🍺 Najlepsze szklanki i kufle do piwa na 2020 rok

0

Piwo kocha wielu z nas, wiąże się z nim wiele tradycji i rytuałów. Ważną rolę odgrywają w tym szklanki i kufle do piwa.

Kufel to nie tylko pojemnik na płyn, ale ma za zadanie stworzyć dobry nastrój i cieszyć oko dobrym kształtem, jasnymi nadrukami.

Tradycyjne użycie trunku kojarzy się z doskonałym towarzystwem, szczerymi rozmowami, dlatego zbiorniki na piwo odzwierciedlają naszą indywidualność i tworzą odpowiedni nastrój.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa recenzję najlepszych kieliszków i kubków, którymi skosztowanie spienionego musującego płynu przyniesie radość i dobry nastrój całej firmie.

Historia kufla do piwa

Wraz z rozwojem przemysłu piwowarskiego pojawiły się specjalne naczynia szklane. Na początku był wykonany z drewna lub specjalnej gliny, która mogła sama wchłaniać ciecz. Następnie zaczęli go spalać w specjalnych piecach, a glina zaczęła spełniać wymogi sanitarne. Produkty wykonane z wypalanej gliny stały się lekkie, trwałe i bardzo mocne.

W tamtych odległych czasach mogli wykonać glazurę o różnych kolorach do barwienia produktów. Państwa europejskie produkowały zastawy stołowe zgodnie ze swoimi regionami, a styl mógł określać obszar, w którym została wykonana:

 • Skandynawia słynęła z wyrobów drewnianych z pokrywkami na drewnianych wspornikach;
 • Austria wyprodukowała nieporęczne naczynia;
 • w Anglii i Niemczech kufle były eleganckie i miały oryginalne zakrętki.

W XX wieku zniszczone zostały browary klasztorów męskich, w związku z czym zmieniły się losy produktów na musujący płyn. Zaczęły powstawać nowe małe browary produkujące czyste napoje. Aby naczynia nie ukrywały tego „piękna”, właściciele zaczęli zamawiać nowe szklane kubki. W ten sposób pojawiły się kieliszki do wina wykonane z cienkiego szkła z grawerowanym lub emaliowanym zdobieniem.

Dziś kubki zastępowane są szklanymi filiżankami o różnych rozmiarach. Każda marka piwa ma swoje indywidualne szkło wykonane z wysokiej jakości materiałów. Objętość nominalna to 330 ml lub 500 ml, ale są szklanki i mniejsza objętość - 0,25 l:

 • do belgijskiego lambic dobrze nadają się wysokie, wąskie kieliszki, które służą do nalewania szampana;
 • ale dobrze jest wlać do głębokich kieliszków w kształcie tulipana;
 • tradycyjne rosyjskie piwo przygotowywane jest na bazie słodu jęczmiennego lub pszenicy, podawane w wysokiej szklance z wąską górą;
 • Angielskie stouty wlewa się do misek o różnych rozmiarach i typach, pije się je ze szklanek o okrągłym i rozszerzającym się kształcie;
 • do lagera podaje się wydłużone kieliszki do wina z cienkiego szkła.

To całkiem naturalne, że każdy miłośnik spienionego płynu ma prawo wybrać własne potrawy, z których wygodnie i wygodnie pić napoje. Ale żeby poczuć ich smak, trzeba mieć kilka rodzajów potraw.

Rodzaje szklanek do piwa

Pojemniki na piwo bezpośrednio wpływają na smak i aromat napoju gazowanego. Browary w Europie, zgodnie z ustaloną już tradycją, do każdego nowego typu trunku wypuszczają nowe kubki, którymi mogą być szkło, drewno, ceramika, metal.

Właściwa pojemność wpływa na tworzenie się piany, od której zależy piękna i trwała czapka. Jest to bardzo ważne podczas degustacji, ponieważ jest rodzajem filtra wychwytującego lekkie, lotne substancje, zachowując zapach olejku chmielowego, aromatów i innych składników spienionego płynu. Szeroki wybór ale, w odpowiednich naczyniach i po prawidłowym butelkowaniu, maksymalizuje i eksponuje smaki owoców, chmielu, słodu, kawy, lukrecji i tostów.

Zastanówmy się, jakie są szklanki, kieliszki, kufle na spienione uroczystości, ich zalety i wady, dowiemy się, jak kształt produktu może wpływać na postrzeganie różnych rodzajów piwa.

Snifter

Ten rodzaj jest przeznaczony do nalewania do niego tęgiego z beczek, wina jęczmiennego, amerykańskiego bogatego ale, lambic, ciemnego piwa z Belgii.

Spieniony napój zawierający alkohol, o intensywnym, złożonym smaku i temperaturze do 12 ° C, najlepiej wlewać do małych, kulistych szklanek osadzonych na cienkiej nóżce. Ten kształt jest idealny do badania płynów musujących.

Rodzaj zastawy stołowej przyczynia się do tworzenia jasnych i bogatych odcieni smakowych portera. Kiedy kieliszek napełnia się płynem, zapach uwidacznia się w szerokiej dolnej części. Górna, zwężona część zatrzymuje te zapachy, które po prostu ulatniają się w zwykłym kubku, co pozbawia koneserów piany od przyjemności.

Wino

W tym pojemniku umieszczane są napoje rzemieślnicze i rolnicze. Proces butelkowania wygląda klasycznie. Miska na wino przyczynia się do doskonałego zachowania aromatów owocowych, lekkiego sezonowego francuskiego lub belgijskiego ale.

Objętość pojemnika nie przekracza 0,3 litra. Jego kształt składa się z misy zwężającej się ku górze. Ten rodzaj potrawy pomaga uchwycić najbardziej subtelne aromaty.

Pilsner

Pojemnik do serwowania lekkich piw jest wyposażony w wąskie naczynie w kształcie klina. Cienkie szkło w wysokim kieliszku nie zniekształca nasyconych odcieni płynu i pozwala podziwiać grę pęcherzyków gazu. Wysoki dekolt doskonale trzyma piankową główkę i subtelne aromaty.

Kupując miski, należy wziąć pod uwagę grubość obręczy, preferować cienkie szkło. Im jest cieńsza, tym łatwiej wlać spienione piwa ale.

W tych wielofunkcyjnych szklankach napoje podawane są bardzo zimne.

Weizen

Pojemniki do nalewania różnych odmian portera pszennego można pomylić ze szklankami pilzneńskimi ze względu na podobieństwo kształtu i objętości. Mają jednak również różnice: Weizen jest szeroki i stabilny u podstawy, zaokrąglony u góry. Nieco wyższy od podstawy kształt stopniowo zmniejsza średnicę, która rozszerza się do góry i zwęża w kierunku krawędzi. W takim modelu dobrze jest trzymać puszystą piankową nasadkę.

Piwo pszeniczne podawane jest lekko schłodzone, w niskiej temperaturze ujawniają się wszystkie jego walory smakowe.

Tulipan

Miska ma szeroką podstawę z stopniowo zwężającą się górą, podobnie jak kwiat tulipana. Jego smukła stopa jest dopasowana do Twoich palców. Pojemnik ten ma dużą pojemność i kształt, w którym dobrze zachowuje główkę piany, wydobywają się aromaty świeżości pomarańczy, kwiatów, owoców i różnorodnych ziół. Aby uzyskać lepszy zapach, możesz przekręcić podstawę tulipana, do którego wlewa się angielskie, amerykańskie, imperialne piwa ale.

Pojemniki wykonywane są w następujących formach:

 • klasyczny, z szeroką misą i gładkimi konturami;
 • zmodernizowany, ostro zarysowany, z pogrubioną łodygą i zwężającą się górą.

Pół kwarty

Najpopularniejszym, rozpoznawalnym naczyniem jest kufel. Ma cylindryczny kształt z szeroką szyjką, która zwęża się lekko w dół. Produkowany jest w dwóch objętościach: 500 i 600 ml zawiera wymaganą ilość płynu z doskonałą gęstą pianą.

Ta szklanka do piwa jest aktywnie wykorzystywana przez miłośników piwa na wszystkich kontynentach Ziemi. To taka szklanka, którą można podać przy nalewaniu napoju często spotykanego w barach i restauracjach nie specjalizujących się w piwie.

Kufel jest bardzo popularny ze względu na niedrogi koszt, łatwość czyszczenia i przechowywania. Wielu amatorów używa takich naczyń w domu.

Kufle do piwa

Różnorodne kufle do piwa są bardzo popularne. Wiele osób woli ich używać, ponieważ pojemniki są bardzo wytrzymałe i wygodne.

Masywny, tradycyjny, cylindryczny produkt z solidnym uchwytem. Gruba szklana ściana naczynia dobrze utrzymuje piwo w niskiej temperaturze, a rączka zapobiega nagrzewaniu się ciepła dłoni. Kufle są dostępne w różnych typach i rozmiarach, dzięki czemu każdy może wybrać dla siebie produkt, który odpowiada jego gustowi.

Bardzo popularne są tradycyjne niemieckie kubki z wieczkiem - kufel. Stein różni się od zwykłych kubków małym wieczkiem, które otwiera się po lekkim naciśnięciu dźwigni palcem.

To wieczko zapobiega erozji aromatu napoju, sprawia, że ​​naczynie jest bardziej higieniczne, chroni piankę przed owadami i kurzem. Od czasów starożytnych stała się integralną częścią tradycyjnego niemieckiego szkła do piwa. Ceramiczne, porcelanowe, cynowe, miedziane i drewniane kufle do piwa są bardzo popularne. Uwielbiają być prezentowane fanom musującego napoju, ponieważ można z nich spożywać każdy rodzaj piany.

Okulary fasetowane

Wszystkie firmy belgijskie produkują potrawy swoich marek o rozpoznawalnych kształtach. Dobrze znane fasetowane szklanki Hoegaarden są szeroko stosowane w barach piwnych o tej samej nazwie oraz w kuchniach wielu miłośników belgijskiego ale.

Szklanki fasetowane wykonane z grubego szkła mają kształt kolby z szyjką rozszerzaną ku górze. Zazwyczaj takie pojemniki z piwem podaje się na okrągłej drewnianej tacy.

Jak prawidłowo myć naczynia

Pozornie bardzo proste pytanie implikuje zwykłe działanie - można umyć pojemnik na piwo pod bieżącą zimną wodą lub umieścić go w zmywarce. Jednak nie wszystko jest takie proste.

Mycie pojemnika w zmywarce nie spłukuje się dostatecznie dobrze, na ścianach mogą pozostać ślady detergentów, co wpłynie na smak płynu musującego i zachowanie gęstości piany. Z biegiem czasu logo lub symbole ulubionego festiwalu lub browaru mogą zostać usunięte - a wtedy szkło zostanie zniszczone.

Dlatego konieczne jest ręczne mycie naczyń bezzapachowymi detergentami lub zwykłym mydłem do prania, a do mycia używa się również sody oczyszczonej. Dodatkowo trzeba mieć osobną gąbkę i szczoteczkę do czyszczenia spodu produktu, który jest dokładnie wypłukiwany.

Naczynia myje się przez długi czas i spłukuje, aż woda łatwo spływa ze ścian i krople oraz przestają się na nich tworzyć plamy. Miski nie są wycierane do czysta, ponieważ puch z ręczników może negatywnie wpłynąć na jakość napoju.

W doskonale umytym naczyniu z piwem bąbelki gazu nie będą zbierać się na powierzchniach ścian, a piana będzie gęsta i stabilna.

Kryteria wyboru naczyń

Koneserzy Portera wychodzą z założenia, że ​​jego jakość zależy bezpośrednio od materiału, z którego wykonane są pojemniki: do ich produkcji używa się w różnych krajach szkła, ceramiki, drewna i gliny. Uważa się, że materiał może być wszystkim, najważniejsze jest to, że jest naturalny. Piwo w plastikowej lub metalowej szklance może stracić swój smak i wygląd. Dlatego prawie wszyscy preferują produkty szklane.

Kolejnym wymaganiem jest płynność. Jeśli szkło jest gładkie od wewnątrz, piwo swobodnie przepływa wzdłuż ścian. Część zewnętrzna może być dowolna, mieć:

 • logo browaru;
 • logo sportowe;
 • herby miast;
 • znaki okolicznościowych wydarzeń;
 • rysunki na temat piwa;
 • fajne dekoracje.

Model naczynia na piwo należy zwężać ku górze, aby zapach piany utrzymywał się przez dłuższy czas i nie znikał.

Zakochani mają wybór - jakie potrawy kupić, żeby oczywiście nie pomylić się w wyborze idealnego kieliszka, wybór jest dla każdego, ale każdy powinien wiedzieć, że:

 1. Kubek jest wygodniejszy do trzymania, jeśli ma uchwyt.
 2. Szkło i ceramika są bardziej stabilne.
 3. Kieliszek do wina powinien być wysoki, a nie szeroki.

Oprócz tego zainteresowani są producenci kufli do piwa. Wiele osób woli pojemniki z Niemiec, które są liderem w produkcji pianki i najlepszym wśród producentów odpowiednich naczyń. Niemieckie kryształowe kieliszki i kubki upominkowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród ludności i turystów.

W Rosji otwarto wiele sklepów, które oferują szeroką gamę produktów związanych z kulturą picia spienionych napojów.

Ocena najlepszych okularów z podwójnymi ściankami

Aby wybrać wysokiej jakości naczynia dwuścienne, musisz zrozumieć ich konstrukcję. Okulary termiczne mają konstrukcję podobną do termosu. Oba naczynia są połączone w pobliżu szyi. Znajdujący się w środku kieliszek do wina ma własne dno i ściany o dziwacznych kształtach.

Pomiędzy ścianami znajduje się powietrze, które służy jako izolacja naczynia z cieczą. Nie pozwala na ochłodzenie i kondensację na ściankach produktu.

W dolnej części miseczki wewnętrznej znajduje się mały otwór, który wyrównuje różnicę ciśnień między ścianą a atmosferą powietrza.

Kufle do piwa mają różne rodzaje i rozmiary.

Zestaw Balvi

Pojemniki wykonane są z żaroodpornego materiału szklanego, który długo utrzymuje wymaganą temperaturę w napoju bezalkoholowym. Naczynia pozostają suche i nie uszkadzają mebli.

Kieliszki do wina są oryginalne, wzbudzają zainteresowanie swoim niecodziennym wyglądem w postaci odwróconej butelki. Kiedy do naczynia wlewa się piwo, podczas długiego lotu ma się wrażenie, że naczynie zwisa z opuszczoną szyją.

W zestawie dwa przezroczyste kubki o podwójnych ściankach.

Zapakowany w torbę prezentową.

Pojemność: 400 ml.

Parametry: 90x90x205 mm.

Waga: 665 g.

Marka: hiszpańska firma balvi.

Producent: Chiny.

Koszt: 1990 rubli.

do zestawu piwa Balvi

Zalety:

 • atrakcyjny, niestandardowy design produktu;
 • zrobione ze szkła;
 • łatwe do czyszczenia;
 • podwójne ścianki długo utrzymują zimne piwo.

Niedogodności:

 • drogi zestaw.

Zestaw chłodzący „Freeze”

Kieliszki do mrożenia mają podwójne ścianki, pomiędzy którymi przestrzeń wypełnia opatentowany opatentowany żel chłodzący, który długo chłodzi piwo. Na ciele znajdują się silikonowe pierścienie, które nie pozwalają na rozgrzanie się płynu od temperatury dłoni, a same dłonie chronią przed zamarzaniem.

Możesz cieszyć się lodowatym napojem po prostu przechowując słoiki w zamrażarce. Aby nadać mu temperaturę do 8 stopni, musisz trzymać naczynia w zamrażarce przez co najmniej dwie godziny.

W zestawie dwa pojemniki.

Materiał: plastik, tritan, silikon.

Waga: 1250 g.

Pojemność: 470 ml.

Marka: True Brands, America, seria Host.

Koszt: 2290 rubli.

do piwa Zestaw chłodzący „Freeze”

Zalety:

 • szybkie schłodzenie spienionego napoju;
 • obecność silikonowego pierścienia na dłonie;
 • idealna temperatura piwa to kilka godzin.

Niedogodności:

 • nie polecany do mycia w zmywarce;
 • kosztowny.

Ocena najlepszych okularów z wystrojem

Kubek MONACHIUM zdobiony

Kubek szklany Luminarc Monachium jest bardzo popularny wśród wielu miłośników spienionego napoju. Produkt jest pojemny - od razu można wlać nawet pół litra płynu piwnego. Ze szkła odpornego na uderzenia. Posiada wygodny uchwyt. Łatwe do czyszczenia zarówno ręcznie, jak i w zmywarce.

Produkt zdobi dekor - na ścianę kubka znajduje się herb niemieckiego miasta Monachium, słynącego z browarów i wspaniałych marek piwa.

Pojemność: 500 ml.

Kraj pochodzenia: Rosja.

Koszt: 166 rubli.

na Kufel MUNICH zdobiony

Zalety:

 • świetna jakość;
 • Piękny design;
 • wygodny;
 • wstrząsoodporny;
 • duża objętość;
 • Cena budżetu.

Niedogodności:

 • ciężki.

Kubek kolekcjonerski z cynowym dekorem „Heidelberg”

Prawdziwi miłośnicy piwa mają w swoich kolekcjach różnorodne naczynia do piwa.Szczególnie atrakcyjne stają się kieliszki do wina lub kubki zdobione metalem.

Kubek z kolekcji "Heidelberg" jest wykonany ręcznie. Jego ścianę zdobi wizerunek niemieckiego miasta Heidelberg. Naczynie ma wdzięczną, piękną pokrywkę, którą można wygodnie otworzyć, naciskając kciukiem. Wygodny uchwyt dobrze trzyma naczynie w dłoni.

Pojemność: 500 ml.

Wysokość: 18 cm.

Producent: SKS-Artina, Austria.

Koszt: 3291 rubli.

na piwo Kubek kolekcjonerski z nadrukiem cyny "Heidelberg"

Zalety:

 • kolekcjonerskie;
 • Wykonany ręcznie;
 • doskonały projekt;
 • okładka artystyczna;
 • wygodny uchwyt.

Niedogodności:

 • kosztowny.

Ocena najlepszych okularów i okularów fasetowanych

Kubek Nec kufel

Kufel kufla to dość powszechne naczynie. Można go znaleźć zarówno w barze piwnym, jak i na domowej półce w kuchni. Ma pojemną objętość do 0,5 litra. Wykonane z grubego, fasetowanego, odpornego na uderzenia szkła. Naczynie dla wygody wyposażono w uchwyt.

Kształt kufla dobrze trzyma zakrętkę piwa, czysty kolor jest wyraźnie widoczny przez grube ściany.

W zestawie dwa kółka.

Pojemność: 500 ml.

Koszt: 120 rubli.

Kraj pochodzenia: Rosja.

do piwa Kufel OSZ Kufel

Zalety:

 • wygodny uchwyt;
 • świetna jakość;
 • grube dno;
 • trwały;
 • Cena budżetu.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Zestaw okularów fasetowanych

Najpopularniejsze fasetowane okulary, które można znaleźć w prawie każdej rosyjskiej rodzinie, są znane ze swojej prostoty i bezpretensjonalności. Ich zastosowanie jest wystarczająco szerokie, polewane są mlekiem, sokami, wodą. Wykonane są z grubego, odpornego na uderzenia szkła.

Na jednej stronie produktu znajduje się zdjęcie z logo „Zwycięstwo” lub „Rosja”.

Zestaw składa się z 4 sztuk.

Pojemność szklanki: 250 ml.

Kraj pochodzenia: Rosja.

Koszt: 232 rubli.

do piwa Komplet szklanek fasetowanych

Zalety:

 • szeroka funkcjonalność;
 • trwały;
 • wysoka jakość;
 • tani;
 • wygodny.

Niedogodności:

 • lekko ciężki;
 • nie wersja żeńska.

Ocena najlepszych szklanek z pokrywką

Kubek z pokrywką Dulevo Hunting

Produkty Fabryki Porcelany Dulevo - kubek z pokrywką do piwa, mają dużą siłę nabywczą i są poszukiwane przez konsumentów. Jest aktywnie wykorzystywany przez miłośników piwa, taki produkt zajmuje godne miejsce w zbiorach wielu koneserów.

Wyjątkowy produkt w kształcie dzwonu z malowaniem artystycznym szkliwem na temat łowiectwa. Wyposażony w piękną pokrywkę i wygodny uchwyt.

Aromat napoju jest dobrze zachowany w naczyniu.

Pojemność kubka: 700 ml.

Kraj pochodzenia: Rosja.

Koszt: 645 rubli.

do piwa Kufel z pokrywką Dulyovo Okhota

Zalety:

 • Piękny design;
 • porcelana;
 • duża objętość;
 • wygodny uchwyt.

Niedogodności:

 • nieobecny.

Kubek ceramiczny z pokrywką Rosja

Oryginalny kufel prezentowy z wypukłym wzorem zajmuje należne miejsce w kolekcji szklanek do piwa. Wykonany z ceramiki, ozdobiony jest wieżami Kremla i herbem Rosji.

Wyposażony w uchwyt ułatwiający chwytanie i metalową pokrywkę, którą można otworzyć palcem.

W tym naczyniu spieniony napój jest dobrze zachowany, a jego aromat zachowuje się przez długi czas.

Zapakowany w ozdobne pudełko.

Pojemność: 500 ml.

Kraj pochodzenia: Rosja.

Koszt: 2850 rubli.

na piwo Kubek ceramiczny z pokrywką Rosja

Zalety:

 • marka krajowego producenta;
 • kolekcjonerskie;
 • higieniczny;
 • piękny;
 • jasny;
 • wygodny;
 • wykonane z naturalnych materiałów.

Niedogodności:

 • kosztowny.

Recenzja przyborów do pianki zawarta w tym artykule cieszy się dużym zaufaniem koneserów i zwykłych nabywców.

Kubki i szklanki można kupić zarówno w zwykłych supermarketach, jak iw sklepach internetowych.

Mamy nadzieję, że artykuł pomoże Ci dokonać właściwego wyboru przy zakupie specjalistycznej zastawy stołowej i będziemy wdzięczni za opinie i życzenia.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię