👍Najlepsi producenci kuchni na 2020 rok

0

Stylowa kuchnia z funkcjonalną częścią zapewni wysoki poziom komfortu. Ergonomia wyróżnia go spośród innych pomieszczeń w mieszkaniu czy domu. Wygodny design wygląda atrakcyjnie i nowocześnie. W takim przypadku należy zastosować materiały technologiczne, ponieważ poziom wilgotności w pomieszczeniu jest znacznie wyższy niż w pozostałych, a także towarzyszą mu poważne spadki temperatury. Najlepsza kuchnia łączy w sobie piękno i funkcjonalność i spełnia wszystkie kryteria pomieszczenia.

Redaktorzy strony „best-pl.designuspro.com” oferują przegląd najlepszych producentów kuchni na rok 2020.

Układ

Przy planowaniu kuchni ważną rolę odgrywa wiele czynników: lokalizacja w domu, mieszkaniu, wielkość, dla ilu osób pomieszczenie jest przeznaczone, a także lokalizacja różnych konstrukcji inżynierskich i kształtu. Te i inne kwestie należy wziąć pod uwagę podczas opracowywania projektu projektowego i przed zakupem mebli. Zasady tworzenia funkcjonalnej i bezpiecznej kuchni:

 1. Trójkąt. Zlew, lodówka i kuchenka powinny być najlepiej umieszczone tak, aby gospodyni była wygodna. Nie marnowała dodatkowego czasu i energii na obce ruchy, ponieważ te 3 elementy stanowią podstawę obszaru roboczego. Optymalne jest umieszczenie elementów w wyimaginowanych wierzchołkach tak zwanego „trójkąta”. Ponadto długości boków nie przekraczają 2 metrów.
 2. Określić lokalizację zlewozmywaka, gdyż wymaga połączenia z komunikacją i „centrum” aktywnych ruchów w kuchni. Pozostałe meble ustawiać dopiero po zlokalizowaniu zlewu.
 3. Zaplanuj instalację pieca tak, aby w 2 kierunkach pozostawał od 40 cm do powierzchni roboczych. Umieszczenie pieca w pobliżu zlewu lub okna nie jest bezpieczne; lepiej rozważyć opcję przebywania blisko stołu.
 4. Lodówka jest umieszczona w rogu pokoju, w przeciwnym razie powierzchnia robocza rozpadnie się na kilka małych obszarów. Warto wziąć pod uwagę, że otwarte drzwi urządzenia nie blokują wolnej przestrzeni.
 5. Obszar roboczy kuchni powinien być chroniony przed obecnością na nim wysokich mebli lub wyposażenia. Ich znalezienie znacznie zmniejszy obszar gotowania.

Rodzaje kuchni

Decydując się na zakup kuchni, kupujący widzi różnorodność jej typów. Każdy zależy od określonych parametrów lokalu i życzeń klienta. Różnorodność kuchni dzieli się na kilka głównych typów:

 • Liniowy. Zakłada się, że wszystkie sprzęty kuchenne i meble będą ustawione w jednej linii - wzdłuż jednej ze ścian. Bardziej odpowiedni do małej przestrzeni, ten typ kuchni pomaga zaoszczędzić miejsce. Uwaga! Taki układ jest szczególnie wygodny pod względem funkcjonalności.
 • Kąt. Różni się wysoką funkcjonalnością, nadaje się do dużych i małych pomieszczeń. W takiej kuchni zlew jest zwykle instalowany w rogu, a po obu jego stronach znajdują się szafki i blaty robocze.
 • W kształcie litery U. Ten wygląd nadaje się do dużej kuchni. Jeśli wielkość pomieszczenia pozwala na umieszczenie go, wówczas jest uważana za najbardziej odpowiednią opcję. Również dzięki takiemu układowi łatwo zmieszczą się wszystkie niezbędne urządzenia gospodarstwa domowego. Jednak ten typ jest uważany za najbardziej kosztowny pod względem materialnym.
 • Wyspa. Po raz pierwszy taki projekt pojawił się we Włoszech.Tak zwana „wyspa” znajduje się pośrodku pomieszczenia, najczęściej zawiera piec, zlew i kilka szafek. Reszta konstrukcji znajduje się wzdłuż ścian. Nadaje się do dużych przestrzeni. Ten wygląd wygląda nowocześnie i wyrafinowany.
 • Lada barowa. Ta opcja jest bardziej odpowiednia dla młodych ludzi, w tym przypadku lada barowa jest częścią wystroju. Ozdabia kuchnię i nadaje jej wyjątkowej atmosfery.

Kryteria wyboru

Poniżej w artykule znajduje się przegląd najlepszych producentów wysokiej jakości kuchni na 2020 rok. Jednak przed bezpośrednią oceną firm należy wyjaśnić kilka kryteriów, od których zależy wybór zestawu kuchennego.

Z reguły meble do salonu, sypialni dobierane są w oparciu o aranżację wnętrza i osobiste pragnienia, a kupując kuchnię, należy również zwrócić uwagę na praktyczność i funkcjonalność.

Uwaga! Nie każdy materiał nadaje się do produkcji tej kategorii mebli.

Przy złym doborze materiału okazuje się, że zestaw słuchawkowy nie będzie w stanie oprzeć się spadkowi temperatury lub wzrostowi wilgotności, na niektóre z nich mocno wpływa para, podczas gdy inne wymagają zwiększonej uwagi i kompleksowej pielęgnacji. Przed zakupem musisz dowiedzieć się, jaki rodzaj materiału posłużył jako podstawa zestawu kuchennego.

Budżet

Wysokiej jakości zestaw kuchenny ma również imponujący koszt. Oczywiście możesz wybrać opcje budżetowe, najważniejsze jest prawidłowe zaplanowanie możliwości materialnych, aby nie było problemów.

Na zamówienie lub gotowe

Wybór zestawu kuchennego w sklepie pozwoli znacznie zaoszczędzić czas na produkcję, transport i montaż. Istnieje również możliwość zamówienia w fabryce, w takim przypadku kuchnia zostanie wykonana według dokładnych parametrów i wymiarów mieszkania. Druga opcja jest droższa i trwa dłużej.

Kraj pochodzenia

W 2020 roku coraz więcej kupujących preferuje produkcję rosyjską i kraje WNP. Budzą zaufanie klientów i są tańsze. Popularni są również zagraniczni producenci z Niemiec, Włoch itd.

Korpus mebli

Najczęściej płyta wiórowa, MDF, różne rodzaje drewna, multipleks służą jako podstawa do produkcji korpusu zestawu kuchennego.

 • Najwyższej jakości materiał to drewno. Jest w stanie długo nie reagować na poziom wilgotności bez deformacji. Również podczas produkcji zestawów słuchawkowych są one powlekane specjalnym środkiem hydrofobowym, co pozwala na zwiększenie żywotności.
 • Multiplex jest uważany za niedrogi materiał i doskonałą alternatywę dla drewna, bez różnic w zakresie żywotności i właściwości. Jeśli jednak wierzchnia warstwa jest uszkodzona, ma tendencję do odkształcania się i zamoczenia.

Blat

Główny ładunek podczas gotowania przyda się na blacie. Szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na materiał, z którego jest wykonany.

 • Kamień naturalny lub sztuczny jest uważany za idealny materiał. Przez długi czas zachowuje swój pierwotny wygląd, a także wygląda stylowo i pięknie.
 • Tańszą opcją jest stalowy blat. Jest kilkakrotnie tańszy niż kamień, jest łatwy w utrzymaniu czystości i ma zwiększoną wytrzymałość. Ten rodzaj materiału nie boi się wysokich temperatur i wilgoci.
 • Laminat - zgodnie ze swoimi właściwościami jest nieco gorszy od powyższych materiałów. Jednak występuje w różnych kolorach.
 • Naturalne drewno jest również jednym z możliwych materiałów. Taki blat ma piękny wygląd, ale wymaga stałej szczególnej pielęgnacji.

Armatura

W 2020 roku rodzaj okuć jest uważany za ważny szczegół nowoczesnego zestawu kuchennego. Powinien dobrze wyglądać i być bardzo praktyczny. Zwykle prosta procedura wymiany uchwytów nada meblowi inny wygląd.

Ile to kosztuje Średnia cena kuchni bez urządzeń wynosiła około 100 tysięcy rubli, a żywotność 10-20 lat. Dlatego należy starannie wybrać zestaw słuchawkowy, biorąc pod uwagę wszystkie kryteria i marki najlepszych producentów na rynku.

Ważny! Wybór mebli, producenta jest złożony i wieloetapowy. Każdemu etapowi towarzyszą własne problemy.Np. Czynnik ludzki to szczegół nieuwzględniony przez projektanta, niedoceniana krzywizna ściany, możliwość zawarcia małżeństwa, obecność dodatkowej dziury na etapie montażu. To tylko niewielka część problemów, które mogą się pojawić i doprowadzą do opóźnień w zakresie terminów i dodatkowych wydatków. Aby uniknąć jak największej liczby pytań, musisz wybrać producenta, który ma najbardziej autonomiczną produkcję z ustalonym systemem logistycznym, a także przeszkoleniem personelu.

Która firma jest lepsza Poniżej ranking najlepszych producentów kuchni na 2020 rok.

Tworząc zestawienie, w opisie uwzględniono stosunek ceny do jakości, a także opinie kupujących i ich recenzje. Ranking obejmuje niedrogich, budżetowych producentów, ale wszyscy mają doskonałą jakość i doświadczenie w tworzeniu zestawów słuchawkowych.

Ocena producentów wysokiej jakości kuchni na 2020 rok

IKEA

Jedna z największych sieci handlowych na świecie sprzedająca meble i artykuły gospodarstwa domowego. Niski koszt zestawu słuchawkowego, ponieważ marka koncentruje się na poszerzaniu kręgu odbiorców, jest jedną z zalet kuchni tej marki. Zajmuje się sprzedażą mebli we wszystkich krajach świata. Style projektowania: nowoczesny, młodzieżowy, wiejski i skandynawski. Cała fasada zestawu słuchawkowego wykonana jest w technologii bezramkowej. Firma wprowadziła wiele opcji budżetowych na zestaw kuchenny.

Kuchnia IKEA

Zalety:

 • projekt elewacji wykonany jest w stylu tradycyjnym i nowoczesnym, wyglądają prosto i dość stylowo;
 • wszystkie szafki są wyposażone w nóżki odporne na wstrząsy;
 • zestaw kuchenny uzupełniają marmurowe blaty i ozdobne rodzaje uchwytów;
 • wszystkie meble wyposażone są w wysokiej jakości i nowoczesne okucia firmy Blum;
 • w produkcji stosuje się tylko przyjazne dla środowiska rodzaje płyt wiórowych i MDF;
 • gwarancja na zestaw słuchawkowy 25 lat;
 • firma umożliwia samodzielne i bezpłatne planowanie kuchni online za pomocą planera na oficjalnej stronie firmy, a dział wsparcia może również edytować projekt;
 • możesz lokalnie wymienić elewację w przypadku uszkodzenia, a także jeśli chcesz po pewnym czasie zaktualizować wnętrze.

Niedogodności:

 • rzeczywista żywotność zestawu kuchennego wynosi od 7 do 10 lat;
 • negatywne recenzje wskazują, że płyta wiórowa puchnie za 3-4 lata;
 • minimalizm elewacji o ograniczonej kolorystyce i wzornictwie;
 • nieunikalny;
 • wymiary zestawu słuchawkowego są standardowe, więc trudno jest wybrać kuchnię do określonych rozmiarów.

Maria

Jedna z największych i najpopularniejszych firm zajmujących się produkcją zestawów kuchennych w Rosji. Prezentuje klientom duży asortyment towarów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Katalog towarów jest ogromny i zróżnicowany, od powłok akrylowych, grunge, kamiennych po plastikowe, melaminowe, emaliowane powierzchnie zestawu słuchawkowego. Ponadto kupujący znajdzie produkt w pożądanej cenie, zarówno budżetowej, jak i luksusowej. Projektanci firmy tworzą nowoczesne i klasyczne rozwiązania w zakresie planowania kuchni.

zestaw kuchenny Maria

Zalety:

 • 10 lat gwarancji;
 • indywidualność projektowania mebli;
 • nowoczesna strona internetowa;
 • materiały do ​​produkcji z Włoch, Niemiec, Rosji;
 • nie współpracuje z firmami z Chin;
 • atrakcyjny asortyment;
 • wysoki poziom niezawodności i trwałości zestawu kuchennego;
 • efektywne i praktyczne wykorzystanie przestrzeni.

Niedogodności:

 • koszt zestawu słuchawkowego jest powyżej średniej;
 • na oficjalnej stronie nie ma żadnych promocji;
 • trudno znaleźć sklep firmowy, showroom.

DOBRY MEBEL

Sklep niedrogich mebli gabinetowych od producenta. Sklep internetowy ma własne przedsiębiorstwa, które zapewniają pełny cykl produkcji sofy, fotela, szafki, ścian, zestawów kuchennych i tak dalej.

komplet kuchenny GOOD-MEBEL

Zalety:

 • ciekawy asortyment mebli;
 • wygodny formularz zwrotny;
 • obsługa techniczna w każdej chwili może doradzić i zapewnić pomoc kupującemu;
 • meble doskonałej jakości;
 • darmowa dostawa na terenie Moskwy.

Niedogodności:

 • niektórzy konsultanci nie są do końca kompetentni.

Stylowe kuchnie

Firma jest dużym producentem z biurami w różnych miastach. Jednak firma nadal produkuje zarówno gotowe meble, jak i meble na zamówienie. Obszerny katalog produktów firmy obejmuje różne rodzaje wzorów. Specyfiką produkcji jest to, że wszystkie elementy konstrukcji powstają w przedsiębiorstwie przy użyciu specjalnego i nowoczesnego sprzętu, to znaczy każda część jest wykonywana specjalnie dla konkretnego klienta.

Kuchnia Stylowe Kuchnie

Zalety:

 • brak niemarkowych salonów - pomoże to wykluczyć wszelkiego rodzaju marże dealerów;
 • świadczenie szeregu bezpłatnych usług - pomiar, projektowanie, wsparcie projektowe, dostawa i montaż;
 • okres gwarancji 5 lat;
 • zestawy kuchenne nadają się do niestandardowego typu pomieszczenia;
 • meble na wymiar, fasady, armatura itp.;
 • ciekawe rozwiązania projektowe;
 • przystępny koszt;
 • luksusowy wygląd kuchni.

Niedogodności:

 • oficjalni przedstawiciele znajdują się w Moskwie, Sankt Petersburgu i regionie moskiewskim;
 • trudność w spełnieniu warunków gwarancji;
 • czasami niska jakość materiału, w zależności od partii;
 • mały asortyment nietypowego materiału.

POŁĄCZENIE

Popularna białoruska marka mebli kuchennych, która jest popularna wśród rosyjskich nabywców. Firma istnieje na rynku od około 20 lat. Posiada doświadczenie i asortyment w każdym segmencie cenowym.

kuchnia ZADZWOŃ

Zalety:

 • wiele sklepów na sprzedaż w Rosji i krajach WNP;
 • produkcja wyposażona jest w nowoczesne maszyny z Włoch i Niemiec;
 • katalog firmy zawiera ponad 100 modeli z różnych materiałów;
 • bezpieczeństwo i przyjazność dla środowiska zestawu słuchawkowego;
 • dostępność miesięcznych promocji, rabatów na towary;
 • przedpłata 20%;
 • zestaw słuchawkowy w różnych kategoriach cenowych;
 • okres gwarancji 5 lat;
 • oznakowanie części składowych przed możliwością podrobienia.

Niedogodności:

 • długa dostawa, ponieważ towary pochodzą z Białorusi;
 • złożoność rozwiązania problemu małżeństwa, niedobór zestawu;
 • drogi koszt montażu;
 • zaległe terminy produkcji;
 • niegrzeczni menedżerowie.

Tym samym wszyscy powyżsi producenci kuchni spełniają główne kryteria: produkują zestaw z przyjaznego dla środowiska, bezpiecznego materiału. Ze względu na cenę produkcja kuchni różni się o dziesiątki tysięcy, powodem tego są użyte materiały i akcesoria. Wszyscy producenci mają wysokiej jakości witrynę internetową z łatwą nawigacją. Zapewnia również opinie, informacje o modelach, promocjach.

W opinii kupujących notowane spółki wyróżnia wysoka jakość produkcji oraz wieloletni serwis mebli. Dlatego w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, który zestaw do kuchni lepiej kupić, polecamy dokonanie wyboru spośród wskazanych producentów.

Gdzie kupić Możesz złożyć zamówienie na stronie oficjalnego przedstawiciela lub korzystając z usługi Yandex.Market, aby znaleźć punkt sprzedaży.

Uwaga! Najlepszym sposobem na niewątpliwe spełnienie pragnień dotyczących wystroju kuchni jest zakup mebli na wymiar. Dzięki tej metodzie wyboru kuchni kupujący wybiera zarówno kolor, materiał, projekt i układ.

Jeśli masz doświadczenie w pracy z producentami zestawów kuchennych opisanych w ocenie lub ciekawszych opcjach, opowiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię