Najlepsze szkółki sadzonek w Moskwie i regionie moskiewskim na 2020 rok

0

Szkółka roślin to organizacja zajmująca się uprawą roślin na potrzeby miejskiej architektury, ogrodów, domków letniskowych i parków. Jeśli planujesz upiększyć terytorium w pobliżu swojej posiadłości lub przedsiębiorstwa, musisz skontaktować się z zaufaną firmą, która zapewni kupującemu wysokiej jakości materiał. W naszym artykule zebraliśmy najlepsze szkółki sadzonek w Moskwie i regionie moskiewskim w 2020 roku.

Różnorodność sadzonek

Niedoświadczony nabywca, który odwiedza żłobek po raz pierwszy, może się zdezorientować różnorodnością wyborów i nabyć całkowicie nieodpowiedni materiał. W odpowiednich organizacjach można znaleźć następujące rodzaje sadzonek.

Dekoracyjny

Takie rośliny można znaleźć zarówno w otwartym terenie, jak iw specjalnych doniczkach. Jeśli sadzonka została wyhodowana w ziemi, jej przeszczep jest możliwy tylko w określonym czasie i przy określonych warunkach pogodowych. Materiał doniczkowy można przenieść na ziemię w dowolnym dogodnym czasie, nie zaleca się jednak przesadzania zimą i późną jesienią.

Często takie rośliny są importowane i wymagają aklimatyzacji i adaptacji do nowych warunków atmosferycznych.

Sadzonki ozdobne są podzielone na kategorie:

 • drzewa i krzewy liściaste;
 • drzewa iglaste i krzewy;
 • rośliny kwitnące;
 • rośliny paprociowe i bagienne;
 • płatki;
 • Trawnik.

Owoc

Sadzonki prezentowane są również w postaci drzew, krzewów, upraw ogrodniczych. Najlepiej kupować je w organizacjach ogrodniczych i wysoko wyspecjalizowanych szkółkach. W takim przypadku hodowca ma gwarancję zdrowej rośliny. Uprawy te są kupowane wyłącznie w celu zwiększenia plonów w domku letniskowym lub gospodarstwie.

Jak wybrać odpowiednią sadzonkę

Sadzenie roślin musi spełniać wymagania dotyczące jakości produktu. Często szkółka gwarantuje doskonały stan swoich produktów, ale zawsze istnieje możliwość natrafienia na wadliwy produkt. Jeśli jesteś niedoświadczonym ogrodnikiem, zapoznaj się z naszymi wskazówkami, które pomogą Ci poruszać się po asortymencie.

 • Uprawy owoców muszą być szczepione bezbłędnie. Ta procedura odbywa się na dwa sposoby: przez nerkę, w takim przypadku ogrodnik powinien zauważyć skrzywienie pnia. W drugim przypadku kupujący będzie mógł znaleźć bliznę na drzewie. Te ślady świadczą o dobrej jakości i wydajności materiału sadzeniowego. Bez tych znaków kupowanie rośliny jest niepożądane.
 • Korzenie roślin są wskaźnikiem ich zdrowia. Zdrowa sadzonka nie ma suchych i ospałych korzeni. Jeśli materiał do sadzenia jest wysoki i bujny, jego system korzeniowy również powinien być imponujący. Jeśli wielkość nie odpowiada wielkości sadzonki, prawdopodobieństwo pomyślnego przeszczepu wynosi zero.
 • Nie pozwól, aby drobne otarcia na pniu drzewa przestraszyły ogrodnika, należy je traktować dowolną metodą, po czym znikną, a sadzonka łatwo się zakorzeni.
 • Kupując, należy podać region, z którego pochodzi towar. „Zbyt” południowe materiały zginą w zimnych porach roku. Łatwo rozpoznać takie rośliny, wyglądają na bardzo duże i mają piękny wygląd.Jednak, podczas gdy piękno drzewa nie oszukuje hodowcy, lekki mróz szybko zabije sadzonkę.
 • Również pod pozorem młodego materiału nieuczciwy sprzedawca może sprzedać starą roślinę. Jak to ustalić? Sadzonka ma gałęzie trzeciego i czwartego rzędu. Takie nasadzenia zakorzeniają się bardzo długo i są problematyczne, w przeciwieństwie do młodych upraw, które są w stanie szybko odrodzić się w nowym miejscu.

Jak wybrać pokój dziecinny

Firma oferująca sadzonki musi mieć zaufanie kupującego. Jak ustalić, że możesz bezpiecznie kupić materiał do sadzenia w szkółce?

Po pierwsze, powinieneś przestudiować recenzje w Internecie, to one pozwalają ocenić jakość towarów, a także kompetencje pracujących tam konsultantów i sprzedawców. Zaleca się również odwiedzenie oficjalnej strony organizacji i sprawdzenie konta w sieciach społecznościowych. Wszystko to pozwoli zrozumieć, jaką renomę cieszą się produkty hodowli.

Następnie możesz odwiedzić terytorium firmy. Musi być zadbany, stosunkowo duży, wszystkie znajdujące się na nim pomieszczenia gospodarcze muszą być wyremontowane i zadbane.

Konsultanci powinni być ubrani w schludne firmowe stroje, powinni być nie tylko uprzejmi i serdeczni, ale także sprzedawcy powinni posiadać odpowiednie wykształcenie i odpowiednią wiedzę ogrodniczą. Sprzęt roboczy, wszystkie środki do obróbki, podlewania muszą być nowoczesne i sprawne.

Szkółka bez wątpienia musi dostarczyć wszystkie licencje i certyfikaty, a także przedstawić całą dokumentację produktu na pierwsze żądanie klienta. Ogromną zaletą będzie możliwość dostarczenia roślin na miejsce, ponieważ niektóre próbki są duże.

Jak prawidłowo przechowywać sadzonki

Jest to bardzo ważny punkt, ponieważ niewłaściwe przechowywanie i transport może zniszczyć roślinę. Jeśli korzenie sadzonki są nagie, należy je owinąć wilgotną szmatką i przykryć na wierzchu folią celofanową. Wskazane jest przechowywanie takiej sadzonki w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu, aby zapewnić długotrwałe przechowywanie materiału.

Ocena najlepszych szkółek sadzonek w Moskwie i regionie moskiewskim

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Moskiewskiego

Sklep telefoniczny sprzedający materiał do sadzenia :? 8 (915) 062-21-46
Strona internetowa: http://botsad.msu.ru/

Jedna z najlepszych organizacji, która może pochwalić się najlepszymi odmianami roślin. Ogrodnik może zakupić materiał wczesną wiosną, sprzedaż potrwa do późnej jesieni. Asortyment jest duży, sadzonki są traktowane ostrożnie, sprzedawane są w zależności od pory roku. Warto również zwrócić uwagę na schludny układ upraw, nie ma zamieszania w odmianach. Kupujący może zapoznać się ze wszystkimi cenami na stronie internetowej organizacji.

Jakość towaru jest wysoka, ogrodnik ma gwarancję otrzymania dobrze zakorzenionych sadzonek. Bujnie kwitną rośliny ozdobne, plony owocowe i krzewy są bardzo wydajne. Kupujący powinien jednak wziąć pod uwagę fakt, że produkty mają wysoką cenę, która w ogóle nie przeraża potencjalnych nabywców ze względu na dużą liczbę pozytywnych recenzji.

Zalety:

 • odmiany wysokiej jakości;
 • nie ma zamieszania w odmianach;
 • szeroki wybór.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Średni koszt - 800-3 000 rubli rosyjskich.

pory roku

Telefon sklepu sprzedającego materiał do sadzenia: 8800700-17-25 Strona internetowa: https://www.tissa.ru/

Ta organizacja spodoba się fanom niecodziennych projektów. Konsumentowi oferowane są nie tylko standardowe opcje sadzonek, ale także selektywne nowości. Jednocześnie kupujący znajdzie towar krajowy i europejski. Ponadto ogrodnik będzie mógł wybrać młode nasadzenia i dojrzałe drzewa.

Wszystkie sadzonki przeszły już aklimatyzację, pokonały okres adaptacji do warunków atmosferycznych, system korzeniowy jest mocny, w pełni ukształtowany, może szybko zakorzenić się w nowym miejscu. Dla wygody zapoznania się z cennikiem i asortymentem szkółka posiada sklep internetowy ze szczegółowymi opisami produktów oraz żywymi zdjęciami. Dużym atutem jest możliwość skorzystania z usług projektanta krajobrazu.Usługa ta polega na stworzeniu żywopłotu, uformowaniu zbiorników wodnych, zaprojektowaniu ogrodu, ogrodu kwiatowego, klombu. Specjalista pójdzie z klientem przez całą drogę od projektu wnętrza po całkowite przeniesienie wszelkich pomysłów na krajobraz.

Zalety:

 • szeroki wybór;
 • selektywne nowości;
 • Dodatkowe usługi.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Średni koszt to 300-16 000 rubli rosyjskich.

Vnukovo

Telefon sklepu sprzedającego materiał nasadzeniowy:? + 7-985-424-0000 Strona internetowa: http://www.pitomnic.com/

Doskonały wybór dla początkującego ogrodnika. Ta organizacja znajduje się w regionie moskiewskim, na jej terytorium znajduje się duży wybór iglastych, ozdobnych upraw owocowych. Sadzonki będą mogli kupić zarówno odbiorcy hurtowi, jak i detaliczni, ceny w tym przypadku będą się różnić. Miłośnicy drzew iglastych będą zachwyceni szeroką gamą tuj i świerków kłujących.

Drzewa i krzewy owocowe wyróżnia wysoka produktywność, w katalogu kupujący znajdzie najpopularniejsze uprawy, wśród nich rośliny ozdobne. Ich wybór jest świetny i zachwyci nawet najbardziej wybrednego ogrodnika. Istnieje korzystny system rabatów.

Zalety:

 • rabaty;
 • przystępne ceny;
 • Szeroki zakres.

Niedogodności:

 • tylko klasyczne sadzonki, kupujący nie znajdzie tu nowego wyboru.

Średni koszt to 170-10 000 rubli rosyjskich.

Garden Company Sadko

? +7 (495) 778-2535,
? +7 (495) 993-4936

Strona internetowa: https: //www.sadko-plant.ru/

Rozwinięta organizacja ma wielu partnerów i branż, jest w różnych środowiskach ogrodniczych, w tym europejskich, jest bezpośrednio związana z dziedziną projektowania krajobrazu.

Najpopularniejsze są ozdobne sadzonki bulwiaste. W sprzedaży można również znaleźć owoce i jagody oraz inne rodzaje krzewów i drzew. Koszt materiału jest dość budżetowy, istnieje również elastyczny system rabatów. Firma posiada w Internecie własną stronę internetową, na której użytkownik może zapoznać się z produktem, jego cenami, a także aktualnymi rabatami.

Zalety:

 • niskie ceny;
 • wiele pozytywnych recenzji.

Niedogodności:

 • nie jest to największy wybór.

Średni koszt to 50 - 7000 rubli rosyjskich.

Szkółka rolnicza Semlevsky

? 8 (495) 646-49-42
Strona internetowa: http: //www.xn—-dtbikambmefhcciqfy2a.xn--p1ai/contact.html

Firma znajduje się 45 km od obwodnicy Moskwy, a głównym celem jej działalności jest uprawa roślin iglastych. Warto jednak zwrócić uwagę na obecność nasadzeń liściastych w dość szerokim zakresie.

Szkółka zatrudnia fachowców zajmujących się uprawą materiału nasadzeniowego. Kupujący będzie mógł uzyskać szczegółowe porady od sprzedawcy, od właściwej pielęgnacji roślin po porady dotyczące projektowania pięknego krajobrazu. Do firmy zwracają się nie tylko kupcy detaliczni, ale także duże przedsiębiorstwa zajmujące się kształtowaniem krajobrazu. Szkółka jest również popularna wśród firm zajmujących się projektowaniem krajobrazu. Koszt sadzonek jest akceptowalny, firma regularnie prowadzi rabaty tematyczne. Firma oferuje również zakup ziemi odżywczej, sprzęt do pielęgnacji roślin, istnieje również możliwość dostawy zakupów w dowolne miejsce na życzenie klienta. Koszty wysyłki liczone są osobno. Firma oferuje dodatkowe usługi w postaci nasadzeń próbnych, dekoracji terenu, nawożenia i pielęgnacji nasadzeń. Jeśli klient zawrze umowę na świadczenie tych usług, będzie mógł liczyć na wymianę próbek, które się nie zakorzeniły.

Zalety:

 • Dodatkowe usługi;
 • duży wybór okazów iglastych;
 • dostawa towaru do domu.

Niedogodności:

 • mały wybór roślin ozdobnych.

Średni koszt to 2500 - 8000 rubli rosyjskich.

Ecoplant

?8 (499) 283-28-52
Strona internetowa: https://ecoplant-pitomnik.ru/

Organizacja może pochwalić się wysokim wskaźnikiem przeżywalności sadzonek. Szkółka jest bardzo popularna w Moskwie i regionie. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że produkty firmy zdobią strony gwiazd show-biznesu, z recenzjami których kupujący może zapoznać się na oficjalnej stronie. Szkółka położona jest na rozległym terenie, na którym pracują wykształceni agronomowie posiadający przydatne informacje.

Większość pozytywnych recenzji dotyczy tuj, firma oferuje również szeroki wybór innych rodzajów upraw. Szkółka nastawiona jest nie tylko na sprzedaż odmian wysokiej jakości, ale także na bezbolesną adaptację materiałów w nowym miejscu. Klient może zawrzeć umowę na profesjonalne sadzenie, w razie potrzeby można udzielić gwarancji na sadzonki. Wybierając opcję gwarancji na kontrakt, klient może liczyć nie tylko na wymianę martwej rośliny, ale także na regularne wizyty agronoma, który podejmie działania ochronne i profilaktyczne mające na celu poprawę stanu i zdrowotności nasadzeń. Cała inwentaryzacja, nawozy i technologie są na bieżąco aktualizowane, szkółka stale bada nowinki z zakresu ogrodnictwa, stosując wyłącznie nowoczesne metody uprawy i pielęgnacji sadzonek.

Zalety:

 • usługa gwarancyjna;
 • odmiany wysokiej jakości;
 • popularność wśród organizacji miejskich i znanych osobistości;
 • Dodatkowe usługi;
 • sadzonki łatwo się zakorzeniają.

Niedogodności:

 • wysokie ceny.

Średni koszt to 800-15 000 rubli rosyjskich.

Zielony raj

? +7 (495) 154 76 79
Strona internetowa: https: //pitomnik-zr.ru/

Duży wybór roślin ozdobnych i owocowych ozdobi zarówno małą letnią chatkę, jak i rozległy teren parku.

Niedoświadczony ogrodnik będzie mógł uzyskać kompleksowe porady od sprzedawców, w razie potrzeby specjalista odwiedzi witrynę. Klient będzie mógł poznać zawiłości pielęgnacji nasadzeń zimą oraz w porze deszczowej. Ponadto firma oferuje usługi projektowania krajobrazu, zapewniając niepowtarzalny styl terenu leśno-parkowego. Dodatkowo klient będzie mógł poznać wszystkie zawiłości związane z pielęgnacją różnych rodzajów roślin i ich prawidłowym sadzeniem.

Zalety:

 • szczegółowe konsultacje;
 • jakościowe odmiany roślin.

Niedogodności:

 • wysokie ceny.

Średni koszt to 1000-67 000 rubli rosyjskich.

Rośliny 24

? +7 (991) 777 31-13
? +7 (925) 857 22-15 Strona internetowa: https://rasteniya24.ru/

Dla tych, którzy chcą kupić sadzonkę uprawianą w Europie lub nawet w egzotycznym kraju, ta szkółka będzie najlepszym wyborem. Firma oferuje również uprawy krajowe. Nie należy martwić się o przeżywalność importowanych próbek, wszystkie sadzonki mają gwarancję przyzwyczajenia się do nowego miejsca, dla odmian owoców charakterystyczny jest wysoki procent plonu. Rośliny są szczepione, nie chorują i prawie nie umierają, aklimatyzacja odbywa się w szkółce pod ścisłym nadzorem pracowników. Wszystkie certyfikaty są dostępne.

Ponieważ próbki są prezentowane w większości elitarnych opcji, ich koszt jest wyższy niż u konkurencji. Jednak organizacja regularnie organizuje zniżki i wyprzedaże świąteczne. W razie potrzeby klient może złożyć zamówienie na przygotowanie terenu na sezon letni.

Zalety:

 • elitarne odmiany;
 • pomoc w przygotowaniu terenu;
 • pomoc konsultantów;
 • duży wybór;
 • szacunek dla sadzonek.

Niedogodności:

 • wysokie ceny.

Średni koszt wynosi od 4000 rubli rosyjskich.

Centrum Ogrodowe nr 1

?+7(495)108-52-59
Strona internetowa: https://www.sadoviy1.ru/

A na końcu naszej oceny jest organizacja, która sprzedaje tylko sadzonki, bez ich uprawy, a ponadto ogrodnik będzie mógł kupić meble ogrodowe, sprzęt do pracy, ziemię i nawozy.

W razie potrzeby użytkownik będzie mógł zakupić rośliny poprzez zakupy online, jednak sklep będzie wymagał przedpłaty. Dodatkowo klient może otrzymać kartę rabatową, aby otrzymać rabat na kolejne zakupy. Możliwa jest dostawa towaru kurierem.

Zalety:

 • Przesyłka ekspresowa;
 • dostępność powiązanych produktów.

Niedogodności:

 • firma nie uprawia sadzonek.

Średni koszt to 100-3000 rubli rosyjskich.

Jeśli miałeś doświadczenie z kupowaniem w szkółkach opisanych w ocenie, napisz swoją opinię w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *