Najlepsze tabletki poniżej 10000 rubli na 2020 rok

0

Pierwszy iPad pojawił się na rynku dziewięć lat temu i zrobił furorę. Przedstawiciele Apple powiedzieli nawet, że przyszłość należy do takich postkomputerów. Tablety są naprawdę prostsze i bardziej zrozumiałe niż zwykłe pecety, dlatego mają wielu fanów. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd najlepszych tabletów na rok 2020, które pomogą Ci bez przepłacania wybrać niezbędny gadżet za mniej niż 10 000 rubli.

Co to jest tablet?

Komputer osobisty typu tablet lub tablet to urządzenie elektroniczne, które znajduje się gdzieś pomiędzy smartfonem a laptopem. Jego głównym wyróżnikiem jest dotykowy ekran, który umożliwia sterowanie sprzętem poprzez dotykanie palcami (lub rysikiem) odpowiednich ikon wyświetlanych na wyświetlaczu. A także obecność gniazda na kartę SIM, która umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych z tabletu.

Urządzenia typu tablety stały się powszechne ze względu na swoją kompaktowość - są wygodne do zabrania ze sobą w podróż lub podróż, a także z łatwością mieszczą się nawet w torebce. W porównaniu z laptopem interfejs tabletu jest prostszy, dlatego często wybierany jest dla osób starszych, którym trudno jest wchodzić w interakcje ze smartfonami, m.in. ze względu na niewielkie rozmiary ekranów.

Takie gadżety są również wygodne dla dzieci - urządzenie kosztuje mniej niż laptop, ale jednocześnie jest w stanie łączyć niezbędne dziecku funkcje poznawcze i rozrywkowe.

Z tabletu możesz wygodnie oglądać filmy, korzystać z Internetu, prowadzić korespondencję biznesową, pokazywać prezentacje, czytać książki, uruchamiać programy edukacyjne i wiele więcej. To dobra pomoc dla tych, którzy ze względu na charakter wykonywanej pracy zmuszeni są do częstych podróży służbowych, częstego przemieszczania się po mieście, spotkań z dużą liczbą osób.

Czym oni są?

Istnieją następujące rodzaje tabletów:

 • Laptopy typu tablety (transformatory) - swoją nazwę zawdzięczają temu, że potrafią przekształcić się z laptopa w tablet. Ekran w tej technice wyposażony jest w mechanizm, który pozwala obrócić go o 180 stopni i dosłownie złożyć urządzenie na pół. Dobra wiadomość jest taka, że ​​klawiatura i napęd optyczny są zawsze pod ręką. Wśród wad są grubość i znaczna waga, ponadto obrotowe mocowania zwiększają wrażliwość urządzenia;
 • Tablety internetowe są najbardziej rozpowszechnione ze względu na to, że zapewniają stały i stabilny dostęp do sieci - poprzez moduł Wi-Fi lub przy wykorzystaniu połączenia 3G / 4G. Gadżety z tej kategorii zostaną omówione w dalszej części rankingu;
 • E-booki to wysoce wyspecjalizowane kompaktowe urządzenie przeznaczone do czytania tekstu z ekranu;
 • Cienkie tablety (komputery typu slate PC) to małe urządzenia elektroniczne, które działają wyłącznie na platformie Windows OS.

Jak wybrać?

Kluczowe kryteria wyboru obejmują system operacyjny, procesor, pamięć, interfejs, pojemność baterii, rozdzielczość ekranu i metodę dostępu do Internetu.

system operacyjny

Na rynku dostępne są modele z takimi systemami operacyjnymi jak Android, Apple iOS, Windows, WeTab7.

Android to system operacyjny oparty na jądrze Linux. Obsługiwane przez firmy takie jak Google, Samsung, HTC, Intel i inne. Dla tego systemu operacyjnego opracowano dużą liczbę aplikacji, które można pobrać bezpłatnie lub za opłatą z Google Play. Z zalet - łatwość podłączenia, powszechne użycie, kompatybilność z wieloma urządzeniami.

Apple iOS - stworzony w oparciu o system MacOS X, dlatego jest używany wyłącznie w produktach Apple - iPhone, iPod, iPad. Na plus jest szeroki wybór aplikacji w sklepie iTunes, doskonała jakość. Wady to złożoność ustawień, wysokie koszty, płatne usługi.

Windows to system operacyjny firmy Microsoft. Zapewnia możliwość korzystania ze znanego pakietu Microsoft Office. Z zalet - aplikacje dostępne do pobrania we własnym sklepie, znajomy interfejs. Z minusów - niewielki wybór programów, a możliwości obliczeniowe technologii muszą być bardzo wysokie.

WeTab7 to system operacyjny, który jest znacznie mniej powszechny niż poprzednie trzy. Zbudowany w oparciu o system operacyjny MeeGo, który z kolei oparty jest na jądrze Linux. Umożliwia to uruchamianie na tablecie aplikacji specyficznych dla systemu Linux. Zalety - przystępność. Z minusów - system operacyjny wymaga trochę pracy, możesz zainstalować niewielką liczbę aplikacji.

procesor

Procesor jest jednym z głównych elementów urządzenia komputerowego. Wybierając procesor, warto skupić się na zadaniach, które planujesz wykonać za pomocą urządzenia - może to być oglądanie filmów i wideo, surfowanie po Internecie, praca z dokumentami, uruchamianie gier itp.

Głównymi cechami procesora są częstotliwość zegara i liczba rdzeni - od nich w dużej mierze zależą wydajność i możliwości technologii.

Jeśli mówimy o rdzeniach, to 4-rdzeniowe i 8-rdzeniowe procesory stanowią naprawdę przydatny i wielofunkcyjny gadżet.

Pod względem częstotliwości zegara określa, ile prostych operacji może wykonać procesor w jednostce czasu (sekundy). Stąd wynika, że ​​prędkość urządzenia rośnie wraz ze wzrostem częstotliwości taktowania.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że 4 rdzenie o częstotliwości do 2 GHz wystarczą do współpracy z wyszukiwarką, komunikowania się na portalach społecznościowych, czytania książek i oglądania filmów. Ci, którzy oprócz wszystkich powyższych, chcą pracować w edytorach graficznych i grać w gry wideo, będą musieli wydać pieniądze na 8-rdzeniowy chip.

Ogólnie rzecz biorąc, im wyższe liczby w oznaczeniu modelu konkretnego procesora, tym większa jego moc.

Typ i rozmiar pamięci

Jest wbudowany i RAM.

Za zawartość danych tymczasowych odpowiada pamięć o dostępie swobodnym (RAM). Ogólna funkcjonalność systemu w dużej mierze zależy od wielkości pamięci RAM. W przypadku gier, edytorów graficznych lub uruchamiania kilku programów jednocześnie, lepiej przyjrzeć się modelom z dużą ilością pamięci RAM - od 2 GB wzwyż.

Wbudowany (ROM) jest przeznaczony do trwałego przechowywania informacji - programów, zdjęć, filmów itp. Wybierz ilość pamięci wbudowanej na podstawie liczby plików, które planujesz pobrać na swoje urządzenie.

Modele Androida najczęściej nie mogą pochwalić się dużymi ilościami pamięci ROM, dlatego implikują użycie dodatkowych nośników pamięci - SD lub micro-SD. Najlepsze modele mają wbudowaną pamięć od 16 GB, ponieważ jest to minimum niezbędne do komfortowej obsługi.

Należy pamiętać, że ilość pamięci, zarówno operacyjnej, jak i wbudowanej, ma bezpośredni wpływ na cenę.

Rozdzielczość ekranu

Obraz na wyświetlaczu urządzenia elektronicznego to zbiór pikseli, z których każdy ma swój własny kolor. Tak więc rozdzielczość ekranu jest stosunkiem liczby pikseli w pionie i poziomie, a im wyższa, tym bardziej szczegółowy jest wyświetlany obraz.

Niska rozdzielczość wyczerpuje baterię wolniej, ale te modele szybciej męczą oczy. Wysoka rozdzielczość zapewnia bogate obrazy, ale wymaga również znacznych zasobów procesora i baterii.

Zaleca się wybieranie modeli o rozdzielczości ekranu 1280x800 pikseli i większej, ale biorąc pod uwagę przekątną.

Przekątna ekranu

Przekątna odnosi się do rozmiaru ekranu mierzonego w calach.

Tablety o przekątnej 9 i 10 cali są dobre do czytania książek i elektronicznych wersji czasopism / gazet, przeglądania informacji ze stron internetowych, aktywnej współpracy z edytorami tekstu. Jednak 10-calowy egzemplarz, a nawet w etui, nie jest tak łatwy do przenoszenia, zwłaszcza w małej damskiej torebce.

Urządzenia o przekątnej od 5 do 7 cali są skromne i niewiele różnią się rozmiarem od smartfonów.

Współczynnik proporcji

Wszystkie przenośne komputery typu tablet są tradycyjnie podzielone na dwie kategorie w zależności od proporcji - modele o proporcjach 16: 9 i modele o proporcjach 4: 3. Aby zrozumieć, który z nich lepiej kupić, należy zrozumieć ich funkcje.

Wskazówki dotyczące wyboru:

 • Współczynniki proporcji 4: 3 są wygodniejsze do przeglądania stron internetowych, ponieważ większość witryn ma wersje mobilne, których konstrukcja dostosowuje się do szerokości ekranu. Przyjemniej jest też czytać elektroniczne wersje książek w tym formacie;
 • proporcje 16: 9/16: 10 są odpowiednie do długotrwałego oglądania treści wideo, szczególnie w rozdzielczości HD i Full-HD, ponieważ zapewniają tryb pełnoekranowy. W tym taki stosunek nadaje się do czytania komiksów;
 • w przypadku gier, z których większość wypełnia ekran niezależnie od proporcji, oraz w przypadku sieci społecznościowych i komunikatorów internetowych różnica między 16: 9 a 4: 3 jest niewielka.

Bateria

Jednym z ważnych parametrów każdego tabletu jest pojemność baterii, mierzona w miliamperogodzinach. Przy tych samych wskaźnikach napięcia im większa pojemność baterii, tym dłużej urządzenie będzie działać bez podłączenia do sieci zasilającej.

Według kupujących pojemność baterii siedmiocalowego modelu powinna zaczynać się od 3700 mAh, dla dziesięciocalowego urządzenia dobrą opcją jest od 5000 mAh i więcej.

Opisy modeli poszczególnych producentów mogą nie wskazywać rzeczywistej pojemności baterii, ale raczej żywotność baterii urządzenia. Dlatego zawsze należy uważnie przeczytać instrukcję obsługi urządzenia.

dostęp do Internetu

Możliwość bezproblemowego dostępu do Internetu jest tym, do czego większość użytkowników kupuje tablet. Nawet najtańsze modele wyposażone są w moduły bezprzewodowe - Wi-Fi i 2G / 3G / 4G LTE.

Wi-Fi to wygodny sposób na połączenie się z Internetem, ale wymaga to nadajnika - routera w domu lub dostępu w pracy, na uczelni, w kawiarni i innych miejscach publicznych. Stabilność i szybkość połączenia zależy od mocy routera i jakości usług świadczonych przez dostawcę.

Mobilny Internet z różnymi protokołami dostępowymi rozszerza możliwości urządzenia - gdziekolwiek jest użytkownik, jeśli sieć komórkowa zostanie „złapana”, będzie Internet. Jednak dla takiej przyjemności będziecie musieli zapłacić operatorowi miesięczną opłatę abonamentową zgodnie z wybranym planem taryfowym i wcześniej zaopatrzyć się w kartę SIM.

Z reguły urządzenia z gniazdem na kartę SIM kosztują nieco więcej, dlatego jeśli w planach nie ma mobilnego połączenia z Internetem, a gadżet jest potrzebny do użytku w miejscach, w których jest stałe Wi-Fi, nie ma sensu przepłacać.

Aparat fotograficzny

Aparat jest niezbędny do robienia zdjęć, nagrywania filmów, uruchamiania transmisji wideo, komunikowania się za pośrednictwem połączeń wideo za pośrednictwem sieci społecznościowych i komunikatorów internetowych.

Aparat jest z tyłu iz przodu.

Tył znajduje się z tyłu ekranu urządzenia. Umożliwia robienie zdjęć i filmów.

Przednia służy do robienia selfie i organizowania rozmów wideo. Pod względem jakości uzyskanego obrazu przedni aparat z reguły jest znacznie gorszy od tylnego. A przykłady zdjęć wykonanych tylnym i przednim aparatem różnią się od siebie.

Sposób fotografowania aparatu zależy od jego rozdzielczości, która z kolei charakteryzuje się liczbą elementów światłoczułych (megapikseli) znajdujących się na matrycy. Im więcej pikseli, tym wyższa jakość zdjęć.

Wsparcie dla standardów i formatów

 1. DLNA to standard zapewniający możliwość przesyłania plików multimedialnych między dwoma urządzeniami za pośrednictwem sieci lokalnej (domowej). Na przykład, jeśli podłączysz jednocześnie telewizor i tablet z obsługą DLNA, możesz przesyłać strumieniowo zawartość przechowywaną w pamięci tabletu na ekran telewizora;
 2. FLAC to format kompresji kodeków audio, którego główną zaletą jest brak pogorszenia jakości dźwięku. Jednak FLAC kompresuje mniej niż MP3 - prawie dwukrotnie;
 3. GPRS to technologia stworzona do przesyłania informacji w sieci GSM. Służy do podłączania sprzętu do sieci;
 4. Miracast to rodzaj bezprzewodowej transmisji sygnałów wideo i audio między urządzeniem przenośnym a urządzeniem stacjonarnym (telewizor, monitor). Do transmisji Miracast nie jest wymagany router Wi-Fi.

Dodatkowe funkcje

GPS to stały globalny system nawigacji satelitarnej, który lokalizuje urządzenie za pomocą ogólnoświatowego układu współrzędnych. GPS został opracowany i wdrożony przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, ale obecnie jest używany do celów cywilnych. Nadajnik GPS wbudowany w urządzenie odbiera sygnały z satelitów i na tej podstawie oblicza, gdzie na świecie się znajduje.

NFC to technologia komunikacji bezprzewodowej krótkiego zasięgu. NFC umożliwia wymianę danych między dwoma urządzeniami oddalonymi od siebie o nie więcej niż 10 centymetrów. Technologia ta umożliwia dokonywanie płatności natychmiastowych - płatności za zakupy w sklepie, przejazdy komunikacją miejską itp.

TV - tuner - z jego pomocą urządzenie może odbierać i nadawać kanały telewizyjne, dzięki czemu laptop zamienia się w mały telewizor.

Wejście mikrofonowe - wymagane do podłączenia zestawu słuchawkowego lub mikrofonu zewnętrznego, co jest bardzo wygodne w komunikacji z rozmówcą przez łącze internetowe.

Wejście audio - umożliwia podłączenie słuchawek lub głośników. Standardowo jako złącze używane jest mini-jack (3,5 mm).

Plusy i minusy tabletów

Zalety:

 • Autonomia sprzętu;
 • Ścisłość;
 • Lekka waga i wymiary;
 • Mobilność i przenośność;
 • Szerokie możliwości multimedialne;
 • Łatwość użycia;
 • Przystępny koszt;
 • Możliwość instalacji dużej liczby aplikacji;
 • Szeroka gama modeli.

Niedogodności:

 • Trudno jest wpisać duże ilości tekstu na tablecie (zwłaszcza metodą „na ślepo”), gdyż klawiatura dotykowa różni się od standardowej i nie jest tak wygodna do długotrwałej pracy;
 • Nie nadaje się dla zapalonych graczy, ponieważ funkcjonalność gadżetu nie pozwala na instalowanie „ciężkich” zabawek;
 • Ta technika nie jest również przeznaczona do uruchamiania złożonych programów do rysowania, programów do edycji wideo i edytorów obrazów;
 • Ograniczony zestaw portów.

Błędy wyboru

Przed zakupem tabletu należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

 • Firma - produkt, który firma lepiej wybrać jest decyzją ściśle indywidualną, ale najlepiej zaufać zaufanym producentom;
 • Wygoda - przed zakupem musisz jasno zrozumieć, w jakim celu kupowane jest urządzenie. Jeśli musisz stale nosić gadżet ze sobą lub zabrać go w podróż, wybierz model 7 lub 8 cali. A jeśli sprzęt zostanie zakupiony do stałej pracy z dokumentami, to dobrym rozwiązaniem byłoby urządzenie typu transformatorowego ze stacją dokującą z klawiaturą;
 • Zgodność z innymi technologiami - jeśli masz już smartfona lub laptopa, logicznym krokiem byłoby przyjrzenie się gadżetowi z podobnym systemem operacyjnym i od tego samego producenta. Na przykład telewizory LG lub Samsung Smart TV dobrze współpracują z urządzeniami z Androidem.

Główne cechy techniczne

PokójSpecyfikacjeZalecenia
1ProducentPrawie każdy większy producent ma linię modeli budżetowych, a także wiele firm krajowych.Najlepsi producenci elektroniki to Apple i HP (USA), Samsung (Korea), ASUS (Tajwan), Lenovo, Huawei i Xiaomi (Chiny).
Popularne niedrogie modele można znaleźć w Samsungach, HUAWEI i Lenovo. Również produkty budżetowe mogą być oferowane przez takie rosyjskie marki jak LEXAND, Prestigio, Irbis, BQ, Digma.
2Materiał korpusuKorpus gadżetu może być wykonany z metalu lub tworzywa sztucznego. Metal jest uważany za bardziej niezawodny, ale większość modeli na rynku to tworzywa sztuczne. Jednak plastik też jest inny - w drogich modelach jest mocniejszy i bardziej odporny na wstrząsy. W przypadku tańszych można go uszkodzić przy najmniejszym mechanicznym uderzeniu, dlatego lepiej od razu kupić wraz z tabletem pokrowiec i szkło ochronne na ekran.
3PlatformaTyp zainstalowanego systemu operacyjnego. Obecnie najpopularniejsze to systemy Windows, iOS i Android. Prawie wszystkie modele mają do 10 tysięcy rubli. są oparte na systemie Android.
4PokazEkran powinien poprawnie reagować na dotyk i szybko reagować na polecenia. A także wyświetlaj wyraźny obraz z czystymi liniami i dobrym odwzorowaniem kolorów, co zależy od rodzaju wbudowanej matrycy. Najlepiej wybierać modele na matrycy IPS, jednak modele budżetowe najczęściej wyposażone są w matryce typu TN.
5Karta pamięciIlość pamięci stałej w urządzeniu można rozszerzyć za pomocą karty pamięci. Dobre urządzenie powinno mieć na to slot. Nowe formaty mediów pojawiają się co roku, ale producent zawsze musi wskazać maksymalny rozmiar karty flash, którą urządzenie może obsługiwać.
6RysikRysik to urządzenie, które dotyka ekranu dotykowego zamiast palców. Rysik jest jak pręt, zaostrzony z jednej strony. W nowoczesnych tabletach rysik służy głównie do profesjonalnych prac graficznych.
7Ile to kosztujeModele w cenie do 5 tysięcy rubli mają skromną funkcjonalność i niską wydajność. Jeśli potrzebujesz bardziej wielozadaniowego urządzenia, które nadaje się do stabilnej i wygodnej interakcji na co dzień, powinieneś przyjrzeć się modelom, których koszt zaczyna się od 7000 rubli.

Ocena modeli wysokiej jakości do 10000 rubli na 2020 rok

LEXAND SB7 HD

Producent: LEXAND (Rosja)

Wymiary: 18,8x10,8x0,9 cm

Platforma: Android 4.4

Średnia cena - 4000 rubli.

Tablet bez klawiatury z czterordzeniowym procesorem 1,3 GHz. Wielkość pamięci RAM to 500 MB, pamięć wbudowana to 4000 MB. Możesz włożyć kartę flash o pojemności 32 GB. Siedmiocalowy ekran ma rozdzielczość 1024x600. Obsługuje Bluetooth i Wi-Fi. Tylna kamera jest zaprojektowana dla 3 MP, przednia kamera ma 1,3 MP. Pojemność baterii to 2500 mAh. Waga - 260 g. W zestawie kabel USB, słuchawki, ładowarka samochodowa, adapter. Nieźle jako nawigator budżetu.

LEXAND SB7 HD

Zalety:

 • Nawigacja GPS / A-GPS;
 • czyta wiele formatów;
 • wielodotykowy;
 • z tunerem FM;
 • Połączenie USB i HDMI;
 • ładny projekt;
 • dobry mówca.

Niedogodności:

 • mała ilość pamięci;
 • nie obsługuje mobilnego Internetu;
 • słaby system operacyjny.

Prestigio Wize PMT3427C

Producent: Prestigio (Rosja)

Wymiary: 18,8x10,8x1,1 cm

Platforma: Android 7.0

Średnia cena - 4000 rubli.

Niedrogi tablet PC w plastikowej obudowie, który został zaprezentowany klientom w zeszłym roku - 4-rdzeniowy procesor (1,3 GHz), 8000 MB ROM, 1000 MB RAM. Jest slot na kartę flash microSDHC do 32 GB. Siedmiocalowy błyszczący ekran ma rozdzielczość 1024x600. Istnieją dwa gniazda na kartę SIM. Obsługuje komunikację mobilną Wi-Fi, Bluetooth, 3G. Główny aparat ma 2 MP, a przedni 0,3 MP. Są złącza dla USB, a także wyjście słuchawkowe. Wskaźniki pojemności baterii - 2500 mAh. Waga - 500 g. Model ten doskonale sprawdzi się dla dziecka jako pierwszy osobisty gadżet, a także dla osób w wieku emerytalnym.

Prestigio Wize PMT3427C

Zalety:

 • łatwość użycia;
 • dobra jasność obrazu;
 • wyświetlacz panoramiczny;
 • wielodotykowy;
 • może pracować jako telefon;
 • jest tuner FM;
 • jest GPS.

Niedogodności:

 • mała pojemność baterii;
 • niska rozdzielczość aparatu.

Irbis TZ856

Wykonanie: Irbis (Rosja)

Wymiary: 20,7x12,3x1 cm

Platforma: Android 7.0

Średnia cena - 5000 rubli.

Plastikowe urządzenie z 4-rdzeniowym procesorem (1,3 GHz), 16000 MB pamięci stałej i 1000 MB RAM. Możesz podłączyć kartę o pojemności 32 GB lub mniejszej. 8-calowy panoramiczny wyświetlacz ma błyszczące wykończenie i rozdzielczość 1280x800. Obsługuje Bluetooth i Wi-Fi, a także 3G. Dwie kieszonki na kartę telefoniczną. Tylny aparat ma 2 MP, a przedni 0,3 MP. Wyjście słuchawkowe dla standardowego gniazda 3,5 mm. Waga - 315 g. Nadaje się jako prezent dla dziecka do oglądania filmów i uruchamiania najprostszych gier.

Irbis TZ856

Zalety:

 • z lampą błyskową;
 • z GPS;
 • z automatyczną orientacją ekranu;
 • można podłączyć przez USB do komputera;
 • lekki;
 • ładuje się dobrze.

Niedogodności:

 • niska produktywność;
 • kamery o niskiej rozdzielczości.

BQ 1045G

Producent: BQ (Rosja)

Wymiary: 25,3x15,3x1 cm

Platforma: Android 5.1

Średnia cena - 5000 rubli.

Procesor ma cztery rdzenie, 1000 MB RAM-u i 8000 MB pamięci stałej - to cecha tego lakonicznego modelu z wygodną plastikową obudową. Znaczny panoramiczny ekran o przekątnej 10 cali i rozdzielczości 1280x800. Obsługuje Bluetooth i Wi-Fi, a także 3G i GPRS. Kamera tylna 5 MP, kamera przednia 2 MP. Wskaźniki pojemności baterii do 4000 mAh. Waga - 530 g. Zawiera kabel USB i zasilacz sieciowy. Dobra jednostka do zabrania ze sobą w podróż lub podróż służbową.

BQ 1045G

Zalety:

 • z GPS;
 • z akcelerometrem;
 • dobra pojemność baterii;
 • wysokiej jakości montaż;
 • gniazdo na kartę pamięci;
 • może być używany jako telefon komórkowy;
 • wielodotykowy.

Niedogodności:

 • nie ma czujnika światła;
 • występują problemy z pamięcią flash.

Digma Plane 855-0S-4G

Producent: Digma (Rosja)

Wymiary: 20,8x12,3x1 cm

Platforma: Android 8.1

Średnia cena - 5000 rubli.

Gadżet, który oferuje dobrą wydajność za niewielkie pieniądze. Cztery rdzenie procesora o częstotliwości 1,3 GHz. Pamięć stała 8000 MB, RAM - 1000 MB. Pojemnościowy dotykowy wyświetlacz panoramiczny o przekątnej 8 cali i rozdzielczości 1280x800. Obsługuje komunikację mobilną 3G / LTE, Bluetooth i Wi-Fi. Dwa gniazda na karty SIM. Tylny aparat ma 2 MP, a przedni 0,3 MP. Wyjście audio dla słuchawek dla standardowego gniazda 3,5 mm. Pojemność baterii to 4000 mAh. Waga - 320 g. Niezły model do codziennego użytku.

Digma Plane 855-0S-4G

Zalety:

 • akceptowalna jakość wyświetlania;
 • działa jak telefon komórkowy;
 • lampa błyskowa tylnej kamery;
 • jest GPS z dobrym odbiorem sygnału z satelitów;
 • z automatyczną orientacją ekranu;
 • doskonała bateria;
 • z fabryczną folią ochronną.

Niedogodności:

 • słaby przedni aparat;
 • procesor innej firmy.

Digma Platina 1579M

Producent: Digma (Rosja)

Wymiary: 24,3x17,3x0,9 cm

Platforma: Android 8.1

Średnia cena - 9000 rubli.

Zeszłoroczny model tabletu z metalową obudową i 4-rdzeniowym procesorem (1,3 GHz). Proces techniczny to 28 nm. ROM 32000 MB, RAM - 2000 MB. Jest gniazdo na kartę flash microSDXC do 64 GB. Błyszczący 10-calowy ekran ma rozdzielczość 1920x1200. Urządzenie obsługuje komunikację mobilną 3G, Bluetooth i Wi-Fi. Tylny aparat ma 5 MP, przedni jest nieco mniejszy - 2 MP. Jest wbudowany głośnik i mikrofon, możliwość podłączenia urządzenia do komputera przez USB, wyjście audio. Pojemność baterii to 5000 mAh. Waga - 540 g. Urządzenie jest odpowiednie dla tych, którzy potrzebują codziennego dostępu do Internetu, oglądania filmów na YouTube, rozmów w sieciach społecznościowych i innych funkcji rozrywkowych, uzupełnionych o komunikację mobilną.

Digma Platina 1579M

Zalety:

 • soczysty obraz;
 • wyświetlacz panoramiczny;
 • wielodotykowy;
 • możliwość pracy w trybie telefonicznym;
 • lampa błyskowa na głównym aparacie;
 • Tuner FM;
 • z funkcją GPS.

Niedogodności:

 • trudności z regulacją dźwięku;
 • niewygodna lokalizacja głośników.

HUAWEI Mediapad T3-8.0 / 16Gb-LTE

Producent: HUAWEI (Chiny)

Wymiary: 21,1x12,4x0,8 cm

Platforma: Android 7.0

Średnia cena - 9300 rubli.

Niezawodny gadżet w metalowej obudowie, zapowiedziany w 2017 roku. Posiada 4-rdzeniowy procesor o częstotliwości 1,4 GHz. Pojemność pamięci stałej wynosi 16 000 MB, a pamięci RAM (DDR3) 2000 MB. Rozdzielczość 8-calowego błyszczącego ekranu dotykowego to 1280x800. Obsługuje komunikację mobilną 3G, Wi-Fi i Bluetooth. Jest tylny aparat 5 MP i przedni aparat 2 MP.Jest też wbudowany głośnik i mikrofon, złącza USB, wyjście słuchawkowe. Dobra pojemność akumulatora (4800 mAh) zapewni długotrwałą pracę bez ładowania. Waga - 350 g. Idealna do oglądania filmów, studiowania plików tekstowych, czytania książek.

HUAWEI Mediapad T3-8.0 / 16Gb-LTE

Zalety:

 • Dobry stosunek jakości do ceny;
 • doskonała konstrukcja;
 • wysoki poziom oddawania barw;
 • wyświetlacz panoramiczny;
 • jasne ustawienia;
 • wielodotykowy;
 • autofokus tylnej kamery;
 • z obsługą GPS i GLONASS;
 • pozytywne recenzje.

Niedogodności:

 • niewystarczająco czuły czujnik;
 • długi czas ładowania baterii.

Samsung Galaxy Tab A-7.0-SM-T285 / 8Gb

Producent: Samsung (Korea Południowa)

Wymiary: 18,7x10,9x0,8 cm

Platforma: Android 5.1

Średnia cena - 9400 rubli.

Model 2016 od producenta, którego popularność gwarantuje uznanie firmy za światowego lidera na rynku elektroniki. Korpus urządzenia wykonany jest z tworzywa sztucznego. Procesor ma 4 rdzenie (1,3 GHz), ilość pamięci stałej to 8 GB, RAM to 1,5 GB. 7-calowy, panoramiczny, błyszczący ekran. Rozdzielczość to 1280x800. Obsługuje Wi-Fi, Bluetooth i 3G, LTE. Jest gniazdo micro-SIM. Tylny aparat ma 5 MP, a przedni 2 MP. Bateria ma pojemność 4000 mAh i to wystarczy na 11 godzin ciągłej pracy. Waga - 280 g. Jako nawigator tablet szybko wyszukuje satelity, ustala aktualną pozycję urządzenia i nie traci połączenia. Urządzenie nie nadaje się do nowoczesnych gier wideo, ale do wszystkiego innego jest.

Samsung Galaxy Tab A-7.0-SM-T285 / 8Gb

Zalety:

 • czuły ekran dotykowy;
 • autofokus;
 • Tuner FM;
 • z wbudowanym systemem GLONASS;
 • czujnik światła;
 • Port USB;
 • możesz podłączyć zestaw słuchawkowy;
 • dobra pojemność baterii.

Niedogodności:

 • słaby głośnik;
 • trudno znaleźć okładkę.

Lenovo Tab 4-TB-7504X / 2Gb / 16Gb

Producent: Lenovo (Chiny)

Wymiary: 19,3x9,8x0,8 cm

Platforma: Android 7.0

Średnia cena - 9500 rubli.

Sprzęt z plastikową obudową i 7-calowym panoramicznym błyszczącym ekranem. Rozdzielczość ekranu to 1280x720. 4-rdzeniowy procesor, 16000 MB ROM, 2000 MB RAM. Jest slot na kartę flash do 128 GB, a także 2 sloty na mobilną kartę SIM. Gadżet obsługuje 3G, Wi-Fi i Bluetooth. Tylny aparat ma 5 MP, a przedni 2 MP. Wyjście audio dla gniazda 3,5 mm. Pojemność baterii to 3500 mAh. Waga - 260 g. Urządzenie wygodnie leży w dłoni, jest łatwe do odczytania, przeglądania plików multimedialnych, surfowania po sieci. Nadaje się do codziennego użytku, niezbyt wymagających użytkowników.

Lenovo Tab 4-TB-7504X / 2Gb / 16Gb

Zalety:

 • działa wesoło;
 • w stanie funkcjonować jako telefon komórkowy;
 • z tunerem FM;
 • z GPS i obsługą A-GPS;
 • z czujnikiem zbliżeniowym i czujnikiem światła;
 • możliwość podłączenia do komputera przez USB;
 • łatwo;
 • kompaktowy rozmiar.

Niedogodności:

 • w aparacie nie ma lampy błyskowej;
 • jeden głośnik przedni.

HUAWEI Mediapad T3-10 / 16Gb / LTE

Producent: HUAWEI (Chiny)

Wymiary: 23x16x0,8 cm

Platforma: Android 7.0

Średnia cena - 9500 rubli.

Stylowy model z 2017 roku z 4 rdzeniami procesora i zegarem 1,4 GHz. Wbudowana pamięć - 16000 MB, RAM dla 2000 MB. ROM można rozszerzyć - jest miejsce na kartę flash o pojemności do 128 GB. Panoramiczny wyświetlacz o przekątnej 9 cali i rozdzielczości 1280x800 ma błyszczące wykończenie. Obsługuje Bluetooth, Wi-Fi, Wi-Fi Direct i 3G / LTE. Kamera tylna 5 MP, kamera przednia 2 MP. W zestawie kabel USB, zasilacz sieciowy i klips do karty SIM. Waga - 460 g. Doskonała wielofunkcyjna opcja do długiego i efektywnego użytkowania.

HUAWEI Mediapad T3-10 / 16Gb / LTE

Zalety:

 • dobry występ;
 • świetna grafika;
 • pojemnościowy ekran dotykowy;
 • w stanie wymienić telefon;
 • jest autofokus;
 • z GPS;
 • z GLONASS;
 • czyta wiele formatów audio i wideo;
 • Bateria ładuje się przez długi czas;
 • świetne recenzje.

Niedogodności:

 • ładowanie o małej mocy.

Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z tabletów opisanych w rankingu, lub ciekawszego modelu, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *