Najlepsi producenci zlewozmywaków na 2020 rok

0

Zlew to urządzenie, które kupuje się raz i prawie na zawsze. Dlatego konieczne jest podejście do jej wyboru z chłodną głową: nie patrz na atrakcyjne metki z ceną, unikalny design, za którym kryje się rażący włamanie itp. Powinien mieć tylko parametry jakościowe, nie rdzewieć i być łatwy do czyszczenia z różnych zanieczyszczeń. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych producentów zlewozmywaków na rok 2020.

Metoda instalacji

Mycie naczyń stało się już częścią ludzkiego życia, ludzie wykonują ten „rytuał” codziennie i 2-3 razy dziennie. Dlatego wybierając zlewozmywak należy zwrócić uwagę na funkcjonalność i nastrój, jaki będzie on przekazywał podczas serwisu. Ponieważ spray rozchodzi się we wszystkich kierunkach podczas mycia, należy to również wziąć pod uwagę. Aby nie kupić czegoś złego, biorąc pod uwagę dziesiątki opcji, należy wybrać według następujących parametrów:

 • Przestronność. Oczywiście nie do gromadzenia naczyń, ale po to, aby można było tam postawić duży rondel i umyć go bez przeszkód.
 • Wygoda w pracy. Kryterium to obejmuje również poziom hałasu podczas użytkowania, powinien być minimalny.
 • Zostań częścią kuchni.

Faktura

Te modele mają swoją nazwę od metody instalacji. Aby go zamontować wystarczy „położyć” urządzenie na cokole, który jest dołączony do zestawu. Najpopularniejszy kształt tych zlewozmywaków jest prostokątny ze spiczastymi narożnikami. Do produkcji używana jest stal nierdzewna.

Niektóre modele mogą mieć jedną lub dwie strony faliste, co znacznie uprości proces obsługi.

Szafka nie posiada tylnej ściany, jest to konieczne do podłączenia syfonu i rury. Wewnątrz możesz przechowywać różne rzeczy, od puszek po specjalne urządzenia. Wybór odpowiedniej szafki do konkretnego projektu jest łatwy, ponieważ producenci produkują je w różnych kolorach.

Zalety i wady

Zalety tego typu to:

 • Taniość;
 • Łatwa instalacja;
 • Otwarty dostęp do każdego elementu;
 • Dożywotni;
 • Projekt;
 • Łatwa konserwacja.

Urządzenia podwieszane nie mają żadnych poważnych wad, z wyjątkiem bardzo tanich zlewozmywaków wykonanych z cienkiej stali nierdzewnej. Takie opcje robią dużo hałasu, a odporność na stres pozostawia wiele do życzenia.

Gniazdo

Ten model jest wcześniej montowany w określonym miejscu. Istnieją trzy opcje lokalizacji tego urządzenia: lekko wystawać, znajdować się na tym samym poziomie lub zagłębić. Wszystko zależy od wyboru w konkretnej sytuacji. Ten typ jest preferowany przez użytkowników.

Zalety

Takie urządzenie ma tylko plusy, praktycznie nie ma minusów.

 • Wygoda w pracy;
 • Do wyboru 1000 opcji;
 • Montaż w dowolnych meblach;
 • Wiele specjalnych funkcji;
 • Niewymagający specjalnej opieki.

Według rodzaju instalacji urządzenia wpuszczane dzielą się na:

 • Najlepsza lokalizacja. Najwygodniejsza instalacja i aplikacja. Ponadto ta metoda nada projektowi nowy wygląd;
 • Na tym samym poziomie.Stosuje się go do wszystkich rodzajów blatów, jednak przy dużym zapotrzebowaniu stosuje się w tym przypadku modele wykonane z kamienia lub szkła. Instalacja wymaga szczególnej precyzji, dlatego nie zaleca się jej samodzielnego wykonywania.
 • Pod blatem. Ta opcja jest rzadko stosowana w praktyce, ponieważ wymaga staranniejszej instalacji i nie nadaje się do każdego wystroju.

Konstrukcja zlewu

Producenci oferują tysiące modeli urządzeń różniących się funkcjonalnością, wzornictwem, ilością misek itp. Dlatego osoba ma trudności z wyborem konkretnego modelu.

Ile misek

Zlewozmywaki mają jedną komorę, dwie różne lub takie same, a są też modele, w których są trzy na raz. Oczywiście w wersji klasycznej urządzenie wyposażone jest w jedną komorę i często to wystarczy. Jednak użyteczność dwóch jest również na twarzy, więc rondelek lub patelnię moczy się w jednej, a aby nie było zastoju, używana jest druga miska. To praktyczna opcja.

Ważnym elementem zlewozmywaków jest odpływ. Preferowane są modele z wbudowanym zaworem, a użytkownik może pobrać żądany poziom wody i namoczyć wszystkie naczynia. Ponadto niektóre modele są wyposażone w odpływ i przelew, co również wpływa na łatwość użytkowania.

Kształt miski

Na rynku jest co najmniej 5 rodzajów misek, z których każda jest wyjątkowa. Więc tutaj są:

 • Okrągły;
 • Klasyczny prostokątny;
 • Plac. Są bardzo poszukiwane, ponieważ są bardziej praktyczne;
 • Owalny, który bardziej ozdobi pomieszczenie i nada oryginalności;
 • Trapezowy.

Głębokość miski

Głębokość może dochodzić do 20 cm, minimalna to 12 cm Aby wybrać odpowiednią głębokość, kupujący musi porównać z wcześniejszym doświadczeniem i pamiętać, czy czuł się komfortowo, czy nie. Głębokość zależy również od liczby osób mieszkających w domu. Jeśli w mieszkaniu jest 4-5 osób, preferowana jest opcja z 18 cm W małych rodzinach naczynia nie gromadzą się tak bardzo, jeśli są myte w odpowiednim czasie, dlatego standardowe opcje 120-140 mm są uważane za odpowiednie.

Ważne jest również, aby wybrać głębokość, koncentrując się na obecności odpływu z zaworem. Jeśli masz, lepiej kupić zlew o głębokości 160 mm.

Obecność strony

Zderzaki występują prawie w każdym modelu, różnica polega na ich wielkości. Są czymś więcej niż zwykłą dekoracją, dodają również wygody w użytkowaniu. Kupując bok, powinieneś znać lokalizację miksera, jeśli dana osoba ma wersję naścienną, preferowany jest model z wąską wersją, ponieważ szeroki będzie nie na miejscu.

Wybierając stronę, warto zwrócić uwagę na dodatkowe otwory. Mogą być zaprojektowane tak, aby zintegrować dozownik, pod filtrem itp.

Ze skrzydłem lub bez

Głównym elementem każdej skorupy jest skrzydło, które jest płaszczyzną poziomą. Może być umieszczony zarówno po jednej, jak i po obu stronach. Istnieją modele, które nie są wyposażone w taki element, więc obsługa takich zlewów jest trudna.

Kupując urządzenie z gładkim skrzydłem, należy sprawdzić nachylenie, które idzie w kierunku zlewu. Woda spłynie, co zapobiega pojawianiu się kałuż. Większość modeli ze skrzydłami ma falistą powierzchnię.

Ponadto, wybierając urządzenie ze skrzydłem, osoba powinna zrozumieć, że jeśli rzadko gotuje i woli półprodukty, to nie ma sensu przepłacać za ten element. Przeznaczony jest dla osób, które nieustannie tworzą kulinarne arcydzieła, można w nim włożyć wszystko od warzyw po dania. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar.

Podstawowe materiały

Stal nierdzewna

To jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji. Trzeba jednak pamiętać, że marek jest kilkanaście, dlatego dla obniżenia kosztów niektórzy producenci stosują najgorszą opcję, która nie będzie w stanie wytrzymać ciągłego kontaktu z wodą i ostatecznie zostanie ozdobiona zardzewiałymi plamami. Dlatego, aby kupić przedmiot wysokiej jakości, lepiej zaufać zaufanym producentom.

Ponadto, aby mieć pewność co do jakości materiału, można zajrzeć do paszportu urządzenia i znaleźć tam oznaczenie stali. Po przejrzeniu informacji w Internecie o metalu (zlewozmywak uważany jest za wysokiej jakości, zawierający 18% chromu, a także 10% niklu), dochodzi się do wniosku o zakupie. Kupujący ochroni się i uratuje nerwy i wysiłki.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę grubość metalu, dlatego preferowane są modele o ścianach powyżej 0,5 mm. Jeśli ta liczba jest niższa, głośny dźwięk spadającej wody rozejdzie się po całym mieszkaniu. A przypadkowo upuszczone naczynia z ostrymi krawędziami uszkodzą cały wygląd.

Powierzchnia umywalki jest matowa i lustrzana. Ten ostatni typ wymaga pielęgnacji, nie należy dopuszczać do zadrapań. Trudno je usunąć i zepsuć wygląd. Praktyczną opcją są zlewozmywaki z matowym wykończeniem. Plamy, smugi i inne ślady są prawie niewidoczne na tym urządzeniu. Są mało wymagające w pielęgnacji, wystarczy umyć je specjalnym detergentem i to wszystko.

Fałszywy diament

Modele z tym wariantem zajmują drugie miejsce w sprzedaży i mogą wkrótce wyprzedzić „modele nierdzewne”. Pod względem jakości i wytrzymałości materiał ten nie ustępuje stali nierdzewnej, a przyjemne wykonanie zewnętrzne dodaje radości temu produktowi. Ogólnie rzecz biorąc, sztuczny kamień to mieszanka elementów naturalnych i polimerowych.

Powierzchnia jest gładka, a zlew jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury. Na rynku dostępne są również setki modeli w różnych kolorach. Można wybrać zarówno klasyczne kolory, jak i malachit, lub wybrać własną wersję, która stanie się wyjątkowa i niepowtarzalna.

Modele kamienne wyróżniają się cichością, a rdza nie jest dla nich straszna. Są bezpretensjonalne w pielęgnacji, więc osoba może użyć dowolnego detergentu.

Ceramika

Pod względem właściwości materiał ten jest prawie podobny do poprzedniego. Jednak rzadko można je znaleźć na półkach. Nie ma wielu wariantów kolorystycznych, a wytrzymałość i trwałość pozostają w tle. Ponadto urządzenie z tym widokiem jest trudne do zainstalowania, ponieważ jest ciężkie. Istnieją również miedziane zlewozmywaki, ale ich koszt jest zbyt wysoki.

Najlepsi producenci zlewozmywaków

Blanco

Firma jest uznanym liderem na rynku produkcji wyrobów sanitarnych. Firma uważnie monitoruje jakość swoich produktów, ich głównym celem jest zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa w przystępnej cenie. Dodatkowo firma przywiązuje dużą wagę do projektu gotowego produktu, coś uzupełnia i coś usuwa. Pozwala to na doskonałą ergonomię. Większość produktów wykonana jest ze sztucznego kamienia, który posiada powłokę antybakteryjną, ale są też modele wykonane ze stali nierdzewnej.

Szybka i wysokiej jakości obsługa techniczna została doceniona przez ponad stu użytkowników. Producent zapewnia wsparcie przez cały okres gwarancji, w przypadku problemów z niektórymi elementami firma przyśle części zamienne. Dlatego użytkownik zawsze może liczyć na wysoki standard obsługi ze strony personelu serwisowego. Krajem marki i produkcji są Niemcy. Kategoria cenowa: od 3990 do 190000 rubli.

Zalety:

 • Na rynku od 1925 roku;
 • Wysoka jakość usług;
 • Niezawodność;
 • Kontrola nad każdym produktem;
 • Tysiące projektów.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Polygran

Rosyjska firma, która od 2000 roku produkuje zlewozmywaki ze sztucznego kamienia i inną armaturę sanitarną. Firma wielokrotnie przeżywała kryzys gospodarczy w kraju i nadal jest jednym z liderów na rodzimym rynku.

Głównym kryterium firmy jest europejska jakość za cenę segmentu budżetowego. Jak pokazuje ich wieloletnie doświadczenie i pozytywne opinie, udało im się to osiągnąć. W końcu firma korzysta wyłącznie z wysokiej jakości niemieckiego sprzętu znanego w tej branży producenta: „Respecta Maschinenbau GmbH”.

Zlewozmywaki produkowane są z następujących materiałów: stal nierdzewna, kwarc, sztuczny kamień oraz łączone. Koszt modeli: od 3400 do 22000 rubli.Kraj pochodzenia i marka to Rosja.

Zalety:

 • Dobra jakość;
 • Dopuszczalny przedział cenowy;
 • 20 lat na rynku;
 • Różnorodność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

GranFest

Dobra firma, która od ponad 15 lat zajmuje się produkcją zlewozmywaków, baterii i akcesoriów. Dużą zaletą jest to, że firma posiada rozwiniętą sieć dealerską zarówno w Rosji, jak iw krajach WNP.

To praktycznie jedyny rosyjski producent oferujący zlewozmywaki z różnych segmentów cenowych. Firma posiada ponad 10 nagród i międzynarodowe uznanie.

Produkuje produkty ze sztucznych kamieni w różnych kolorach. Koszt: od 3500 do 15000 rubli.

Zalety:

 • Wiele nagród;
 • Duży wybór;
 • Unikalny design;
 • Pomocny personel;
 • Wiele salonów.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Vladix

Firma uważana jest za lidera w produkcji wyrobów ze stali nierdzewnej. Świadczą o tym nagradzane miejsca, które zajmowała produkcja od ponad 15 lat. Firma jest rozpoznawana nie tylko przez kupujących, ale także przez National Federal Rating Program, w którym wielokrotnie zdobywała pierwsze miejsce.

Produkty tej firmy są bezpieczne dla zdrowia i spełniają wszelkie standardy technologiczne. Przy produkcji pracują tylko wykwalifikowani specjaliści, więc ryzyko zawarcia małżeństwa jest minimalne.

Materiał produkcyjny - stal nierdzewna. Krajem marki i produkcji jest Rosja. Koszt towarów wynosi od 540 do 1500 rubli.

Zalety:

 • Wartość pieniądza;
 • Zaufanie klientów;
 • Wielokrotny zwycięzca różnych nominacji;
 • Dostępność.

Niedogodności:

 • Zlewozmywaki są wykonane wyłącznie ze stali nierdzewnej.

OMOIKIRI

Japoński producent produkujący zlewozmywaki o unikalnych wzorach i lepszej ergonomii. Według legendy japoński przedsiębiorca Kano Miura kupił na aukcji fabrykę kamienia i nazwał ją „OMOIKIRI”, co można przetłumaczyć jako „Resolve”. W 1983 roku, kiedy firma umocniła swoją pozycję, biznesmen rozpoczyna produkcję wysokiej jakości i wybuchowych pocisków.

Zlewozmywaki są dostępne w różnych wzorach i nadają kuchni japoński klimat. Produkty wykonane są z ceramiki, miedzi, mosiądzu, sztucznego kamienia i stali nierdzewnej. Cena: od 4800 do 70000 rubli.

Zalety:

 • Wysoki standard jakości;
 • Ponad 30 lat na rynku;
 • Wyjątkowość;
 • Lider sprzedaży;
 • Ciągły rozwój.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Marynarz

Jeśli człowiek poszukuje nie tylko jakości, ale i trwałości, to Seaman zapewni mu taką możliwość. Według producenta ich produkty przetrwają ponad 30 lat, a przy odpowiedniej obsłudze zawsze będą wyglądać jak nowe.

Niezależnie od rodzaju wytwarzanych produktów, towary przechodzą ścisłą i staranną kontrolę i dopiero wtedy są dopuszczane do sprzedaży. Produkty tej firmy zapewnią człowiekowi nie tylko wygodę, ale także bezpieczeństwo.

Wykonane z materiałów takich jak miedź, mosiądz i stal nierdzewna. Koszt produkcji: od 10000 do 50000 rubli.

Zalety:

 • Trwałość;
 • Długa gwarancja;
 • Do produkcji używane są wyłącznie materiały wysokiej jakości;
 • Produkcja - Rosja.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Rerih

Włoskie zlewozmywaki odpowiednie dla lubiących więcej. Firma produkuje tylko drogie produkty, które mają nadać kuchni bogaty wygląd. Produkcja odbywa się we Włoszech, na wszystkich etapach prowadzona jest staranna kontrola produktów. Dlatego muszle są bardzo poszukiwane w pewnym kręgu ludzi. Produkcja prowadzona jest z: miedzi, mosiądzu i stali nierdzewnej. Średni koszt to 26000 rubli.

Zalety:

 • Luksusowy widok;
 • Jakość;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Opieka;
 • Ograniczona funkcjonalność

.

Ocena najlepszych zlewozmywaków do kuchni

Blanco Metra 6S Compact

Ładny zlew od niemieckiego producenta w czterech kolorach. Dzięki temu użytkownik będzie mógł wybrać model pasujący do wnętrza kuchni. Metoda instalacji - wpuszczana. Jest jedna duża miska i dodatkowa, w której można myć małe naczynia, podczas gdy główna jest zajęta.

Urządzenie wykonane jest ze sztucznego granitu, dzięki czemu ma właściwości eksploatacyjne. Kupujący będzie miał dość tego urządzenia do następnego ruchu. Prostokątny kształt będzie pasował do każdej kuchni, zlew posiada jedno proste skrzydło z wnęką do odprowadzania wody. Komplet zawiera zawór automatyczny.

Średni koszt to 15000 rubli.

Blanco Metra 6S Compact

Zalety:

 • Projekt;
 • Siła;
 • Odporny na zarysowania;
 • Jest dobrze oczyszczony nawet z jodu;
 • Wysokiej jakości materiał;
 • Ekwipunek.

Niedogodności:

 • Cena £;
 • Istnieje ryzyko zawarcia małżeństwa.

Polygran F-14 96x51cm

Ta opcja jest odpowiednia dla osób, które mają wystarczająco dużo wolnego miejsca w kuchni. Sprzedawany jest w sześciu kolorach, więc nie będzie problemu z wyborem. Posiada dwie miski, jedną dużą, a drugą małą. Po bokach znajdują się dwa skrzydełka, które zachwycą miłośników gotowania. Głębokość misy głównej to 200 mm, dzięki czemu użytkownik ma zapewniony komfort i wygodę podczas zmywania naczyń, a dodatkowa to 130 mm, co pozwoli na ułożenie tam kurczaka lub warzyw do rozmrożenia.

Dzięki temu, że zlewozmywak wykonany jest ze sztucznego granitu, bez problemu oczyści go człowiek z różnych zanieczyszczeń. Urządzenie ma dobrą odporność na zarysowania. Niestandardowy kształt przypominający motyla nada kuchni nowy wygląd. Jest otwór na mikser.

Średni koszt to 6800 rubli.

Polygran F-14 96x51cm

Zalety:

 • Gładka powierzchnia;
 • Różne kolory;
 • Prosta instalacja;
 • Nowoczesny styl;
 • Wygodna obsługa.

Niedogodności:

 • Słaba odporność na temperaturę.

GranFest Practic GF-P760L

Klasyczny zlew, który pasuje do niemal każdego wnętrza. Jest jedna duża i głęboka miska oraz obszerne skrzydło, do którego można włożyć obrane warzywa lub naczynia. Urządzenie jest wykonane ze sztucznego marmuru, wielu użytkowników zauważa, że ​​zlew nie tylko harmonijnie prezentuje się w kuchni, ale ma również cechy jakościowe. Co więcej, za taką cenę dana osoba otrzymuje model, który wytrzyma kilka lat codziennego użytkowania.

Średni koszt to 6000 rubli.

GranFest Practic GF-P760L

Zalety:

 • Odporność na uszkodzenia mechaniczne;
 • Dożywotni;
 • Wygląd;
 • Wytrzymuje wysokie temperatury;
 • Łatwe do czyszczenia;
 • Grube mury.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Vladiks V-401 80x60cm

Umywalka podwieszana od rosyjskiego producenta. Prostokątny kształt pozwoli na umieszczenie urządzenia w dowolnym miejscu. Jest jedna komora o głębokości 130 mm. Zaleca się używanie urządzenia na wsi lub w małej rodzinie. Z boku znajduje się faliste skrzydło, które sprawia, że ​​obsługa jest bardziej praktyczna. Wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, odpornej na korozję i wysoką temperaturę. Powierzchnia jest matowa. Grubość metalu - 0,6 mm.

Średni koszt to 1100 rubli.

Vladiks V-401 80x60cm

Zalety:

 • Cena £;
 • Obecność skrzydła;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Matowa powłoka;
 • Łatwe do czyszczenia.

Niedogodności:

 • Lepiej kupić tę opcję na letnią rezydencję.

OMOIKIRI Kasumigaura 77-1-R

Stylowy zlew od producenta wysokiej jakości, łatwy w utrzymaniu. Ten zlew wykonany jest ze stali nierdzewnej o grubości ścianki 0,8 mm. Dlatego podczas mycia naczyń hałas będzie minimalny. Urządzenie wytrzymuje uszkodzenia mechaniczne i nie wymaga starannej konserwacji. Wystarczy spryskać ją ściernym środkiem myjącym i nie będzie śladów zabrudzeń. Głębokość - 180 mm, pozwoli na wygodne mycie naczyń. Jest otwór na mikser.

Średni koszt to 7900 rubli.

OMOIKIRI Kasumigaura 77-1-R

Zalety:

 • Ekwipunek;
 • Cichy;
 • Trwały;
 • Wartość pieniądza;
 • Dobrze wygląda w kuchni.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Seaman Natural Genova SMC-6046U

Oryginalny zlew, który nie pasuje do każdego projektu. Dostarczany w jednym kolorze - brązowym. Wykonanie zewnętrzne przypomina coś rzadkiego. Jest to standardowy zlew prostokątny bez dodatkowych funkcji czy błotników. Jest jedna miska, jej głębokość to 200 mm, co pozwoli na umycie wszystkich naczyń w krótkim czasie. Minimalna szerokość szafy, w której zostanie zamontowane urządzenie to 70 cm.Produkt wykonany jest z miedzi, dzięki czemu charakteryzuje się dużą wytrzymałością i trwałością.

Średni koszt to 44000 rubli.

Seaman Natural Genova SMC-6046U

Zalety:

 • Trwałość;
 • Siła;
 • Woda nie hałasuje;
 • Wygląd.

Niedogodności:

 • Cena £;
 • Nie do każdego projektu.

Rerih Polaris Gold

Ten okrągły model do spłukiwania jest idealny do luksusowego wyglądu. Chociaż do produkcji użyto mosiądzu, skorupa wygląda jak złota. Ta opcja spodoba się każdej osobie, która jest gotowa przepłacić za doskonałość. Urządzenie nie posiada żadnych dodatkowych funkcji i jest zwykłym zlewozmywakiem. Głębokość - 180 mm. Minimalna szerokość szafki do prawidłowego montażu to 60 cm, dzięki czemu urządzenie bez problemu wpasuje się we właściwe miejsce i ozdobi pomieszczenie swoim królewskim wyglądem.

Średni koszt to 24000 rubli.

Rerih Polaris Gold

Zalety:

 • Będzie dobrze pasował do starego wnętrza;
 • Estetyka;
 • Siła;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Wymaga specjalnej troski;
 • Są podróbki.

Wreszcie

Powyżej rozważono popularne i oryginalne zlewozmywaki kuchenne. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu ze zlewozmywaków opisanych w ocenie lub ciekawszego modelu, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *