Najlepsze ocieplacze na 2020 rok

0

Współczesne społeczeństwo nie stoi w miejscu. Postęp, w tym postęp techniczny, prowadzi do bezprecedensowego przyspieszenia tempa życia. Ale on też to ułatwia. Trudno sobie wyobrazić, że nasze mamy i babcie prały w maszynach typu aktywator i przeciskały pranie przez wałki. Niewiele osób pamięta o takich pralkach.

Ale zwłaszcza rozwój techniczny wpłynął na kuchnię i proces gotowania. Dziś nowoczesna gospodyni ma do dyspozycji cały arsenał wszelkiego rodzaju jednostek, zaczynając od już znanych kuchenka mikrofalowa a kończąc na modern płyty i piekarniki... Trudno było wymyślić coś nowego. Ale nie. Nasze kuchnie z pewnością zawierają podgrzewacz do naczyń. Sprzęt jest nowy, elitarny i przez to niedrogi. Dlatego istotne jest pytanie, jak go wybrać. Jaki jest najlepszy podgrzewacz do naczyń w 2020 roku.

Ale najpierw musisz dowiedzieć się, czym jest podgrzewacz do naczyń i do czego jest przeznaczony.

Nowa generacja sprzętu kuchennego - cieplej

Pomimo tego, że w nowoczesnych kuchniach rodaków podgrzewacze dopiero zyskują na popularności, pomysł i jego realizacja nie są nowe. Po prostu wcześniej technika nie należała do gospodarstwa domowego. Był używany głównie w kuchniach restauracji i miał odpowiednio duże wymiary.

Z jej pomocą szefowie restauracji podgrzewali potrawy do określonych parametrów, podgrzewali niektóre dania kulinarne o przewiewnej i delikatnej konsystencji, a czasem gotowali w nich prawdziwe arcydzieła.

Dziś możesz łatwo wybrać model, który będzie pasował do nowoczesnej gospodyni dla prawie wszystkich kryteriów wyboru. Mianowicie przez: wielkość podgrzewacza, pojemność, jego funkcjonalność, funkcje ochronne oraz cenę.

Nowoczesny podgrzewacz do naczyń to szuflada ze stali nierdzewnej. Może być do zabudowy lub wolnostojący. Pierwsza opcja idealnie wpasuje się we wnętrze każdej kuchni. Dobór wymiarów wysokości i szerokości pomoże dobrać grzejnik zgodnie z wymiarami piekarnika.

Szacunkowa pojemność domowego podgrzewacza do naczyń wynosi od 6 do 12 nakryć. Zestaw to filiżanka, talerz i spodek. Wewnątrz szafy utrzymywana jest określona temperatura. Zwykle można go ustawić w zakresie od 30 do 80 stopni. Nowoczesne modele są wyposażone w sprzęt konwekcyjny. W takim przypadku naczynie jest podgrzewane strumieniem gorącego powietrza.

Jak podgrzewacz do naczyń może pomóc nowoczesnej gospodyni domowej

Długo można dyskutować, jaki nowatorski gadżet oferują producenci. Ale najpierw warto odpowiedzieć na pytanie - do czego służy podgrzewacz do naczyń? Nie jest tajemnicą, że wielu szefów kuchni przeżyło tak nieprzyjemne chwile jak:

 • świeże, dobrze wyrośnięte ciasto osiada po przełożeniu na talerz i traci apetyczny wygląd i delikatny smak;
 • zapiekanka mięsna staje się wodnista;
 • bujny omlet w tej samej sytuacji zamienia się w cienki naleśnik;
 • kawę lub herbatę wlaną do filiżanek, przed podaniem należy odczekać kilka minut na ostygnięcie.

A takich obraźliwych sytuacji w kuchni jest wiele. Powód jest tylko jeden - zimne dania, na które przeniesiono gorące danie. I to jest odpowiedź na pytanie, dlaczego potrzebny jest podgrzewacz do naczyń. Filiżanki i talerze podgrzane do określonej temperatury nie tylko zapobiegną uzyskaniu nieapetycznego wyglądu kulinarnych przysmaków, ale także ujawnią smak i aromat potraw czy napojów, długo utrzymają ciepło przed podaniem i dodadzą elegancji nakryciu stołu.

Szczególnie interesujące są wielofunkcyjne ogrzewacze. Ich praca może obejmować kilka funkcji.

 • Bezpośrednie ogrzewanie potraw.
 • Podgrzewanie potraw. Metoda jest bezpieczniejsza i mniej pracochłonna niż przy użyciu kuchenki gazowej. Bezpieczeństwo jest szczególnie ważne, gdy w rodzinie są dzieci w wieku szkolnym, które wracają do domu pod nieobecność rodziców. Wieczorem czy rano nikt z rodziny nie będzie musiał czekać na swoje ulubione danie
 • Utrzymywanie temperatury gotowanych potraw do momentu podania będzie bardzo pomocne w oczekiwaniu na spóźnionych członków rodziny z obiadem.
 • Rozmrażanie potraw szybko rozmrozi ciasto, warzywa, owoce, a nawet mięso czy mięso mielone, zachowując przy tym atrakcyjny wygląd potrawy, czego nie można powiedzieć o kuchence mikrofalowej, w której potrawa traci swoją konsystencję.
 • Dzięki funkcji wyrabiania ciasta przynajmniej codziennie rozpieszczasz swoją rodzinę pysznymi wypiekami, nie martwiąc się o ich jakość.
 • Podgrzewacze do naczyń z możliwością gotowania w niskich temperaturach pomogą upiec najdelikatniejsze mięso i przygotować pyszny deser.

Istnieje odpowiedź na rozsądne pytanie wielu, dlaczego nie można podgrzać potraw w zwykłym piekarniku. Trudno jest wybrać temperaturę w piekarniku. W przypadku przegrzania naczynia, zwłaszcza te z dobrej porcelany, mogą pękać. Tak, generalnie wpływa to negatywnie na integralność zastawy stołowej.

Który podgrzewacz do potraw wybrać

Wybór tego rodzaju sprzętów kuchennych w większości przypadków zależy od liczby członków rodziny, częstotliwości przyjmowania gości, pożądanej funkcjonalności oraz ceny. Warto rozważyć zakup obszernego ocieplacza dla trzyosobowej rodziny. Możliwym błędem przy wyborze będzie zakup najprostszego urządzenia, jeśli lubią gotować w domu. Ważne są również aspekty estetyczne.

Obecnie kilka firm zajmuje pozycję lidera w rankingu wysokiej jakości grzejników na rynku sprzętu AGD.

Podgrzewacze do naczyń Asko

Szwedzki producent sprzętu AGD Asko przestrzega jednej z zasad, za które klienci cenią swój sprzęt. Jego sprzęt AGD jest produkowany według tych samych standardów i przy użyciu tych samych technologii, co do użytku profesjonalnego.

Asko ODW8127B

Wbudowana szuflada grzewcza będzie doskonałym pomocnikiem w kuchni. Wykonany ze stali nierdzewnej w eleganckim kolorze czarnym lub srebrnym. Podgrzewacz przeznaczony jest na 12 kompletów naczyń. Ale może podgrzać 56 filiżanek espresso lub 25 filiżanek cappuccino. Urządzenie wyposażone jest w grzałkę w dnie szuflady, wskaźnik LED oraz mechanizm otwierania.

Podgrzewacz do naczyń Asko ODW8127B

 
Wzrost (cm14
Szerokość, cm60
Głębokość cm55
Regulacja temperatury, ° C30-80
Moc, W.810
Waga (kg15
Średnia cena, rub.55000
Asko ODW8127B

Zalety:

 • Wielofunkcyjność: istnieją funkcje rozmrażania i gotowania w warunkach niskiej temperatury;
 • Ogrzewanie odbywa się nie tylko przez element grzejny, ale także przez cyrkulację powietrza;
 • Prowadnice teleskopowe pozwalają na całkowite wysunięcie szuflady i zapewniają bezpieczną pracę w kuchni;
 • Dno szuflady jest wykonane z ceramiki i jest łatwe w utrzymaniu.

Niedogodności:

 • Brak zabezpieczenia przed odciskami palców na ramce;
 • Bez zimnej zasłony w pobliżu drzwi, co jest niebezpieczne dla dzieci.

Koszt urządzenia: w granicach 54000-55000 rubli.

Asko ODW8128G

Bardziej nowoczesny sprzęt o podobnych cechach.

Podgrzewacz do naczyń Asko ODW8127B

 
Wzrost (cm14
Szerokość, cm60
Głębokość cm55
Regulacja temperatury, ° C30-80
Moc, W.810
Waga (kg15
Średnia cena, rub.57000
Asko ODW8128G

Zalety:

 • Dodano funkcje do robienia jogurtu i czekolady;
 • Podgrzewacz jest przeznaczony na 20 talerzy o średnicy 28 cm i może jednocześnie podgrzewać 80 filiżanek na kawę espresso;
 • Zimna kurtyna pozostawia drzwi zimnymi;
 • Użycie dmuchawy do podgrzania naczyń umożliwia ich równomierne podgrzanie.

Niedogodności:

 • Nie ma również ochrony odcisków palców;
 • W przypadku urządzeń gospodarstwa domowego w tej kategorii cenowej pożądane są takie funkcje, jak „automatyczne wyłączanie” i „opóźniony start”.

Podgrzewacz do naczyń Asko ODW8128G można kupić w Moskwie i regionie moskiewskim za 56000-57000 rubli.

Podgrzewacze do naczyń Smeg

Włoska firma Smeg produkuje dobrej jakości sprzęt AGD. Wyróżnia się trwałością, funkcjonalnością i dużą różnorodnością zarówno pod względem wzornictwa, jak i ceny.

Smeg CTP8015P

Obecnie budżetowy model podgrzewaczy do naczyń Smeg CTP8015P jest bestsellerem. Wykonuje świetną robotę z wieloma funkcjami.

Szuflada grzewcza Smeg CTP8015P 
Wzrost (cm13.6
Szerokość, cm59.7
Głębokość cm54.2
Regulacja temperatury, ° C30-80
Moc, W.400
Waga (kg15
Średnia cena, rub.46000
Smeg CTP8015P

Zalety:

 • Grzejnik doskonale poradzi sobie z podgrzaniem sześciu kompletów naczyń oraz rozmrażaniem potraw;
 • W zestawie mata antypoślizgowa na dno pudełka;
 • Koszt: w granicach 46000 rubli.

Niedogodności:

 • Brak funkcji gotowania w niskich temperaturach;
 • Nie ma ochrony przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi i zimną kurtyną.

Podgrzewacz do naczyń Smeg CTP8015P z pewnymi wadami zasługuje na szczególną uwagę ze względu na jego demokratyczny koszt.

Smeg CPR115

Bardziej zaawansowany model pozwoli nie tylko podgrzać potrawy i rozmrozić potrawy, ale także przygotować ciasto. Wykonanie w trzech kolorach: białym, srebrnym i czarnym, dzięki czemu idealnie wpasuje się we wnętrze.

Szuflada grzewcza Smeg CPR115  
Wzrost (cm13.5
Szerokość, cm59.7
Głębokość cm53.8
Regulacja temperatury, ° C30-80
Moc, W.400
Waga (kg15
Średnia cena, rub.49000
Smeg CPR115

Zalety:

 • Konwencja gorącego powietrza zapewni szybkie i równomierne ogrzanie całej przestrzeni szafy;
 • Brak uchwytów sprawia, że ​​konstrukcja urządzenia jest lakoniczna i elegancka;
 • Specjalny dywanik ochroni naczynia przed ślizganiem się i upadkiem.

Niedogodności:

 • Mała pojemność, podgrzewacz przeznaczony na 6 kompletów;
 • Możliwość ogrzewania drzwi podczas pracy;
 • Brak możliwości niskotemperaturowych trybów gotowania.

Podgrzewacz do naczyń Smeg CPR115 można kupić za 49 000-50 000 rubli.

Podgrzewacz do naczyń Siemens

Z duchem czasu nadąża też niemiecki producent sprzętu AGD, który uruchomił produkcję podgrzewaczy do naczyń w budżetowych cenach, ale o dość dużej funkcjonalności.

Siemens BI630CNS1

Wielofunkcyjny podgrzewacz do naczyń Siemens BI630CNS1 w przyjemnej cenie zasługuje na szczególną uwagę chcących zakupić tego typu sprzęt.

Podgrzewacz do naczyń Siemens BI630CNS1 
Wzrost (cm14
Szerokość, cm59.5
Głębokość cm54.8
Regulacja temperatury, ° C40-80
Moc, W.810
Waga (kg15
Średnia cena, rub.46000
Siemens BI630CNS1

Zalety:

 • Urządzenie rozgrzeje naczynia, podgrzeje i utrzyma ciepło potraw, rozmrozi potrawy oraz pomoże w wyrobieniu ciasta;
 • Urządzenie wyposażone jest w funkcję duszenia potraw w niskich temperaturach;
 • Ma maksymalną pojemność na 12 zestawów naczyń;
 • Grzejnik ma stylowy wygląd;
 • Urządzenie grzewcze umieszczone w dnie pudełka pozostawi drzwi w poziomie;
 • Poziome prowadnice i otwieranie drzwi jednym prostym naciśnięciem sprawią, że korzystanie z urządzenia tej marki będzie wygodne i bezpieczne.

Niedogodności:

 • Brak cyrkulacji gorącego powietrza;
 • Przełącznik stopniowy temperatury tylko dla czterech temperatur.

Koszt Siemens BI630CNS1 waha się od 45000-47000 rubli.

Ocieplacze MIELE

Niemiecka firma MIELE zajmuje się produkcją niemal profesjonalnego sprzętu AGD. Jednak jego kosztu nie można przypisać nie tylko budżetowi, ale także demokracji.

MIELE EGW 5060-14

Jedna z najtańszych opcji podgrzewaczy do naczyń tej firmy.

Szuflada grzewcza MIELE EGW 5060-14 
Wzrost (cm10
Szerokość, cm59.5
Głębokość cm54.8
Regulacja temperatury, ° C30-70
Moc, W.810
Waga (kg15
Średnia cena, rub.46000
MIELE EGW 5060-14

Zalety:

 • Płynne i dokładne elektroniczne ustawienie temperatury;
 • Obecność dotykowego panelu sterowania;
 • Duża pojemność - do 80 filiżanek na kawę espresso;
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa, który zapewnia zimna kurtyna przed drzwiami oraz specjalna mata na naczynia, a także prowadnice, które pozwalają na całkowite otwarcie szuflady.

Niedogodności:

 • Mały zakres funkcji polegający na podgrzewaniu potraw i potraw;
 • Urządzenie jest otwierane rączką, a nie przyciskiem, co zwiększa zanieczyszczenie powierzchni.

Takie urządzenie z minimalną liczbą funkcji będzie kosztować 45 000-47 000 rubli.

MIELE ESW 6214 EDST / CLST

Prawie idealny na podgrzewacz do potraw i potraw domowych.

Szuflada grzewcza MIELE ESW 6214 EDST / CLST 
Wzrost (cm14
Szerokość, cm59.5
Głębokość cm54.8
Regulacja temperatury, ° C40-85
Moc, W.810
Waga (kg15
Średnia cena, rub.84000
MIELE ESW 6214 EDST / CLST

Zalety:

 • Naprawdę wielofunkcyjne urządzenie. Ma do dyspozycji wiele operacji, od podgrzewania po gotowanie gulaszu;
 • Znakomity design, gdy przedni panel jest otoczony szkłem ceramicznym;
 • Specjalna obróbka powierzchni zapobiegająca odciskom palców lub mokrych dłoni;
 • Precyzyjne ustawienie temperatury za pomocą panelu dotykowego;
 • Zwiększone środki bezpieczeństwa.

Niedogodności:

 • Mała pojemność. Urządzenie przeznaczone jest na 6 kompletów naczyń.
 • Koszt urządzenia przekracza 80000 rubli.

Wybór podgrzewacza do potraw według kryteriów

Trudno dokonać wyboru mając przed sobą sprzęt AGD o mniej więcej takiej samej funkcjonalności. Nadal warto spróbować. Na pierwszy plan wysuwa się taki czynnik, jak stosunek ceny do jakości.

Podgrzewacze do naczyń w przystępnych cenach

Wśród opcji budżetowych warto zwrócić uwagę.

 • Szuflada grzewcza Smeg CTP8015P. Jego koszt mieści się w przedziale 44 000-46 000 rubli. W niektórych punktach sprzedaży produkt można znaleźć przeceniony. Wtedy będzie kosztować około 35000 rubli.
 • Podgrzewacz do naczyń MIELE EGW 5060-14 na różne zasoby kosztuje od 45 000 do 47 000 rubli.
 • Podgrzewacz do naczyń Siemens BI630CNS1 niemieckiej firmy o niezłej funkcjonalności kosztuje mniej więcej tyle samo.
 • Kolejny włoski podgrzewacz do naczyń Smeg CPR115, wykonany w kilku kolorach, będzie kosztował 49 000-50 000 rubli.
 • Podgrzewacz do naczyń Asko ODW8127B firmy ze Szwajcarii kosztuje od 54 000 do 56 000 rubli.

Najbardziej wszechstronne podgrzewacze do naczyń.

 • MIELE ESW 6214 EDST / CLST;
 • Asko ODW8127B;
 • Asko ODW8128G;
 • Siemens BI630CNS1;
 • Smeg CPR115.

Oto wybrane podgrzewacze, które pełnią od trzech do czterech funkcji. Dzięki nim proces gotowania, przechowywania i serwowania stołu staje się znacznie łatwiejszy.

Pod względem stosunku ceny do funkcjonalności

Jeśli porównamy cenę i liczbę funkcji, które urządzenie może pełnić, lista będzie wyglądać następująco.

 • Podgrzewacz do naczyń Asko ODW8128G. Urządzenie posiada rozbudowaną funkcjonalność oraz dużą pojemność szafy wewnętrznej.
 • Szuflada grzewcza Smeg CPR115. Dopiero brak możliwości gotowania w niskich temperaturach uniemożliwia mu włamanie się do faworytów. Niemniej jednak jogurt lub czekolada w nim będą świetne.
 • Podgrzewacz do naczyń Siemens BI630CNS1. Spośród niedociągnięć można tylko zauważyć stopniowe przełączanie temperatur i brak cyrkulacji powietrza.
 • Cieplej MIELE ESW 6214 EDST / CLST. Idealna opcja za wysoką, niestety, cenę.

Wybór podgrzewacza do naczyń to odpowiedzialny biznes. Przed zakupem warto ocenić jego zapotrzebowanie na rodzinę. Będzie niezastąpiony dla miłośników robienia wykwintnych kulinarnych arcydzieł, spotkań w zatłoczonych firmach i tylko w dużej rodzinie. Ale jeśli najwyższą granicą umiejętności kulinarnych jest jajecznica, nie należy się spieszyć z zakupem. Chociaż być może przejęcie będzie prawdziwym impulsem do nowych osiągnięć w kuchni.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *