Najlepsze wiertarki do skał do pracy i domu 2020

0

W XXI wieku budowa, naprawa czy remont domów nie zajmuje dużo czasu i nie wymaga dużych inwestycji. Jedyne, co warto kupić, to odpowiednie narzędzie, które posłuży właścicielowi przez kilka lat. Dziurkacz nie jest wyjątkiem, dziesiątki artykułów i filmów poświęconych jest jego wyborowi. Ponieważ jakość wykonanej pracy zależy od tego narzędzia, a wiertarka udarowa nie może go w pełni zastąpić.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych młotów udarowo-obrotowych na rok 2020.

Główna różnica w stosunku do wiertarki udarowej

Kiedy ktoś przychodzi do sklepu i widzi ceny za wiertarkę udarową, pierwszą rzeczą, o której myśli, jest: „Czy można wymienić produkt na zwykłą wiertarkę lub przynajmniej wiertarkę udarową?” W porównaniu z pierwszą opcją odpowiedź brzmi: „Nie, wymiana na standardowe narzędzie jest niemożliwa”, ale druga opcja jest lepsza, ponieważ ma wiele funkcji zbliżonych do wiertarki udarowej. Aby trafnie odpowiedzieć z możliwością wymiany, należy określić zakres.

Jeśli konieczne jest wykonywanie prac budowlanych tylko z betonem lub cegłą, lepiej jest kupić wiertarki udarowe, ponieważ są one bardziej do tego przeznaczone i nie pękną podczas pracy. Ważne jest tylko, aby zrozumieć, że dana osoba wyda wielokrotnie więcej energii. Różnica między tym produktem polega również na samym mechanizmie uderzeniowym. Wiertarka współpracuje z zębatkami umieszczonymi naprzeciw siebie, a młotowiertarka posiada pneumatyczny mechanizm udarowy.

Jedyną wadą używania stempla jest to, że nie można go używać do tworzenia małych otworów, zwłaszcza, że ​​niektóre typy mogą nie działać z drewnem lub szkłem, ponieważ bardziej zaszkodzą niż przyniosą praktyczne korzyści. To urządzenie jest niezastąpione tylko podczas pracy z konstrukcjami metalowymi lub kamieniem, betonem itp. Jeśli dana osoba nie musi pracować z takimi materiałami, najlepiej kupić wiertło.

Jednak ważne jest, aby zrozumieć, że większość prac naprawczych i konstrukcyjnych jest wykonywana tylko za pomocą wiertarki udarowej, ponieważ ten produkt może wykonać otwór o wymaganej średnicy i głębokości w ciągu kilku sekund. Dlatego podczas prowadzenia okablowania, organizowania gniazd, tworzenia stroboskopów itp. dotyczy tylko tego narzędzia. Ponadto użycie takiej jednostki pozwoli w kilka minut zdemontować starą płytkę.

Przy wyborze modeli należy zachować czujność, ponieważ często producenci wykonują perforator z niskiej jakości podstawy elementu, dlatego awaria jest tylko kwestią czasu.

Rodzaje

Ponieważ wiertarka udarowa jest drogim urządzeniem, należy zwrócić szczególną uwagę na jej wybór. Warto wiedzieć o typach tego urządzenia i przeznaczeniu każdego modelu. Tylko w ten sposób kupujący dokona obiektywnej oceny korzyści płynących z konkretnego produktu. Istnieją trzy typy tego urządzenia:

 • Tryb pojedyńczy;
 • Tryb podwójny;
 • Trzy tryby.

Pierwsza to proste narzędzie, którego można używać wyłącznie do wiercenia udarowego.Najczęściej takie jednostki są używane przez profesjonalnych budowniczych, ponieważ nadają się do określonych zadań.

Różnica między urządzeniem dwusystemowym polega na tym, że oprócz wiercenia produkt może kruszyć. Jeśli dana osoba planuje często wykonywać prace naprawcze, jest to odpowiednia opcja. Ponieważ za średnią cenę kupujący otrzymuje jednocześnie dwie przydatne funkcje.

Konstrukcje z trzema trybami są drogie i mogą wykonywać funkcje dostępne w poprzednich wersjach. Takie produkty są raczej luksusem dla konsumenta, ponieważ często nawet duże organizacje wolą kupować produkty ze średniego segmentu cenowego dla swojego stanu.

Jednak nie jest to jedyna różnica między tymi modelami, lokalizacja silnika elektrycznego może wpływać na wygodę. Można go umieścić poziomo lub pionowo. Pierwsza metoda jest najczęściej stosowana w urządzeniach gospodarstwa domowego. Często moc takiego produktu nie przekracza 1200 W, chociaż są wyjątki. Sprzęt poziomy jest lekki i lekki.

Urządzenia z pionowym silnikiem elektrycznym są wydajne i mają duże rozmiary. Z takiego urządzenia lepiej korzystać tylko przez profesjonalistę, ponieważ z łatwością znajdzie dla niego zastosowanie i ujawni swój potencjał w 100%. Pobór mocy takich urządzeń zaczyna się od 1500 W.

Wybierając wiertarkę udarową, nie będzie zbędne zwracanie uwagi na jej masę, ponieważ od tego zależy ogólne postrzeganie narzędzia i jego ergonomia. Istnieją trzy typy:

 • Płuca. Waga - 4 kg, moc znamionowa - 700 W. Używany do prostych operacji w domu lub warsztacie;
 • Średni. Masa waha się od 4 do 8 kg, a normalna wartość mocy to 1,5 kW. Nadaje się do funkcjonowania we wszystkich obszarach budownictwa;
 • Masywny. Korzystanie z takiego sprzętu może być trudne dla niektórych osób, zwłaszcza dla tych, którzy nie dostali go w swoje ręce. Moc takiego produktu przekracza 2000 watów.

Nie należy również zapominać o rodzaju zastosowanego wkładu, ponieważ od tego zależy większość wykonywanych operacji.

Rodzaj użytych wkładów

Współczesny rynek oferuje tysiące modeli najlepszych i nieznanych firm, ale większość narzędzi można z grubsza podzielić na dwie duże kategorie, które będą różnić się rodzajem zastosowanego wkładu.

Korona zębata

Oprócz tej nazwy niektórzy nazywają metodę takiej fiksacji: klucz. Aby dołączyć załącznik, osoba musi mieć specjalny klucz, który jest dostarczany w zestawie. Jak tylko użytkownik włoży go do narzędzia, mechanizm mocujący zostanie aktywowany, mocowanie poluzuje się. Większość ekspertów zaleca korzystanie z tej konkretnej opcji, ponieważ jest ona uważana za niezawodną i bezpieczną. Dlatego podobny system stosuje się w profesjonalnych narzędziach, których koszt może przekraczać dziesiątki tysięcy.

Bezkluczykowy (BZP)

Ten typ jest prosty, operator musi włożyć wiertło, obrócić je z niewielkim wysiłkiem i nastąpi utrwalenie. Modele mogą być sprzedawane w dwóch rodzajach: z pojedynczym rękawem i podwójnym rękawem. Pierwsza opcja jest najczęstsza, ale warto wiedzieć, że jest stosowana tylko w narzędziach, w których występuje funkcja pomocnicza - blokowanie wału roboczego.

Oprócz opisanych systemów na rynku pojawia się coraz więcej modeli wyposażonych we wkład typu SDS. Jego główną zaletą jest szybkość wymiany dysz i łatwość obsługi. Wystarczy, że osoba włoży wiertło, przekręci mechanizm i to wszystko, jest dobrze dopasowana i nie poluzowuje się przy dłuższym użytkowaniu. Ale SDS to ogólna nazwa systemu, w projekcie można zastosować jeden z podgatunków:

 • SDS +. Takie wkłady są najczęstsze, ponieważ są instalowane we wszystkich modelach budżetowych, a także są używane w niektórych produktach klasy średniej. Maksymalna średnica dyszy może sięgać 10 mm, podczas gdy część robocza może mieć 4 mm lub 32 mm. Który wybrać - każdy decyduje na podstawie własnych potrzeb.
 • SDS-MAX.Duży odsetek profesjonalnych i półprofesjonalnych narzędzi jest wyposażonych w taki wkład. Średnicę sekcji ogonowej tej dyszy zmieniono na 18 mm. Część robocza wiertła może osiągać duże rozmiary, co umożliwia wykonywanie operacji o dowolnej złożoności.

To nie jedyni przedstawiciele takiego systemu, ale cieszą się największą popularnością. Oczywiście jest też SDS-top i SDS-quick, ale takie elementy nie zyskały zauważalnej popularności. Dlaczego są używane tylko w pojedynczych egzemplarzach. Jeśli dana osoba nie chce zmierzyć się z problemem znalezienia komponentów, najlepiej nie kupować takich produktów.

Główna charakterystyka

Oprócz znajomości odmian tego narzędzia musisz poruszać się po wskaźnikach technicznych. Pomoże Ci to wybrać produkt najlepszej jakości, płacąc niewielką kwotę.

Energia

Jeden z głównych wskaźników, który wskaże wydajność określonego modelu. Znając parametry tego urządzenia, osoba będzie mogła określić maksymalną prędkość, z jaką sprzęt będzie wiercił. Parametr jest określany w dżulach. W modelach przeznaczonych do użytku domowego (a także z silnikiem poziomym) parametr ten nie przekracza 2,7 J.Jednocześnie wartość graniczna wynosi 3,2 J.

W przeciwieństwie do konstrukcji poziomych, produkty pionowe wyróżniają się wysoką wydajnością, ponieważ siła uderzenia może sięgać nawet 7 J. A jeśli dana osoba planuje użyć profesjonalnych dziurkaczy, wówczas wartość wzrasta do 12,5 J.

Prędkość obrotowa

Częstotliwość obrotów na minutę rzadko przekracza 4000, jeśli weźmie się pod uwagę najprostszy aparat poziomy. W droższych modelach wartość ta może dochodzić do 5800 uderzeń na minutę. Gdy potrzebujesz przeprowadzić naprawę w domu, możesz skorzystać z najprostszych narzędzi, które pozwolą zaoszczędzić pieniądze i czas na szukaniu.

Moc

Równie ważny wskaźnik, który pomoże określić narzędzie. Ważne jest, aby wiedzieć, że siła uderzenia nie zależy od mocy. Jeśli dana osoba ma do wyboru dwa urządzenia, w których wskaźnik różni się tylko o 100 W, jest to nieznaczna różnica, więc możesz kupić dowolnego dziurkacza. Należy również rozumieć, że produkt do 700 W przeznaczony jest do drobnych napraw domowych, do 900 W pozwoli na pracę ze ścianami nośnymi, powyżej 1200 W nadaje się do częstego użytkowania.

Odżywianie

Nie ma tu nic skomplikowanego, ponieważ są tylko dwie wersje: z sieci i z akumulatora. Pierwsza opcja jest oczywiście preferowana, ponieważ jest w stanie zapewnić użytkownikowi większą moc i siłę uderzenia.

Aby zapewnić żywotność baterii, należy wybrać produkty akumulatorowe. Dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę na pojemność baterii, ponieważ tylko ten parametr jest w stanie określić czas autonomii.

Ocena najlepszych modeli do domu

WOJSKOWY RH500

Dobry sprzęt, który w ciągu kilku sekund może tworzyć dziury w betonie lub cegle. Nadaje się do przeprowadzania planowanych napraw, a następnie przydatny w gospodarstwie, ponieważ różni się funkcjonalnością. Zasilanie jest dostarczane z sieci. Typ używanego uchwytu to SDS Plus, dzięki czemu łatwiej będzie znaleźć wiertło. Pobór mocy to 500 W, co jest korzystne dla domu. Częstotliwość obrotów - 1650, uderzenia - 7500. Maksymalna energia uderzenia - 1,5 J.

Sprzedawane po cenie 2000 rubli.

WOJSKOWY RH500

Zalety:

 • Wydajność;
 • Dobre właściwości techniczne;
 • Ponad 100 pozytywnych recenzji;
 • Długoletnia praca.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Zwycięstwo P-20-620

Niezawodna domowa wiertarka udarowa, zdolna do wykonywania prostych zadań. Zaprojektowany do rzadkiego użytku w domu. Niezawodna i trwała obudowa ograniczy czasami wibracje, co zwiększy komfort obsługi. Tryb pracy - wiercenie z kruszeniem. Moc 620 W, częstotliwość uderzeń 4600, energia 1,7 J.

Średnia cena to 2130 rubli.

Zwycięstwo P-20-620

Zalety:

 • Długotrwała praca;
 • Bezpieczeństwo;
 • Ergonomia;
 • Nie przegrzewa się;
 • Brak ostrego zapachu taniego plastiku;
 • Energia uderzenia.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Bort BHD-650

Standardowy model o wydajności i niewielkiej wadze. Dla wygodniejszego transportu producent wyposażył urządzenie w wytrzymałą obudowę, która jest wykonana z tworzywa sztucznego. Rodzaj zastosowanego wkładu to SDS +. Liczba prędkości - 1. Wskaźnik mocy wynosi 500 watów. Jako dodatkowy środek bezpieczeństwa przewidziano elektroniczną funkcję regulacji wrzeciona.

Jest sprzedawany po cenie 2315 rubli.

Bort BHD-650

Zalety:

 • Wygasza większość wibracji;
 • Wartość pieniądza;
 • Wszechstronność;
 • Optymalna moc;
 • Solidna konstrukcja.

Niedogodności:

 • Etui wydziela nieprzyjemny zapach.

Najlepsze 3 najlepsze profesjonalne wiertarki do skał

Makita HR5001C

Doskonały produkt premium przeznaczony dla dużych organizacji. W zwykłym życiu takie urządzenie jest rzadkie. Prawie każde zadanie można wykonać w ciągu kilku minut lub sekund, w zależności od rodzaju używanego materiału. Pobór mocy - 1500 watów. Maksymalna energia uderzenia sięga 17,5 J, co jest wynikiem wysokim. Producent wyposażył urządzenie w kilkanaście różnych funkcji, które pozwolą na jak najdokładniejsze śledzenie aktualnego stanu produktu.

Średnia cena to 53040 rubli.

Makita HR5001C

Zalety:

 • Wykonywanie wysokiej jakości pracy;
 • Trwałość;
 • Solidne ciało;
 • Mocny silnik elektryczny;
 • Montaż.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

DeWALT D25773K

Wiertarka udarowa popularnej firmy, która nadaje się do skomplikowanych operacji. Zastosowany typ uchwytu - SDS-max. Waga sprzętu to 10,6 kg, co może być problemem dla niedoświadczonych budowniczych. Maksymalna moc produktu sięga 1700 W, podczas gdy energia uderzenia również uległa zmianom i wynosi 19,4 J. Umożliwia to szybkie i wydajne prowadzenie prac.

Średnia cena to 53950 rubli.

DeWALT D25773K

Zalety:

 • Występ;
 • Długotrwały czas pracy;
 • Ochrona przed różnymi przeciążeniami;
 • Dobra energia uderzenia.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

BOSCH GBH 12-52 D

Model, który pozwoli Ci pracować ze ścianami metalowymi i litymi. Najważniejsze jest, aby użyć dobrego nasadki, aby nie pękła po kilku uderzeniach. W zestawie poręczne etui wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Masa urządzenia to 11,9 kg. Energia uderzenia - 19 J. Ergonomiczna rękojeść, pozwala na prowadzenie pracy z maksymalnym komfortem.

Sprzedawane po cenie 51799 rubli.

BOSCH GBH 12-52 D

Zalety:

 • Dobra częstotliwość uderzeń;
 • Występ;
 • Trwałość;
 • Wysokiej jakości etui;
 • Moc.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Najwyższej jakości urządzenia ze średniej półki

BOSCH GBH 2-28 F.

Jakość i niezawodność to cechy, które wyróżniają ten produkt na tle niektórych producentów. Do mocowania wiertła służy uchwyt typu SDS-plus, to już stało się klasycznym rozwiązaniem i jest odpowiednie dla wielu nabywców. Zasilanie jest dostarczane z sieci domowej. Moc urządzenia wynosi 880 W, a energia uderzenia 3,2 J. Jest to optymalna wartość do wykonywania szerokiego zakresu zadań.

Średni koszt to 11700 rubli.

BOSCH GBH 2-28 F.

Zalety:

 • Trwałość;
 • Występ;
 • Dobra budowa;
 • Solidne ciało;
 • Optymalna cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Makita HR2630

Niezawodny model wyprodukowany przez popularną firmę. Nadaje się do prac remontowo-budowlanych na wsi lub w mieszkaniu. Możliwości techniczne produktu pozwalają na wykorzystanie urządzenia w niemal każdym celu. Moc - 800 W, częstotliwość uderzeń - 4600. Dla większego bezpieczeństwa zamontowano sprzęgło bezpieczeństwa, które działa automatycznie. Długość kabla sieciowego wynosi 4 metry.

Sprzedawany jest w cenie 7800 rubli.

Makita HR2630

Zalety:

 • Niska cena;
 • Nadaje się do złożonych zadań;
 • Wydajność;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Metabo KHE 2860 Quick

Jeden z najpopularniejszych produktów, który może zmienić ideę naprawy, czyniąc ją łatwiejszą i bardziej dostępną dla każdego. Moc wiertarki udarowej wynosi 880 W.Typ używanego uchwytu to SDS-plus, więc znalezienie odpowiedniego wiertła będzie łatwiejsze dla użytkownika. Energia uderzenia wynosi 3,2 J, co pozwoli na wywiercenie w ciągu kilku sekund ściany nośnej i wykonanie w niej schludnego i dokładnego otworu. Prędkość biegu jałowego wynosi 1150 obr / min.

Sprzedawane po cenie 11500 rubli.

Metabo KHE 2860 Quick

Zalety:

 • Ergonomia na najwyższym poziomie;
 • Prosta obsługa;
 • Moc;
 • Niezawodność;
 • Obsługuje duże wiertła;
 • Dobry patron.

Niedogodności:

 • Wysokie koszty naprawy.

Wreszcie

Ważne jest, aby poświęcić odpowiednią uwagę i czas na wybór wiertarki udarowej. Od właściwego doboru zależy nie tylko wydajność narzędzia, ale także jakość całej naprawy. Jeśli ktoś chce czerpać przyjemność z wykonywania czynności instalacyjnych i budowlanych, lepiej kupić sprawdzone modele. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z urządzeń opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *