności:

 • Certyfikat za opłatą;
 • Uzależnienie jakości zajęć od losowo wybranego nauczyciela.

ESHKO


Kolejne centrum szkoleniowe oferujące szkolenia osobom nieposiadającym umiejętności obsługi komputera. Arsenał zajęć na różnych poziomach jest bogaty, są zajęcia dziecięce dla najmniejszych, uczące dla nastolatków. Student sam wybiera czas zajęć. Pozwala to na opanowanie specjalności w okresie sześciu miesięcy nawet przy nieregularnym nakładzie pracy (w trakcie pracy, nauki w szkole) w wymiarze kilku godzin tygodniowo. Osobisty nauczyciel będzie czujnie monitorował prace domowe, poprawiając ucznia, jeśli popełni błąd. Ważnym plusem jest zaświadczenie o ukończeniu Centrum Szkoleniowego (TC) w dwóch językach.

Zalety:

 • Osobisty nauczyciel monitorujący poprawność „pracy domowej”;
 • Dobry program bonusowy na zakup wszystkich szkoleń;
 • Świadectwo edukacji dwujęzycznej;
 • Nauczanie podstawowych, najpopularniejszych języków programowania.

Niedogodności:

 • Brak osobistego kontaktu z nauczycielem;
 • Tylko jedna bezpłatna lekcja próbna;
 • Pieniądze zostaną automatycznie pobrane, jeśli subskrypcja nie zostanie wyłączona po lekcji próbnej.

Geekbrains


Kształcenie na odległość staje się z roku na rok coraz bardziej popularne, poważnie konkurując z edukacją klasyczną. Zdając sobie z tego sprawę, duże korporacje rozwijają własne projekty, zastępując inne CA. Uderzającym tego przykładem jest szkoła nauki na odległość Geekbrains pod patronatem największej korporacji IT w Rosji grup MAIL. Portal ten łączy w sobie możliwość uczenia się od zera, jak większość szkół internetowych, z możliwością fakultatywnego, wysoce specjalistycznego wyboru zawodu, jakim jest uczelnia internetowa. Kandydat może zapisać się na wydział programowania internetowego, języka SQL dla programistów baz danych oraz tworzenia aplikacji mobilnych. Jednocześnie główna różnica między tą uczelnią polega na tym, że nauczyciele są początkowo nastawieni na tworzenie gotowych projektów przez studentów.Oznacza to, że po przestudiowaniu podstaw, teorii, student natychmiast zaczyna tworzyć określony projekt. Takie podejście daje maksimum praktyki, możliwość zatrudnienia w samej korporacji, u jej partnerów.

Zalety:

 • Stale aktualizowane archiwa webinarów;
 • Zatrudnienie w dużych firmach;
 • Maksymalna koncentracja na wynikach;
 • Istnieje szereg bezpłatnych lekcji;
 • Komunikacja z innymi studentami za pośrednictwem specjalistycznego forum;
 • Testowanie gotowości do określonej specjalności.

Niedogodności:

 • W opinii kupujących kursy zajęcia są często odraczane, co stwarza trudności w ich planowaniu;
 • Niektóre materiały można znaleźć poza szkołą bezpłatnie.

Dla profesjonalistów

DataCamp


Szkoła DataCamp prowadzi ranking wysokiej jakości lekcji nauczania na odległość w celu rozwoju zawodowego. Oprócz tradycyjnego wyboru zawodów IT, student ma możliwość głębszego studiowania analityki danych. Konstrukcja procesu uczenia się opiera się na praktycznym opracowaniu zadań i ich dalszej konsolidacji na symulatorze. Okresowo student otrzymuje zadania jak najbardziej zbliżone do rzeczywistych projektów lub z nich wzięte. W ten sposób szkolenie teoretyczne jest natychmiast wzmacniane praktyką, która przyda się w przyszłym zatrudnieniu. Ta metoda zebrała najlepsze recenzje od osób, które zdały szkołę ze względu na minimalny czas spędzony na teorii.

Zalety:

 • Ćwiczenia praktyczne ściśle związane z projektami, które będą w przyszłości;
 • Zajmuje minimum czasu;
 • Dostępne bezpłatne lekcje;
 • Po ukończeniu otrzymuje elektroniczny certyfikat typu.

Niedogodności:

 • Nie ma związku z nauczycielem;
 • Nie ma metody samokształcenia;
 • Nie możesz sprawdzić poprawności kodu na symulatorze;
 • Nie ma lekcji języka rosyjskiego.

Hack Reactor


Na Zachodzie coraz popularniejsza staje się metoda nauczania o nazwie Bootcamp. Najdokładniejsze porównanie tej metody z radzieckimi obozami pionierów. Ludzie gromadzą się w nich w celu celowego studiowania materiału, zawodu. To samo dotyczy nauczania na odległość przez Internet. Ta metoda jest idealna zarówno dla osób dorosłych rozpoczynających naukę podstaw programowania, jak i dla profesjonalistów, którzy zdecydowali się podnieść swój poziom zawodowy. Wszakże wspólne, grupowe lekcje z późniejszym rozwiązywaniem powierzonych zadań, poszukiwanie i wymiana wiedzy sprawia, że ​​materiał edukacyjny jest szybko przyswajany, skraca czas nauki. Dodatkowo programiści z doświadczeniem w takiej atmosferze uczą się pracy zespołowej, co zwiększa ich solidarność korporacyjną. Wysoka cena kursów szybko się opłaca, ponieważ po ich ukończeniu specjalista może znaleźć zatrudnienie za granicą. Dlatego jeśli Twoim kryterium wyboru jest możliwość dalszej pracy na Zachodzie, to pytania, ile kosztuje szkolenie, nie powinieneś się martwić.

Zalety:

 • Nauczanie tak szybko, jak to możliwe;
 • Umiejętność komunikowania się z innymi studentami;
 • Zastąpienie certyfikatu rzeczywiście stworzonym projektem;
 • Kierowanie na pracodawcę z USA.

Niedogodności:

 • Wysoka cena;
 • Napięty harmonogram - codziennie przez 12 tygodni.

Udemy


Opis tej szkoły jest prosty. Szkoła jest popularną usługą wideo z dużą liczbą edukacyjnych plików wideo. Dostęp do nich jest płatny, ale prywatne promocje sprawiają, że proces zakupu jest niedrogi. W filmie nauczyciele udzielają porad, podają przykłady z szerokiego zakresu wiedzy. Analiza baz danych, modelowanie sieci neuronowych i wiele więcej. Pod filmem zapisywane są komentarze, które są traktowane jako zalecenia każdego nauczyciela. Ponadto każdy członek służby może sam zostać nauczycielem, wyjaśniając, opowiadając o dowolnej dziedzinie studiowanego zawodu.

Zalety:

 • Przystępna cena;
 • Bezpłatny harmonogram.

Niedogodności:

 • Połączenie z nauczycielem odbywa się poprzez komentarze pod filmem;
 • Od czasu do czasu pojawiają się stare filmy.

Wniosek

Autor artykułu liczy na ewentualny dodatek, do którego pod artykułem znajduje się komentarz. Jeśli czytelnik ma porady, gdzie kupić, która firma jest najlepsza, podziel się swoją opinią. Z pewnością przyda się autorowi i innym czytelnikom.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *