📺 Najlepsze aplikacje Smart TV na rok 2020

0

Większość współczesnych ludzi nie wyobraża sobie już codziennego życia bez Internetu - komunikacji, rozrywki, rekreacji, pracy, zakupów, edukacji. Wiele dzisiaj opiera się właśnie na technologiach internetowych, które nawet telewizory nie ominęły ich uwagi. Nie zaskoczysz nikogo „inteligentną” technologią, ale niewielu właścicieli zdaje sobie sprawę ze wszystkich możliwości swoich urządzeń. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa przegląd najlepszych aplikacji dla Smart TV, który jest najpełniejszym materiałem na ten temat.

Technologia Smart TV

Technologia Smart TV pozwala zamienić zwykły telewizor w urządzenie wielofunkcyjne, takie jak smartfon - z pełnoprawnym systemem operacyjnym, dostępem do Internetu i zestawem aplikacji, które można pobrać ze specjalnego sklepu. Wszystko to w połączeniu z dużym ekranem, dźwiękiem przestrzennym i bogato kolorowymi obrazami dodaje zalet Smart TV.

W zależności od funkcjonalności, poszczególne „inteligentne” urządzenia mogą posiadać menadżera plików i odtwarzacza multimedialnego, obsługiwać funkcję sterowania gestami lub głosem, być wyposażone we wbudowaną kamerę i mikrofon, a także różne zestawy złącz, które określają możliwości technologii. Popularność modeli z telewizorami Smart TV rośnie z roku na rok, co jest spowodowane sukcesywnym ulepszaniem oprogramowania oraz rozszerzaniem listy producentów.

W tej chwili Smart TV umożliwia:

 • oglądaj filmy na YouTube;
 • praca z zasobami sieciowymi (w tym za pomocą pilota);
 • podłącz różne kanały telewizyjne;
 • oglądać filmy w kinach online;
 • Przeszukaj sieć;
 • Komunikować się w sieciach społecznościowych;
 • prowadzić rozmowy wideo i wideokonferencje;
 • robić zakupy w sklepach internetowych;
 • nadawać transmisje sportowe;
 • grać.

Aplikacja - co to jest

Aplikacja to oprogramowanie działające na komputerach, smartfonach i telewizorach z technologią Smart. W rzeczywistości są to uproszczone programy, które mają na celu wykonywanie określonych funkcji.

Większość z nich wymaga do działania ciągłej komunikacji z siecią, a tylko nieliczne są w stanie pracować w trybie offline.

Następnie rozważymy główne kryteria wyboru programów do telewizora z funkcją Smart TV, aby zrozumieć, które z nich są lepsze do zainstalowania.

Jak wybrać usługę dla Smart TV

Jednym z głównych parametrów charakteryzujących Smart TV jest platforma, na której oparte jest oprogramowanie.

Według kupujących najlepsze systemy operacyjne do telewizorów na 2020 rok to:

 1. Android TV jest instalowany zarówno na urządzeniach budżetowych, jak iw modelach Sony i PHILIPS. Do zalet oprogramowania należą takie funkcjonalności jak rekomendacje treści w pasku wyszukiwania oraz dość przejrzysty interfejs. Wady - oprogramowanie nie jest stabilne i czasami może zawieść. W takich przypadkach często pomaga ponowne uruchomienie systemu;
 2. WebOS - instalowany głównie na modelach LG, takich jak OLED i Nano Cell. Zalety - integracja z Google Assistant i Alexa oraz szybka i łatwa nawigacja. Nie ma znaczących wad tego systemu operacyjnego;
 3. Tizen - używany na urządzeniach Samsunga. Z zalet należy zauważyć obecność bezpłatnych kanałów i wysokiej jakości nawigacji. Wadą jest to, że wyszukiwanie uniwersalne nie jest dobrze rozwinięte. Interfejs Tizena jest podobny do WebOS, ale w tej chwili system jest gorszy od konkurencyjnych produktów;
 4. SmartCast - działa na produktach marki Vizio. Zalety - Wbudowany Chromecast Google. Wady - ogólna powolność systemu. Pomimo faktu, że SmartCast można nazwać jednym z najbardziej elastycznych systemów operacyjnych, jest również najwolniejszy;
 5. Roku TV - znalezione na telewizorach TCL, Insignia i Hisense. Oprogramowanie wyróżnia się łatwością obsługi i wyrafinowanymi uniwersalnymi narzędziami wyszukiwania. Ale jednocześnie jego interfejs jest zbyt prosty;
 6. MyHomeScreen - dostępne w telewizorach Panasonic. Stworzony w oparciu o Firefox TV. Zalety obejmują dobrą szybkość, a także intuicyjny i szybko dostosowywalny interfejs. Wadą jest rustykalny wygląd.

Jakie są aplikacje

Ogólnie są one podzielone na następujące typy:

 • na pulpit;
 • ojczysty;
 • Aplikacje internetowe;
 • hybrydowy.

Pulpit

Mają pełniejszy zestaw funkcji i zaawansowanych parametrów. Zapewnia użycie myszy, klawiatury i dużego monitora do współpracy z interfejsem.

Niektóre programy komputerowe istnieją jednocześnie w kilku formatach, to znaczy są zoptymalizowane zarówno do użytku na urządzeniu stacjonarnym, jak i na smartfonie.

Ojczysty

Te języki programowania są napisane, które zostały zatwierdzone bezpośrednio przez programistów dla określonej platformy. W związku z tym oprogramowanie natywne można łatwo zintegrować z „rodzimym” systemem operacyjnym, dla którego jest zoptymalizowane, oraz działać szybko i poprawnie. Takie programy są pobierane przez Internet ze sklepów z aplikacjami (Google Play na Androida, App Store na WebOS itp.).

Aplikacje internetowe

Wersja serwisu, która charakteryzuje się rozbudowaną interaktywnością. Podczas tworzenia wykorzystywane są standardowe technologie, a szybkość pracy zależy od jakości połączenia internetowego.

Usługi internetowe otwierają się w przeglądarce i są przeznaczone do pracy zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych. Nie trzeba ich pobierać osobno.

Jednak niektóre aplikacje internetowe mogą być prezentowane w oficjalnych sklepach i po zainstalowaniu wyświetlane jako ikona na ekranie. Ale jakość takich programów jest gorsza od pełnoprawnych rodzimych opracowań. Z reguły takie oprogramowanie długo nie „żyje” na urządzeniach. W szczególności ze względu na to, że nie różni się on bezpieczeństwem - nie jest w stanie zaszyfrować systemu plików, a także rozszerzyć funkcjonalności i stworzyć aktualizacje, programiści muszą przepisać program. To, że takie usługi są nadal obecne na rynku, wynika z szybkości ich tworzenia i niskich kosztów.

Hybrydowy

Są skrzyżowaniem aplikacji natywnych i internetowych. Ich instalacja odbywa się za pośrednictwem oficjalnych sklepów, a dostęp do sprzętu (kamera, mikrofon) jest ograniczony. Takie oprogramowanie różni się ceną od natywnych - są bardziej budżetowe.

Jakość i funkcjonalność oprogramowania hybrydowego zależy od platformy oprogramowania używanej przez programistę.

Która marka jest najlepszym telewizorem

Najlepsi producenci modeli smart TV to Samsung i LG. Zaopatrują rynek w sprzęt ze średniej półki cenowej i klasy premium.

Popularne modele są również dostępne od Sony, PHILIPS, Panasonic, Toshiba i Xiaomi.

Niedrogie urządzenia produkowane są pod markami BBK, Thomson, Mystery, Supra, Erisson, Telefunken, JVK, Harper, TCL.

Główne cechy techniczne

PokójSpecyfikacjeZalecenia
1System operacyjny dla Smart TVNa rynku rosyjskim dostępne są modele z następującymi systemami operacyjnymi: Android, Android TV, AQUOS NET +, Firefox OS, Linux, Opera TV, Orsay, SAPHI, Tizen, VIDAA, webOS.
2Kategorie programówIstnieją trzy kategorie.Zalecane, które są korzystne dla producenta i są instalowane domyślnie. Społecznościowe, które są najbardziej popularne i pożądane w określonym czasie. Są również dostępne przy zakupie urządzenia. I niestandardowe - programy do indywidualnych potrzeb, które są instalowane niezależnie.
3Cel aplikacji• Kina do oglądania filmów i seriali;
• Telewizja internetowa;
• odtwarzacze audio;
• Programy gier;
• Informacyjne (prognoza pogody, kursy walut, doniesienia prasowe);
• Tematyczne (gotowanie, sport, biznes, uroda, medycyna, edukacja, praca itp.).
4Ile to kosztujeAplikacja może być publicznie dostępna, czyli pobrać bezpłatnie. Lub zapewnij możliwość pobrania dopiero po dokonaniu płatności. Średnia cena za płatną ofertę zależy od zestawu funkcji i waha się od 99 do 600 rubli / miesiąc. Wiele płatnych programów ma okres próbny, podczas którego z usługi można korzystać bezpłatnie, ale możliwości takiego oprogramowania są poważnie ograniczone, a pełna funkcjonalność będzie dostępna dopiero po wykupieniu płatnej subskrypcji.
5Pobierz funkcjeWiększość programów prezentowanych w oficjalnych sklepach jest wyposażona w znacznik geograficzny, który określa obszar dystrybucji. Dlatego w Rosji niektóre programy są dostępne do pobrania, w USA - inne.

Ocena najlepszych aplikacji jakościowych 10 na rok 2020

Megogo

Usługa Megogo jest największą w Europie Wschodniej. Przeznaczony do oglądania filmów, seriali telewizyjnych, kreskówek, programów i teledysków z całego świata. Świetnie nadaje się zarówno do zabawy, jak i do samokształcenia. Użytkownik ma dostęp do obszernego katalogu, w którym znajdują się zarówno światowe nowości, jak i produkty sprzed kilkudziesięciu lat. W razie potrzeby możesz także oglądać popularne kanały telewizyjne - lokalne i międzynarodowe w ramach jednej subskrypcji. Ponadto w ramach oprogramowania funkcjonuje Megogo Live, który zapewnia dostęp do największych wydarzeń muzycznych i kulturalnych, konferencji i festiwali.

Możesz połączyć się z usługą poprzez wykupienie abonamentu, który ma trzy opcje. „Łatwy” - 197 rubli / miesiąc, „Maksymalnie” - 397 rubli / miesiąc, „Premium” - 597 rubli / miesiąc.

Zalety:

 • działa na wszystkich urządzeniach podłączonych do Internetu;
 • istnieje duży wybór treści wideo;
 • format emisji online;
 • dostępność naszych własnych interaktywnych tematycznych kanałów HD;
 • ekskluzywne transmisje online;
 • jest sekcja dla osób z wadami słuchu;
 • istnieje wyraźny podział według lat i gatunków;
 • pojedyncze filmy, kreskówki, seriale i programy telewizyjne są dostępne do bezpłatnego oglądania;
 • promocje są okresowo uruchamiane.

Niedogodności:

 • ograniczenia w określonych regionach.

pilot do telewizora

Jedno z najciekawszych i najbardziej przydatnych programów Smart TV. Zainstalowany na smartfonie i umożliwia używanie go jako pilota, co maksymalnie ułatwia sterowanie telewizorem. Pilot do telewizora sprawia, że ​​smartfon jest znacznie wygodniejszy niż konwencjonalny pilot dołączony do urządzenia. Aby program działał na samym telewizorze, nie musisz instalować żadnego dodatkowego oprogramowania. Jednak do korzystania z usługi potrzebny będzie port podczerwieni, który nie wszędzie jest dostępny. Ale można go łatwo kupić osobno.

Zalety:

 • kompatybilny z najpopularniejszymi modelami telewizorów i smartfonów;
 • dystrybuowane bezpłatnie;
 • dostępne w Google Play;
 • symuluje wygląd standardowego pilota.

Niedogodności:

 • nadaje się tylko do smartfonów z systemem Android;
 • krótki zasięg pracy.

Gismeteo

Usługa dla Smart TV, która pozwala na bieżąco śledzić ewentualne zmiany pogody przez najbliższe trzy dni. Informacje są możliwie kompletne - wyświetlane są nie tylko wskaźniki temperatury, ale także prędkość i kierunek wiatru, ciśnienie atmosferyczne, wilgotność itp. Wszystkie dane są tworzone na podstawie informacji otrzymywanych ze stacji pogodowych w odstępach co sześć godzin.

Zalety:

 • dostępne w prawie wszystkich modelach telewizorów;
 • informacje są aktualizowane w odpowiednim czasie;
 • przedstawiono szczegółową prognozę;
 • wygodny interfejs w języku rosyjskim;
 • bezpłatna instalacja;
 • intuicyjna kontrola;
 • elastyczne ustawienia.

Niedogodności:

 • ze względu na brak komunikacji ze stacją pogodową może brakować aktualizacji;
 • lista ulubionych jest czasami resetowana i należy ją przywrócić.

Sportbox

Usługa, która spodoba się fanom sportu. Daje dostęp do transmisji piłkarskich i pozwala na bieżąco śledzić najnowsze wydarzenia sportowe. Dzięki Sportbox możesz przeglądać listę sportowych programów telewizyjnych, a także oglądać krótkie klipy z różnych zawodów.

Zalety:

 • dystrybuowane bezpłatnie;
 • dobry interfejs;
 • jasne nagłówki informacyjne;
 • informacje są stale aktualizowane;
 • regularnie publikowane są najnowsze wiadomości ze świata sportu;
 • wideo w dobrej jakości;
 • Automatyczne aktualizacje.

Niedogodności:

 • transmisje nie zawsze są dostępne;
 • nadaje się tylko do Smart TV w modelach LG i Samsung.

Telewizja rówieśnicza

Usługa zapewnia wysokiej jakości i stabilny streaming wideo, zastępując standardową telewizję kablową. Wystarczy zainstalować to oprogramowanie na swoim urządzeniu, a użytkownik będzie miał ponad 80 kanałów. W regionie z jakiegokolwiek powodu zablokowane są zarówno kanały telewizyjne krajowe, jak i programy zagraniczne. Dostępna zawartość obejmuje rosyjskie i zagraniczne filmy, seriale, programy telewizyjne, kreskówki, programy rozrywkowe, zawody sportowe i muzykę. Istnieje funkcja nagrywania wideo na nośniki wymienne (pendrive). Program jest dostępny na stronie internetowej i dekoderach, a także na platformach Smart TV (Samsung, Panasonic, Sharp Aquos, LG, Sony Bravia), Android oraz iOS.

Dostępny jest zarówno bezpłatny dostęp, jak i płatne subskrypcje: „Dla dorosłych (18+)” - 249 rubli / miesiąc, „Wyłączanie reklam” - 99 rubli / miesiąc, „Dzieci” - 99 rubli / miesiąc, ” Deszcz ”- 240 rubli / miesiąc,„ Rodzina ”- 149 rubli / miesiąc,„ Kino w telewizji ”- 99 rubli / miesiąc.

Zalety:

 • bezpłatna dystrybucja;
 • szeroka gama narzędzi pomocniczych;
 • archiwum programów telewizyjnych;
 • wybór „tematów dnia”, w którym publikowane są najczęściej dyskutowane wiadomości z całego świata;
 • Obszar osobisty;
 • kolekcje tematyczne;
 • Telewizor z funkcją opóźnionego oglądania.

Niedogodności:

 • jest reklama;
 • opinie użytkowników mówią o sporadycznych rozłączeniach i nagłej utracie jakości obrazu.

WebCam World

Usługa, w której nie ma muzyki, wiadomości ani programów telewizyjnych. Ale są wspaniałe widoki z całego świata, uzyskiwane w czasie rzeczywistym za pomocą setek kamer internetowych. Przez całą dobę pokazują, co dzieje się w różnych częściach świata, dzięki czemu możesz podróżować bez wychodzenia z domu. Dzięki WebCam World użytkownik będzie mógł zobaczyć ulice dużych miast, podziwiać piękne krajobrazy, obserwować życie ludzi w innych krajach, a także poznawać świat zwierząt - także w głębi Azji i Afryki.

Zalety:

 • Darmowe pobieranie;
 • setki krótkich, przyspieszonych filmów;
 • transmisje z ważnych wydarzeń i świąt;
 • duży wybór miejsc.

Niedogodności:

 • częstotliwość odświeżania poszczególnych kamer jest bardzo niska;
 • możliwe awarie transmisji.

Fork Player

Fork Player to przeglądarka dla Smart TV, co jest dobre, ponieważ samodzielnie dostosowuje się do konkretnego modelu telewizora.

Cała zawartość pochodzi bezpośrednio z zasobów internetowych i po przekonwertowaniu do natywnego formatu przeglądarki jest wyświetlana w aplikacji. Urządzenia ze Smart TV mają własną przeglądarkę, ale jej funkcjonalność jest z reguły mocno ograniczona i nie jest w stanie załadować „ciężkich” witryn.

Zalety:

 • wolny;
 • istnieje konto osobiste;
 • łatwa obsługa zarówno pilota jak i myszy;
 • obsługuje Flash Player;
 • przesłać własne dostępne treści;
 • treści można przesyłać zarówno na swoje konto osobiste, jak i na hosting.

Niedogodności:

 • lista dostępnych funkcji zależy od producenta telewizora i roku modelowego.

Skype

Usługa Skype znana jest od dawna - umożliwia prowadzenie rozmów głosowych na całym świecie oraz utrzymywanie kontaktu ze znajomymi i rodziną za granicą.Również dzisiaj umożliwia prowadzenie wideokonferencji i wysyłanie wiadomości tekstowych na czacie. Wersja Skype dla Smart TV różni się od wersji komputerowej i mobilnej, ale główna funkcjonalność jest tutaj zachowana.

Zalety:

 • łatwa instalacja;
 • prosta obsługa;
 • Lista kontaktów;
 • komunikator internetowy z klawiatury numerycznej;
 • zapamiętywana jest historia aktywności w programie;
 • upoważnienie;
 • Darmowy dostęp.

Niedogodności:

 • niewygodne wyszukiwanie w książce telefonicznej;
 • połączenie z serwerami jest zerwane.

Smart Youtube TV

Youtube nie trzeba przedstawiać, ponieważ jest to dobrze znana usługa do oglądania treści wideo i audio, a także do uruchamiania strumieni (transmisji na żywo). Jest to największy serwis hostingowy wideo, na którym nowe filmy są przesyłane z rekordową częstotliwością, które można pobrać za pomocą specjalnego programu. Youtube jest zsynchronizowany z innymi kontami i ma kilka wersji - na PC, urządzenia mobilne i Smart TV. Ta ostatnia opcja pozwala zalogować się na swoje konto z telewizora, na którym będą wyświetlane wszystkie informacje o subskrypcjach kanałów i historii oglądania.

Zalety:

 • bezpłatna dystrybucja;
 • dostęp do konta;
 • historia aktywności na wszystkich podłączonych urządzeniach;
 • są zalecenia;
 • istnieje możliwość polubienia.

Niedogodności:

 • problemy z aktualizacjami.

Tv bro

TV Bro to kolejna usługa dostępu do Internetu przez Smart TV. Będzie doskonałym zamiennikiem wstępnie zainstalowanych przeglądarek, z których wiele jest denerwujących, szczególnie w przypadku modeli LG.

Zalety:

 • Darmowe pobieranie;
 • wysokiej jakości optymalizacja obrazu na ekranie telewizora;
 • szeroka funkcjonalność;
 • proste sterowanie zarówno za pomocą pilota, jak i za pomocą głosu;
 • jest menedżer pobierania;
 • optymalizuje „ciężkie” strony.

Niedogodności:

 • niektóre zasoby mogą być wyświetlane nieprawidłowo;
 • problemy z odtwarzaniem wideo.

Jak zainstalować aplikację

Instalacja oprogramowania na Smart TV wprawia wielu niedoświadczonych użytkowników w zakłopotanie. Ktoś nawet zaprasza kreatora z centrum serwisowego do wykonania tej procedury, ponieważ nie wie, jak samodzielnie skonfigurować niezbędne programy. Jednak w rzeczywistości nie wszystko jest takie straszne. Wskazówki dotyczące instalacji sprowadzają się do następujących punktów:

 1. Musisz zacząć od włączenia telewizora;
 2. Następnie za pomocą pilota wejdź do menu głównego urządzenia;
 3. Wybierz sekcję o nazwie „Sieć” i sprawdź dostępność połączenia internetowego;
 4. Utwórz konto, jeśli nie masz własnego konta. Jeśli to możliwe, zaloguj się, wprowadzając hasło i zaloguj się w odpowiednich polach;
 5. Znajdź wirtualny sklep z aplikacjami i zaloguj się;
 6. Wybierz wymagane oprogramowanie. Aby uniknąć pomyłek przy wyborze należy pamiętać, że plik (szczególnie dla systemów Android) musi mieć rozszerzenie „.APK”. Jednocześnie instalacja plików ARC uzyskanych ze źródeł zewnętrznych może być niebezpieczna, ponieważ wiele witryn rozpowszechnia nielegalne wersje popularnych ofert bezpłatnie z dodatkiem złośliwych funkcji;
 7. Kliknij przycisk „Pobierz” lub „Pobierz”;
 8. Kolejne operacje będą wykonywane automatycznie, bez interwencji użytkownika. Na końcu na ekranie telewizora pojawi się napis „Instalacja zakończona”;
 9. Teraz musisz wejść do usługi, klikając odpowiednią ikonę i możesz z niej korzystać.

Jak odinstalować aplikację

Zdarza się, że pobrany program traci na aktualności i nie jest już potrzebny. Odinstalowanie oprogramowania często zależy od marki modelu. Poniżej znajdują się instrukcje usuwania oprogramowania na przykładzie telewizorów Samsung i LG.

Osobliwością „inteligentnych” produktów firmy Samsung jest to, że proces usuwania preinstalowanego przez producenta programu i ściągniętego programu jest taki sam. Jednak w niektórych starszych modelach nie można usunąć ustawień fabrycznych.

Sekwencja działań jest następująca:

 1. Musisz wziąć pilota, odszukać go na nim i nacisnąć przycisk „Samsung Apps”;
 2. W menu, które się otworzy, wybierz pozycję zatytułowaną „załadowano”;
 3. Następnie należy kliknąć przycisk z literą „C”, po czym rozpocznie się tryb edycji;
 4. Wybierz aplikację, którą chcesz odinstalować, wybierz opcję „odinstaluj”. I potwierdź żądaną czynność.

Możesz także odinstalować oprogramowanie bezpośrednio podczas pracy z nim. Aby to zrobić, naciśnij przycisk „Narzędzie” na pilocie, kliknij opcję „Usuń”.

Opis procesu usuwania oprogramowania z telewizorów LG:

 1. Wybierz przycisk z menu aplikacji na pilocie, który jest oznaczony napisem „dom”;
 2. Znajdź sekcję o nazwie „Moje aplikacje”;
 3. Wybierz pakiet do usunięcia;
 4. Po podświetleniu żądanej ikony w prawym górnym rogu wyświetli się lista dostępnych akcji. Spośród nich należy wybrać pozycję „zmień”, oznaczoną ikoną „ołówka”;
 5. Lista dostępnych manipulacji otworzy się ponownie. Teraz musisz wybrać opcję „usuń” i potwierdzić akcję.

Jak prawidłowo podłączyć kanały do ​​Smart TV

Jeśli masz telewizor z funkcją Smart TV, nie musisz kupować specjalnego pakietu telewizji kablowej u swojego dostawcy. Dostęp do oglądania kanałów można uzyskać bezpłatnie - za pomocą aplikacji IPTV.

Co jest do tego potrzebne

 • Stabilne połączenie z Internetem (przez Wi-Fi lub kabel przez wejście sieciowe);
 • PC lub laptop do wprowadzania zmian w parametrach dostępu;
 • Podstawowa znajomość interakcji ze sklepem z aplikacjami;

Następnie możesz przejść bezpośrednio do konfiguracji oprogramowania.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest otwarcie sklepu z aplikacjami i pobranie aplikacji SS IPTV. Jest wolne. Następnie kliknij przycisk oznaczony kołem zębatym, który przeniesie użytkownika do ustawień. Następnie należy utworzyć listę odtwarzania - w wyświetlonym menu wybierz pozycję „ustawienia”, a następnie „załaduj listę odtwarzania”, a następnie „utwórz listę odtwarzania”. Dodaj wszystkie potrzebne kanały. Można to zrobić na dwa sposoby - znaleźć i skopiować adres ręcznie lub zsynchronizować telewizor z komputerem, aby nim sterować.

Adresy kanałów należy wyszukiwać na stronach internetowych dostawców IPTV lub pobierać z zasobów SS IPTV za pomocą specjalnego kodu, który zmienia się za każdym razem.

Zamiast IPTV możesz użyć jego analogów. Na przykład PeersTV, który jest wymieniony w rankingu.

Jak korzystać z kanałów publicznych

Standardowy telewizor jest również dostępny w Smart TV. Co również nie jest trudne do połączenia.

Najpierw musisz znaleźć i nacisnąć przycisk „Ustawienia” na pilocie, który otworzy ustawienia. Nazwa może się różnić w zależności od modelu.

Wybierz element o nazwie „Kanały” i rozpocznij automatyczne wyszukiwanie. Będziesz musiał określić źródło sygnału - antenę lub telewizję kablową.

W wierszu „Dostawca” wybierz „Inne”. I ustaw zakres częstotliwości. Następnie wybierz kanały do ​​wyszukania - cyfrowe czy analogowe (nadal pozostają w niektórych regionach). Kliknij polecenie „Uruchom” i zaczekaj na zakończenie wyszukiwania.

Smart TV i wirusy

Czy można „wyłapać” wirusy i złośliwe oprogramowanie w Smart TV?

Teoretycznie tak. Jednak przypadki włamań do systemu można policzyć z jednej strony, więc można powiedzieć, że wirusów do smart TV praktycznie nie ma. Znacznie więcej kłopotów może przysporzyć użytkownikowi „śmieci”, które ładują pamięć urządzenia, przyczyniają się do zawieszania się systemu i innych awarii. Najczęściej telewizory są wyposażone w niewielką ilość pamięci, dlatego należy je regularnie czyścić. Przyjrzyjmy się procesowi czyszczenia krok po kroku na przykładzie modeli marki LG.

Potrzebować:

 1. Gdy telewizor jest wyłączony, wybierz kombinację przycisków „info”, „menu”, „wycisz”, „zasilanie” na pilocie. Należy to zrobić szybko;
 2. Urządzenie włączy się, a na ekranie pojawi się anglojęzyczne menu, w którym należy wybrać pozycję „SmartHab Reset”;
 3. Początkowo opcja jest w trybie „wył.”, Czyli wyłączona. „Wył.” Należy zmienić na „Czekaj”;
 4. Po odczekaniu kilku minut urządzenie należy wyłączyć i ponownie włączyć;
 5. Uruchom ponownie „SmartHab Reset”, a także przeglądarkę. W trybie automatycznym rozpoczyna się instalacja aktualizacji, na których zakończenie należy poczekać;
 6. Na koniec musisz ponownie otworzyć przeglądarkę i upewnić się, że działa poprawnie.

Jeśli Twoje urządzenie ma zewnętrzny dysk twardy, musisz go również wyczyścić.

Czyszczenie dysku twardego

 1. Odłącz płytę od telewizora;
 2. Podłącz dysk do komputera za pomocą kabla USB;
 3. Uruchom program antywirusowy zainstalowany na komputerze i przeskanuj dysk twardy w poszukiwaniu zagrożeń;
 4. Usuń wirusy, jeśli zostały znalezione po skanowaniu;
 5. Jeśli podejrzane oprogramowanie nie zostanie usunięte, należy uruchomić prewencyjne formatowanie nośnika. Jest to jednak ostatnia opcja, z której należy skorzystać, jeśli wszystko inne zawiedzie.

W rzeczywistości program antywirusowy można zainstalować na telewizorze Smart TV, tak jak na komputerze. Ale nie będziesz w stanie tego zrobić bez hakowania systemu. Takie manipulacje mogą być wykonywane wyłącznie na własne ryzyko i ryzyko, ponieważ urządzenia z jailbreakiem tracą gwarancję producenta. Ogólnie rzecz biorąc, interwencja strony trzeciej może prowadzić do awarii sprzętu, który będzie musiał zostać naprawiony na własny koszt.

Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z aplikacji opisanych w rankingu lub ciekawszych opcji, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię