Najlepsze zadaszenia basenowe na 2020 rok

0

Jak miło jest zanurzyć się w chłodnej wodzie w gorący letni dzień. W pobliżu nie ma morza - to nie ma znaczenia, o ile na dworze jest gorąco, domowa kąpiel stanie się ulubionym miejscem wypoczynku. Jednym z problemów jest to, że liście z pobliskich drzew i krzewów wpadają do wody, a śmieci z chodników lecą. Aby zachować czystą wodę i móc pływać w dowolnym momencie, warto wyposażyć basen w zadaszenie, a raczej pawilon.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd najlepszych pawilonów basenów o różnych wzorach i kształtach na rok 2020.

„Daszki” na basen: jakie są pawilony, jaka jest zaleta

Istnieją następujące rodzaje konstrukcji ochronnych:

 • Mobilny.

Najbardziej opłacalna opcja, jeśli kąpiel jest używana tylko latem. „Namiot” wykonany z gęstego materiału niezawodnie chroni wodę przed kurzem, liśćmi, opadami atmosferycznymi. Przy sprzyjającej pogodzie daszek można zdjąć i cieszyć się kąpielą na świeżym powietrzu.

 • Nieruchomy.

W przeciwieństwie do poprzedniego modelu stacjonarny jest instalowany, jak mówią, raz na zawsze. Nie można przesuwać, przesuwać metalowej konstrukcji. Pokryta jest ze wszystkich stron blachą poliwęglanową, jedna ze ścian wyposażona jest w drzwi, pozostałe - w podnośniki zapewniające wentylację. Konstrukcja wytrzyma wszystkie pory roku, nie boi się opadów i zmian temperatury. Jedyną wadą jest masywność.

 • Przesuwny.

Składa się z szyn zainstalowanych wzdłuż misy na wodę oraz ramy z ruchomych sekcji. Kształt jest inny: okrągły, owalny, prostokątny, kwadratowy. Taki model jest wielofunkcyjny: prezentuje się oryginalnie, chroni jakość wody przed czynnikami zewnętrznymi, wydłuża czas trwania sezonu kąpielowego dzięki zachowaniu ciepłego klimatu wewnątrz budynku, pozwala w pogodny dzień otworzyć misę kąpielową i jednocześnie zorganizować daszek przeciwsłoneczny.

Również pawilony wyróżniają się wysokością. Najniższe - do metra - po prostu zamykają miskę. Możesz pływać, ale nie będziesz w stanie wchłonąć wody. Markizy średniej wysokości pozwalają wstać na pełną wysokość. Wysokie - ponad dwa metry - to już konstrukcja dla strefy uzdrowiskowej.

Najlepsi producenci

Wśród firm oferujących produkty z segmentu wyposażenia basenów zewnętrznych wyróżniają się następujące firmy.

 • VÖROKA GmbH

Niemiecka firma. Założona w 1964 roku. Podstawowa specjalizacja - zadaszenia basenów. Siedziba firmy znajduje się w Eppingen. Obecnie produkty te są szeroko stosowane w różnych dziedzinach przemysłu i gospodarstwach domowych. Oficjalnym sprzedawcą VÖROKA w Rosji jest AstraPuls.

 • Mountfield

Czeski producent. Prowadzi historię od 1991 roku. Asortyment: różnego rodzaju baseny, sprzęt ogrodniczy, meble i wyposażenie. Sieć firmy obejmuje 74 punkty handlowe i usługowe. Marka Mountfield - AZURO.

 • Alukov

Kolejna czeska firma. Istnieje od 1995 roku, początkowo zajmowała się produkcją ram aluminiowych - drzwi i okien. Później rozpoczęła się produkcja płotów teleskopowych.Nawiązano stosunki handlowe z 40 krajami. Firma jest właścicielem znaku towarowego IPC-TEAM.

 • ALBIXON a.s.

Czeski producent. Firma została założona w 1990 roku przez braci Smetana. Obecnie uważany jest za jednego z największych przedstawicieli swojej branży na świecie. Posiada 64 międzynarodowe certyfikaty jakości i patenty. Dystrybutor czeskiej marki ALBIXON w Rosji - Idealkaver.

 • Aluabri

Międzynarodowy sojusz działający na rynku od 1999 roku. Jak zauważono na oficjalnej stronie producenta, w pawilonach zastosowano „system profili aluminiowych opracowany we Francji”. Firma prowadzi produkcję i sprzedaż w kilku krajach europejskich.

 • Aluten

Krajowy producent. Zakład Alyuten specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości aluminiowych konstrukcji przezroczystych. Firma przez dziesięć lat działalności zdobyła zaufanie konsumentów i jest uznawana za jednego z godnych konkurentów zagranicznych producentów.

 • Kaskada

Rosyjska firma z 20-letnią historią. Praktykowana przy produkcji i dostawie do konsumenta pawilonów przesuwnych z profili poliwęglanowych o różnych kształtach i kolorach. Nowe produkty tej marki cieszą się dużym zainteresowaniem.

Wybierając firmę, która lepiej kupi produkt, kupujący powinni przede wszystkim spojrzeć na te firmy, które zyskały reputację rzetelnych dostawców wysokiej jakości produktów.

Jak wybrać pawilon

Ponieważ te konstrukcje mają różne kształty i wysokości, powinieneś kupić taki, który całkowicie zakrywa miskę kąpielową i część podstawy w jej pobliżu.

Główne błędy w wyborze popełniane przez kupujących:

 • Schronisko nie odpowiada parametrom;
 • Zadaszenie nie nadaje się do warunków klimatycznych;
 • Wybór pozbawionego skrupułów sprzedawcy.

Planując zakup schronienia do domowej kąpieli, należy wziąć pod uwagę:

 1. Wysokość budynku.

Planujesz budowę strefy rekreacyjnej, czy też głównym zadaniem jest ukrycie wody przed gruzem, kurzem, liśćmi i zapobieganie jej szybkiemu parowaniu? Jeśli potrzebujesz tylko zrobić dach, wystarczy niskie schronienie: możesz pływać czcionką dla własnej przyjemności, tylko bez akrobatycznych skoków. Do wyposażenia strefy spa potrzebny będzie wysoki pawilon, który pełni rolę altany lub baldachimu na terenie piknikowym.

 1. Kształt i rozmiar.

Tutaj wszystko jest proste: w przypadku modelu prostokątnego baldachim w kształcie kopuły prawie się nie nadaje. W przypadku okrągłej miski asymetryczny pawilon nie jest potrzebny, chyba że właściciele terenu zamierzają zaaranżować zamkniętą strefę rekreacyjną, gdy pod dachem znajduje się basen, parkiet taneczny, siłownia i koktajl bar.

 1. Typ: mobilny, stacjonarny.

Każdy z pawilonów jest wygodny i funkcjonalny. Jednak ważne jest, aby zrozumieć, jak basen będzie używany, jak długo i na jakim obszarze. Na przykład w przypadku małego terenu bardziej odpowiedni byłby ruchomy zadaszenie, nieporęczna stacjonarna konstrukcja będzie kradła metry kwadratowe, których właściciel obiektu spodziewał się inaczej.

 1. Rodzaj urządzenia.

Na rynku dostępne są szopy przesuwne, monolityczne i kryjące. Który pawilon lepiej kupić - właściciel basenu musi zdecydować, opierając się na cechach misy kąpielowej. Wersja składana jest bardziej odpowiednia dla małych basenów wpuszczanych lub naziemnych. Łuki ramy pokryte są odporną na promieniowanie UV folią PVC i wzmocnione poszyciem markizy. Urządzenie będzie chronić wodę przed zanieczyszczeniem. W przypadku basenu ramowego można użyć zarówno konstrukcji przesuwnej, jak i monolitycznej. Cechy takiej konstrukcji - kąpiący się może znajdować się w basenie, zamkniętym ze wszystkich stron. Model wysuwany umożliwia otwarcie miski kąpielowej. W przypadku kompozytu pożądane jest zainstalowanie konstrukcji na szynie z ruchomymi sekcjami.

 1. Materiał.

Najpopularniejsze modele stacjonarne wykonane są z aluminiowego „szkieletu” z poliwęglanowymi profilami. Są to dość trwałe konstrukcje o długiej żywotności. Jeśli lubisz lekkie szopy, powinieneś preferować konstrukcje z pokryciem tekstylnym. Zdaniem kupujących, którzy wybrali takie namioty, są one bardziej opłacalne finansowo. Najważniejsze jest to, że konstrukcje mają funkcję ochrony przed wilgocią.

 1. Trudność w utrzymaniu czystości.

Teren rekreacyjny musi być dobrze utrzymany. Jeśli pokrowiec jest wykonany z materiałów, które nie tolerują szczotki i detergentów, to taki pawilon w krótkim czasie zawodzi z powodu wnikającego brudu, pleśni i pleśni. Ponadto brak higieny będzie szkodliwy dla zdrowia kąpiących się. A kto chce pluskać się w basenie, jeśli nad głową jest przerażający, brudny potwór.

 1. Marka.

Przewaga jest po stronie znanych firm. Najlepsi producenci odpowiadają nie tylko za towar swoją nazwą i renomą, ale także oferują przyzwoitą obsługę, dają gwarancję na swój produkt. W każdym razie powinieneś najpierw zapoznać się z recenzjami firmy i jej produktów, a dopiero potem dokonać zakupu.

 1. Cena £.

Najbardziej niedrogimi i budżetowymi opcjami są markizy mobilne. Pawilon namiotowy będzie kosztował 15-20 tysięcy rubli. Jednak mobilne schroniska nie wydłużą sezonu kąpielowego, ulegną silnym wiatrom i ulewnym opadom, takiej konstrukcji nie można zostawić na zimę ze spokojną duszą. Modele stacjonarne mogą łatwo przezimować, ale są też droższe. Średni koszt to 300 tysięcy rubli. Najlepsze i najdroższe są osłony przesuwne z poliwęglanu zagranicznych marek: duże, wielofunkcyjne, z wieloma przekrojami, o różnych kształtach. Ile wart jest dzieło sztuki inżynierskiej? Cena czasami sięga 800-900 tysięcy rubli.

 1. Gdzie kupić produkt wysokiej jakości.

Możesz zamówić zakup online w sklepie internetowym producenta lub dystrybutora. Na stronie z reguły prezentowane są marki, zdjęcia, opisy i cechy modeli, wybór tego, którego potrzebujesz, nie jest trudny. Firmy często wykonują pawilony na wymiar podany przez klienta. Montaż konstrukcji wykonywany jest przez zespół specjalistów.

Gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie kryteria wyboru, zakup będzie przyjemnością.

Jak zbudować swój wymarzony pawilon

Jeśli nie ma chęci kupowania gotowej konstrukcji, uniwersalny „dach” dla puli zbuduje się sam. Wcześniej warto uzyskać szczegółowe instrukcje od specjalistów, a także zatwierdzić plany i zrozumieć:

 • W jakim celu jest budowany;
 • Za jaki okres służby jest to obliczane.

Kiedy projekt jest rysowany mentalnie, przygotowywane są rysunki, nie zapominając o określeniu niezbędnych parametrów:

 1. Wysokość;
 2. Szerokość;
 3. Długość;
 4. Kształt podstawowy;
 5. Znakowanie ruchomych sekcji;
 6. Drzwi.

Należy również wziąć pod uwagę:

 • Jaki fundament jest potrzebny;
 • Materiał wzmacniający wytrzymałość podstawy;
 • Jaki rodzaj okładziny jest wymagany dla podstawy;
 • Cechy konstrukcyjne;
 • Materiał pokryciowy: sekcje z polichlorku winylu lub włókien tekstylnych;
 • Dodatkowe materiały do ​​hydroizolacji;
 • Elementy mocujące;
 • Farba.

Instrukcje krok po kroku dotyczące wykonania pawilonu basenowego z poliwęglanu w domu

 1. Przygotowanie fundamentu: wykop rów głęboki na półtora metra, połóż grube zbrojenie (podwójne), zalej beton.
 2. Przykryj beton kamionką porcelanową.
 3. Nadaj metalowym rurom przyszłego szkieletu pożądany kształt za pomocą szlifierki, a następnie spawaj i szlifuj nacięcia.
 4. Przykręć ramę do fundamentu.
 5. Przymocuj metalowe łuki ramy do ramy.
 6. Potraktuj wszystkie szwy środkiem antykorozyjnym.
 7. Na arkuszach poliwęglanu zaznacz, gdzie będą otwory.
 8. Włóż płyty polimerowe do ramy, mocując za pomocą wkrętów samogwintujących i podkładek.
 9. Zakryj szwy szczeliwem.
 10. Pokryj metalowe „kości” lakierem lub farbą.

Szerokość podstawy jest o 10 cm szersza niż konstrukcja, jest to warunek wstępny do stworzenia niezawodnej konstrukcji. Im więcej sekcji, tym szersza podstawa.

Profesjonalna porada

 1. Lepiej jest używać płyt polimerowych o grubości 0,8 cm:
 • zapobiegają przenikaniu promieniowania ultrafioletowego;
 • komórkowy poliwęglan ma dobrą izolację termiczną;
 • średni okres użytkowania - 10 lat;
 • można czyścić;
 • wyglądają estetycznie.
 1. Jak zrobić solidną podstawę: potrzebujesz grubego wzmocnienia o średnicy 20 cm.
 2. Grubość fundamentu pod konstrukcje metalowe wymaga co najmniej 1-1,5 metra.
 3. Wzmocnij podstawę, kładąc na wierzchu gres porcelanowy lub płytki z innego „wiecznego” materiału.
 4. Metalowe rury ramy muszą mieć co najmniej 2 m długości.
 5. Optymalna odległość między łukami ramy to 100 cm.

Jeśli nie masz pewności co do swoich umiejętności, lepiej zwrócić się o pomoc do specjalistów, w końcu budowa to trudny biznes.

Ocena jakości zadaszeń basenowych na rok 2020

Według opinii kupujących sklepy internetowe, redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” zestawili zestawienie popularnych modeli z bieżącego roku.

Okrągła podstawa

3 miejsce: Poolmagic PH-03

Jest oferowany w cenie 19 tysięcy rubli.

Producent - Poolmagic. Mobilny, jednosekcyjny, na okrągły basen. Parametry (długość, wysokość, szerokość): 6x2,8x5,2 m. Korpus wykonany z poliestru, sama konstrukcja z włókna szklanego lub stali ocynkowanej. Z trzema drzwiami zapinanymi na zamek lub z zamkiem. Nadaje się do ochrony wody przed brudem i kurzem, może służyć jako altana.

pawilon Poolmagic PH-03

Korzyści:

 • Wygląda stylowo;
 • Łatwe do zainstalowania;
 • Długa żywotność;
 • Wysokiej jakości materiał.

Niedogodności:

 • Nie powstrzyma silnych podmuchów wiatru.

2 miejsce: AZURO

Kosztuje 120 tysięcy rubli.

Mobilny, z jedną sekcją. Waga - 60 kg. Wymiary (DxWxS): 4,9x2,6x4,9) .Daszek przeznaczony jest do basenów naziemnych i podziemnych. Szkielet wykonany jest z rur aluminiowych z warstwą ochronną przed promieniowaniem UV. Z rozsuwanym dachem.

pawilon AZURO

Plusy:

 • Konstrukcja jest łatwa do przenoszenia;
 • Łatwa instalacja;
 • Wodoodporny;
 • Może być używany do zakopanych wanien z hydromasażem.

Wady:

 • Nie na złą pogodę.

1. miejsce: Aluten Elite

Cena: 445 tysięcy rubli.

Produkcja rosyjska. Wymiary (DxSxWx): 4x4x2 m. Nowoczesny model mrozoodporny, nie wymaga demontażu przed rozpoczęciem miesięcy zimowych. W produkcji zastosowano specjalną technologię anodowania powłoki. Specjalna kompozycja chroni konstrukcję przed czynnikami zewnętrznymi.

pawilon Aluten Elite

Zalety:

 • Z gumową uszczelką;
 • Z warstwą antykorozyjną;
 • Stylowy wygląd;
 • Siła konstrukcyjna.

Niedogodności:

 • Kosztowny.

Podstawa owalna / prostokątna

V miejsce: AZURO

Sprzedawane po średniej cenie 200 tysięcy rubli.

Producent - Mountfield. Mobilne, owalne. Liczba sekcji wynosi trzy. Wymiary (dł. X wys. X szer.): 10x4,1x2,2 m, waży 104 kg. Wykonany z rurowego aluminiowego „szkieletu”, z podnoszonym dachem.

pawilon AZURO

Zalety:

 • Materiał wysokiej jakości - tekstylia VALMEX;
 • Odporny na promieniowanie UV;
 • Prosty i szybki montaż;
 • Istnieje możliwość otwierania wanny ze wszystkich stron.

Wady:

 • Niezbyt odporny na warunki atmosferyczne.

4 miejsce: NOVUM-CLASSIC A

Cena: 437 tysięcy rubli.

Prostokątny model sklepiony. Nie boi się zmian temperatury i wpływów klimatycznych. Solidna konstrukcja z trzema profilami nośnymi AlMgSi i ogniwami z poliwęglanu.

pawilon NOVUM-CLASSIC A

Korzyści:

 • Wysokiej jakości materiał;
 • Ze zdejmowaną płaszczyzną przednią;
 • Trwały;
 • Anodowane wykończenie;
 • Gwarancja: 2 lata.

Niedogodności:

 • Drogi.

Brąz: karat

Koszt: 328 tysięcy rubli.

Marka VOEROKA. Model prostokątny wykonany z profili aluminiowych AlMgSi i poliwęglanu komórkowego z ochroną przed promieniowaniem UV i korozją. Trzyczęściowy. Jest mechanizm rolkowy.

Pavilion Carat

Korzyści:

 • Drzwi z zamkiem;
 • Ze śrubami półautomatycznymi;
 • Ruchome sekcje;
 • Z powłoką antykorozyjną;
 • Długa żywotność - 25 lat.

Wady:

 • Nie.

Srebro: AVRORA

Średnia cena to 500 tysięcy rubli.

Producent: Cascade. Parametry (dł. X szer. X wys.): 8,25x4,5x0,94 m. Do ochrony wody służy czterosekcyjny model niski wykonany z komórkowego lub monolitycznego poliwęglanu. Mobilne zadaszenie pozwala na pełne otwarcie basenu w pogodny dzień i zamknięcie przy złej pogodzie.

pawilon AVRORA

Korzyści:

 • Praktyczność;
 • Wysokiej jakości materiały;
 • Elegancki wygląd;
 • Z ruchomymi sekcjami.

Niedogodności:

 • Nie może być używany jako schronienie na wodę;
 • Drogi.

„Złoto”: Teledom Klasik

Cena: 400 tysięcy rubli.

Wymiary (DxSxW): 10,16x4,75x1,25 m. Z czterech sekcji. Z monolitycznym / komórkowym dachem z poliwęglanu, aluminiowa rama. Na prowadnicach. Popularność modeli Teledom polega na ich jakości, łatwości użytkowania, wszechstronności. Przesuwne: nie tylko chroni wodę przed śmieciami, ale także utrzymuje komfortową temperaturę wewnątrz budynku.

Pavilion Teledom Klasik

Korzyści:

 • Bezpieczeństwo;
 • Wielofunkcyjność;
 • Ze zdejmowanymi ścianami bocznymi;
 • Z powłoką antykorozyjną;
 • Z ochroną UV;
 • Wygląda dobrze.

Wady:

 • Koszt.

Jak przedłużyć okres trwałości pawilonu: zalecenia

Przy prawidłowej eksploatacji daszek będzie trwał długo. Jeśli używasz mobilnej kopuły, nie może być łatwiej ją zdjąć i zdjąć przed przyszłym latem. Zupełnie inną rzeczą jest przesuwanie i stacjonarne. Nie można ich zdjąć ani ukryć.

Eksperci uważają, że właściciele kąpieliska powinni przestrzegać następujących zasad:

 1. Wiele modeli ma niezależny system wentylacji, dzięki czemu wilgotne powietrze nie stagnuje. Jeśli pawilon został zbudowany własnymi rękami, musisz zapewnić przedziały wentylacyjne. Jeśli nie, należy od czasu do czasu otwierać drzwi lub sekcje.
 2. Pomimo zapewnień producentów, że konstrukcje stacjonarne i przesuwne mogą wytrzymać złą pogodę, lepiej się ubezpieczyć: pamiętaj, aby zamknąć drzwi i sekcje, jeśli wieje wiatr. Silne podmuchy mogą być szkodliwe.
 3. Czaszki nie można myć silnymi środkami chemicznymi. Zepsuje to materiał i skróci jego żywotność. Lepiej spryskać wodą z węża. Zanieczyszczone obszary czyści się płynnym detergentem i średnio twardą szczotką.
 4. Zimą śnieg należy usunąć z dachu, w przeciwnym razie płyty odkształcą się pod ciężarem.
 5. Jeśli jakieś arkusze są niesprawne, należy je wymienić. W przeciwnym razie utracona zostanie funkcjonalność.

Jeśli masz doświadczenie w zakupie i montażu zadaszenia basenowego, zostaw komentarz. Podziel się opinią, na co Twoim zdaniem należy zwrócić uwagę przy zakupie i jakie niuanse może napotkać kupujący.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *