Najlepsze urządzenia do wykrywania ukrytych systemów monitoringu wideo na 2020 rok

1

Nikt nie lubi, gdy ktoś narusza jego prywatność, zwłaszcza gdy jest obserwowany. Osoba czuje się oszukana i pozbawiona ochrony, a osoby atakujące mogą uzyskać poufne informacje, które nie są dla nich przeznaczone. Aby uniknąć takich sytuacji, redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszych urządzeń do wykrywania śladów monitoringu wizyjnego na 2020 rok.

Spotkanie

W XXI wieku człowiek nie może czuć się w 100% chroniony. Każda aktywność w Internecie jest śledzona przez hakerów w kilku krokach. Ale jeśli w globalnej sieci możesz w jakiś sposób chronić się za pomocą specjalnych programów lub odwiedzać tylko zaufane strony, to w życiu wszystko jest inne. Tak więc nieznajomy może łatwo w to interweniować, instalując podsłuch, a co gorsza - kamerę monitorującą. Żaden użytkownik nie jest na to odporny. Wystarczy, że osoba pod postacią gazownika, sąsiada, pracownika socjalnego podejdzie do mieszkania i umieści ukrytą kamerę.

Po zainstalowaniu takiego urządzenia atakujący otrzymuje wszystkie informacje o życiu. Nieważne jest to, jak właściciel spędza wolny czas, przestępców bardziej interesuje poznanie planów użytkownika, o której wyjeżdża do pracy, kiedy przyjeżdża, gdzie trzyma ważne dokumenty, pieniądze, biżuterię i zapasowe klucze. Zestawiając uzyskany wynik, będzie mógł obrabować ofiarę w idealny sposób, bez świadków i dowodów.

Aby temu zapobiec, właścicielom drogich mieszkań zaleca się zakup specjalnych urządzeń, które umożliwiają śledzenie wszystkich kamer. Wizualnie jest to rzadko uzyskiwane, ponieważ istnieją kamery wielkości główki zapałki i nie można znaleźć takiego produktu, na przykład w mieszkaniu dwupokojowym. Urządzenie można postawić w dowolnym miejscu i przesyłać obraz do monitora. W takim przypadku strzelanie odbywa się bez wskazań i hałasu, co komplikuje poszukiwanie urządzenia.

Istnieją trzy sposoby znajdowania ukrytych urządzeń monitorujących:

 • Wskaźnik pola. Ta opcja jest przydatna dla tych, którzy uważają, że nadzór jest prowadzony za pomocą kanału radiowego. W innych przypadkach taki sprzęt jest bezużyteczny;
 • Metoda optyczna;
 • Opcja elektromagnetyczna to skuteczny sposób zapobiegania inwigilacji osoby i wykrywania dowolnej kamery wideo.

Kto korzysta z inwigilacji?

Większość ludzi sceptycznie podchodzi do ukrytej kamery, ponieważ po co ją zakładać, skoro nic nie mają, a życie nie wydaje się być takie zajęte. Oczywiście ta opinia jest błędna. Ponieważ przestępcy nie mają podstaw moralnych, a dziś łatwo jest kupić ukrytą kamerę, są one legalnie sprzedawane we wszystkich sklepach elektronicznych. Możesz kupić sprzęt w dowolnym przedziale cenowym. Ludzie, którzy wpadli w obiektyw aparatu i padli ofiarą intruza, nigdy tego nie podejrzewali.

Kiedyś trudno było kupić ukrytą kamerę i była przeznaczona dla polityków, aktorów, komików itp. Teraz jego koszt może zacząć się od 500 rubli.Dlatego ważne jest, aby osoba nabyła doskonały sprzęt ochronny, który może wytrzymać ten sprzęt i łatwo wykryć nawet najdroższe urządzenie śledzące.

Rynek dostarcza użytkownikom dziesiątki różnych urządzeń, które są w stanie pracować w każdych warunkach. Nie musisz wydawać dziesiątek tysięcy rubli, aby je kupić. Są również sprzedawane w domenie publicznej, a użytkownik może je łatwo zamówić przez sklep internetowy lub kupić w hipermarkecie elektronicznym. Jeśli podejrzewasz, że Twoi znajomi zdecydowali się na żart, lepiej kupić specjalny sprzęt, który szybko potwierdzi lub obali wszelkie wątpliwości. Więc osoba będzie chronić swoje sekrety i tajemnice i nie zostanie gwiazdą Internetu. Ale oprócz tego istnieją inne sposoby wykrywania ukrytych systemów nadzoru.

Proste opcje wykrywania kamery

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy pojawiają się podejrzenia, jest inspekcja lokalu. Oczywiście nie jest to tak skuteczna metoda, ale jeśli używasz jej poprawnie, są szanse na wykrycie. Najważniejsze to nie myśleć o tym, jak go znaleźć, ale gdzie to może być. Na pierwszy rzut oka jest to trudne, ale dokładna analiza pomieszczenia, poszukiwanie dogodnego kąta i wykrycie „idealnych” obszarów do inwigilacji wskaże lokalizację dowolnego ukrytego urządzenia. Dlatego ważne jest, aby podczas wyszukiwania zadawać właściwe pytania.

Historie użytkowników w Internecie i po prostu złe doświadczenia ludzi wskazują na takie popularne miejsca:

 • Wtyki do gniazd;
 • System wydechowy;
 • Rośliny domowe;
 • Kwiaty podane przez przyjaciela;
 • Lampy;
 • Miękka zabawka.

Przed poszukiwaniami należy sprawdzić każdy przedmiot w pomieszczeniu, szczególną uwagę należy zwrócić na rzeczy, z których dana osoba korzysta na co dzień. To najbardziej idealne miejsca do inwigilacji. Ale poza tym musisz spojrzeć na te miejsca, które są natychmiast eliminowane. Niektórzy montują swoje kamery w lusterkach, ponieważ rzadko zwracają na to uwagę, ponieważ własne odbicie użytkownika odbiera całą uwagę.

Jakie są inne sposoby?

Jeśli oględziny nie dostarczyły żadnych informacji, najlepiej zastosować:

 • Specjalny detektor przeznaczony do wykrywania ukrytych systemów nadzoru. Większość tego sprzętu działa przy użyciu metody optycznej. Z łatwością może znaleźć urządzenie szpiegowskie w dowolnym pomieszczeniu lub budynku.
 • Telefon komórkowy to świetny sposób dla tych, którzy nie są gotowi na zakup specjalnego sprzętu. Kiedy pojawi się podejrzenie inwigilacji, po prostu obejdź pokój i zadzwoń do kogokolwiek. Jeśli smartfon zacznie wydawać nietypowe dźwięki, to powinien to być pierwszy znak obecności aparatu w pomieszczeniu. Jedyną wadą jest to, że nie działa ze wszystkimi gadżetami, więc ufanie tej metodzie nie jest zalecane.
 • Jammer do komunikacji GPS. Dobra opcja dla tych, którzy wątpili w swoje bezpieczeństwo. To urządzenie może powodować zakłócenia aparatu. Warto jednak pamiętać, że urządzenie musi korzystać z tego samego rodzaju przekazu informacji, co błąd, w przeciwnym razie nie będzie wydajności i nie da się stwierdzić, czy tak jest. Zakłócenia będą trwały tak długo, jak długo urządzenie tłumi komunikację komórkową.

Opisane metody świetnie nadają się do wykrywania urządzeń bezprzewodowych, ale gdy przestępca używa przewodowych kamer wideo, znacznie komplikuje to proces wyszukiwania. Nawet odłączony zasilacz nie pomoże przerwać działania takich urządzeń, ponieważ często mają one autonomiczne źródło. Korzystając z takiego sprzętu, informacje będą nadawane przez cały okres eksploatacji, a człowiek może nigdy się o tym nie dowiedzieć. Niemożliwe jest znalezienie modelu za pomocą improwizowanych środków; w takim przypadku osoba będzie potrzebować profesjonalnego sprzętu, który kosztuje dużo pieniędzy.

Średni koszt detektorów błędów

Jeśli dana osoba zamierza kupić profesjonalny sprzęt do pracy w dziedzinie wykrywania, koszt dobrych urządzeń wyniesie 25-30 tysięcy rubli.Jest to wysoka cena za jednorazowe użycie, ale optymalna dla tych, którzy zamierzają otworzyć własne biuro w celu wykrycia ukrytych kamer. Istnieją również tanie produkty, które mogą wykryć błąd sieci bezprzewodowej. Ich cena zaczyna się od 3000 rubli, niektóre modele są tańsze, ale ufanie im to wątpliwe przedsięwzięcie.

Czy nadzór jest legalny?

Bez zgody użytkownika śledzenie jego działań, a tym bardziej rozpowszechnianie danych osobowych, jest przestępstwem. Nie można używać takich urządzeń bez powodu, a nawet jeśli człowiek kieruje się szlachetnymi celami, to jest to zabronione. Dlatego jeśli użytkownik stał się ofiarą przestępcy, prawo będzie po jego stronie. Ważne jest, aby zrozumieć, że każde naruszenie prywatności jest czynem karalnym, nawet jeśli chodzi o obserwację przez okno.

Ocena najlepszych detektorów ze wskaźnikiem pola

iProtect 1216

Profesjonalne urządzenie używane przez wiele organizacji. Jego charakterystycznymi cechami są wydajność i zwartość. Użytkownik może łatwo znaleźć nawet najtrudniejszy system monitoringu i natychmiast go naprawić. Etui jest wypoziomowane, wygodnie leży w dłoni i mieści się w kieszeni spodni lub kurtki. Praca wykonywana jest z wbudowanej baterii, która może działać przez długi czas.

Główną cechą urządzenia jest to, że jest w stanie kontrolować 3 zakresy częstotliwości, co pozwala na natychmiastowe śledzenie błędu w pomieszczeniu.

Średni koszt to 48000 rubli.

detektor iProtect 1216

Zalety:

 • Profesjonalny montaż;
 • Trwałość;
 • Wygodna;
 • Z łatwością śledzi wszelkie błędy;
 • Autonomia.

Niedogodności:

 • Koszt.

BugHunter MICRO

Świetna opcja do użytku domowego. Korpus wykonany jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które jest odporne na drobne wstrząsy mechaniczne. Działa bez zarzutu w swoim segmencie. Interfejs jest łatwy w użyciu, więc osoba nie będzie miała problemów z wyszukiwaniem. Produkt ma niewielki rozmiar - około pół karty bankowej.

Zakres częstotliwości, z jakim może pracować czujka, to 10-3500 MHz. Zasilany baterią CR2032, która w każdym sklepie jest sprzedawana za 15-90 rubli.

Sprzedawane po cenie 5800 rubli.

detektor BugHunter MICRO

Zalety:

 • Rozsądna cena za małe wymiary;
 • Wydajność;
 • Niezawodność;
 • Roczna gwarancja;
 • Wygodny interfejs.

Niedogodności:

 • Szybko się rozładowuje.

BugHunter BH-02 RAPID

Jest to bardziej profesjonalne urządzenie przeznaczone do wykrywania żuków radiowych z odległości do 5 metrów. Wygląd detektora jest typowy dla tej firmy. Urządzenie z łatwością odnajduje nawet profesjonalne systemy nadzoru.

Główną zaletą tego modelu jest zwiększony zakres częstotliwości, co pozwala znaleźć więcej błędów. Wymiary urządzenia z zlewką ok. 250 ml. Montaż odbywa się w zastrzeżonej fabryce, więc przestępcy nie mogą ominąć oprogramowania układowego.

Sprzedawane po cenie 12000 rubli.

detektor BugHunter BH-02 RAPID

Zalety:

 • Niezawodność;
 • Mały rozmiar;
 • Wysokiej jakości podstawa elementu;
 • Automatyczne dostosowanie do poziomu tła;
 • Możesz włączyć słuchawki;
 • Wysoka czułość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Hunter 007-EXPERT

Doskonałe urządzenie z czujnikiem magnetycznym, które bez problemu wykrywa kamerę monitorującą. Urządzenie precyzyjnie wyszukuje zakładki magnetyczne i trackery, co znacznie zwiększa jego wydajność. Częstotliwość pracy to 1-8000 MHz, co jest doskonałym wynikiem. Urządzenie to doskonale sprawdza się w wykrywaniu ukrytych źródeł śledzenia samochodu, w hotelu, biurze, domu czy miejscu pracy. Produkt jest zrozumiały i dostępny nie tylko dla biznesmenów, ale dla każdej osoby.

Wygodny korpus i akumulator na 10 godzin pozwalają na ciągłą pracę w dowolnym miejscu. Istnieje również specjalny „tryb bezpieczeństwa”, który jest wykrywany przez błędy, które włączają się tylko 2-3 razy w ciągu 24 godzin.

Średnia cena to 9000 rubli.

detektor Hunter 007-EXPERT

Zalety:

 • Wszechstronność;
 • Mały rozmiar;
 • Cena £;
 • Jakość pracy;
 • Solidna obudowa.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych czujek optycznych

BugHunter Dvideo Professional

Kompaktowe i poręczne urządzenie, które z łatwością wykrywa każdą kamerę z otwartym obiektywem. W ciągu kilku sekund urządzenie zidentyfikuje urządzenia przewodowe i bezprzewodowe, które nawiedzają właściciela biura lub mieszkania. Produkt uważany jest za jeden z najlepszych i został sprawdzony przez każdego eksperta ds. Bezpieczeństwa. Zasięg detekcji sięga 20 metrów, praca prowadzona jest w 5 trybach. Dla wygody zastosowano funkcję wskaźnika naładowania baterii.

Sprzedawane po cenie 7500 rubli.

detektor BugHunter Dvideo Professional

Zalety:

 • Łatwy w użyciu;
 • Zasięg - 20 metrów;
 • 5 trybów pracy;
 • Optymalna cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

BugHunter Dt1

Kompaktowy i niedrogi produkt. Istnieje możliwość podłączenia słuchawek. Gwarantuje wykrywanie przez użytkownika ukrytych błędów w odległości do 10 metrów. Jest też wbudowany wskaźnik emisji radiowej, który pozwala szybko znaleźć niechciane gadżety. Moc jest regulowana ręcznie. Zasilanie pochodzi z wbudowanego akumulatora.

Średnia cena to 3400 rubli.

Detektor BugHunter Dt1

Zalety:

 • Wykrywa nawet niedziałające kamery;
 • Słuchawki w zestawie;
 • Prosta obsługa;
 • Koszt;
 • Automatyczna regulacja promieniowania.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

"Sowa"

Niezawodna opcja wykrywania ukrytych źródeł wideo. Funkcjonalność urządzenia wzrasta czterokrotnie, doskonała autonomia i wymiary. Korpus wykonany z wysokiej jakości materiału, produkt wygodnie leży w dłoni. Autonomiczna praca stała się możliwa dzięki zastosowaniu 4 baterii AAA.

Średnia cena to 11300 rubli.

Wykrywacz sów

Zalety:

 • Mocne diody LED;
 • Szybkie wykrywanie;
 • Niska waga i wymiary;
 • Autonomia.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Jakościowe modele elektromagnetyczne

Mastech MS6818

Urządzenie jest odpowiednie dla tych, którzy uważają, że w ich mieszkaniu działa błąd przewodowy. Ten detektor wykryje ukryte okablowanie. Maksymalna głębokość to 200 cm, co jest doskonałym wynikiem do użytku profesjonalnego i domowego. Dla wygody zastosowano wyświetlacz informacyjny, sygnalizację dźwiękową itp. Baterie są dołączone.

Średnia cena to 12400 rubli.

detektor Mastech MS6818

Zalety:

 • Działa dobrze;
 • Ekwipunek;
 • Długoterminowa niezależność;
 • Głębokość wykrywania wynosi 200 cm.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Espada Gm3120

Doskonały wykrywacz pól elektromagnetycznych, który z łatwością może wykryć dowolne źródło nagrania wideo. Urządzenie doskonale sprawdza się w zastosowaniach profesjonalnych i domowych. To urządzenie służy nie tylko do wyszukiwania błędów przewodowych, ale nadaje się również do budowy.

Średni koszt to 2200 rubli.

detektor Espada Gm3120

Zalety:

 • Dobry wyświetlacz
 • Szybkie wykrywanie ukrytego okablowania;
 • Wysokiej jakości obudowa;
 • Niska waga.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Bosch GMS 120 Professional

Wszechstronny detektor, który natychmiast wykrywa ukryte okablowanie. Dla wygody jest specjalny otwór do oznaczania. Wyświetlacz jest podświetlany, aby umożliwić wyszukiwanie w ciemnych pomieszczeniach.

Średnia cena to 5300 rubli.

detektor Bosch GMS 120 Professional

Zalety:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Skala wykrywania;
 • Roczna gwarancja;
 • Ładny plastik.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wynik

Każdy może stać się ofiarą szpiegostwa, aby tak się nie stało, ważne jest uważne monitorowanie zmian w mieszkaniu lub otoczeniu. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

1 KOMENTARZ

 1. Wydaje mi się, że należy całkowicie zakazać sprzedaży minikamer.Ludzie już zaczynają się bać wszystkiego (gdzie trzeba powiedzieć dodatkowe słowo itp.). Dla bezpieczeństwa mieszkania możesz je zawiesić, ale musisz też ostrzec osoby, które Cię odwiedzą. A co do urządzeń wykrywających, niech kupują usługi ochrony itp. Oraz osoby, które boją się, że ktoś dowie się o jego życiu.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *