Najlepsze blendery ręczne na rok 2020

0

Niewiele jest gospodyń domowych, które dziś nie używają blendera. To bardzo przydatne narzędzie pozwala kobietom (rzadziej mężczyznom) spędzać mniej czasu w kuchni i więcej czasu poświęcać życiu osobistemu. Współczesny rynek jest przesycony podobnymi produktami o różnych pojemnościach i konfiguracjach, znanych i mniej znanych producentów. Właściwy wybór jest trudny. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przedstawia przegląd najlepszych mikserów ręcznych na rok 2020, opracowany na podstawie opinii klientów i opinii ekspertów.

Jakie były pierwsze blendery

To urządzenie zadomowiło się w kuchni prawie sto lat temu. Urządzenie jest doświadczone. Wiek ustępuje tylko maszynce do mięsa, wyprzedzając go o ćwierć wieku. Ludzkość zawdzięcza swoją znajomość z nim Stephenowi Poplavskiemu. Przedsiębiorczy Amerykanin szukał sposobu na zautomatyzowanie produkcji słodkiej sody. Jego aparat był wyposażony w nóż w kształcie śmigła, który pozwalał mu kruszyć stały dwutlenek węgla i mieszać go z wodą i syropem. Produkt nazwano fontanną sodową.

Nie wiadomo, jak bardzo wynalazek uszczęśliwił dzieci i ich rodziców. Ale amerykańscy barmani byli nim zachwyceni.

Ciekawy! To właśnie amerykańskim barmanom blender zawdzięcza swoją dziką popularność. Urządzenie pojawiło się w trudnych czasach prohibicji. Wtedy jedną z najczęstszych form bezpiecznej sprzedaży alkoholu był jego dodatek do koktajli, a zmieszanie ogromnej ilości drinków za pomocą shakera było trudne.

W tej formie urządzenie istniało przez piętnaście lat, aż inny Amerykanin, Fred Osius, postanowił rozszerzyć jego funkcjonalność. Nowa stacjonarna aparatura, która została wydana w 1937 roku, to nie tylko napoje mieszane, ale także rozdrobnione, posiekane i zmiażdżone warzywa i owoce.

Kolejna runda rozwoju aparatu miała miejsce w 1950 roku. Szwajcarski wynalazca Roger Perinjacé zdołał uciec od nieco nieporęcznego stacjonarnego urządzenia, oferując publiczności ręczny blender ręczny o nazwie Bamix (od francuskiego ciasta - do ubijania i miksera - do mieszania).

Urządzenie zyskało duże uznanie na wystawie w Hanowerze w 1955 roku. Od tego momentu blender ręczny zajął swoje miejsce w profesjonalnych kuchniach wraz z nożami, chochlami, garnkami i kotłami. Po jakimś czasie nowy mieszkaniec kuchni „przerósł” wymiennymi nasadkami. Pozwoliło to konkurować z przetwórcami żywności, wypadając korzystnie na tle tych drugich o skromnych rozmiarach i mniejszej mocy, tj. mniejsze zużycie energii.

Pragnienie wynalazców, aby doprowadzić sprzęt gospodarstwa domowego do perfekcji, to niekończący się proces. Kto wie, jakie zmiany czekają blender ręczny w najbliższej przyszłości.

Rodzaje mikserów

Zastanówmy się, jakie są blendery, jakie mogą i jakich operacji lepiej nie ufać temu lub innemu urządzeniu, aby nie od razu porzucić przydatnego urządzenia. Istnieją trzy typy urządzeń:

 1. Nieruchomy;
 2. Zatapialne;
 3. Odkurzać.

Nieruchomy

To jest urządzenie stołowe, które obejmuje:

 • obudowa silnika i sterowanie elektroniczne;
 • niszczarka - wyjmowana miska z nożami zamocowanymi na wale osadzonym w jej dnie;
 • młynek - wyjmowana miska do mielenia kawy i innych podobnych produktów.

Młynek i rozdrabniacz są umieszczane na wale silnika w górnej części korpusu urządzenia. Wały noży i silnik są włączone i urządzenie jest gotowe do użycia. Głównym przeznaczeniem urządzeń stacjonarnych jest przygotowywanie płynnych mieszanek, w skład których wchodzą sosy, przeciery, koktajle, smoothie itp. Niektóre urządzenia są wyposażone w kilka rozdrabniaczy o różnych objętościach i nożach. Dzięki nim możesz posiekać lód, zmielić orzechy, zmielić warzywa.

Zalety urządzeń stacjonarnych to:

 • duża pojemność siekacza, do 2 litrów;
 • nie musisz go trzymać w rękach;
 • Funkcja samoczyszczenia pozwala w kilka minut spłukać resztki jedzenia ze ścianek młynka i noży.

Z niedociągnięć najczęściej nazywa się je:

 • wymiary i waga (do 10 kg), potrzeba stałego miejsca w kuchni;
 • wysoki poziom hałasu podczas pracy.

Są również dość skromne jednostki stacjonarne, z podróżną niszczarką do butelek. Przygotowanego koktajlu nie trzeba wlewać do innych potraw. Wystarczy zdjąć go z podstawy, zamknąć specjalnym pokrowcem i zabrać ze sobą w drogę.

Odkurzać

Opracowany w 2012 roku. Zewnętrznie nie do odróżnienia od stacjonarnego i taka jest w istocie. Od stacjonarnego odróżnia go funkcja odprowadzania powietrza z dzieży - młynek przed obróbką wyrobów. Owoce i warzywa pozbawione skórki utleniają się dość szybko, zmieniają kolor i smak, zwłaszcza jeśli między przygotowaniem (mieleniem) a spożyciem upływa pewien czas. Przykładem jest jabłko, które szybko ciemnieje po przecięciu. Puree, smoothie i świeże, przygotowane w urządzeniu próżniowym, dzięki mieleniu w próżni o wiele dłużej zachowują świeżość i użyteczne właściwości. Urządzenie jest przydatne, ale drogie.

Zanurzalny

W tym urządzeniu silnik jest wbudowany w rączkę, do której mocowana jest „nóżka” - wymienna nasadka z nożami, która w trakcie pracy jest zanurzona w pojemniku do mielenia wypełnionym produktem. Stąd nazwa typu blendera. Ich główną zaletą jest zwartość i możliwość przetwarzania produktów w dowolnym pojemniku. Pewne niedogodności są spowodowane koniecznością trzymania naczyń jedną ręką, a obsługiwania narzędzia drugą. W ten sposób obie ręce są zajęte podczas pracy. Urządzenia stacjonarne są pozbawione tej wady.

Co potrafi blender ręczny

W rzeczywistości jest to uniwersalny aparat, za pomocą którego można szybko i sprawnie wykonać wiele ważnych czynności kulinarnych:

 • wymieszaj napój i sos;
 • ubić białko jaja, śmietanę, koktajl;
 • siekać mięso i ryby, robić tłuczone warzywa i owoce;
 • miel kawę, krakersy, orzechy, zamień cukier na proszek;
 • kruszyć kostki lodu na granulki;
 • zagnieść ciasto naleśnikowe.

Urządzenia z dużą liczbą funkcji są drogie. Niedrogie urządzenia uzupełniane są o „stopkę” i miarkę, bez dodatkowych przystawek.

Kryteria wyboru blendera ręcznego

Przed dokonaniem właściwego wyboru należy zapoznać się z głównymi parametrami i wyposażeniem urządzeń, aby wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę.

Jaki blender wybrać

Do miksowania, ubijania, robienia śmietany, sosu i puree z owoców i niezbyt twardych warzyw wystarczy moc do 600 watów. Takie urządzenia mogą nawet mielić mięso i ryby do stanu mięsa mielonego.

Aby kruszyć lód, krakersy i orzechy, będziesz potrzebować mocniejszych urządzeń, od 600 do 1000 watów. Takie urządzenia są bardziej funkcjonalne. To wyjaśnia ich zwiększoną popularność.

Wytrzymałe blendery o mocy ponad 1000 watów z łatwością radzą sobie z każdym jedzeniem. Dzięki specjalnej dyszy możesz nawet z ich pomocą zagnieść grube ciasto. Wybierając urządzenie zwróć uwagę na długość przewodu zasilającego. Im dłużej, tym lepiej.

Liczba prędkości obrotowych dysz

W zależności od modelu może ich być od 2 do 24.Do miksowania koktajli lub ciasta naleśnikowego używaj zmniejszonych prędkości. Lepiej jest kruszyć lód, orzechy, mielić ziarna kawy przy średnich prędkościach. Aby ubić białko jajka, możesz włączyć wyższe prędkości.

Nie jest jasne, dlaczego niektóre urządzenia wymagają prawie trzech tuzinów prędkości, podczas gdy pięć lub sześć wystarcza do wykonania większości operacji? W końcu nie każdy widzi różnicę przy przetwarzaniu produktów z 14 lub 15 prędkościami. Może dla kulinarnego specjalisty - super profesjonalisty, to ma jakieś znaczenie. Trudno to ocenić. Najwyraźniej producenci starają się nasycić rynek produktami na każdy gust.

Oprócz zestawu prędkości znajduje się tam bardzo ważny przycisk „turbo”, który pozwala błyskawicznie przełączyć się ze zmniejszonej na zwiększoną i odwrotnie. Blendery z bezstopniową regulacją prędkości są preferowane do pracy z naczyniami bez pokrywki. Mniej rozpryskiwania.

Zestaw załączników

Blender ręczny z jedną nogą może siekać tylko. Wszechstronność tego urządzenia zapewniają różne załączniki:

 1. Korona. Bez niego nie będziesz w stanie ubijać jajek, śmietany, robić sosu i ugniatać ciasta naleśnikowego. Nie próbuj używać go do robienia pierogów lub pasztecików. Nie potrafi opanować grubych kompozycji, nie tego projektu.
 2. Mikser do ciasta. Specjalne urządzenie do wyrabiania grubego ciasta. Zainstalowany w misce - siekacz zamiast noży. Ma kształt spirali. Nie jest przeznaczony do innych prac.
 3. Noga. Ten dodatek jest specyficzny tylko dla blendera ręcznego. Zewnętrznie przypomina mały stojak z półkulistą podstawą z obrotowymi nożami. Przeznaczony do robienia puree - głównego rodzaju żywności dla niemowląt. Stąd popularność modeli podwodnych wśród młodych matek. Kupując, warto sprawdzić, jak dobrze naostrzone są noże. Jeśli są głupi, jednostka jest bezużyteczna, nawet jeśli jest super mocna. „Noga” może być wykonana z metalu lub tworzywa sztucznego. Metal jest wykonany ze stali nierdzewnej. Jest trwalszy, nie ciemnieje od czasu i temperatury produktu, nie gromadzi zapachów. Plastikowa dysza jest lżejsza i tańsza niż metalowa. Z czasem może ciemnieć. Może trwać tak długo, jak metal, jeśli jest ostrożny.
 4. Młynarz. Mała miseczka wyposażona w nóż i pokrywkę. Służy do mielenia kawy, groszku, sucharów itp.
 5. Zlewka. Pojemnik, do którego ładowane są warzywa i owoce w celu późniejszego przygotowania puree ziemniaczanego, sosu lub smoothie przy użyciu „nogi” z nożami. Na ściance szklanki umieszczona jest stopniowana skala pokazująca ilość produktu w ml. Niektóre modele są wyposażone w miarkę z uchwytem w kształcie dzbanka.
 6. Komplet tarek. Występują w modelach drogich urządzeń zatapialnych w ilości do 5 sztuk, małych, dużych, na plastry itp. Bezpieczniej jest używać ich do siekania warzyw niż robienie tego przy pomocy narzędzia ręcznego. Ale jest też mała wada. Odległość między pokrywą miski do siekania a tarczą z nasadką jest wystarczająco duża. Zapobiega to na przykład przetwarzaniu marchwi do końca. Są wystarczająco duże fragmenty, których blender nie może obsłużyć. Resztę trzeba będzie posiekać nożem.
 7. Pompa próżniowa. Dość rzadki dodatek znajdujący się w zestawie nie wszystkich modeli. Służy do odprowadzania powietrza z pojemników próżniowych. W pojemniku z ewakuowanym powietrzem produkty są przechowywane dłużej niż w zwykłych.
 8. Siekacz. Miska z nożami do siekania jedzenia. Noże są wymienne i różne. Niektórzy mielą warzywa, inni mięso, a inni ziarna kawy, lód i orzechy. Pokrywka miski zapobiega przemieszczaniu się potraw na boki, niezależnie od wybranej prędkości obrotowej ostrza. Szkło lub plastik może służyć jako materiał do wykonania miski - młynka.Szkło nie chłonie zapachów i nie ulega zarysowaniom. Ale takie miski są cięższe niż plastikowe i mogą pęknąć, jeśli zostaną upuszczone. Miski plastikowe są tańsze, lżejsze i trwalsze niż szklane, ale absorbują zapachy, z czasem blakną, a na powierzchni pozostają zadrapania. Blendery ręczne są najczęściej wyposażone w miski o maksymalnej pojemności 1 litra. Należy pamiętać, że użyteczna objętość jest zawsze mniejsza niż całkowita o około 300 ml.

Ważny! Większość producentów zabrania mycia osłony siekacza pod bieżącą wodą, aby uniknąć uszkodzenia napędu noża. Instrukcja zaleca przetarcie wieka wilgotną gąbką.

Modele bezprzewodowe

Różnią się od modeli zasilanych z sieci w obecności wbudowanego akumulatora i większej mobilności. Zestaw funkcji jest taki sam. Moc - od 180 W (KtchenAid 5KHB 3583T, USA) do 600 W (Magnit RMB 2527, Chiny), co jest wystarczające dla większości operacji. Zabierz ze sobą bezprzewodowy blender na piknik, aby rozpieszczać przyjaciół koktajlem lub przygotowywać świeżo zebrane dzikie jagody. Ładowanie baterii wystarczy na dwa do trzech tuzinów operacji. Jeśli to nie wystarczy, możesz zabrać ze sobą zapasową baterię.

Które urządzenie wybrać, stacjonarne czy podwodne, Ty decydujesz. Wszystko zależy od zadań, które zaczniesz rozwiązywać za pomocą tego urządzenia.

Najlepsi producenci

Dobry sprzęt pochodzą od najlepszych światowych producentów. Popularność ich modeli wynika z wysokiej jakości wykonania, ergonomii, stylowego wzornictwa i szerokiej funkcjonalności. Wymieńmy niektóre z nich:

 1. Moulinex. Francuska firma, jeden ze światowych liderów w produkcji sprzętu AGD W 1980 roku do sprzedaży trafiły pierwsze na świecie kuchenki mikrofalowe. Dąży do ciągłego doskonalenia jakości produktów. Wykorzystuje najnowszą technologię. Celem firmy jest spełnianie pragnień klientów i przewidywanie ich. Produkty firmy wyróżnia wyszukany design, bogata kolorystyka, ergonomia i kompaktowość.
 2. Oursson. Szwajcarska marka. Firma specjalizuje się w produkcji artykułów kuchennych i AGD, naczyń i sprzętu AGD. Jego celem jest poprawa warunków życia i komfortu konsumentów. Produkty Oursson wyróżnia nowoczesny europejski design, który najlepiej pasuje do wnętrza kuchni.
 3. Supra. Japońska firma. Słynie z magnetofonów, odtwarzaczy, telewizorów, elektroniki użytkowej. Stawia sobie proste i jasne cele - produkować tylko rzeczy wysokiej jakości.
 4. Philips. Holenderska marka. Jeden z największych na świecie producentów wysokiej jakości sprzętu RTV i AGD o różnym przeznaczeniu.
 5. Bosch. Niemiecki producent wysokiej jakości sprzętu AGD. Jej produkty są zasłużenie popularne i poszukiwane na całym świecie. Mottem firmy od początku jej istnienia było przekonanie, że lepiej stracić pieniądze niż zaufanie kupującego. Produkty Bosch nie wymagają dodatkowej reklamy.
 6. Polaris. Rosyjska firma. Właścicielem praw autorskich do marki jest międzynarodowy holding Texton Corporation LLC. Koncepcja jest liderem w swojej dziedzinie. Fabryki w Chinach, Włoszech, Izraelu.
 7. Braun. Niemiecka firma. Jeden ze światowych liderów w produkcji sprzętu AGD. Jej elektryczne golarki siatkowe są najlepsze na świecie. W ostatnich latach wzrasta produkcja nowych wyrobów o niezmiennie wysokiej jakości.
 8. ESGE. Szwajcarska firma produkująca blendery ręczne Bamix od 1954 roku. W rzeczywistości - przodek tego typu wyposażenia kuchennego. Jej produkty cechuje najwyższa jakość wykonania i montażu. Urządzenia Bamix są prawie w 100% sprawne. Dlatego przy małej mocy operacje mielenia produktów stałych są wykonywane bez awarii i przestojów. Ich żywotność jest obliczana w dziesięcioleciach.

Lista producentów wysokiej jakości blenderów jest długa. To, która firma jest najlepszym urządzeniem do kupienia, zależy od Ciebie. Przed zakupem ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie popularne modele są w sprzedaży, posłuchać rad i zaleceń doświadczonych użytkowników, przeczytać instrukcję obsługi, przestudiować opis urządzenia. Konieczne jest ustalenie, ile kosztuje dany model i nawigacja po cenie. Wskazane jest wyjaśnienie, gdzie kupić, aby nie przepłacać.Wszystko to ułatwi zadanie doboru odpowiedniej aparatury.

Ocena jakości mikserów ręcznych

11. Supra YBS-1035

Na dziesiątym miejscu jest model japońskiej konstrukcji Supra YBS-1035. Budżetowe urządzenie o dużej mocy. Obecność trzepaczki i miski do siekania, bardzo ostrych noży, pozwala kroić sałatki, łatwo siekać miękkie i twarde potrawy. Płynna regulacja prędkości oraz tryb turbo znacznie poszerzają funkcjonalność urządzenia. Metalowa „noga” jest trwała, nie pochłania zapachów i nie zmienia koloru podczas obróbki gorących produktów. Średni koszt modelu to 1900 rubli.

Supra YBS-1035

Zalety:

 • część zatapialna wykonana ze stali nierdzewnej;
 • potężny silnik;
 • regulacja prędkości;
 • ostre noże;
 • wysokiej jakości powłoka uchwytu (soft-touch).

Niedogodności:

 • brak miarki w zestawie;
 • ciasne guziki wymagają głębokiego utonięcia i są trudne do trzymania.

Model / miejsce urodzenia markiSpecyfikacjeśredni koszt
Supra YBS-1035 / JaponiaMoc -1000 W. Dwie prędkości. Regulacja jest płynna. Istnieje tryb turbo. Część zanurzeniowa wykonana z metalu. Niszczarka do tworzyw sztucznych na 0,5 litra. Dysze: trzepaczka.1900 rubli

10. BBK KBH0905

Na dziewiątym miejscu jest chiński projekt BBK KBH0905. Klienci lubią ten niedrogi model ze względu na jego moc, dużą liczbę prędkości i różne akcesoria. Zestaw zawiera wszystko, czego potrzebujesz do szerokiego zakresu operacji z produktami twardymi i miękkimi. Przygotowanie tłuczonych ziemniaków, sosów i śmietany, siekanie lodu, siekanie orzechów za pomocą tego blendera jest szybkie i sprawia prawdziwą przyjemność gospodyniom. Mocny, stylowy wygląd. Doskonały stosunek jakości do ceny i szeroki zakres funkcjonalności. Jego średni koszt to tylko 2191 rubli.

BBK KBH0905

Zalety:

 • moc napędu;
 • stylowy wygląd;
 • wysokiej jakości montaż;
 • dobry zestaw dysz;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Model / miejsce urodzenia markiSpecyfikacjeśredni koszt
BBK KBH0908 / ChinySilnik 1000 W z dziesięcioma prędkościami i trybem modulacji. Dodatkowo: tryby turbo, szpikulce do lodu. Do modelu dołączona trzepaczka, młynek, kieliszek pokojowy, wygodna podstawka. Zanurzeniowa "noga" wykonana z metalu. Uchwyt z podświetleniem LED. 2191 rubli

9.Oberhof Wirbel E5

Blender ręczny Oberhof Wirbel E5 szybko miele dowolne składniki, nawet te twarde, takie jak lód czy orzechy. Działa prawie bezgłośnie. Dostarczane w bogatej konfiguracji z kilkoma nasadkami do ubijania, ostrymi nożami do siekania ze stali nierdzewnej. W zestawie również miska o pojemności 860 ml i miarka o pojemności 600 ml. Działa w dwóch trybach prędkości, które przełączają się płynnie. Korpus miski jest wytrzymały i odporny na zabrudzenia.

Model / miejsce urodzenia markiSpecyfikacjeśredni koszt
Oberhof Wirbel E5 / NiemcyMoc -800 W. Dwie prędkości. Regulacja jest płynna. Młynek do żywności z tworzywa sztucznego na 1,5 litra. Wskazówki: pojedyncza trzepaczka, podwójna trzepaczka.2900 rubli

Zalety:

 • elementy ze stali nierdzewnej;
 • Można myć w zmywarce;
 • mocny silnik 800 W;
 • bogate wyposażenie.

Niedogodności:

 • nie.

8. Polaris PHB 1054 AL

Na ósmym miejscu znalazł się produkt rosyjskiej produkcji Polaris PHB 1054 AL. Urządzenie konkuruje z produktami najlepszych światowych producentów wyposażenia kuchni. Dzięki mocy 1000 W i sześciu prędkościom doskonale miele produkty stałe, błyskawicznie zamienia mięso w mięso mielone, a kostki lodu w drobne okruchy. Płynna regulacja prędkości pozwala na czasową zmianę trybu pracy podczas przygotowywania tłuczonych ziemniaków, sosów. Szybko ubija białko i ugniata ciasto naleśnikowe. Cichy i niedrogi blender o przyzwoitej funkcjonalności jest zasłużenie popularny wśród gospodyń domowych. Średnia cena to 2248 rubli.

Polaris PHB 1054 AL

Zalety:

 • moc;
 • dobry sprzęt;
 • część zatapialna wykonana ze stali nierdzewnej;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • w tej cenie nie ma żadnych wad.

Model / miejsce urodzenia markiSpecyfikacjeśredni koszt
Polaris PHB 1054 AL / RosjaMoc 1000 W. Sześć prędkości + płynna regulacja. Opcjonalnie: tryb turbo. Model wyposażony jest w miarkę o pojemności 0,8 l, siekacz o pojemności 0,6 l oraz trzepaczkę. Zanurzeniowa "noga" wykonana z metalu.2248 rubli

7. Panasonic MX-SS1BTQ

Na siódmym miejscu reprezentant krainy wschodzącego słońca, japoński model Panasonic MX-SS1BTQ. Tradycyjnie wysoka japońska jakość, przemyślana funkcjonalność, stylowy design. Moc jest średnia, ale nie przeszkadza to urządzeniu w łatwym radzeniu sobie z siekaniem twardych warzyw, lodu, siekaniem mięsa do stanu mielonego. Urządzenie jest w stanie zastąpić robot kuchenny, a kosztuje znacznie mniej. Średnia cena urządzenia to 3139 rubli.

Panasonic MX-SS1BTQ

Zalety:

 • stylowy wygląd;
 • wysoka wydajność;
 • dobry sprzęt;
 • wysokiej jakości montaż.

Niedogodności:

 • przewód zasilający jest krótki.

Model / miejsce urodzenia markiSpecyfikacjeśredni koszt
Panasonic MX-SS1BTQ / JaponiaSilnik 600 W, płynna regulacja prędkości. Zarządzanie - mechanika. Model wyposażony w miarkę, młynek, trzepaczkę. Część zanurzeniowa „nogi” wykonana jest z metalu. Szkło i materiał siekacza - plastik.3139 rubli

6. Moulinex DD 655832

Szóste miejsce w rankingu to zatapialny blender francuskiej firmy Moulinex DD 655832. Firma słynie z przemyślanego designu, który doskonale współgra z wnętrzem nowoczesnej kuchni. Ten model to potężne dziesięciobiegowe urządzenie. Zestaw dysz jest niewielki, ale są wszystkie potrzebne: trzepaczka, siekacz, miarka, „nóżka”. Użytkownicy zwracają uwagę na wysokiej jakości montaż, trwałość i niezawodność produktu. Doskonale radzi sobie ze wszystkimi zadaniami. Średni koszt urządzenia to 2900 rubli. Zdaniem kupujących to dobry stosunek ceny do jakości produktu.

Moulinex DD 655832

Zalety:

 • stylowy wygląd;
 • moc;
 • wysokiej jakości montaż;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • głęboko zagłębione, niewygodne przyciski;
 • mała objętość siekacza.

Model / miejsce urodzenia markiSpecyfikacjeśredni koszt
Moulinex DD 655832 / FrancjaMoc 1000W, dziesięć prędkości + tryb płynnej regulacji. Wyposażony w młynek, trzepaczkę i miarkę o pojemności 0,8 litra. Zanurzeniowa "noga" wykonana z metalu.2900 rubli

5. Scarlett HB-42F44

Na piątym miejscu znajduje się produkt wspólnego rosyjsko-chińskiego rozwoju Scarlett HB-42F44. Potężne i niezawodne urządzenie, z którego możesz korzystać na co dzień. Dwanaście prędkości, moc 1500 W, płynna regulacja i przycisk turbo ułatwiają siekanie mięsa na mięso mielone, lód na okruchy, siekanie twardych warzyw, wymianę miksera. Posiada praktyczny zestaw nasadek i ostrych noży. Projekt podkreśla funkcjonalność modelu. Bez dodatków i czysto dekoracyjnych detali. Średni koszt modelu to 3988 rubli. Dobry stosunek ceny do funkcjonalności.

Scarlett HB-42F44

Zalety:

 • moc;
 • zestaw niezbędnych załączników;
 • dyskretny projekt;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • objętości siekacza i miarki są małe.

Model / miejsce urodzenia markiSpecyfikacjeśredni koszt
Scarlett HB-42F44 / Rosja / ChinySilnik o mocy 1500 W. Zarządzanie - mechanika Dwanaście prędkości + płynna regulacja. Dodatkowo - przycisk turbo. Model wyposażony jest w młynek o pojemności 0,5 l, miarkę o pojemności 0,6 l oraz trzepaczkę. Materiał „nogi” to metal. Korpus jest plastikowy.3988 rubli

4. Philips HR 2635

Czwartą linię oceny zajmuje holenderski model Philips HR 2635. Produkty tej firmy wyróżnia wysoka jakość wykonania, oszczędność i stylowy design. Ten model nie jest wyjątkiem. Wyposażony w napęd o średniej mocy, może z łatwością posiekać najtwardsze potrawy w kilka sekund. Noga zanurzeniowa nie chlapie. Gospodynie domowe lubią dużą pojemność rozdrabniacza. Koktajle można mieszać w litrach! Oprócz zwykłego zestawu przystawek istnieje młynek 0,3 l, w którym można zmielić ziarna kawy, groszek i inne produkty stałe na mąkę. Projekt modelu może być ozdobą każdej kuchni.Średnia cena - 4480 rubli, jest dość przystępna jak na tak funkcjonalne urządzenie.

Philips HR 2635

Zalety:

 • moc;
 • doskonały zestaw załączników;
 • wysokiej jakości montaż;
 • stylowy wygląd.

Niedogodności:

 • brakuje miarki.

Model / miejsce urodzenia marki Specyfikacjeśredni koszt
Philips HR 2635 / HolandiaMoc 700 W, 25 prędkości z mechanicznym sterowaniem z płynną regulacją Opcjonalnie: tryb turbo. Model wyposażony jest w młynek o pojemności 1,0 l, młyn o pojemności 0,3 l oraz trzepaczkę. Zatapialna „noga” wykonana jest z metalu. Korpus, młynek i młynek są plastikowe.4480 rubli

3.Bosch MSM 881 × 1

Trzech liderów otwiera model niemieckiej marki Bosch MSM 881 × 1. Wystarczająco mocne urządzenie z dużą liczbą prędkości obrotowych dyszy, płynną regulacją i przyciskiem turbo. Oprócz trzepaczki, młynka i zatapialnej „nogi” urządzenie wyposażone jest w:

 • młyn;
 • szklanka pomiarowa;
 • tarka;
 • dysze do cięcia kostek i plastrów;
 • dysza - mikser do ciasta.

Wszystkie nasadki są łatwe do wymiany i czyszczenia. Noże o doskonałej ostrości. Miski młynka są wystarczająco duże. Podczas pracy należy kierować się prostą zasadą: nie ładować misy "zjeżdżalnią", operację lepiej powtórzyć kilka razy, ale bez przeciążania iz szczelnie zamkniętą pokrywą. Prawidłowo użytkowany Bosch MSM 881 × 1 będzie służył przez lata. Jego średnia cena to 7431 rubli. Model wart swojej ceny.

Bosch MSM 881 × 1

Zalety:

 • moc;
 • występ;
 • rozbudowany zestaw dysz;
 • jakość wykonania.

Niedogodności:

 • cena jest wysoka.

Model / miejsce urodzenia marki Specyfikacjeśredni koszt
Bosch MSM 881x1 / NiemcyMoc 800 W, 12 prędkości + płynna regulacja, sterowanie mechaniczne. Opcjonalnie: przycisk trybu turbo. Model wyposażony jest w trzepaczkę, młynek, młynek, miarkę, tarcze do krojenia plastrów i kostek, tarkę, ugniatarkę. Zanurzalna metalowa „noga”. 7431 rubli

2.Braun MQ 9087X MultiQuick

Na drugim miejscu jest inny model niemieckiego designu - Braun MQ 9087X MultiQuick. Mocna i wielofunkcyjna maszyna od jednego ze światowych liderów w projektowaniu i produkcji sprzętu AGD. Napęd o mocy 1000 W i dziesięć regulowanych prędkości umożliwia ugniatanie, siekanie, ubijanie i mielenie produktów o dowolnej twardości, w tym lodu i krakersów. Dzięki dużemu wyborowi przystawek Braun MQ 9087X MultiQuick może pokroić mięso, ryby i wędliny w ciągu kilku minut. Model wyposażony jest w 1,5-litrowy młynek. Przy takiej objętości możesz szybko nakarmić dużą rodzinę lub solidną firmę sałatkami i puree ziemniaczanym. Młyn o pojemności 0,35 litra również przewyższa średnią dla tego typu dysz. Miarka jest za mała, tylko 0,6 l. Konstrukcja części zanurzeniowej jest taka, że ​​nie rozpryskuje się podczas przygotowywania koktajli i soków. Doskonałe urządzenie za te pieniądze. Jego średni koszt to 10400 rubli.

Braun MQ 9087X MultiQuick

Zalety:

 • moc;
 • wysoka wydajność;
 • stała objętość młynka;
 • duży zestaw dysz;
 • wysokiej jakości montaż.

Niedogodności:

 • mała miarka;
 • nie ma wystarczającej ilości narzędzia do gry w kostkę.

Model / miejsce urodzenia marki Specyfikacjeśredni koszt
Braun MQ 9087X MultiQuick 9 / NiemcyMaszyna 1000 W z dziesięcioma prędkościami. Zarządzanie - mechanika z płynną regulacją prędkości + tryb turbo. Model wyposażony jest w tarkę, trzepaczkę, dysze do krojenia plastrów, robienia tłuczonych ziemniaków, miskę do mielenia 1,5 litra, młynek 0,35 litra, szklankę miarową 0,6 litra. Noga jest metalowa. Korpus jest plastikowy. Przewód zasilający 120 cm.10400 rubli

1.Bamix Swissline Superbox

Pierwsze miejsce i najlepsze recenzje przypadło modelowi założyciela mikserów ręcznych Bamix Swissline Superbox, wyprodukowanych w Szwajcarii. Patrząc na jego charakterystykę techniczną, nie jest jasne, w jaki sposób urządzenie o mocy zaledwie 200 W może z taką samą łatwością mieszać koktajle i kruszyć lód, mielić orzechy i ziarna kawy. Konstrukcja tonących nóg pozwala na przecierowanie zupy bezpośrednio w garnku bez zdejmowania jej z ognia.Używając specjalnej nasadki z funkcją spienionego mleka, możesz dodać ją do swojej kawy i cieszyć się wspaniałym cappuccino. Młynki i młynki wykonane z poliwęglanu dla zwiększenia trwałości. Ich objętość wystarczy, aby szybko wykarmić małą rodzinę składającą się z trzech do czterech osób. Model ma stylowy wygląd i wygodną podstawkę. Bamix Swissline Superbox - urządzenia klasy premium. Jego średni koszt to 19900 rubli.

Bamix Swissline Superbox

Zalety:

 • ekonomiczny;
 • wysoka wydajność;
 • najwyższa wydajność;
 • stylowy wygląd;
 • doskonały zestaw załączników.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Model / miejsce urodzenia marki Specyfikacjeśredni koszt
Bamix Swissline Superbox / SzwajcariaMoc 200 W przy 17000 obr./min. Dwie prędkości sterowane mechanicznie. Model wyposażony jest w przystawki do mielenia lodu, tarkę, różne wymienne noże, trzepaczkę, miskę do mielenia potraw i młynek, szklankę miarową, stojak na stół. Korpus i noga są metalowe, miski młynków z poliwęglanu.19900 rubli

Jak wybrać dobry model blendera ręcznego do swojego domu? Przede wszystkim musisz określić, do czego jest to potrzebne. Do przygotowania żywności dla niemowląt odpowiedni jest model budżetowy z minimalnym zestawem funkcji. Ci, którzy lubią rozpieszczać swoją rodzinę pysznymi i różnorodnymi miksturami, będą potrzebować aparatu o szerokim zakresie funkcji. To wysokiej klasy urządzenie zastępuje najlepszy robot kuchenny i będzie służyć przez wiele lat przy najbardziej intensywnym użytkowaniu. Wybór urządzenia zależy od Ciebie. Mamy nadzieję, że nasza recenzja pomoże Ci nie popełniać błędów przy wyborze.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *