Najlepsze nożyczki fryzjerskie 2020

0

Narzędzie takie jak nożyczki jest znane każdemu. Używane są w życiu codziennym przez krawców i szwaczek, ogrodników, elektryków, projektantów, sekretarek itp. Ogólnie pomagają wszędzie. A bez nich nie można sobie wyobrazić fryzjera. To jest jedna całość.

Redakcja „best-pl.designuspro.com” zwraca uwagę na najlepszy wybór nożyczek fryzjerskich w 2020 roku. Popularność przedstawionych poniżej modeli stale rośnie, podobnie jak popyt na nie.

Co to są nożyczki fryzjerskie

Rodzaje profesjonalnych narzędzi fryzjerskich:

 • gorąco;
 • prosto;
 • rębnia.

Absolutnie każdy mistrz ma proste nożyczki, ale gorące i przerzedzające się nożyczki, w zasadzie tylko od bardziej doświadczonych specjalistów, którzy wiedzą, jak ich używać. Jakie są różnice?

Strzyżenie zaczyna się od prostych nożyczek, które mają dwie opcje ostrzenia: wypukłe (38 stopni) i proste (45-50 stopni). Pierwsza opcja pomaga wykonywać cieńsze i dokładniejsze cięcia.

Przerzedzenie służy do cieniowania i przerzedzania włosów. To narzędzie można łatwo odróżnić od innych, ponieważ jedno z ostrzy wygląda jak grzebień, to znaczy ma wiele zębów. Istnieją modele, w których nie jedno, ale dwa ostrza są wyposażone w zęby. Druga opcja jest używana przez początkujących, więc ochronią się przed możliwością odcięcia nadmiaru loków. Ale narzędzie z tylko jednym ząbkowanym ostrzem lepiej tnie włosy, nie uszkadzając ich.

Gorące nożyczki to mechanizm wyposażony w element grzewczy. To świetna opcja do „przylutowania” końcówek włosków, zapobiegając dalszemu rozdwajaniu się. Włosy nie są zniszczone, ponieważ obszar roboczy nagrzewa się tylko do 90 stopni, co jest bezpieczne dla włosów. Funkcjonalność jest bardzo złożona.

Jaka jest różnica w stosunku do nożyczek domowych

W wysokiej jakości nożycach fryzjerskich zamiast śruby występuje zespół śrubowy - to złożony system składający się z elementów dociskowych.

Do produkcji używana jest wysokiej jakości stal, która przez długi czas zachowuje swoje oryginalne naostrzenie. Chociaż materiał praktycznie nie jest w stanie zmienić swojego kształtu, nie ma też dużej twardości.

I oczywiście duże znaczenie ma metoda ostrzenia, która ma kąt od 38 (konwekcja) do 50 (prosto). Wykonane są również modele z mikro nacięciami. Utrzymują loki na miejscu, aby nie zsuwały się z ostrzy.

Kształt rączki. Wiele fryzur wymaga długiej pracy, w tym czasie mistrz nie powinien męczyć się trzymaniem narzędzia. Opcji klamek i pierścieni jest wiele, każdy specjalista musi sam wybrać dokładnie to, z czym jest gotowy do pracy przez długi czas.

Najlepsi producenci

Jest wielu producentów. Niektóre są nieznane nikomu, podczas gdy inne zyskały sławę jako wiarygodne firmy.W tej chwili za najlepszych producentów uznawane są firmy japońskie, włoskie i niemieckie. Każda marka ma duży asortyment z wieloma modelami, które mają swoje wady i zalety. Dlatego raczej trudno udzielić dokładnej odpowiedzi, która firma ma lepsze nożyczki.

Nożyczki z Chin

W ostatnich latach zamawianie towarów za pośrednictwem Ali Express stało się bardziej opłacalne i wygodniejsze. Sklep internetowy prezentuje wiele nożyczek dla fryzjerów wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Możesz przeczytać recenzje pod każdym produktem, aby upewnić się, że sprzedawca jest rzetelny i jakość produktu. Ta opcja jest szczególnie dobra dla początkujących, gdy potrzebują dobrych, ale budżetowych nożyczek.

Jak wybrać narzędzie fryzjerskie w sklepie internetowym

Kupno produktu bez zobaczenia go nie jest łatwe, ale możliwe. Aby dokonać właściwego wyboru, przeczytaj poniższe wskazówki:

 • Wybierz niezawodny sklep internetowy. Przejrzyj recenzje dotyczące pracy zasobu internetowego w witrynach innych firm.
 • Opinie. Warto je uważnie przestudiować. Lepiej mieć zdjęcia.
 • Koszt. Rabaty są dobre, ale musisz upewnić się, że oryginalna cena nie jest fikcją. Nie musisz zamawiać najtańszego produktu i oczekiwać czegoś dobrego.
 • Producent. Lepiej jest wziąć znane marki.
 • Dokładna informacja. Musisz dokładnie przestudiować wszystkie cechy: wagę, długość, materiał, kolor i tak dalej. Jeśli opis jest niekompletny, najlepiej nie ryzykować. Sprzedawca wysokiej jakości nigdy nie skąpi dokładnej oceny produktu.

Gdzie kupić profesjonalne nożyczki fryzjerskie

Najlepszą opcją są wyspecjalizowane sklepy. Przyjeżdżając tam możesz poprosić pracownika o zaświadczenie - dokument potwierdzający, że towar jest prawdziwy, wyprodukowany w zadeklarowanym kraju itp. Ponadto sprzedawca może dać Ci rzecz, abyś zrozumiał, jak wygodnie jest go trzymać, spójrz na grupę ostrzącą i śrubową i nie popełniaj błędów przy wyborze. I nie spiesz się z niskimi cenami, towary wysokiej jakości nie zostaną rozdane za darmo.

Kryteria wyboru

Aby wybrać odpowiednie narzędzie, należy zwrócić uwagę:

 • W jakim stanie jest dokręcenie śruby. Aby określić naprężenie, należy chwycić pierścień, ustawić go w pozycji pionowej, drugą ręką przesunąć drugi pierścień o 80 (w przybliżeniu) stopni w górę i zwolnić. W tej chwili między ostrzami musi znajdować się jakaś cienka materia. Jeśli odległość między grupą śrub a punktem zamknięcia wynosi ½ długości, to jakość jest dobra.
 • Wygoda modelu. Komfort jest bardzo ważny, gdyż zapewni długotrwałą pracę bez bólu palców i dłoni.
 • Materiał. Wpływa to na trwałość i bezpieczeństwo ostrzenia w jego oryginalnej formie.
 • Ostrzenie. To jest klucz do udanej pracy. Zdecydowanie należy zwrócić uwagę na kąt ostrzenia, który powinien wynosić od 38 do 50 stopni.
 • Gładkość. Aby nie zaszkodzić włosom i nie zepsuć fryzury, należy zwrócić uwagę na taki czynnik, jak płynny ruch.
 • Koszt. Profesjonalne, wysokiej jakości nożyczki nie będą tanie. Niedrogie opcje są odpowiednie tylko dla początkujących.
 • Wielkość zębów przerzedzających się nożyczek. Cienkie lub nie grube loki przycina się narzędziem o drobnych zębach, a grube włosy - głównie o grubych zębach. Oczywiście lepiej mieć zarówno taką, jak i taką opcję. Ale jeśli jesteś tylko początkującym specjalistą, wystarczy wybrać opcję, w której zęby są cienkie.

Nożyczki fryzjerskie dla leworęcznych

Rzemieślnicy, którzy używają lewej ręki, częściej odczuwają dyskomfort i zmęczenie podczas cięcia, ponieważ wiele narzędzi jest w większości przypadków przystosowanych do prawej ręki. Dlatego dobrzy producenci rozwiązali ten problem i wykonali nożyczki dla osób leworęcznych.

Różnią się położeniem ostrzy, to znaczy lewe ostrze znajduje się pod prawym, a miejsce na kciuk znajduje się na dole. Nie powoduje to dyskomfortu dla dłoni mistrza podczas cięcia, a wręcz przeciwnie, ułatwia pracę.

Jak prawidłowo trzymać nożyczki fryzjerskie

Ponieważ mistrz musi wykonywać wiele różnych ruchów podczas pracy, chwyt narzędzia jest bardzo różny niż podczas cięcia papieru.Kiedy początkujący dopiero się uczą, rzadko zdarza się, że chwytają prawidłowo, ale to kwestia czasu.

Krótka odprawa:

 1. Palec serdeczny jest wkładany do dolnego pierścienia.
 2. Chwyć instrument całą dłonią.
 3. Kciuk należy zdjąć z pierścienia. Nożyczki powinny znajdować się na dłoni w pozycji leżącej.
 4. Kciuk powinien opierać się tylko o pierścień.
 5. Dłoń powinna być rozluźniona.

To klasyczny uchwyt do rozpoczynania i kończenia pracy. Tak naprawdę sztuczek jest wiele, metody zależą od wybranej przez klienta fryzury i doświadczenia mistrza. Niektórzy eksperci przyzwyczaili się do niewłaściwego trzymania instrumentu, używając własnych, indywidualnych sztuczek. Jeśli to nie wpływa na jakość fryzury, nie ma nic złego.

Jakie pokrowce na narzędzie fryzjerskie są potrzebne

Sprzęt roboczy należy przechowywać w specjalnie wyznaczonym miejscu. Dlatego nie powinieneś zostawiać go otwartego, bez etui:

 • Bezpieczeństwo. Pokrowiec ochroni przedmiot przed uszkodzeniem po upuszczeniu, przed kurzem. W tym przypadku nic nie uderza w krawędź: brud, nadmiar wilgoci i inne małe cząstki stałe nie będą się osadzać.
 • Bezpieczeństwo. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdy w pobliżu przebywają małe dzieci. Profesjonalne narzędzia mają ostrą krawędź, dzięki czemu cięcie jest łatwe. Jest to również niebezpieczne dla zwierząt znajdujących się w pobliżu ludzi i samego pana.

Ostrzarka

To drogi i mocny sprzęt. Profesjonalnego narzędzia nie da się ostrzyć improwizowanymi środkami, ponieważ wtedy materiał i kąt ostrzenia mogą ulec pogorszeniu.

Obrabiarki to:

 • Uniwersalny;
 • Specjalistyczny.

Druga opcja nadaje się do nożyczek fryzjerskich.

Obrabiarki to:

 • Elektryczny;
 • Podręcznik.

Pierwsza opcja to samochód z dużym wyposażeniem, z nakładką na wałek. Płyta czołowa może znajdować się w pozycji pionowej lub poziomej. Charakterystyka tego sprzętu zależy bezpośrednio od firmy, modelu.

Maszyny ręczne są znacznie tańsze i występują w różnych typach. Waga i rozmiary takiego sprzętu są mniejsze, ale nadal warto zadbać o specjalne miejsce na ich instalację. Taka temperówka będzie uniwersalna, nie wytrzyma tak długo, jak elektryczna, ale bardzo pomoże w codziennym życiu.

Nie każdy jest w stanie prawidłowo naostrzyć ostrze. Dlatego lepiej zaufać specjaliście, który posiada specjalny sprzęt z funkcją ostrzenia nożyczek fryzjerskich. Zwłaszcza jeśli narzędzie jest wystarczająco drogie.

Ocena jakości maszynek do strzyżenia włosów w 2020 roku

Zestaw narzędzi fryzjerskich DEWAL 9605 AS i 9605 Niemcy

8. miejsce

Nożyczki proste 9605 i nożyczki do przerzedzania 9605 AS są produkowane tylko w Niemczech, natomiast używana jest stal z Japonii. Plastikowe uchwyty. Pomimo tego, że narzędzie jest obce, nie ma wysokiej jakości i trwałości.

Średni koszt: 1000 rubli.

Zestaw narzędzi fryzjerskich DEWAL 9605 AS i 9605 Niemcy

Zalety:

 • Zawiera dwa narzędzia;
 • Koszt;
 • Możliwość usunięcia nacisku.

Niedogodności:

 • Plastikowe uchwyty;
 • Niewygodny układ pierścieni;
 • Ostrzenie szybko się odkształca;
 • Nie można długo pracować.

Nożyczki proste Mertz 341 / 5,5, Niemcy

7. miejsce

Do produkcji używana jest japońska stal. Narzędzie jest bardzo wypolerowane. Ostrzenie ma trwałość. Model ten jest używany w pracy zarówno przez początkujących jak i profesjonalnych rzemieślników. Jakość jest doskonała i niedroga w tej cenie. Uchwyty posiadają małe wgłębienia zapewniające wygodny chwyt. Pierścionek posiada również podpórkę na palec.

Koszt: 1000 rubli.

Nożyczki proste Mertz 341 / 5,5, Niemcy

Zalety:

 • Koszt;
 • Gumowane pierścienie;
 • Trwałość;
 • Wygodne uchwyty;
 • Obecność nacisku.

Niedogodności:

 • Trudno znaleźć w sprzedaży.

Nożyczki proste SILVER BODY 5,5 ″ STU04-55

6 miejsce

Opcja dla początkujących. Jakość jest dobra, a cena rozsądna. Narzędzie wykonane jest ze stali w gatunku 420. Materiał jest odporny na korozję.

Ostrzenie trwa długo, ponieważ ostrze jest hartowane, co sprawia, że ​​stal jest jeszcze twardsza. Pierścienie są symetryczne, ale znajdują się na różnych wysokościach, dzięki czemu mistrz czuje się komfortowo podczas strzyżenia włosów.

Średni koszt: 3000 rubli.

Nożyczki proste SILVER BODY 5,5 ″ STU04-55

Godność:

 • Materiał nierdzewny;
 • Gumowe uszczelki po wewnętrznej stronie pierścieni;
 • Dobra wartość;
 • Ostrzenie nie odkształca się przez długi czas;
 • Podparcie palców;
 • Wysokie wskaźniki twardości;
 • Długotrwałe;
 • Na styku ostrza znajduje się gumowa uszczelka;
 • Śruba może być regulowana;
 • Wygodna długość.

Niedogodności:

 • Do regulacji śruby potrzebne jest dodatkowe narzędzie specjalne.

Nożyczki do przerzedzania Kapous SK10T / 6.0

5 miejsce

Pierścienie modelu są na różnych poziomach, co przyczynia się do długiej pracy bez naprężeń. Dodano zakrzywioną podpórkę na palce. Jedno ząbkowane ostrze (35 zębów).

Średni koszt: 1500 rubli.

Nożyczki do przerzedzania Kapous SK10T / 6.0

Zalety:

 • Płynny ruch;
 • Koszt;
 • Gumowe wstawki wewnątrz pierścieni;
 • Obecność wzmacniacza do pierścieni;
 • Powłoka jest estetycznie wypolerowana;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Nie.

Nożyczki proste Kedake 6.0

4 miejsce

Wykonany ze stopu kobaltu jest trwały i praktycznie nie odkształca się. Dlatego ostrzenie zachowuje swój pierwotny wygląd przez długi czas. Ponadto taki materiał nie koroduje. Pierścienie narzędziowe są symetryczne, okrągłe z gumowymi uszczelkami wewnątrz, zapewniającymi komfort dłoniom mistrza.

Średnia cena: 4500 rubli.

Nożyczki proste Kedake 6.0

Zalety:

 • Ładny wygląd, stal jest starannie wypolerowana;
 • Gumowa uszczelka wewnątrz pierścieni;
 • Możliwość regulacji śruby;
 • Rozmiary, wygodne do pracy;
 • Prosty wygląd pozwala na różnorodne fryzury.

Niedogodności:

 • Aby prawidłowo wyregulować śrubę, potrzebujesz klucza z 4 nacięciami;
 • Bardzo ostre końcówki ostrzy.

Nożyczki do przerzedzania Kapous SK10T / 5,5, Włochy

3 miejsce

Do produkcji używamy wysokiej jakości stali. Pierścienie są przesunięte, co pomaga mistrzowi w wygodnym trzymaniu. Jedno ząbkowane ostrze (30 zębów). Powierzchnia jest starannie wypolerowana. Pierścionek wyposażony jest w podpórkę na palec. Jeden pierścień jest gumowany.

Koszt: 2000 rubli.

Nożyczki do przerzedzania Kapous SK10T / 5,5, Włochy

Zalety:

 • Dogodnie chwyć uchwyt i zamocuj palce;
 • Płynność ruchu;
 • Koszt.

Niedogodności:

 • Tylko jeden pierścień jest gumowany.

Nożyczki proste JAGUAR A Silver Ise 5 1350, Niemcy

2. miejsce

Narzędzie o długości 14 cm nie wyróżnia się swoim wyglądem. Pierścienie są praktycznie na tym samym poziomie, wewnątrz wkładane są gumowe uszczelki. Klasyczne ostrzenie - 45 stopni. Nacisk kładziony jest na pierścień palca. Odpowiedni dla początkujących.

Średni koszt: 4500 rubli.

Nożyczki proste JAGUAR A Silver Ise 5 1350, Niemcy

Zalety:

 • Jedno ostrze ma mikro nacięcia;
 • Oba pierścienie są gumowane;
 • Ostrzenie nie odkształca się przez długi czas;
 • Obecność nacisku;
 • Efektywny;
 • Wygodny;
 • Optymalna długość.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Nożyczki do przerzedzania JAGUAR 96525 CM36 ES "SILVER LINE" 5,25 ″

1 miejsce

Nożyczki mają jedno ząbkowane ostrze. Długość uchwytów nie jest taka sama, więc pierścienie znajdują się na różnych poziomach. Ponadto jeden z uchwytów jest lekko zakrzywiony, co zapewnia mistrzowi komfort podczas cięcia.

Ostrze bez zębów jest wyposażone w nacięcia, które pomagają ciąć loki w regularnych odstępach czasu. Podstawa ma u dołu małe wgłębienia, dzięki czemu można wygodnie wciskać narzędzie palcami. Według kupujących jest to idealna opcja dla profesjonalistów!

Ile kosztuje ten model? Odpowiedź: 8700 rubli.

Nożyczki do przerzedzania JAGUAR 96525 CM36 ES "SILVER LINE" 5,25 ″

Zalety:

 • Gumowa uszczelka wewnątrz pierścieni;
 • Możliwość regulacji śruby;
 • Estetyczne matowe wykończenie;
 • Ostrzenie półwypukłe;
 • Hartowanie ostrzy w lodzie;
 • Kształt jest ergonomiczny, to znaczy wygodny do trzymania wszystkimi palcami;
 • Obecność wzmacniacza na końcu.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Im wyższa jakość, tym wyższa cena. Ale dla początkujących nie trzeba od razu kupować drogiego sprzętu roboczego. Ten wybór zawiera najlepsze opcje o niskich kosztach i doskonałej jakości. W miarę rozwoju możesz poszerzać zestaw narzędzi.Dobre początki we fryzjerstwie! Napisz w komentarzach o swoich doświadczeniach z używaniem nożyczek fryzjerskich, doradzaj innym popularnym modelom, opcjom wysokiej jakości! Czego szukać?

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *