Najlepsi producenci olejków eterycznych na 2020 rok

0

Olejek eteryczny to wszechstronny środek. Może być stosowany do celów kosmetycznych i leczniczych, może być stosowany jako środek aromatyzujący, dodawany do kremów, a także wytwarzany na ich bazie, produkty pielęgnacyjne i myjące. W naszym artykule czytelnik będzie mógł zapoznać się z oceną najlepszych olejków eterycznych na 2020 rok.

Jak wybrać

Podobny produkt jest prezentowany w sklepach w dużych ilościach, kupujący może być zdezorientowany, gdy zobaczy całą różnorodność wyboru na półkach. W całym asortymencie można znaleźć zarówno produkty wysokiej jakości, jak i tanie opcje, które nie spełniają oczekiwań użytkownika. Wynika to z faktu, że producent oferuje nienaturalne syntetyczne olejki eteryczne, które nie posiadają całego niezbędnego spektrum działania. Dlatego wybierając produkt przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego naturalność. Jak odróżnić prawdziwy produkt od syntetycznego?

 1. Intensywność aromatu - kupujący powinien przed zakupem dokładnie zapoznać się z zapachem wybranego produktu. Przy częstym kontakcie z naturalnym eterem nie powinno być podrażnienia i odrzucenia. Sztuczny produkt będzie miał ostry i nieprzyjemny zapach. Nie można też odróżnić od siebie syntetycznego zapachu po kilku butelkach.
 2. Pojemnik magazynowy - produkt należy przechowywać w ciemnym pojemniku z zagęszczonym szkłem. Szkło musi być ciemne, w przeciwnym razie struktura oleju zapadnie się pod wpływem światła słonecznego. Jeśli produkt jest przechowywany w lekkim słoiku, to nie ma co się zepsuć i nie ma sensu czekać na pozytywny efekt z zakupu.
 3. Objętość pojemnika - olejek eteryczny umieszcza się w butelce o objętości nie większej niż 5-10 ml. W dużych butelkach można znaleźć podrobiony lub kosmetyczny olejek, którego zakres różni się od olejku eterycznego.
 4. Skład - w produkcie wysokiej jakości nie powinno być żadnych dodatków: żadnych aromatów, wzmacniaczy smaku, konserwantów ani barwników. Jednym ze składników aktywnych jest olejek eteryczny. Aby uniknąć pomyłki przy wyborze, należy dokładnie zapoznać się z etykietą produktu. Napisy „koncentrat”, „olej aromatyczny” i tym podobne nie powinny być. Należy również pamiętać, że producent może rozcieńczyć produkt innym olejkiem eterycznym lub roślinnym. Nie wpływa to negatywnie na jakość produktu, ale ta informacja musi być podana na etykiecie.
 5. Odmiana - nie ma eteru z jabłek, winogron, moreli. Ostatnie dwa owoce można znaleźć tylko w postaci olejków kosmetycznych. Ale środek cytrusowy jest łatwy do znalezienia na rynku i jest naturalny. Również powszechnymi produktami są opcje z lawendy, jodły, sosny, drzewa herbacianego.
 6. Sposób użycia - większość produktów nadaje się do użytku wewnętrznego. Należy jednak uważać i polecić lekarza. Możesz także używać produktu zewnętrznie. Ale jeśli na opakowaniu widnieje napis: „Zabrania się nakładać na skórę”, to trudno mówić o naturalności olejku.
 7. Koszt to najbardziej kontrowersyjny punkt. Ponieważ w tym przypadku wszystko zależy od rodzaju surowca i jego dostawcy, cena tego samego rodzaju produktu może się różnić.Należy jednak zwrócić uwagę kupującego na zbyt niski koszt, gdyż produkcja olejku eterycznego dobrej jakości wymaga sporych kosztów.

Chciałbym również wspomnieć o nazwie producenta. Znane i zaufane produkty marki można kupić bez wahania. Ale jeśli producent nie jest znany, radzimy przeczytać opinie na jego temat.

Metoda produkcji

Aby kupujący zrozumiał różnicę w kosztach produktów, opiszemy metody produkcji ropy. Niektóre z nich gwarantują doskonałą jakość towaru, odpowiednio wymagają wysokich kosztów.

 • Anflerage to najdroższa metoda. Najczęściej stosuje się go do pielęgnacji kwiatów róży i wanilii.
 • Destylacja - w tym przypadku surowiec jest poddawany działaniu pary. Jest to niedroga metoda, ale w tym przypadku należy przestrzegać ścisłych zasad gotowania, w przeciwnym razie istnieje ryzyko utraty wszystkich użytecznych właściwości surowca, jego aromatu i skuteczności.
 • Tłoczenie - w tym przypadku olej uzyskuje się poprzez tłoczenie na zimno. Dotyczy to również tanich metod, ale prasowanie ręczne może podnieść koszt produkcji, co pozwala zmaksymalizować walory użytkowe surowców. Ta metoda jest idealna dla owoców cytrusowych.
 • Ekstrakcja - najczęściej do tej metody używa się specjalnych rozpuszczalników. W przypadku olejków eterycznych metoda ta nie jest do końca odpowiednia, raczej służy do tworzenia kompozycji perfum.

Do czego są używane

Olejek eteryczny można stosować na wiele sposobów w zależności od celu i oczekiwanego efektu.

Palnik olejowy

Metoda ta pozwala na dezynfekcję powietrza w pomieszczeniu, poprawę nastroju i witalności, zapobieganie przeziębieniom, a także przeprowadzenie zabiegu „antystresowego”.

Lampa zapachowa to pojemnik, do którego należy wlać niezbędny olej, pod pojemnikiem znajduje się miejsce na postawienie świecy. Płonąca świeca odparowuje olej i odparowuje pomieszczenie. Istnieją również opcje w postaci lamp zasilanych z sieci.

Kąpiel aromatyczna

Świetny sposób na poprawę ogólnego stanu organizmu, uporządkowanie skóry i po prostu relaks po ciężkim dniu pracy. Olej można rozcieńczyć olejem roślinnym lub wlać do soli morskiej. Czas trwania tej procedury wynosi 15-20 minut, a temperatura wody nie powinna przekraczać 38 stopni.

Inhalacja

Taka manipulacja ma na celu pozbycie się pierwszych oznak przeziębienia i stać się doskonałym środkiem profilaktycznym dla często chorych osób.

Dodaj 1-2 krople na 100 ml do rondla z gorącą przegotowaną wodą. Następnie należy pochylić się nad patelnią, przykryć ręcznikiem i wdychać parę przez 15 minut.

Wzbogacanie kosmetyków

Zabieg ten pozwala pozbyć się szeregu problemów na twarzy: wyeliminować trądzik, ujędrnić i odmłodzić naskórek, przywrócić świeży i wypoczęty wygląd. Aby to zrobić, dodaj olej do kremu w ilości 5 kropli na 150 ml. Alternatywnie możesz dodać 1-2 krople do 100 ml wody, wlać do foremek, a następnie zamrozić. Taki lód idealnie nadaje się do przywrócenia twarzy świeżości i młodości.

Oczywiście dobór oleju w zależności od celu aplikacji może być trudny. Pomożemy użytkownikom dowiedzieć się:

 • w przypadku ARVI zaleca się stosowanie szałwii, sosny, jodły, eukaliptusa;
 • pod wpływem stresu - rozmaryn, lawenda, bergamotka, pomarańcza;
 • wyeliminować bezsenność - róża, wanilia, rumianek, mięta;
 • ze zredukowanym tonem i apatią - mięta, sosna, cytrusy;
 • na trądzik - mięta, olejek z drzewa herbacianego, rumianek;
 • migrena - lawenda, tymianek, imbir.

Niuanse

Olejek eteryczny, jeśli jest używany nieprawidłowo, może powodować oparzenia i reakcje alergiczne. Ponieważ stężenie składników aktywnych w produkcie jest zbyt wysokie, może to powodować podrażnienia. Dlatego produkt należy rozcieńczyć odpowiednią ilością wody, śmietanki lub naturalnego oleju (można np. Użyć oleju kokosowego). Jeśli mówimy o zabraniu oleju do środka, to należy tutaj zachować wysoki poziom bezpieczeństwa. Nie możesz wziąć produktu w czystej postaci i bez konsultacji ze specjalistą.

Ocena najlepszych producentów olejków eterycznych na 2020 rok

Najbardziej niedrogie

Elfarma

Ta marka pochodzi z Rosji, od dawna produkuje wysokiej jakości towary o naturalnym składzie i niskich kosztach. Oprócz olejków eterycznych i kosmetycznych w asortymencie producenta znajdują się kremy, żele i musy do ciała, szampony, balsamy i nie tylko.

W składzie produktów nie ma szkodliwych zanieczyszczeń i dodatków, produkty są odpowiednie dla większości użytkowników, nie wywołując u nich reakcji alergicznych. Surowce kupowane są w Europie, starannie selekcjonowane i testowane. W procesie produkcji detale utrzymywane są w odpowiedniej formie, producent maksymalnie koncentruje się na zachowaniu wszystkich użytecznych właściwości. Produkty spełniają międzynarodowe standardy, posiadają certyfikaty i dopuszczenia do użytkowania. Marka nastawiona jest na tworzenie naturalnych produktów, taka jest jej główna polityka.

Olejek eteryczny Elfarma

Zalety:

 • przyjazność dla środowiska;
 • dobry skład;
 • pozytywne recenzje kupujących;
 • szeroki wybór;
 • oryginalny projekt opakowania.

Niedogodności:

 • niewygodna butelka;
 • małe stężenie składników odżywczych.

Średni koszt to 95 rubli rosyjskich.

Oleos

Kolejny rosyjski producent olejków eterycznych, kosmetycznych i jadalnych. Produkty firmy zasługują na całkowicie pozytywne recenzje, ponieważ mają trwały wyraźny aromat, mają przystępny koszt i mają pozytywny wpływ.

Surowce dostarczane są z Europy, ich jakość pozostaje na wysokim poziomie na wszystkich etapach przetwarzania. Produkty końcowe polecane są użytkownikom z różnymi patologiami. W szczególności duże zapotrzebowanie na środki mające na celu normalizację funkcjonowania układu nerwowego. Estry używane do pielęgnacji włosów są również dość skuteczne. Stosowanie produktów na kursach zapewni szybki i zauważalny efekt. Również w asortymencie firmy można znaleźć niezbyt popularne oleje - na przykład werbenę.

olejek eteryczny Oleos

Zalety:

 • bogaty wybór;
 • doskonały wynik;
 • pozytywne recenzje.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Średni koszt to 70-100 rubli rosyjskich.

Spivak

Firma produkująca kosmetyki naturalne zyskuje ostatnio na popularności. Marka słynie z naturalnych kosmetyków, które przetrwały próbę czasu, gwarantując wyraźne rezultaty. Historia producenta zaczyna się od stworzenia ręcznie robionych mydeł, obecnie w asortymencie znajdują się maski, peelingi, żele, hydrolaty, musy i pianki.

Surowce są całkowicie naturalne i certyfikowane. Produkty nie zawierają konserwantów, barwników, aromatów ani innych szkodliwych składników. Gama produktów jest duża, istnieją niezwykłe opcje wykonane z żywicy drzew tropikalnych.

olejek eteryczny Spivak

Zalety:

 • naturalny skład;
 • pozytywne recenzje;
 • szeroki wybór;
 • wydajność.

Niedogodności:

 • cena jest wyższa niż cena analogów w tym segmencie cenowym.

Średni koszt to 400 rubli rosyjskich.

Segment środkowy

Bergland-Pharma

Niemiecki producent tworzy swoje produkty z przyjaznych dla środowiska i bezpiecznych surowców. Głównym mottem całego procesu produkcyjnego jest zachowanie wszystkich użytecznych i leczniczych właściwości. Na wszystkich etapach półfabrykaty są traktowane z niezwykłą starannością, gwarantując doskonały efekt z każdej metody użycia eteru.

W Europie produkty cieszą się dużym popytem, ​​oleje są sprzedawane w aptekach i kupujący je preferują. Preparat działa dobroczynnie na organizm przy ogólnym działaniu wzmacniającym oraz przy miejscowym stosowaniu na skórę, twarz i włosy. W szczególności użytkownicy podkreślają właściwości wzmacniające odporność, dezynfekujące i antybakteryjne.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że marka ponosi pełną odpowiedzialność za swoje produkty, dobrowolnie przechodząc wszystkie niezbędne certyfikaty i zapewnienia jakości. Wszystkie oznaczenia wskazujące na naturalną i ekologiczną ekologiczność olejów są dostępne i spełniają wymagania organizacji międzynarodowych.

olejek eteryczny Bergland-Pharma

Zalety:

 • świetna jakość;
 • przydatna kompozycja;
 • wieloletnie doświadczenie;
 • wydajność.

Niedogodności:

 • aromaty nie są zbyt wyraźne.

Średni koszt to 300 rubli rosyjskich.

Mi & Ko

Kolejna znana i pożądana firma. Polityka marki ukierunkowana jest na tworzenie dóbr wysokiej jakości i naturalnych, przy czym partia produktów jest niewielka, gdyż w proces maksymalnie zaangażowana jest praca fizyczna. Wszystkie technologie gotowania są unikalne, surowce bezpieczne, zastosowane komponenty wyróżniają się wysokim stopniem bezpieczeństwa.

Ponieważ produkcja czerpie główne niuanse z przeszłości, łącząc wszystkie zalety nowoczesności, produkty maksymalnie zachowują swoje dobroczynne właściwości, zagraniczni specjaliści biorą udział w opracowywaniu receptur. W asortymencie kupujący będzie mógł znaleźć zarówno powszechne, jak i rzadkie etery.

olejek eteryczny Mi & Ko

Zalety:

 • unikalne metody produkcji;
 • naturalne i bezpieczne surowce;
 • duży wybór.

Niedogodności:

 • niewygodna butelka.

Średni koszt to 200 rubli rosyjskich.

Botanika

Firma ta rozpoczęła swoją podróż 10 lat temu, od tego czasu marka jest uznawana za jednego z najlepszych producentów naturalnych i skutecznych produktów. Jedną z oznak sukcesu jest pozycja lidera w rankingu najlepszych masaży i olejków eterycznych. Ponadto użytkownicy zwracają uwagę na stylowy wygląd produktów i opakowań, co będzie miłym dodatkiem do użytkowania.

Firma dokładnie opisuje wszystkie informacje o swoich produktach, a także szczegółowo opisuje metody aplikacji i kompatybilność estru z innymi olejami. Szczegółowe instrukcje pomogą niedoświadczonemu użytkownikowi prawidłowo przeprowadzić procedurę aromaterapii.

olejek eteryczny Botanika

Zalety:

 • wysoka jakość towarów;
 • bezpieczeństwo;
 • nagrody i wyróżnienia;
 • pozytywne recenzje.

Niedogodności:

 • rozbieżność między wielkością opakowania a rzeczywistą ilością powietrza.

Średni koszt to 100 rubli rosyjskich.

Segment premium

Zeitun

Marka, pochodząca z Jordanii, jest poszukiwana przez kupujących, a wysoki koszt produktu jest w pełni uzasadniony i nie budzi wątpliwości. W swoich technologiach producent kieruje się starodawnymi i tajemniczymi recepturami oraz nowoczesnymi metodami wytwarzania mającymi na celu zachowanie aromatu i wszystkich właściwości leczniczych, dzięki czemu otrzymujemy wysokiej jakości i niepowtarzalny produkt. Kupujący nie znajdzie w składzie szkodliwych związków chemicznych, surowce są bezpieczne i zbierane w Maroku, Indiach i Europie.

Koszt produktu, jego oryginalny reprezentacyjny wygląd będzie doskonałym prezentem, ponieważ nie można się zawieść korzystnymi właściwościami eteru.

Olejek eteryczny Zeitun

Zalety:

 • unikalne technologie gotowania;
 • stylowy wygląd;
 • wydajność.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Średni koszt to 500-1000 rubli rosyjskich.

Argital

A na końcu naszej oceny znajduje się włoska marka, która podobnie jak większość produktów składa się z naturalnych składników organicznych. Również te produkty są popularne wśród wegetarian, ponieważ nie są testowane na zwierzętach i nie zawierają syntetycznych dodatków. Dodatkowo hipoalergiczna kompozycja polecana jest dla użytkowników o najbardziej delikatnej percepcji olejków.

Wszystkie technologie przetwarzania mają na celu nie tylko zachowanie aromatów, użytecznych i leczniczych właściwości, ale także ujawnienie niewidocznych wcześniej i nowych zapachów zwykłych roślin.

Olejek eteryczny Argital

Zalety:

 • wegańskie;
 • oryginalna technologia gotowania;
 • szeroki asortyment towarów.

Niedogodności:

 • trudno znaleźć w sprzedaży.

Średni koszt to 1000-1 900 rubli rosyjskich.

Jeśli miałeś doświadczenie w korzystaniu z produktów opisanych w ocenie, napisz swoją opinię w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *