Najlepsi producenci i modele instalacji toaletowych na 2020 rok

0

Nowoczesne armatury sanitarne można podzielić na dwa rodzaje - podłogowe i wiszące. Najpopularniejsze modele podłogowe. Komunikacja dla nich jest zapewniona w prawie każdym mieszkaniu, dlatego wymagana jest prosta instalacja i minimalne koszty instalacji. Modele zawieszane są bardziej złożone i wymagają instalacji. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa przegląd najlepszych producentów i modeli instalacji do muszli klozetowych na rok 2020.

Instalacja - co to jest?

Instalacja to specjalna konstrukcja montażowa wymagana do mocowania podwieszanych urządzeń sanitarnych - muszli klozetowej, pisuaru, bidetu, zlewu. Dzięki obecności niezbędnych łączników konstrukcja pozwala na ukrycie całego technicznego „wypełnienia” wewnątrz ściany. W zasięgu wzroku pozostaje tylko system sterowania. Montaż odbywa się na zewnętrznej części przegrody.

Czym oni są?

Rodzaj instalacji zależy od tego, gdzie spadnie główny ciężar konstrukcji.

Blok jest najlepszą opcją, jeśli istnieje możliwość zamocowania sprzętu na głównej ścianie. Montaż odbywa się za pomocą śrub kotwiących, sposób montażu jest zawieszony. Ogólnie system jest ramą wyposażoną w zbiornik polimerowy. Rama jest w pełni zintegrowana z wnęką wykonaną w ścianie. Sprzęt typu blokowego nadaje się zarówno do jednostek wiszących, jak i podłogowych.

Rama - jest uważana za bardziej złożoną strukturę. Solidną konstrukcję stalową można przymocować do dowolnej ściany lub podłogi. System jest często używany do różnych fałszywych ścian i pustych ścianek działowych z płyt kartonowo-gipsowych. Dobrze, że pozwala na regulację wysokości montażu sprzętu w zakresie 20 cm, co pozwala zawiesić miskę toaletową, bidet czy umywalkę w wygodniejszej dla użytkownika pozycji.

Jak dobrać odpowiedni model?

Główne kryteria wyboru:

 1. Instalacja;
 2. Kontrola;
 3. Funkcjonalny;
 4. Ekwipunek;
 5. Producent;
 6. Cena £.

Instalacja

Zanim pójdziesz do sklepu, musisz zdecydować, gdzie zostanie zainstalowany sprzęt.

W zależności od metody instalacji rozróżnia się następujące opcje instalacji:

 • standard;
 • Niska;
 • dwustronny;
 • kąt;
 • do instalacji w linii.

Standardową instalację należy wybrać, gdy nie ma ograniczeń co do rozmiaru i głębokości instalacji w łazience lub w jej pobliżu. Z reguły projekt standardowy ma plus lub minus głębokość zabudowy 12 cm, szerokość 50 cm i wysokość 112 cm Instalowany w mieszkaniach z małymi łazienkami.

Niska konstrukcja pozwala na montaż na ograniczonej wysokości. Stosowany jest w budynkach mieszkalnych i innych pomieszczeniach o określonych cechach konstrukcyjnych, na przykład niskie parapety. Specjalnie dla takiego przypadku istnieją ramy, których wysokość nie przekracza 82 cm.

System dwukierunkowy najczęściej spotykany jest w centrach handlowych, biurowcach i innych miejscach o dużym natężeniu ruchu. Jego cechą jest zapięcie misek z obu stron.

Narożnik jest potrzebny, gdy istnieje potrzeba zainstalowania toalety w rogu. Problem ten można rozwiązać na dwa sposoby - zastosować system montażu narożnego lub zadbać o zakup specjalnych modułów narożnych.

Gdy wymagane jest połączenie kilku urządzeń hydraulicznych, stosuje się system instalacji w linii. Pozwala ustawić kilka misek obok siebie lub zamontować podwieszaną toaletę, bidet, pisuar w rzędzie.

Kontrola

Elementy sterujące instalacją powinny pasować organicznie do całego wnętrza łazienki. Ważne jest również, aby upewnić się, że są one szybko i łatwo dostępne.

Sterowanie obejmuje system spłukiwania i mechanizm.

W nowoczesnym urządzeniu hydraulicznym spłukiwanie może być odwrócone lub bezpośrednie.

Metoda bezpośrednia oznacza, że ​​woda z otworu wpływa bezpośrednim strumieniem do lejka.

W przeciwnym przypadku woda najpierw przechodzi pod obręcz, jest odpychana od ścianek produktu, a dopiero potem spływa w dół. Modele wyposażone w metodę przepływu zwrotnego mają kilka otworów w misce, co powoduje, że wypływająca woda tworzy lejek. Uważa się, że płukanie wsteczne jest najbardziej efektywne w utrzymaniu higieny.

Zgodnie z zasadą działania odpływ może być mechaniczny lub pneumatyczny.

W przypadku mechanicznego woda jest dostarczana za pomocą zaworu spustowego i prętów roboczych, w które wyposażony jest klucz sterujący.

Pneumatyka opiera się na ciśnieniu powietrza wytwarzanym przez tłok.

Pneumatyka jest lepsza od mechaniki, ponieważ pozwala na umieszczenie przycisku uruchamiającego w odległości do 2,5 metra od instalacji. Daje to więcej miejsca do dekoracji.

Funkcjonalny

Toalety wyposażone są w różne dodatkowe funkcje. Na przykład:

 • napowietrzanie;
 • ogrzewanie siedzenia;
 • dmuchanie;
 • wysuszenie;
 • wbudowany bidet.

Bez niektórych opcji można się obejść, ale są też takie, które się przydadzą.

System przeciwrozbryzgowy zainstalowany w kanalizacji minimalizuje lub nawet zapobiega rozpryskiwaniu się wody dzięki specjalnej konstrukcji lejka. Większość nowoczesnych urządzeń jest wyposażona w system przeciwrozbryzgowy.

Obecność microlift chroni tapicerkę siedzenia przed gwałtownym upadkiem. Specjalny mechanizm spowalnia jego ruch, dzięki czemu opada płynnie i dokładnie. Zmniejsza to prawdopodobieństwo pęknięcia i uszkodzenia plastiku.

Nie zaszkodzi też zwrócić uwagę na dostępny tryb spłukiwania. W tej chwili jest ich trzech:

 • normalnym jest mechaniczny przycisk lub dźwignia służąca do spuszczania wody. Jednorazowo zużywa się około 5-6 litrów;
 • double to połączenie trybu standardowego i ekonomicznego. Charakteryzuje się obecnością dwóch przycisków - dużego i małego. Mały przycisk włącza tryb ekonomiczny, w którym zużycie wody jest minimalne - 2-3 litry. Po naciśnięciu dużego przycisku następuje pełne spłukanie, które zużywa do 8 litrów;
 • ekonomiczny - jest tylko jeden przycisk, który umożliwia uruchomienie i zatrzymanie przepływu wody.

Ekwipunek

Pakiet musi zawierać następujące elementy:

 • elementy sterujące, z którymi musi przejść specjalny blok;
 • rama ścienna z funkcją nośną;
 • części, za pomocą których wykonywane są elementy złączne;
 • zbiornik spustowy z adapterem;
 • elementy dźwiękochłonne.

Producent

Aby uniknąć błędów, przy wyborze należy zwrócić uwagę na producenta.

Która firma lepiej kupuje armaturę wodociągową?

Dziś rynek jest przepełniony różnymi markami - zarówno znanymi, jak i mniej znanymi. Marka nie tylko wpływa na koszt, ponadto produkty każdej firmy mają swoje własne cechy funkcjonalne i projektowe.

Najlepsi producenci to:

 1. Grohe - Niemcy;
 2. Geberit - Szwajcaria;
 3. Viega - Niemcy;
 4. Idealny standard - USA.

Popularność modeli Grohe i Geberit wynika z łatwości instalacji, znacznych zasobów operacyjnych i długiej gwarancji. Są też wady - wysoki koszt i trudność w znalezieniu odpowiednich części.Jednak te wady rekompensuje najwyższa niemiecka i szwajcarska jakość, co praktycznie wyklucza możliwość pęknięcia.

Nie mniej popularne modele są produkowane przez firmy Viega i Ideal Standart. Mają takie zalety, jak niski koszt i zróżnicowany asortyment. To dzięki tym dwóm zaletom niemieckie i amerykańskie firmy zdołały mocno zająć znaczną część rynku wyposażenia hydraulicznego. Pomimo bardziej demokratycznych kosztów produkty Viega i Ideal Standart są dobrej jakości.

Modele budżetowe dostępne są w asortymencie takich firm jak Cersanit, Santek, Roca.

Cena £

Aby odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje wysokiej jakości montaż, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Cenowo systemy różnią się w zależności od marki, jakości materiałów, gabarytów i funkcjonalności konstrukcji montażowej. Niedrogi system będzie kosztował średnio od 9000 do 12000 rubli, modele w średniej kategorii cenowej od 16000 do 18000 rubli, urządzenia premium kosztują od 20000 do 30000 rubli.

Zalety i wady toalet z instalacją

Zalety:

 • Solidna konstrukcja, która może wytrzymać duży ciężar dzięki równomiernemu rozłożeniu obciążenia między głównymi punktami podparcia;
 • Instalacja podtynkowa, w której elementy toalety, pisuaru i bidetu stają się niewidoczne;
 • Estetyczny, „przewiewny” wygląd;
 • Oszczędność miejsca w łazience;
 • Konserwacja wymaga minimalnej ilości czasu i pieniędzy;
 • Według kupujących czyszczenie toalety wyposażonej w wiszącą miskę jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku urządzenia z podłogą;
 • Dzięki temu, że zbiornik jest schowany w ścianie, odgłos spuszczania i czerpania wody jest znacznie cichszy.

Niedogodności:

 • Funkcje instalacji czasami zmuszają do zmiany lokalizacji rur kanalizacyjnych i rur doprowadzających wodę;
 • Koszt jest wyższy niż średnia cena jednostek wolnostojących.

Główne cechy techniczne

PokójSpecyfikacjeZalecenia
1TypW pomieszczeniach sanitarnych montuje się takie urządzenia jak toalety, pisuary, bidety, ławki itp.
2ProjektTradycyjnie wszystkie urządzenia można podzielić na modele ścienne i modele narożne. Naścienne (dołączone) są instalowane bezpośrednio przy ścianie. W takim przypadku zbiornik spustowy jest montowany osobno, często ukryty w ścianie. Modele narożne są instalowane w rogu pokoju. Są kompaktowe i oszczędzają miejsce.
3Materiał korpusuWiększość modeli na rynku jest wykonana z ceramiki sanitarnej i porcelany sanitarnej. Stosowany jest również metal, kamień sztuczny i naturalny. Artykuły sanitarne są niedrogie, ale delikatne. Porcelana sanitarna jest mocniejsza i ma niską porowatość, to znaczy mniej wchłania wilgoci i zapachów. Metal jest łatwy do czyszczenia, odporny na uszkodzenia, ale drogi. Do biura można odebrać wyroby metalowe. Są mniej odpowiednie do użytku domowego. Najlepsze modele wykonane są z kamienia naturalnego i sztucznego. Są najbardziej higieniczne dzięki gładkiej powierzchni. Ich główną wadą jest cena.
4WydanieOdpływ może być pionowy, ukośny lub poziomy, w zależności od sposobu rozmieszczenia otworów spustowych. Pionowy (odpływ do podłogi) najlepiej zamontować, gdy kanalizacja jest podłączona z podłogi. Poziomy (wylot do ściany) najczęściej występuje przy zsumowaniu kanału ze ściany. Ukośne - najbardziej uniwersalne, pozwala na montaż zarówno w pionie, jak iw poziomie.
5Instalacja zbiornikaInstalacja może być zamontowana lub ukryta. Zbiornik można również zainstalować na misce. Jest to najprostsza metoda, umożliwiająca w razie potrzeby łatwą naprawę urządzenia spustowego. Ukryty zbiornik jest montowany bezpośrednio w ścianie. Pozwala to niezawodnie ukryć element hydrauliczny i pozostawić więcej wolnego miejsca w pomieszczeniu. Zbiornik z montażem na zawiasach oznacza, że ​​element będzie umieszczony prawie pod sufitem.
6Objętość zbiornikaObjętość zbiornika może wynosić od 5 do 7 litrów. Im większa objętość zbiornika, tym częściej urządzenie spustowe będzie działać bez zbierania wody.
7Flush startUrządzenie hydrauliczne może być wyposażone w mechaniczny, automatyczny lub zdalnie sterowany spust spłukiwania. W przypadku mechanicznego, aby rozpocząć spuszczanie wody, należy nacisnąć przycisk lub pociągnąć za linkę / dźwignię. Automatyczny oznacza obecność specjalnego czujnika ukrytego w ścianie. Rejestruje, kiedy osoba oddala się od urządzenia i uruchamia odpływ wody. System ten eliminuje konieczność stałego kontaktu człowieka z przyciskiem.
8Kształt miskiW zależności od kształtu istnieją prostokątne i owalne urządzenia. Najpopularniejsze modele są owalne. Modele prostokątne są większe i nie mają zaokrąglonych rogów.
9Wysokość miskiWielkość standardowej miski o wysokości 35-40 cm.Dla osób ciężkich i wysokich najlepiej wybrać urządzenia o wysokości 45-50 cm.Wysokość wiszących modeli można regulować podczas montażu.
10SpotkaniePoszczególne modele konstrukcji wodno-kanalizacyjnych przeznaczone są dla określonych grup ludzi. Na przykład istnieją specjalne muszle klozetowe dla dzieci, których charakterystycznymi cechami są małe wymiary i jasne kolory. Istnieją również urządzenia dla osób niepełnosprawnych (osoby niepełnosprawne). Posiadają szeroką komorę, poręcze i podłokietniki oraz umożliwiają regulację wysokości.
11Całkowite wymiaryWewnętrzny przekrój instalacji może wahać się od 54 do 70 cm Projekt należy dobrać do wielkości pomieszczenia oraz wagi osób korzystających z toalety.

Poniżej znajduje się ranking najlepszych muszli klozetowych z montażem w trzech kategoriach cenowych. Jest też zdjęcie i opis towaru.

Ocena modeli jakości na rok 2020

Niedrogie modele

Cersanit Delfi + Leon S-SET-DELFI-Leon-Cg-w

Producent: Cersanit (Polska)

Waga - 34 kg

Średnia cena - 9000 rubli.

Miska ustępowa wisząca klasa ekonomiczna z montażem mechanicznym. Wymiary konstrukcji montażowej to: wysokość - 120 cm, szerokość - 35 cm, głębokość - 25 cm Miska owalna z poziomym odpływem wykonana jest z fajansu sanitarnego. Zestaw konstrukcji naściennej zawiera zbiornik ściekowy, siedzisko, ramę montażową, przycisk spłukujący oraz komplet elementów montażowych. Nadaje się do instalacji w domu i miejscach publicznych.

Cersanit Delfi + Leon S-SET-DELFI-Leon-Cg-w

Zalety:

 • z microlift;
 • z ukrytym mocowaniem zbiornika;
 • z powłoką przeciw błocie;
 • z przeciwrozbryzgiem;
 • nowoczesny styl;
 • wąska rama;
 • szybki zestaw wody;
 • Dobry stosunek jakości do ceny.

Niedogodności:

 • złożona instalacja;
 • głośny odpływ.

Santek Neo 1WH-3024-63

Producent: Santek (Rosja)

Waga - 34,4 kg

Średnia cena to 11000 rubli.

Niezawodna miska ustępowa wisząca z montażem o wymiarach (wys./szer./gł.): 112x40x20 cm Stelaż montażowy o dużej wytrzymałości wykonany jest z metalu pokrytego środkiem antykorozyjnym. Wytrzymuje obciążenia do 400 kg, dzięki czemu nadaje się nawet dla osób z dużą nadwagą. Mechanizm spłukujący jest wyposażony w dwa tryby pracy - zwykły, w którym zużywa 6 litrów wody, i ekonomiczny, który zużywa nie więcej niż 3 litry. Zawór napełniający jest praktycznie bezgłośny. Panel sterowania jest wykonany z tworzywa sztucznego odpornego na ekstremalne temperatury i wilgoć. Kompaktowa prostokątna miska wykonana jest z porcelany sanitarnej, która jest bardzo łatwa w utrzymaniu. Okucia wykonane z chromu na wysoki połysk. Konstrukcja nadaje się do domowych toalet i łazienek.

Santek Neo 1WH-3024-63

Zalety:

 • przedmioty wysokiej jakości;
 • siedzisko z cichym domykaniem;
 • pojemny zbiornik (do 6 litrów);
 • tryb podwójnego drenażu;
 • wszechstronny stylowy wygląd;
 • przystępny koszt.

Niedogodności:

 • miska z obrzeżem, co komplikuje proces czyszczenia.

Cersanit Delfi + Vector S-SET-DEL-Vec-S-DL-Cm-w

Producent: Cersanit (Polska)

Waga - 30 kg

Średnia cena - 12000 rubli.

Miska toaletowa wisząca z podtynkowym montażem i poziomym odpływem. Zestaw zawiera 6-litrowy zbiornik spustowy, który po zamontowaniu chowany jest w ścianie, siedzisko z mikropunktem, jednoczęściową ramę montażową, przycisk spłukujący oraz zestaw wsporników montażowych. Wymiary instalacji to 105 cm wysokości, 39,5 cm szerokości i 31 cm głębokości.Klasyczna owalna misa wykonana jest z porcelany sanitarnej i ma wysokość 37,5 cm Konstrukcja jest obsługiwana mechanicznie za pomocą klawiszy. Maksymalne obciążenie 400 kg.

Cersanit Delfi + Vector S-SET-DEL-Vec-S-DL-Cm-w

Zalety:

 • kompaktowy;
 • siedzisko z płynnym mechanizmem opuszczania;
 • zaopatrzenie w wodę z obu stron;
 • z systemem przeciwrozbryzgowym;
 • siedzisko z możliwością szybkiego demontażu;
 • zwiększona wytrzymałość konstrukcyjna;
 • nogi z regulacją wysokości;
 • dwupoziomowy mechanizm wychwytowy.

Niedogodności:

 • silny wyciek.

Średnia kategoria cenowa

Grohe Bau Ceramic 3958-60-00

Producent: Grohe (Niemcy)

Waga - 33 kg

Średnia cena - 16500 rubli.

Miska toaletowa wisząca niemieckiego producenta. Zestaw zawiera zbiornik ściekowy, pokrowiec na siedzenie, ramę montażową, panel sterujący, wsporniki montażowe oraz wygłuszenie. Wymiary instalacji (wys / sz / gł): 113x50x16,5 cm Owalna misa wykonana z porcelany sanitarnej. Zbiornik z mechanicznym spustem wyposażony jest w małe okienko inspekcyjne. Uniwersalna rama naścienna jest wykonana ze stali i od góry malowana proszkowo. Przeznaczony do montażu przed ścianą lub ścianą działową. Umożliwia szybką regulację wysokości i wybór głębokości montażu. Pneumatyczny zawór spłukujący działa w dwóch trybach.

Grohe Bau Ceramic 3958-60-00

Zalety:

 • kompaktowy;
 • siedzisko z cichym domykaniem;
 • tryb podwójnego drenażu;
 • miska bez krawędzi wykonana z higienicznych materiałów;
 • pojemny zbiornik;
 • głębokie spłukiwanie pionowe;
 • wygłuszenie;
 • izolacja od kondensacji wilgoci;
 • łatwy w utrzymaniu system.

Niedogodności:

 • szybko brudne przyciski.

VitrA Arkitekt 9005-B003-7211

Producent: VitrA (Turcja)

Średnia cena to 17000 rubli.

Zestaw toalet podwieszany wraz z montażem, w skład którego wchodzi deska, spłuczka, ramka montażowa, panel sterowania i zestaw montażowy. Stalowa konstrukcja jest łatwa w montażu i wytrzymuje obciążenie do 400 kg. Miska owalna o wysokości 31,5 cm wykonana jest z porcelany sanitarnej i posiada poziomy odpływ. Dzięki mechanizmowi doprowadzania wody od dołu system emituje minimalną ilość hałasu. Objętość zbiornika spustowego wynosi 3 i 6 litrów, co pozwala na regulację ilości spuszczanej wody. Wymiary konstrukcyjne (wys./szer./gł.): 127x49x24 cm.

VitrA Arkitekt 9005-B003-7211

Zalety:

 • lakoniczny wygląd;
 • trwała rama;
 • system przeciwrozbryzgowy;
 • odpływ kaskadowy;
 • dwa tryby spłukiwania;
 • powłoka antykorozyjna;
 • konserwowalność;
 • łatwość pielęgnacji;
 • z regulowaną wysokością ramy.

Niedogodności:

 • z obręczą;
 • bez mikroprzesunięcia.

Roca Victoria 893-100-000

Producent: Roca (Hiszpania)

Waga - 40 kg

Średnia cena to 18000 rubli.

Miska toaletowa wisząca w ceramice ze spłuczką wbudowaną w ścianę i poziomym odpływem. Woda jest dostarczana z góry. Istnieją dwa przyciski spłukujące - tryb normalny i ekonomiczny. Owalna miska ma 35,5 cm szerokości, 35 cm wysokości i 52,2 cm długości. W zestawie również siedzisko, panel z przyciskami, montaż, ramka montażowa oraz zestaw mocowań. Wymiary konstrukcji (wys./szer./gł.): 115x53x22 cm Dzięki kompaktowym wymiarom i nowoczesnej stylowej konstrukcji system zajmie minimum miejsca i doskonale wpasuje się w niewielką łazienkę. Nadaje się do montażu w budynkach mieszkalnych, a także w obiektach użyteczności publicznej i komercyjnej.

Roca Victoria 893-100-000

Zalety:

 • kompaktowy;
 • estetyczny wygląd;
 • trwały materiał systemu, odporny na ścieranie;
 • ukryta instalacja;
 • wygodna miska;
 • cicho opadające siedzenie;
 • brak rozprysków podczas opróżniania;
 • dobre opinie.

Niedogodności:

 • łatwo zabrudzone klucze;
 • Cena £.

Klasa premium

Ideal STANDARD Connect W88-0101

Producent: Ideal STANDARD (USA)

Średnia cena - 20000 rubli.

Zestaw wyprodukowany przez lidera produkcji w swoim segmencie. W skład konstrukcji wchodzi miska ustępowa wisząca z odpływem poziomym (do ściany), instalacja ze spłuczką podtynkową, pokrowiec na siedzisko, panel sterujący, komplet mocowań. Solidna samonośna rama może przenosić obciążenia do 400 kg. Wbudowana szczelna spłuczka zabezpieczona jest przed kondensacją. Miska wykonana jest z porcelany sanitarnej i pokryta błyszczącym szkliwem. System przeznaczony jest do montażu w ścianie litej lub za ścianą działową.Niezawodnie ukrywa wszystkie narzędzia, pozostawiając tylko przyciski spłukujące na zewnątrz. Wymiary systemu (wys./szer./gł.): 130x35x24,5 cm Nadaje się do montażu w mieszkaniu oraz dla użytkowników o różnej wadze.

Ideal STANDARD Connect W88-0101

Zalety:

 • lakoniczny projekt;
 • wąska rama;
 • dwa przyciski sterujące;
 • siedzisko z mikropunktem;
 • odpływ kaskadowy;
 • system przeciwrozbryzgowy;
 • powłoka przeciw błocie;
 • wysokiej jakości komponenty;
 • nowoczesny design.

Niedogodności:

 • z obręczą;
 • Na błyszczących guzikach pozostają odciski palców;
 • wysoka cena.

VitrA S50 9003B003-7201

Producent: Vitra (Turcja)

Średnia cena to 24000 rubli.

System do montażu toalety wiszącej z wydzieloną spłuczką. Konstrukcja naścienna z poziomym odpływem idealnie pasuje do wystroju nowoczesnej łazienki. Materiał misy bez krawędzi o klasycznym owalnym kształcie to porcelana sanitarna o grubości 18 mm. Wysokość 35 cm Zestaw zawiera zbiornik, siedzisko, panel sterujący oraz kompletny zestaw montażowy wraz z zestawem wsporników montażowych. Wymiary (wys./szer./gł.): 127x49x14,5 cm Gwarancja na produkt 2 lata.

VitrA S50 9003B003-7201

Zalety:

 • ukryta instalacja;
 • tryb podwójnego spłukiwania;
 • ciche napełnianie zbiornika;
 • stylowy wygląd;
 • łatwa w pielęgnacji;
 • trwałość;
 • siedzisko z microliftem.

Niedogodności:

 • drenaż mechaniczny;
 • skargi dotyczące niedogodności związanych z miską;
 • zabrudzona powierzchnia przycisku spustowego.

Roca The Gap 893-104-100

Producent: Roca (Hiszpania)

Średnia cena - 29000 rubli.

Piękna podwieszana toaleta z wysokiej jakości systemem montażu. W skład zestawu wchodzi zbiornik, siedzisko z deklem, ramka montażowa, przycisk uruchamiający, komplet mocowań. Prostokątna, śnieżnobiała miska sanitarna o wysokości 44 cm jest zamontowana na ramie montażowej o wysokości 112,5 cm, szerokości 54,7 cm i głębokości 20 cm. System spłukiwania wyposażony jest w dwa tryby - pełny i ekonomiczny. Objętość zbiornika wynosi odpowiednio 3 i 6 litrów. Dopływ wody do zbiornika odbywa się od tyłu.

Roca The Gap 893-104-100

Zalety:

 • nie ma ramki;
 • odpływ kaskadowy;
 • stylowe wyposażenie;
 • cicha praca;
 • wysokiej jakości komponenty;
 • siedzisko z mechanizmem microlift;
 • tryb podwójnego spłukiwania;
 • z możliwością regulacji wysokości montażu.

Niedogodności:

 • bez ochrony przed rozpryskami.

Trudno odpowiedzieć na pytanie, którą instalację lepiej kupić. Ogólnie rzecz biorąc, eksperci zalecają wybór modeli z dostępnymi częściami zamiennymi. W końcu, jeśli nie ma, będziesz musiał całkowicie zmienić system, a to kosztowna przyjemność. Należy również zwrócić uwagę na system spłukiwania i wymiary.

Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli wymienionych w rankingu lub ciekawszych opcjach, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *