Najlepsze oprogramowanie i usługi do wideokonferencji na 2020 rok

0

Wideokonferencje to technologia umożliwiająca komunikację w czasie rzeczywistym między dwoma lub więcej osobami, niezależnie od ich lokalizacji. Uczestnicy mogą się komunikować, słyszeć i widzieć, wymieniać pliki audio i wideo. Do zorganizowania sesji potrzebny jest komputer, laptop lub tablet podłączony do internetu, a także specjalny sprzęt i oprogramowanie. Redaktorzy strony „best-pl.designuspro.com” oferują przegląd najlepszych programów i usług do wideokonferencji na rok 2020.

Zastosowania wideokonferencji

 • Medycyna. Nowoczesne narzędzia komunikacyjne pozwalają pacjentom na otrzymywanie porad medycznych z dowolnego miejsca. Oszczędza to czas, aw niektórych przypadkach może nawet uratować życie ludzkie, ponieważ pacjenci w ciężkim stanie nie zawsze mogą być przewożeni. System wideokonferencyjny to doskonałe wyjście dla mieszkańców małych miejscowości, którzy nie mają możliwości skorzystania z wykwalifikowanej opieki medycznej w swoim rodzinnym mieście.
 • Edukacja. W samoizolacji wideokonferencje stały się dla uczniów i studentów jedyną okazją do kontynuowania nauki. Ale nawet w zwykłych czasach technologia może znacznie zwiększyć efektywność procesu edukacyjnego. Na przykład wysoko wykwalifikowani nauczyciele mogą znaleźć w swoim napiętym grafiku kilka godzin na przeprowadzenie seminarium w Internecie, ale dość problematyczne jest spędzenie kilku dni na samolocie i wygłaszaniu wykładów w innym mieście. Dzięki wideokonferencjom możesz łatwo i szybko uformować grupę studentów zlokalizowanych w dowolnych miejscowościach i krajach, co pozwala na częstsze prowadzenie szkoleń.
 • Praktyka arbitrażowa. We współczesnym świecie bezpośrednia obecność uczestników procesu na sali sądowej jest zupełnie niepotrzebna, co ma znaczenie dla obywateli przebywających w miejscach pozbawienia wolności. Pozwala to na obniżenie kosztów budżetowych, ponieważ nie ma już potrzeby wydawania pieniędzy na transport skazanego na miejsce spotkania.
 • Przemysł. Systemy komunikacji wideo pomagają rozwiązywać główne problemy obiektów przemysłowych: oddalenie fabryk i zakładów od centrali, trudności w zarządzaniu oddziałami, uzależnienie od dostawców.
 • Handel. Duże holdingi handlowe mają rozbudowaną strukturę, którą trudno jest zarządzać bez osobistej obecności. Wideokonferencja rozwiązuje ten problem: kierownik może kontrolować oddziały, nie tracąc czasu na przeprowadzanie się. W handlu hurtowym systemy zapewniają szybką interakcję z kontrahentami, księgowością, magazynami, a także dają nieocenioną możliwość zaprezentowania towaru klientom.

Zalety wideokonferencji

 • Realizm kontaktu. Technologia pozwala nie tylko słyszeć, ale także obserwować rozmówcę, widzieć jego gesty i mimikę, oceniać jego nastrój. Dzięki temu dialog jest bardziej owocny.W przeciwieństwie do rozmowy telefonicznej, abonenci nie są rozpraszani przez obce sprawy i są całkowicie skoncentrowani na komunikacji.
 • Łatwość użycia. Udział w konferencji nie wymaga specjalnej wiedzy i umiejętności, ponieważ systemy mają przejrzysty i prosty interfejs.
 • Skalowalność. W zależności od możliwości platformy liczba uczestników może się zmieniać: od dwóch do kilku tysięcy.
 • Oszczędność czasu i pieniędzy. Technologia pozwala obniżyć wydatki na delegacje pracowników, rezerwacje hoteli i wynajem sal konferencyjnych. Ponadto komunikacja wideo pomaga zaoszczędzić cenny czas: uczestnicy nie muszą już poświęcać go na przeprowadzkę do innego miasta lub kraju.
 • Zwiększona wydajność pracy. Pracownicy firmy mają możliwość komunikowania się ze sobą niezależnie od pory dnia i lokalizacji. Nawet jeśli koledzy znajdują się w tym samym budynku, mogą skontaktować się bez wychodzenia z miejsca pracy. Dzięki temu koordynacja projektów i omawianie sytuacji problemowych jest szybsze i bardziej owocne. Dla pracowników zdalnych takie technologie są warunkiem wstępnym pracy.
 • Udoskonalona komunikacja. Wideokonferencje to doskonałe narzędzie do współpracy z klientami, partnerami i współpracownikami. W trybie online możesz zademonstrować potencjalnemu klientowi nowe produkty i popularne modele produktów, szybko poinformować zespół o zamówieniach menedżera, zorganizować spotkanie dyrektorów czy rozmowę kwalifikacyjną przy zatrudnianiu.

Co to są wideokonferencje

Wideokonferencje są podzielone na osobiste i grupowe. Pierwszy typ to sesja komunikacyjna, w której uczestniczy dwóch użytkowników. Wszystkie inne typy konferencji nazywane są konferencjami grupowymi. Są podzielone na kilka typów, z których każdy ma swoje własne zasady i cechy:

 • Wielokonferencja. Ten rodzaj połączenia jest również nazywany symetrycznym. Jest to jednoczesna komunikacja kilku użytkowników, z których każdy ma równe prawa. Ta metoda jest odpowiednia w sytuacjach wymagających kolegialnego omówienia problemu i wspólnego podejmowania decyzji, na przykład podczas seminariów i spotkań wielostronnych.
 • Głos aktywowany. Sesja jest zorganizowana w następujący sposób: abonenci widzą i słyszą tylko tego, kto w danej chwili wygłasza przemówienie. Jego urządzenie wyświetla siebie lub poprzedniego prezentera. Transmisja jest przełączana za pomocą serwera, który reaguje na głos uczestników. Ten tryb ma istotne wady, na przykład system może błędnie reagować na pukanie, kaszel, rozmowę telefoniczną i inne przypadkowe dźwięki.
 • Transmisja wideo. Jest to tryb, w którym mówca nie widzi ani nie słyszy swojej publiczności, ale może zostawiać wiadomości na czacie tekstowym.
 • Selektor (rola). W tym formacie pełnione są następujące role: organizator, prelegenci i słuchacze. Organizator kieruje sesją, wybiera prelegenta i może w każdej chwili przerwać jego prezentację. Ten tryb jest wygodny w przypadku seminariów internetowych lub połączeń konferencyjnych.
 • Do nauczania na odległość. Jest to specjalny format lekcji online. Uczniowie lub uczniowie widzą i słyszą tylko nauczyciela, który z kolei może obserwować wszystkich swoich uczniów. Jest to bardzo wygodne: uwaga uczniów skupia się na nauczycielu, podczas gdy on kontroluje ich obecność i zachowanie.

Jak wybrać oprogramowanie do wideokonferencji

Wiele osób popełnia błędy przy wyborze pierwszego napotkanego programu. Aby zrozumieć, który produkt lepiej kupić i czego szukać, należy przestudiować główne kryteria wyboru oprogramowania.

Cena £

Pytanie, ile kosztuje oprogramowanie, jest jednym z najważniejszych. Aby osoby mogły komunikować się z przyjaciółmi i krewnymi, wystarczy bezpłatna usługa. Jest również odpowiedni dla małych firm i początkujących biznesmenów. W przypadku dużych firm i firm wielooddziałowych, a także do szkolenia pracowników, potrzebne będzie płatne oprogramowanie.Należy pamiętać, że wiele serwisów oferuje tylko abonament roczny, którego średnia cena jest dość wysoka. W opinii kupujących przed zakupem warto skorzystać z wersji testowej, aby ocenić możliwości i wygodę programu.

Firma deweloperska

Rynek oferuje szeroką gamę produktów informacyjnych firm krajowych i zagranicznych. Każde oprogramowanie można łatwo zamówić online w sklepie internetowym lub na stronie internetowej dewelopera. Aby dowiedzieć się, który produkt firmy lepiej kupić, należy zapoznać się z oceną producentów w Internecie, zaleceniami ekspertów i poradami zwykłych konsumentów. Można tam również znaleźć opis oprogramowania i porównać stawki.

Liczba uczestników i terminy

Dla wielu użytkowników korporacyjnych dużych firm potrzebne będą usługi do organizowania wydarzeń na dużą skalę z dużą liczbą odbiorców. Należy również zwrócić uwagę na limit czasu: w niektórych programach ustawiany jest maksymalny czas trwania sesji.

Dostępność wersji internetowej i aplikacji mobilnej

Popularność modeli mobilnych (telefony, tablety) wynika z ich wygody oraz możliwości korzystania z nich w dowolnym miejscu i czasie. Dlatego klient na smartfony, a także wersja webowa, która umożliwia pracę w programie bezpośrednio przez przeglądarkę, są ważną i integralną częścią nowoczesnego oprogramowania.

Funkcjonalność

Nowoczesne usługi oferują mnóstwo przydatnych narzędzi do organizacji wydarzeń online. Na przykład technologie chmurowe pozwalają użytkownikowi przechowywać duże ilości plików w specjalnym magazynie. Wskazany jest zakup systemów z funkcją nagrywania wideokonferencji, jest to wygodne dla późnych uczestników i subskrybentów, którzy z jakiegokolwiek powodu nie mogli w niej uczestniczyć.

Niezawodność

Najlepsi dostawcy poświęcają mnóstwo czasu i pieniędzy na bezpieczeństwo informacji. Szyfrowanie i stosowanie wyspecjalizowanych kodeków minimalizuje ryzyko wycieku danych.

Najlepsze oprogramowanie i usługi do wideokonferencji na 2020 rok

Wolny

Skype

To jeden z najstarszych komunikatorów firmy Microsoft, który pojawił się w 2003 roku. Początkowo został stworzony do rozmów, ale teraz jego funkcjonalność jest dość szeroka: użytkownicy mogą komunikować się za pomocą komunikacji audio i wideo, korespondować, tworzyć ankiety, załączać zdjęcia. W wideokonferencji można wziąć maksymalnie 50 uczestników. Pliki, które subskrybenci wymieniają podczas sesji, pozostają dostępne przez miesiąc, ponieważ usługa ma własną chmurę. Skype to program do udostępniania ekranu, który jest bardzo przydatny do omawiania planów, projektów i ważnych rzeczy.

Zalety:

 • bezpłatne rozmowy audio i wideo w Skype;
 • niskie stawki za połączenia komórkowe i wiadomości SMS;
 • nadaje się do przesyłania plików o dowolnym formacie i rozmiarze;
 • przekierowanie połączeń z komunikatora na telefon komórkowy;
 • możliwość wyszukiwania i dodawania nowych rozmówców;
 • uniwersalność (usługa dostępna dla systemów Windows, Mac, Linux, iPhone, Android);
 • wiele dodatkowych funkcji (autoresponder, tłumacz, edytor zdjęć, planowanie zadań internetowych i inne).

Niedogodności:

 • awarie;
 • zdarzają się przypadki wycieku informacji;
 • słaba jakość wideo;
 • dużo reklam;
 • niska prędkość przesyłania plików.

Powiększenie

Jest to wspólna platforma spotkań wideo, konferencji, imprez internetowych, a nawet randek. W czasie pandemii był szeroko stosowany w szkołach na odległość. Do udziału w sesji nie jest wymagane konto, możesz pracować w przeglądarce, po otrzymaniu hasła dostępu przez link. Organizator może zaprosić do 100 osób na konferencję, czas trwania sesji do 40 minut. Istnieją również płatne wersje programu z zaawansowanymi funkcjami, koszt zaczyna się od 14,99 $ miesięcznie.

Zalety:

 • duża liczba uczestników;
 • szerokie uprawnienia przewodniczącego konferencji;
 • integracja z Outlookiem i Gmailem;
 • konfigurowalna funkcja udostępniania ekranu;
 • możliwość nagrywania i przesyłania wideokonferencji;
 • wbudowana tablica interaktywna;
 • funkcja rozmytego tła.

Niedogodności:

 • przerwy w pracy z powodu dużego obciążenia (na przykład problemy z dźwiękiem);
 • trudny do nauczenia interfejs;
 • częste ataki hakerów;
 • brak miejsca w chmurze w opcji bezpłatnej.

TrueConf

Popularna krajowa platforma do organizowania zdalnej komunikacji wideo. W okresie epidemii COVID-19 usługa działała bezpłatnie dla wszystkich placówek edukacyjnych. W tym okresie ponad 50 tysięcy firm wykorzystało to narzędzie do efektywnej komunikacji podczas pracy w kwarantannie. Produkt zdobył najlepsze recenzje klientów. Maksymalna liczba uczestników darmowego planu to 10 osób. To świetna opcja na wygodną komunikację z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami.Płatne oferty są zróżnicowane: są zarówno tanie, jak i drogie, minimalna cena to 900 rubli miesięcznie.

Zalety:

 • funkcja udostępniania ekranu;
 • możliwość nagrywania i wysyłania wideokonferencji;
 • bogaty arsenał narzędzi (tablica elektroniczna, prezentacja prezentacji, czat osobisty i grupowy);
 • doskonała jakość połączeń;
 • wysoka niezawodność.

Niedogodności:

 • wysoki koszt opłaconych taryf;
 • mała liczba uczestników;
 • brak miejsca w chmurze w wersji bezpłatnej.

Hangouty Google

To bezpłatna usługa czatu wirtualnego firmy Google. Jego funkcjonalność jest wystarczająco szeroka, rozmowy wideo, konferencje, czat tekstowy są dostępne dla użytkowników. Liczba abonentów czatu grupowego to do 150 osób, w wideokonferencji może uczestniczyć do 10. Istnieją aplikacje na Androida, iPhone'a oraz w wersji webowej niewymagające instalacji.

Zalety:

 • dostępność i synchronizacja na wszystkich urządzeniach;
 • bezpośredni link do dysku Google;
 • automatyczny identyfikator dzwoniącego;
 • doskonała jakość połączeń wideo;
 • szeroka funkcjonalność;
 • wysoki stopień bezpieczeństwa informacji.

Niedogodności:

 • wymaga szybkiego łącza internetowego;
 • niezwykły interfejs;
 • złożone dostosowywanie;
 • ograniczona funkcjonalność wersji internetowej.

Webinar

Wygodna platforma do spotkań online, webinarów, lekcji na odległość. Interfejs usługi jest prosty i nieskomplikowany; do działania nie jest wymagana instalacja dodatkowego oprogramowania. W bezpłatnej wideokonferencji może uczestniczyć maksymalnie 5 subskrybentów. Prezentacje, dokumenty i zdjęcia można przechowywać na serwerze w chmurze (dostępne 0,5 GB). Oczywiście istnieją również płatne wersje produktu z bardziej zaawansowanymi funkcjami.

Zalety:

 • czas trwania sesji komunikacyjnej nie jest ograniczony;
 • posiadanie własnego magazynu plików;
 • dostęp z dowolnej przeglądarki;
 • automatyczne nagrywanie webinarów;
 • różnorodność możliwości (udostępnianie ekranu, narzędzia do rysowania, ankiety i ankiety, książka adresowa i inne)

Niedogodności:

 • niewielka liczba uczestników w wersji bezpłatnej;
 • możliwe usterki.

Płatny

ClickMeeting

Uniwersalna usługa komunikacji online odpowiednia do pracy w różnych dziedzinach: edukacji, handlu, marketingu. Istnieje możliwość komunikacji z subskrybentami po zakończeniu sesji i zebrania informacji zwrotnej na temat minionego wydarzenia. Recepcja jest połączona z webinarem, podczas którego uczestnicy mogą zapoznać się z informacjami o prelegencie i innymi przydatnymi materiałami przed rozpoczęciem transmisji. Dostępna jest bezpłatna wersja próbna na 30 dni, dwa płatne plany Live i Automated w cenie 25 USD i 40 USD miesięcznie, a także specjalne warunki dla firm. Liczba webinariów i konferencji online dla wszystkich taryf nie jest ograniczona.

Funkcje planów ClickMeeting

 wersja próbnaRelacja na żywoZautomatyzowaneDla firm
Dodatkowe głośniki1116
Liczba uczestników252525skalowalna charakterystyka
Przechowywanie rekordów30 minut.Godzina szósta10 godzin10 godzin
Rozmiar pamięci500 MV1 GB2 GB2 GB
Kosztjest wolny25 dolarów miesięcznie40 $ miesięczniedo określenia w dziale sprzedaży

Zalety:

 • obecność tablicy interaktywnej;
 • możliwość przeprowadzania ankiet online;
 • jest aplikacja mobilna;
 • funkcja nagrywania zdarzeń;
 • na czacie pracuje tłumacz;
 • statystyki są prowadzone na konferencji.

Niedogodności:

 • oferowane są tylko pakiety roczne;
 • niekorzystne w przypadku imprez na małą skalę.

Microsoft Teams

Oprogramowanie jest przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców (do 10 000 osób) i umożliwia rozwiązywanie różnorodnych zadań korporacyjnych.Komunikator jest odpowiedni dla systemów Windows, macOS, iOS i Android. System obsługuje połączenia audio i wideo, konferencje, czaty, udostępnianie plików i współpracę. Podczas epidemii koronawirusa użytkownicy mają wielką przewagę: możliwość korzystania z darmowej wersji przez 6 miesięcy.

Funkcje planów cenowych Microsoft Teams

 Darmowa wersjaMicrosoft 365 Business BasicStandard biznesowy platformy Microsoft 365Office 365 Е3
Koszt miesięczniejest wolny312,5 rubla781,3 rubla1250 rubli
Współpracuj na czacietaktaktaktak
Maksymalna liczba użytkowników na czacie 500 tys.300300500 tys.
Prowadzenie wideokonferencji dla 250 osóbnietaktaktak
Prowadzenie wydarzeń w Internecie dla 10 000 osóbnienienietak
BezpieczeństwoNiskaśredniśredniwysoki

Zalety:

 • integracja z Office 365, Skype i aplikacjami innych firm;
 • możliwość dostosowania do każdego konkretnego klienta;
 • wbudowane aplikacje (Word, Excel, PowerPoint, SharePoint, OneNote i inne);
 • elastyczny system ustawień powiadomień;
 • duża publiczność.

Niedogodności:

 • występują awarie;
 • złożony interfejs;
 • ważna jest tylko roczna subskrypcja;
 • darmowa wersja jest ograniczona.

VideoMost

Jest to funkcjonalna usługa wideokonferencji, która ma wysoką ocenę wśród wysokiej jakości produktów informacyjnych. Nadaje się do nauczania na odległość, webinarów i połączeń konferencyjnych. Aplikacja działa zarówno na PC, jak i na urządzeniach mobilnych. Do wyboru jest bezpłatna wersja testowa ważna przez 10 dni oraz dwa płatne plany: „Business” i „Enterprise”.

Charakterystyka planów taryfowych VideoMost

 WolnyBiznesFirma
Cena £0 RUB3900 RUB przez 3 miesiąceindywidualnie
Zniżkanie5% - 6 miesięcy, 10% przez 12 miesięcyindywidualnie
Liczba uczestników100100100
Czas trwania konferencji45 minutbez limitówbez limitów
Możliwość prowadzenia webinarów i transmisjinienietak
Magazyn danychnienietak

Zalety:

 • dostępny interfejs;
 • wideokonferencje w jakości HD;
 • wymiana plików i nagrywanie emisji;
 • tablica elektroniczna, prezentacja prezentacji, demonstracja pulpitu;
 • dla niektórych taryf obowiązują zniżki;
 • w taryfie „Biznes” można wybrać okres abonamentowy (3,6 lub 12 miesięcy).

Niedogodności:

 • nie ma niedrogich taryf;
 • krótki okres ważności wersji testowej.

Umysł

Mind, działający na rynku technologii informatycznych od 19 lat, jest jednym z trzech liderów producentów systemów komunikacji wideo. Program Mind jest używany przez PJSC Sberbank, JSC Alfa-Bank, Federalny Skarb Państwa, Izbę Rachunkową Federacji Rosyjskiej oraz inne rosyjskie firmy i władze. Produkt jest kompatybilny ze wszystkimi przeglądarkami i systemem operacyjnym dzięki technologii WebRTS.

Funkcje planów taryfowych Mind

 Konferencja onlineBiuro onlineLekcja online
Liczba uczestników100, 300 lub 100025, 50 lub 10040
Liczba organizatorów1, 10 lub 100120 lub 40
Miejsca na dysku25, 50 lub 100 GB5, 15 lub 25 GB-
Cena za rok36000, 204000 lub 1560 000 rubli.24 000, 30 000 lub 36 000 rubli.240 000 lub 480 000 rubli.

Zalety:

 • Wideo HD;
 • dostępna jest wersja internetowa i aplikacje na Androida i iOS;
 • łatwość użycia;
 • elastyczna konfiguracja i automatyzacja procesów;
 • demonstracja pulpitu;
 • ankiety i głosowanie;
 • deska kreślarska;
 • rozgłaszanie do zasobów zewnętrznych.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • brak darmowej wersji.

Iść na spotkanie

Jest to usługa anglojęzyczna, która stopniowo zyskuje na popularności w naszym kraju ze względu na jakość komunikacji. Dostępna jest wersja próbna, zaprojektowana na 2 tygodnie, umożliwia wideokonferencję z udziałem trzech abonentów i wspólną pracę nad jednym dokumentem. Do pełnego wykorzystania w nim oczywiście nie zadziała. Ale płatne pakiety mają rozbudowaną funkcjonalność, ale niestety nie pozwalają na nagrywanie wideo.

Funkcje planów taryfowych GoToMeeting

 ProfesjonalnyBiznesFirma
Liczba uczestników150250do 3000
Cena £12$16$Indywidualna kalkulacja

Zalety:

 • wysokiej jakości wideo;
 • udostępnianie ekranu;
 • nieograniczony czas konferencji;
 • wysoki poziom bezpieczeństwa;
 • jest aplikacja mobilna;
 • wiele przydatnych funkcji.

Niedogodności:

 • interfejs nie jest zrusyfikowany;
 • brak funkcji nagrywania wideo.

Wiele osób nie wie, gdzie kupić oprogramowanie. To dość poważne pytanie, szczególnie dla dużych firm. W każdym przypadku drogie licencjonowane oprogramowanie należy kupować od autoryzowanych sprzedawców i certyfikowanych partnerów programisty. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z programów i usług przedstawionych w recenzji lub innego oprogramowania do komunikacji wideo, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *