‍📱 Najlepsze aplikacje do nauki angielskiego na 2020 rok

0

Ogólnie rzecz biorąc, angielski od dawna jest drugim językiem w każdym kraju na świecie. Znalezienie dobrze płatnej pracy, obiecujące wykształcenie, wyjazd do innego kraju bez wahania w komunikacji, to wszystko i wiele więcej jest po prostu niemożliwe bez znajomości języka angielskiego. Ale szkoła, a nawet studia czasami wyraźnie nie wystarczają, aby znośnie mówić po angielsku. Pomocne mogą być aplikacje do samodzielnej nauki języka zainstalowane na smartfonie. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Ciebie przegląd najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego na 2020 rok.

Jakie są aplikacje

Obecnie mobilna wersja nauczania języków obcych jest jedną z najpopularniejszych form samokształcenia. Korepetycje, a zwłaszcza korepetycje indywidualne, to kosztowna przyjemność, podczas gdy uczęszczanie na kursy wymaga pewnego czasu. Samokształcenie za pomocą samouczków wideo, podręczników z reguły jest długim procesem, nie zawsze skutecznym. Co więcej, gdy musisz uczyć się angielskiego od podstaw, od samego początku. Opcja mobilna nie ogranicza studenta w czasie, jest wybierana z uwzględnieniem codziennego zatrudnienia danej osoby. Możesz także wybrać odpowiedni poziom trudności, ponieważ są usługi nawet dla dzieci. Jedną z najważniejszych zalet tego formatu językoznawstwa jest możliwość wyboru rodzaju kształcenia z uwzględnieniem wymagań studenta.

Ponieważ prawie wszystkie usługi są podzielone na:

 • Słownictwo - poszerz swoje słownictwo, pomagając w codziennej nauce nowego słowa, uwzględniając transkrypcję, wymowę, tezaurus słów. Odpowiedni dla tych, którzy mówią po angielsku na podstawowym poziomie, ale chcieliby poszerzyć swój horyzont językowy.
 • Trening słownictwa - różnią się od słownictwa tym, że oprócz zgłaszania nowych zwrotów, zwrotów, odbywają się zajęcia utrwalające przekazany materiał.
 • Gramatyka - do nauki gramatyki, funkcji językowych.
 • Do nauki wymowy - niezastąpione narzędzie, jeśli użytkownik stawia sobie za zadanie rozmowę i zrozumienie rozmówcy z innego kraju.
 • Percepcja słuchowa - bez tej umiejętności rozmowa, oglądanie zagranicznych wiadomości, filmów, klipów też jest niemożliwe. Te mobilne kursy zawierają pliki audio, których możesz słuchać, powtarzając to, co usłyszałeś, porównując to z danym benchmarkiem.
 • Usługi multimedialne - oferują teledyski, wideo, seriale telewizyjne, komunikaty informacyjne do nauki.
 • Wielofunkcyjny - o charakterze ogólnym, zdolny do podniesienia zarówno poziomu konwersacji, jak i gramatyki, ortografii, wymowy.

Ponadto takie lekcje dotyczące płatności mobilnych są podzielone na;

 1. Bezpłatnie - użytkownik będzie musiał tylko wyświetlać reklamy jako płatność. Niestety, często przeszkadza to w badaniach lub jest zwykłym spamem.
 2. Cena warunkowo bezpłatna - część materiałów szkoleniowych jest bezpłatna, reszta płatna. Ewentualnie kilka lekcji wprowadzających, reszta za pieniądze.
 3. Płatny - początkowo oferujący czesne za określoną kwotę.

Jaki powinien być smartfon

Medium techniczne nie jest nieistotnym czynnikiem, który jest ważny przed rozpoczęciem treningu.Przede wszystkim potrzebny jest zapas fizycznej pamięci o dostępie swobodnym. Lepiej, żeby smartfon miał też możliwość podłączenia kart pamięci, na których będą zapisywane pliki treningowe. Pamięć operacyjna pozwoli Ci przejść treningi, wirtualne ćwiczenia bez spowalniania. Fizyczne - zachowaj przekazany materiał, a karty pamięci - przenieś je z nośnika na nośnik. Ponieważ wiele lekcji odbywa się online, należy również zapewnić stabilne połączenie internetowe.

Trudno będzie się nauczyć, czy ekran telefonu ma małą przekątną, rozdzielczość ekranu. Nie wszystkie urządzenia budżetowe nadają się do takich cech. Która firma lepiej woli tablet lub smartfon do szkolenia, trudno powiedzieć. Wśród urządzeń z Androidem warto przyjrzeć się bliżej produktom Huawei, których popularne modele smartfonów znajdują coraz większą rzeszę wielbicieli dzięki przemyślanemu połączeniu ceny i funkcjonalności. Jednak ostatnie wydarzenia firmowe mogą utrudniać pobieranie aplikacji ze sklepu Google Play.

Jak wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie aplikację językową

Pierwszą rzeczą, którą należy kierować się przy wyborze kursu języka angielskiego, jest kompatybilność systemu operacyjnego (OS) z aplikacją, którą lubisz. Następnie należy określić poziom wiedzy ucznia. Aby to zrobić, możesz pobrać specjalistyczne usługi. Niektóre aplikacje same oferują to za darmo przed rozpoczęciem szkolenia. Dalsza skuteczność nauczania zależy od prawidłowej definicji biegłości językowej. Dlatego kursy dla dzieci powinny zawierać najbardziej podstawową wiedzę, alfabet, nazwy obiektów na obrazkach. Sama nauka jest przedstawiona w zabawny sposób. Lekcje dla nastolatków, uczniów opierają się na ich zainteresowaniach - filmach, grach, teledyskach, portalach społecznościowych.

Bardziej zaawansowane zajęcia prowadzone są z pomocą osobistego nauczyciela, zwykle native speakera. Ta opcja jest zwykle płatna, ale według kupujących kursy wynik uzasadnia wydane pieniądze. Istnieje bardziej budżetowa opcja dla dorosłych, po ukończeniu kursów możesz nadal komunikować się w języku angielskim za pośrednictwem specjalnych społeczności w sieciach społecznościowych. Jest ich sporo, a taka grupowa komunikacja pomaga utrwalać przekazywany materiał, uczyć się nowych słów. Na co zwrócić uwagę przed zakupem płatnych lekcji! Przede wszystkim należy zapoznać się z opisem oferty publicznej. Co gwarantuje kupujący, jakie ma prawa. Na przykład niektóre płatne kursy zapewniają osobistego nauczyciela.

Powinieneś wcześniej dowiedzieć się, czy można go wymienić, jeśli wynik treningu jest niezadowalający. Dlatego przed wyborem opcji płatnego szkolenia należy przeczytać recenzje osób, które wzięły udział w tych kursach. Lepiej jest to zrobić nie na stronie samej aplikacji, ale na specjalistycznych forach. Są bardziej obiektywne, co pozwoli uniknąć błędów przy wyborze płatnego pakietu. Ważnym czynnikiem jest możliwość studiowania kursu bez internetu. W końcu stały dostęp do internetu nie zawsze jest „pod ręką”. Dlatego powiązanie ze stabilnym sygnałem poważnie ograniczy ucznia ze względu na jego położenie geograficzne. Na przykład będzie musiał przerwać naukę, wyjeżdżając poza miasto.

Ranking wysokiej jakości aplikacji do nauki języka angielskiego na rok 2020

Na iOS

Prostsze

Kurs w pełni spełniający podstawowe wymagania kandydata. Najpierw oferowana jest usługa określenia poziomu znajomości języka angielskiego. Następnie oferowane są zajęcia dostosowane do poziomu ucznia. Ponieważ ich punkty przejścia są przyznawane, kumulując się, otwierają nowe lekcje. Nauka odbywa się na podstawie testów, w których należy podać odpowiednią opcję z proponowanego systemu. Jeśli dokonasz złego wyboru, zła decyzja zostanie przeanalizowana wraz z powtórzeniem przekazanego materiału. System posiada własny słownik, w którym użytkownik może wprowadzić nowe lub trudne do zapamiętania frazy w celu ich dalszego powtórzenia.Za oddzielną opłatą zapewniony jest dostęp do słuchania, rozumienia mowy anglojęzycznej, statystyki uczniów i zadanie detektywistyczne. Ponadto w przypadku płatnego dostępu po ukończeniu studiów wydawany jest odpowiedni certyfikat.

Zalety:

 • Możesz to zrobić offline;
 • Najlepsze rekomendacje użytkowników;
 • Średnia cena 2000 rocznie;
 • Kilka opcji dostępu, płatności.

Niedogodności:

 • Niektórych bezpłatnych poziomów nie można przejść bez zapłaty.

Busuu

Wielojęzyczny program na iPhone'a, ale łatwy do zainstalowania na urządzeniach z Androidem. Ćwiczenia przedstawiane są jako rozmowa między dwoma obcokrajowcami, których dialogi użytkownik powinien odtworzyć. Z tego powodu prowadzenie zajęć w tym formacie stało się bardzo popularne. Istnieje kilka modeli zachowań rozmówców, biznes, turystyka, codzienna rozmowa. Dodatkowo użytkownik ma dostęp do treningów ze słuchu, wymowy, podczas których należy wymawiać frazy, dialogi na mikrofonie. Rezultat jest konsolidowany za pośrednictwem korporacyjnej sieci społecznościowej, w której możesz komunikować się z innymi studentami, poprawiać ich i otrzymywać porady od bardziej doświadczonych użytkowników. Nauczanie z funkcją indywidualnego podejścia jest już płatne.

Zalety:

 • Wsparcie dla wielu języków;
 • Szeroka funkcjonalność;
 • Własna sieć społecznościowa.

Niedogodności:

 • Czasami, niezależnie od sposobu wykonania zadania, jest ono liczone automatycznie;
 • Niektóre zajęcia podawane są pomarszczone.

Puzzle English

Nie jest tajemnicą, że najlepszą formą nauki jest zabawa. Mając na uwadze ten postulat, serwis „Puzzle English” oferuje rozwój języków obcych według autorskiej metody. Użytkownik układa puzzle zawierające angielskie słowa pobrane z odsłuchiwanych plików audio i wideo. W ten sposób ustalane są nowe wyrażenia, poszerza się słownictwo. Do masteringu oferowane są również odcinki popularnych filmów i seriali telewizyjnych. Przed rozpoczęciem zajęć student zostanie poproszony o wybranie swojego poziomu trudności, zgodnie z którymi będą prowadzone zajęcia. Ponadto słuchanie obcego języka mówionego jest również wybierane przez użytkownika, który może według własnego uznania wybrać różne rodzaje akcentów. Wady obejmują wysoką cenę dostępu, ponad 120 USD. Dlatego jeśli pytanie, ile kosztów szkolenia jest dla użytkownika ważne, warto przyjrzeć się bliżej tańszym opcjom.

Zalety:

 • Wbudowany słownik nie zajmuje dużo miejsca;
 • Naklejki ze słowami na ekranie telefonu;
 • Zabawny sposób prezentacji języka;
 • Szkolenie na temat Twoich ulubionych filmów, programów telewizyjnych;
 • Oddzielne poziomy dla dziecka.

Niedogodności:

 • Cena £.

LinguaLeo

Uzupełnia ranking programów do nauki języka angielskiego słusznie zajmujących TOP listy popularnych szkoleń. To kolejna odsłona prezentacji nauczania w zabawny sposób, w której głównym bohaterem, nauczycielem, jest lwiątko Lew. Aby był silny, musi być zdrowo karmiony. Pożywienie jest wręczane uczniowi jako nagroda za poprawnie zaliczone poziomy. A ponieważ nauczanie jest interaktywne, zapamiętywanie reguł gramatyki i teorii jest znacznie szybsze niż w przypadku analogów. Jeśli kryterium doboru jest łatwe zaliczanie zajęć dla przedszkolaków, uczniów, studentów, to LinguaLeo jest jedną z najbardziej optymalnych opcji. W takim przypadku obsługiwanym systemem operacyjnym może być nie tylko iOS, Android, ale także Windows. To sprawia, że ​​proces uczenia się jest ciągły, niezależny od poziomu naładowania baterii. Analiza teorii, gramatyki i szerszego słownictwa jest płatna. Kiedy pojawia się pytanie, które z nich lepiej kupić dla nastolatka lub całej rodziny, odpowiedź być może będzie oczywista - LinguaLeo.

Zalety:

 • Odpowiedni dla dzieci w wieku szkolnym, dzieci, młodzieży;
 • Interaktywne nauczanie;
 • Możliwa jest instalacja na wielu nośnikach;
 • Zabawna prezentacja zajęć.

Niedogodności:

 • Płatne lekcje gramatyki mają szorstkie krawędzie;
 • Brak elementu fonetycznego;
 • Niektóre tłumaczenia są nieprawidłowe.

Dla Android

Łatwa dziesiątka

Prosty program oparty na zasadzie - duży początek mały. Tak więc, jeśli codziennie zapamiętujesz 10 nieznanych słów, za miesiąc będziesz już znać 300.W związku z tym łatwo jest już komponować frazy, zdania z nich, prowadzić dialogi. Temat i odpowiadające mu karty słowne są ustawiane przez użytkownika. Przykładowo, tematy turystyczne będą zawierały frazy na temat - gdzie kupić pamiątki, jak dotrzeć do atrakcji Gospodarstwa Domowego na codzienne tematy komunikacji. Takich tematów, formatów komunikacji jest wystarczająco dużo, aby po krótkim czasie płynnie mówić po angielsku. System odtwarza sugerowane frazy przez głośniki lub słuchawki, po czym sugerowane jest ich powtórzenie. Po ukończeniu kursu następują egzaminy, przedstawione jako ekscytująca gra.

Zalety:

 • Konta użytkownika można używać na różnych platformach;
 • Szeroki wybór tematycznych kart słownych;
 • Intuicyjny interfejs.

Niedogodności:

 • Bezpłatny dostęp bez opłaty tylko przez 7 dni;
 • Nie możesz stworzyć własnego słownika.

HelloTalk

Utilities - nowe pozycje są prowadzone przez usługę, która pozwala uczyć się języków tak efektywnie, jak to możliwe, oferując efektywną metodologię. W końcu wszyscy wiedzą, że nic nie zastąpi komunikacji na żywo. Co więcej, często po zajęciach bez ćwiczeń mówienia, frazy, których trzeba było się nauczyć przez długi czas, są niemal natychmiast zapomniane. Dlatego narzędzie oferuje równoległe nauczanie teorii (gramatyka, fonetyka) połączone z konwersacjami native speakerów. Oznacza to, że po odrabianiu „pracy domowej” jest to naprawiane rozmową przez łącze wideo lub za pomocą komunikatora tekstowego. Ponadto umiejętności komunikacyjne są wzmacniane za pomocą mini - sieci społecznościowej. Zdjęcia, cytaty, załatwiane są zadania. Ten format nie tylko wzmacnia to, co jest studiowane, ale także pozwala szybko przyswoić to, czego się uczy. Możesz wybrać rozmówcę na podstawie własnych preferencji w zależności od płci, wieku czy położenia geograficznego. Oprogramowanie ma płatne funkcje, ale są one niedrogie.

Zalety:

 • Wieloplatformowy;
 • Bezpośrednia komunikacja, szkolenie z tymi, którzy mówią językiem;
 • Proces doskonalenia wymowy zostaje przyspieszony.

Niedogodności:

 • Interfejs może wydawać się skomplikowany;
 • Nauka gramatyki jest płatna.

Uczyć się angielskiego

Aby pomóc spragnionym lingwistyków lingwistów „Foggy Albion”. Stworzyli podręczniki, zgodnie z którymi od wielu dziesięcioleci uczą każdego bezpłatnie. Technika jest odpowiednia dla początkujących, poznają podstawowe zasady gramatyki, wymowy i tych, którzy już rozpoczęli samodzielną naukę. Klasyczne angielskie bajki, powieści, czasopisma, filmy z napisami są używane jako podręczniki. Pozwoli to w pełni zrozumieć Wielką Brytanię z jej zwyczajami, mową, tradycjami. Są też testy, konkursy, które w fascynujący sposób pomogą zdać, utrwalić przekazany materiał. Dodatkowe funkcje można zamówić online za opłatą, ale uczą się brytyjskiego - angielski jest dostępny bez nich.

Zalety:

 • Nauczanie sprawdzone w czasie;
 • Możesz to zrobić z całą rodziną;
 • Szkolenie jest opracowywane przez profesjonalistów.

Niedogodności:

 • W darmowej wersji jest reklama;
 • Tylko na Androida.

Wniosek

Ten artykuł nie jest wyczerpującym przewodnikiem po aplikacjach, który zawiera odpowiedzi na wszelkiego rodzaju pytania dotyczące narzędzi językowych. Z pewnością ktoś będzie chciał wiedzieć, kim są najlepsi producenci smartfonów i tabletów, które są optymalnie dostosowane do wiedzy językowej. Inni byliby zainteresowani informacjami o urządzeniach, mikrofonach i słuchawkach niezbędnych do urządzeń mobilnych, przy pomocy których uprości się proces nauki języka obcego. Jeśli podczas czytania artykułu pojawią się te lub inne pytania, pod nim znajduje się funkcja komentowania. Czytelnicy artykułu mogą tam zostawić swoje pytania, prośby, opinie.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię