Najlepsze zagłuszacze (jammery) komunikacji komórkowej na 2020 rok

0

Zagłuszacz cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko podczas egzaminu, ale jest również aktywnie używany na terenie jednostek wojskowych, korporacji państwowych i metra. Urządzenie jest w stanie całkowicie blokować komunikację komórkową. Jednak podczas korzystania z niego istnieją pewne niuanse, które osoba powinna znać przed zakupem tego urządzenia.

Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszych tłumików komunikacji komórkowej na 2020 rok.

Historia pochodzenia

Jako pierwsi używali zagłuszaczy funkcjonariusze pracujący na terenie jednostek wojskowych lub innych ważnych obiektów strategicznych. Dzięki ich pracy wykluczono możliwość podsłuchiwania, co zapobiegło wyciekowi informacji niejawnych. Ponadto takie urządzenia przyczyniły się do usunięcia zakłóceń podczas komunikacji ze statkami powietrznymi.

Taki sprzęt pojawił się na światowych rynkach na początku XXI wieku. Do jej rozprzestrzeniania przyczynił się król Jordanii. Wynikało to z faktu, że władcy nie podobało się, że ludzie, którzy przybyli do świątyni, nie wyłączali swoich urządzeń mobilnych i tym samym odwracali jego uwagę od modlitwy. Aby rozwiązać problem, zwrócił się do specjalistów, którzy musieli stworzyć urządzenie pomagające blokować sygnał komórkowy. W 2001 roku inżynierowie byli w stanie zaprojektować urządzenie, które zagłusza sygnały mobilne GSM.

Jak są teraz używane jammery?

Najczęściej zagłuszacze komórek służą do zapobiegania rozpowszechnianiu poufnych informacji od osób trzecich. Dlatego są używane w dużych korporacjach, w obiektach rządowych, więzieniach itp.

Znajdują również zastosowanie w miejscach, w których do zapobiegania zakłóceniom stosowana jest wrażliwa elektronika:

 • W placówkach medycznych;
 • W niektórych centrach napraw;
 • W specjalnych laboratoriach.

W dużych miastach zagłuszacze są instalowane w teatrach i muzeach, tutaj są ważne, ponieważ nie odwracają uwagi artystów i ludzi od cieszenia się sztuką. Jednak występuje to tylko w dużych miastach, w małych miejscach taki zakup nie ma sensu.

W metrze zamontowane są również tłumiki sygnału, co umożliwia skuteczną walkę z terroryzmem. Ponieważ improwizowane bomby są zdetonowane za pomocą komunikacji mobilnej, a jeśli nie ma sygnału, to również wybuch.

Ostatnio zagłuszacze komórek są używane w instytucjach edukacyjnych, zwłaszcza przy zdawaniu egzaminów państwowych. Służy to temu, aby uczeń nie mógł znaleźć odpowiedzi w Internecie, ale kierował się wyłącznie własną wiedzą.

Pomimo zalet tego urządzenia, w rękach napastnika staje się niebezpiecznym narzędziem, które umożliwia wyeliminowanie alarmu samochodowego lub domowego, nie pozwala na namierzenie skradzionego pojazdu, aw niektórych przypadkach pomaga wyłączyć cały system „Smart Home”. Dlatego taka adaptacja nie zawsze może przynieść tylko pozytywne skutki.

Jak działa jammer?

Główną zasadą działania tłumika sygnału jest generowanie zakłóceń na określonej częstotliwości.Sygnał nie znika, po prostu nie jest w stanie odbierać ani wysyłać informacji z powodu wpływu białego szumu. Jednak jammery mają pewien promień, po opuszczeniu którego sygnał jest prawie natychmiast przywracany.

W każdym sprzęcie wyróżnia się 5 głównych elementów, bez których stabilna praca jest niemożliwa:

 • Generator... Element jest przeznaczony do regulacji napięcia;
 • Do wyboru częstotliwości używana jest specjalna częstotliwość. obwód sterownika;
 • Obwód obejmuje również źródło zakłóceń;
 • Ma to wpływ na zasięg sygnału i jakość jego pracy jednostka wzmacniająca częstotliwość radiową;
 • Antena do nadawania białego szumu.

Na rynkach dostępne są małe modele kieszonkowe i duże pudełka, które są używane do instalacji w metrze. Moc zależy od rozmiaru, im więcej, tym szerszy zakres.

Urządzenia są zdolne do pracy nie tylko ze zwykłym GSM, z wyjątkiem niego powstają zakłócenia dla częstotliwości radiowych, Wi-Fi, GPS, GLONASS itp.

Odmiany

Oprócz różnicy w rozmiarze tłumiki różnią się przeznaczeniem, więc istnieją trzy popularne opcje:

 • Nieruchomy;
 • Kompaktowy;
 • Osłony na zagłuszacze.

Nieruchomy jest stosowany w prawie wszystkich strategicznych obiektach, w metrze itp. To duże modele, które mają wielką moc i zasięg. Najczęściej takie urządzenia mają dziesięć anten.

Służą one wyłącznie do celów zawodowych, podczas codziennej eksploatacji i bez przerwy. Firmy państwowe kupują je na tajne spotkania, a instytucje edukacyjne wykorzystują je podczas egzaminu. Ponadto znajdują zastosowanie w szpitalach i świątyniach.

Kompaktowy jammery do komunikacji mobilnej są przeznaczone do użytku prywatnego. Są to małe urządzenia, które bez problemu mieszczą się w kieszeni lub plecaku. Czas pracy takich urządzeń to zaledwie 12 godzin, a zasięg działania to zaledwie kilka metrów. Praca wykonywana jest z wbudowanej baterii.

Takie modele mogą być wykorzystywane w negocjacjach, co pozwala na zapisywanie informacji tylko pomiędzy osobami obecnymi w urzędzie i zapobiega ich rozpowszechnianiu. Takie urządzenia służą również do przeprowadzania egzaminów końcowych na testach.

Trudno znaleźć ten model, ponieważ łatwo jest je zamaskować jako drobną, codzienną rzecz. Na przykład niektórzy przebierają je za portfel lub chowają do piórnika.

Tłumiki płaszcza są produkowane indywidualnie dla smartfona. Jego głównym zadaniem jest ukrycie lokalizacji abonenta przed wszystkimi kartami i uniemożliwienie jego szpiegowania. Z tej opcji można korzystać bez ograniczeń, o ile jest to Twój własny telefon, a nie skradziony. W przeciwnym razie takie działania podlegają sankcjom karnym. Cechą konstrukcyjną takich urządzeń jest to, że blokują komunikację i chronią użytkownika przed szkodliwym promieniowaniem.

Gdzie są sprzedawane?

Z punktu widzenia prawa i zmian, które weszły w życie w 2020 roku, każdy może kupić zagłuszacze. Są sprzedawane zarówno w sklepach internetowych, jak iw standardowych sklepach elektronicznych lub marketach radiowych. Dzięki temu użytkownik nie będzie miał problemów z zakupem.

Najczęściej takie urządzenia zamawia się przez Internet, ponieważ wybór jest szerszy niż w sklepach offline. Jednocześnie sprzedawane są nie tylko pokrowce i modele przenośne, ale także pełnoprawne stacjonarne zagłuszacze o dużym zasięgu.

Urządzenia są dostarczane do specjalnych punktów odbioru lub do domu osoby. Ponadto urządzenia posiadają specjalne certyfikaty potwierdzające właściwości techniczne jammera.

Koszt takich urządzeń jest inny. Wszystko zależy od rozmiaru, przeznaczenia, maksymalnego zasięgu, obsługiwanych częstotliwości itp. Najtańsze chińskie modele są sprzedawane w cenie 1200 rubli. Duże firmy używają droższych modeli, których cena sięga 1 miliona rubli.

Jammer DIY

Nie każdego stać na zakup urządzenia i opłacenie wysyłki.Dlatego w Internecie dostępne są swobodnie dostępne układy, które umożliwiają wykonanie tego urządzenia z łatwiejszych do znalezienia na rynku lub w używanym sprzęcie radiowym.

Jammery są tworzone przy użyciu standardowych komponentów, które można znaleźć wszędzie:

 • Blok aluminiowy;
 • Generator częstotliwości i zagłuszanie, odpowiednio 600 i 45 MHz;
 • Zasilacz. Najczęściej używaną baterią jest 9 V;
 • Antena i specjalne złącza dla VHF.

Do wykonania prac instalacyjnych potrzebna będzie wiertarka i lutownica. Nie ma możliwości montażu urządzenia bez tych dwóch elementów.

Montaż składa się z kilku kroków:

 • Najpierw konieczne jest podłączenie oscylatora do elementu generującego hałas. Impuls wynikający z działania tych komponentów przepuszczany jest przez dopasowaną sieć.
 • Następnie musisz zainstalować port lokalnego oscylatora w specjalnym adapterze. Będzie to służyć jako wejście RF. Podczas gdy wyjście będzie znajdować się na wzmacniaczu. Następnie sygnał trafi do anteny.
 • Jednak to nie wystarczy, ponieważ transportowanie urządzenia w takiej formie jest niebezpieczne, ponieważ łatwo się zepsuje. Dlatego konieczne jest podniesienie specjalnego bloku, na którym zostaną przymocowane wszystkie elementy i złącza.
 • Złącza VHF należy przylutować do wyjść, odbywa się to lutownicą.
 • Przedostatnią czynnością jest zainstalowanie regulatora napięcia i akumulatora. Ważne jest, aby przechowywać baterię oddzielnie od reszty baterii, aby zapobiec zwarciom. Aby to zrobić, używam pianki lub innych materiałów, które nie mogą przewodzić prądu.
 • Ostatni etap - wszystkie komponenty są ze sobą połączone.

W rezultacie osoba otrzymuje doskonałe urządzenie, które można wykorzystać do celów domowych. Dla większej jasności zaleca się przeczytanie odpowiednich artykułów w czasopiśmie radiotechnicznym lub obejrzenie filmu na ten temat.

Ocena najlepszych zagłuszaczy o kompaktowych rozmiarach

EaglePro Buran

Ta opcja jest przeznaczona do blokowania sygnałów komórkowych, takich jak GSM, 3G. Dzięki szerokiemu zasięgowi urządzenie jest w stanie zakłócać działanie niemal wszystkich smartfonów.

Dzięki niewielkim rozmiarom właściciel może zainstalować urządzenie w dowolnym miejscu. Promień działania wynosi 5 metrów. Zagłuszacz może być używany ze zwykłej sieci lub wbudowanych akumulatorów.

Sprzedawane po cenie 2990 rubli.

zagłuszacz komórek EaglePro Buran

Zalety:

 • Tłumić 3G;
 • Szeroki zakres częstotliwości;
 • Promień działania - 5 metrów;
 • Możliwość samodzielnej pracy;
 • Ścisłość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Kieszonkowy tłumik „Sowa”

Przenośny model, który pozwala stłumić większość sygnałów, w tym GSM, CDMA, 3G, Wi-Fi. Maksymalny zasięg to 3 metry. Urządzenie może być używane zarówno na zewnątrz, w temperaturach od -5 do 45 stopni, jak iw pomieszczeniach.

Korpus jest wykonany z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego. Pojemność baterii wystarcza na godzinę pracy. Do ładowania używana jest zapalniczka lub zwykła sieć.

Średnia cena to 3800 rubli.

Kieszonkowy tłumik „Sowa”

Zalety:

 • Doskonałe parametry techniczne;
 • Niezawodność;
 • Funkcjonalność;
 • Niezły zasięg jak na model kieszonkowy;
 • Niska cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Berkut 8

Wysokiej jakości zagłuszacz telefonów komórkowych, niewielkich rozmiarów i skuteczny. Zasięg działania to 20 metrów, co umożliwia wykorzystanie go w małych salach konferencyjnych. Tłumi większość używanych sygnałów. Możliwe jest jednak niezależne wybranie częstotliwości, którą należy wyciszyć; w tym celu stosuje się specjalne przełączniki dwustabilne, które znajdują się na obudowie.

Ładowanie odbywa się z sieci 220 V. Urządzenie nie zajmuje dużo miejsca, bez problemu można je schować do etui lub wewnętrznej kieszeni kurtki. Jest w stanie pracować nawet w ekstremalnych temperaturach, co jest dodatkowym plusem. Zasilacz jest uniwersalny, dzięki czemu można go zawsze doładować.Chłodnica wbudowana w system służy do chłodzenia.

Średnia cena to 18000 rubli.

zagłuszacz komórek Berkut 8

Zalety:

 • Zawiera stylowe etui;
 • Zasięg działania wynosi 20 metrów;
 • Działa przez 1 godzinę na baterii;
 • Ładowanie odbywa się w dowolny wygodny sposób;
 • Możliwość samodzielnej regulacji częstotliwości;
 • Wytrzymuje temperatury od -40 stopni.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Najlepsze stacjonarne zakłócacze telefonów komórkowych na 2020 rok

Stacjonarny zagłuszacz 6 anten

Świetna opcja, która jest w stanie stłumić wszystkie sygnały komórkowe, w tym Wi-Fi z Bluetooth. Ponadto urządzenie może zakłócać działanie kamer IP. Do tłumienia sygnału stosuje się 6 anten, które równomiernie rozprowadzają biały szum.

Tłumik wykonany jest w klasycznej aluminiowej obudowie, rozwiązanie to sprzyja wysokiej jakości odprowadzaniu ciepła, co pozwala na długotrwałą eksploatację urządzenia bez przegrzewania się ważnych podzespołów.

W idealnych warunkach maksymalny zasięg może sięgać 80 metrów. Jednak w praktyce osiągnięcie tej wartości jest prawie niemożliwe. Zasilanie dostarczane jest z sieci 220 V, prąd jest przesyłany przez adapter 5 V 12 A.

Średni koszt w sklepach internetowych to 10320 rubli.

Stacjonarny zagłuszacz 6 anten

Zalety:

 • Niezawodność;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Trwałość;
 • Duży zasięg działania;
 • Możliwość pracy ciągłej.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

JAX-101C-8

Doskonałe urządzenie do skutecznego tłumienia sygnałów mobilnych na dowolnej częstotliwości. Maksymalny zasięg może sięgać 40 metrów. Działa we wszystkich zakresach, co czyni urządzenie doskonałym rozwiązaniem dla wielu firm publicznych i prywatnych. Dobra wiadomość jest taka, że ​​inne urządzenia, które nie wpadają w strefę tych sygnałów, działają bez zniekształceń.

Zaletą tego modelu jest również bezproblemowa firma przez kilka tygodni. Jednocześnie jakość tłumienia pozostaje na początkowym poziomie. Gwarantuje to użytkownikowi bezpieczeństwo danych osobowych. Zarządzanie jest łatwe i nie wymaga znajomości pewnych zasad.

Jest sprzedawany po średniej cenie 16 770 rubli.

zagłuszacz komórek JAX-101C-8

Zalety:

 • Tłumi wszelkie sygnały komórkowe;
 • Wydajność;
 • Zakres działania;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Koszt.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Terminator 300

Profesjonalne urządzenie nadające się do użytku w największych państwowych firmach. Tłumi wszystkie możliwe sygnały radiowe, które można wykorzystać do podsłuchiwania lub śledzenia ludzi. Maksymalny zasięg działania to 300 m, minimalny 50 m. Urządzenie będzie działać na jednej baterii przez 12 godzin.

Etui jest wykonane z wysokiej jakości materiałów, które skutecznie odprowadzają ciepło i zapobiegają przegrzewaniu się komponentów podczas długotrwałego użytkowania. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w wymuszony układ chłodzenia. Może być zasilany z samochodu lub 220 V. Zestaw zawiera instrukcję i niezbędne adaptery.

Sprzedawane po cenie 56,500 rubli.

komórka jammer Terminator 300

Zalety:

 • Efektywna praca;
 • Tłumi wszystkie sygnały;
 • Zapewnia bezpieczeństwo i ochronę informacji;
 • Doskonała opcja do zajęć zawodowych;
 • Minimalna temperatura pracy to -10 stopni;
 • Występuje wymuszone chłodzenie.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Użycie komórkowych zagłuszaczy może nie tylko wyrządzić krzywdę, ale także ochronić człowieka, czyniąc go „niewidzialnym” dla intruzów. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *