Najlepsze tablice fiszka 2020

0

Penny Board to niedroga deskorolka o niewielkich rozmiarach, która przyniesie wiele radości zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Wiele osób używa go jako środka transportu. Lekki, zwrotny, wszechstronny - będzie doskonałym zakupem dla siebie lub na prezent. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” zaprasza czytelników do zapoznania się z rankingiem najlepszych tablic groszowych na 2020 rok.

Po co to jest, do czego służy

Fiszka to deska podobna do deskorolki, ale bardziej kompaktowa, zwrotna i lekka, której funkcjonalność polega na poruszaniu się po gładkich miejskich drogach i do aktywnego spędzania czasu.

Pierwsza plastikowa tablica pojawiła się w Australii w 1973 roku. Ben McKay próbował stworzyć analog deskorolki z wytrzymałego materiału i dużej zwrotności w środowisku miejskim, aby uniknąć kolizji na zatłoczonych ulicach. Ponadto urządzenie to, zgodnie z pomysłem wynalazcy, musiało być nieduże gabarytami i wagą, aby można było je bez problemu zabrać ze sobą w transporcie publicznym lub nosić w rękach w miejscach nie nadających się do jazdy. Funkcjonalność tej płytki musiała obejmować takie parametry jak wygoda, dostępność, uniwersalność, responsywność. Wynalazca musiał ciężko pracować i eksperymentować z różnymi materiałami, rozmiarami i ustawieniami pokładu. Jego eksperymenty zakończyły się sukcesem, a światu zaprezentowano deskę Penny Board Original. Ten wynalazek był punktem wyjścia do powstania australijskiej marki Penny. Wtedy ten element wygodnego i szybkiego poruszania się w środowisku miejskim został niezasłużenie pozbawiony uwagi, ale od końca XXI wieku surferzy ponownie zaczęli aktywnie korzystać z tego wygodnego narzędzia.

Cechy konstrukcyjne i typy

Oryginalny produkt wykonany jest z tworzywa sztucznego o tajemniczym składzie, którego właściwości to najwyższa wytrzymałość i elastyczność. Jego elementy to:

 • pokład;
 • zawieszenie;
 • koła.

Deck to deska z wytłoczonymi oznaczeniami zapobiegającymi ślizganiu się stóp i zabezpieczającymi je. Trwały plastikowy pokład może mieć dowolny kolor, a formuła materiału jest inna dla każdego producenta.

Zawieszenie wykonane ze stopu aluminium, który nie obciąża produktu w znaczący sposób, jest konstrukcją złożoną z dwóch części mocowanych śrubami i tuleją. Śruba służy do zmiany sztywności zawieszenia.

Koła poliuretanowe z rdzeniem aluminiowym lub plastikowym mają standardowe parametry: średnica 59 mm, twardość 78A, łożyska ABEC7. To właśnie zapewnia produktowi dobre przechyły i zapewnia możliwość jazdy po nierównych drogach.

Zepsutą część można łatwo wymienić na nową, ponieważ są one sprzedawane osobno i nie kupują nowej tablicy Penny.

W zależności od rozmiaru ten sprzęt sportowy można podzielić na 3 rodzaje:

 • Penny Original;
 • Penny Nickel;
 • Longboard Penny.

Wszystkie mają swoje własne cechy, z którymi musisz się wcześniej zapoznać, aby nie popełniać błędów przy wyborze.

 1. Penny Original 22 cali wygląda na bardzo delikatną i prawie nieważką. W rzeczywistości ta deska jest tak mocna, że ​​może pomieścić samochód. Długość tej deski nie przekracza 56 cm, szerokość zawieszenia 7,5 cm, a jej waga to tylko półtora kilograma. Stabilność zapewniają szerokie koła.Oryginalne produkty można zobaczyć z napisem „Penny” na środku podestu, zarówno na przednim, jak i tylnym zawieszeniu oraz na kołach. Dodatkowo w pobliżu koła znajduje się numer seryjny. Deska ta doskonale sprawdza się jako pojazd młodych ludzi - zarówno chłopców, jak i dziewczynki i dzieci. Jego wymiary pozwalają na złożenie go do torby lub plecaka. To także dobry zakup dla ekstremalnych sportowców, którzy na desce wykonują skomplikowane triki. Trudności mogą pojawić się tylko dla początkujących, dlatego najpierw należy wybrać większy model, aby zachować równowagę.
 2. Penny Nickel 27 cali ma więcej gabarytów - 69 cm długości, przy rozstawie zawieszenia 10 cm, waży 2,75 kg. Jest to odpowiedni model do zdobycia pierwszego doświadczenia poprzez jego zrównoważony rozwój. Ten krążownik jest również odpowiedni dla osób, których budowa ciała nie jest delikatna, oraz tych z dużymi nogami. Ale ta płyta z tworzywa sztucznego jest również bardzo zwrotna, responsywna dzięki materiałowi, z którego jest wykonana. Można na niej rozwijać dużą prędkość oraz wykonywać przewroty i grindowania. Koła nie są wrażliwe na dziury i wyboje na drodze. Ta oryginalna tablica posiada również napis „Penny” i numer seryjny.
 3. Penny 36 cali to deska wykonana z tworzywa sztucznego o zaktualizowanej formule, o dużej długości - 91,4 cm Elastyczna, ze specjalnym ugięciem decku, służy do profesjonalnego treningu i wykonywania skomplikowanych trików. Ten krążownik nie nadaje się do codziennych podróży, kupowany jest jako pełnoprawny longboard, a doświadczeni użytkownicy pokonują na nim zjazdy.

Jakie są inne tablice do śpiewania?

Kolorami wyróżnia się następujące typy:

 • Kompletne - solidne;
 • Fades - zaprojektowane przez samych przyszłych nabywców;
 • Niestandardowe - jasne i kolorowe;
 • Pastel - delikatne odcienie;
 • Fluorescenty - świecące neony;
 • Święto - vintage, z motywami narodowymi;
 • Grafika - z motywami kosmicznymi lub narodowymi; motywy i ornamenty różnych kultur;
 • Marmury - plamy marmuru.

Są modele ze świecącymi kołami, a nawet blatem - taka jest seria Fest Original. Popularność modeli wynika z tego, że w ciemnościach, przeźroczyste koła lub blat w dowolnym kolorze w ciągu dnia zaczną się świecić, a kierowca będzie zauważalny na drodze. W ten sposób takie grosze chronią właścicieli przed wypadkami. Nowością są modele z wbudowanym Bluetooth.

Czym różni się deska typu penny board od deskorolki

 • Rozmiar grosza jest znacznie mniejszy, preferują je dzieci, nastolatki i dziewczynki.
 • Waga deskorolki nie pozwala na przenoszenie jej tak łatwo, jak przenośnego Penny.
 • Materiał, z którego wykonany jest deck do fiszki, to specjalny odporny na wilgoć plastik o podwyższonej wytrzymałości.
 • Deska jest bardziej zwrotna, co pozwala na poruszanie się po niej w zatłoczonym mieście, z łatwością omijając przechodniów i unikając kolizji.

Miejskie nawierzchnie uliczne nie zawsze nadają się do jazdy na deskorolce. Szerokie, miękkie koła Penny są łatwe w użyciu.

Czym różni się od longboardu

Longboard to większa i cięższa deska wykonana z drewna, przeznaczona do szybkiej jazdy. Można powiedzieć, że deska plastyczna jest połączeniem cech właściwych deskorolce i longboardowi, które charakteryzują się zarówno szybkością, jak i zwrotnością oraz sterowalnością, ale są lżejsze i bardziej mobilne. Według kupujących jest to doskonały sprzęt do utrzymania kondycji, czerpania adrenaliny z szybkiej jazdy oraz po prostu wygodny i szybki środek transportu.

Gdzie kupić i ile to kosztuje

Ceny cruiserów różnią się w zależności od marki, rozmiaru i serii. Oczywiście oryginalne zapasy będą kosztować więcej. Tańsze od alternatywnego producenta są również bardzo wysokiej jakości i są odpowiednie dla początkujących, ich charakterystyka jest prostsza. Średnia cena to około 8-9 tysięcy, ale w wyspecjalizowanych sklepach często są promocje i wyprzedaże, więc całkiem możliwe jest kupienie tego cudu za niższą cenę - około 6 tysięcy rubli. Lub możesz zamówić online w sklepie internetowym, gdzie z reguły prezentowany jest szeroki wybór i często odbywają się również promocje rabatowe. Ponadto akcesoria mogą być oferowane jako prezent.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie grosze można podzielić na niedrogie, zwykłe, elitarne.

 1. Te budżetowe mają zwykle małe maksymalne obciążenie. Te modele są często kupowane dla dzieci, ale niektóre urządzenia mogą utrzymać wagę osoby dorosłej.
 2. Modele ze średniej półki są duże i będą odpowiednie zarówno dla doświadczonych jeźdźców, jak i początkujących. Z reguły koła w tych urządzeniach są bardziej sztywne.
 3. Elite są poszukiwane przez wyszkolonych i doświadczonych użytkowników i mają najpotężniejsze cechy. Ale często koszt jest wysoki ze względu na firmę, która go produkuje.

Tym samym najlepsze są oryginalne Pennys, ale najlepsi producenci sprzętu sportowego produkują repliki popularnych modeli o przyzwoitych parametrach. To, która firma i która plastikowa tablica lepiej kupić, zależy od konsumenta, na podstawie opinii kupujących, opinii motocyklistów i naszej recenzji.

Zalecenia i wskazówki dotyczące wyboru

Na kryteria wyboru wpływa wiek (dziecko lub dorosły), cel i warunki pracy, stopień sprawności, osobiste preferencje projektowe, rozmiar stopy. Płeć nie ma znaczenia, ponieważ w zasadzie wszystkie modele są unisex. Wygląd urządzenia powinien oczywiście przynosić właścicielowi przyjemność estetyczną, ale ważniejsze są parametry techniczne. Czego jeszcze szukać?

 1. Koła muszą być poliuretanowe i mieć twardość 78A lub 83A. Modele z gumowymi lub plastikowymi kołami można natychmiast odłożyć na bok.
 2. Jakość łożysk można określić na podstawie napisu u podstawy koła, powinien być napisany ABEC7 lub ABEC5. Duże liczby oznaczają prędkość, ale jednocześnie kruchość łożyska, mniejsze liczby oznaczają siłę, ale niezdolność do rozwijania prędkości krążownika.
 3. Pokład musi być mocny, ale dobrze amortyzowany, w przeciwnym razie szybko pęknie.
 4. Aby przetestować uprząż, konieczne jest, aby zachowała swój kształt, gdy osoba na niej stanie. Po dociśnięciu krawędzi powinien powrócić do pozycji poziomej.
 5. Przede wszystkim należy przemyśleć ubrania i buty, w których planowane są wyjazdy. Warto zadbać o środki ochrony, zwłaszcza dla początkujących. To ochrona głowy, rąk i nóg - kask, rękawiczki, nakolanniki i nałokietniki.

TOP najlepsze tablice ze zdjęciami

Dla dzieci i młodzieży

Eksperci zalecają rozpoczęcie treningu dla dzieci od 4 lat, a odpowiednie są modele o długości od 56 cm do 12 lat i 66 cm - powyżej 12 lat. W każdym razie wymagania dotyczące urządzenia to stabilność, zwrotność, a nie ciężkość.

Novus NPB-19.23

Niedrogie urządzenie dla początkujących ma różnorodne kolory, a jasność i wygląd są bardzo ważne dla dzieci. Dobra rolka, lekkość i stabilność są tym, czego potrzebuje początkujący. Średnia cena wynosi od 800 rubli.

Novus NPB-19.23

Zalety:

 • wiele kolorów modeli;
 • łatwo;
 • budżet.

Niedogodności:

 • plastikowa zawieszka;
 • niezbyt wysokiej jakości łożyska.

Indygo LS-P2206-1

W porównaniu do Novus NPB-19.23, ten krążownik jest nieco dłuższy i cięższy i jest odpowiedni dla tych, którzy już stawiają pierwsze kroki w kierunku grosza. Występ zapewnia możliwość wykonywania trików. Możesz kupić planszę za 1500 rubli.

Indygo LS-P2206-1

Zalety:

 • umiejętność korzystania z trików;
 • piękny wygląd;
 • zrównoważony rozwój;
 • niedrogi.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Leader Kids S-2206E

Ze względu na powiększony rozmiar podestu oraz możliwość wytrzymania dużego ciężaru może być używany nie tylko przez dzieci, ale także młodzież. Krzywizna pozwala na używanie deski do trików i zapewnia łatwość wchodzenia w zakręty. Koszt - od 900 rubli.

Leader Kids S-2206E

Zalety:

 • jakość materiału;
 • dobre komponenty;
 • opcja budżetowa.

Niedogodności:

 • nieobecny.

Ridex Spider 17

Bardzo atrakcyjny asortyment dla najmłodszych - kolorowy, lekki, w niskiej cenie. Długotrwałe toczenie się dziecka jest możliwe dzięki ustawieniom zawieszenia i odpowiednim łożyskom. Średnia cena wynosi od 700 rubli.

Ridex Spider 17

Zalety:

 • jasny;
 • łatwy do noszenia nawet dla dziecka;
 • tani;
 • nadaje się jako pierwsza deska.

Niedogodności:

 • wąskie kółka są niestabilne dla początkujących.

Płyta EcoBalance Cruiser

Zwrotny i łatwy w obsłudze, cruiser jest odpowiedni dla dzieci i młodzieży.Dostępny z zielonym lub niebieskim blatem i żółtymi kołami. Wykonany z bardzo wytrzymałego tworzywa, wyposażony w aluminiowe zawieszenie bez regulacji, wysokiej jakości łożyska i ramię, co umożliwia wykonywanie trudnych trików na profesjonalnym poziomie. Średnia cena wynosi od 1500 rubli.

Płyta EcoBalance Cruiser

Zalety:

 • nadaje się do jazdy kaskaderskiej;
 • szybka, dobra równowaga;
 • odpowiedni dla dzieci i młodzieży;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • luz na kołach utrudnia początkującym opanowanie sprzętu.

Krążownik Hubster 22

Chiński zarząd znanej firmy cieszy się popularnością pomimo skromnego projektu. Waży mniej niż 2 kg i ma szerokość pokładu 15 cm na 22 cale, może wytrzymać do 100 kg. Łożyska z oznaczeniem ABEC 7 na kołach poliuretanowych gwarantują długą żywotność sprzętu. Koszt to od 1600 rubli.

Krążownik Hubster 22

Zalety:

 • lekki;
 • doskonały udźwig poszerza zakres użytkowników;
 • stabilny;
 • cena odpowiada jakości.

Niedogodności:

 • prosta konstrukcja.

LBoardowa ryba 22

Produkty wyprodukowane w Rosji wyróżniają się jasnym designem i różnymi kolorami oraz doskonałymi właściwościami. Rowkowana powierzchnia zapewnia bezpieczne dopasowanie i stabilność dla rowerzysty. Niestandardowe 4-calowe zawieszenia i 5,9 cm koła zapewniają wygodną podróż po mieście. Cena - od 2900 rubli.

LBoardowa ryba 22

Zalety:

 • powłoka antypoślizgowa;
 • niezawodność i stabilność;
 • jakość marki;
 • piękny wygląd;
 • ścisłość;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • nie jest to najlżejszy model typu penny board.

MaxCity MC X1 mały

Niedrogi produkt rosyjskiej produkcji przeznaczony dla dzieci od 4 roku życia. Maksymalna waga, jaką ten model może wytrzymać, to 80 kg. Doskonała amortyzacja oraz wytrzymałe koła poliuretanowe niwelują efekt nierówności dróg. Łożyska ABEC 5 zapewniają zwinność. Koszt - od 1400 rubli.

MaxCity MC X1 mały

Zalety:

 • wytrzymałość całej konstrukcji;
 • wytrzymuje do 80 kg;
 • różne kolory;
 • odporność kół na zużycie.

Niedogodności:

 • nieobecny.

Penny Original 22 ″

Pierwotnie wyprodukowany przez australijską markę Penny Australia, cruiser ma najlepszą trwałość i jakość. Projekt jest zróżnicowany - gładki iz nadrukiem, a specjalna kompozycja natryskowa zapobiega korozji produktu. Aluminiowe zawieszenie zapewnia zwrotność, a sztywność kół, która nie pozwala na duże prędkości, chroni początkujących jeźdźców przed kontuzjami. Średnia cena wynosi od 9000 rubli, za akcje jest tańsza.

Penny Original 22 ″

Zalety:

 • oryginalny;
 • ochrona przed korozją;
 • wygodna konstrukcja zawieszenia;
 • niewielka waga;
 • bezpieczna jazda dla początkujących;
 • różnorodność kolorów;
 • klasyczny;
 • wysokiej jakości materiały i montaż;
 • pasuje zarówno do stopy dziecka, jak i nastolatka.

Niedogodności:

 • Cena £.

Unisex dla dorosłych

Wielkość sprzętu wpływa na kryteria doboru sprzętu dla osoby dorosłej. Im większa stopa, tym dłuższy grosz jest potrzebny.

Penny Nickel 27 ″

Penny z dłuższym deckiem, który zapewnia większą stabilność, zmniejszając manewrowość, co jest ogólnie idealne dla początkujących. Niezwykle mocny a zarazem elastyczny materiał produktu jest czuły, elastyczny ale nie pęka. Wszelkie sztuczki są możliwe za pomocą zestawu. Każdy może korzystać z tego ekwipunku. Jakość, łożyska klasy 7, nośność - do 100 kilogramów, szybkie przyspieszenie i dobre toczenie, dowolny kolor - to wszystko przyciąga kupujących. Średnia cena wynosi od 10 tysięcy rubli.

Penny Nickel 27 ″

Zalety:

 • doskonała stabilność;
 • pasuje każdemu;
 • łatwe wchodzenie w zakręty;
 • silny;
 • znana marka;
 • waga wynosi nieco ponad 22 cale.

Niedogodności:

 • wymiary.

PWSport Fish 22

Krążownik jest bardzo wygodny w transporcie - w razie potrzeby można go zabrać we wnęki na pokładzie. Ponadto ma doskonałe właściwości: niezawodny trwały materiał, cichą pracę, stylowy wygląd, niską wagę. Łożyska klasy 7 i aluminiowe zawieszenie nie zwiększają ciężaru konstrukcji. Cena - od 1300 rubli.

PWSport Fish 22

Zalety:

 • kolory do wyboru;
 • łatwość poruszania się po mieście;
 • niedrogi;
 • wysokiej jakości koła.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Ridex Jungle 22

Uderzająca trójkolorowa deska (żółty, zielony i czerwony pokład oraz czarne koła) z doskonałym dostrojeniem zawieszenia i łożyskami ze stali chromowanej zapewniającymi płynne pokonywanie zakrętów jest idealna dla rowerzystów do poruszania się po mieście. Wysoka nośność - do 110 kg - sprawia, że ​​jest wszechstronny do użytku w rodzinie z osobami o różnych kategoriach wagowych. Koszty od 3500 rubli.

Ridex Jungle 22

Zalety:

 • szorstka powierzchnia zapobiega ślizganiu się stopy;
 • wytrzymuje duży ciężar;
 • piękny i jasny.

Niedogodności:

 • malarstwo jest krótkotrwałe i wymazane.

Rekin TLS-2206

Amerykański produkt jest analogiem australijskiego oryginału we wszystkich proporcjach, ale z dodatkiem elementów świecących, co sprawia, że ​​jest wygodny w użytkowaniu w ciemności. Szeroki wybór kolorów, niewielka waga, możliwość wytrzymania ciężaru do 100 kg, powłoka antypoślizgowa, wysokiej jakości materiały, gumowane koła są bardzo popularne wśród początkujących i doświadczonych jeźdźców. Koszt - od 8 tysięcy rubli.

Rekin TLS-2206

Zalety:

 • Części LED;
 • standardowa krzywizna tła;
 • kontrola ruchów;
 • uniwersalny model dla użytkowników każdej płci;
 • manewrowość;
 • ładowanie podświetlenia trwa 5 godzin;
 • cena odpowiada jakości.

Niedogodności:

 • konieczność ładowania podświetlenia przez 3 godziny.

Globe Graphic Bantam ST 23 ″ americana

Australijska marka produkuje deski z zakrzywionym tyłem w kształcie jaskółczego ogona, co jest bardzo wygodne do kontroli jazdy. Ruch jest bardzo płynny, prędkość może być ogromna dzięki płynności kół i doskonałej przyczepności. Średnia cena wynosi od 6300 rubli.

Globe Graphic Bantam ST 23 ″ americana

Zalety:

 • gładkie koła poliuretanowe;
 • wysoka klasa łożysk;
 • doskonałe parametry aerodynamiczne.

Niedogodności:

 • powierzchnia ślizga się.

Triumf Active TLS-401G PRZESTRZEŃ WYDRUKU LED

PennyBoard z dwukolorową deską i kółkami oraz gumowanym blatem. Zwinny i szybki cruiser nie jest wcale ciężki, a koła i łożyska ABEC-7 zapewniają długie toczenie. Ryzyko podrabiania jest wyeliminowane dzięki oznakowaniu logo TF. Cena - od 2300 rubli.

Triumf Active TLS-401G PRZESTRZEŃ WYDRUKU LED

Zalety:

 • oryginalny stylowy ekwipunek;
 • unikalna technologia;
 • ochrona przed podrabianiem;
 • szybkie przyspieszenie;
 • przystępny koszt.

Niedogodności:

 • waga do 80 kg.

Dla dziewczyn

Dla dziewcząt i kobiet duże znaczenie ma wygląd i niska waga produktu.

Płyta gipsowa UNION 22.5

Fiszka wykonana w Rosji jest idealna zarówno dla dziecka, jak i osoby dorosłej, a dziewczynki z pewnością docenią kolor, lekkość i zwartość produktu. Wodoodporne łożyska klasy 7 umożliwiają użytkowanie sprzętu w deszczową pogodę. Markowe miękkie koła są gładkie i wygładzają efekt nierówności na nawierzchni. Dzięki gumowym tulejom deck cruiser jest bardzo czuły. Nakrętki samokontroli nie poluzowują się podczas jazdy. Szybkoobrotowe, wysokiej jakości łożyska ABEC 7. Średnia cena wynosi od 6500 rubli.

Płyta gipsowa UNION 22.5

Zalety:

 • jakość analogowa;
 • wiele kombinacji kolorów;
 • powierzchnia antypoślizgowa;
 • pewnie toczyć do przodu;
 • rozsądna cena;
 • nakrętki samokontrolujące.

Niedogodności:

 • kolorowe deski tracą kolor na krawędziach.

Playshion FS-LS002

Długi 27-calowy model można zaliczyć do longboardów, a ze względu na swoją stabilność jest idealny dla początkujących. Wybór kolorów. Wyposażony w podświetlenie i zapewniający bezpieczeństwo wieczorem. Wybojów na drodze nie odczuwa się dzięki wysokiej jakości łożyskom klasy 9. Koszt - od 3000 rubli.

Playshion FS-LS002

Zalety:

 • szeroki pokład jest wygodny dla początkujących;
 • toczy się miękko;
 • długa rolka;
 • podświetlenie.

Niedogodności:

 • stosunkowo ciężkie i duże zapasy.

PWSport Flash 22

Prawdziwe „dziewczęce” wyposażenie i akcesoria dzięki wielu trybom oświetlenia. Zwrotny, lekki, łatwy w transporcie i łatwy w obsłudze, stylowy - wszystko, co kochają dziewczyny.Charakterystyka techniczna spełnia wymagania: gumowe tuleje o średniej twardości, wysokiej jakości łożyska, poliuretanowe koła gwarantują maksymalną przyjemność i jazdę z podróży za grosze. Koszty od 2500 rubli.

PWSport Flash 22

Zalety:

 • piękne podświetlenie LED;
 • wysokiej jakości materiały;
 • oryginalność wykonania;
 • wykonanie trików jest możliwe.

Niedogodności:

 • nieobecny.

Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przedstawili swoim czytelnikom przegląd i opis najlepszych tablic groszowych na 2020 rok. Z przyjemnością otrzymamy Wasze uwagi i opinie na temat zakupionych krążowników.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *