‍♀ Najlepsi producenci hantli na rok 2020

0

Stworzenie w domu pełnoprawnej sali gimnastycznej nie zadziała i nie każdy tego potrzebuje. W końcu, aby utrzymać ciało w dobrej formie, wystarczy minimum sprzętu do ćwiczeń. Bieżnie można łatwo zastąpić bieganiem na miejscu, a obciążenie układu sercowo-naczyniowego nie pogarsza się. Ławki ze sztangą o dużych rozmiarach można częściowo zmienić na ćwiczenia z hantlami. Oczywiście tutaj skuteczność jest nieco stracona, ale dzięki wszechstronności pocisku jest to wyrównane. Aby szkolenie było przydatne, ważne jest, aby wybrać odpowiednią firmę, która produkuje taki symulator. Dlatego redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszych producentów hantli na 2020 rok.

Hantle - wszechstronny przyrząd

Żadna siłownia czy kącik domowy nie są kompletne bez tego elementu. Hantle są używane zarówno do treningu siłowego, jak i lekkiej sprawności. Dziś producenci oferują setki modeli, które nadają się do dowolnego celu: od opracowania określonego obszaru po całą grupę mięśni. Żaden inny symulator nie jest tak wszechstronny, jak koncentruje się na określonym obszarze.

W dużej mierze dzięki temu właśnie kryterium skorupa jest tak popularna wśród wszystkich sportowców. Początkującym otwiera drogę do samodoskonalenia, a profesjonalistom pozwala utrzymać sylwetkę. Trening z hantlami staje się bardziej efektywny i przynosi dużo lepsze efekty.

Jednak przed wykonaniem różnych ćwiczeń ważne jest, aby wybrać odpowiedni sprzęt. Aby było odczuwalne, ale nie powoduje problemów z podnoszeniem. W niektórych przypadkach do wykonania ćwiczeń fitness wystarczy 1-2 kg. Takie modele są lżejsze, ale nadają się również do określonych zadań. Nie możesz z nimi wykonywać żadnego treningu siłowego, tylko bieganie, skakanie, huśtanie się itp.

Odmiany hantli

W sklepie sportowym można znaleźć setki modeli różniących się wagą, kolorem i wygodą. Pomaga to kupującemu w wyborze, ale jednocześnie go komplikuje. W końcu niedoświadczona osoba nie wie, co najlepiej kupić, zwłaszcza gdy kupuje się nieusuwalną konstrukcję. 4 kilogramy może komuś nie wystarczyć, ale dla innych będzie to przesada. Dlatego pierwszą rzeczą, na której należy się skupić, są własne możliwości.

Następnie zwraca się uwagę na projekt. Może mieć różne kształty i mieć wygodny lub metalowy uchwyt z podwyższoną powierzchnią zapobiegającą ślizganiu. Najczęściej istnieją trzy rodzaje modeli:

 • Nieskładany;
 • Składany;
 • Solidna obsada.

Modele nierozbieralne są przeznaczone do utrzymania napięcia mięśniowego. Najczęściej produktem jest metalowa szyjka i jeden lub więcej naleśników, które są połączone w jedną strukturę. Skuteczność takich modeli jest niewielka, ponieważ po przyzwyczajeniu się organizmu do obciążeń osoba będzie musiała zwiększyć liczbę powtórzeń. Jest z tego plus, ponieważ zwiększa się wytrzymałość, ale jest też wada - więcej czasu poświęca się na ćwiczenia.Ponadto kształt rączki nie zawsze jest wygodny, a jeśli dłoń się poci, to nawet pomimo wytłaczanej powłoki, trzymanie pocisku będzie niewygodne.

Wersja składana różni się od poprzedniej jedynie możliwością regulacji maksymalnej wagi. Szyjka jest również wykonana z metalu i ma specjalną powłokę, która nie jest gorsza, ale nie lepsza niż nierozłączne konstrukcje. Należy również rozumieć, że naleśniki zajmą określony obszar w pokoju, dlatego należy im przydzielić osobne miejsce. Wyjątek, jeśli osoba kupuje dyski o tej samej wadze. Następnie można je wygodnie przechowywać w małym kącie. Jednak większość kupujących woli wyposażyć pocisk w różne ciężary, aby uzyskać obciążenie do 50 kg. Model ten doskonale sprawdzi się w rozwoju masy mięśniowej, a jeśli odpowiednio zorganizujesz swoje odżywianie, efekt będzie widoczny po miesiącu aktywnego stosowania.

Produkty z litego odlewu są idealne do ćwiczeń. Ten produkt ma wszystko, czego potrzebują osoby preferujące lekki trening, aby utrzymać sylwetkę na tym samym poziomie, bez agresywnie rozwijającej się masy mięśniowej. Wygodny uchwyt i niewielkie rozmiary elementu obciążającego ułatwiają przechowywanie i transport produktu. Ponadto większość produktów jest pokryta specjalną powłoką, która po upuszczeniu nie emituje głośnego dźwięku, ponieważ jest wchłaniana. Oczywiście sąsiedzi na dole (jeśli w ogóle) usłyszą upadek, ale nie będzie on tak wyraźny, jak w metalowych wersjach. Najczęściej ten konkretny produkt polecany jest przez doświadczonych trenerów do codziennych sportów. Ważne jest, aby wiedzieć, że niektóre tanie marki zapewniają produkt ze słabą warstwą zewnętrzną, co powoduje, że zużywa się i wygląda nierealnie. Zaletą takiego elementu jest różnorodność kolorystyczna: od koloru ściśle klasycznego po różowawy odcień.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Aby hantla nie zbierała kurzu na antresoli i nie znalazła swojego zastosowania, należy poświęcić czas nie tylko na dobór wyglądu, ale także na wykorzystanie funkcjonalności i parametrów technicznych. Przecież gdyby wszystkie modele były podobne, to sklepy nie miałyby szerokiego asortymentu.

Aby ułatwić zakup, należy odpowiedzieć na cztery pytania:

 • Po co kupować muszlę?
 • Czy wygodny uchwyt jest ważny?
 • Czy planujesz aktywnie z niego korzystać?
 • Czy naprawdę potrzebny jest piękny wygląd?

Po udzieleniu odpowiedzi na każde pytanie łatwiej będzie wybrać wysokiej jakości i trwałą opcję. Ale musisz też mieć minimalne informacje o właściwościach technicznych.

O funkcjonalności urządzenia decyduje wygoda. Ponieważ im bardziej ergonomiczny uchwyt, tym więcej ćwiczeń może wykonać dana osoba. Zawsze jest jeden materiał do produkcji - metal. Jednak w zależności od producenta może to być żeliwo lub stal. Pod względem praktycznym oba te elementy są takie same, więc nie należy patrzeć tylko na ten parametr.

Niektóre firmy wyposażają produkt w powłokę neoprenową, która pochłania wilgoć, ale także nieprzyjemne zapachy. Aby wyeliminować ten drugi problem, zaleca się stosowanie produktu, który je wchłonie. Jednak problem ten występuje tylko w segmencie niskokosztowym. Ponieważ w średniej i wysokiej kategorii cenowej produkt jest wykonany z lepszych materiałów.

Im częściej planujesz używać hantli, tym większe prawdopodobieństwo zużycia. O ile w przypadku modeli wykonanych w całości z metalu nie jest to takie straszne, o tyle w przypadku produktów z powłoką winylową jest to prawdziwy problem. Przyjemny wygląd straci swoją dokładność w ciągu 2-4 miesięcy, a chodzenie na trening z takim pociskiem, a nawet robienie tego w domu, jest niewygodne. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę tę funkcję, aby nie musieć kupować kilku hantli rocznie. Oczywiście, jeśli dana osoba nie ćwiczy często, można łatwo uniknąć tego problemu.

Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest cena. Możesz znaleźć odpowiednią opcję za 1000 rubli lub nie możesz znaleźć nic godnego za 6000 rubli. Dlatego nie zaleca się stawiania jedynie kosztu produktu jako głównej wytycznej.Teraz zasada „więcej znaczy lepiej” nie działa. Wynika to w dużej mierze z dużej konkurencji w segmencie cen budżetowych, z którego tanie marki zmuszone są do nakładania wysokiej ceny, aby kupić swoje towary. Oczywiście nie działa to we wszystkich obszarach, ale w większości. Zawsze bądź czujny.

Ocena najlepszych producentów modeli nierozłącznych

BRADEX

Popularna firma, która cieszy się dużym zainteresowaniem na całym świecie. Jakość produktów stoi na wysokim poziomie, a producent stara się, aby każda skorupa była wygodniejsza i bardziej kompaktowa. Wszystkie produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co znacznie wydłuża żywotność. Ponadto bezpieczeństwo potwierdzają atesty sanitarno-epidemiologiczne. Firma stale uczestniczy również w organizacji imprez sportowych, w tym wśród dzieci oraz prowadzi działalność charytatywną.

BRADEX SF 0532

Dobry produkt do ćwiczeń lub chodzenia. Sprzedawane tylko w kolorze różowym. Zewnętrzna część pokryta jest gumą dla maksymalnego komfortu. Waga hantli wynosi 0,5 kg.

Średnia cena to 270 rubli.

hantle BRADEX SF 0532

Zalety:

 • Wygoda;
 • Jakość;
 • Niezłe rzeczy;
 • Kompaktowe wymiary.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

DFC - Driada Fitness Company

Jeden z najlepszych dostawców i producentów sprzętu sportowego. Główne fabryki znajdują się w Chinach i na Tajwanie. Takie rozwiązanie pozwala na obniżenie kosztów wytwarzanych produktów oraz zróżnicowanie asortymentu. Firma zajmuje się nie tylko produkcją hantli, zwraca również uwagę na rowery treningowe, bieżnie, urządzenia energetyczne itp. Każdy produkt przeszedł certyfikację potwierdzającą jego bezpieczeństwo. Głównym atutem firmy są oferty specjalne i częste promocje, co umożliwia zakup drogich towarów za pół ceny. Jakość się od tego nie zmienia.

DFC Powergym DB002

Zestaw hantli przeznaczonych do treningu siłowego. Wykonany w całości z metalu. Dla wygodnej obsługi zastosowano ergonomiczną szyję, która nie ślizga się w dłoni. W zestawie dwie łuski o wadze 27,5 kg.

Średnia cena to 16 990 rubli.

hantle DFC Powergym DB002

Zalety:

 • Dobrze leży w dłoni;
 • Wysokiej jakości materiał;
 • Idealny do treningu siłowego.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

StarFit

Firma cieszy się dużym zainteresowaniem wśród miłośników fitnessu i treningu siłowego. Po pierwsze? firma koncentruje się na segmencie B2B, co pozwala na sprzedaż towarów do sklepów po okazyjnej cenie. Ale StarFit współpracuje również z konsumentem końcowym. Asortyment nie jest tak duży, jak światowych liderów, jednak wystarczy, aby konkurować z dużymi organizacjami.

Starfit DB-301

Niezawodny produkt, który pozwala uprawiać sport w domu. Hantle waży 10 kg, co świetnie nadaje się do budowania mięśni. Płyty są pokryte gumą, dzięki czemu po upuszczeniu nie wydają głośnego dźwięku. Szyjka wykonana jest z wytrzymałego metalu, dodatkowo posiada powłokę antypoślizgową.

Średnia cena to 2500 rubli.

hantle StarFit

Zalety:

 • Jakość;
 • Ergonomia;
 • Cena £;
 • Gumowa okładka.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych składanych hantli

BARFITY

Dobra rosyjska firma sprzedająca dziesiątki rodzajów sprzętu sportowego: od drabinek po maty fitness. Asortyment jest zróżnicowany i ciekawy. Jednak bardziej popularne są hantle i drążki poziome. Jakość produktów jest na wysokim poziomie, a koszt przystępny. Jedyną wadą firmy, którą starają się wyeliminować, jest długi czas dostawy. W przeciwnym razie jest to dobra organizacja, która może konkurować z niektórymi gospodarstwami zagranicznymi.

BARFITS Barbell Atlet D26

Wygodny hantel odpowiedni do budowy mięśni. Składana konstrukcja. W zestawie 4 krążki. Minimalna waga to 4 kg, maksymalna to 9 kg. Naleśniki pokryte są gumą. Standardowa nakrętka działa jak zamek.

Średnia cena to 2700 rubli.

hantle BARFITS

Zalety:

 • Nie wydziela silnego zapachu;
 • Dobra jakość;
 • Wygodny uchwyt;
 • Gumowany uchwyt.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ciężarki Lite

Popularna marka tanich artykułów sportowych. Produkty koncentrują się głównie na fitnessie, ale są też sprzęt siłowy, w tym ciężarki i hantle. Jakość wykonania jest doskonała.

Lite Wagi 3103CD

Wygodny produkt, który pozwoli Ci komfortowo ćwiczyć. Minimalna waga to 3,3 kg, maksymalna wartość to 10 kg. Sprzedawane w kolorze czarnym. Hantle wykonane są z tworzywa sztucznego. Wypełniacz jest mineralny.

Średnia cena to 1800 rubli.

hantle Lite Weights

Zalety:

 • Niska cena;
 • Nie wsuwa się w dłonie;
 • Trwałość;
 • Wygodna regulacja.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Klasyczny Euro

Rosyjska firma produkująca wyłącznie produkty do treningu siłowego. Pierwsze sklepy pojawiły się 18 lat temu i już w tym czasie zaczęły zdobywać popularność. Chodzi o jakość wytwarzanych towarów. Firma stara się wytwarzać muszle tylko z metalu, ale nowoczesne produkty są wykonane z tworzywa sztucznego. Jednocześnie organizacja nie zapomina o wygodzie dla użytkowników. Dziś produkty tej firmy można znaleźć w prawie każdym hipermarkecie.

Euro classic zawijane 8 kg

Świetny hantle w przystępnej cenie. Sprzedawane w dwóch kolorach: czarnym i szarym. Szyja w całości wykonana z tworzywa sztucznego. Całkowita waga konstrukcji to 8 kg. Element ustalający to nakrętka.

Średnia cena to 1200 rubli.

hantle Euro classic zawijane 8 kg

Zalety:

 • Koszt;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Dobrze trzymaj.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych producentów hantli solidnych

Sovtechstrom

Jeden z najlepszych producentów hantli w przystępnej cenie. Produkty tej firmy są bardziej odpowiednie do ćwiczeń w domu. Każdy produkt wykonany jest z tworzywa sztucznego ze specjalnym wypełniaczem wewnątrz.

Sovtekhstrom U706

Zestaw dwóch hantli przeznaczonych do ćwiczeń w domu. Masa jednego pocisku wynosi 0,8 kg. Uchwyt jest wygodny i antypoślizgowy.

Średnia cena to 330 rubli.

hantle Sovtekhstrom

Zalety:

 • Niska cena;
 • Wygoda;
 • Nie kruszy się.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

TORRES

Popularny producent sprzętu fitness. Produkty tej firmy prezentowane są w szerokim asortymencie. Dlatego użytkownik zawsze może znaleźć odpowiednie urządzenie. Każdy produkt przeszedł certyfikację, która potwierdza pełne bezpieczeństwo. Głównym zadaniem organizacji jest zapewnienie wygodnego i niedrogiego sprzętu sportowego.

TORRES PL55014

Metalowy pocisk pokryty jest powłoką z neoprenu. Dzięki takiemu rozwiązaniu dłonie pozostają suche, co zapewnia dodatkowy komfort podczas uprawiania sportu. Waga hantli - 4 kg, kolor wykonania czerwony. Wnętrze w całości wykonane z metalu.

Średnia cena to 1030 rubli.

hantle TORRES PL55014

Zalety:

 • Trwałość;
 • Wygoda;
 • Pochłania nadmiar wilgoci;
 • Optymalna cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Sport Elite

Marka popularnej firmy GK „Euro-sport”, która łączy w sobie wszystkie najlepsze nowoczesne rozwiązania. Pozwala to na zwiększenie sprzedaży przy zachowaniu jakości. Firma produkuje dziesiątki sprzętu sportowego, w tym sprzęt do ćwiczeń i siłowy. Co więcej, każdy produkt idealnie pasuje na siłownię i nadaje się do użytku domowego.

Sport Elite ES-0394

Dobry model odlewu, który nadaje się do uprawiania sportu w domu. Waga jednego hantla to 4 kg, co jest najlepszym rozwiązaniem. Sprzedawane tylko w kolorze czarnym. Wewnętrzna część wykonana jest z metalu, zewnętrzna powłoka to neopren.

Średnia cena to 1120 rubli.

hantle Sport Elite ES-0394

Zalety:

 • Dobrze wchłania wilgoć;
 • Trwałość;
 • Wygoda;
 • Wysokiej jakości materiał.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Aby uprawiać sport, wystarczy chęć i wytrwałość, ponieważ znalezienie odpowiedniego sprzętu nie będzie trudne. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *