👍 Najlepsze pistolety uszczelniające na rok 2020

0

Nawet naprawy domowe powinny być wykonywane profesjonalnie. W tym celu stosuje się różne narzędzia i urządzenia. Głównym zadaniem takich produktów jest zwiększenie wydajności i zmniejszenie obciążenia. Dzięki temu użytkownik nie będzie się męczył, a jakość wykonywanych operacji wzrośnie. Jednym ze skutecznych środków zaradczych jest pistolet uszczelniający. Możesz go znaleźć w sklepach ze sprzętem w przystępnej cenie. Używając go, osoba nałoży mieszaninę równomiernie i delikatnie. Jednak ważne jest, aby właściwie dobrać ten produkt, aby nie zerwał się z częstym użytkowaniem.

Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszych pistoletów uszczelniających na rok 2020.

Funkcje narzędzi

Wygodna rączka oraz specjalny mechanizm ze spustem pozwalają na szybkie wykonanie operacji przy minimalnym wysiłku. Obecnie sprzedawane są dziesiątki różnych projektów, różnią się one jakością wykonania i materiałami, z których zostały użyte. Tak więc niektóre modele są w stanie wytrzymać duże obciążenia, podczas gdy inne są przeznaczone do jednorazowego użytku.

Produkty silikonowe są popularne, zaletą tej opcji jest niski koszt i wygodna konstrukcja. Jednocześnie jakość aplikacji pozostaje na wysokim poziomie, a nawet początkujący, którzy nigdy nie trzymali tego narzędzia w rękach, mogą sobie poradzić z pracą.

Zewnętrzna konstrukcja pistoletów jest taka sama i jest to cylindryczny pojemnik. Główną cechą produktu jest to, że dolną część można łatwo przenosić wewnątrz obudowy. Końcówka została zaprojektowana w taki sposób, że pozwala na użycie różnych dysz, co pomoże wycisnąć dowolną mieszankę kształtów.

Ruch odbywa się dzięki specjalnemu tłokowi, który porusza się po naciśnięciu spustu. Ponadto tłok zaczyna działać na dnie hermetycznej mieszanki, po czym konsystencja jest wyciskana przez dziobek.

Ze względu na cylindryczny kształt urządzenia producenci uszczelniaczy wypuszczają je w określonym formacie. Dzięki temu możesz wybrać dowolne pistolety, a nie konkretną firmę.

Odmiany

Obecnie dostępnych jest setki różnych narzędzi do uszczelniania, dlatego ważne jest, aby znać cechy większości modeli. Dzięki temu osoba będzie mogła w kilka minut wybrać odpowiednią opcję i nie dać się zmylić tak wielu. Nie ma nic trudnego w zapamiętywaniu właściwości technicznych. Ważne jest, aby zrozumieć, że pistolety dzielą się na dwie szerokie kategorie: profesjonalne i amatorskie.

Profesjonalne narzędzia

Ta grupa obejmuje modele wysokiej jakości, które są ukierunkowane na długotrwałe użytkowanie. Główną cechą tej opcji jest wysoka niezawodność i praktyczność, co pozwala na długotrwałe użytkowanie urządzenia. Najczęściej takie projekty są pozyskiwane do budowy różnych obiektów, w których wymagane jest uszczelnianie kilka razy dziennie.

Ale to nie wszystkie zalety opcji profesjonalnej. Większość z tych narzędzi może pracować z uszczelniaczami o różnych kształtach, a nie tylko z produktami w postaci tuby.Urządzenia działają bez problemu nawet w przypadku masowych mieszanek hermetycznych. Ponadto osoba będzie mogła bez problemu odebrać niezbędny załącznik, ponieważ w sprzedaży jest ich kilkanaście. Pomoże to wypełnić wszelkie szwy. Ponadto profesjonalne pistolety mogą z łatwością nakładać uszczelniacze do szkła.

W sumie istnieją dwa typy urządzeń profesjonalnych: pneumatyczne i ładowalne. Pierwsza opcja różni się od mechanicznej niektórymi cechami mechanizmu działania. Wytłaczanie odbywa się pod wpływem ciśnienia powietrza, bez wysiłku fizycznego, cały proces przebiega automatycznie. To rozwiązanie pomoże zamknąć setki różnych połączeń w krótkim czasie, a budowniczy nie odczuje zmęczenia.

W profesjonalnych pistoletach osoba jest w stanie samodzielnie regulować ciśnienie. Ustawienie określonego parametru zmniejszy zużycie płynu, a to pozytywnie wpłynie na szerokość szwu, który stanie się dokładniejszy w porównaniu z modelami mechanicznymi. Kolejną zaletą takich konstrukcji jest możliwość pracy z kompozycjami dwuskładnikowymi. Jest to możliwe dzięki przemyślanej konstrukcji, która umożliwia szybkie i bezproblemowe wykonywanie operacji.

Ostatnia odmiana to pistolety bezprzewodowe. Główną cechą wyróżniającą ten projekt jest jego wysoki koszt i wydajność. Ta opcja nie nadaje się do użytku domowego, ale w dziedzinie profesjonalnej urządzenie jest w stanie w pełni ujawnić swoje możliwości. Szybkość wytłaczania jest regulowana w kilka sekund, co pozwala podnieść jakość wykonywanych operacji i zmniejszyć koszty czasu.

Opcja amatorska

Takie modele są przeznaczone do użytku domowego. Główną zaletą jest niski koszt i duża liczba modeli. Najczęściej w sprzedaży jest kilka wersji, niektóre nadają się do wielokrotnego użytku, a te ostatnie psują się po 2-3 tubach. W tym segmencie nie są sprzedawane wersje akumulatorowe czy pneumatyczne, tylko mechaniczne.

Istnieją 4 popularne odmiany pistoletów amatorskich. Główna różnica polega na rodzaju obudowy.

 • Modele szkieletowe odpowiednie do jednorazowego użytku. Siła tutaj jest nieco lepsza niż przedstawicieli pół-ciała, a koszt nie jest wysoki. Dzięki kilku żebrom uszczelniacz jest mocno osadzony w środku i nie przesuwa się. Tłoczysko pracuje płynnie, nie ma zniekształceń podczas pracy. Najczęściej takie projekty są wykonane z wytrzymałej stali, której grubość nie powinna być mniejsza niż 1 mm. Uchwyt jest wygodny i wysokiej jakości. Do produkcji pręta używa się sześciokątnego pręta, który jest wykonany ze stali o przekroju 6 mm. Wpływa również pozytywnie na wytrzymałość produktu.
 • Wzmocniony model szkieletowy. Wygląd zewnętrzny nie różni się od poprzedniej wersji. Główną cechą tego pistoletu jest to, że wszystkie części są wykonane z niezawodnych i trwałych materiałów. W związku z tym narzędzie można stosować wielokrotnie, co pozytywnie wpływa na trwałość. Minimalna grubość korpusu to 2 mm, a uchwyt i trzonek odpowiednio 3 i 8 mm.
 • Modele półkulowe są najtańsze. Oczywiście, aby uzyskać niski koszt, producenci musieli poświęcić jakość, więc żywotność takich urządzeń jest krótka. Średnio ten produkt wystarcza na 3-4 paczki. Jednocześnie konstrukcja jest wykonana w taki sposób, że pod wpływem naprężeń mechanicznych dochodzi do odkształceń i bez wysiłku nie będzie można wycisnąć mieszanki. Do produkcji tego narzędzia używana jest stal o grubości do 1 mm, przekrój poprzeczny pręta jest również mały i wynosi 6 mm. Urządzenie można łatwo zdeformować, nawet jeśli zostanie upuszczone z niewielkiej wysokości.
 • Urządzenie cylindryczne jest jednym z najczęstszych. Podobny produkt świetnie nadaje się do remontu domu. Zaletą tego projektu jest możliwość pracy z kompozycjami masowymi. Dzięki solidnej konstrukcji zapewniony jest płynny skokProdukt radzi sobie zarówno ze standardowymi mieszankami i klejem silikonowym, jak i tubami w kształcie kiełbasek.

Czego szukać

Kupując pistolety, ważne jest, aby znać podstawowe kryteria selekcji, dzięki temu można wybrać skuteczne urządzenie.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrozumieć, jest to, że instrument powinien być przyjemny w trzymaniu w dłoni. Ściśnięcie mechanizmu spustowego powinno być wygodne, bez nadmiernej siły. Ważne jest również dokładne zbadanie części zewnętrznej, niedopuszczalne jest żadne odkształcenie, a nitowane elementy są bezpiecznie zamocowane. Lepiej jest wybierać projekty, w których używany jest aluminiowy uchwyt, ponieważ ten materiał ma wysoką jakość i niezawodność. Jeśli istnieje możliwość zakupu produktu od znanego producenta, lepiej to zrobić. Ważne jest, aby zrozumieć, że niektóre sklepy oferują podróbki znanych marek, a koszt może być nieco niższy. Lepiej jest kupować markowe produkty w specjalnych sklepach.

Ocena najlepszych pistoletów mechanicznych

Zamknięty pistolet mechaniczny Kraftool

Wygodny model wykonany z wytrzymałych materiałów. Produkt jest w stanie wytrzymać niewielkie obciążenie i nie odkształca się. Konstrukcja jest mechaniczna, przez co doskonale sprawdza się w domu.

Narzędzie jest całkowicie zamknięte i wytrzymałe. Objętość wynosi 320 ml, co wystarcza do wygodnego użytkowania. Waga - 860 gramów. Urządzenie posiada wygodny uchwyt, który nie wymaga mocnego uderzenia. Rodzaj opakowania szczeliwa - tylko tuba.

Średni koszt to 1250 rubli.

Zamknięty pistolet mechaniczny Kraftool

Zalety:

 • Siła;
 • Nie przerywa częstego użytkowania;
 • Wykonane z wysokiej jakości materiałów;
 • Trwałość;
 • Optymalna objętość;
 • Wygodny chwyt.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

STAYER 0673-31

Wysokiej jakości wersja od znanego producenta, produkt jest ergonomiczny. Produkt może współpracować z wkładem i tubą, co jest zaletą. Objętość wewnętrzna - 310 ml, odpowiednia do różnych mieszanin.

Część zewnętrzna wykonana jest z trwałych materiałów, które mogą wytrzymać duże obciążenia bez wpływu na ciało. Produkt może być używany wielokrotnie. Zastosowany wysiłek nie jest tak duży, jak w niektórych analogach. Skok tłoka jest płynny i lekki.

Sprzedawane po cenie: od 370 rubli.

STAYER 0673-31

Zalety:

 • Wygodna aplikacja;
 • Wydajność;
 • Ładne ciało;
 • Niska cena;
 • Wielokrotnego użytku;
 • Płynna praca.

Niedogodności:

 • Nie ma znaczących.

Armero A251 / 005

Wysokiej jakości model szkieletowy, który pasuje do wkładów. Wygodny uchwyt zapewnia maksymalny komfort podczas pracy. Maksymalna objętość to 310 ml, co jest optymalnym rozwiązaniem dla tego typu.

Pomimo zastosowania szkieletowej konstrukcji, urządzenie jest na tyle wytrzymałe, że pozwala na wykonanie kilku operacji zamiast wyrzucać je po jednej. Waga produktu - 700 gramów.

Średnia cena: od 530 rubli.

Armero A251 / 005

Zalety:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Miły w dotyku;
 • Bez wysiłku;
 • Gruby metal;
 • Wygodne użytkowanie;
 • Lekka praca.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

ZUBR 06621

Solidna półzamknięta konstrukcja współpracująca z kartuszem (do 310 ml). Produkt wykonany z wytrzymałych materiałów. Zgrzewane szwy są niezawodne i nie odkształcają się po jednokrotnym użyciu. Ergonomiczna rękojeść zmniejsza obciążenie dłoni, co pozytywnie wpływa na jakość wykonywanej pracy.

Jest jednak i wada tej opcji - urządzenie nie jest przeznaczone do długotrwałego użytkowania, dla niektórych użytkowników wystarczy na 2-3 aplikacje, dla innych psuje się po raz pierwszy, co warto wziąć pod uwagę przy zakupie.

Średni koszt to 130 rubli.

ZUBR 06621

Zalety:

 • Niska cena;
 • Wygoda;
 • Prosta aplikacja;
 • Ładna konstrukcja.

Niedogodności:

 • Nie nadaje się do ponownego użycia.

Sparta 886325

Półzamknięte urządzenie mechaniczne o średnicy wału 8 mm. Narzędzie nadaje się do wykonywania niewielkiej liczby operacji montażowych. Działa tylko ze szczeliwami sprzedawanymi w postaci kartuszy.Zalecana objętość to 310 ml.

Uchwyt jest wykonany wygodnie i pozwoli bez wysiłku wycisnąć miksturę. Niski koszt wynika z jednorazowego użycia, ale w niektórych przypadkach dana osoba może użyć modelu więcej niż 2 razy, ale jest to rzadkie, ponieważ język szybko się łamie.

Średnia cena: od 230 rubli.

Sparta 886325

Zalety:

 • Dobre rozwiązanie budżetowe;
 • Wygoda;
 • Prosta aplikacja;
 • Wydajność;
 • Średnica pręta wynosi 8 mm.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych pistoletów akumulatorowych

RYOBI CCG1801MHG

Jedna z najlepszych opcji popularnego producenta, urządzenie poradzi sobie z dużą liczbą operacji i nie zepsuje się. Maksymalne napięcie wynosi 18 V. Konstrukcja wykonana jest z wysokiej jakości i nie zużywa się przy częstym użytkowaniu.

Do pracy nadaje się bateria typu RB18L13, ale zasilanie jest również obsługiwane z RB18L25, RB18L40, RB18L50. Należy to wziąć pod uwagę, ponieważ akumulator i ładowarka nie są zawarte w zestawie.

Sprzedawane po cenie: od 5400 rubli.

RYOBI CCG1801MHG

Zalety:

 • Regulowana moc;
 • Płynne wykonywanie pracy;
 • Wygodny do trzymania;
 • Niska cena;
 • Solidne ciało;
 • Trwałość;
 • Zasilany różnymi bateriami.

Niedogodności:

 • Ekwipunek.

MAKITA CG100DZA

Profesjonalne urządzenie znanego producenta, które nadaje się do skomplikowanych operacji. Główną cechą tej opcji jest kompatybilność z różnymi typami uszczelniaczy. Obsługiwane cylindry to 300, 600 i 800 ml.

Istnieje wygodna regulacja prędkości, która zapewnia dokładniejszą pracę. Zasilany baterią litowo-jonową. Główną zaletą tego rozwiązania jest brak samorozładowania. Wyciekom zapobiega się poprzez niewielką pracę silnika, nawet po jego wyłączeniu.

Średnia cena: od 12990 rubli.

MAKITA CG100DZA

Zalety:

 • Wygodna aplikacja;
 • Siła;
 • Jakość pracy;
 • Wartość pieniądza;
 • Nie pogarsza się z upływem czasu.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Isistem I-GUN dla 310 ml

Opcja wysokiej jakości odpowiednia do profesjonalnej konstrukcji. Produkty wykonane są z trwałych materiałów, które wytrzymują duże obciążenia. Część zewnętrzna nie odkształca się przy częstym użytkowaniu. Rękojeść wykonana jest z tworzywa sztucznego, co zapewnia wygodę podczas pracy.

Średni koszt to 14600 rubli.

Isistem I-GUN dla 310 ml

Zalety:

 • Wydajność;
 • Regulowana moc;
 • Wygodny uchwyt;
 • Płynny start;
 • Skok tłoka.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

DEWALT DCE560N-XJ

Popularne urządzenie amerykańskiego producenta działające z klejem, mastyksem itp. Posiada funkcję zapobiegającą kapaniu, która zapobiega tworzeniu się smug na końcu procesu uszczelniania.

Konstrukcja jest całkowicie zamknięta. Obsługiwana objętość probówki to 310 ml. Istnieje jasne podświetlenie LED, które oświetla obszar roboczy.

Średni koszt to 21900 rubli.

DEWALT DCE560N-XJ

Zalety:

 • Komfort;
 • Wysoka jakość wykonania;
 • Regulowana prędkość;
 • Zapobieganie powstawaniu smug;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Wreszcie

Ważne jest, aby używać niezawodnego sprzętu do uszczelniania połączeń, tylko w ten sposób można osiągnąć rezultaty. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub bardziej interesujących przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię