Najlepsze maszyny do pierogów do domowej i mini produkcji na 2020 rok

0

Trudno znaleźć osobę, która nie lubi pierogów. Gospodynie domowe przygotowują je według własnej, specjalnej receptury. Każdy lokal gastronomiczny w mieście oferuje szeroką gamę tego smacznego produktu i jego „krewnych”: chinkali, ravioli, pasty. Jego różnorodność jest wielka i niezwykle popularna wśród ludności. Przygotowywane są zarówno ręcznie w domowych kuchniach, jak iw różnych branżach przy użyciu specjalnego sprzętu do pierogów.

Redakcja serwisu "best-pl.designuspro.com" przygotowała dla Państwa przegląd pierogów, dzięki którym można przygotować pyszne danie. Rozważmy najlepsze modele sprzętu producentów krajowych i zagranicznych, wskaż zalety i wady każdego z nich. W oparciu o opinie konsumentów doradzimy, które urządzenia lepiej kupić do użytku domowego, organizując małe zakłady przetwórstwa spożywczego i duże warsztaty do wytwarzania smacznych i zdrowych produktów.

Popularność dania

Z roku na rok przybywa miłośników pierogów. Danie zyskuje popularność dzięki szybkiemu przygotowaniu produktu, doskonałemu smakowi i szybkiemu nasyceniu.

Tradycja gotowania pojawiła się w Rosji dawno temu, ale Chiny są uważane za ojczyznę pierogów, gdzie wcześniej symbolizowały bogactwo i dobrobyt w rodzinie. W tym czasie nie można było konsumować produktu w dużych ilościach ze względu na jego olbrzymie rozmiary, wielokrotnie większe niż manti środkowoazjatyckie. W Chinach to danie jest nadal dość popularne; jest przygotowywane z różnymi nadzieniami.

Obecnie istnieje zapotrzebowanie na ryby, mięso, produkty grzybowe, z krewetkami, kapustą, zieloną cebulą i różnymi warzywami. Dlatego dla domowych kucharzy nie ma ograniczeń co do wyobraźni i nowości w nowych przepisach.

Danie jest powszechne, uważane jest za smaczne i wygodne danie. Składniki do gotowania są proste i niedrogie. Szczególnie popularne są mrożonki, które łatwo rozmrozić i wykorzystać w każdych warunkach - zarówno w domu, jak i podczas długich podróży, ponieważ gotowanie jest bardzo proste.

Pierogi uwielbiane są również za dobry smak i wysoką kaloryczność, preferują je osoby zajęte ciężką pracą. Pierogi wspierają siłę fizyczną, energię, dają uczucie sytości i radości. Każda rodzina ma osobiste tajemnice kulinarne, które są przekazywane każdemu nowemu pokoleniu. Jednak wszystkie gospodynie domowe koniecznie dodają coś własnego do przepisu, z którego danie staje się nowe, niepowtarzalne.

Prawie każdy zajmuje się przygotowywaniem smakołyków. Nie jest to trudne, ale zajmuje dużo czasu. Najpierw musisz przygotować bazę ciasta, zrobić nadzienie mięsne, uformować każdą kluskę. Dużo łatwiej jest kupić produkt prosto ze sklepu.Oczywiście produkt domowej roboty jest znacznie smaczniejszy, przygotowywany jest z naturalnych produktów. To zdrowa żywność, nie ma w niej chemicznych dodatków.

Aby ułatwić żmudną pracę, możesz kupić specjalne urządzenie.

Co to jest maszyna do pierogów

Urządzenie do robienia pierogów to jednostka, która automatycznie rzeźbi pierogi, ravioli, manti i inne produkty. Urządzenie jest w stanie zapewnić piękne, jednolite kształty gotowego produktu, o tej samej wielkości i wadze, z technologicznie poprawnym stosunkiem nadzienia do spodu ciasta.

Krajarka do ciasta może szybko wyprodukować duże partie produktów, co jest ważne dla firmy specjalizującej się w branży pierogów. Jednostki tego typu charakteryzują się wysoką produktywnością, wytwarzają ponad tysiąc półfabrykatów w ciągu jednej godziny pracy.

Małe firmy, kawiarnie i stołówki kupują małe blaty, które robią pierogi i pierogi. Takie urządzenia są szeroko stosowane przez rodziny w domowej kuchni, szczególnie w rodzinach wielodzietnych. Takie urządzenia częściej zamawia się w sklepach internetowych.

Jak działa maszyna do robienia pierogów

Przygotowane składniki do przygotowania pierogów wkładamy do urządzenia. Urządzenie kroi powstałe ciasto na określone kawałki, zwijając je na określoną grubość. Urządzenie może regulować grubość warstwy ciasta.

Urządzenie posiada specjalny zasobnik na ciasto, jest tam zawinięte w rurkę iw tym stanie porusza się po mini-transportera. Mięso mielone ładuje się do pompy z dwoma łopatkami. Bęben formujący dzieli produkt na poszczególne odcinki.

Wydajność urządzenia z zainstalowanymi nasadkami to ponad 6000 szt./godz.

Możesz kupić proste urządzenie mechaniczne, w którym zasada działania konwencjonalnej maszynki do mielenia mięsa: ciasto z nadzieniem umieszcza się w jednej szyi, a gotowy produkt formuje się w drugiej. Aby uzyskać gotowe pierogi, potrzebujesz:

 • złóż przygotowane ciasto na pół tak, aby dotykało wałków;
 • rozwałkować warstwę do wymaganej grubości, przekręcając uchwyt maszyny;
 • rozłóż mięso mielone po wewnętrznej stronie łóżka.

Rodzaje pierogów

Obecnie można znaleźć duży asortyment pierogów. Wszystkie mają różnice w projektach, wymiarach, wydajności. Istnieją produkty wyposażone w dysze i rolki powlekane polimerem. Mają gładką strukturę, dzięki czemu ciasto się do nich nie klei. Istnieją również agregaty z dwuetapowym procesem walcowania, które zwiększają elastyczność warstwy ciasta i zmniejszają dodatkowe nagrzewanie.

Maszyny Pelmeni mają następujące konstrukcje:

 1. Okrągły ekspres do pierogów. To jeden z najprostszych typów urządzeń znanych od czasów radzieckich. Wykonane są z tworzywa sztucznego lub aluminium spożywczego w kształcie koła, w którym znajdują się liczne komórki formujące w kształcie sześciokąta.
 2. Ręczna maszyna do pisania. Produkt mechaniczny jest niezawodny i stosunkowo tani. Idealnie nadaje się do domowej kuchni. Rynek oferuje kilka rodzajów takich produktów o tej samej zasadzie działania.
 3. Urządzenie elektryczne do robienia pierogów różni się od poprzednich projektów tym, że jest praktyczne i ma wysoką wydajność. Wiele rodzajów produktów jest wyposażonych w różne nasadki. Urządzenia wytwarzają produkty o różnych rozmiarach, popularne są małe pierogi, które są wygodne w użyciu w domu. Jednak nawet ich produktywność znacznie przewyższa potrzebę przygotowania produktów dla jednej rodziny, dlatego przy tworzeniu małej firmy warto zakupić takie urządzenie.

Przed zakupem urządzenia musisz określić jego przeznaczenie.

Do domowej kuchni wystarczy kupić okrągłą maszynę do pierogów lub maszynę ręczną.Jeśli planujesz otworzyć własną firmę, pojawi się pytanie o potrzebę zakupu sprzętu technologicznego do profesjonalnej produkcji produktów w dużych ilościach.

Urządzenia do użytku domowego

Urządzenie do robienia pierogów do domowego gotowania nadziewanych produktów z ciasta powinno być wygodne, niezawodne i niedrogie. Dlatego lepiej jest preferować model ręczny, chociaż podczas korzystania z niego będziesz musiał zastosować wysiłek fizyczny, co oznacza, że ​​urządzenie powinno być kompaktowe, wykonane z trwałych materiałów.

Dla dużej rodziny na stole można znaleźć małą elektryczną maszynę do pisania. Jest jednak drogi, jego koszt może sięgać kilkudziesięciu tysięcy rubli, co nie zawsze jest dostępne.

Jak założyć firmę

Dziś biznes pierogowy staje się atrakcyjny dla wielu ludzi, którzy są zainteresowani czerpaniem zysków z pracy przy ich produkcji. Popyt na pierogi zawsze był wysoki i stabilny, nie ma sezonowości w sprzedaży, nie ma recesji w produkcji, bo pierogi je się zarówno zimą, jak i latem.

Ten rodzaj biznesu powstał nie tak dawno temu w kraju. W krótkim czasie stał się liderem wśród przedsiębiorców. Sukcesywnie rozwija się produkcja smacznego produktu, stale rośnie zainteresowanie ludności produktem.

Początkujących biznesmenów przyciąga niedrogi początek rozwoju biznesu, w którym najpierw trzeba zainwestować niewielką kwotę pieniędzy na zakup prostego sprzętu. Proces zaczyna się szybko i dostosowuje w krótkim czasie - w ciągu jednego lub dwóch miesięcy możesz skonfigurować całą produkcję. Rozpoczęcie jest dość łatwe, w tym celu:

 • musisz zdecydować się na pokój, który spełnia wszystkie normy sanitarne;
 • zakup niezbędnego sprzętu do produkcji pierogów.

Jednym z najważniejszych wymagań stawianych instrumentom jest ich optymalna wydajność. Staje się to szczególnie istotne przy organizacji produkcji. Jeśli jest to mini-produkcja, to nie ma potrzeby od razu kupowania sprzętu o wysokiej wydajności, jest drogi, a jego zwrot zajmuje dużo czasu. Ponadto nie zawsze można korzystać z urządzenia w 100%.

Najbardziej poszukiwane firmy to małe firmy rodzinne, które konkurują ze sobą i starają się podbić rynek jakościowymi i niedrogimi produktami.

Za opłacalne uważa się zorganizowanie małego warsztatu, mini-produkcje pracujące przez kilka lat, po których można wyciągnąć odpowiednie wnioski - rozpocząć rozbudowę produkcji lub pozostać na stworzonym poziomie przedsiębiorstwa.

Kupując urządzenia, oprócz wydajności i kosztu jednostki, przedsiębiorca musi wziąć pod uwagę:

 • Obecność główek, kształtów i rozmiarów produktu wyjściowego. Jeśli w planach jest wykonanie tylko jednego rodzaju pierogów, to można zaoszczędzić na głowicach, które tworzą produkt określonego typu, lub kupić proste, niedrogie urządzenie.
 • Materiał urządzenia. Pożądane jest, aby był wykonany ze stali nierdzewnej;
 • Obecność funkcji dodatkowego ogrzewania, która pomoże obniżyć produkcję i zaoszczędzić czas. Ręczne uzupełnianie przez długi czas i nie jest produktywne.
 • Ręcznie robiona imitacja. Takie jednostki są droższe niż urządzenia, które wykonują zwykłe rzeźbienie maszynowe.

Po rozważeniu rodzajów pierogów, kryteriów ich wyboru, zaczniemy poznawać najlepsze, zdaniem kupujących, urządzenia.

Najlepsze chińskie urządzenia

Urządzenie BRADEX TK 0094

To nowoczesne urządzenie pomoże Ci przyrządzić w Twojej domowej kuchni prawdziwe włoskie potrawy, które od produktów sklepowych różnią się doskonałym smakiem, wysokiej jakości produktami i oryginalnym nadzieniem.

Maszyna stołowa, która rozwałkowuje bazę ciasta na makaron, kluski, lasagne, pomoże przygotować pierogi, pierogi, ravioli. W zestawie dysza, przez którą przechodzi nadzienie do mięs, warzyw, owoców, ryb, twarożku do robienia pierogów, ravioli. Jednocześnie dużo czasu i wysiłku nie poświęca się na pracę.Urządzenie można dopasować do dowolnej grubości warstwy, zaczynając od minimum (2ml).

W skład zestawu wchodzą:

 • urządzenie toczące;
 • urządzenie, które tworzy pierogi;
 • zaciski mocujące urządzenie do podłoża;
 • instrukcje z opisem tego, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Maszyna wykonana jest ze stali nierdzewnej i tworzywa ABS.

Kraj pochodzenia: Chiny.

Koszt produktu: 2690 rubli.

Urządzenie BRADEX TK 0094

Zalety:

 • dobry występ;
 • łatwość użycia;
 • łatwość użycia;
 • ma różne załączniki;
 • mocno przytwierdzony do gładkiej powierzchni;
 • dobrze toczy podstawę do produktu;
 • jest wyjątkowy nóż do prawidłowego krojenia ciasta;
 • rozwałkowuje podstawę ciasta o dowolnej grubości;
 • Cena budżetu.

Niedogodności:

 • zabrania się mycia urządzenia wodą;
 • na opakowaniu tworzą się wąskie warstwy;
 • nadzienie warzywne należy drobno posiekać, aby było równomiernie wychwycone;
 • nie można od razu zrozumieć zasady działania.

Urządzenie Foodatlas JGL 135-5B (AR)

Ta chińska aparatura służy do przygotowania półproduktów mięsnych z linii pierogów do mrożenia. Do urządzenia podaje się przygotowane ciasto na pierogi oraz przygotowane mięso mielone lub inne nadzienie (rybne, warzywne, mieszane).

W zestawie znajdują się głowice formujące do wykonywania różnych wyrobów mięsnych z linii pierogów.

Urządzenie jest przystosowane do ciągłej produkcji, na zmianę wytwarza do 700 kg produktów. Jest instalowany zarówno w mini-produkcjach, jak iw sklepach z pierogami o różnych pojemnościach.

Zasada działania:

 • ładowanie ciasta do leja;
 • warstwa jest podawana śrubą do głowicy formującej, jest tam formowana pusta rura;
 • wypełnienie jest ładowane do dwustopniowej pompy łopatkowej;
 • wykorzystując zmienną moc urządzenia, wypełnienie dostaje się do korpusu rury;
 • Wypełniona rura przechodzi przez głowicę formującą, dając gotowy produkt w kształcie półksiężyca.

Kraj pochodzenia: Chiny.

Koszt produktu: 172427 rubli.

Urządzenie Foodatlas JGL 135-5B (AR)

Zalety:

 • wysoka wydajność;
 • prosta konstrukcja urządzenia;
 • stabilność w pracy;
 • produkty mają standardowy kształt i jednolitą wagę;
 • ustalony stosunek technologiczny ciasta i nadzienia;
 • brak małżeństwa;
 • użycie standardowej receptury;
 • szeroka gama produktów.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • nie stwierdzono żadnych istotnych niedociągnięć.

Najlepsze tajwańskie urządzenia

Maszyna Akita Jp Pelmeni

Urządzenie mechaniczne do produkcji wyrobów to idealne urządzenie kuchenne, które pozwala wejść na nowe poziomy produkcji, rozwinąć swój potencjał i zaoszczędzić czas pracy.

To urządzenie jest przeznaczone do domowej produkcji. To świetne narzędzie do przygotowania smacznych i zdrowych produktów o apetycznym wyglądzie. Jego wydajność to 26 produktów na minutę.

Urządzenie stacjonarne posiada możliwość wykonywania autonomicznej pracy automatycznej, do której potrzebujesz:

 • umieścić jakiekolwiek wypełnienie w górnym buforze;
 • umieścić bazę testową w dolnym buforze;
 • urządzenie za pomocą ślimaka samodzielnie podaje składniki do dyszy formującej, gdzie formowane są produkty i klejone są krawędzie.

To urządzenie nie zajmuje dużo miejsca, obecność instrukcji pomaga szybko zrozumieć jego użycie. Działa prawie bezgłośnie, łatwy w montażu, łatwy do czyszczenia.

Produkt ma dobry wygląd, ponieważ urządzenie może dobrać optymalną grubość ciasta. Dzięki temu pierogi nie wygotowują się i długo zachowują swój kształt.

Materiał urządzenia: stal nierdzewna, plastik.

Kraj pochodzenia: Tajwan.

Koszt produktu: 19900 rubli.

Maszyna Akita Jp Pelmeni

Zalety:

 • upraszcza proces pracy w kuchni;
 • wysoka wydajność;
 • cena demokratyczna;
 • dobrze czyści.

Niedogodności:

 • ciasto powinno być gładkie, bez grudek i pieczęci;
 • konieczność regulacji ilości płynu w nadzieniach warzywnych.

Najlepsze włoskie urządzenia

Marcato Atlas 150 Roller Raviolini

Maszyna do pieróg może wyprodukować produkt 30x30 ml. Mocno zamknięty pieróg nie traci swojego pięknego falującego kształtu.

Dysza umieszcza nadzienie dowolnego produktu mięsnego, rybnego, warzywnego między warstwami ciasta. Produkcja nie wymaga dużego wysiłku i czasu.

Zasada działania:

 • położyć arkusz ciasta rozwałkowanego na tej maszynie na dyszy;
 • wlej łyżką dowolne nadzienie do rowka;
 • przewiń pokrętło.

Produkty formowane są za pomocą dwóch rolek, które chwytają i dociskają ciasto. Pierogi o pięknych, falistych brzegach łatwo odpadają. Grubość rozwałkowanego ciasta wynosi od 0,2 do 3 ml. Sprzęt charakteryzuje się wysoką wydajnością - w ciągu godziny można przygotować do 12 kg produktów.

W zestawie miarka do nadzień oraz instrukcja przygotowania produktów w technologii włoskiej.

Urządzenie wykonane jest z anodowanego aluminium o wysokiej wytrzymałości, bezpiecznego dla ludzi. Służy do produkcji wysokiej jakości sprzętu kuchennego, ponieważ jest pokryty specjalną folią polimerową.

Producent: Marcato.

Kraj pochodzenia: Włochy.

Koszt produktu: 9200 rubli.

Marcato Atlas 150 Roller Raviolini

Zalety:

 • wyjątkowy włoski przepis na gotowanie;
 • wałowanie ciasta ma 10 stopni grubości;
 • łatwa separacja gotowych produktów;
 • wysokiej jakości montaż jednostki;
 • gotowanie różnych makaronów;
 • łatwość użycia.

Niedogodności:

 • niezbyt wysoka wydajność;
 • znaczące nie zostały zidentyfikowane.

Dysza do makaronu Włochy mar101

Przystawka do robienia pierogów i ravioli zdradza funkcjonalność ugniatarki i znacznie rozszerza możliwość przygotowania pierogów z linii. Za pomocą dyszy na bazie ciasta można wyrzeźbić pierogi, ravioli, pierogi 3 sztuki w jednym rzędzie.

Włoskie ravioli to małe okrągłe produkty z różnymi nadzieniami mięsnymi, rybnymi, serowymi, warzywnymi. Ugotowane pierogi podajemy z różnymi sosami, siekanymi ziołami, tartym serem.

Proces gotowania:

 • warstwa ciasta jest rozwałkowana do 15 cm szerokości;
 • w opakowaniu są zainstalowane dwie warstwy;
 • układać i równomiernie rozprowadzać wypełnienia między warstwami;
 • za pomocą rączki przewiń mechanizm skrętu, a na wyjściu otrzymają małe pierogi o jednym kształcie z postrzępionymi krawędziami.

Nasadka wykonana jest ze stali nierdzewnej i białego plastiku, przyjaznych dla środowiska i bezpiecznych materiałów. Rolki są wykonane z aluminium spożywczego, które nie uszkadza ciała i nie utlenia się w wodzie.

Znajduje szerokie zastosowanie w mini warsztatach do produkcji pierogów, w domowej kuchni.

Kraj pochodzenia: Włochy.

Koszt produktu to 9625 rubli.

Dysza do makaronu Włochy mar101

Zalety:

 • specjalne urządzenie rolkowe doskonale pokrywa produkt ze wszystkich stron;
 • łatwość obsługi pozwala pracować zarówno początkującym, jak i profesjonalistom;
 • produkcja odpowiada technologiom europejskim;
 • ma długi okres gwarancji.

Niedogodności:

 • zabrania się mycia w zmywarkach;
 • nie można czyścić szczotką z metalowymi zębami.

Najlepsze rosyjskie urządzenia

Maszyna Pelmeni SD 100

Maszyna do produkcji pierogów to idealne rozwiązanie dla małych firm, stołówek, kawiarni, gospodarstw. Przeznaczony do gotowania pierogów, pierogów i innych produktów. Posiada własne cechy konstrukcyjne:

 1. Spód ciasta podczas serwowania nie wymaga przygotowanych pasków, ponieważ działa z tradycyjnym ciastem o wilgotności od 28% do 36%. Utrzymanie optymalnej wilgotności pomaga w przygotowaniu produktów, które zachowują swój kształt i nie pękają po zamrożeniu. Ciasto ma tę właściwość, że nie rwie się, nie rani się, nie nagrzewa.
 2. Podstawa jest równomiernie rozwijana dzięki rolkom i staje się elastyczna. Urządzenie nie podgrzewa paska testowego. Dzięki wielokrotnemu, płynnemu rozwałkowaniu i precyzyjnemu dozowaniu, resztki ciasta można ponownie wykorzystać.
 3. Podczas serwowania mięsa mielonego pompy nie ranią i nie mielą go w puree ziemniaczanym, zachowują wygląd nadzienia i jego smak.

Wydajność do 100 kg na godzinę.

Kraj pochodzenia: Rosja.

Koszt produktu: 550000 rubli.

Maszyna Pelmeni SD 100

Zalety:

 • produkcja odbywa się przy użyciu nowych technologii;
 • wydajna produkcja;
 • niska moc zainstalowana do 3 kW;
 • nadzienie ciasta i nadzienie ma stosunek 50x50.

Niedogodności:

 • duża waga urządzenia - 200 kg;
 • wysoka cena.

Maszyna Pelmeni PP-09M2

Rosyjski producent NKB Geron LLC oferuje urządzenie do robienia pierogów w postaci kulek ze spódniczką lub z imitacją pracy ręcznej, które nie wymagają ręcznie robionych pierogów. To półautomatyczne urządzenie charakteryzuje się wysoką produktywnością, wytwarzając produkty od 140 do 220 kg na godzinę z wstępnie zrolowanego ciasta, które jest ręcznie podawane na bułki, na których formowane są dwa paski ciasta.

Nadzienie umieszcza się pomiędzy dwiema warstwami za pomocą pompy do mięsa mielonego, a następnie ściska je przez bęben formujący, nadając produktowi pożądany kształt.

Technologia ta pozwala na uzyskanie produktów jak najbardziej zbliżonych do wyrobów wykonanych ręcznie, a ciasto otrzymane po przejściu przez urządzenia do walcowania zachowuje swoje właściwości. Ma to pozytywny wpływ na walory smakowe gotowych produktów.

Brak ręcznego wykańczania znacznie obniża koszt produkcji i obniża jej koszt.

Kształt gotowego produktu uzależniony jest od bębnów formujących, które mogą być wykonane według indywidualnych wymagań klienta.

Kraj pochodzenia: Rosja.

Koszt produktu: 600 rubli.

Maszyna Pelmeni PP-09M2

Zalety:

 • niezawodny;
 • łatwe w utrzymaniu;
 • nie wymaga ręcznego wykańczania;
 • korzystna cena;
 • szybki zwrot kosztów;
 • rentowność;
 • usługa gwarancyjna.

Niedogodności:

 • musisz sam rozwałkować ciasto;
 • znaczące nie zostały znalezione.

Przedstawione Państwu maszyny do przygotowywania pierogów cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów i cieszą się dużym zaufaniem. Można je kupić zarówno w wyspecjalizowanych punktach sprzedaży detalicznej, jak i za pośrednictwem sklepów internetowych, w których urządzenia można kupić znacznie taniej.

Mamy nadzieję, że niniejszy materiał pomoże klientom uniknąć błędów przy zakupie urządzenia i będziemy wdzięczni za Wasze uwagi lub opinie na temat powyższych jednostek.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *