Najlepsze oprogramowanie do czyszczenia komputera na 2020 rok

3

Komputer osobisty pozwala komunikować się z przyjaciółmi mieszkającymi w innych krajach, nauczyć się czegoś nowego, odwiedzać niedostępne miejsca i wiele więcej. Wszystkie te czynności są realizowane przez różne rodzaje oprogramowania. Od czasu do czasu są usuwane i przenoszone.

Niemożliwe jest całkowite usunięcie informacji. Części wcześniej usuniętych plików i pobranych plików pozostają w systemie. Z biegiem czasu rejestr nie jest już zapełniany aktualnymi rekordami, ale dziennik jest wypełniony zapisami aktualizacji aplikacji. Wszystko to negatywnie wpływa na wydajność komputera. Użytkownik doświadczy zawieszania się i awarii aplikacji. Jeśli sytuacja się pogorszy, system Windows będzie działał dłużej po włączeniu, a później nie będzie wygodny w użyciu.

Aby odzyskać wydajność, niektórzy użytkownicy ponownie instalują oprogramowanie lub aktualizują komponenty komputera. Ale w takiej sytuacji mądrzejszym rozwiązaniem jest zainstalowanie specjalnych programów przeznaczonych do czyszczenia i optymalizacji. Instalowany domyślnie deinstalator nie zawsze skutecznie radzi sobie z zadaniem.

Jak przyspieszyć swój komputer?

Usuwanie śmieci, które nagromadziły się z biegiem czasu, jest ważnym procesem, którego nie należy w żaden sposób zaniedbywać, ale jeśli pomimo jego regularnej realizacji obserwuje się opóźnienia w pracy, zaleca się wykonanie następujących czynności:

 • zbadaj parametry karty graficznej. Nvidia ma możliwość przełączania między jakością obrazu a wydajnością. Funkcja ma znaczenie przy optymalizacji pod kątem gier.
 • wyłącz efekty dekoracji. W personalizacji dostępna jest maksymalna wydajność elementu, włączenie go w systemie Windows 7 i 10 powoduje wyłączenie wszystkich efektów.
 • w przypadku laptopów możliwa jest regulacja zasilania. Aby to zrobić, zwróć uwagę na ikonę ładowania w prawym dolnym rogu. Po przejściu do menu zasilania dostępne są tryby „Standardowe”. Maksymalna wydajność, „oszczędność”.
 • za pomocą „Menedżera zadań” do zamykania niepotrzebnych procesów. To uwalnia zaangażowaną część pamięci RAM i pozwala skierować ją we właściwym kierunku.
 • pozbyć się niepotrzebnych aplikacji. Niektóre z nich można ukryć przed zwykłym użytkownikiem i po włączeniu komputera działać w tle. Aby to zrobić, otwórz menu Start, Panel sterowania, Programy, Odinstaluj.
 • przejrzyj listę startową i wyłącz wszystkie niepotrzebne. Ładowanie, gdy komputer jest włączony, znacznie spowalnia szybkość uruchamiania. Wszystkie procesy używają pamięci RAM. Aby zapoznać się z ich listą, naciśnij "start", następnie wjedź w msconfig w pasek wyszukiwania i otwórz zakładkę "Uruchamianie" żeby wyłączyć wszystkie niepotrzebne. W takim przypadku musisz być bardzo ostrożny, ponieważ możesz usunąć naprawdę ważne pliki.
 • defragmentacja. Aby to zrobić, użyj wbudowanych narzędzi i pobranych aplikacji;
 • czyszczenie kurzu. Powoduje to przegrzanie wentylatora. Powoduje to spowolnienie systemu i awarię komponentów.
 • usuń pliki tymczasowe. Niezmiennie pojawiają się podczas pracy dysku twardego i pozostają tam na zawsze. Aby je wyeliminować, użyj specjalnych narzędzi, które zwolnią miejsce na dysku.

W żadnym wypadku nie należy ignorować optymalizacji komputera. Dotyczy to zwłaszcza laptopów i komputerów PC o niskiej wydajności, pozwoli ci wygodnie iw pełni korzystać z przeglądarki i nie uruchamiać najbardziej wymagających gier.

Co to są systemowe narzędzia do czyszczenia śmieci?

W systemie Windows dostępna jest funkcja „czyszczenia dysku”, która uwalnia dysk od nagromadzonych niepotrzebnych plików. W 10. wersji systemu operacyjnego działa on samodzielnie w tle, wystarczy go najpierw włączyć. Ponadto zaleca się osobne uruchomienie Oczyszczania dysku.

Ta funkcja jest dostępna we wcześniejszych wersjach. Aby go uruchomić, po prostu otwórz Eksploratora i wybierz wymagany dysk lub partycję, kliknij go prawym przyciskiem myszy. Następnie wybierz element „Właściwości”, aby przejść do zakładki Ogólne i kliknij przycisk „Oczyszczanie dysku”. W wyświetlonym menu wybierz typ plików, których chcesz się pozbyć, a po kliknięciu „Wyczyść pliki systemowe” system rozpocznie wykonywanie zadania.

Jak wybrać?

Nie ma potrzeby spieszyć się i instalować pierwszego narzędzia, które pojawi się na komputerze, ponieważ może ono być nie tylko bezużyteczne, ale także wiązać się z dodatkowymi problemami.

 1. Po co to jest? Aplikacje, które są swobodnie dostępne w Internecie, mają szeroką funkcjonalność. Użytkownikom, którzy są pewni swojego programu antywirusowego, wystarczy zainstalować wysoce ukierunkowaną aplikację. Reszta nie będzie zbyteczna, aby zwracać uwagę na programy śledzące oprogramowanie szpiegujące, a także eliminujące zagrożenia. Niezależnie od zainstalowanego narzędzia powinno być w stanie: wyczyścić dysk z nagromadzonych śmieci, poprawić wpisy rejestru i wyczyścić miejsce z plików tymczasowych.
 2. Wszechstronność. Musi być kompatybilny z każdą wersją systemu Windows. Dodatkowo musi mieć przystępną funkcjonalność, która pozwoli Ci ją zrozumieć niezależnie od poziomu wiedzy użytkownika.
 3. Wolny? Płatny? A może po prostu skorzystaj z wersji próbnej? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy od konsumenta. Rynek oferuje szeroką gamę różnorodnych programów. Zarówno płatne, jak i nie. Z reguły bezpłatne narzędzia proszą o rejestrację ze wskazaniem poczty i danych osobowych. Jeśli chcesz, nie będzie trudno znaleźć programy, które niczego nie wymagają. Większość płatnych wersji ma zaawansowaną funkcjonalność. Ale to nie znaczy, że będzie skuteczniejsze niż darmowe. Pakiet redystrybucyjny może wykonywać wiele określonych zadań lub tylko jedno.
 4. Opinie. Na forach można znaleźć recenzje użytkowników dotyczące oprogramowania. Po ich przeanalizowaniu można uzyskać ogólny obraz działania aplikacji. Zaleca się pobieranie i instalowanie tylko z oficjalnej strony internetowej. Zmniejszy to ryzyko zarażenia wirusami.

Zaleta korzystania z oprogramowania:

 • nie ma potrzeby ponownej instalacji systemu Windows;
 • wystarczy kilka kliknięć, aby uruchomić;
 • produktywność znacznie wzrasta;
 • czyszczenie plików cookie i pamięci podręcznej w przeglądarkach.

Niedogodności:

 • shareware ma ograniczoną funkcjonalność;
 • Rosyjski nie zawsze jest obecny;
 • niektóre programy wymagają wydarzenia kilka razy dziennie.

Najlepsze oprogramowanie do czyszczenia komputera na 2020 rok

Carambis Cleaner

Produkt rodzimych deweloperów z innowacyjnym systemem. Jest kompatybilny z każdą wersją oprogramowania. Po raz pierwszy dodano Harmonogram zadań i Zaplanowaną optymalizację, aby poprawić użyteczność. Interfejs jest tak prosty, że nie będzie trudno sobie z nim poradzić nawet początkującym, którzy właśnie postawili stopę na ścieżce opanowania umiejętności obsługi komputera. Duży czerwony przycisk uruchamiający skanowanie przyciągnie uwagę i nie zgubi się wśród innych pozycji menu. Dostępne są trzy typy: Oczyszczanie dysku, Oczyszczanie rejestru i Oczyszczanie przeglądarki. Ponadto wyszukuje i usuwa zduplikowane pliki audio, wideo i nie tylko.

Program umożliwia szczegółowe przestudiowanie uzyskanych wyników.Dziennik jest podzielony na kategorie i możliwość oddzielnego usuwania każdego wyniku i dodawania go do wyjątków, jeśli wykryte śmieci są konieczne. Narzędzie umożliwia edycję listy startowej.

Zalety:

 • możliwość zapisywania raportów z wykonanej pracy;
 • ręczny wybór plików do usunięcia w wynikach skanowania;
 • funkcja usuwania danych bez możliwości ich odzyskania;
 • czyszczenie systemu z plików tymczasowych;
 • naprawić rejestr systemu Windows;
 • usuwanie pozostałych danych z usuniętych aplikacji;
 • usuwanie dużych plików tymczasowych zajmujących miejsce;
 • intuicyjny interfejs;
 • edycja listy startowej;
 • analiza pracy i wzrost wydajności.

Niedogodności:

 • brak darmowej wersji;
 • specyficzny projekt nie każdemu przypadnie do gustu.

Comodo System Cleaner

Zawiera zestaw narzędzi i narzędzi do optymalizacji komputera. Z jego pomocą czyszczą rejestr, analizują pracę systemu Windows i edytują listę startową. Spośród funkcji specjalnych wyróżnia się możliwość kodowania i, w razie potrzeby, trwałego usuwania danych.

Dzięki opatentowanej technologii Safe Delete stało się możliwe odzyskiwanie plików.

Menu jest prawie w całości przetłumaczone na język rosyjski. Opanowanie funkcjonalności nie sprawi trudności początkującemu, a tym bardziej doświadczonemu użytkownikowi. Główna część znajduje się po lewej stronie menu. Wybranie osobnego elementu umożliwia dopracowanie, a następnie przejście do jego realizacji.

Jeśli dysk twardy jest przeciążony, po przeanalizowaniu dysku niektóre bloki staną się dostępne.

Zalety:

 • otwieranie dostępu do nieusuniętych folderów i danych;
 • szczegółowe informacje o systemie;
 • usuwanie zbędnych informacji i nieużywanych plików systemowych;
 • całkowite usunięcie informacji bez odzyskiwania;
 • zduplikowany menedżer;
 • ochrona informacji poufnych za pomocą Permanent File Wiper i sprawdzanie wartości skrótu;
 • Absolutnie wolny.

Niedogodności:

 • podczas instalacji systemu Windows 10 występują awarie;
 • nie do końca zrusyfikowane menu;
 • prędkość skanowania jest niska.

Revo Uninstaller

Jego głównym celem jest prawidłowe usuwanie programów i plików. Kalendarz aplikacji systemowych, kalkulator i wiele innych nie jest wyjątkiem. Ta funkcja jest szczególnie istotna w przypadku systemu Windows 10, który ma wiele programów, które praktycznie nie są używane.

Aplikacja nie jest pozbawiona takich funkcji jak optymalizacja wydajności komputera, poprawianie błędów w rejestrze.

Płatna wersja Revo Uninstaller Pro jest teraz przenośna. Innymi słowy, jest instalowany na przenośnych nośnikach danych i skanuje komputer po podłączeniu do niego. Licencja jest przypisana do pojedynczego użytkownika i umożliwia analizę techniczną na wielu urządzeniach. Ta funkcja jest szczególnie istotna dla tych, którzy zajmują się konfigurowaniem komputerów za pieniądze, a także często pomagają znajomym i rodzinie.

Zalety darmowej wersji:

 • obecność rosyjskiej lokalizacji;
 • znalezienie i wyeliminowanie pozostałości programu;
 • tryb łowcy. Który zwalnia użytkownika z określonej aplikacji, umieszczając kursor nad ikoną aplikacji na pulpicie, zasobniku, otwartym oknie lub pasku szybkiego uruchamiania;
 • moduł kontroli aplikacji podczas uruchamiania;
 • czyszczenie historii przeglądarki, pamięci podręcznej i plików cookie;
 • usuwanie plików tymczasowych z przeglądarek i pakietów Microsoft Office;
 • kilka trybów dezinstalacji.

Niedogodności:

 • materiały przedstawione w certyfikacie nie są w pełni przetłumaczone na język rosyjski;
 • czyszczenie plików systemowych jest śmiertelne;
 • czasami wątpliwa skuteczność

Akcelerator komputerowy

Konkurencyjny produkt od krajowych programistów otrzymał szerszą funkcjonalność w porównaniu z analogami. Akcelerator komputerowy jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami systemu Windows i jakościowo zwiększa szybkość komputera. Te i wiele innych cech pozwoliły jej stanąć na równi ze znanymi konkurentami.

W oknie głównym wyświetlane są pełne informacje o urządzeniu.

Zalety:

 • wygodny harmonogram czyszczenia i optymalizacji;
 • funkcjonalność pozwalająca wyeliminować awarie i błędy systemu;
 • szybkie usuwanie wykrytych zanieczyszczeń;
 • zarządzanie startupem;
 • prędkość komputera wzrasta do 70%;
 • szczegółowy monitoring systemu z pełną identyfikacją wszystkich czynników negatywnie wpływających na wydajność;
 • szukaj zduplikowanych plików i folderów.

Niedogodności:

 • wersja próbna ma ograniczoną funkcjonalność. Pełny dostęp będzie wymagał zakupu licencji.

Glary Utilities

Posiada standardowy zestaw narzędzi do optymalizacji rejestru, ukrywania i usuwania plików oraz defragmentacji dysku twardego. Istnieje możliwość zarządzania dodatkami do przeglądarki. Analizuje użycie dysku twardego i jest w stanie znaleźć duplikaty.

Dla niedoświadczonych użytkowników czyszczenie rozpoczyna się za pomocą 2 kliknięć, dla zaawansowanych użytkowników zapisywane są dokładne ustawienia dla indywidualnych potrzeb.

Zalety:

 • przeglądanie i zmiana programów startowych;
 • znajdowanie i usuwanie błędów w rejestrze systemowym;
 • kontrola i optymalizacja pamięci RAM;
 • analizator używanego miejsca na dysku;
 • narzędzia do odzyskiwania usuniętych plików, identyfikowania zduplikowanych i pustych folderów, defragmentacji dysku i wiele więcej;
 • eliminacja błędów w menu i na pulpicie.

Niedogodności:

 • dostęp do pełnej funkcjonalności dopiero po zakupie licencji;
 • pomoc jest całkowicie w języku angielskim;
 • konflikty z oprogramowaniem antywirusowym.

Mechanik systemowy

Pionier w dziedzinie czyszczenia komputerów. Od dawna utrzymuje wiodącą pozycję na rynku. Ponad 40 narzędzi zawartych w pakiecie redystrybucyjnym optymalnie konfiguruje komputer i osiąga z niego maksymalną wydajność.

Zalety:

 • nie wymagający parametrów komputera;
 • dokładne skanowanie plików i folderów;
 • ochrona przed złośliwym oprogramowaniem;
 • możliwość ręcznej konfiguracji czeku;
 • znajdowanie i eliminowanie błędów w systemie;
 • wykrywanie duplikatów dużych plików;
 • intuicyjne menu;
 • harmonogram skanowania;
 • ignorowanie ważnych danych i wpisów rejestru systemu Windows.

Niedogodności:

 • nie ma języka rosyjskiego;
 • shareware;
 • pełna funkcjonalność dostępna po zakupie.

Reg Organizer

Zestaw narzędzi jest przeznaczony do kompleksowej obsługi systemu Windows. Z ich pomocą oczyszczają przestrzeń z nagromadzonego gruzu, przyspieszają i optymalizują pracę. Wyniki ekspresowej analizy przeprowadzonej na starcie programu są wyświetlane na stronie głównej i wskazują użytkownikowi krytyczne problemy. Specjalne narzędzia umożliwiają ręczne usuwanie i edycję rejestru.

Zalety:

 • usuwanie programów i wszystkich ich śladów w systemie;
 • menedżer do dostrajania automatycznego ładowania;
 • edytor kluczy, plików rejestrowych i ich usuwanie;
 • możliwość wyszukiwania kluczy i zastępowania ich w rejestrze;
 • śledzenie zmian w kluczach rejestru przez zainstalowane aplikacje;
 • automatyczne czyszczenie systemu, możliwość usuwania starych wersji i aktualizacji;
 • dostosowanie oprogramowania do Twoich potrzeb;
 • znajdowanie śladów wcześniej usuniętych aplikacji i ich eliminacja.

Niedogodności:

 • pełna funkcjonalność otwiera się po zakupie licencji.

Mistrz sprzątania

Starzec w niszy czyszczenia systemu. Miliony pozytywnych recenzji przyczyniły się do tego, że aplikacja została przeniesiona na telefony z systemem Android. Usuwanie nagromadzonych śmieci odbywa się za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Następnie ustawia optymalne parametry systemu, aby przyspieszyć działanie. Zmniejsza to liczbę krytycznych błędów.

Osobno należy wspomnieć o obecności rozbudowanej bazy oprogramowania, w tym najpopularniejszego. Dzięki temu Clean Master dokładnie wie, gdzie i jakie odpady tworzy.

Zalety:

 • kompleksowe czyszczenie nagromadzonego gruzu;
 • optymalizacja systemu;
 • wygodne menu;
 • w razie potrzeby usuń poufne dane.

Niedogodności:

 • przy pierwszym uruchomieniu wskaźniki wykrytych śmieci wahają się w granicach 5 - 15 GB.

Advanced SystemCare

Jeden z liderów na rynku oprogramowania do sprzątania niepotrzebnych śmieci. Pakiet narzędzi zawartych w programach na wydajność konkuruje nawet z płatnymi odpowiednikami.Analiza systemu odbywa się jednym kliknięciem. Gracze docenią dedykowany tryb Turbo Boost, który optymalizuje zasoby, aby zmaksymalizować wydajność w grach.

Zalety:

 • Tryb gry;
 • powstrzymuje nieuprawniony dostęp do danych osobowych;
 • blokuje reklamy i spam w przeglądarkach;
 • kompatybilność ze wszystkimi wersjami Windows;
 • prosty program antywirusowy wbudowany w program wykrywa złośliwe oprogramowanie i oprogramowanie szpiegujące;
 • regularne aktualizacje i poprawki błędów;
 • wymaga minimum zasobów do swojej pracy.

Niedogodności:

 • pełny dostęp do wszystkich narzędzi otwiera się po zakupie klucza licencyjnego;
 • wersja przenośna nie jest dostępna na oficjalnej stronie internetowej;
 • zaleca się usunięcie go z uruchamiania, aby kontrolować, co dokładnie zostało usunięte.

CCleaner

Lider pod względem liczby instalacji. Prosty i zrozumiały interfejs dla wielu, wysokiej wydajności, cech, które umożliwiły uzyskanie dłoni. CCleaner został również przeniesiony na urządzenia mobilne.

Istnieją trzy główne obszary działalności: skanowanie, korekcja błędów, ochrona poufnych danych. Po sprawdzeniu użytkownikowi wyświetlana jest lista wszystkiego, co należy natychmiast usunąć. Jeśli znajdą się wśród nich potrzebne dane, wystarczy jedno kliknięcie, aby je zabezpieczyć. Zaawansowane funkcje są dostępne dla zaawansowanych użytkowników.

Zalety:

 • skuteczne czyszczenie rejestru;
 • dostępne dla masteringu i początkujących;
 • kompatybilność ze wszystkimi systemami operacyjnymi;
 • Język rosyjski;
 • tryb pracy w tle;
 • bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych podczas korzystania z internetu;
 • czyszczenie plików cookie i pamięci podręcznej;
 • zatrzymywanie niechcianych aplikacji działających w tle;
 • Akceleracja komputera.

Niedogodności:

 • możliwe jest przypadkowe usunięcie plików niezbędnych do działania systemu.

Programy przedstawione na górze pomogą rozwiązać problemy spowodowane spowolnieniem komputera, a także uwolnią dysk twardy z nagromadzonych śmieci. Spośród wszystkich programów dostępnych na rynku uznano je za jedne z najlepszych. Alternatywną metodą rozwiązania tej sytuacji jest wezwanie do domu drogiego specjalisty, który zamiast nieszczęśliwego użytkownika rozwiąże ten problem.

3 UWAGI

 1. Używam prostego programu CCleaner do czyszczenia komputera z niepotrzebnych śmieci. Łatwy w użyciu i wydajny. W ustawieniach włączam język rosyjski wszystko staje się jasne. Lepiej jest przeprowadzić czyszczenie 2 razy.

 2. Do czyszczenia komputera używam Reg Organizer i CCleaner. Drugi podoba mi się bardziej, więc używam go już ponad 10 lat. Możesz wyczyścić start, rejestr, pliki tymczasowe systemu i przeglądarek, odinstalować programy. Podczas czyszczenia rejestru należy uważać, aby nie usunąć niezbędnych wpisów.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *