Najlepsze repelenty dla ptaków na 2020 rok

0

Mieszkańcy lata wiedzą z własnego doświadczenia, że ​​ptaki to nie tylko korzyści, ale także szkody. Niszczą szkodniki, ale uwielbiają jeść owoce lub jagody, które dopiero zaczęły dojrzewać. Jeśli nie podejmiesz działań, cała ludzka praca może zostać zniszczona.

Aby temu zapobiec, opracowano specjalne instalacje, które odstraszają ptaki od letniego domku lub ogrodu. Mogą to być urządzenia, które poruszają się na wietrze, wydają specjalny dźwięk lub migoczą, gdy uderza słońce. Takie metody były poszukiwane dziesiątki lat temu, ale teraz są bardziej niezawodne urządzenia.

W 2020 roku najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem ochrony upraw będzie stosowanie repelentów bioakustycznych. Działają na odległość do pół kilometra.

Rodzaje

Obecnie istnieje wiele urządzeń, które pomagają zwalczać gromadzenie się ptaków w ogrodach warzywnych, lotniskach, obiektach rolniczych i przedsiębiorstwach przemysłowych. Mogą mieć zarówno prymitywną konstrukcję, jak i złożone technologicznie. Wszystko zależy od zakresu.

Wizualny

Najprostszy widok jest wizualny. Od czasów starożytnych ludzie robili strach na wróble ze złomu. Powinien być wysoki i mieć na głowie duży kapelusz. Tego projektu boją się ptaki. Uważano, że każdy gatunek ptaków nie lubi określonego koloru, więc próbowali go dodać. Na przykład szpaki boją się niebieskiego zasięgu.

Elementy wizualne obejmują błyszczące przedmioty, które odstraszają skrzydlate. Do tego możesz użyć folii, małych lusterek lub metalowych osłon. Muszą być zawieszone między drzewami.

Wielu letnich mieszkańców wybiera tę metodę ze względu na niski koszt i łatwość użycia, ale nie jest to najbardziej efektywny sposób. Odstraszacz może mieć postać zwierzęcia, dużego ptaka lub emitować wiązkę, która odstrasza ptaki.

Obejmują również urządzenia mechaniczne, które uniemożliwiają ptakom przebywanie na określonym terytorium. Można używać opon, drutów lub kolców. Ta metoda może być stosowana na dachu, parapecie lub na niewielkim obszarze (kawiarnia, sklep itp.). Instalacja jest wymagana tylko raz, a żywotność jest praktycznie nieograniczona.

Akustyczny

Elektroniczny

Elektroniczne odstraszacze są uważane za najpotężniejsze, ponieważ wytwarzają głośne i szorstkie dźwięki, które można usłyszeć z dużych odległości. Przypominają strzały.

Jest szeroko stosowany na lotniskach, ponieważ ptaki mogą przeszkadzać w samolocie. Tego typu nie zaleca się używać w kraju.

Bioakustyka

Drugi typ służy do odstraszania ptaków na prywatnych posesjach i ogrodach. Główną zaletą jest duży zasięg. Dźwięk przypomina krzyki ptaków w chwili alarmu. Głośność można regulować. Istnieją trzy tryby: zdefiniowany przez użytkownika, standardowy i tryb detektora.

Nie skrzywdzi ptaków, a jedynie je straszy. Ale do prawidłowego działania musisz wybrać dźwięk dla ptaków żyjących w pobliżu.

Ultradźwiękowy

Ten typ jest używany najczęściej ze względu na jego dostępność i niski koszt.Urządzenia ultradźwiękowe różnią się od poprzednich dwóch typów tym, że ucho ludzkie nie odbiera emitowanego przez nie dźwięku. Ale dla ptaków taki sygnał jest nieprzyjemny. Niektóre modele mają jasny błysk, który włącza się, gdy się poruszasz. Jednocześnie odstrasza nie tylko ptaki, ale także wędrowne zwierzęta, a nawet gryzonie. Dbaj o swoje zwierzęta podczas pracy.

Kolejną zaletą tego typu jest jego zwartość. Urządzenie można zamontować na ścianie, dachu lub na małej stopce zamocowanej w ziemi. Dla innych USG jest praktycznie niewidoczne.

Cechą do rozważenia przy zakupie jest zakres. Waha się od 20 do 25 metrów, więc nie nadaje się do dużego obszaru. Może służyć jako garaż, hangar i własny ogród.

Dynamiczny

Pioruny wystrzeliwują strzał po pewnym czasie. Takie urządzenie działa z butli z propanem. To on przeraża ptaki.

Główne zalety to łatwość obsługi i duży obszar działania. Ale wymiana cylindra musi być wykonywana dość często i może być używana tylko w opuszczonych miejscach.

Podstawowe parametry przy wyborze

Na rynku dostępna jest szeroka gama modeli. Jak wybrać?

 1. Kupując, należy zwrócić uwagę na asortyment. Informacje te są dostępne na stronie producenta lub na opakowaniu.
 2. Łatwość obsługi. Z większości urządzeń można korzystać bez czytania instrukcji, ale niektóre modele wymagają profesjonalnej bieżącej konserwacji. Lepiej wybrać najprostszą opcję.
 3. Odporna na opady i mróz. Nie wszystkie modele wytrzymują tak niekorzystne warunki. Jeśli urządzenie nie jest wodoodporne, należy je zabezpieczyć specjalnym daszkiem.
 4. Sposób zasilania wymagany do działania urządzenia. Istnieją trzy typy: przenośne, stacjonarne i samodzielne. Baterie przenośne działają na baterie i wymagają rzadkiej wymiany. Autonomiczny z paneli słonecznych, ten typ został opracowany nie tak dawno temu. Ale stacjonarne wymagają podłączenia do sieci energetycznej, ale nie na każdym terytorium można z niego korzystać.
 5. Poziom mocy i możliwość jej regulacji. Przy małej powierzchni można ustawić niższą moc, co wydłuży żywotność baterii.
 6. Cel (dla jakich ptaków urządzenie jest przeznaczone).

Ocena najlepszych repelentów dla ptaków na 2020 rok

Wizualny

Domowy strach na wróble nie jest najskuteczniejszym sposobem ochrony przed ptakami, ponieważ szybko zdają sobie sprawę, że nie jest on niebezpieczny dla ich życia. Dlatego opracowano bardziej nowoczesne metody ochrony wzroku, które wywołują panikę i ptaki starają się ich unikać.

Sititek Bird-X

W zestawie trzy duże kule w różnych kolorach - żółtym, czarnym i białym. Ich średnica wynosi 45 cm, a każdy z nich ma spoczęte ze wszystkich stron oczy, które ptaki kojarzą się z drapieżnikiem. Ponieważ materiał jest dość lekki, kołyszą się na wietrze. W tym samym czasie ptaki odczuwają strach, ponieważ myślą, że jest to zagrożenie - ptak drapieżny. Aby uzyskać najlepszy efekt, ciało ma odblaskowe wstawki, które działają jak źrenice.

Oprawę można łatwo przesuwać, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca. Przed rozpoczęciem aplikacji należy przepompować balon powietrzem. Następnie wybierz najbardziej udane miejsce, które wymaga ochrony. Działkę można zawiesić na kilku drzewach.

Ponieważ kule są wykonane z jasnych materiałów, nie tylko radzą sobie ze swoim zadaniem, ale także zdobią terytorium. Ze względu na duży rozmiar i ilość, zestaw trzech można zastosować na dużej powierzchni.

Projekt został specjalnie opracowany nie tylko, aby odstraszyć ptaki, ale także małe gryzonie. Instynktownie nie chcą zbliżać się do obiektu. Dlatego piłki są wszechstronną obroną.

Ponieważ kule nie posiadają ścieżki dźwiękowej, nie przeszkadzają w pracy ani odpoczynku. Nadaje się do użytku w domku letniskowym, prywatnym ogrodzie, parkingu, magazynie, jachcie i tak dalej.Metoda wizualna może być stosowana jako opcja niezależna lub jako uzupełnienie odstraszacza ultradźwiękowego.

Promień działania jednej piłki wynosi 50 metrów.

Jedna kulka wystarcza na długą żywotność, ponieważ jest wykonana z polichlorku winylu. Materiał ten dobrze znosi ekstremalne temperatury i znaczne mrozy.

Koszt waha się od 800 do 3000 rubli.

odstraszacz ptaków Sititek Bird-X

Zalety:

 • Przystępny koszt;
 • Łatwość obsługi;
 • Wydajność;
 • Piękny design;
 • Wysokiej jakości materiał wykonania;
 • Długa żywotność;
 • Dla ptaków i zwierząt;
 • Żadnego hałasu;
 • Nie wymaga materiałów eksploatacyjnych.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

POMOC TAŚMA

Tańszą opcją, która jest pożądana wśród letnich mieszkańców, jest taśma HELP. Jego koszt waha się od 500 do 600 rubli.

Ptaki uwielbiają obserwować wszystkie czynności w naturze i reagować na wszystkie sygnały o niebezpieczeństwie. Większość ptaków boi się nie tylko dźwięku, ale także odblaskowego światła. Kiedy promień słońca uderza w tę folię, światło jest zniekształcane, a jego działanie znacznie się wzmacnia, co jest drażniące dla ptaków. Ta prosta metoda skutecznie chroni niewielki obszar przed drobnymi złodziejami.

Zawieś delikatnie taśmę na przedmiotach, które wymagają ochrony. Mogą to być drzewa, krzewy i tak dalej.

Może być stosowany jako niezależny środek, ale jest znacznie bardziej skuteczny w połączeniu z innymi repelentami.

Długość - 50 metrów, szerokość - 2,5 cm.

odstraszacz ptaków HELP odstraszacz taśmowy

Zalety:

 • Cena £;
 • Wydajność;
 • Łatwość użycia;
 • Dostępność;
 • Nie zależy od temperatury.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Tornado „EAGLE”

Innym sposobem, w jaki wizualnie odstrasza ptaki, jest plastikowy, wysoce realistyczny orzeł. Model ma 54 cm długości, wykonany jest z bardzo wysokiej jakości. Wygląda jak prawdziwy ptak, dlatego ptaki i gryzonie boją się szybko polecieć w obszar, który chroni.

Kraj pochodzenia: Chiny. Średni koszt to 1500 rubli.

Odstraszacz ptaków Odstraszacz Tornado "EAGLE"

Zalety:

 • Wydajność;
 • Trwałość;
 • Realizm;
 • Przystępny koszt;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Nadaje się do użytku w każdym obszarze;
 • Odporny na niskie temperatury;
 • Bezpieczny dla ludzi;
 • Nie szkodzi środowisku;
 • Nie wymaga połączenia sieciowego;
 • Może być zainstalowany w dowolnym miejscu.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ultradźwiękowy

U ptaków słuch nie jest ułożony w taki sam sposób, jak u ludzi. Słyszą dźwięki o częstotliwości niedostępnej dla ludzi. W oparciu o tę wiedzę opracowano urządzenia ultradźwiękowe, które odstraszają ptaki. Wyglądają jak głośniki, które nieustannie emitują dźwięki, które odstraszają niechcianych gości. Mogą to być ptaki lub zwierzęta.

OGRÓD BALKONOWY SITITEK

To najlepsza dostępna obecnie opcja czujnika podczerwieni. Jest specjalnie zaprojektowany do ochrony małych przestrzeni. Na przykład balkony lub tarasy. Nadaje się do ochrony przed wróblami, mewami, gołębiami i innymi gatunkami ptaków, ale może być również stosowany przeciwko gryzoniom.

Gdy urządzenie jest włączone, emituje przerażający dźwięk po uruchomieniu czujnika ruchu. Działa całkowicie cicho. Można wybrać rodzaj zasilania - baterie lub z sieci.

Aby uzyskać optymalną wydajność, urządzenie należy zainstalować co najmniej jeden metr nad podłogą. Wybór częstotliwości zależy od odstraszanych ptaków.

Moc ultradźwięków - 90 dB. W zestawie znajdują się elementy mocujące do montażu na słupie lub ścianie.

Średnia cena to 9500 rubli.

Odstraszacz ptaków SITITEK BALKON GARD

Zalety:

 • Łatwość użycia;
 • Wydajność;
 • Ochrona przed wilgocią;
 • Żywność uniwersalna;
 • Przestraszony obszar do 80 mkw .;
 • Czujnik ruchu.

Niedogodności:

 • Koszt.

WEITECH WK-0020

Najlepszą opcją do odstraszania ptaków średniej i małej wielkości jest model Weitech WK-0020. Ta opcja jest odpowiednia na strych, balkon i inne miejsca do 40 mkw. metrów.

Zaletą tego urządzenia ultradźwiękowego jest to, że ptaki nie przyzwyczajają się do sygnału.W niektórych modelach sygnał przez długi czas nie działa na szkodniki, to urządzenie nie ma takiego problemu. Dźwięk zmienia się według specjalnego algorytmu, który został specjalnie opracowany przez producenta.

Autonomiczna praca jest możliwa dzięki 3 bateriom AA. Chwyta je przez długi czas. Możesz więc zainstalować urządzenie w dowolnym pomieszczeniu.

W razie potrzeby można regulować intensywność promieniowania. Zależy to od wielkości chronionego obszaru. Jeśli obszar jest mały, niewielka moc pomoże wydłużyć żywotność baterii.

Możesz samodzielnie zainstalować urządzenie bez czytania instrukcji przez długi czas lub dzwonienia do kreatora. Musisz włożyć wymagane baterie i włączyć urządzenie. Do regulacji mocy można użyć kółka znajdującego się na panelu bocznym.

Zakres działania to 2,5-4 kHz. Średnia cena to 2000 rubli.

odstraszacz ptaków WEITECH WK-0020

Zalety:

 • Łatwość użycia;
 • Wydajność;
 • Nie szkodzi ludziom i ptakom;
 • Autonomia pracy;
 • Mały rozmiar;
 • Koszt.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

WT321

Nie powodując uszkodzeń, model WT321 wyrzuca nie tylko ptaki, ale także myszy i szczury, które uszkadzają miejsce. Jego działanie opiera się na dźwięku emitowanym przez urządzenie elektroniczne. Wygląda jak krzyk drapieżnych ptaków, więc odstrasza intruzów.

Aby rozpocząć, wystarczy zainstalować pręt w ziemi. Tryb można regulować: włączanie po określonym czasie lub czujnik, który jest uruchamiany podczas jazdy.

Obszar działania to aż 70 mkw. metrów. Średnia cena to 1500 rubli.

Odstraszacz ptaków WT321

Zalety:

 • Łatwa instalacja;
 • Gospodarka;
 • Efektywna praca;
 • Tryb podwójny;
 • Autonomia;
 • Cena £.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Biometryczne

Urządzenia biometryczne wpływają na słuch ptaków i gryzoni. Głównym dźwiękiem, którego boją się ptaki, jest krzyk naturalnego drapieżnika (sowy lub jastrzębia). Aby zwiększyć wydajność, używanych jest kilka rekordów jednocześnie.

Sapsan-3

To urządzenie zostało specjalnie zaprojektowane do odstraszania małych ptaków, gawronów, szpaków, sroki i kruków. Aby zapewnić wydajność, istnieją 3 zestawy dźwięków, które są odpowiednie dla wszystkich rodzajów ptaków i gryzoni. Pierwsza jest dla małych ptaków, druga dla gryzoni, a trzecia to mieszanka. Konfiguracja nie zajmuje dużo czasu. W razie potrzeby możesz użyć innego zestawu dźwięków po konsultacji ze specjalistą.

Może pracować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Nie wpływa to w żaden sposób na wydajność.

Panel sterowania nie znajduje się na samym urządzeniu, ale na osobnym module. To znacznie upraszcza obsługę.

Kraj pochodzenia - Rosja. Średni koszt to 4000 rubli.

Odstraszacz ptaków Peregrine Falcon-3

Zalety:

 • Uniwersalny;
 • Wygodny w użyciu;
 • Dostępność;
 • Nadaje się do obszarów do 0,5 hektara.

Niekorzyść:

 • Krótki sznurek.

TORNADO OP.01

Z wyglądu urządzenie przypomina mały głośnik, który jest wykonany z dobrego plastiku. Nie zajmuje miejsca i jest łatwy w obsłudze.

Ze względu na wydajność optymalne jest umieszczenie urządzenia w odległości 2-3 metrów od ziemi na słupie lub dachu. Możesz używać Tornado OP-01 na otwartych przestrzeniach: w ogrodach, domkach, terenach rolniczych itp. Dźwięki wydawane przez urządzenie przerażają ptaki i sprawiają, że nie lecą zbyt blisko.

Istnieją trzy grupy przerażających dźwięków. Pierwsza to krzyki drapieżnych ptaków, druga to krzyki wróbli i wron, a trzecia to głośne odgłosy. Możesz dostosować odstępy między dźwiękami i przerwy między sygnałami dźwiękowymi.

Ten model jest zasilany bateryjnie, co pozwala odstraszaczowi ptaków pracować bez przerwy przez 48 godzin. Następnie musisz go naładować. W razie potrzeby urządzenie można obsługiwać z sieci.

Odstraszacz ptaków TORNADO OP.01

Zalety:

 • Obszar ochrony - 10 tys. KV. m .;
 • Działa przy wysokich temperaturach powietrza;
 • Niska waga;
 • Ścisłość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

GRAD-A16

Bezpieczne narzędzie Grad A16 gwarantuje skuteczną ochronę przed ptakami i innymi szkodnikami na powierzchni do 7 tys. Model ten otrzymał wiele pozytywnych opinii od użytkowników.

Aby zapewnić niezawodną ochronę, opracowano specjalną technologię, która obejmuje odgłosy dziennych i nocnych drapieżników. Urządzenie gwarantuje ochronę przed bażantami, gołębiami, nietoperzami, gęsiami, wronami, żurawiami i innymi gatunkami ptaków.

Cztery tryby zapewniają potrzebną ochronę: 24/7, dzień, noc, auto. Nadaje się na strychy, budynki prywatne, dachy, parkingi, balkony i tereny rolnicze.

Czułość - 92 dB. Średnia cena to 43000 rubli.

Odstraszacz ptaków GRAD-A16

Zalety:

 • 16 unikalnych głosów;
 • Elastyczne dostosowywanie;
 • Możesz wybrać tryb pracy;
 • Czujnik światła;
 • Dokładność reprodukcji;
 • Szkodniki nie przystosowują się i nie przyzwyczajają się do dźwięku.

Niedogodności:

 • Koszt.

Odpowiednio dobrany odstraszacz ptaków nie zaszkodzi ptakom i przyda się letnim mieszkańcom.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *