🚗 Najlepsi producenci felg aluminiowych na rok 2020

0

Właściciele samochodów rzadko zmieniają felgi, ale kiedy tak się dzieje, ważne jest, aby rozważyć zakup ze zrozumieniem głównych cech. Pomoże to uniknąć błędów i nieprzewidzianych okoliczności. Przede wszystkim zwraca się uwagę na firmy produkujące dyski. Lepiej jest dawać pierwszeństwo dobrze znanym markom, które są poszukiwane przez różnych kupujących. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych producentów felg aluminiowych na 2020 rok.

Kiedy kupić nowe koło

Dyski nie pękają tak często, więc kupowanie nowych produktów jest dość rzadkie. Przeczytaj specyfikacje, aby znaleźć właściwą płytę. Pomogą Ci samodzielnie znaleźć odpowiednią opcję.

Felgi samochodowe kupuje się z trzech głównych powodów:

 • Złamanie obecnego dysku, co utrudnia komfortową jazdę;
 • Zmiana stylu zewnętrznego samochodu;
 • Jako rozwiązanie awaryjne, aby osoba mogła przeprowadzić pełną wymianę w ciągu kilku minut bez pomocy z zewnątrz.

Główne parametry przy wyborze

Tarcze różnią się parametrami zewnętrznymi - konstrukcją, materiałem wykonania i wymiarami. Projekt zewnętrzny wpływa na rodzaj produktu. Dopuszczalne wymiary produktu są wskazane na oficjalnej stronie internetowej, a także w instrukcji obsługi maszyny. Kompleksowe rozwiązania są rzadkie. Przy wyborze koła odlewanego lub nawet tłoczonego należy zwrócić uwagę na 6 kryteriów:

 • Wygląd zewnętrzny, ponieważ produkt może nie pasować do ogólnego projektu pojazdu;
 • Wymiary otworów;
 • Dostępność garbu;
 • Jaki typ wzoru śrub jest używany;
 • Wymiary centralnego otworu;
 • Ogólne wymiary i przesunięcie tarczy.

Kierując się parametrami opisanymi powyżej, osoba będzie mogła w krótkim czasie i bez pomocy z zewnątrz dobrać niezawodny rozstaw osi.

Jaka jest różnica między felgami tłoczonymi a aluminiowymi

Przede wszystkim wszystkie takie produkty są podzielone na trzy duże grupy:

Należy to wziąć pod uwagę przed zakupem kół. Główną różnicą między wszystkimi typami jest rodzaj użytego materiału. Dlatego niektóre modele wyróżniają się wysoką odpornością na zużycie, podczas gdy inne mają konstrukcję zewnętrzną i niezawodność.

Modele tłoczone

Powszechna odmiana wykonana ze stali walcowanej. Do produkcji stosuje się metodę tłoczenia na gorąco, co pozytywnie wpływa na właściwości wytrzymałościowe, a także upraszcza technologię tworzenia. Po otrzymaniu dwóch części (wieńca i lica) są one zgrzewane za pomocą odpowiedniego narzędzia. Jedynym mankamentem tego rozwiązania jest monotonna konstrukcja, przez co nie sposób znaleźć takich kół w samochodach sportowych, często stosowane są tylko w autach budżetowych.

Zaleta tłoczonych modeli:

 • Niska cena;
 • Miękki ruch;
 • Nie wymaga specjalnej wiedzy na temat naprawy uszkodzeń, ponieważ po otrzymaniu silnego uderzenia zginają się, a nie zapadają;
 • Niezawodność.

Oprócz jednolitego projektu opcja ta ma również istotne wady:

 • Wysoka waga;
 • Rdza pojawia się z czasem.

Aby uniknąć brzydkiego wyglądu, kupuje się plastikowe czapki, a ich kształt może być dowolny, wszystko zależy od gustów właściciela samochodu.

Felgi aluminiowe

Większość tych konstrukcji jest wykonana ze stopów, na przykład producenci często używają aluminium. Zaleta rozwiązania jest oczywista - całkowita waga koła jest zmniejszona, co daje możliwość wymiany nawet kobiety.

Koła odlewane są formowane w specjalne kształty, aby ułatwić produkcję. Kolejną zaletą tej opcji jest wzrost wskaźników prędkości. Wskaźnik ten osiągnięto dzięki opływowym i stosunkowo wytłoczonym tarczom, niskiej wadze.

Projekt poprawi postrzeganie nawet obsługiwanego samochodu krajowego. Ten parametr jest ważny dla tych, którzy tworzą rodzaj samochodu sportowego ze starego samochodu.

Ale w przeciwieństwie do poprzedniej wersji, tutaj są istotne wady:

 • Pękają przy silnym uderzeniu, więc nie można ich przywrócić. Osoba będzie musiała kupić nowy model;
 • Wysoki koszt, który jest 3-4 razy wyższy niż koszt stemplowanych;
 • Nie nadaje się do jazdy po drogach dojazdowych.

Model kuty

Rzadki gość w sklepach, najczęściej zamawiany bezpośrednio u producenta. Nie bez powodu - kosztowna produkcja, ponieważ jest wytwarzana przez kucie na gorąco, podczas którego dodaje się takie składniki, jak magnez i tytan. Dzięki aluminium koło jest lekkie i elastyczne, a niezawodność stoi na wysokim poziomie.

Podczas uderzania o nierówność lub dół produkt nie pęka, jak modele odlewane, ale wygina się, co pozwala na samodzielne wykonanie prac konserwatorskich.

Więcej o 6 kryteriach wyboru

Żadne urządzenie nie jest kupowane bez szczegółowej analizy parametrów technicznych. Pomagają znaleźć odpowiednią opcję oraz wybrać mocny i trwały model spośród oferowanych przez sklep.

Średnica lądowania

Ważna cecha wskazująca na wielkość obwodu koła. Jest mierzony w calach, na co należy zwrócić uwagę. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie producenta, a także w karcie danych pojazdu.

Średnica dobierana jest ściśle według marki samochodu, nie należy kupować podobnych lub przybliżonych modeli, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będą pasować. Kolejne zamieszanie wynika z łacińskiej litery „R”, którą wielu myli z promieniem, w rzeczywistości symbol wskazuje na średnicę.

Niektórzy lubią kupować dyski o dużej średnicy. Tak, wyglądają imponująco, ale nie możemy zapominać, że nie jest to pozbawione uszkodzeń. Przecież powodują wielokrotnie większe obciążenie głównych elementów zawieszenia, zmniejszają profil opony, a także zmniejszają amortyzację, co ma zły wpływ na pracę. Nie zaleca się również kupowania zbyt małych produktów, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będą pasować do hamulców.

Rodzaj śruby

Wybierając solidną konstrukcję, należy pamiętać o rozstawie śrub, ponieważ jeśli kupisz niewłaściwą opcję, dana osoba nie będzie w stanie jej przykręcić. Luźność dysku określają 2 cechy:

 • Otwory montażowe, a raczej ich liczba na kole;
 • Lokalizacja i średnica. Wartość jest wskazywana jako PCD.

Nie ma nic trudnego w wyborze modelu dla tego parametru. Najważniejsze jest, aby spojrzeć na własny samochód i dowód rejestracyjny. Po zapamiętaniu lub zapisaniu wartości należy ściśle ich przestrzegać. Wtedy zakup odbędzie się bez poważnych konsekwencji.

Żadne odchylenia PCD nie są dozwolone. Nawet jeśli jest nieznaczna i wynosi 2-3 mm. Podczas jazdy właściciel samochodu poczuje, że koło mocno „bije”. Ale jest też bardziej niebezpieczna sytuacja, gdy śruby nie będą się odpowiednio dokręcać. W takim przypadku mogą się same odkręcić.

Szerokość i kształt

Parametr jest podawany w calach i wskazuje odległość między krawędziami stopki obręczy. Kształt może być inny, wartość tę wskazują łacińskie litery J i JJ.Pierwsza litera jest bardzo popularna w standardowych samochodach; w przypadku samochodów z napędem na wszystkie koła typowe jest kupowanie drugiego modelu z dwoma symbolami.

Przy doborze wymaganej szerokości tarczy należy pamiętać o dopuszczalnym błędzie. Przy określaniu szerokości felgi do wartości podanej w specyfikacji technicznej dodaje się 26 mm. Liczby te wskazują grubość kołnierza zewnętrznego i wewnętrznego. Błąd nie może być duży, najczęściej nie przekracza 4 mm.

Zwiększenie szerokości tarczy i zastosowanie odpowiednich opon ma dobry wpływ na dynamikę hamowania. Poprawia to ruch w każdym obszarze, a także zwiększa bezpieczeństwo. Ale bez plusa nie ma minusów, więc zwiększa się całkowita waga samochodu, a także zużycie paliwa. Dlatego zwiększenie szerokości nie jest odpowiednie dla każdego użytkownika.

ET lub awaria dysku

Parametr określa odległość między płaszczyzną a środkiem koła. Wyjazd wskazany jest w trzech formach:

 • Pozytywny;
 • Negatywny;
 • Neutralny.

Ważne jest, aby zrozumieć, że im niższa ta wartość, tym większy występ koła. W niektórych przypadkach wygląda ładnie, ale może powodować dodatkowe niedogodności.

Instalacja płyty z innym ET stworzy więcej problemów, najlepiej postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli zostanie to naruszone, nastąpi szybkie zużycie głównych elementów podwozia, co negatywnie wpłynie na sterowność. W takim przypadku tarcza koła może dotykać niektórych elementów zawieszenia, a czasem hamulców.

Wyjazd można zmienić tylko w samochodach sportowych, ale po tym inne parametry są również dostosowywane, aby nic nie przeszkadzało podczas jazdy.

Średnica otworu piasty

Kupując model wysokiej jakości, pamiętaj, że wartość pierścienia gniazda i środkowego otworu muszą całkowicie pasować. Zwiększy to niezawodność i poprawi obsługę. Średnice otworów podano w milimetrach.

Znaczenie tego parametru polega na tym, że jeśli użytkownik kupi koło z małym pierścieniem do lądowania, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie pasowało. W przeciwnym przypadku, gdy średnica jest większa od wymaganej, można zamontować tarczę, ale nie można zapominać o dodatkowych pierścieniach. Sprawią, że dopasowanie będzie mocniejsze. Odbywa się to jednak tylko podczas instalowania felg aluminiowych; przy stosowaniu innych typów musi być pełna zgodność z charakterystyką techniczną.

Dostępność garbu

Najczęściej producent wyposaża koło w dwa garby (H2). Zadaniem elementu jest takie przytrzymanie opony bezdętkowej, aby nie zeskakiwała podczas jazdy. Istnieją modele, które mają tylko jeden szum; tutaj należy zwrócić uwagę na jego kształt. Istnieją 3 rodzaje tego:

 • Mieszkanie;
 • Asymetryczny;
 • Łączny.

Istnieją tarcze, w których nie ma garbów, ale można je znaleźć tylko w starych samochodach z oponami dętkowymi.

Ocena najlepszych zagranicznych producentów

Alcasta

Popularny producent sprzedający wysokiej jakości koła w Europie i Rosji. Co więcej, wszędzie są tylko pozytywne recenzje. Oczywiście są też złe modele, ale firma co roku udoskonala je, aby poprawić bezpieczeństwo na drogach i niezawodność. Do produkcji wykorzystywane są wysokiej jakości maszyny oraz wytrzymałe materiały. Dodatkowo brane są pod uwagę parametry konkretnego modelu auta, nie ma odchyleń.

Płyta odlewana Alcasta

Zalety:

 • Modele do sprzedaży, które są przeznaczone tylko do Rosji;
 • Nie niszczą się od korozji;
 • Może być używany zimą;
 • Dobre właściwości ochronne;
 • Pasuje do każdego samochodu.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Dezent

Wysoko oceniana niemiecka firma. Każdy model jest niezawodny i trwały. Pomimo zagranicznego pochodzenia produkty mają przystępną cenę na rynek rosyjski. Niewielka waga produktu pozwala na montaż przez każdą osobę. Bez problemów i bez treningu fizycznego. Sprzedaż prowadzona jest w 35 krajach świata. Szeroka gama rozmiarów pozwala wybrać niezawodną opcję dla każdego samochodu.

płyta obsada Dezent

Zalety:

 • Jakość;
 • Siła;
 • Nadaje się na rosyjskie zimy;
 • Szeroka gama rozmiarów;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Replika „LegeArtis”

Azjatycka firma oferująca właścicielom samochodów trwałe i niezawodne modele w przystępnej cenie. Cały cykl produkcyjny jest w pełni zautomatyzowany, co wyklucza czynnik ludzki, a tym samym małżeństwo. Przed sprzedażą każdy szczegół jest sprawdzany na specjalnej stronie. Malowanie odbywa się za pomocą specjalnych mieszanek, które chronią zewnętrzną część przed różnymi warunkami atmosferycznymi.

Obsada replika dysku „LegeArtis”

Zalety:

 • Ścisła kontrola;
 • Modele są produkowane dla każdego samochodu;
 • Automatyzacja procesów zmniejsza ilość odpadów;
 • Niska cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Nitro N20

Kolejna chińska firma produkująca koła do różnych marek samochodów. Aby produkt był wysokiej jakości, stosuje się nowoczesny sprzęt i technologie. Przykładowo stosuje się metodę odkształcania na zimno, która pozwala zmniejszyć obciążenie różnych elementów.

odlewany dysk Nitro N20

Zalety:

 • Odkształcenie plastyczne koła w przypadku uderzenia. Pozwala to na przywrócenie go bez specjalnych kosztów;
 • Zakres rozmiarów: od 12 do 22 cali;
 • Produkowane są modele do samochodów sportowych i SUV-ów;
 • Trwałość;
 • Projekt.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

NZ

Dobra firma, na którą jest popyt w Rosji i Europie. Głównym atutem firmy jest szeroka gama modeli, co daje możliwość doboru produktów do każdej maszyny. Produkcja prowadzona jest zgodnie z normami europejskimi i rosyjskimi, co pozwala na osiągnięcie najlepszych parametrów technicznych.

płyta odlewana NZ

Zalety:

 • Kontrola wielostopniowa;
 • Szeroka gama produktów;
 • Dobra powłoka ochronna;
 • Przystępna cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

TOP-5 popularnych rosyjskich producentów

iFree

Ładne i wysokiej jakości koła, które są instalowane w różnych samochodach. Firma produkuje modele zarówno do samochodów standardowych, jak i sportowych oraz SUV-ów. Produkcja odbywa się tylko na terytorium Rosji, zgodnie z GOST. Żywotność każdej opcji została zaprojektowana na dziesiątki lat eksploatacji.

Płyta iFree cast

Zalety:

 • Nie koroduj;
 • Trwałość;
 • Ładny projekt;
 • Jakość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

KiK

Jedna z pierwszych rosyjskich firm, która wciąż jest poszukiwana i jest gwarantem jakości i niezawodności. Firma produkuje felgi aluminiowe z wysokiej jakości materiałów, które nie psują się podczas długiej jazdy. Każdego roku do produkcji wprowadzane są zaktualizowane technologie, co zmniejsza ryzyko zawarcia małżeństwa.

odlew płyty KiK

Zalety:

 • Przystępny koszt;
 • Modele jakościowe;
 • Nie koroduj;
 • Szeroki zakres;
 • Dobra kontrola jakości.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

SKAD

Firma znajduje się na terytorium Krasnojarska i jest popularna zarówno wśród lokalnych mieszkańców, jak i firm zagranicznych. Każdy produkt jest sprawdzany na automatach. Dlatego do kupującego trafiają tylko niezawodne opcje. W produkcji używany jest specjalny stop, który jest wysoce niezawodny i trwały.

płyta odlewana SKAD

Zalety:

 • Firma jest oficjalnym dostawcą Ford Motor Company;
 • Trwałość i niezawodność;
 • W pełni automatyczny proces wyklucza odrzuty;
 • Ponad 100 modeli felg.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Linia techniczna

Rzetelna firma produkująca tylko sprawdzone i wysokiej jakości modele. Produkty są odpowiednie dla różnych marek samochodów, a każda opcja ma dobre parametry techniczne. Aby zewnętrzna część nie uległa pogorszeniu w wyniku długotrwałego zużycia, podczas malowania stosuje się specjalne związki ochronne.

dysk aluminiowy Tech Line

Zalety:

 • Nieprzerwane wydawanie modeli 360;
 • 12 opcji przetwarzania;
 • Pasuje do każdego samochodu;
 • Orginalny wzór.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

X`trike

Jedna z najpopularniejszych rosyjskich marek współpracująca z wieloma firmami. Projekt koła nie zmienił się zewnętrznie, ale przeszedł całkowitą aktualizację od wewnątrz.Dlatego podczas produkcji stosuje się specjalny materiał, który rozjaśnia produkt, ale zachowuje jego właściwości wytrzymałościowe.

odlew dysk X`trike

Zalety:

 • Postępowe technologie produkcyjne;
 • Orginalny wzór;
 • Niezawodność;
 • Szeroka gama modeli.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Możesz samodzielnie wybrać trwałe felgi aluminiowe do swojego samochodu. Najważniejsze jest przestudiowanie głównych cech technicznych i cech własnego samochodu. Jeśli kupiłeś modele od firm reprezentowanych w rankingu, podziel się swoją opinią w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię