👍 Najlepsi producenci na pióro i wpust na 2020 rok

0

Do najważniejszych cech budynku w budowie należy przede wszystkim czas trwania budowy oraz wysokość kosztów, z których 50% to koszt materiałów. Koszty można znacznie obniżyć dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii konstrukcyjnych, np. Konstrukcji przegród wewnętrznych z płyt pióro-wpust. Ten materiał ścienny od dawna jest doceniany przez profesjonalistów w budownictwie komercyjnym. Osoby, które samodzielnie zajmują się budową lub naprawą swoich domów, niechętnie z nich korzystają, preferując cegły, konstrukcje szkieletowe z płyt gipsowo-kartonowych itp. W rezultacie czas i pieniądze są wydawane nieefektywnie, ponieważ rynek jest pełen nowoczesnych niedrogich produktów, dzięki którym koszty pracy i koszty pracy są znacznie obniżone! Aby pomóc początkującym konstruktorom zminimalizować koszty, best-pl.designuspro.com oferuje przegląd najlepszych producentów z piórem i wpustem na rok 2020 ”, opracowany przez kupujących i ekspertów.

Co to są płytki na pióro i wpust

Najpierw musisz zrozumieć, co to jest, i zapoznać się z zakresem zastosowania tego interesującego materiału budowlanego.

Strukturalnie są to bloki z rowkami i wypukłościami na powierzchniach styku.

Podczas wznoszenia ścianek działowych tworzone jest połączenie grzebień / wpust. Jako zaprawę murarską stosuje się specjalne kompozycje na bazie suchych mieszanek gipsowych. Niektórzy rzemieślnicy używają kleju do płytek.

Ważny! Gotowy klej gipsowy do murów GWP należy zużyć w ciągu 60 minut, aż straci swoją mobilność.

W zależności od składu, konstrukcji i odporności na wilgoć wyróżnia się następujące rodzaje bloków:

  1. Gips. Wykonany z mieszanki gipsu modelarskiego i dodatków uplastyczniających.
  2. Krzemian. Do ich produkcji miesza się piasek kwarcowy, wodę, wapno palone.
  3. Korpulentny, tj. monolityczny bez pustek.
  4. Wydrążony. Monolityczna powierzchnia i wewnętrzne puste przestrzenie o różnych przekrojach: okrągłe o różnych średnicach lub prostokątne. Pustka nie zmniejsza wytrzymałości produktu Są lżejsze niż korpulentne i łatwiejsze w obsłudze.
  5. Odporny na wilgoć, z dodatkami hydrofobowymi. Może być stosowany w pomieszczeniach o dużej wilgotności.
    6. Zwykłe, bez dodatków hydrofobowych. Stosowane są tylko w suchych pomieszczeniach. Kiedy dostanie się woda, rozprzestrzeniają się.

Kształt rowka / kalenicy w przekroju tworzy prostokąt lub trapez. Najczęściej producenci produkują bloki o standardowym rozmiarze 667x500 mm, grubości 80 lub 100 mm.

Niektórzy producenci wytwarzają produkty o zmniejszonych wymiarach, na przykład 495x248x80 mm. Takie klocki są lżejsze i łatwiejsze w obróbce. Ale mają też wadę - brak rowka / grzbietu na poziomych powierzchniach współpracujących.

Specyfikacje

Przed zakupem GWP należy wziąć pod uwagę następujące cechy:

Gęstość

W przypadku produktów gipsowych jest mały, tylko 1350 kg / m3.Jednak to wystarczy, aby bezpiecznie przymocować do takiej ściany pojemnik na naczynia lub półkę. Najważniejsze to nie wiercić ściany dziurkaczem i nie uderzać w kołek młotkiem. Przy prawidłowym użyciu śrub i śrubokręta nie będzie problemów. Gęstość bloków silikatowych wynosi 1870 kg / m3.

Przewodność cieplna

Producenci deklarują współczynnik przewodzenia ciepła w zakresie od 0,040 do 0,045 W / (m ° C). Nie jest to zły znak, że materiał dobrze utrzymuje ciepło. Do budowy wewnętrznych ścian samonośnych z GWP zastosowanie izolatorów cieplnych jest opcjonalne.

Dźwiękoszczelność

Wszyscy producenci zalecają współczynnik izolacji akustycznej na poziomie 45-47 dB. Jednak nie pochlebiaj sobie. Przy aranżacji ścian między mieszkaniami dodatkowa warstwa izolacji akustycznej w ogóle nie zaszkodzi.

siła

Rozważane są dwie cechy:

  • wytrzymałość na zginanie dla płyt gipsowych zwykle nie przekracza 2,5 MPa;
  • do kompresji - nie więcej niż 5 MPa.

Panele silikatowe mają wytrzymałość M 150 lub 15 MPa, tj. są trzy razy mocniejsze niż tynk.

Paroprzepuszczalność

W konwencjonalnych blokach gipsowych na pióro i wpust przepuszczalność pary jest wysoka. To wyjaśnia ich zdolność do pochłaniania znacznych ilości wilgoci. W przypadku paneli odpornych na wilgoć wskaźnik ten jest obniżony do minimum. Produkty z krzemianów gazowych mają również minimalną przepuszczalność pary.

Zakres płyt pióro-wpust

GWP są stosowane przy budowie, remontach i przebudowie mieszkań tylko do budowy konstrukcji samonośnych. Należą do nich przegrody wewnętrzne i wewnętrzne. Te ostatnie są często wykonane podwójnie, z bloków o grubości 100 mm, z odstępem powietrznym 50 mm między nimi.

Technika ta poprawia właściwości dźwiękochłonne i termoizolacyjne konstrukcji. Do budowy ścian głównych (nośnych) bloki na pióro i wpust nie są wystarczająco mocne i odporne na wilgoć.

Kryteria doboru płyt na pióro i wpust

Wybór jednego lub drugiego typu GWP zależy od przeznaczenia konstrukcji, wytrzymałości jej podstawy, oczekiwanego obciążenia, wymiarów, wagi i kosztu produktu.

Odporne na wilgoć

W pomieszczeniach o dużej wilgotności konstrukcje są wznoszone z solidnych płyt odpornych na wilgoć. Łatwo je odróżnić od zwykłych, ponieważ mają zielonkawy odcień. Wykonane z gipsu z dodatkami hydrofobowymi, pochłaniają wilgoć nie więcej niż 5% swojej objętości.

Higroskopijność konwencjonalnych produktów gipsowych wynosi około 26-32%. Różnica jest namacalna. Krzemianowych GWP nie można podzielić na konwencjonalne i odporne na wilgoć, ponieważ ich higroskopijność jest minimalna. Z pewnością nadają się do użytku w toaletach i łazienkach.

Standardowy

Służą do podziału przestrzeni między suche pomieszczenia: pokoje i mieszkania. Zastosowanie do oddzielenia łazienek od ogólnej przestrzeni jest dopuszczalne tylko po dodatkowej obróbce powierzchni za pomocą hydroizolacji i płytek.

Unieważnić

W przypadku konstrukcji wewnętrznych lepiej jest używać pustaków, gipsu i silikatu. Są lżejsze od pełnych o 25% (średnio). Łatwiej się z nimi obchodzić i łatwiej jest wykonać pracę za pomocą urządzenia z ukrytym okablowaniem. Jeśli podstawą jest podłoga z desek na kłodach, lepiej jej nie przeciążać. W takim przypadku należy wybrać „puste przestrzenie”.

Korpulentny

Ścianki działowe wykonane są z litych paneli o grubości 100 mm. Taka konstrukcja może być również wykonana podwójnie, układając szczelinę za pomocą rolki materiału na bazie wełny mineralnej lub pozostawiając szczelinę powietrzną. Jeśli musisz powiesić na ścianie półki na naczynia lub książki, lepiej wybrać produkty pełnowartościowe. Gips jest łatwiejszy do wiercenia, silikat jest trwalszy. W obu przypadkach obowiązkowe jest stosowanie kołków z tworzywa sztucznego do wkręcania wkrętów samogwintujących.

Krzemian

Różnią się od gipsu mniejszymi wymiarami, większą wytrzymałością oraz brakiem rowków i wypukłości na poziomych powierzchniach łączących. Z jednej strony wygodniej z nimi pracować (mniejsza waga i wymiary), z drugiej strony brak połączenia grzbiet / wpust w płaszczyźnie poziomej komplikuje pracę, zmuszając mistrza do ciągłego upewniania się, że bloki pasują do tej samej płaszczyzny (nie „machać”) ...Z drugiej strony zawias półek na konstrukcji wykonanej z silikatowego GWP nie sprawia żadnych trudności.

Czego szukać

Przede wszystkim na wadze panelu. Produkty różnych producentów tego samego rozmiaru i typu mogą różnić się wagą. Pełnowartościowy panel standardowy firmy „Knauf” lub „Magma” waży 28 kg, to samo z zakładu „Aksolit” czy Peshelan - wszystkie 35. Oczywiste jest, że należy wybierać produkty lżejsze.

Płyty gipsowe to „delikatny” materiał. Należy go ostrożnie transportować i przechowywać, w przeciwnym razie nie można obejść się bez wiórów i pęknięć. GWP różni się od cegły gładką powierzchnią, która nie wymaga wyrównywania przed malowaniem lub tapetowaniem. Taka operacja wykończeniowa jak tynkowanie nie jest już potrzebna. Wystarczy zaszpachlować fugi i nałożyć cienką warstwę szpachlówki wykończeniowej. Nieprawidłowy transport lub przechowywanie na płytach gipsowych skutkuje wyłamanymi narożnikami i krawędziami, odpryskami na powierzchni, połamanymi wypukłościami i wyłamanymi rowkami. Wszystko to będzie musiało być szpachlowane i wyrównane.

Technologia budowy przegród z GWP

Przed rozpoczęciem pracy należy upewnić się, że podstawa pod ścianą jest idealnie płaska, bez spadków. Nawet niewielkie różnice w wysokości podstawy spowodują pęknięcia konstrukcji. Aby uzyskać lepszą izolację akustyczną, pod pierwszym rzędem położona jest taśma tłumiąca ze spienionego polietylenu. Jest również układany na skrzyżowaniach między GWP a główną ścianą.

Podobnie jak w przypadku ceglanej przegrody, panele na pióro i wpust są układane z bandażowaniem. Wyrównanie pionowych szwów jest niedopuszczalne.

Produkty można łatwo ciąć piłą tłokową lub ręczną do drewna. Rozpuszczenie jednego lub kilku kawałków nie jest trudne. Jeśli będziesz musiał wykonać dużo pracy w budynku mieszkalnym, nie będziesz przecinać zbyt wiele piłą do metalu, ręce ci odpadną. Proces musi być zmechanizowany.

Uwaga! Podczas napraw z przebudową, przy dużym nakładzie pracy, można ciąć bloki szlifierką z tarczą diamentową. Procesowi towarzyszy powstawanie dużej ilości pyłu i lepiej przeprowadzić go na zewnątrz. Jest to jedna z wad stosowania produktów gipsowych.

Do układania bloków jako rozwiązania stosuje się specjalne kleje, które są produkowane przez większość firm, które rozpoczęły produkcję GWP. W sprzedaży hurtowej i detalicznej zawsze dostępne są panele na pióro i wpust oraz klej do nich od jednego producenta.

Do połączenia ze ścianą główną stosuje się metalowe narożniki i wkręty samogwintujące. Aby nadać strukturze większą sztywność, sąsiednie GWP są połączone ze sobą metalowymi płytami, układając je przez dwa panele.

Miejsca montażu klocków drzwiowych nie są zakryte zworkami, jeśli szerokość otworu nie przekracza 900 mm. Pomiędzy ścianką działową a sufitem pozostaje szczelina 20-30 mm. Można go naprawić za pomocą tej samej zaprawy murarskiej lub pianki poliuretanowej.

Najlepsi producenci

  • Knauf

Firma została założona przez braci Knauf, inżynierów górnictwa w 1932 roku. Pierwszymi produktami firmy były suche mieszanki budowlane. Produkcja płyt gipsowo-kartonowych rozpoczęła się w 1958 roku. Pod koniec lat 70-tych otwarto przedstawicielstwo firmy w ZSRR. Dziś międzynarodowa grupa firm Knauf jest największym inwestorem w branży budowlanej w krajach WNP. Popularność modeli Knauf wynika z niezmiennie wysokiej jakości.

  • Magma

Republic of Mordovia, grupa przedsiębiorstw „Mordovcement”. Jeden z największych dostawców suchych mieszanek budowlanych, płyt gipsowo-kartonowych oraz bloczków na pióro i wpust. Linie produkcyjne wyposażone są w najnowszy niemiecki sprzęt.

  • Polimer gipsowy

Duma Perm Territory, firma "Gipsopolimer", jeden z największych producentów suchych mieszanek budowlanych i gipsowych materiałów budowlanych. Założona w 1953 roku. Wyprodukowano suchy tynk gipsowy, analog GKL. Obecną nazwę otrzymała po korporatyzacji w 1993 roku. Linia produkcyjna GWP została uruchomiona w 2013 roku. Niedrogie produkty firmy są stale poszukiwane wśród budowniczych.

  • ECO

Firma Jarosław. Na rynku od 2004 roku. Główną specjalizacją są elementy żelbetowe, pale.Przedsiębiorstwo wyposażone jest w nowoczesny sprzęt hiszpańskiej firmy „Tensyland”. Puste korpusy krzemianowe są produkowane na linii produkcyjnej dostarczonej przez niemiecką firmę Wehrhahn. "

  • Dla mężczyzny

Marka należy do wytwórni gipsu Samara. Firma wydała pierwszą partię sztukaterii w 1944 roku i wkrótce zajmuje czołową pozycję w branży. W 2013 roku przedsiębiorstwo rozpoczyna produkcję GWP w europejskim standardzie na obiektach nowej fabryki wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt niemieckiej firmy Grenzebach Gmbh.

  • Volma

W 1943 roku w Stalingradzie rozpoczęto budowę fabryki gipsu. Zniszczone miasto trzeba było odbudować, a materiałów budowlanych bardzo brakowało. Przed początkiem pierestrojki przedsiębiorstwo rozwijało się dynamicznie, stając się jednym z największych w branży budowlanej ZSRR. W okresie pierestrojki produkcja systematycznie spadała i prawie całkowicie się zatrzymała. Wraz ze zmianą właściciela w 1999 roku przedsiębiorstwo odrodziło się pod nową nazwą „Volma”.

Nowe życie zaczęło się wraz z rozwojem produkcji płyt gipsowo-kartonowych. Dwa lata później dołączyła do tego produkcja suchych mieszanek budowlanych, a od 2003 roku - płyty pióro-wpust. Obecnie fabryki firmy wytwarzają produkty w Wołgogradzie, Woskreseńsku, Czelabińsku, Orenburgu, a także w Tatarstanie, Adygei, na Białorusi. Popularne modele Volm cieszą się dużym zainteresowaniem na krajowym rynku budowlanym.

  • KZSM

Zakład materiałów budowlanych Kaługa. Pracuje od 2000 roku. Tanie produkty KZSM charakteryzują się wysoką jakością, potwierdzoną odpowiednimi certyfikatami.

  • MAZD

Moskiewska fabryka przegród wielkopłytowych istnieje od ponad 50 lat. Klocki MAZD produkowane są na sprzęcie włoskiej firmy „Carroro”.

  • OOO Axolit

Młoda firma zajmująca się produkcją gipsowych materiałów budowlanych. Zakład produkcyjny rozpoczął pracę w 2013 roku. Firma specjalizuje się w płytach gipsowo-kartonowych, płytach na pióro i wpust, suchych masach budowlanych na bazie gipsu.

Lista przedsiębiorstw może być kontynuowana przez długi czas. Wymiary, asortyment, parametry techniczne paneli różnych producentów niewiele się od siebie różnią. Zatem wybór producenta musi być bardziej określony ceną produktów.

Gdzie kupić płytki na pióro i wpust

Najłatwiej dokonać zakupu w najbliższym sklepie z materiałami budowlanymi. Dostawa z daleka może kosztować więcej niż same produkty. Większość sklepów i dostawców hurtowych ma własne zasoby internetowe, które umożliwiają zamawianie GWP online. To samo można zrobić w sklepie internetowym, jeśli baza dostawcy znajduje się w pobliżu. Przed zakupem należy wysłuchać porad i zaleceń profesjonalnych konstruktorów dotyczących jakości produktów danego dostawcy, wyjaśnić ile to kosztuje oraz określić wymaganą ilość towaru z uwzględnieniem odpadów. Na stronie producenta można znaleźć kalkulator, za pomocą którego łatwiej wykonać wszystkie obliczenia.

Ocena jakości płyt pióro-wpust

10. KZSM

Przegląd rozpoczyna się od produktów Zakładu Materiałów Budowlanych Kaluga - pełnowartościowego bloku krzemianu gazowego na pióro i wpust. Bloki mają 280 mm wysokości, 248 mm długości, 80 mm grubości i ważą 18 kg. Różni się od większości paneli na pióro i wpust mniejszymi wymiarami i wagą, co sprawia, że ​​jest wygodniejszy podczas wykonywania pracy. To jest plus. Ale jest też minus - brak rowków i grzbietów na płaszczyznach poziomych. Wartości izolacji akustycznej są wysokie i wahają się od 48 do 52 dB. Świetna opcja budżetowa.

płyta pióro-wpust КЗСМ

Zalety:

  • niska przewodność cieplna;
  • dobry izolator hałasu;
  • przystępny koszt.

Niedogodności:

  • brak rowka i grzbietu w płaszczyźnie poziomej bloku.

Nazwa modelu / kraj pochodzeniaSpecyfikacjeŚrednia cena
KZSM / Rosja, KaługaBlok jest wykonany z litego silikatowego pióra i wpustu. Izolacja akustyczna - 47 dB, współczynnik przewodzenia ciepła - 0,045 W / m ° С. Wymiary 495x248x80mm. Waga - 18 kg. Zużycie 8 bloków na mkw.58 rubli

9. Gipsowo-polimerowy GWP

Wydrążony panel odporny na wilgoć firmy Perm "Gipsopolimer" ma wymiary standardowe dla tego materiału ściennego 667x500x80mm. Prostokątne rowki i grzbiety. Wskaźniki wytrzymałości nie są złe dla panelu gipsowego, ale waga 29 kg przekracza masę pustych produktów o tej samej wielkości od innych producentów. Stosowany jest w pomieszczeniach suchych io normalnej wilgotności.

płyta na pióro i wpust Gypsopolimer PGP

Zalety:

  • łatwość instalacji;
  • niska cena;
  • gładka powierzchnia nie wymaga wyrównywania przed wykończeniem.

Niedogodności:

  • wielka waga.

Nazwa modelu / kraj pochodzeniaSpecyfikacjeŚrednia cena
Gypsopolymer PGP / Rosja, PermPusta, biała, powierzchnia 0,33 m2 Wytrzymuje obciążenia nie większe niż 5,0 MPa przy ściskaniu, nie więcej niż 2,5 MPa przy zginaniu, przy gęstości 1250 kg / m3. Wymiary 667x500x80mm. Waga - 29 kg. 145 rubli

8. Peshelan

Płyty fabryki gipsu Peshelansky (region Niżny Nowogród) mają standardowe wymiary i wagę 36 kg. Stosowane są przy budowie przegród w suchych budynkach mieszkalnych i biurowych. Obecność prostokątnych rowków i grzbietów znacznie ułatwia wznoszenie konstrukcji samonośnych, jednak waga każdego bloku przekracza dwa pudy. W pojedynkę dużej objętości muru nie można pokonać, zwłaszcza zaczynając od trzeciego lub czwartego rzędu. Gładka powierzchnia płyt może znacznie zmniejszyć ilość obróbki wstępnej ścian przed wykończeniem.

płyta na pióro i wpust Peshelan

Zalety:

  • gładka i równa powierzchnia;
  • przystępny koszt.

Niedogodności:

  • duża waga płyty;
  • niska wytrzymałość.

Nazwa modelu / kraj pochodzeniaSpecyfikacjeŚrednia cena
Standard GWP Peshelan / Federacja Rosyjska, Republika Mordowii Pełnowartościowy, biały, powierzchnia 0,33 m2. Wymiary 667x500x80mm. Waga - 36 kg. Wytrzymałość na ściskanie - 3, 5 MPa, wytrzymałość na zginanie - 1,7 MPa. 179 rubli

7. Magma

Wodoodporny do całego ciała w standardowym rozmiarze, o wadze 28 kg, z prostokątnymi rowkami i wypukłościami. Łatwe do zainstalowania. Może być stosowany w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Średni koszt jednej sztuki to 220 rubli. Za metr kwadratowy przegrody (trzy sztuki) kupujący zapłaci 660 rubli (bez kosztów wysyłki). Dobry stosunek jakości do ceny.

płyta na pióro i wpust Magma

Zalety:

  • wodoodporny;
  • stosunkowo lekki;
  • gładka płaska powierzchnia.

Niedogodności:

  • niezidentyfikowany.

Nazwa modelu / kraj pochodzeniaSpecyfikacjeŚrednia cena
Magma / Federacja Rosyjska, Republika Mordowii Pełnowartościowy, odporny na wilgoć, powierzchnia 0,33 m2. Wymiary 667x500x80mm. Waga - 28 kg. 220 rubli

6. M-150 Eco

Panele silikatowe M-150 wyróżniają się zmniejszonymi (w stosunku do standardowych) wymiarami i wagą. Są łatwiejsze w montażu, są trwalsze i bardziej odporne na wilgoć w porównaniu do materiałów ściennych z gipsu. Brak rowków i grzbietów w płaszczyźnie poziomej wymaga od murarzy pewnego poziomu umiejętności. Do budowy przegrody o powierzchni 1,0 m2 potrzeba 8 sztuk. Kosztem jednego panelu 95 rubli jeden metr kwadratowy takiej ściany będzie kosztował 744 rubli.

płyta na pióro i wpust M-150 Eco

Zalety:

  • stosunkowo małe wymiary i waga;
  • siła;
  • odporność na wilgoć.

Niedogodności:

  • brak rowków i wypukłości w płaszczyźnie poziomej.

Nazwa modelu / kraj pochodzeniaSpecyfikacjeŚrednia cena
M-150 ECO / Rosja Puste w środku, odporne na wilgoć, o powierzchni 0,123 m2. Wymiary 498x248x70mm. Waga 12 kg. 93 ruble

5. Forman

Pusta norma odporna na wilgoć, waga 22 kg. Służy do wykonywania samonośnych ogrodzeń ściennych w pomieszczeniach suchych i mokrych. Stosunkowo niska waga pozwala na wykonanie dużej ilości pracy na jednej zmianie. Gładka i gładka powierzchnia produktów nie wymaga dodatkowego wyrównania przed tapetowaniem lub malowaniem. Średnia cena za sztukę to 195 rubli. Koszt jednego metra kwadratowego przegrody (trzy sztuki) wyniesie 585 rubli (nie licząc kosztu kleju, elementów złącznych, transportu i pracy).

płyta na pióro i wpust Forman

Zalety:

  • Europejska jakość;
  • niska przewodność cieplna;
  • wysoki stopień izolacji akustycznej;
  • przystępna cena.

Niedogodności:

  • niezidentyfikowany.

Nazwa modelu / kraj pochodzeniaSpecyfikacjeŚrednia cena
Forman / Rosja, SamaraWypust na pióro, wydrążony, odporny na wilgoć, zielony, powierzchnia 0,33 m2 M. Wymiary 667x500x80mm. Waga - 22 kg. 195 rubli

4. Aksolit

Axolite produkuje konwencjonalne i odporne na wilgoć, puste i pełne GWP, standardowe rozmiary 667x500x80mm. A nasza recenzja dotyczy pełnowartościowej płyty odpornej na wilgoć. Jest to dość mocny produkt gipsowy, testowany pod kątem wytrzymałości na zginanie może wytrzymać obciążenie 2,5 MPa. Wysoka przewodność cieplna - 0,208 W / (m ° C). Podczas wznoszenia konstrukcji wewnętrznych wymagane będzie urządzenie termoizolacyjne. Średnia cena jednej sztuki to 210 rubli. Za 1,0 m2 (trzy sztuki) będziesz musiał zapłacić 660 rubli. Jest to nieco droższe niż poprzednie próbki.

płyta pióro-wpust Aksolit

Zalety:

  • łatwość instalacji;
  • gładka powierzchnia;
  • odporność na wilgoć.

Niedogodności:

  • waga jednego panelu to 35,2 kg.

Nazwa modelu / kraj pochodzeniaSpecyfikacjeŚrednia cena
Aksolit / RosjaPełnowymiarowa, odporna na wilgoć płyta na pióro i wpust, kolor zielony, o powierzchni 0,33 m2. Wymiary 667x500x80mm. Waga - 35,2 kg. Przewodność cieplna 0,208 W / m ° C. 210 rubli

3. MAZD 80

Puste panele wodoodporne wykonane z mieszanki gipsu, cementu i dodatków pucolanowych mają wymiary 700x358x80 mm. Każdy przedmiot waży 16 kg. Rowki i wypukłości są trapezowe i niekompatybilne z materiałami ściennymi innych producentów. Kosztem jednej sztuki 127 rubli koszt 1,0 m2 przegrody będzie kosztował tylko 508 rubli. Doskonały stosunek jakości do ceny i jakości.

płyta pióro-wpust MAZD 80

Zalety:

  • Europejska jakość;
  • rozmiary wygodne do pracy;
  • niewielka waga;
  • przystępna cena.

Niedogodności:

  • niezidentyfikowany.

Nazwa modelu / kraj pochodzeniaSpecyfikacjeŚrednia cena
MAZD 80 / Rosja, MoskwaPłyta drążona na pióro i wpust (40%), odporna na wilgoć, o powierzchni 0,25 m2. Izolacja akustyczna - 35 dB. Gęstość nie większa niż 1100 kg / metr sześcienny. Wymiary 700x358x80mm. Waga - 16 kg. 1 mkw. - 4 rzeczy.127 rubli

2. PGP Volma

GWP Volma charakteryzują się wysoką jakością i przystępnymi cenami. Nasza recenzja przedstawia puste w środku płyty odporne na wilgoć o standardowym rozmiarze, o wadze 22 kg, ze średnią ceną 190 rubli za sztukę. Za 1,0 m2 wysokiej jakości, lekkiego materiału do budowy przegród kupujący zapłaci tylko 585 rubli.

płyta na pióro i wpust PGP Volma

Zalety:

  • odporność na wilgoć;
  • wysokiej jakości powierzchnia;
  • przystępna cena;
  • stosunkowo niska waga płyty.

Niedogodności:

  • niezidentyfikowany.

Nazwa modelu / kraj pochodzeniaSpecyfikacjeŚrednia cena
Volma Voskresensk / RosjaPłyta jest pusta na pióro i wpust, odporna na wilgoć w kolorze zielonym, o powierzchni 0,33 m2. Wymiary 667x500x80mm. Waga - 22 kg. 190 rubli

1. PGPV Knauf

Oznaczone marką Knauf GWP otrzymują najlepsze recenzje i zajmują pierwsze miejsce w naszej ocenie. Produkty cechuje doskonała jakość, wysoka wytrzymałość. Piec Knauf w standardowych wymiarach waży tylko 28 kg. Powierzchnia jest gładka, bez defektów i odchyleń. Przewodność cieplna jest niska, materiał dobrze utrzymuje ciepło. Średnia cena jednego panelu to 305 rubli. Za 1, 0 m2 trzeba będzie „spłacić” 915 rubli. To dużo. Ale Knauf to marka, która ma swoją cenę.

płyta na pióro i wpust PGPV Knauf

Zalety:

  • odporność na wilgoć;
  • siła;
  • niska przewodność cieplna;
  • wysoka jakość powierzchni;
  • geometria bez odchyleń.

Niedogodności:

  • wysoka cena.
Nazwa modelu / kraj pochodzeniaSpecyfikacjeŚrednia cena
Knauf / NiemcyPełnowymiarowa, odporna na wilgoć płyta na pióro i wpust, kolor zielony, o powierzchni 0,33 m2. Wymiary 66,7x50,0x8,0 cm, waga -8 kg. Wytrzymałość na ściskanie 5,0 MPa, wytrzymałość na zginanie -2,4 MPa, przewodność cieplna 0,29 W / m ° C305 rubli

Płyty językowe są popularnym materiałem ściennym. Ich niewątpliwą zaletą jest przystępna cena i łatwość obsługi, która nie wymaga specjalnych umiejętności zawodowych i wieloletniego doświadczenia. Rynek krajowy obfituje w oferty wielu firm krajowych i zagranicznych.Redaktorzy serwisu mają nadzieję, że ta recenzja odpowie na główne pytania: jak wybrać odpowiednią opcję, którą firmę produktu lepiej kupić i nie popełniać błędów przy wyborze.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię