Najlepsze drukarki etykiet na 2020 rok

0

Od czasu rozwoju przedsiębiorczości w życiu codziennym wykorzystywano wiele przydatnych metod ułatwiających pracę w dużych przedsiębiorstwach, z których jednym jest kod kreskowy. Jest to wymagane przy drukowaniu paragonów, kodów kreskowych i etykiet produktów. W tym celu wprowadzono drukarki etykiet.

To urządzenie może wydrukować paragon, który informuje kupującego lub pracownika o ważnych danych o konkretnym produkcie. Ten widok nie jest podobny do zwykłego i różni się sposobem drukowania, ponadto eliminuje niepotrzebne wykonując proste czynności.

Sprzęt posiada mały czujnik, który pomaga wykryć lub skorygować różne błędy, które wystąpiły podczas pracy. Mechanizmy upowszechniły się w handlu detalicznym, tutaj pozwalają usuwać nieścisłości w cenach, zarządzać przesyłkami, etykietować towary i wykonywać inne czynności.

Technika ułatwia wykorzystanie w procesie różnych materiałów, może to być zwykły papier lub surowce syntetyczne.

Zastosowania urządzenia

Zróżnicowane oprogramowanie, dostępność i przenośność stały się ważnymi powodami, dla których wszędzie warto zdecydować się na tę technikę.

Oto kilka obszarów, w których urządzenia są aktywnie używane:

Biblioteki. Aby zaoszczędzić czas, służą do oznaczania książek i kart bibliotecznych. Zmniejsza to błędy i zapewnia nieprzerwaną pracę hali.

Produkcja montażowa. Obecnie pomocniczy mini sprzęt zajął tutaj wiodącą pozycję w sprawdzaniu jakości wykonania. Automatyzacja daje prawo do śledzenia szczegółów i definiowania ich za pomocą osobistego identyfikatora, w tym przypadku praca ludzka jest zminimalizowana.

Butiki. Najczęściej właściciele mogą sobie pozwolić na stworzenie skrótu nie tylko z ważnymi informacjami, ale także na zastosowanie do niego różnych elementów dekoracyjnych. Co definiuje osobisty styl butiku.

Kompleksy magazynowe. Wysoka prędkość działania sprzętu zapewnia systematyczną i szybką wysyłkę towarów oraz ich odbiór, a audyt zawiera mniej błędów popełnianych przez człowieka.

Przetwarzanie dokumentów. Mini drukarka może automatycznie odczytać wcześniej wprowadzone informacje lub dokonane płatności, co nie wymaga zasobów i czasu osób trzecich.

Dystrybucja i produkcja. Producenci mają możliwość znakowania swoich produktów zgodnie z zatwierdzonymi normami EAN-13.

Urzędy pocztowe i usługi. Zastosowanie metody kodów kreskowych w tym obszarze pozwala na wysyłanie wiadomości, listów, paczek i innych zasobów bez poświęcania zbyt wiele czasu.

Przedsiębiorstwa medyczne. Jeden z obszarów, w którym czynnik ludzki może odegrać okrutny żart z zasobów, które posiadają instytucje. Aby uniknąć negatywnych konsekwencji, powszechnie stosowana jest metoda dwuwymiarowych kodów kreskowych. W niektórych klinikach wszystkie ważne informacje o pacjencie i jego anamnezie przechowywane są na bransoletkach wyposażonych w kod.

Systemy bezpieczeństwa. Przepustki z zaznaczonymi informacjami zapewniają bezpieczeństwo i ograniczają dostęp osób nieuprawnionych do stref niebezpiecznych.

Lotniska.Automatyczny system monitoruje bagaż i pasażerów podczas lotu lub pomaga w identyfikacji niebezpiecznych obiektów na pokładzie samolotu, co pozwala na czasowe podjęcie działań awaryjnych.

Organizacje. Istnieje powszechnie dostępna technika - przenośnik wbudowany w linię produkcyjną, który ma podobne parametry. Z biegiem czasu przedsiębiorstwa specjalizujące się w wysokiej wydajności przestawiły się na drukarki termiczne. Drukują metki, przywieszki, etykiety tylko na swoje towary.

Handel. Najbardziej rozbudowana strona, gdzie zapotrzebowanie na maszynę jest ogromne. Do znakowania produktów używa się urządzeń wielofunkcyjnych, co zmniejsza koszty rewizji. Zawiera ogólne informacje o dostępności lub zapotrzebowaniu na określony produkt. Ułatwia pracę pracownikom firmy. Eliminuje możliwość popełnienia błędów.

Klasyfikacja i parametry sprzętu

Każdy model drukarki zawiera indywidualne parametry i technologie wykonania, w tym stacjonarne i ręczne, wydajność produktu zależy od zastosowania lub chęci właściciela.

Rodzaje drukarek:

 • Mobilne - kompaktowe, działają bez stacjonarnego komputera głównego, posiadają mocną baterię zapewniającą długie ładowanie, są często używane w obszarach magazynowych;
 • Stacjonarne - najbardziej budżetowe, mające na celu od 2 do 3 tys. Egzemplarzy na zmianę;
 • Biuro - liczba druków waha się od 4 do 6 tysięcy;
 • Przemysłowe - częściej stosowane w przedsiębiorstwach, w których na zmianę wymagane jest od 25 do 30 tysięcy etykiet;
 • Wstępne - małe, łatwe w użyciu, drukowane do 2000 oznaczeń i często używane w małych punktach sprzedaży detalicznej i oddziałach;
 • Wysoka wydajność - mocna i produktywna, drukuje od 100 tysięcy naklejek.

Wśród innych norm ważna jest znajomość technologii druku; od tych informacji zależy trwałość symboli i materiału do nanoszenia symboli.

Istnieją dwa rodzaje:

 • Bezpośredni druk termiczny.
  Ta metoda pozwala zaoszczędzić na tuszu lub taśmie (taśmie). Taki system działa poprzez ogrzewanie wrażliwej na zmiany temperatury taśmy termicznej. Głowica mechanizmu podgrzewa taśmę, a tym samym wyświetla pożądany obraz. To prawda, że ​​takie naklejki nie są trwałe, a wszelkie czynniki zewnętrzne przyczyniają się do ich zużycia: wilgoć, promienie UV, zadrapania. Jeśli musisz pracować w takich warunkach, lepiej wybrać inną opcję.
 • Druk termotransferowy.
  W tej formie drukarka wykorzystuje taśmę barwiącą. Metoda aplikacji jest podobna do pierwszej, farbę przenosi się na naklejkę po podgrzaniu. Oznacza to zużycie różnych kolorów i wysoką jakość, na taką etykietę nie mają wpływu czynniki zewnętrzne, surowiec ma gęstsze struktury. Takie naklejki długo nie blakną, a kod kreskowy zawsze można odczytać.

Każdy ruch ma swoją własną prędkość, która jest wskazana na produkcie przy zakupie, mierzona w milimetrach na sekundę.
Sprzęt ma różne układy klawiatury, w tej chwili często używają układu łacińskiego w języku angielskim, z czasem producenci planują rozszerzyć opcje klawiatury.

Wszystkie systemy operacyjne nadają się do pracy, szczegółowe dane zostaną opisane na opakowaniu produktu. Ważnym czynnikiem jest przyznana rozdzielczość, która wpływa na jakość wydrukowanej naklejki.

Wskaźnik dpi pozwoli określić jakość źródła, im wyższa dpi, tym lepszy i wyraźniejszy konsument zobaczą wynik. Istnieją również rozdzielczości 300dpi, 600dpi, 203dpi.

Możliwe jest podłączenie dowolnego urządzenia do urządzenia sterującego głowicą za pomocą portu USB, Wi-Fi to najpopularniejsze metody, ale są inne.
Pewne urządzenie wymaga indywidualnego podejścia do zasilania, mogą to być baterie C, AA, AAA, sieć lub magazyn energii.

Jakie są kryteria wyboru drukarki

Obecnie żadne przedsiębiorstwo nie może obejść się bez takiego sprzętu.
Dlaczego warto kupić mini drukarkę i na co zwrócić uwagę przy wyborze techniki, rozważymy poniżej.

 • Ilość wydruków.

Początkowo konsumenci, w oparciu o potrzeby organizacji, powinni zdecydować o wymaganej liczbie drukowanych etykiet na zmianę roboczą. Zazwyczaj budżetowy sprzęt jest przeznaczony do produkcji 2-3 tysięcy etykiet, dla średnich branż odpowiednie są urządzenia ze wzmocnioną głowicą drukującą pracujące z prędkością 50 mm / s.

Duże organizacje muszą zwracać uwagę na klasę handlową lub przemysłową, z prędkością 150-300 mm / s, sprzęt z częściami stalowymi pozwala im produkować od 35 tysięcy oznaczeń na zmianę.

 • Jakość i rozdzielczość.

Być może najważniejszym czynnikiem jest jakość etykiet. Obecność dobrej rozdzielczości pozwala wyraźnie zobaczyć znaki na naklejce, typowa wartość to 203 dpi, ta standardowa rozdzielczość jest używana na prawie wszystkich naklejkach. Gdy wymagana jest taga o małym rozmiarze, odpowiednia jest wartość od 300 dpi.

Nie musisz martwić się o oprogramowanie, zwykle niezbędne aplikacje są dostarczane wraz z samym sprzętem.

 • Trwałość.

Wybierając jednostkę warto zwrócić uwagę na żywotność źródła, jeśli konsument chce zapewnić trwałość oznaczeń, to należy również wziąć pod uwagę warunki, w jakich praca będzie wykonywana. W takim przypadku zwróć uwagę na termotransferowe, ich sposób działania przyczynia się do długotrwałego użytkowania naklejek, ale koszt takiego urządzenia będzie wielokrotnie droższy od pozostałych. Jeśli właściciel chce zaoszczędzić na kosztach, warto skorzystać z usługi bezpośredniego druku termicznego, która specjalizuje się w podgrzewaniu taśmy, nie ma potrzeby stosowania tonerów.

 • Rozmiary etykiet i aplikacje

Ogólnie przyjęte szerokości mieszczą się w przedziale 58-104 cm, przy czym 58 cm to parametry dla małych i średnich kategorii drukarek, a 104 cm - dla dużych. Rozkład pracy etykiet uzależniony jest od zastosowanej technologii druku, mając na uwadze, że produkowane są materiały o określonych cechach: wytrzymałości, kolorze, kształcie, lepkości.

Akcesoria zależą od twoich preferencji.

Oto akcesoria, które warto obejrzeć i kupić, jeśli nie są dostępne:

 • Mechanizm termotransferowy;
 • Separator papieru;
 • Nóż z magazynkiem do już pociętego papieru;
 • Dodatkowy moduł pamięci (umożliwia korzystanie z zasobów aplikacji);
 • Przewijarka do etykiet.

Charakterystyka techniczna najpopularniejszych modeli

Klasa biurowa

DYMO LabelManager 210D


Ekonomiczna, przenośna drukarka etykiet, wyposażona w druk termiczny. W zestawie: mechanizm, taśma testowa w kolorze białym z czarną czcionką 12 mm x 3 m, karta gwarancyjna oraz instrukcja. Źródłem zasilania są baterie.

DYMO LabelManager 210D

Specyfikacje:

 • Rozdzielczość - 180 dpi;
 • Szerokość druku - 12 mm;
 • Rodzaj baterii - ААх6 szt.;
 • Wymiary (SxGxW) - 16,5x6,4x15,5 cm;
 • Waga - 0,435 kg.

Zalety:

 • nie drogie;
 • wygodny w użytkowaniu.

Niedogodności:

 • brak interfejsu komunikacyjnego;
 • kupowanie baterii.

Cena: 4230 rubli

Xprinter XP-370B

Typ biura termalnego. Druk termiczny. Wiele wariantów kodów kreskowych: Code 39, Code 93, EAN-13, EAN-8, PDF417, QR code, UPC-A, UPC-E, Postnet, Code 128.
Zawiera separator papieru i port szuflady na pieniądze RJ11.
Możliwe jest zapewnienie komunikacji z komputerem poprzez port USB.
Zasilacz sieciowy, kompatybilny z systemem operacyjnym Android, Windows, Linux.
Według kupujących ten typ jest wyposażony w niezawodną głowicę drukującą.

Xprinter XP-370B

Specyfikacje:

 • Rozdzielczość - 203 × 203 dpi;
 • Szerokość druku - 82 mm;
 • 2 GB RAM i wbudowana pamięć;
 • Wymiary (SxGxW) - 16x23,1x15 cm.

Zalety:

 • obecność wbudowanej pamięci;
 • obecność separatora materiału;
 • pracować z różnymi systemami operacyjnymi.

Niedogodności:

 • kruchość tagów;
 • mało pamięci.

Cena: 7899 rubli

Argox D2-250

Wygodny sprzęt, grupa biurowa. Druk termiczny. Kody kreskowe: Aztec Code, Codabar, Code 39, Code 93, GS1 DataBar, MaxiCode, PDF417, QR Code, Telepen, UPC-A, UPC-E.Prędkość do 178 mm / s, możesz przechowywać informacje do 32 GB, języki programowania PPLA, PPLB, PPLZ. Zestaw zawiera edytor zewnętrznego obrazu etykiet.
Działa z sieci.

Argox D2-250

Specyfikacje:

 • Rozdzielczość - 203 dpi;
 • Szerokość druku - 54 mm;
 • RAM - 32 GB;
 • Wbudowana pamięć - 16 GB;
 • Wymiary (SxGxW) - 11,6x21,5x17cm;
 • Waga - 1 kg.

Zalety:

 • różnorodność wydruków kodów kreskowych;
 • wysoka prędkość;
 • dodatkowe wyposażenie.

Niedogodności:

 • kruchość tagów;
 • kompatybilny tylko z Windows.

Cena: 11280 rubli

Epson LabelWorks LW-700

Drukarka posiada druk termotransferowy. Duży wybór kodów kreskowych UPC / EAN-128, Codabar, Code 39, DataMatrix, EAN-8, GS1 DataBar, MaxiCode, PDF417, QR code, UPC-E, Code 128. Wbudowana klawiatura cyrylicy. Ładowanie odbywa się za pomocą kabla lub baterii. Przy zakupie zestaw zawiera: zasilacz / kabel, 1 szt. Taśmę LC-5WBW9, dyski pomocnicze do obsługi sprzętu, port USB.

Epson LabelWorks LW-700

Specyfikacje:

 • Rozdzielczość - 180 dpi;
 • Szerokość druku - 24 mm;
 • Wymiary (SxGxW) - 18x23,5x8 cm;
 • Waga - 0,77 kg.

Zalety:

 • dodatkowe zasilacze;
 • wybór kodowania.

Niedogodności:

 • mała rozdzielczość;
 • mała szerokość naklejki.

Cena: 9510 rubli

Brother QL-810W [QL810WR1]

Umożliwia drukowanie etykiet nie tylko ze stacjonarnego komputera PC, ale również z telefonu, poprzez WiFi, USB, duża prędkość produkuje do 100 naklejek na minutę.
Model jest wygodny w użytkowaniu, dzięki wygodnemu oprogramowaniu, które daje możliwość pozyskania zewnętrznych rozszerzeń do ozdabiania naklejek. Czcionki używane na komputerze PC będą działać dobrze na drukarce. Działa w sieci.

Brother QL-810W [QL810WR1]

Specyfikacje:

 • Rozszerzenie - 300 dpi;
 • Szerokość paska - 62 cm;
 • Wymiary (SxGxW) - 125x234x14 cm;
 • Waga - 1,12 kg.

Zalety:

 • wysoka prędkość druku;
 • obecność noża tnącego;
 • 1 rok gwarancji.

Niedogodności:

 • kruchość etykiety;
 • duży.

Cena: 17299 rubli

Klasa handlowa

JEPOD XP-470B

Drukarnia działów handlowych. Druk termiczny. Istnieją różne rodzaje kodów kreskowych. Istnieją skórki do komunikacji USB, Ethernet. Urządzenie współpracuje z systemem Windows. Jest miejsce na dodatkowe przechowywanie informacji, zasilanie za pomocą kabla / bloku.

JEPOD XP-470B

Specyfikacja techniczna:

 • Rozdzielczość - 203 dpi;
 • Szerokość paska - 108 mm;
 • Wbudowany / RAM - 8/4 GB;
 • Parametry (SxGxW) - 24x16,6x21,1;
 • Waga - 2,15 kg.

Zalety:

 • przystępna cena;
 • gniazdo karty pamięci.

Niedogodności:

 • szybkie noszenie;
 • zgodność z jednym systemem operacyjnym.

Cena: 8990 rubli

Argox F1-SB

Drukarka termotransferowa do oznaczania etykiet, naklejek. Prędkość 152 mm / s. pozwala na produkcję do 90 marek na minutę. Urządzenie posiada port USB RS-232. Ogromny wybór czcionek do druku. Zasilany przez sieć.

Argox F1-SB

Te. specyfikacje:

 • Rozdzielczość - 203 dpi;
 • Rozpiętość taśmy drukarskiej wynosi 104 mm;
 • Wbudowana pamięć / RAM - 8/4 GB;
 • Wymiary: (SxW) -30,9x25,5 cm.

Zalety:

 • trwałość naklejek;
 • Mobilność.

Niedogodności:

 • mała pamięć RAM;
 • gruby.

Cena: 17766 rubli

Brother PocketJet PJ-723

Przenośna maszyna do drukowania etykiet. Druk termiczny. Typ kodu kreskowego: UPC / EAN-128, kod Aztec, kod 39, kod 93, DataMatrix, EAN-13, EAN-8, GS1 DataBar, GS1-128, MaxiCode, Micro QR, MicroPDF417, PDF417, QR Code, UPC -A, UPC-E, Postnet, kod 128.
Sprzęt przenośny może być zasilany baterią litową lub siecią.
Zestaw z urządzeniem zawiera: kabel USB, instrukcje pomocnicze, czyściki do głowy, kompatybilne z wieloma systemami operacyjnymi.

Brother PocketJet PJ-723

Specyfikacje:

 • Rozdzielczość - 300 × 300 dpi;
 • Szerokość paska - 210 mm;
 • Wbudowany / RAM - 32/6 GB;
 • Parametry (SxG) - 25,5x5,5 cm;
 • Waga - 0,4 kg.

Zalety:

 • wygodny, można go przenosić;
 • dobra jakość druku;
 • wysokiej jakości bateria.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • druk termiczny nie zapewni trwałych oznaczeń.

Cena: 54 180 rubli.

Drukarka TT ZT220

Urządzenie termotransferowe wykorzystujące dowolny rodzaj taśmy.
Duża ilość pamięci RAM i pamięć wbudowana, obecność gniazda RS-232 i USB.
Duża prędkość druku, od 152 mm / s. Drukarka współpracuje z różnymi systemami operacyjnymi i udostępnia informacje dotyczące obsługi. Istnienie oprogramowania i sterowników daje prawo do rozszerzenia zakresu urządzenia i uzyskania specjalnych możliwości tworzenia naklejek.

Drukarka TT ZT220

Te. specyfikacje:

 • Rozszerzenie - 203 dpi;
 • Szerokość materiału - 104 mm;
 • Średnica / szerokość rolki - 203/114 mm;
 • Pamięć - 128 flash / 128 mb DRAM;
 • Wymiary (SxGxW) - 239x432x280 mm;
 • Waga - 7,8 kg.

Zalety:

 • dostępność stosowanych zasobów;
 • kompatybilność z różnymi systemami;
 • istnieją różne interfejsy i połączenia.

Niedogodności:

 • brak wyświetlacza;
 • duży, nieporęczny;
 • wysoka cena.

Cena: 54984 rub.

Intermec PD43

Urządzenie komercyjne zaprojektowane w najnowszej technologii. Druk termiczny. Używany na lotniskach lub w magazynach. Jest to dość łatwe do zrozumienia podczas pracy, urządzenia tych modeli charakteryzują się niezawodnością i obecnością różnych modyfikacji, odpowiednich dla wielu dziedzin działalności.
PD43 ma dużą prędkość druku 203 mm / s, interfejsy komunikacyjne USB 2.0, host, czuje się komfortowo w warunkach temperaturowych od 5 do 40 stopni i przy wilgotności od 20 do 85%.

W zestawie znajdują się takie elementy jak: taca, nóż, separator etykiet, karta sieciowa WiFi, moduł podajnika rolkowego.

Intermec PD43

Parametry:

 • Rozszerzenie - 203 dpi;
 • Szerokość druku - 104 mm;
 • Rozpiętość / długość taśmy - 110 mm / 360 m;
 • Kolorowy wyświetlacz;
 • RAM do 32 GB;
 • Wymiary: (DxSxW) -23,6x21,1x20,5 mm;
 • Waga - 5,1 kg.

Zalety:

 • szybkość druku;
 • gwarancja;
 • specjalne opcje.

Niedogodności:

 • niektóre odczyty temperatury;
 • wysoka cena.

Cena: 61130 rubli.

Klasa przemysłowa

„Rhino 4200”

Profesjonalna drukarka szeroko stosowana w elektrotechnice, telekomunikacji i innych technologiach informatycznych. Rodzaj skanowania - druk termiczny. Urządzenie posiada klawiaturę QWERTY. Jest wyświetlacz LCD, pamięć RAM jest zaprojektowana na 25 naklejek. Ochronna osłona wykonana z gumy zapewnia bezpieczeństwo urządzenia. Zestaw parametrów pozwala na szybkie przejście do wcześniej wykonywanych operacji. Szereg ustawień zawartych w mechanizmie pozwala na wykonywanie określonych akcji na urządzeniu bez udziału właściciela.
Sprzęt działa na 6 baterii AA lub baterię litową, które nie są zawarte w pakiecie zakupu.

„Rhino 4200”

Specyfikacje:

 • Parametry (SxGxW) - 18,1x12,7x6,2 cm;
 • Szerokość etykiet - 6,9,12 mm;
 • Waga - 770 gr;
 • Kolor - czarny, żółty.

Zalety:

 • kompaktowy;
 • bezprzewodowy;
 • jest klawiatura.

Niedogodności:

 • mała pamięć;
 • brak opcji aplikacji;
 • nie ma interfejsów komunikacyjnych.

Koszt: 8637 rubli.

Brother PT-E110VP

Aparatura termotransferowa typu przemysłowego. Przenośne urządzenie zapewniające szybki druk, dość wygodne w użytkowaniu. Przy zakupie konsument otrzyma zasilacz sieciowy, etui, kasety z taśmą, gwarancję.
Instrukcja użytkowania pomoże właścicielowi szybko zrozumieć ustawienia. Sprzęt zasilany bateriami AAAx6, przystosowanymi do pracy z elektrykiem.

Brother PT-E110VP

Specyfikacje:

 • Rozpiętość druku -12 mm;
 • Wymiary (SxGxW) - 11,4x20,8x5,8 cm;
 • Waga - 0,4 kg.

Zalety:

 • przenośny;
 • trwałe etykiety;
 • Dodatkowe opcje.

Niedogodności:

 • mała pamięć RAM;
 • brak interfejsów komunikacyjnych.

Cena: 14290 rubli

Zebra GK420t

Desktop, klasy przemysłowej, umożliwia drukowanie kodów 2D, obrazów, tagów danych. Dodatkowe rozszerzenia i łatwe do zrozumienia oprogramowanie dają możliwość korzystania z różnych zasobów, układów i czcionek. Model jest najczęściej stosowany w urzędach pocztowych i placówkach służby zdrowia. Drukarka słynie z prędkości druku do 127 mm / s, posiada port USB.

Zebra GK420t

Specyfikacje:

 • Rozdzielczość - 203 dpi;
 • Szerokość druku - 104 mm;
 • Pamięć wewnętrzna / RAM - 4/8 GB;
 • Wymiary (SxGxW) - 193 x 191 x 254 mm.

Zalety:

 • można drukować znaki specjalne;
 • 2 lata gwarancji;
 • zastosowane zasoby.

Niedogodności:

 • brak wyświetlacza;
 • brak klawiatury;
 • brak noża do etykiet.

Cena: 42252 rubli

Godex EZ-2250i

Drukarka przemysłowa tego modelu posiada druk termotransferowy.
Wiele rodzajów kodowania. Aby połączyć się z warunkami głowicy, możesz użyć portu USB, Ethernet.
Zasilany z sieci, miejsce na urządzeniu, dostępne do pracy do 32 mb, duża prędkość wytwarza dużą liczbę naklejek na minutę.

Godex EZ-2250i

Te. specyfikacje:

 • Rozszerzenie - 203 dpi;
 • Rozpiętość druku - 104 mm;
 • Wymiary (SxW) - 27,4x29,1;
 • Waga - 15 kg.

Zalety:

 • trwałość obrazów;
 • komunikacja z mechanizmami stacjonarnymi.

Niedogodności:

 • mała objętość do przechowywania informacji;
 • brak dodatkowych opcji.

Cena: 59850 rubli

Datamax I-4310e Mark II

Wielofunkcyjny sprzęt do rozwiązywania różnorodnych zadań. Druk termiczny.
Model jest na rynku już od dłuższego czasu i zbiera dobre opinie konsumentów. Taki sprzęt poradzi sobie z pracą przekraczającą możliwości sprzętu klasy średniej. Urządzenie jest wyposażone w potężne mechanizmy, procesor, zwiększoną pamięć, części są wyposażone w pomocnicze opcje prędkości. Za każdym razem parametry są poprawiane, pobór prądu minimalny, a to przyjemny plus dla właściciela. Wygodny wyświetlacz LCD 128x64. Proste oprogramowanie umożliwia instalację opcji i interfejsów innych firm.

Datamax I-4310e Mark II

Właściwości techniczne:

 • Rozdzielczość - 300 dpi;
 • Prędkość - 254 mm / s;
 • Szerokość / długość druku - 104/2514 mm;
 • Wymiary (SxGxW) - 322x472x320;
 • Waga - 20,5 kg.

Zalety:

 • wszechstronność aparatu;
 • rozszerzone oprogramowanie;
 • niskie zużycie energii.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • brak komponentów innych firm.

Koszt: 115 623 rubli.

Jak używać

Oprócz zaleceń dotyczących wyboru technologii należy udzielić porad dotyczących jej stosowania. Każda drukarka zawiera określone ustawienia, w tym język programowania i kodowania. Takie odniesienie jest akceptowalne w przypadku technologii high-end. Aby w pełni wykorzystać, musisz zrozumieć funkcjonalność, obecność języka rosyjskiego jest głównym wymaganiem dla całego sprzętu.

Eksploatacja nie będzie trudna, jeśli jednostka będzie zawierała możliwość zmiany zasobów aplikacji, modułów. Każdy system operacyjny ma osobny zestaw parametrów do przyszłej pracy ze sprzętem, Windows daje prawo do sterowania prawie każdym urządzeniem.

Istnieje wiele kodów kreskowych, które można zainstalować w systemie operacyjnym, w tej chwili standardowy pakiet kodów to True Type, odpowiedni dla dowolnego mechanizmu, wystarczy zainstalować moduł na komputerze i przeprowadzić parowanie. Alternatywne kody można znaleźć w preferencjach właściciela i charakterystyce.

EAN, UPC, Interleaved 2 i Code 128 są uważane za kodowanie publiczne, ale te czcionki również wymagają specjalnego podejścia, ponieważ nie należą do prostych, a jednocześnie istnieje szansa na zainstalowanie określonego oprogramowania, które ułatwia korzystanie i zrozumienie.

Korzyści z używania technologii

Według kupujących i właścicieli zastosowanie technologii ma kilka zalet:

 • Pełni rolę identyfikatora, oznaczenie wpisywane jest do rejestru rachunkowości towarów,
  który pozwala znaleźć żądany produkt poprzez skanowanie.
 • Dokładność, informacja jest odczytywana automatycznie, co zmniejsza ryzyko błędu przy wejściu lub znalezieniu żądanego obiektu.
 • Ułatwienie procesu inwentaryzacji przy wprowadzaniu produktów do wspólnej bazy danych.
 • Automatyzacja przepływu pracy zajmuje mniej czasu niż praca fizyczna.
 • Systematyzacja w celu zapewnienia porządku w rozliczaniu jednostek.

Którą drukarkę etykiet spośród wymienionych w recenzji podobała Ci się? Podziel się swoją opinią w komentarzach do artykułu.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *