🚰Najlepsze ozonatory basenowe na 2020 rok

0

Prywatny basen na wsi lub w wiejskim domu to skuteczny kompleks leczniczy, miejsce do aktywnego wypoczynku i marzenie każdego letniego mieszkańca. Ten zakątek zdrowia wymaga regularnej pielęgnacji, leczenia, oczyszczania i terminowej wymiany wody. W przeciwnym razie łatwo zamienia się w wylęgarnię infekcji i źródło chorób zakaźnych. Nowoczesne technologie pozwalają na utrzymanie stanu sztucznych zbiorników na odpowiednim poziomie. Prawie wszystkie metody ich odkażania wiążą się z poważnymi kosztami materiałowymi i robocizny. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” zapraszają do zapoznania się ze stosunkowo nową metodą oczyszczania i dezynfekcji wody - ozonowaniem. Zwiedzających zapraszamy do przeglądu „Najlepsze ozonizatory do basenu”, opracowanego według opinii kupujących oraz ekspertów.

Metody uzdatniania wody basenowej

Każdy basen, nawet mały, ma wspólny obszar, który wymaga regularnych warunków sanitarnych. Do niedawna najpowszechniejszymi sposobami pielęgnacji sztucznych zbiorników były:

 1. Chlorowanie. Do kąpieli dodaje się chlor w postaci granulatu lub tabletek. Istnieje silne przekonanie, że chlor w wodzie jest przyczyną podrażnień oczu i skóry oraz nieprzyjemnego zapachu. W rzeczywistości wszystko to jest działaniem produktów rozkładu chloru, tzw. chloraminy. Świeży chlor w wystarczającej ilości jest bezwonny i niedrażniący. Jednocześnie należy utrzymywać normalną kwasowość wody (pH w granicach 7,2-7,4). Wzrost tego wskaźnika do 7,8 gwałtownie obniża skuteczność chlorowania.
 2. Promieniowanie ultrafioletowe. Inny sposób dezynfekcji. W wannie zanurzone są specjalne lampy UV. Cała infekcja umiera. Najpierw jednak konieczne jest przywrócenie przejrzystości środowiska, w przeciwnym razie skuteczność metody zostanie znacznie zmniejszona.
 3. Jonizacja. Mikroby i bakterie wywołujące choroby są leczone jonami miedzi i srebra.

Ostatnio oprócz wymienionych metod sanitarnych dodano ozonowanie lub ozonowanie.

Jak działa ozon

Uwaga! Ozon nazywany jest trójatomowym tlenem O3. Skoncentrowany w stratosferze chroni Ziemię i całe życie na niej przed śmiercionośnymi skutkami światła słonecznego, tzw. wiatr słoneczny.

Wszyscy znają utleniający potencjał tlenu. Tak więc, zgodnie z tą cechą, trójatomowy tlen znacznie przekracza parametry swojego dwuatomowego odpowiednika. W wyniku przetwarzania obiektów uzyskuje się następujące efekty:

 1. Wszystkie zarazki i bakterie są niszczone.
 2. Znikają nieprzyjemne zapachy, woda staje się przezroczysta.
 3. Wszystkie cząsteczki organiczne pozostawione przez kąpiących się ulegają utlenieniu: pot i inne wydzieliny, cząsteczki skóry. Po przetworzeniu wszystko to jest rozbijane na większe fragmenty, które osadzają się na filtrach.
 4. Tłuszcz i pleśń na ścianach i rynnach przelewowych są niszczone.
 5. Woda jest nasycona tlenem, a poziom pH pozostaje niezmieniony.

Ozonowanie jest obecnie najskuteczniejszym sposobem odkażania. Jednak w połączeniu z trzema tradycyjnymi metodami staje się jeszcze skuteczniejszy. Faktem jest, że triatomiczna cząsteczka tlenu nie różni się witalnością i szybko się rozpada. Dlatego nie może długo wpływać na mikroflorę. W celu wydłużenia czasu działania kompleksu zdrowotnego pomiędzy dwoma zabiegami uzupełnia się go chlorowaniem, jonizacją lub naświetlaniem UV.

Jakie są ozonizatory

Super silny utleniacz jest uzyskiwany z tlenu atmosferycznego na dwa sposoby:

 1. W instalacjach pierwszego typu powietrze lub tlen przepływa przez szczelinę między uziemionymi elektrodami a elektrodami wysokiego napięcia. Niejednorodne pole elektryczne generuje wyładowania, które dzielą cząsteczki tlenu na atomy, które następnie łączą się, tworząc triatomiczną cząsteczkę O3. Takie urządzenia są bardziej wydajne i trwałe oraz kosztują więcej. Zwykle stosuje się je do leczenia dużych basenów.
 2. Drugi typ obejmuje generatory, w których O3 jest wytwarzany przez napromieniowanie powietrza w komorze roboczej twardym promieniowaniem ultrafioletowym z mocnej lampy. W podobny sposób ozon powstaje w górnej atmosferze pod wpływem światła słonecznego. Wydajność instalacji UV jest zauważalnie niższa. Wystarczy do dezynfekcji kąpieli w SPA, siłowniach, małych prywatnych pojemnikach.

Urządzenie składa się z reaktora, w którym zachodzi proces zamiany tlenu dwuatomowego na tlen trójatomowy oraz układu wtryskiwania gotowego produktu do wody. Zwykle jest to tzw. Wtryskiwacz Venturiego działający na zasadzie różnicy ciśnień w kąpieli i reaktorze. Sprzęt jest umieszczony w walizce. Wraz z nim są dodane czujniki przepływu i ciśnienia, wskaźnik pH, przycisk zasilania. Niektóre modele są wyposażone w kompresory do dostarczania powietrza do komory reaktora, pompy wspomagające, odgazowywacze.

Opracowano i z powodzeniem zastosowano nowe typy urządzeń - wysokowydajne modele typu dwustopniowego:

 1. Generator O3 + generator chloru w jednej obudowie. Wraz ze znanym nam już generatorem O3, urządzeniem produkującym chlor w drodze elektrolizy zwykłej warzelni soli kuchennej. Taka substancja chemiczna jest bardziej nieszkodliwa niż jej odpowiednik pochodzenia chemicznego. Podwójna kuracja daje długotrwały efekt. Jednocześnie jedyny materiał eksploatacyjny - sól kuchenna, jest sprzedawany w każdym sklepie spożywczym po absurdalnej cenie. Dodatkowo po takiej obróbce ilość chloru dodawanego do wody znacznie się zmniejsza.
 2. Generator O3 + jonizator. W tym przypadku woda jest jednocześnie przetwarzana jonami miedzi lub srebra wytwarzanymi przez samo urządzenie, poprzez elektrolizę tych metali. Ponadto w zjonizowanej wodzie przywracany jest optymalny poziom pH. Użytkownik otrzymuje ustrukturyzowany lub tzw. „Żywa” woda, ta sama, o której dowiedzieliśmy się z dziecięcych bajek.
 3. Ozonizator UV +. Naświetlanie wód ultrafioletem, oprócz działania nadtlenkiem, potęguje efekt dezynfekcji, wydłużając czas jej trwania po rozpadzie O3. Instalacje tego typu wykorzystują mocne lampy UV do wytwarzania ozonu i napromieniowania wody.

Jak wybrać odpowiedni model

Posiadając masę przydatnych właściwości, trójatomowy tlen w wysokich stężeniach staje się szkodliwy i śmiertelny dla ludzi. Przed zakupem generatora O3 należy dokładnie przestudiować cały jego opis i parametry techniczne. Następnie musisz porównać otrzymane informacje z objętością i lokalizacją swojego budynku (na zewnątrz lub wewnątrz). I na koniec określ dla siebie główne kryteria wyboru.

Występ

Ten parametr określa, jak wydajnie będzie działać urządzenie. Dezynfekcja dużych wanien zajmie dużo czasu urządzenie o małej mocy.Jeśli dla zbiorników domowych nie ma to większego znaczenia, to dla właścicieli basenów i SPA, gabinetów kosmetycznych i fitness. Długie przerwy nie są opłacalne.

Nie myśl, że model o wysokiej wydajności nadaje się do każdej kąpieli. Po pierwsze, takie urządzenia są znacznie droższe niż te o małej mocy i zużywają więcej energii elektrycznej. Ostatecznie nie jest to po prostu korzystne ani dla użytkownika indywidualnego, ani dla firmy. Ponadto nadmierna produkcja może spowodować wzrost stężenia ozonu do poziomów szkodliwych dla zdrowia.

Ważny! Obecność ozonu w powietrzu w ilości powyżej 0,1 mg / m3. może powodować oparzenia błon śluzowych i dróg oddechowych.

Energia elektryczna

Od tego zależy wysokość kosztów operacyjnych. Oczywiste jest, że w przypadku dużych objętości wybiera się mocniejsze jednostki, które zużywają znaczną ilość energii elektrycznej i odwrotnie.

Nie myśl, że wszystkie wysokowydajne generatory są „żarłoczne”. Wiele zależy od producenta. Najlepsi z nich, biorąc pod uwagę pragnienia kupujących, produkują energooszczędne urządzenia przy użyciu innowacyjnych rozwiązań technicznych i nowoczesnych materiałów. Ich produkty będą kosztować więcej, ale zaoszczędzą kupującemu znaczne fundusze podczas eksploatacji. Wybierając model, porównaj zużycie energii przez równie wydajne produkty różnych firm i wybierz najlepszy.

Temperatura otoczenia

Studiując opis modelu, zwróć szczególną uwagę na ten parametr. Większość urządzeń jest zaprojektowana do działania tylko przy dodatnich temperaturach powietrza. Jeśli jego instalacja odbywa się w nieogrzewanym pomieszczeniu, lepiej jest zdemontować go na zimę. Jeśli nie będzie to możliwe, będziesz musiał poszukać urządzeń przystosowanych do pracy w niskich temperaturach. To samo dotyczy górnej granicy temperatury. Nie należy umieszczać w pobliżu pieca produktu zaprojektowanego dla maksymalnej temperatury powietrza do +35 stopni ani umieszczać w jego pobliżu pieca.

Wymiary i waga

Sprzęt do dużych wanien znajduje się w specjalnych pomieszczeniach serwisowych, których wymiary są do tego przeznaczone, a podczas budowy i instalacji nie pojawiają się problemy z jego lokalizacją. Niemniej jednak, wybierając urządzenie, z góry oceń, czy zmieści się w wyznaczonym miejscu, czy poszukaj mniejszej instalacji.

Instalacje dwustopniowe

Ozonowanie kąpieli jest zabiegiem bezodczynnikowym. To ich główna zaleta - brak kosztów zakupu chemicznych środków czyszczących i radykalne skrócenie czasu dezynfekcji. Jednak gaz szybko się rozkłada i nie wpływa już na jakość wody, a proces gromadzenia się zanieczyszczeń w kąpieli jest ciągły. Zwróć uwagę na popularne modele Clear Water z USA, brytyjski Triogen, rosyjski Xenozone. Generatory O3 w tych urządzeniach współpracują z lampami UV, generatorami chloru lub jonizatorami. Pozwala to przedłużyć działanie dezynfekujące tego typu urządzenia na zawartość wanny i znacznie obniżyć koszty. Takie modele nie są tanie, ale wkrótce się zwrócą, zwłaszcza jeśli to nie tylko letni domek, ale płatne centrum zdrowia.

Czego szukać

 1. Wybierz modele typu „podłącz i zapomnij”. praca w trybie automatycznym. W skład takiego urządzenia wchodzi wiele czujników oraz regulowany kontroler. Na wyświetlaczu pojawia się komunikat o błędzie: niewystarczające ciśnienie, mały przepływ, wysokie stężenie O3, rosnące pH. Właściciele takich jednostek mogą być absolutnie spokojni co do jakości wody i zdrowia, własnego i swoich klientów.
 2. Modele o niskiej wydajności reprezentują generator w obudowie z gniazdami do podłączenia węży na wlocie i wylocie oraz przyciskami na panelu sterowania. Ta opcja będzie odpowiednia dla każdego mieszkańca lata. Właściciele ośrodków sportowo-rekreacyjnych powinni zwrócić uwagę na instalacje z wbudowanym kompresorem i pompą wspomagającą.
 3. Każde urządzenie jest dostarczane z instrukcją obsługi krok po kroku i wskazówkami dotyczącymi instalacji. Przeczytaj uważnie. Niektórzy producenci mogą cofnąć gwarancję na naprawę swojego modelu, jeśli nie został on zainstalowany przez specjalistów z centrum serwisowego.
 4. Zwróć uwagę na wygląd produktu. Nie zawsze pełni on funkcję czysto dekoracyjną. Dobry układ, starannie dobrane materiały i intuicyjny panel sterowania decydują ostatecznie o tym, co nazywamy ergonomią. Atrakcyjny wygląd świadczy o wysokiej jakości produktu.
 5. Koszt nie jest ostatnim parametrem wpływającym na wybór kupującego. Zależy od wielkości wanny i jej przeznaczenia. Właściciele kompleksów prozdrowotnych nie powinni oszczędzać na poziomie automatyzacji, obecności pomp i kompresorów, generatorów o podwójnym działaniu dezynfekującym w zestawie. Najważniejsze jest to, że jest to wysokiej jakości produkt od znanego producenta, którego popularność modeli od dawna zasłużyła i nie budzi wątpliwości. Bez względu na to, ile to kosztuje, koszty szybko się zwrócą.
 6. W przypadku basenów wiejskich lub małych łaźni do domowych zabiegów spa nie są potrzebne skomplikowane i drogie modele. Na rynku jest wystarczająco dużo jednostek budżetowych o przyzwoitej jakości i odpowiedniej wydajności.

Najlepsi producenci

Emec

Włoska firma. Na rynku od 1982 roku. Dziś jest to rozwinięta produkcja wysokiej jakości urządzeń dezynfekcyjnych i pompowych o różnym przeznaczeniu. Praca jej specjalistów zawsze wyróżnia się chęcią stosowania innowacyjnych technologii oraz szybką reakcją na stale aktualizowane zapytania klientów.

Ozomat

Marka należy do niemieckiej firmy Apel Ozon und Wassertechnik. Główną działalnością jest rozwój i produkcja urządzeń do oczyszczania wody i powietrza. Jej produkty cieszą się dużym zainteresowaniem i są dostarczane do wszystkich krajów świata.

Produkty wodne firmy Prozone

Amerykańska firma. Jej założyciel, Ron Barnes, przez długi czas pracował jako fizyk w NASA. Produkty firmy to generatory O3 marki Prozone do powietrza i wody. Osobną linię produkują urządzenia do basenów, w rozwój których Barnes był osobiście zaangażowany.

Intex

Produkty tej międzynarodowej korporacji znane są na całym świecie. Piętnaście tysięcy jej specjalistów w wielu krajach świata tworzy towary do rekreacji na wodzie: od pontonów po baseny, pompy filtrujące i urządzenia do oczyszczania i dezynfekcji wody. Wysoką jakość towaru potwierdzają gwarancje producenta. Wydanie karty gwarancyjnej przy zakupie to jedyny sposób na upewnienie się, że zakupiony produkt nie jest podróbką.

Czysta woda

Znak towarowy kalifornijskiej firmy Clearwater Technologies Inc., największego producenta jonizatorów wody. Aby wzmocnić efekt dezynfekcji firma produkuje urządzenia dwustronnego działania, montując w jednej obudowie jonizatory z ozonatorami. Produkty firmy są kupowane przez NASA do instalacji na statkach kosmicznych.

Triogen

Szkocki producent systemów odkażania basenów. Jeden z największych na świecie. Jego podwójne urządzenia czyszczące - ozonizator + promieniowanie ultrafioletowe - są bardzo poszukiwane.

Xenozone

Znak towarowy Centrum Inżynieryjno-Technicznego „Kompleksowe badania”. Adres produkcji Nowotroitsk, Nowa Moskwa. Firma jest jednym z trzech największych deweloperów i producentów wyposażenia basenów w kraju.

Wybór firmy, w której sprzęt lepiej kupić, zależy od kupującego. Po określeniu najlepszych producentów należy uważnie przeczytać asortyment, dokładnie przestudiować opis, cechy kilku próbek od różnych producentów. Następnie musisz porównać uzyskane dane, dowiedzieć się, ile kosztuje interesujący Cię model i podjąć decyzję. Nawiasem mówiąc, niedrogie urządzenia nie oznaczają złych. Nie zaszkodzi słuchać wskazówek i sztuczek od doświadczonych użytkowników oraz porad sprzedawców.

Wielu rzemieślników domowych jest zainteresowanych tym, jak zrobić urządzenie własnymi rękami. Nie jest to takie trudne dla tych, którzy mają prawidłowo naostrzone ręce. Wymagany schemat można łatwo znaleźć w rosyjskim Internecie.Znajdziesz tam również zestaw niezbędnych części, podzespołów i materiałów. Chciałbym jednak przypomnieć, że ozon to niebezpieczny gaz. Aby nie szkodzić zdrowiu, nie można dopuścić do wzrostu jego stężenia poza niebezpieczne granice. W markowych urządzeniach zawsze dostępna jest funkcja kontroli stężenia gazu. W przypadku domowego urządzenia tak nie jest.

Ważny! Używanie domowego ozonizatora jest niebezpieczne dla zdrowia! Nawet instalacja markowych produktów nie jest zalecana samodzielnie. Lepiej powierzyć to specjalistom.

Gdzie mogę kupić

Najlepiej to zrobić w wyspecjalizowanych sklepach. Można tam uzyskać wyczerpującą poradę, obejrzeć i dotknąć towar oraz wydać kartę gwarancyjną. Jeśli takie punkty sprzedaży nie są dostępne, wygodnie jest zamówić produkt online w sklepie internetowym lub odwiedzić oficjalne strony producentów.

Ocena jakości ozonatorów do basenu

Generatory jednostopniowe

5. Hydro Forse Bestway 58202

Chińska firma produkująca budżetowe modele do małych domowych wanien. Współpracuje z jednostkami filtrującymi zdolnymi do usuwania zanieczyszczeń z 2 metrów sześciennych. woda na godzinę. Wydajność ozonu - 350 mg / godzinę. Oprócz zwykłego generatora O3, urządzenie jest wyposażone w generator nanopęcherzyków. To nowość wśród technologii dezynfekcji.

Rozmiary nanopęcherzyków są niezwykle małe, tylko 1/10 przekroju ludzkiego włosa. Jeśli zwykłe pęcherzyki gazu (w naszym przypadku triatomiczny tlen) mają tendencję do wypływania na powierzchnię, ich nano-analogi pozostają w słupie wody przez godzinę, znacznie zwiększając działanie dezynfekujące utleniacza. Generator nanopęcherzyków wymaga do działania żelu krzemionkowego. Będziesz musiał go kupić osobno. To kompaktowe urządzenie poradzi sobie z dezynfekcją sztucznych zbiorników o objętości do 40 metrów sześciennych. Średni koszt to 20430 rubli. Niezła opcja dla małej ramy, a nawet nadmuchiwanego basenu.

Hydro Forse Bestway 58202

Zalety:

 • kompaktowy rozmiar;
 • łatwość podłączenia i obsługi;
 • skuteczne czyszczenie bez chemii;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • konieczność okresowych zakupów żelu krzemionkowego.

4. Faraday A1G

Instalacje tej marki produkowane są w Indiach. Jego celem jest czyszczenie sztucznych zbiorników o objętości do 30 metrów sześciennych. Na godzinę produkowany jest 1 gram utleniacza do dużych obciążeń. Aparat wyposażony jest we wbudowaną sprężarkę, która pompuje powietrze do komory reaktora, w której zainstalowana jest elektroda wyładowania koronowego. Kompaktowy korpus urządzenia o wymiarach 210x270x420 mm wykonany jest z wytrzymałego włókna szklanego. Waga bez opakowania 9,02 kg. Możesz kupić urządzenie w cenie 76009 rubli.

Faraday A1G

Zalety:

 • kompaktowy;
 • łatwo;
 • z wbudowanym kompresorem.

Niedogodności:

 • nie tanie.

3. Prozone PZ2 1

Lekkie, kompaktowe i cichobieżne urządzenie amerykańskiej firmy. Wydajność ozonu wynosi 0,5 g na godzinę. To wystarczy do oczyszczenia z bakterii i brudu w wannach o objętości do 90 metrów sześciennych. Urządzenie ma wymiary 230x530x150 mm. Waga bez opakowania - 8,4 kg. Instalacja wykonana jest z materiałów pochłaniających dźwięki, dzięki czemu działa praktycznie bezgłośnie. Obwód jest montowany przy użyciu nowoczesnych przyrządów półprzewodnikowych. Producent gwarantuje jego bezawaryjną pracę przez 20 000 godzin. Średnia cena to 207346 rubli.

Prozone PZ2 1

Zalety:

 • kompaktowy;
 • produktywny;
 • niski dźwięk.

Niedogodności:

 • kosztowny.

2.Emec-03

Włoski ozonizator z odgazowywaczem. Z każdym cyklem do reaktora dostaje się około 10% całkowitej objętości wody. Pod wpływem wyładowania koronowego woda jest nasycana ozonem i dezynfekowana, po czym przechodzi przez odgazowywacz, w którym następuje zniszczenie gazu utleniającego. Następnie zdezynfekowana woda jest wtryskiwana do basenu o objętości do 50 metrów sześciennych za pomocą inżektora Venturiego działającego na różnicę ciśnień pomiędzy wanną a destruktorem. Generator wytwarza 2 gramy trójatomowego tlenu w ciągu godziny. Wydajność wody - 3 metry sześcienne / godzinę. Moc elektryczna instalacji nie przekracza 900 W. Wymiary urządzenia są raczej skromne: 1000x600x450 mm. Zasilany napięciem 220 V. Średni koszt to 380000 rubli.

Emec-03

Zalety:

 • wysoka wydajność;
 • redukcja zużycia chloru o 90%;
 • wysoki stopień oczyszczenia;
 • wbudowany odgazowywacz.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

1. Ozomat SB

Niemiecka instalacja do basenów do 80 metrów sześciennych. Czyści i dezynfekuje 10 ton wody na godzinę. Wymiary: 400x1350x500 mm. W skład urządzenia wchodzą:

 • pokrywa ochronna;
 • wskaźnik regeneracji;
 • regulator mocy;
 • wakuometr;
 • ciśnieniomierz.

W reaktorze tlen atmosferyczny jest poddawany wyładowaniu koronowemu i przekształcany w ozon. Następnie do wody wtryskiwany jest silny utleniacz. Cały proces jest w pełni zautomatyzowany. Kwasowość wody do kąpieli nie zmienia się. Pomimo 100% oczyszczenia i dezynfekcji nie można uniknąć stosowania chloru przeciwko wykwitowi wody. Jednak ta metoda uzdatniania pozwala zredukować chlorowanie do minimum. Woda staje się krystalicznie czysta. Nie ma nieprzyjemnych zapachów, skóra kąpiących się nie cierpi. Model jest z powodzeniem stosowany w prawie wszystkich sztucznych zbiornikach i zbiera najlepsze recenzje od użytkowników. Jego średni koszt wyniesie 486805 rubli.

Ozomat SB

Zalety:

 • wysokiej jakości montaż;
 • pełna automatyzacja procesu;
 • rozszerzona funkcjonalność;
 • doskonały wynik.

Niedogodności:

 • bardzo wysoka cena.

Instalacje dwustopniowe

5.Intex 26666

Oczyszczalnia ścieków dwustronnego działania dużej międzynarodowej firmy. Składa się z dwóch generatorów. Jeden wytwarza ozon z tlenu zawartego w powietrzu, a drugi - chlor z soli kuchennej. Tym samym O3 dezynfekuje wodę utleniając w niej wszystkie szkodliwe substancje, a chlor uzyskany w wyniku elektrolizy soli kuchennej uzupełnia dezynfekcję, przybliżając skład wody do morza.

Ważny! Stosowanie soli jodowanej do produkcji chloru jest zabronione!

Instalacja wyposażona jest w czujnik poziomu pH, aw przypadku odchyleń od normy zasygnalizuje o tym właścicielowi. Jednak urządzenie nie może automatycznie przywrócić normalnej kwasowości. Będziemy musieli kupić chemikalia.

Wydajność aparatu do chloru - 11 g / h, dla O3 - 150 mg / h. Urządzenie jest dość energochłonne, o mocy 1,25 kW, zasilane napięciem 220 V. Wyposażone jest w dotykowy panel sterujący z wbudowanym zegarem cyklicznym, wskaźnik trybu pracy z funkcją komunikatu błędu, czujnik przepływu i ciśnienia. Przeznaczony do basenów o pojemności 56800 litrów. Urządzenie jest dość kompaktowe, 360x410x350 mm. Waga - 10,9 kg. Średni koszt: 18170 rubli.

Intex 26666

Zalety:

 • traktowanie chlorem z soli jest bezpieczniejsze niż konwencjonalne chlorowanie;
 • zaopatrzenie się w sól kuchenną do generatora chloru jest łatwe i niedrogie;
 • kontrolowany poziom kwasowości;
 • niedrogi.

Niedogodności:

 • konieczne jest zakupienie odczynników, aby przywrócić równowagę pH.

4. Czysta woda OZ - 50

W przeglądzie przedstawiono jednego ze światowych liderów w produkcji instalacji do oczyszczania wody w basenach z aparatem dwustronnego działania Urządzenie wytwarza ozon, który utlenia wszystkie możliwe szkodliwe substancje w wodzie, eliminuje nieprzyjemne zapachy. Oprócz tego w urządzenie wbudowana jest potężna lampa ultrafioletowa, której promieniowanie bakteriobójcze „wykańcza” szkodliwość, która przetrwała ozonowanie, eliminuje pleśń i pleśń. Doskonała opcja do obróbki dużych stacjonarnych basenów o objętości do 190 metrów sześciennych, czystość nie różni się od wiosny. I żadnej chemii. Średni koszt urządzenia to 78000 rubli.

Czysta woda OZ - 50

Zalety:

 • technologia czyszczenia bez odczynników;
 • przyjazność dla środowiska;
 • wysokiej jakości montaż;
 • stylowy wygląd.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

3. Triogen UV500 (OZ SX 500)

Generator UV / ozonu brytyjskiej firmy. Wydajność ozonu wynosi 0,5 g / h. Zasilanie napięciem sieciowym 220 V. Niski pobór mocy, tylko 35 kW. Wymiary stacji są bardzo kompaktowe: 115х110х440 mm, waga - 3,8 kg. Zasada działania jest taka sama jak w poprzednim modelu przeglądu. Generator przekształca tlen zawarty w powietrzu w jego trójatomową wersję, która utlenia wszystkie szkodliwe zanieczyszczenia i bakterie w wodzie. Promieniowanie lampy ultrafioletowej wzmacnia efekt dezynfekcji i zapobiega tworzeniu się pleśni i pleśni. Urządzenie montowane jest w systemie uzdatniania wody za filtrami.Średni koszt to 77541 rubli.

Triogen UV500 (OZ SX 500)

Zalety:

 • ścisłość;
 • niewielka waga;
 • wysoki stopień oczyszczenia;
 • przetwarzanie bez odczynników;
 • rozsądna cena.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

2.Aqua Elite 50 Clear Water Tech

Innym ciekawym dwustopniowym systemem oczyszczania amerykańskiej marki jest ozonizator - jonizator. Urządzenie ma imponującą wydajność, około 13,6 metrów sześciennych na godzinę. Służy do czyszczenia sztucznych zbiorników o objętości do 190 metrów sześciennych. Oprócz utleniania szkodliwych substancji instalacja przetwarza wodę jonami miedzi, wytwarzając je w ilości 179 - 287 mg / godzinę, w zależności od natężenia prądu dostarczanego do elektrody miedzianej.

Złożony efekt działania instalacji wyraża się w oczyszczaniu wody ze szkodliwych zanieczyszczeń i bakterii poprzez utlenianie i przywracanie jej równowagi pH za pomocą jonów miedzi. Dzięki temu użytkownik otrzymuje krystalicznie czystą i prawdziwą „żywą wodę” w swoim zbiorniku, nie wydając pieniędzy na zakup odczynników. Technologia procesu została opracowana przez inżynierów NASA / Średni koszt urządzenia to 151200 rubli.

Aqua Elite 50 Clear Water Tech

Zalety:

 • opcja przyjazna dla środowiska;
 • krystalicznie czysta woda;
 • montaż w USA.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

1.Xenozone Scout Duo

Rosyjski rozwój automatycznej instalacji do podwójnego bezodczynnikowego oczyszczania i dezynfekcji wody w basenach poprzez utlenianie O3 i promieniowanie UV. Zanieczyszczenia organiczne są usuwane, woda usuwa nieprzyjemny zapach.

Instalacja składa się z dwóch niezależnych obwodów, powietrza i wody. Powietrzna wyposażona jest w elektrodę wytwarzającą ozon, wodna w lampę ultrafioletową, za pomocą której woda jest poddawana działaniu promieniowania bakteriobójczego. Zainstalowany na obejściu układu czyszczącego.

Uwaga! Bypass to linia obejściowa na rurociągach różnych mediów, przeznaczona do instalacji filtrów, urządzeń pomiarowych itp.

Wcina się w linię główną z obowiązkową instalacją urządzeń odcinających na połączeniach przed i za wbudowanym sprzętem, w celu zapobiegania, naprawy lub wymiany bez zatrzymywania obwodu.

Urządzenie służy do obsługi wanien o kubaturze do 50 m3, pobiera 1,39 kW z sieci 220V. W ciągu godziny urządzenie przetworzy 4 metry sześcienne. woda. Oprócz generatora O3 i sterylizatora ultrafioletowego urządzenie wyposażone jest w:

 • pompa wspomagająca;
 • czujnik przepływu;
 • stojący mikser;
 • Destruktor gazu resztkowego.

Część elektryczna urządzenia jest okablowana w szafie sterowniczej. Na przednim panelu znajdują się przyciski sterujące. Wymiary urządzenia: 130x40x50cm. Waga nie przekracza 50 kg. Średni koszt: 315500 rubli.

Xenozone Scout Duo

Zalety:

 • podwójne uzdatnianie wody;
 • w pełni zautomatyzowany system;
 • kompaktowy rozmiar;
 • niewielka waga.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Obecność basenu na wsi lub w wiejskim domu nie jest dziś rzadkością. Rynek jest nasycony sprzętem do oczyszczania wody z przydomowych zbiorników, o różnej zasadzie działania, wielkości, kosztach i wydajności. Redaktorzy serwisu mają nadzieję, że prezentowana recenzja pomoże użytkownikom zrozumieć różnorodność urządzeń i nie popełnić błędów przy wyborze odpowiedniej opcji. Zadbaj o swoje zdrowie. Kup basen na letnią rezydencję, gotowe spa, nadmuchiwane lub zewnętrzne jacuzzi, dodaj do niego ozonizator i ciesz się swoim wellness w domu.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię