Najlepsi producenci kiełbas w Rosji na 2020 rok

0

Dorośli i dzieci uwielbiają kiełbaski. Spożywane z pieczywem, jako przekąska lub jako dodatek do wypieków, sałatek, omletów. Metoda produkcji oraz mieszanka dodatków i przypraw wyróżnia różne rodzaje kiełbas. Ale wszystkie są apetyczne, kuszące, pachnące. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali ranking najlepszych producentów kiełbas w Rosji na rok 2020, analizując publikacje organów regulacyjnych, różne oceny, strony internetowe producentów i opinie klientów.

Jak wybrać

Skład kiełbas to gorący temat. Uważa się, że ten produkt zawiera wszystko oprócz mięsa. To przestarzałe nastawienie. Eksperci Roskachestvo i Roskontrol regularnie kontrolują kiełbasy. Wyniki można znaleźć w domenie publicznej. Każdego roku coraz więcej kopii jest pomyślnie testowanych. Najlepsi producenci eliminują niechciane dodatki, zwiększają procent czystego mięsa. W porównaniu do kiełbas wyprodukowanych dziesięć lat temu, dziś większą wagę przywiązuje się do ilości soli i tłuszczu. Zmniejszone spożycie kalorii. Produkty dostosowują się do mody na zdrowe odżywianie. Jakość się poprawia.

Skład jest głównym kryterium wyboru. Różni się w zależności od technologii produkcji i receptury. Niektóre typy są znormalizowane przez GOST. Zasadą powinno być studiowanie etykiety. Nie ma kiełbasy bez dodatków. Nawet popularne przyprawy mają działanie bakteriobójcze. Dobrze, jeśli opis nie zawiera soi, skrobi, karagenu, azotynu sodu (barwnika), glutaminianu sodu (wzmacniacz smaku). Jeśli kompozycja zawiera naturalne mięso, należy podać klasę (na przykład pierwszą).

Na co zwrócić uwagę: Gdy produkt jest wysokiej jakości, producent z dumą podaje na etykiecie jak najwięcej informacji. Ponadto oficjalna strona internetowa mówi o pochodzeniu zwierząt, żywieniu, miejscu uboju, przetwórstwie mięsa, przepisach.

Tradycyjnie ocena właściwości organoleptycznych jest ważna podczas inspekcji. Według Roskachestvo „nie zawsze najsmaczniejsza kiełbasa jest najbardziej naturalna” (badania kiełbasy Doktorskaya za 2018 rok). Smak jest bardzo subiektywnym czynnikiem. Ale istnieją inne kryteria wyboru wspólne dla wszystkich kiełbas.

Oznaki dobrej kiełbasy:

 • Mięso jednolite, niezbyt jasne, z szarawym odcieniem;
 • Tłuszcz z białym odcieniem, równomiernie rozłożony. Żółknięcie wskazuje na stęchliznę;
 • Muszla powinna bez trudności oddzielić się od mięsa;
 • Cięcie jest pozornie zwarte, bez ubytków;
 • Aromat jest intensywny, obecne przyprawy powinny się wyróżniać.

Jakie są klasyfikacje kiełbas:

 • Według ocen: lepszy, pierwszy, bez oceny, drugi. Najniższa jest druga.
 • Według zawartości mięsa: mięsne, zawierające mięso, a także mięsno-warzywne. Pierwsza składa się z mięsa mielonego. Zawierające mięso i warzywa mięsno-warzywne wyróżnia niewielki procent mięsa, zbóż lub soi dodaje się do tego ostatniego rodzaju.
 • Według technologii produkcji: gotowane, gotowane-wędzone, częściowo wędzone, suszone na sucho, niegotowane wędzone, wątrobowiec.

Wartość energetyczna: Na liczbę kalorii ma wpływ rodzaj mięsa, liczba towarzyszących mu składników, metoda produkcji, a nawet skorupa. Ogólnie wieprzowina jest grubsza niż reszta. A produkt z mielonego kurczaka jest mniej kaloryczny. Najmniej tłuste są kiełbaski gotowane. Ponieważ mięso do ich produkcji jest długo gotowane, część tłuszczu oddaje do rosołu. Po tym zabiegu na sto gramów pozostaje średnio 170 kcal. Dodatek skrobi lub mleka podnosi wartość energetyczną do 250 kcal. To niewiele w porównaniu z innymi. Zalecenia dietetyków, aby gotować wędzone kiełbaski przed jedzeniem, nie są bez znaczenia.

Najlepsi producenci kiełbas w Rosji na 2020 rok

Gotowany

Miratorg. Doktorski

Największa marka. Pod względem produkcji wołowiny na pierwszym miejscu w kraju produkcja wieprzowiny obejmuje znaczną część rynku rosyjskiego. Stały wzrost wolumenów osiągany jest dzięki wykwalifikowanej kadrze, nowatorskiemu podejściu i dobrze zbudowanym łańcuchom organizacyjnym. Priorytetem jest dbałość o środowisko, bezpieczeństwo ekologiczne, produkty naturalne.

Według klientów produkty Miratorg są smaczne, wyśmienicie wyglądają, dobrze zapakowane, urozmaicone, domowe półprodukty są łatwe w przygotowaniu. Dostępne w każdym supermarkecie w pobliżu, często z rabatami.

Kiełbasa „Doktorskaya” była wielokrotnie kontrolowana przez organy regulacyjne. Analizy fizykochemiczne i mikrobiologiczne wykazały wysoki procent bezpieczeństwa. Skład nie jest najbardziej idealny, np. Są fosforany, ale opis składników na opakowaniu jest rzetelny, żadne ze wskazanych składników nie są zidentyfikowane. Wieprzowina i wołowina są zrównoważone. Bez dodatku konserwantów. Tłuszcz jest za duży, na górnej granicy normy ustalonej przez GOST (20%). Ale zapewnia również doskonałe właściwości organoleptyczne (smak, kolor, zapach). Średnia cena bez akcji za wagę 480 g wynosi 216 rubli.

kiełbasa Miratorg. Doktorski

Zalety:

 • Wyprodukowano zgodnie z GOST;
 • Dokładność znakowania;
 • Bezpieczny skład jakościowy;
 • Mięsistość, konsystencja, gęstość;
 • Dostępność na terenie całego kraju.

Niedogodności:

 • Niewykryty.

Zakład mięsny Borodina. Cielęcina w kolorze niebieskim

Kiełbasy Zakładu Mięsnego Borodin powstają wyłącznie z najwyższej jakości mięsa i przypraw. Nie ma wzmacniaczy smaku, glutaminianu sodu, karagenu i soi. Rezultatem są produkty dobre dla zdrowia. Firma zwraca szczególną uwagę na opakowania. W szczególności jako pierwsi w kraju zastosowali innowacyjne, ekologiczne metody pakowania.

Asortyment jest stale poszerzany, wśród kiełbas gotowanych znajdują się tradycyjne wędliny wieprzowo-wołowe, mieszane, a także z indyka czy cielęciny. „Cielęcina w kolorze niebieskim” przeszła test Roskontrol. Uznany za bezpieczny, bez konserwantów, o optymalnej wilgotności. Wady ujawnione: zrobione z mięsa mielonego, niedostatecznie wymieszane, są duże kawałki boczku.

Kupujący lubią produkty Domu Mięsnego Borodin za ich skład. Niektórzy zauważają brak smaku, świeżość w porównaniu z konkurentami, pomimo obfitości przypraw. Jednocześnie należy rozumieć, że jest to spowodowane brakiem wzmacniaczy smaku.

kiełbasa Zakład Mięsny Borodina. Cielęcina w kolorze niebieskim

Zalety:

 • Skład bez szkodliwych dodatków, antybiotyków i GMO;
 • Zapach mięsny, piękny kolor, apetyczny wygląd;
 • Kruchość, soczystość;
 • Nowoczesne opakowanie próżniowe.

Niedogodności:

 • Niewykryty.

Wędzone gotowane

Welcom. Domowa Wędzona Kiełbasa

Producent wyrobów mięsnych działa od 2004 roku w dzielnicy Istria w obwodzie moskiewskim, w ekologicznie czystym obszarze. Firma od samego początku odmawiała stosowania zamienników mięsa, soi i komponentów modyfikowanych genetycznie. Takie podejście zostało docenione przez kupujących, degustatorów i ekspertów. Na oficjalnej stronie znajduje się imponująca lista zdjęć z nagrodami.

Mieszanka wędlin wędzona w domu: wieprzowina, czosnek, sól, pieprz czarny mielony. Tekstura jest szorstka. W smaku umiarkowanie ostry.Krótki okres przydatności do spożycia nie jest wadą, produkt mięsny „bez dodatków” nie może być długo przechowywany. Średnia cena: 290 rubli.

kiełbasa firmy Welkom. Domowa Wędzona Kiełbasa

Zalety:

 • Bez GMO i bez soi;
 • Przyjemne właściwości organoleptyczne;
 • Korespondencja ceny i jakości.

Niedogodności:

 • Niewykryty.

W pobliżu slajdów. Balykovaya

Dynamicznie rozwijająca się marka o zamkniętym cyklu produkcyjnym, produkująca naturalne kiełbasy, bakalie oraz domowe praktyczne półprodukty mięsne. W gospodarstwie znajdują się pola do uprawy pasz, młyny paszowe, nowoczesne fermy trzody chlewnej, zakład mięsny w rejonie Tweru oraz kawiarnie i sklepy w centrum Moskwy. Niektóre rodzaje kiełbas gotuje się ręcznie, w tym gotowane i wędzone.

Balykovaya gotowana-wędzona wytwarzana jest z najwyższej jakości wieprzowiny i boczku z dodatkiem przypraw. Kompozycja nie jest najbardziej idealna. Jest karagen i skrobia. Rezultatem jest jednak produkt o przyzwoitych właściwościach organoleptycznych. Uwielbiany przez wielu odbiorców za smak szynki, apetyczny wygląd na kawałku, przyjemny aromat. Kij w sztucznej muszli kosztuje 350 rubli.

kiełbasa W pobliżu zjeżdżalnie. Balykovaya

Zalety:

 • Wybrane surowce mięsne hodowlane;
 • Gotowanie ręczne;
 • Udane połączenie przypraw;
 • Piękny wygląd;
 • Wiele pozytywnych recenzji.

Niedogodności:

 • Niewykryty.

Wędzone częściowo

Mikojan. szynka

Mikojanowski zakład mięsny powstał ponad dwa wieki temu, w 1798 roku. Znajduje się w TOP największych producentów w Rosji. „Doktorskaya” według GOST została po raz pierwszy wyprodukowana w 1936 roku właśnie w tym przedsiębiorstwie. Również tutaj po raz pierwszy wypróbowano przepisy na wiele innych kiełbas. Obecnie asortyment obejmuje niezliczone pozycje. Stale pojawiają się nowe przedmioty. Roskontrol skomentował etykietowanie szeregu artykułów. Producent poprawił błąd.

Pod koniec 2019 roku w konkursie Oskara Mięsnego nagrodzono gatunki gotowane i wędzone: cervelat mikojanowski, suszony włoski, stolichnaya. Ponadto wszystkie produkty regularnie otrzymują pozytywne recenzje klientów. Na przykład szynka półwędzona jest popularna ze względu na znany z dzieciństwa smak, mięsistą konsystencję i przyjemny aromat. Zawiera szereg wątpliwych dodatków, takich jak karagenina, skrobia, guma konjac. Jednak według Roskachestvo, gdy produkt mięsny jest wytwarzany zgodnie z TU, nie jest to naruszenie. Inne parametry biologiczne i chemiczne są normalne. Nie ma konserwantów. Rezultatem jest całkowicie bezpieczny produkt.

kiełbasa Mikoyan. szynka

Zalety:

 • Wieloletnie doświadczenie, jakość przetwórstwa mięsnego;
 • Tradycyjny smak, kolor, wygląd, zapach;
 • Niska zawartość soli;
 • Brak konserwantów;
 • Dostępność w każdym pobliskim supermarkecie.

Niedogodności:

 • Niewykryty.

Dymov. Wiedeń

Firma Dymov produkuje bezpieczne, smaczne, niedrogie, oryginalne produkty mięsne na co dzień i na uroczysty posiłek. Firma stale poszerza swój asortyment o nowe pozycje. Na przykład chipsy mięsne, stripsy, przekąski „Picolini” i „Cobanosi” stały się popularne wśród wielu ludzi, ale kiedyś ich nie było. Podobała mi się również linia produktów w 100% naturalnych „Dymov. Farma ”bez konserwantów i ręcznie robionych wzmacniaczy smaku. Serię Haute Cuisine wyróżnia dodatek niezwykłych składników (orzechy, rzadkie zioła, suszone owoce). Producent był wielokrotnie nagradzany. Niektóre produkty oznaczone są specjalnymi znakami jakości (kiełbasy „mleczne”, pierogi).

Salami „Venskaya” przygotowywane jest z mięsa wołowo-wieprzowego według ekskluzywnej receptury, w naturalnym wędzeniu. Struktura jest drobnoziarnista. Dodano niepożądane składniki: wzmacniacz smaku, utrwalacz koloru. Jednak ich zawartość jest minimalna i nie jest niebezpieczna. Mieszanka przypraw i przypraw, ilość soku z cytryny jest dobrze dobrana, nadając produktowi wyrafinowania. Kiełbasa w sztucznej osłonce. Waga: 330 g. Średnia cena: 270 rubli.

kiełbasa Dymov. Wiedeń

Zalety:

 • Najwyższej jakości surowiec mięsny;
 • Tradycyjna przyprawa do salami;
 • Przyjemna mieszanka przypraw;
 • Niska cena za oferowaną jakość;
 • Atrakcyjność opakowania.

Niedogodności:

 • Niewykryty.

Suszone na sucho

Rublevsky. Bravo Maestro

Holding Rublevsky produkuje najwyższej jakości produkty mięsne dla Moskwy i regionu. Na nowoczesnym europejskim sprzęcie, który zachowuje naturalną zawartość białek, witamin, soli mineralnych. Przetwarzane jest tylko schłodzone mięso i naturalne przyprawy.

Asortyment wędlin suszonych obejmuje: Salami Contadino, Salami del Norcino, Salami del Borgo, Bottega Milano i Bravo Maestro. W całej kompozycji jest przyzwoita, używa się łopatki i mostka wieprzowego. Konsumenci są zdezorientowani tylko kilkoma dodatkami: azotanem potasu i dwutlenkiem krzemu. Ale smak jest doskonały. Przegląd recenzji w Internecie pokazuje, że zaleca się spożywanie kiełbasy świeżej i bez pieczywa, aby w pełni cieszyć się produktem. Główną wadą jest to, że szybko się kończy. Objętość: 150 g. Sprzedawane po cenie 290 rubli.

kiełbasa Rublevsky. Bravo Maestro

Zalety:

 • Kiełbasa produkcji rosyjskiej, ale europejskiej jakości;
 • Dobry skład, smak i zapach mięsa, apetyczny wygląd;
 • Piękny projekt opakowania.

Niedogodności:

 • Niewykryty.

Okhotny Ryad. austriacki

Znak towarowy Okhotny Ryad został stworzony przez zakład mięsny Mikojan do produkcji wykwintnych przysmaków najwyższej jakości. W tym celu otwarto specjalny warsztat wykorzystujący pracę fizyczną. Stosowane są tylko schłodzone surowce, naturalne przyprawy. Stosowane są stare sprawdzone receptury.

Producent oferuje rodzaje suszonych na sucho: „szwajcarski” i „austriacki”. Drugi to wołowina i wieprzowina z dodatkiem musztardy i pieprzu. Konsystencja jest średnioziarnista, dobrze wymieszana. W sztucznej osłonce. Sprzedawany jest po cenie wyższej od średniej, w opinii kupujących odpowiada jakości.

kiełbasa Okhotny Ryad. austriacki

Zalety:

 • Mięso chłodzone najwyższej kategorii;
 • Skład bez GMO;
 • Ręczna metoda produkcji;
 • Wyrafinowany smak, mięsisty aromat.

Niedogodności:

 • Niewykryty.

Niegotowane wędzone

Klinsky. Braunschweig półwytrawne

Najstarszy zakład mięsny w regionie moskiewskim produkuje ponad dwieście rodzajów produktów mięsnych. Jest z czego być dumnym: produkcja technologiczna; pracownicy pracujący od pokoleń; prestiżowe nagrody. Wiele produktów otrzymało dyplomy rosyjskiego programu jakości.

Recenzje klientów są najlepsze, pomimo niektórych komentarzy Roskontrol i Roskachestvo, wiele osób lubi smak produktów. Receptury pełnią rolę, którą producent starannie dobiera, testuje, ulepsza, dążąc do znalezienia równowagi między tradycją a nowoczesnością.

Kiełbasa „Braunschweig półwytrawna” z mięsa wołowego, wieprzowego i boczku uznawana jest za bezpieczną, wysokiej jakości, smaczną. Konsystencja jest nieco twardsza niż wymagana. Czasami zdarzają się duże kawałki boczku. Nie ma innych wad. Bez konserwantów. W naturalnej osłonce. Ładny zapach, kolor, smuga. Nadaje się na świąteczny stół i na co dzień.

kiełbasa Klinsky. Braunschweig półwytrawne

Zalety:

 • Ścisłe przestrzeganie GOST;
 • Jakość, bezpieczeństwo;
 • Dokładność informacji na opakowaniu;
 • Przyzwoite właściwości organoleptyczne;
 • Występuje w całym kraju, w wielu supermarketach.

Niedogodności:

 • Niewykryty.

Cherkizovo. Kiełbasa Salchichon

Edycja Agroinvestor co roku wyłania najlepszych producentów mięsa. Po raz ostatni, w 2019 roku, zwycięzcą został Cherkizovo (na drugim miejscu jest Miratorg, który rozpoczyna ranking). Sukces wynika z dbałości o potrzeby konsumentów. Producent znany jest od 1974 roku. W minionym roku marka dokonała fundamentalnych zmian: udoskonalenie receptur wieprzowiny, zmiana opakowania, redukcja asortymentu. Usunięto produkty, które nie spełniają oczekiwań klientów. W tym samym czasie pojawiły się nowe pozycje. Na przykład w kategorii surowych wyrobów wędzonych do badań zaleca się: „Modern”, „Salyamini”, „Astoria”.

Wśród kiełbas surowych wędzonych Salchichon sprzedaje się dobrze od wielu lat. Wieprzowina, boczek, mleko w proszku, przyprawy i inne składniki tworzą wyjątkowy smak z kwaskowatością. Kupujący mają wrażenie, że jest naprawdę zrobiony z mięsa, więc nie jest wstydem postawić go na świątecznym stole. Umiarkowana twardość. Tekstura jest średnioziarnista. Dla osób, które nie są w stanie samodzielnie pokroić twardych rodzajów kiełbas, proponujemy gotowe kawałki. Ile kosztuje bestseller „Salchichon”: bochenek około 300 rubli, opakowanie kromek - trochę ponad sto.

kiełbasa Cherkizovo. Kiełbasa Salchichon

Zalety:

 • Popularny produkt premium;
 • Kompozycja bez soi, GMO, nic więcej;
 • Zrównoważony wyrafinowany smak;
 • Wiele pozytywnych recenzji w Internecie.

Niedogodności:

 • Niewykryty.

Wniosek

Trudno mówić o smaku i aromacie kiełbas. Bardzo subiektywne. Musisz spróbować. Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest kompozycja. Jeśli lubisz najlepszych producentów, powiedz nam, które rodzaje kiełbas podobały Ci się bardziej niż inne.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *