Najlepsze komputery osobiste na 2020 rok

0

Komputer jest jednym z najlepszych wynalazków, ponieważ dzięki tej technice można wykonać wiele procesów związanych z pracą, domem czy zabawą. Komputer osobisty składa się z kilku ważnych elementów: jednostki systemowej, monitora, klawiatury i myszy. W tym artykule czytelnik będzie mógł dowiedzieć się, jaki jest rodzaj komputera, jego główne komponenty oraz zasady wyboru najlepszej technologii. W celu uniknięcia pomyłek przy wyborze redaktorów serwisu „best-pl.designuspro.com” przedstawiamy Państwu ranking najlepszych komputerów osobistych na 2020 rok.

Co to jest komputer osobisty

Komputer osobisty, w skrócie PC, to urządzenie komputerowe, które zapewnia wiele przydatnych funkcji do użytku domowego i biurowego. Jeśli rozważymy tę definicję w bardziej zrozumiałym języku, to jest to sprzęt do korzystania z sieci światowej, grania w gry, tworzenia licznych plików, przeglądania zdjęć i filmów. Jeśli komputer został zakupiony do pracy, możesz tam również zainstalować dodatkowe programy o określonej specyfice.

Skrót PC pochodzi od angielskiego wyrażenia Personal Computer. W naszym kraju zwyczajowo używa się skrótu PC. Ale częściej to komputer osobisty jest skracany. Historia pojawienia się technologii komputerowej zaczyna się w 1946 roku, kiedy to Stany Zjednoczone zaprezentowały pierwszy na świecie komputer - ENIAC. Od prawie 80 lat sprzęt jest unowocześniany i dziś można już kupić pecety piątej generacji.

Sprzętu komputerowego nie należy mylić z konsolami lub podobnymi urządzeniami, ponieważ komputer PC jest uniwersalnym urządzeniem zdolnym do wykonywania dużej liczby zadań.

Komputer osobisty to urządzenie składające się z kilku głównych komponentów. Bez monitora, sterowników, myszy i klawiatury nie będzie w stanie w pełni wykonywać swojej funkcjonalności.

Odmiany PC

Typy komputerów zależą od celu użytkowania. Dziś urządzenie jest używane:

 1. Do biura i domu. Zakup sprzętu umożliwia korzystanie z Internetu, tworzenie programów Word, Excel i innych edytorów tekstu, przeglądanie zdjęć i filmów. Zwykle elektroniczne dane obliczeniowe mają niewielką pamięć RAM i małą przestrzeń na dysku twardym, a ponadto są niedrogie.
 2. Do gier. Taki komputer jest niezbędny dla graczy, którzy instalują gry o dużej objętości. System PC musi mieć kartę graficzną o wysokiej wydajności i dużą ilość pamięci twardej. Można również kupić dodatkowe komponenty, aby poprawić rozgrywkę.
 3. Za pewną specyfikę pracy. W systemie zainstalowane są dodatkowe programy z zakresu inżynierii, projektowania, działalności naukowej. Również dane zewnętrzne mogą się różnić, na przykład monitor o większej przekątnej.

Zazwyczaj urządzenie kupują samodzielnie osoby, które planują używać go w domu, biurze czy do gier. Istnieje wiele cech technicznych, co znacznie komplikuje wybór. Dlatego wiele osób korzysta z pomocy profesjonalistów lub aktywnych użytkowników.W tym artykule rozważymy główne cechy, które znacznie wpływają na wydajność sprzętu.

Rodzaje komputerów

Istnieje kilka typów urządzeń tego typu. W tabeli przedstawiono główne różnice między typowymi urządzeniami.

TypskładnikiOpis
NettopMała jednostka systemowaW praktyce wypuszczane są w oparciu o procesory Intela. Ma małą moc. Jest produkowany w niewielkich rozmiarach, dzięki czemu oszczędza miejsce na biurku, a także dzięki małej mocy pobiera minimum energii elektrycznej. Służy do programów biurowych, słuchania nagrań dźwiękowych, przeglądania zdjęć i Internetu
Jednostka systemowaProcesor, zasilacz, płyta główna, pamięć RAM, dysk twardy, karta graficzna itp.Niezbędna i niezbędna część każdego komputera. Na zewnątrz obudowy znajdują się przyciski zasilania, wyjścia i złącza dla różnych interfejsów
MonoblokMonitor i jednostka systemowa w jednym zestawieTo pogrubiony monitor. Jest to bardzo kompaktowy model i ma wiele zalet. Brak przewodów to jedna z głównych zalet. Ogromną wadą jest to, że prawie niemożliwe jest ulepszenie poszczególnych komponentów. Ponadto ten model jest bardzo drogi.
Kompletny komputerMonitor, jednostka systemowa, klawiatura, myszKompletny model z oddzielnymi komponentami. Jest wybierany w zależności od celu użycia
Cienki klientJednostka systemowa bez dysku twardegoUżywany do podobnych zadań
Klient zerowyJednostka systemowa bez systemu operacyjnego, oprogramowania, dysku twardegoPrzeznaczony do przechowywania danych lub prostych zadań

Kryteria wyboru na podstawie opinii profesjonalistów

Jak wybrać najlepszą opcję, ponieważ rynek na tego typu towary jest bardzo zróżnicowany. Aby dokonać właściwego wyboru i zakupić komputery elektroniczne, które są w stanie pełnić swoje funkcje, proponujemy zapoznać się z tabelą. Wskazuje minimalne parametry techniczne przeznaczone do określonych celów użytkowania, na które warto zwrócić uwagę.

ImięDla graczyUżytek domowySpotkanie w biurzeDo określonego obszaru pracy
Mikroprocesor4 do 8 rdzeni przy 3000 MHzZ dwóch lub więcej rdzeni o częstotliwości 2000 MHzZ dwóch lub więcej rdzeni o częstotliwości 2000 MHz4 do 8 rdzeni przy 3000 MHz
BaranOd 8 GB lepiej jest używać pamięci gry z określonej liniiCo najmniej 8 GB4 GB8-16 GB
Karta graficznaOd 3 GB pamięci wideo trzeba też wziąć pod uwagę parametry techniczne AMD (moc GPU)NiekoniecznieNiekoniecznieZależy od konkretów
HDDOd 2 TBCo najmniej 1 TBWięcej niż 1 TBOd 2 TB
SSDPojemność od 240 GB120 GB240 GB240 GB
Płyta głównaZestaw chipów: Z370 lub B350B250 / H270 i A320B250 / H270 i A320Asus Prime X370-PRO lub GIGABYTE-G1.Sniper-Z97
ZasilaczCo najmniej 600 W.Około 400 W.400 W i więcej600 W lub więcej
Monitor20 cali lub więcej, najlepiej w wysokiej rozdzielczościDo przeglądania multimediów lepiej kupić monitor o dużej przekątnej i wysokiej jakości obrazu20 caliOd 23 cali

Cechy te mają charakter zalecający. Technika nie musi pasować do listy. Niektórzy ludzie lubią samodzielnie montować komputer do własnych celów; do użytku biurowego zwykle kupowany jest kompletny komputer.

Ponadto musisz zwrócić uwagę na system operacyjny. W każdym urządzeniu, niezależnie od komponentów, znajduje się program BIOS, który tworzy system informacji wejścia-wyjścia. Do pełnego wykorzystania potrzebny jest system operacyjny. Na przykład na urządzeniach Apple można zainstalować tylko macOS.

Zanim kupisz, aby nie stracić pieniędzy, postaraj się odpowiedzieć na poniższe pytania, które pomogą Ci w przyszłości zakupić najlepszą opcję na PC.

 • Jaki jest optymalny rozmiar monitora?
 • Czy rozmiar ciała ma znaczenie?
 • Potrzebujesz płyty głównej do obsługi większej liczby zadań?
 • Czy proces będzie w stanie w pełni odtworzyć multimedia?
 • Czy potrzebujesz więcej pamięci RAM?
 • Czy ta technika będzie używana w grach?
 • Czy miejsce na dysku twardym będzie wystarczające do określonych celów?
 • Potrzebujesz dodatkowych komponentów?

Akcesoria komputerowe

Aby wszystkie funkcje działały w pełni, komputer musi być zmontowany. Wymaga to kilku głównych elementów.

Jednostka systemowa

Najważniejszą rzeczą w obliczeniach jest to, że żadne zadanie nie może zostać wykonane bez jednostki systemowej. Jednostka systemowa składa się z obudowy, która zawiera:

 • Zasilacz - trzeba zwrócić uwagę na jego moc, najlepsza opcja to 400 W;
 • Chłodnica lub układ chłodzenia - pozwala jednostce systemowej pracować wydajniej, pomimo stałego wzrostu temperatury;
 • RAM - konieczne jest przechowywanie plików tymczasowych, od tego zależy również szybkość ich przetwarzania, najlepsza opcja to 8 GB, w razie potrzeby można ją zwiększyć;
 • Systemy plików: dysk twardy lub pamięć stała - przeznaczone do archiwizacji plików, są typy SSD, HDD, DDR, 1 TB pamięci wystarcza do pełnej pracy;
 • Karta graficzna jest opcjonalnym elementem komputera do użytku w domu lub w biurze, ponieważ specjalny rdzeń jest już wbudowany w płytę główną lub procesor, ale do gier potrzebny jest dodatkowy, mocniejszy system;
 • Napęd optyczny - ze względu na rozpowszechnianie się innych napędów ta część praktycznie nie jest potrzebna, ale czasami trzeba używać dysków do przechowywania lub używania programów;
 • Mikroprocesor jest główną częścią jednostki systemowej, charakteryzującą się parametrami: liczba rdzeni, częstotliwość, liczba wątków do integracji. Dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 2 GHz nadaje się do domu.

Monitor

Ta część jest niezbędna do odtwarzania plików, pracy w edytorach tekstu i innych procesów niezbędnych do wizualizacji. Do użytku domowego i biurowego odpowiedni jest monitor o przekątnej 20 cali z matowym wykończeniem TN. Jeśli użytkownik planuje często oglądać filmy, lepiej kupić monitor z obsługą Full HD.

Peryferia komputerowe

Ta grupa obejmuje:

 • Mysz;
 • Klawiatura;
 • Drukarka;
 • Skaner;
 • MFP;
 • Kolumny;
 • Słuchawki;
 • Mikrofon;
 • Kamerka internetowa;
 • IPB;
 • Urządzenia do gier.

W tej sekcji kupujący określa, do jakich celów został zakupiony komputer, i na tej podstawie wybiera niezbędne urządzenia peryferyjne.

Najlepsi producenci

Którą firmę lepiej kupić? Obecnie rynek technologii jest pełen różnych producentów. Niewątpliwymi liderami są marki:

 1. Asus.
 2. HP.
 3. Acer.

Producenci ci cieszą się nie tylko popularnością, ale również gwarantują wysoką jakość sprzętu, a także zapewniają pełne zobowiązania gwarancyjne.

Ocena najlepszych komputerów osobistych na 2020 rok

Recenzja jest tworzona na podstawie recenzji i opinii klientów, ich ocen oraz aktywnych użytkowników komputerów elektronicznych. Czytelnik dowie się również, który z nich lepiej kupić elektroniczny sprzęt komputerowy, ile kosztują najlepsze modele i główne cechy techniczne.

Lenovo Desktop 510-15ICB (90HU006JRS)

Komputer osobisty, który zapewni pełnoprawną rozgrywkę. Obudowa to mini-wieża z napędem optycznym DVD-RW. System operacyjny: Windows 10 SL z Intel Core i5-8400 @ 2800 MHz. Tylko 6 rdzeni. Pamięć RAM to 12 GB z częstotliwością przetwarzania 2666 MHz, pojemność dysku twardego to 1024 GB. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti. Jest czytnik kart, wyjście HDMI, DVI. Możliwość podłączenia przez USB 3.0. Chipset - Intel B360. Zasilacz 210 W. Ta technika nadaje się również do gier. Wymiary: 145 * 366 * 285 mm. Średnia cena: 65000 rubli.

Lenovo Desktop 510-15ICB (90HU006JRS)

Zalety:

 • Obejmuje system operacyjny Windows 10 SL;
 • Popularna i wysokiej jakości marka Intel;
 • Duża liczba rdzeni, które pozwalają zoptymalizować proces gry;
 • Wystarczająca ilość pamięci RAM i miejsca na dysku twardym.

Niedogodności:

 • Wysoka cena;
 • Wymiarowy.

Komputer stacjonarny HP 460-p207ur (4UG93EA)

Komputer biurowy i domowy wykonany w obudowie typu mini-tower. Sprzęt z napędem DVD-RW. System operacyjny: DOS. Procesor Intel Core i5-7400T 2400 MHz. 4 rdzenie Kaby Lake. 8 GB RAM z dyskiem twardym 1000 GB. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050. Jest wyjście HDMI, VGA, USB 3.0. Chipset: Intel H270. Zasilacz 180 W. Dla graczy lepiej kupić mocniejszy komputer lub ulepszyć ten typ. Wymiary: 163 * 307 * 315 mm. Średnia cena: 35000 rubli.

Komputer stacjonarny HP 460-p207ur (4UG93EA)

Zalety:

 • Duża przestrzeń na dysku twardym;
 • 4-rdzeniowy procesor pozwala szybko wykonywać pracę dowolnych programów;
 • Jakość marki procesora;
 • Niska cena.

Niedogodności:

 • Słaba karta graficzna;
 • Zasilacz 180 W;
 • System operacyjny na dysku.

Lenovo Desktop 510S-07ICB (90K8001YRS)

Produkt o średniej wartości. Obudowa typu mini-tower z napędem optycznym DVD-RW. System operacyjny: DOS. Procesor Intel Core i3-8100 3600 MHz. 4 rdzenie. RAM - 4 GB, z możliwością rozszerzenia do 16 GB. Pojemność dysku półprzewodnikowego (SSD) wynosi 128 GB. Karta graficzna - Intel UHD Graphics 630. Porty: czytnik kart, interfejs HDMI, VGA, USB 3.0. Zasilacz 180 W. Wymiary: 90 * 297 * 344 mm. Średnia cena: 25000 rubli.

Lenovo Desktop 510S-07ICB (90K8001YRS)

Zalety:

 • 4 rdzenie;
 • Możesz zwiększyć pamięć RAM;
 • Wysokiej jakości procesor;
 • Sprzęt klasy ekonomicznej.

Niedogodności:

 • Mała wbudowana pamięć RAM;
 • System operacyjny: DOC.

Komputer stacjonarny HP 460-p207ur (4UG93EA)

Komputer typu mini-wieża. Napęd optyczny DVD-RW. System operacyjny: DOS z procesorem Intel Core i5-7400T 2400 MHz. 4 rdzenie Kaby Lake. RAM - 8 GB, Dysk twardy - 1 TB. Karta graficzna - NVIDIA GeForce GTX 1050 z 2000 MB pamięci wideo. Wyjścia: HDMI, VGA, USB 3.0. Chipset: Intel H270. Zasilacz 180 W. Wymiary: 163 * 307 * 315 mm. Średnia cena: 34000 rubli.

Komputer stacjonarny HP 460-p207ur (4UG93EA)

Zalety:

 • Czterordzeniowy procesor Intel Core;
 • Wystarczająca ilość pamięci stałej;
 • RAM - 8 GB.

Niedogodności:

 • System operacyjny: DOC;
 • Zasilacz o niskiej mocy;
 • Przeciążenie.

Komputer stacjonarny HP ProDesk 400 G5 SFF (4CZ70EA)

Komputer stacjonarny typu slim-Desktop, napęd optyczny DVD-RW. System operacyjny to Windows 10 Pro. Sześciordzeniowy procesor Intel Core i5-8500. Gniazdo: LGA1151 v2. Core Coffee Lake S. RAM / SSD: 8/256 GB. Karta graficzna - Intel UHD Graphics 630. Złącza: wyjście VGA i interfejs USB 3.0. Chipset: Intel B360. Zasilacz 180 W. Wymiary: 270 * 95 * 296 mm. Średnia cena: 45000 rubli.

Komputer stacjonarny HP ProDesk 400 G5 SFF (4CZ70EA)

Zalety:

 • Wysokiej jakości procesor Intel Core;
 • Kompaktowy model;
 • Wydajna karta graficzna;
 • Duża ilość pamięci RAM.

Niedogodności:

 • Mały zasilacz;
 • Mały rozmiar dysku SSD;
 • Wysoka cena.

Monoblok 21,5 ″ HP 200 G3

Popularność modelu wynika ze zwartości tego typu technologii komputerowej. Komputer osobisty w jednym zestawie. Rozdzielczość ekranu: 1920 × 1080. Możesz wybrać jeden z trzech procesorów: Intel Core i3-8130U, Intel Core i5-8250U, Intel Pentium Silver J5005. W związku z tym możesz odebrać pamięć RAM od 4 do 16 GB. Procesor wideo zależy od procesora: Intel HD Graphics 620, Intel UHD Graphics 605, Intel UHD Graphics 620. Pamięć masowa SSD. System operacyjny do wyboru: DOS, Windows 10 Home 64, Windows 10 Professional 64. Przekątna monitora: 21,5 cala z TFT TN, TFT IPS, TFT * VA. 2 do 4 rdzeni. Możesz rozszerzyć pamięć RAM do 16 GB. Obejmuje: hybrydowy dysk twardy (SSHD), Wi-Fi, klawiaturę, mysz (można kupić bez nich lub wybrać opcję bezprzewodową). Wyjścia słuchawkowe, mikrofonowe, HDMI. Obsługuje interfejs RJ-45, USB 2.0 do 3.1. Obsługuje również takie systemy: SDXC, MS, SD, SDHC. Jest gniazdo na Kensington. Średnia cena: 37000 rubli.

Monoblok 21,5 ″ HP 200 G3

Zalety:

 • Możesz wybrać najlepszą wersję procesora, kartę graficzną, liczbę rdzeni;
 • Różne systemy operacyjne;
 • Zbiorcza pamięć RAM;
 • Kompletny zestaw komputerów;
 • Duża liczba wyjść / wejść;
 • Różne interfejsy;
 • Stabilna podstawa;
 • Kompaktowy.

Niedogodności:

 • Wysoka cena;
 • Wszystkie wyjścia znajdują się z tyłu obudowy;
 • Aktualizacja jest trudna.

Monoblok 23,8 ″ Acer Aspire C24-865

Technologia premium. Wybór procesora: Intel Core i3-8130U, Intel Core i5-8250U, 4/8 GB RAM, procesor wideo Intel UHD Graphics 620.Do wyboru: DOS, Endless OS, Linux, Windows 10 Home 64, Windows 10 Professional 64.Parametry monitora: 23,8 cala, 1920 × 1080, typ matrycy ekranu: TFT TN, TFT IPS. Rdzenie od 2 do 4. Dostępne są następujące opcje: hybrydowy dysk twardy (SSHD), Bluetooth, Wi-Fi. Audio / słuchawki, mikrofon, wyjście HDMI. Interfejsy: RJ-45, USB 2.0 - 3.1, jest też czytnik kart. Wsparcie: SDXC, MS, SD, SDHC. Jest gniazdo kart Kensington. Średnia cena: 44000 rubli.

Monoblok 23,8 ″ Acer Aspire C24-865

Zalety:

 • Praktycznie cichy;
 • Wygodny i kompaktowy;
 • Atrakcyjny wygląd;
 • Procesor Intel Core;
 • Wydajna karta graficzna;
 • Wystarczająca ilość pamięci.

Niedogodności:

 • Konieczny jest zakup dodatkowych urządzeń peryferyjnych;
 • Drogie w tej cenie.

Gdzie kupić dobry model? Możesz kupić produkt w sklepach internetowych lub w wyspecjalizowanych sklepach ze sprzętem, podczas gdy możesz zamówić montaż komputera online. Podstawowym wymogiem zakupu jest przedłożona dokumentacja, instrukcja obsługi i montażu, atesty oraz karta gwarancyjna. Dokumenty te potwierdzają jakość sprzętu oraz możliwość dokonywania napraw gwarancyjnych.

Po zainstalowaniu komputera należy zainstalować sterowniki, narzędzia i inne ważne oprogramowanie. W niektórych sklepach specjaliści oferują dodatkową usługę za określoną cenę. Jeśli kupujący nie ma pewności, że będzie w stanie samodzielnie wykonać instalację, lepiej skorzystać z wiedzy fachowców w tej dziedzinie.

Dziś trudno wyobrazić sobie osobę, która nie ma komputera osobistego ani gadżetu. Dzięki ciągłej modernizacji technologia obliczeniowa pozwala na wykonanie wielu przydatnych i wygodnych zadań w ciągu kilku sekund. Każda organizacja w swoich biurach ma kilka różnych komputerów zaprojektowanych do określonych celów. Oglądanie filmów, zdjęć, surfowanie po Internecie i tworzenie plików tekstowych oraz wiele innych funkcji niezbędnych nowoczesnemu człowiekowi można uzyskać kupując przyzwoity model. Ocena produktów wysokiej jakości obejmuje popularne komputery PC, które spełniają standardowe wymagania. Aby kupić, nie trzeba znać właściwości technicznych każdej części, można wziąć główne wskaźniki jako podstawę, które gwarantują stuprocentowy wynik. Jeśli masz doświadczenie w obsłudze komputerów wymienionych w rankingu lub innych opcjach, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *